Správy z Čiech

Lichtenštejnské obcházení a české odcházení (z OSN): Profláklí nacističtí kolaboranti chtějí prolomit Benešovy dekrety. Petr P. a Petr F. jim jen slouží. Pandořina skříňka zvaná Fond. Kalamity Jane v ráži. Bezednost fialové beznaděje​

photo_2023-11-07_09-54-42.jpg1699352660097.png
 

Schwarzenberg byl letecky převezen do vídeňské nemocnice​

Zdravotní komplikace bere pětaosmdesátiletý Schwarzenberg s nadhledem. Při srpnové hospitalizaci vyzdvihl kvalitu českého zdravotnictví i personálu.
 
Prohra v globální energetické válce
Jen málokterá země čelila takovému narušení dodávek energie jako Česká republika. Závislost na Rusku byla obzvlášť vysoká, diverzifikace proto bude nadmíru obtížná. Premiér Petr Fiala loni v létě vybídl české velvyslance, aby hledali všechny i dosud přehlížené možnosti v energetice. Mezi země od té doby označené za potenciální partnery patří Irák, Jordánsko, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Ty jsou taktéž shodou okolností mezi 40 zeměmi, které navrhly rezoluci OSN o „nezákonných izraelských akcích... na okupovaném palestinském území“, kvůli čemuž ministryně obrany Jana Černochová vyzvala k vystoupení z OSN. V reakci na tweet Černochové a na způsob, jakým ona, Fiala a ministr průmyslu Jozef Síkela propagují Izrael, Saúdská Arábie podle Seznam Zpráv dnešní plánovanou návštěvu Síkely zrušila. „Energie jsou zbraní, kterou jsme sami dali v minulých letech Vladimiru Putinovi do rukou,“ prohlásil loni Fiala, „a tato situace si vyžaduje hledání celoevropských řešení.“ Přesto Fialův kabinet jakožto „hlas Izraele v Evropě“ nyní zůstává v Evropě sám a dává energetickou zbraň do rukou stoupenců Palestiny. Jelikož se politika Petra Fialy nezmění, Češi by se měli připravit na prohru v globální energetické válce.
 
Nečistý výlet pana Čistého
Petr Fiala se během africké návštěvy pochlubil bratřením s etiopským generálem. On a jeho kolegové podle univerzity v Ghentu mají na rukou krev až 600 000 lidí. Zdá se, že se český premiér v této vybrané společnosti náramně bavil.
 
Je to sice z bulváru, ale taková setkání nejsou jen tak.

Prezident Zeman vyrazil do restaurace: Party s Dukou, Mynářem a spol.​

Po pracovním dni ve své kanceláři vyrazil exprezident Miloš Zeman (79) ve středu na večeři s částí svého týmu a dalšími přáteli. A to do srbské restaurace na pražském Újezdě, kde se zdržel přes tři hodiny.
Na večírek s bývalou hlavou státu dorazili např. bývalý kardinál Dominik Duka (80) nebo sekretářka pěti amerických prezidentů v Bílém domě (1963–1981) Eliška Hašková-Coolidge (82). Přijel také bývalý hradní kancléř Vratislav Mynář (56) se svojí manželkou Alex (40).
 

„Přejdou poušť, v Evropě mají domluvené vítače. Umějí zabít.“ Válečný veterán varuje. I Čechy​

Co mne vede k tvrzení, že celý proces je usměrňován a řízen?

Na příkladu naší země vidíme, že se postupně jedná o neskutečně tvrdou likvidaci ekonomickou, kulturní, mravní, sociální i bezpečnostní. Stát s vyspělým průmyslem (kdysi) je dnes skladištěm a překladištěm nebo montovnou. Stát soběstačný ve výrobě potravin dnes většinu jídla dováží. Vlastnictví těžby surovin už není v našich rukou. Co nám zůstalo? Lesy. Zatím. Pole v západních Čechách už plodí pro cizí nájemce z Bavorska. A místo brambor vidíme na polích hnusnou řepku. Masová imigrace z oblastí s nekompatibilní kulturou by pro nás byla poslední ranou z milosti.

Jako bývalý voják vidím velká bezpečnostní rizika
 
„Dezoláti“ na demonstracích měli pravdu. Premiér to zjistil. Zřejmě nechtěně
Kecy o tom, že Německo je větší trh, jsou nesmysl. Nutella se vyrábí v jedné továrně a tam balí všechny velikosti. Výrobní cena je víceméně pro všechny stejná. Jen nás prostě dřou z kůže a je zapotřebí jim to zarazit. . .
Odbory, tedy ČMKOS, se chystají na protest 27. listopadu. A ta zpráva vlastně nikoho ani nijak nevzrušila. Co by se mělo stát, aby to vlastně bylo „k něčemu“?

Chtělo by to, aby zaplnili náměstí. Pro začátek alespoň to Malostranské. Bohužel, velká média už sama o sobě nestačí, aby vybudila nějakou odezvu.
V dnešní době už to chce víc. Kromě kamer to chce i pořádný naštvaný dav. Odborářům budu držet palce, aby tam do Prahy nějaké lidi dostali. Stávka v kombinaci s demonstrací, to by mohlo být to pravé.
 
Potíž je v tom, že toto celé je zcela logický dlouho probíhající děj. Ať chceme, nebo ne, každý další krok je jen logickým důsledkem předchozího kroku. Toto je důsledek znetvoření našeho myšlení v důsledku liberalizace. Budeme-li se chtít tohoto průšvihu zbavit, musíme změnit způsob svého uvažování, změnit priority a i své chování. A co je nejhorší, tento obrat musí udělat celá společnost. Mám přitom nepříjemný pocit, že ani zde většina účastníků těchto diskuzí toto ne že by nechápala, ale nechce připustit. Vidím zde snahu povídat si konceptuálních otázkách, ale nedobírat se konceptuálních odpovědí.
Zjednodušeně řečeno je to návrat do předbělohorské doby. Ano, je možné se tomu vyhnout - ALE jenom za cenu nějaké podoby směřování k fašizmu... a zároveň života v čím dál větší špíně (když ta špína je nejen v prostředí okolo nás, ale i uvnitř nás) až nás ta špína zadusí.
 

18.10. 2023​

„A Fiala nic.“ Lipavského úřadování přimělo diplomaty vyzradit vše​

Vykuchané Ministerstvo zahraničí nebude schopno dělat svou práci, prosazovat národní zájmy a ztratí respeki . . .
„Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Po návratu z mise jsem se klasicky hlásil na post na svém odboru a byl jsem odmítnut s tím, že nemám dostatek zkušeností ani na to, abych vykonával práci referenta. Podobné zkušenosti má řada mých kolegů. Na ministerstvu probíhají generační čistky. Nic proti mladým, ale nechápu, proč by měli důležité posty obsazovat lidi bez jakýchkoli zkušeností s diplomacií. Tento resort je zásadní k prosazování našich národních zájmů v zahraničí a taková práce vyžaduje vzdělání, zkušenosti a nejenom příslušnou stranickou knížku. Bude z toho obrovský problém, který nepůjde lehce vyřešit ani po možné výměně vládní garnitury po volbách, protože ti lidé tam budou zabetonovaní služebním poměrem,“ posteskl si pro PL dnes již bývalý dlouholetý diplomat.

Jeho slova de facto potvrzuje další diplomat, stále ještě působící na postu jedné z ambasád. „Piráti si to pěkně vzali do rukou. Ministr se od začátku zdál jako řekněme dosti submisivní člověk, kterého si staří mazáci v Černínském paláci hezky vychovají. Kdepak, nastoupila tam s ním pirátská úderka, která úřad „čistí“ od sklepa po půdu. Ve chvíli, kdy někde vznikne nové místo, ať už v Praze nebo na některém ze zastupitelských úřadů, můžete vzít jed na to, že ho dostane mladý a snaživý Pirát. Kdyby takový člověk své práci rozuměl a věděl, co dělá, nepípnu, ale to jsou svazáci s vysokým sebevědomím a nulovými zkušenostmi, kteří dokonce neváhají poučovat nás staré o tom, jak se dělá diplomacie. Je to k pláči,“ řekl nám český velvyslanec působící ve světě. . .
 
Zemřel spisovatel Vladimír Přibský, autor detektivek 9.11.
Zemřel maratonec Kantorek, účastník tří olympiád 11.11.
Zemřel Miroslav Kůra" - 11.11. 2023
Zemřel v 52 letech bývalý hokejový gólman Roman Čechmánek,

Zemřel Karel Schwarzenberg. Příběh knížete, který vkročil do české politiky​

View attachment 2413
 
Naposledy upravené:

V České republice bylo zahájeno téměř 400 trestních řízení​

za podporu ruské invaze na Ukrajinu​

Policie ČR zahájila 384 trestních řízení proti občanům, kteří veřejně podporovali kroky ruského vedení, které se rozhodlo rozpoutat válku proti Ukrajině, uvedl tiskový tajemník resort

Česká generální prokuratura zase uvedla , že případy možné podpory ruské invaze na Ukrajinu lze posuzovat ve dvou článcích: „schvalování zločinu“ a „popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy“. . .
Český prezident Petr Pavel už dříve řekl , že Rusové žijící v evropských zemích by měli být „pod bedlivým dohledem zpravodajských služeb“, protože jsou „občany národa, který vede agresivní válku“. Následně upřesnil , že má na mysli „ komplexní sledování toho, co se děje v této komunitě a reakce na rizikové faktory chování“.

Pavel také poznamenal, že je špatné svádět vinu za invazi na Ukrajinu pouze na ruské vedení. „Podíváme se na podporu, které se prezident Putin těší mezi ruským obyvatelstvem. Vidíme, kolik lidí válku podporuje, kolik lidí dokonce volá po tom, aby se válka rozšířila do dalších zemí. A musíme tomu říkat „ruská válka“, zdůraznil.
Za schválení útoku na Ukrajinu se zodpovídají i lidé v dalších zemích EU . . .

Už teměř stovka. Policie stále řeší případy schvalování válek na Ukrajině, zajímá se io případy okolo Gazy​

 
Česká generální prokuratura zase uvedla , že případy možné podpory ruské invaze na Ukrajinu lze posuzovat ve dvou článcích: „schvalování zločinu“ a „popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy“. . .
Tu by ma zaujímalo, bola v ČR oficiálne uznaná genocída na Ukrajine? Lebo o čo inak sa chcú pri takomto obvinení oprieť? Veď každá vojna spôsobuje v určitej miere aj genocídu obyvateľstva, pretože k zabitiu civilistov pri vojenských úderoch dochádza aj neúmyselne, nehovoriac, ak sa na to niektorá zo strán vyslovene zameriava.
Veď ak nie je oficiálne ohlásená genocída, potom by bolo možné obviňovať aj súčasných politikov z popierania genocídy na Donbase, alebo ešte vypuklejšie: z popierania genocídy v Gaze!
 

Zeman to prozradil: Když jsem zavřel dveře na Hrad velvyslanci USA, volal Putin. A já mu řekl...​

Na Hradě je místo červených trenýrek zelená guma, šíří se sociálními sítěmi vtip. Pobaví exprezidenta Zemana takováto lidová tvořivost? „Ale ne, já mám úctu k armádě a pokud se armádním důstojníkům, dokonce generálům, říká zelená guma, tak je to poněkud neuctivé," řekl Zeman. . .
Ideologie podle Zemana vydávají často úpadek za pokrok, diktaturu za demokracii, otroctví za svobodu. „Další rys, který u jedině správné ideologie nastává, je servilita. Chcete-li to nazvat jinak, tedy poslušnost. Ale poslušnost komu? Ne poslušnost vlastním občanům, kteří jsou pochopitelně voliči, ale poslušnost nějaké zahraniční moci. Tak dříve jsme podléhali Kremlu a někdy se obávám, že když se zavelí na druhé straně zeměkoule, tak my zasalutujeme a posloucháme. Říkám to jako člověk, který jednou zakázal vstup na Hrad americkému velvyslanci, protože se vměšoval do našich vnitřních záležitostí. A mluvil jsem krátce potom s prezidentem Putinem a ten byl takový spokojený a říkal: Vy jste zakázal vstup americkému velvyslanci. To je dobře. A já mu říkal: Pane prezidente, kdyby ruský velvyslanec v České republice udělal totéž, co udělal americký velvyslanec, tak mu ten vstup na Hrad zakážu taky. To znamená, ta servilita je úplně jedno, jestli je na Východě, nebo na Západě. Důležité je, že nehájíte národní zájmy a že posloucháte cizí zájmy," řekl Zeman, že Putin se tehdy usmál. . .
Dokud budou existovat svobodné volby, věří Zeman v to, že se najdou lidé, kteří budou dávat přednost profesionalitě před amatérismem. „A zejména, kteří budou mít schopnost poslouchat i argumenty druhé strany. To znamená, argumenty těch, s nimiž nesouhlasíte. Je velmi snadné poslouchat argumenty, s nimiž souhlasíte," sdělil Zeman. . .

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=NFxmuhPjEv4
 
Zemřel Karel Schwarzenberg. Příběh knížete, který vkročil do české politiky
Dobře mluvit nemohu a špatně mluvit nechci. (Miloš Zeman, parafrázuji)

(Popravdě, rčení “o mrtvých jen dobře” nerozumím. Takže ”za živa” mohu mluvit i zle, zatímco “za mrtva” už ne? Jaký je mezi tím rozdíl?
Pravda ovšem je i taková, že se začínám “necítit dobře”, pokud bych měl toto pravidlo porušovat. Možná je zde ještě otázka, >na koho< se toto pravidlo vlastně vztahuje. Jinými slovy a poněkud zjednodušeně: čím více osobních kontaktů s daným člověkem mám, tím větší je u mne nechuť toto pravidlo porušit. A čím je daný jedinec více veřejně známý a nemám s ním žádné osobní kontakty, tím menší je u mne nechuť toto pravidlo porušit.)

Rád bych napsal, že ho počítám - hned po Vencovi Flaškovi - za druhého největšího vlastizrádce. Ale nemohu! Protože nevím o tom, že by svou vlast zrazoval! Tím, kam odjel zemřít, ukázal ten lišák, kde je jeho pravá vlast - Rakousko.

Zbývá tedy odpovědět na poslední 3 otázky:
i. Proč měl (má?) Miloš Zeman na své “chatě” (spíše tvrzi) v Novém Veselí na poličce knihovny postavenou cca 25 cm vysokou loutku Schwarzenberga?

ii. Proč se MZ a KS v “poslední době” navštěvovali? Dokonce navzájem?
(A všimněme si toho hlasitého mlčení/nekritizování ze strany mediální liberožumpy.)
(A všimněme si, že byli oba na vozíku.)

iii. Proč KS rituální mediální sebevraždou prostřednictvím Benešových dekretů v posledním prezidentském televizním duelu zařídil první volbu Zemana prezidentem?
(KS je všechno, jenom ne blbý nebo senilní. Nenechme se zmást jeho šepláním, nedokonalou češtinou, či dokonce legendárním “pospáváním”. Ohledně onoho “pospávání”. Mohlo jít klidně o symptom choroby, kterou mohou trpět i mladí lidé. A také vzpomeňme na tzv. “ožralého Zemana u Korunovačních klenotů“ v podání mediální liberožumpy. Počítám, že nyní už každý vidí, že šlo o příznaky jeho probíhající polyneuropatie, kterou tehdy jestě dokázal “ustát”, ale která ho nakonec přivedla na vozíček. Zemanovo okolí to tehdy - a je otázka proč? - maskovalo pohádkou o viróze. Nikoliv, byl střízlivý a virózu neměl.)

Závěrem jsem nucen, ač nerad, přiznat KS, jako protivníkovi (na rozdíl od mnoha jiných), aspoň jakousi úroveň.
(Nakonec i přírodní národové měří sílu svých bojovníků silou poražených nepřátel.)
 
Naspäť
Top Bottom