Správy z Čiech

Praha stále bez nového zastupitelstva.

Kalousek Fialovi: Vykašli se na to, nebo udělej pořádek. Mám už toho plné zuby!​

Pražští zastupitelé opět odložili volbu primátora, tentokrát až na únor. Praha tak nebude mít nové vedení ani čtyři měsíce po volbách. Podle některých zastupitelů „trvá dál protektorát“. Situace neunikla ani pozornosti Miroslava Kalouska, ten ji dal za vinu premiéru Fialovi, který si prý neumí zjednat pořádek ve vlastní straně. Na jednání byla Piráty dokonce vyžadována zpráva o zdravotním stavu potenciálního primátora Bohuslava Svobody.

„To je neuvěřitelná neschopnost a impotence. Troufnu si říct, že za časů J. Luxe a V. Klause blahé paměti by to předsedové stran vyřešili za jediný den. Ti dnešní se ale tváří jako diváci. Smutné, neakceptovatelné,“ je přesvědčený Kalousek o slabém vedení některých zainteresovaných politických stran a svá slova potvrzuje i dál."
„Řeknu to zcela natvrdo: Tím hlavním odpovědným politikem je Petr Fiala,“ nešetřil Kalousek premiéra České republiky a ještě dodal, že pokud si premiér neumí zjednat pořádek ve vlastní straně a ve vlastní koalici, tak ať se na to vykašle.
„Alibistů, kteří se nechtějí ‚ušpinit‘, už máme plné zuby,“ zakončil Kalousek svoje komentáře k patové situaci na pražském magistrátu.


Podle posledních informací se k situaci vyjádřil i premiér Petr Fiala (ODS).
„Vítězem není v tuto chvíli nikdo, a to bez ohledu na to, jak dopadly volby. Je to výsledek, se kterým budeme muset něco udělat,“ řekl na tiskové konferenci v Bruselu.

Další článek ještě tu:
 
Proč mám pocit, že nám tu zase falešný Kalvoda otevířá nějaké okénko? Nebo, že by "jen" vzkazoval Zemanovi, že nemá na Rychetského šahat nebo bude zle ?
(jedná se o článek: Jsem znepokojen, prozradil v ČT jeden z tvůrců Ústavy ČR KalvodaJsem znepokojen, prozradil v ČT jeden z tvůrců Ústavy ČR Kalvoda)

Článek nemá to styl, a není to ani moc srozumitelné (schválně) a lže (nevím o výroku, že by prezident adoroval činu - pokud chce prezident nastavit s nějakou zemí vzájemně výhodné obchodní vztahy, tak je to adrorace, že ?).

Ježiši marjá máme prezidenta, který jezdí do Číny (že tam jezdí státní představitelé jiných zemí včetně USA to s tím nesouvisí, to je asi něco úplně jiného), katastrofa musíme změnit ústavu.

Spíš si myslím, že to má působit na dav a shazovat Zemana v očích hodně hloupého davu (takže cílí na kavárnu a některé mladé ještě nevyzrálé). Na mě to působí jako hysterie a kvikot prasete určeného na porážku.

A s tím kanárkem je to také na hlavu padlé, kanárek testuje jestli je důl (společnost) pro zdraví bezpečný a vida on je - společnost zvolila prezidenta, který hájí její zájmy - kanárek přežil (dav ho neroztrhal i když jsme se v mediích o to snažili co to šlo). A řešení - zabijeme kanárka - to jsou tak dětinské způsoby řízení, auto jinam než chceme tak si začerníme sklo.
 
Naposledy upravené:

Ukrajinci před Čechy. Byty, policie nechce zasahovat. „Řítíme se do problémů.“ Dohra průzkumu​


Sžívání různých etnik bude obtížné a vláda hází občany ČR přes palubu. Sociolog Petr Hampl shrnul svůj pohled na vztahy s Ukrajinci a popsal možné problémy, kterým vláda nepředchází. . .
 
@Počtář @Atom Tak se zřejmě potvrdilo o co tady jde. Minimálně v jedné rovině. Chtěli by omezit pravomoce prezidenta, udělat z něj jen loutku. Tak jak to bylo dříve, před přímou volbou. A jak to tak vypadá, bojí se nebo vědí, že může vyhrát B. Minule jsem někde zahlédla, že chtějí něco upravit v přímé volbě prezidenta.
Proto tak zuřej. Nadávání na přímou volbu vysvětleno.
Z textu:
"„Kecy v kleci. Pithart a spol. nejsou majitelé Ústavy. Prostě zástupci voličů se zcela legálně a legitimně v roce 2012 rozhodli změnit ústavní systém tak, že postavili přímo voleného prezidenta na roveň přímo volenému parlamentu a odblokovali tak jeho pravomoci, které prezident vždy měl, ale které dřív prakticky nemohl vykonávat proto, že byl fakticky sám parlamentu podřízen,“ vyjádřil svůj názor Hasenkopf.„Dnes je přímo volený prezident prakticky jediným reálným projevem dělby moci. Proto lepší lidé tak zuřej, že prezidenta nemají jak ovládat. Proto chtějí za každou cenu dostat svého člověka. Pithart je ztělesněním českého elitářství a snobismu,“ pokračoval Hasenkopf.
Doplnění ( 14:37hod.)
Tady je to, co jsem zahlédla - věřím, že jsou schopni změnit v zákoně o přímé volbě prezidenta daleko víc věcí, než je prezentováno. Musíme si je pohlídat :)
 
Naposledy upravené:

Schwarzenberg: Rusko se rozpadne​


Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg počítá s rozpadem Ruska v důsledku války proti Ukrajině a s pokračováním dekolonizačního procesu právě v Ruské federaci. Každá imperiální mocnost musí zažít svou velkou porážku, než se opět vrátí k normálnímu myšlení, řekl v rozhovoru s rakouským nedělníkem Presse am Sonntag.

V tomto bych se Spícím Knížetem i souhlasil: "Každá imperiální mocnost musí zažít svou velkou porážku, než se opět vrátí k normálnímu myšlení", jen jsem názoru, že omylem říká Rusko a přitom jde o mocnost(i) zcela jiné.
 
V tomto bych se Spícím Knížetem i souhlasil: "Každá imperiální mocnost musí zažít svou velkou porážku, než se opět vrátí k normálnímu myšlení", jen jsem názoru, že omylem říká Rusko a přitom jde o mocnost(i) zcela jiné.
SÚHLAS :)
 

Friday Edition: Špion, který si střežil své soukromí​


Britský spisovatel John le Carré zemřel v prosinci 2020 ve věku 89 let, ale jeho synové právě vydali knihu jeho dopisů A Private Spy. Zde je úryvek z dopisu herci Alecu Guinessovi a jeho ženě Merule ze 7. prosince 1989:

Všude se objevují staré nepřátelské linie, které byly potlačeny Velkým bratrem, a nyní se vynořují z ledu: jako Poláci, kteří říkají, že kašlou na Němce, & Němci, kteří říkají, že všichni Poláci jsou stejně Němci; & Srbové, kteří se rozhlížejí po Chorvatech a Slovincích; a Češi, kteří chtějí přelstít Maďary; a všude se otevírají staré trhliny.

[poznámka za okrajem] A Maďaři nabízejí velké tisíce dolarů jako zálohu za mé knihy, &
Češi říkají, můžeme je, prosím, vydávat zadarmo?
Poláci říkají, zaplatíte nám, prosím, za jejich publikování?
https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2022-12-16 Erik Best
 

„Fiala si to vybral sám. Nohavicovi jsem vděčná.“​

Zatčena v roce 1989, promlouvá ke dnešku​

Nohavicovy písničky si s velkou pravděpodobností nepouštějí členové pětikoaliční vlády, která je už rok u moci. Čím za tu dobu prospěl Fialův kabinet naší zemi?
. . . Neprospěl ničím. Naopak. Roste cenzura, voleni politici jsou stále arogantnější a již zcela veřejně urážejí občany, nebo nepokrytě sympatizují s těmi, kteří tak činí za peníze daňových poplatníků. Za Fialovým slušným zevnějškem akademika je ukryto pohrdání lidmi a pod jeho bílým límečkem se vrství špína, kterou za něho a s jeho tichým souhlasem (úzká smluvní spolupráce s IPPO) s chutí prezentují redaktoři serveru Forum 24 v čele z peněz daňových poplatníků placeným hulvátem Šafrem. Snad nikdy nebyla situace tak depresivní.
Premiér už skoro jako kolovrátek opakuje, že jsme ve válce. Jsou všichni ti, co nevykřikují stejná válečná hesla jako Petr Fiala, ministryně obrany Jana Černochová či ministr vnitra Vít Rakušan dezoláti a proruští švábové? Co si vůbec myslet o politikovi, co takto tituluje své spoluobčany?


Na tuto otázku bych nikdy neodpověděla lépe než Marek Řezanka v reakci na novinářskou štvanici na Jarka Nohavicu po písničce „Počkáme, co řekne“: „Hlas, který vybízí k mírovým jednáním a zastavení zrůdného zabíjení, by měl být slyšet co nejvíce. Je-li umlčován, mělo by to být pro každého z nás zřetelné varování“, píše Marek Řezanka v závěru své obhajoby
Jarka Nohavici a připojuje své verše Pro lásku boží:

Je zvláštní doba – což je prostě znát:
Do války velet se dnes jaksi nosí,
a kdo by mír chtěl, je hned „dezolát“,
jenž neklaní se před symbolem kosy.

Zubaté nechce vlastní děti dát
pro blaho hodnot obalených krví.
Kdo trochu myslí, ví, že rychlý mat
dostane chudák vždycky jako prvý.

Nechtějme válku – to je jasný vzkaz.
Bojujme za mír. Lidi, prosím vás:
Jak to vše začne – pak se hroby zmnoží.
Nechtějme tupě čekat na rozkaz.
Kdo slouží válce, tomu zlomí vaz:
Vzdorujme, prosím, pro vší lásku boží…
 
Zajímavý průzkum ze strany EU. ( článek se týká ČR a SR, proto dávám sem)

Češi proti zbraním pro Ukrajinu. A nejen to. Průzkum EU, který nedopadl​

"Na konci listopadu zpracoval projekt Eurobarometer Evropské unie průzkum ohledně evropské energetické politiky. A pochlubil se tím, jak občané unii podporují v ochraně kritické infrastruktury, investicích do obnovitelných zdrojů a odpoutání se od ruských zdrojů. Jenže v průzkumu byla i řada jiných otázek. A v Česku se data od průměru EU podstatně liší. Například v otázce vyzbrojování Ukrajiny. Nemluvě o tom, jaký postoj zaujímají občané na Slovensku."
"Pouze jedno procento Čechů si myslí, že ekonomická situace EU je velmi dobrá. 21 % si myslí, že je docela dobrá. 48 % si myslí, že je poměrně špatná a 23 % že je velice špatná.
- Ohledně své země jsou Češi ještě skeptičtější. Pouze 12 % považuje současnou ekonomickou situaci za dobrou či uspokojivou. 43 % si myslí, že je docela špatná, 45 % že je velice špatná.
- Ohledně viny Ruska jsou Češi také dle průzkumu rozděleni. 45 % má jako hlavního viníka zdražování Rusko. Ale 49 % Rusko jako hlavního viníka zdražování nevnímá
-Češi jsou také za průměrem EU v podpoře vyzbrojování Ukrajiny- 52% proti z toho 43% silně proti dodávkám zbraní.
- Na Slovensku plných 63 % je proti nákupu a dodávání zbraní Ukrajině. Z toho 42 % je silně proti dodávání zbraní.
- Na Slovensku plných 93 % respondentů považuje ekonomickou situaci Slovenska za špatnou
 
Naposledy upravené:

Armáda přebírá první tank Leopard​

„Změna je tady,“ konstatovala Černochová, která připomněla čekání vojáků na nové a dlouho slibované stroje. „S leopardy vyjedeme ze slepé uličky závislosti na sovětské technice,“ dodala ministryně.

Tohle už jsem někde viděl...
Aha, tady...

Zdroj: https://youtu.be/CAbwLMXqR3M?t=1025
 
Na Libavé skončil výcvik první rotace ukrajinských vojáků
Zajištění výcviku ocenil i hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (Piráti a STAN), který Černochovou na Libavou doprovodil. ČTK řekl, že na místě absolvoval prezentaci českých velitelů,
kteří mu popsali obrovské odhodlání, disciplínu a zaujetí pro věc ukrajinských vojáků a vojákyň. "Jsem moc rád, že jim toto zázemí můžeme poskytnout," řekl.
Odmítl, že by s výcvikem měli problém místní starostové. "Na úrovni starostů garantuji, že tady žádný neklid není," poznamenal. Pouze zpočátku jim podle něj chyběly informace, ty ale již dostali.

Do konce příštího roku by se měly uskutečnit další čtyři výcvikové turnusy. První z nich je plánován na konec ledna.
 
64 miliard. Tolik budou Česko stát Ukrajinci. Ale prý se to vyplatí. Čísla z MMF
 
  • Súhlas
Reactions: Lin
@dasa
Chudák Kryl... Takhle ho zneužívají. Největší z bardů posledního století a oni si ho nepřestanou "vypůjčovat" na všechno možné i nemožné. Ten možná v hrobě i rotuje... Kdysi jsem viděla dokument, kde jeho blízcí říkali, že politická garnitura využila i Karlův pohřeb. Prezentovali se tam jako "kamarádi" všichni, co ho nenáviděli a škodili mu, kde mohli. A vlastní rodina se na pohřeb ani nedostala.
Nechápu, jak někdo může srovnávat rok 68 u nás s "akcí Z" na UA?
Přemýšlela jsem, proč jsou odchody některých lidí tak brzo. A napadlo mě, že je to možná proto, že by nadcházející dobu velmi těžce nesli a moc by se trápili...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=_1qqFvEQ42o
 
Přemýšlela jsem, proč jsou odchody některých lidí tak brzo. A napadlo mě, že je to možná proto, že by nadcházející dobu velmi těžce nesli a moc by se trápili...
Stále jsem přesvědčen o tom , že Kryl byl popraven . Nijak se nezdráhal mluvit o tom , co za pakáž bylo nasunuto do vedení protektorátu . Jeho zpívané slovo mohlo tuhle havloidní špínu sundat z piedestalu .
Stále platí to , co napsal : Na rohu ulice vrah o morálce káže !

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=TD8DPJoP9BA

Doslova a do písmene , popsal současnost !

Ale já znám i jeho další popis současnosti .

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=VPR8nYMEA1U

Každému to , co si zaslouží . A to v plné MÍŘE !
 
Stále jsem přesvědčen o tom , že Kryl byl popraven .
Dopočítal jsem se stejného výsledku.
Ostatně Dubček by také mohl vyprávět, jak to bylo s tou jeho autonehodou na dálnici.
Kdopak asi zařídil, že naivní Dubček jel nepřipoután? Dubček vyletěl z auta, těžké zranění, cca za 2 měsíce zemřel v nemocnici na následky. Možná ho nechtěli přímo zabít, ale jen tímto způsobem vyřadit z politiky, měl 70 let. Řidič nezraněn, odsouzen na 1 rok nepodmíněně, trest ale nenastoupil, na Slovensku byla amnestie.
To, že se pak začalo ozvučovat, že Dubček “vadil KGB” beru jako pečeť.
(V den Dubčekovy autonehody byl čirou náhodou ve svém domě zavražděn bývalý polský premiér Piotr Jaroszewicz s manželkou.)
Detaily obojího zde
 
Naspäť
Top Bottom