Správy z Čiech

Nevíte někdo, zda je již kompletně platná změna Lustračního zákona co prosadila pětikolka? Nebyla ještě nějak připomínkována atd? Nedaří se mi to najít. díky

Našla jsem jen tento stav:
 
Naposledy upravené:
Ještě dvě zprávy

Ukrajinci budou moci oficiálně pracovat v české státní správě a na všech úřadech​

Ukrajinci budou moci oficiálně pracovat v české státní správě a na všech úřadech, umožní to Rakušanova novela zákona o úřednících, která právě přistála na vládě! Původně mělo jít o konvergenci evropské směrnice pro občany zemí EU, ale vnitro to rozšířilo i na osoby s trvalým pobytem v ČR bez rozdílu, tedy i na uprchlíky z Ukrajiny se statusem azylantů, kteří automaticky dostávají trvalý pobyt bez časového omezení.

a
v pátek 13.1.2023
Poslanecká sněmovna projednala v 1. čtení novelu Ústavy. Novela má rozšířit možnosti vlády vysílat do zahraničí vojáky v akutních případech bez předchozího souhlasu parlamentu.

zde video z jednání vlády:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3jqNwC_xKJQ&ab_channel=PSP%C4%8CRC

Černochová tam mluví cca od 22:30min.
 
A jak to udělat, když zvolením Pavla budou mít kontrolu nad vším?
(Ukrajinci budou moci oficiálně pracovat v české státní správě a na všech úřadech)

Kontrolu nad vším nemají a mít nebudou, vždy je to o tom jak přesvědčí obyvatelstvo, aby jim hrálo na ruku. Zatím prostě vysvětlovat, naznačovat a ukazovat, ale opatrně - pokud to bude větší degradace příležitostí bude dost. Svět je propojený a naše volby již jsou s děním ve světě úzce propojené.

Bude Pavel zvolen ? Není ještě jisté.
Bude Pavel působit ve prospěch Bažiny nebo v její neprospěch ? Vůbec není jisté.

Ukrajinizace Evropy je plán "bažiny", jede ze setrvačnosti, ale GP potřebuje silnou stabilní Evropu, aby mohla čelit Rusku. Na neúspěch Ukrajinizace Evropy budou mít vliv globální procesy a nebude záležet jestli tam bude Babiš nebo Pavel. Babiš je snad posílení GP, který na rozdíl od "bažiny" se snaží situaci stabilizovat (udržet na hraně božího dopuštění) a dobrá volba pro náš národ z toho co je možné.

Z hlediska GP:
Zakládat nový nebo přesouvat Banderovský projekt mimo Ruskou civilizaci je k ničemu, to už pak není mina v nepřátelském území, to je střelit se do vlastní nohy. U nás jsou vazby s Ruskem rušeny a jak se pak půjde infiltrovat do Ruské civilizace ?

Poznámka:
Ruská civilizace přežije sama o sobě, ale biblický projekt fungoval pouze na úkor Ruské civilizace, když padne, tak padne vše (všechny principy jsou z Ruska kopírovány - nic životaschopného současný GP nedokáže, pouze parazitovat a vytvářet nefunkční pseudoživot - matrice zobrazena ve filmu Eternals).
 
Naposledy upravené:
Za našimi zády se dějí věci, je to smutné čtení.
Aby tomu nebyl konec, jsou ve Sněmovně připraveny zásadní změny zákonů a Ústavy ČR.
Zde přidáváme dva skeny, ze kterých se Vám musí zatočit hlava.
A jde pouze o krátký výtah připravovaných změn.
Prezidentské volby, o jejichž regulérnosti musíme už nyní pochybovat díky zjištěným okolnostem kolem výběru zahraniční společnosti dohlížející
nad nimi a jejích nedohledatelných majitelů, jsou jen slabým odvarem toho, co přijde.
Musíte vědět, co se děje za našimi zády.
Fialo, Fialo, cos to zase podepsal ? V dokumentu odeslaném do Bruselu

ke schválení navrhuje vláda Petra Fialy zlikvidovat celé české zemědělství a výrobu potravin,
uzavřít tisíce zemědělských podniků a úplně zlikvidovat všechna česká stáda a chovy zemědělských zvířat. Celá zemědělská veřejnost se proti tomuto programu postavila a varovala, že dojde nejen k dalšímu dramatickému zvýšení cen potravin, ale též k absolutní závislosti na importech potravin ze Západu EU. Až 60 % zemědělských podniků v důsledku Fialou nařízeného 23 % redistribučního poplatku uvažuje skončit výrobu a propustit zaměstnance ( nejvyšší redistribuční poplatek ze zemědělské výroby je v zemích EU maximálně 10 - 12 % ! ). Podle zemědělců, tak v Česku bude možné pěstovat jenom obiloviny, všechno ostatní budeme muset dovážet.

A vzhledem k tomu, že nejvíce zemědělců pracuje v živočišné výrobě, dojde na českém venkově k další masivní nezaměstnanosti. A to v době nástupu obrovské hospodářské krize, propouštění a masové imigrace z Ukrajiny ! Český kanibal Fiala tak udělá radost jedině západním potravinářským monopolům. Těm předhodí zadarmo všechny české jedlíky - voliče, aby si na nich vydělaly exportem podřadných potravin Dalším důsledkem této fialové - agro - politiky, bude krom drahoty, také další skvělé vítězství: daně ze zisku z prodeje potravin v Česku půjdou už ne do české, ale do západních státních pokladen. Tím bude zase méně na všechno včetně důchodů, a proto už Fiala plánuje zvednout věk pro odchod do důchodu nad 65 let. Takto se může chovat k vlastnímu národu jenom absolutní ignorant a slouha hesla politiky TOP-09 – nestarat se o to, za jakých podmínek musí žít čeští občané! Co to znamená konkrétně ? Bochník chleba bude stát 60 korun, oznámil 12. 4. předseda svazu pekařů, a požadoval zákaz vývozu pšenice z Česka, aby bylo z čeho chleba vůbec péct ! . . .
 
Naposledy upravené:
Podle zemědělců, tak v Česku bude možné pěstovat jenom obiloviny, všechno ostatní budeme muset dovážet.
A čím budou ty obiloviny hnojit, když umělá hnojiva nebudou (nebude energie na výrobu) a nebudou ani zvířata, která by produkovala hnůj? Před érou umělých hnojiv musely být stavy zvířat v rovnováze se zemědělskou půdou - aby měla zvířata co žrát a aby nedocházelo k vyčerpávání půdy. On ten čpavek z toho hnoje není jen škodlivý, jak se módně tvrdí (jeho škodlivost je otázkou míry), ale také je zdrojem dusíku nutného pro růst rostlin. Takže jestli ti pitomci nechtějí energie, nechtějí umělá hnojiva, musí chtít alespoň ten dobytek, chtějí-li mít co jíst. A naopak.
Nebo všechno chtějí dovážet? Co za to? Otrockou práci našich lidí? A jak dovážet, když nechtějí pohonné hmoty, nechtějí energie? To by nevymysleli ani v Kocourkově, žijeme v naprostém bizáru.
 
Čmuchám budoucí vládní průšvih.

Výbušné téma ručních granátů: Další faux-pas při nákupu základní výzbroje?​


- Vypadá to, že Vláda vybrala společnost Colt CZ Defence Solutions bez výběrového řízení, (zřejmě tam panují nějaké velmi dobré vztahy s MO) pro výrobu ručních granátů - někde píší obranných, někde útočných. Podmínkou je, že výroba musí být v ČR. MO nenechalo u této zakázky bez výběrového řízení ověrit cenu znalcem, jak je v těchto případech obvyklé. Celková cena zakázky je 500 mil. Kč na pět let ( zde nevím, zda myslí každý rok 500 mil. nebo dohromady)
-Dle údajů v živnostenském rejstříku společnost disponuje oprávněním pouze pro nákup, prodej a skladování výbušnin a munice, přičemž provozovnu má nahlášenou v areálu Explosia a.s. Takže společnost není ani oprávněna vyrábět granáty. To asi vysvětluje, proč společnost uvádí, že pro výrobu využije Vojenský technický ústav s.p. V registru smluv však žádnou takovou spolupráci nelze nalézt. Ze zdroje uvnitř tohoto podniku vyplynulo, že se předběžně hovoří o výrobě v areálu Vrbětice. Zadání zakázky s požadavkem na výrobu v České republice tedy nelze hodnotit jinak než jako falešnou lokalizaci výroby s cílem obejít transparentní zadávací řízení, respektive nejméně jednání s jinými firmami jako je ZEVETA. S trochou fantazie může Colt CZ Defence Solutions plnit roli maximálně „integrátora“, který bude využívat kapacity jiných podniků. Za to si ale jistě nechá dobře zaplatit a zisková marže zůstane u ní. O čistě obchodním charakteru firmy svědčí i počet zaměstnanců, kterých bylo v roce 2021 pouze 23. Není to v žádném případě podnik, který by snad měl realizovat jakoukoliv průmyslovou výrobu, navíc ještě v oblasti výroby munice nebo jejího skladování. S trochou nadsázky lze říci, že 23 zaměstnanců by si vyžádala pouze ostraha a bezpečnost u takto citlivé muniční výroby.
-
Fakt, který je snad ještě podstatnější, je to, že nejdůležitější komponenta – zapalovač, bude dovážena ze zahraničí. Nejde tedy o zajištění výroby jako celku, ale pouze o kompletaci a částečnou výrobu „vajíčka s plastickou trhavinou“, což není žádné raketové inženýrství. Nehledě na vysokou částku za přenos výroby a výrazné navýšení ceny oproti předchozí smlouvě s Českou zbrojovkou nebudeme ve výrobě ručních granátů soběstační, protože nám bude chybět právě výroba klíčové komponenty.
-

Velký balík peněz, který zůstane za nehty firmě, která dostane zakázku bez výběrového řízení, budí další pochybnosti o stanovení a zejména kontrole ceny. Marže nevýrobního charakteru, pod kterou si můžeme představit zisk a náklady firmy s „integrací“ nebo licenční poplatky německému Rheinmetall Waffe Munition potom tvoří podle rozpadu CZ Export 40% celkové ceny. Stručně řečeno zakázka za 500 mil. kč přinese 200 mil. Kč do zisku impéria CZ Colt. Takovou marži a vstřícnost v cenových vyjednáváních by si přál asi každý dodavatel.

- v jednom ze článků, které jsem na toto téma našla bylo uvedeno, že Lubomír Metnar (ANO) nechal své připomínky zapsat do zápisu o jednání ( zřejmě komise?) ( pokusím se tuto informaci znovu dohledat, nyní se mi to nedaří) ( opičí pracka?)

A jak je vidět, Vrbětice se zřejmě opravdu využijí:
letosnim-ctvrtleti/2310259
 
Naposledy upravené:
Nela Lisková o soudu s Richterovou a o založení nového politického hnutí:

Důležité sdělení:
Politický proces s Olgou Richterovou…
Náš nový začátek?
Děkuji všem, kteří mě žádáte o číslo transparentního účtu 318474425/0300 s nabídkou pomoci. Likvidace názorových oponentů ze strany politické a soudní mafie, je základním rysem od nástupu Pirátů a následně vlády Fialy a spol. Krátce vám objasním průběh tříletého soudního sporu, který údajně vůbec není politicky motivovaný a zároveň, děkuji všem, kteří jste pochopili, že tento soudní proces není jen o Nele Liskové, ale může se týkat kohokoli, kdo bude politické galérce překážet.
Velké poděkování JUDr. Jaroslav Hošek za vysoce profesionální práci a odvahu
zastupovat mě❤️

- Svědci Richterové seděli po celou dobu v soudní síni. Standardně čekají svědci na chodbě…
- Soudkyně prohlásila, že si naše důkazy nestačila nastudovat, ale že to nevadí a že rozhodne na základě důkazů Richterové…
- Soudkyni nezajímal autor inkriminovaného článku, který spolu se mnou sdílely statisíce dalších uživatelů FB.
- Na moji žádost dohledat autora, mi v dnešní době vyspělých technologií soudkyně řekla, že se to nepodařilo a že je to úplně jedno…
- Richterová mě přes messenger požádala, abych článek z FB odstranila. Vyhověla jsem její slušně formulované žádosti, přesto na mě podala trestní oznámení a následně žalobu.
- Soud nebral vůbec v úvahu naše důkazy a chování soudkyně i soudců bylo od počátku tendenční, ve prospěch Richterové.
- Souzena jsem tedy za sdílení článku na FB, údajně původně z Pirátské pravdy, který zcela korespondoval s programem Pirátů a jehož nejsem autorkou.
- Článek sdílely desítky až stovky tisíc lidí, souzena jsem pouze já(ostatním to pochopitelně nepřeji)
- Richterová ho prohlásila za hoax. Standardní reakce politika, který veřejně sdělí nesmysl a omlouvá ho údajným hoaxem.
- Mám uhradit pokutu ve výši 50 tisíc + náklady soudního řízení + náklady za advokáty za dobu tří let trvajícího procesu. A to vše pro nic. Nedopustila jsem se absolutně ničeho.
Cílem tohoto politického procesu, je zastrašit a ekonomicky likvidovat každého občana, který by se jakkoli kriticky vyjadřoval na adresu politiků. Těch politiků, které si volíme, platíme z našich daní, aby oni následně konali proti občanům a zájmům ČR.
Toto vše a zkušenosti z předchozích let mě dovedlo k rozhodnutí, že zakládám vlastní politické hnutí.
Vítán bude každý, kdo bude mít energii a motivaci společně pracovat na změnách.
Nela Lisková

Zdroj FB
-------
Nelu mám docela rád, ale bál jsem se, že tohle jednou přijde. Má docela základnu, takže další drolení hlasů.
 
Nela Lisková o soudu s Richterovou a o založení nového politického hnutí:
Toto je strašný guláš, zmatek, který nemá hlavu ani patu, ze kterého bez znalosti kontextu nelze vyčíst téměř nic, snad kromě nestandardního (možná i nezákonného) postupu soudkyně a vlastního rozsudku, údajně mající účel likvidace oponentů režimu (tomu věřím, ale z textu to jasně nevyplývá, to může napsat každý). A že chce Lisková zakládat nějaké nové hnutí.
O Nele Liskové vím jen to, že neoficiálně zastupovala LLR (nebo DLR, teď si nejsem jist) v ČR.
To bylo trestní řízení nebo občanskoprávní? Co vůbec bylo předmětem soudního procesu? Šlo o zveřejnění/citaci nějakého článku, kterého? Proč to ta Richterová žalovala (nebo podala trestní oznámení), čím se cítila být dotčena?
Už vůbec nerozumím tomu, k jakému drolení hlasů má dojít.
Mají-li si z toho účastníci tohoto fóra něco vzít, vysvětlete stručně a po pořádku, jak jednotlivé události šly. Pokud je to popsáno jinde, stačí dát odkaz.
 
Naposledy upravené:
Chtěl jsem poukázat především na to, že Lisková zakládá politické hnutí. Zkopíroval jsem sem celé její vyjádření, aby to dávalo smysl, protože jak jsem pochopil, ten soudní proces ji k založení hnutí motivoval. Samotný proces nijak nesleduji, i když si nedělám iluze o jeho objektivitě, ale je to docela známý proces-na internetu toho je určitě plno.
K Liskové: byla to taková česká zastánkynĕ lidí na Donbasu a tím u mě měla nějaké sympatie. Jako případného politika s vlastním hnutím ji nevidím moc dobře, protože ona vůbec nedělá kompromisy a když se s někým ze stejného spektra trochu neshodne, končí s ním. Tak nějak jsem ale tušil, že to přijde. Zajímalo by mě, kdo za ní stojí a čeho chce dosáhnout. Na mě ona jakožto budoucí politik dělá dojem takový, že bude brát hlasy silným opozičním stranám a do parlamentu se nedostane.
 

Ideopolicie vyšetřuje dalšího kacíře​

O populárního zpěváka a frontmana skupiny Kamelot Romana Horkého se zajímá policie, podle všeho kvůli válce na Ukrajině. Právu to potvrdil sám hudebník s tím, že to bude za přání k pravoslavným Vánocům. Ve hře je ale spíše jeho účast na záznamu, na němž padají slova díků ruským vojákům útočícím na Ukrajině.

„Předminulý týden se v Ketkovicích uskutečnilo tradiční trampské setkání, byl to padesátý ročník této akce. Potom jsme se jako vždy přesunuli do hospody v Ketkovicích,“ řekl Právu Horký.
„Bavili jsme se mimo jiné i o pravoslavných Vánocích a já jsem řekl, že přeju krásné pravoslavné Vánoce všem Bulharům, Rusům a Ukrajincům a že si přeju, aby ten nesmyslný konflikt konečně skončil,“ dodal.

Pár dnů poté se podle hudebníkových slov objevila policie. „Bylo to úterý, přišel za mnou pan vyšetřovatel z Třebíče a že prý jsem podezřelý ze spáchání trestného činu. Tohle už mi připomíná hon na lidi a vzpomínám si na akci z roku 1986, kam dorazil jeden člověk z Německa. Přivezl mi struny na kytaru. A někdo mě udal, že mám styky s možným špionem,“ uvedl Horký.

Na to, že byl folkový bard kontaktován policií, upozornil v předvolební debatě v Českém rozhlasu prezidentský kandidát Jaroslav Bašta (SPD).

Možná jde o něco jiného

„Odvážil se mě podpořit pan Roman Horký ze skupiny Kamelot. A je momentálně vyšetřován kriminální policií a policií, která šetří extremismus, protože se odvážil poblahopřát k pravoslavným Velikonocům,“ uvedl.
Bašta měl zřejmě na mysli pravoslavné Vánoce, které se podle juliánského kalendáře slaví 6. a 7. ledna.
Jenže o pravoslavné Vánoce nakonec nemusí podle zjištění Práva vůbec jít. Po sociálních sítích totiž koluje záznam, na němž řeční advokát Luděk Růžička, který hájil mimo jiné i Patrika Tušla a Tomáše Čermáka, souzené za nenávistné výroky, a mluví také o tom, že chce „vyjádřit hluboké poděkování těm, kteří za nás prolévají krev v boji s banderovskými vrahy“.
Zatímco advokát mudruje na pozadí s jesličkami, vedle něj mlčky stojí právě Horký. Podle policejní mluvčí Kraje Vysočina Dany Čírtkové zatím nelze k případu nic bližšího sdělovat.
„Obdrželi jsme spis od kolegů z Prahy a kriminalisté z Třebíče provedli šetření k místní příslušnosti,“ prohlásila Čírtková.
 

Kobza (SPD): Škodlivá Fialova vláda musí skončit​

  1. Česká republika okamžitě odstoupit od Green Dealu, odejít od systému emisních povolenek a útlumu energetických zdrojů. To jsou pravé příčiny dnešní energetické drahoty a nouze.
Příčiny současné krize:
a) rezignace vlády na samostatnou suverénní politiku v zájmu našich občanů a místo toho jen poslušné plnění vůle Bruselu, Berlína a Washingtonu,
b) destruktivní ideologie EU a její slepé přijímání,
c) zájmy ústředí NATO, které je dnes pouze nástrojem amerických zájmů,
d) realizace ideologie Green Deal způsobující současnou drahotu a inflaci,
e) řízení ekonomik a zdraví prostřednictvím farmaceutických gigantů a jejich nástroje – světové zdravotnické organizace WHO,
f) likvidace demokratického systému, př. Pandemický zákon, snahy opět zavádět nouzový stav a korespondenční volby,
g) podpora války na Ukrajině a rezignace na snahu zprostředkovat mírové řešení konfliktu.

Pro záchranu naší země je co nejdříve nutné:
a) zastavit vyzbrojování ukrajinské armády, podporovat mír a po skončení konfliktu provést návrat migrantů do jejich vlasti,
b) skoncovat se sankcemi, které poškozují nejvíce naši ekonomiku, přestat slepě následovat EU, NATO, GD, WHO a jiné a začít prosazovat zájmy České republiky,
c) nepřipustit lockdowny a hrubé zásahy do ekonomiky, normálního života společnosti a individuálních svobod,
d) zrušit státní financování politických neziskovek a jejich veřejné přiznání financování ze zahraničí a omezení jejich politické moci,
e) okamžitě přestat s útoky na svobodu slova, shromažďování a sdružování. Nelze dál trpět šikanování našich spoluobčanů jen kvůli odlišným názorům. Skoncovat s filtrováním informací, cenzurou a jednostrannou propagandou.“

Zachraňme náš stát!​

 
Naposledy upravené:

Tak vznikla válka na Ukrajině. Už dříve…​


„Velké válce se lze vyhnout jen tehdy, když odcházející hegemon pomůže nová pravidla utvářet.“ Politolog, profesor Oskar Krejčí analyzuje uplynulé měsíce ruské invaze na Ukrajině.
Česko potřebuje k zajištění své bezpečnosti především umnou diplomacii,
ovšem poslední tři ministři zahraničí jen manifestují hluboký úpadek významu Česka.
Hlavně potřebujeme dobudovat integrovaný záchranný systém, který by obyvatele země ochránil před narůstajícími skutečnými hrozbami způsobenými klimatickými změnami, tedy od tornád po požáry, a
le také před pandemiemi typu covid-19.
Jak si vysvětlit, že sankce uvalují na Rusko převážně země Západu, zatímco Čína, Indie a jiné země BRICS, stejně jako např. africké či arabské země, s Ruskem dále nerušeně udržují styky. Proč Západ ztratil schopnost izolovat svého nyní největšího soupeře?

Důvody jsou dva. Především, pouze země spoutané v západním informačním prostoru vnímají Rusko jako jediného viníka krize na Ukrajině. A za druhé, všichni „neposlušní“ vidí kontrast mezi zájmem Západu o válku na Ukrajině a nezájmem o statisíce mrtvých v drogové válce v Mexiku či o zabíjení dětí v Jemenu.

EU už má plán na obnovu Ukrajiny, kam hodlá poslat půl bilionu eur. Do jaké míry lze srovnávat s Marshallovým plánem?

Je to propagandistický nesmysl. Kdo dnes ví, v jaké podobě vyjde z války Ukrajina, a kdy?
A bude vůbec Ukrajina existovat? Kde po válce vezme Evropská unie peníze?
Potřebujeme, aby Brusel pomáhal hledat cesty k míru, ne aby kalil vodu.
Řekněte mi, co reálného Evropská unie udělala
pro ukončení současné válečné tragédie na Ukrajině?
https://www.novarepublika.online/2023/01/tak-vznikla-valka-na-ukrajine-uz-drive
https://casopisargument.cz/?p=44188

vkládám to sem neboď i tohle česká politika dneška
 

Nedostatek řemeslníků v Česku: chybí obkladači, pokrývači, svářeči. Na kamnáře se čeká i dva roky​

Nedostatek řemeslníků se v Česku neustále prohlubuje. Zatímco před třemi lety jich na pracovním trhu chybělo kolem 300 tisíc, dnes jejich počet překračuje hranici čtyř set tisíc. Podle odborníků zlepšení situace Česko nečeká
 
Nedostatek řemeslníků se v Česku neustále prohlubuje
Chci upozornit ještě na jednu okolnost. Řemeslníků je málo a ještě míň je těch, kteří něco umějí. Fachmani z učňovského školství bývalého režimu jsou už v důchodu nebo se k němu kvapem blíží. A současné školy řemeslníka nevychovají. Je jich moc málo, mají velmi omezené možnosti výcviku a neučí na nich praktici, kteří nejen umějí, ale dokážou to předat. Tím chci říct, že i když si dneska sjednáte na práce řemeslníka "s ičem" nebo firmu, nemáte záruku, že vámi zadanou práci umí a zda ji vykoná kvalitně. A to i když požaduje za výkon majlant. Říkal mi známý (řemeslník), že co kdo je zač poznáš dneska z používání montážní pěny. Čím víc pěny - tím větší neumětel. Ten pán je můj spolužák ze základky a tak vím, že měl vždy ruce šikovnější než hlavu otevřenější. A shodneme se, že až naše generace nebude moci pracovat, nebude nikdo další, kdo by to kvalitně uměl.
Dneska umět dobře řemeslo je zlatým dolem. Ale zájemci si musejí hledat učitele sami, protože na škole je nenajdou. No a než se zase dá učňovské školství dohromady, tak dnešní děti budou už dědečky. Přitom doba napovídá, že se půjde cestou oprav a údržby, takže řemeslníků bude potřeba víc než soli.
 
Naspäť
Top Bottom