Správy zo Slovenska 2024

Keď o Harabínovi tu postupne čítam diskusné príspevky, musím konštatovať, že je po Mečiarovi druhý najproblémovejší človek dnešného Slovenska. Prečo? Pretože Mečiar založil štát a „necitlivo odišiel“ a Harabín pravdu „hovorí necitlivo“.
Prečo to hráš na city? To, čo tu konštatujem:
celom súhlasím, ako si to myslela. No nepovedal by som, že absolútne. Vidno u neho jemné zlepšenie, ale nie je to viditeľné každému. Pretože stále z jeho správania čuší obrovský JAcentrizmus, ktorý tie jemne viditeľné zmeny jednoducho prebíja. Hlavne, je to sudca. Spravodlivosť je obzvlášť preňho vecou osobnej hrdosti, zodpovednosti a čestnosti. A v prípade, že mu hodia pred oči či už javný, alebo aj len zdanlivý opak, nedokáže sa k tomu postaviť inak ako nasratý pitbull. Cez toto provokujú jeho ego a vlastne to sú tie nitky, na ktorých ho držia a vedia ho ovládať. Je veľmi predvídateľný, a tak ako riadiaci káder systému, kde sa musí manévrovať, by bol jednoducho nepoužiteľný. On to zjavne nedokáže, minimálne zatiaľ určite nie. Jeho pozícia je vždy jasná, priama. A to je v riadení často veľká nevýhoda. Síce mu to slúži ku cti a i z pozície akejsi čestnosti je to správne, no v prípade, že máš jednať s ľuďmi, ktorí sú sami nečestní, špinavci a zločinci, no nemôžeš ich "rozpučiť sudcovským kladivkom" lebo majú silné krytie, tvoja predvídateľnosť a priamosť je voda na ich mlyn. Tvoje kroky sú presne vypočítateľné v zmysle: "Kto vie, pracuje na seba a svoje ciele. Kto nevie, pracuje na ciele toho, kto chápe a vie viac." a rovnako tak: "Chceli sme to spraviť čo najlepšie, ale dopadlo to ako vždy."
... považujem za nie svoj subjektívny názor. Snažil som sa čo najobjektívnejšie vystihnúť, čo robí tým, čo robí. Ide tu "LEN" o riadenie. O nič iné. A tak k tomu treba aj pristupovať. Jednoducho niekedy pravdu nemôžeš povedať na plnú hubu, pretože v momente, keď ju vyslovíš, bude taká nepríjemná, že ťa 90 % ľudí s tvojou pravdou pošle priamo do r*ti. Ale ty predsa máš ciele, za ktoré sa biješ, ktoré potrebuješ presadiť, aby si ani ty, ani ten dav, neprišiel do nešťastia. Ako ich chceš presadiť, keď z tých 100 % ľudí pôjde za tebou iba 10 %? Celé je to len o riadení, o ničom inom. A v jeho rámci keď už to obmedzím iba na "hovorenie pravdy" (pretože to zďaleka! nie je len o tom), tak tá pravda sa dá povedať jednak po častiach a jednak tak, aby ľudí motivovala namiesto toho, aby si ich postavil proti sebe. A keď to nevieš, potom nemôžeš čakať od riadenia výsledky. A keď nechceš čakať od riadenia výsledky, načo sa potom do toho riadenia tisneš?
 
Prečo to hráš na city? To, čo tu konštatujem:

... považujem za nie svoj subjektívny názor. Snažil som sa čo najobjektívnejšie vystihnúť, čo robí tým, čo robí. Ide tu "LEN" o riadenie. O nič iné. A tak k tomu treba aj pristupovať. Jednoducho niekedy pravdu nemôžeš povedať na plnú hubu, pretože v momente, keď ju vyslovíš, bude taká nepríjemná, že ťa 90 % ľudí s tvojou pravdou pošle priamo do r*ti. Ale ty predsa máš ciele, za ktoré sa biješ, ktoré potrebuješ presadiť, aby si ani ty, ani ten dav, neprišiel do nešťastia. Ako ich chceš presadiť, keď z tých 100 % ľudí pôjde za tebou iba 10 %? Celé je to len o riadení, o ničom inom. A v jeho rámci keď už to obmedzím iba na "hovorenie pravdy" (pretože to zďaleka! nie je len o tom), tak tá pravda sa dá povedať jednak po častiach a jednak tak, aby ľudí motivovala namiesto toho, aby si ich postavil proti sebe. A keď to nevieš, potom nemôžeš čakať od riadenia výsledky. A keď nechceš čakať od riadenia výsledky, načo sa potom do toho riadenia tisneš?
Prepáč ak som sa Ťa dotkol, uznávam, že v mnohom máš pravdu. Stručne povedané, prekáža mi posilňovanie negatívneho naratívu voči ľuďom, ktorí si to nezaslúžia.
 
Prepáč ak som sa Ťa dotkol, uznávam, že v mnohom máš pravdu. Stručne povedané, prekáža mi posilňovanie negatívneho naratívu voči ľuďom, ktorí si to nezaslúžia.
Nedotkol si sa ma, a teda sa nemusíš ospravedlňovať. Moja otázka smerovala k rozlúšteniu toho, čo si následne vyjadril vo svojej druhej vete. A keď sa bavíme o tom, že čo si kto zaslúži/nezaslúži, aj negatívna spätná väzba je proste znamenie pre toho, kto ju vie prečítať. A Štefanovi tie spätné väzby jednoducho chodia stále. Len on ich prečítať nechce/nevie, resp. vo vzťahu k tomu, čo som napísal vyššie, on si ich skôr prečítať vie, ale nechce to akceptovať, nepáči sa mu, že ho niekto, kto je podľa neho menej (česný, priamy, spravodlivý, silný) ako on, má za niečo kritizovať. T. j. vníma to ako neoprávnenú kritiku, lenže keby nebola oprávnená, nebola by vôbec. Keby ju dostával len o liberastov, bral by som to ako neoprávnenú kritiku. Lenže on ju dostáva prakticky zo všetkých vrstiev davu. On, si myslím, že o tom vie, ale nevie to v požadovanej miere zmeniť = podvedomé motívy jeho správania uňho nevystúpili do vedomia, aby došlo k zmene. Preto jeho pokus ovládnuť riadenie nemá očakávaný úspech, ale zároveň vytvára spätný ráz vo vzťahu k procesom, o ktorých hovorí.
 
Naposledy upravené:
Nedotkol si sa ma, a teda sa nemusíš ospravedlňovať. Moja otázka smerovala k rozlúšteniu toho, čo si následne vyjadril vo svojej druhej vete. A keď sa bavíme o tom, že čo si kto zaslúži/nezaslúži, aj negatívna spätná väzba je proste znamenie pre toho, kto ju vie prečítať. A Štefanovi tie spätné väzby jednoducho chodia stále. Len on ich prečítať nechce/nevie, resp. vo vzťahu k tomu, čo som napísal vyššie, on si ich skôr prečítať vie, ale nechce to akceptovať, nepáči sa mu, že ho niekto, kto je podľa neho menej (česný, priamy, spravodlivý, silný) ako on, má za niečo kritizovať. T. j. vníma to ako neoprávnenú kritiku, lenže keby nebola oprávnená, nebola by vôbec. Keby ju dostával len o liberastov, bral by som to ako neoprávnenú kritiku. Lenže on ju dostáva prakticky zo všetkých vrstiev davu. On, si myslím, že o tom vie, ale nevie to v požadovanej miere zmeniť = podvedomé motívy jeho správania uňho nevystúpili do vedomia, aby došlo k zmene. Preto jeho pokus ovládnuť riadenie nemá očakávaný úspech, ale zároveň vytvára spätný ráz vo vzťahu k procesom, o ktorých hovorí.
Harabínov problém charakterizujem ako Don Quijotov syndróm: neustále presviedča hlupákov. Je to síce posvätné, no beznádejné - Dunningov-Krugerov efekt. Dôsledok: je predstaviteľom prechodu na revolučnú zmenu politického systému.
 
Naposledy upravené:
Z toho plynie ze clovek by nemal vlastnit fragmenty zemskeho povrchu ale mal by zemsky povrch len uzivat. Zrejme vacsina z nas nejaky LV ma vsak?
Z toho vyplyva, ze jediny spravodlivy system je subornost spolocenstva aky panoval v predkrestanskej rusi alebo u severoamerickych indianov - ti az do prichodu kolonialistov nepoznali slovo vlastnit. Lenze uz je to z kultury zaryte v ludskej povahe a ti co maju viac majetku ako priemer spolocnosti nieco take nedopustia, len ak silovou metodou. Ak jeden nieco vlastni, druhy bude chciet minimalne to iste ale skor viac, pretoze cez sexualnu zavislost bude chciet splnit samicke aj modre z neba a zenska psychika je statisticky viac zamerana na pritomnost co v sebe zahrna aj snahu viac vlastnit a odlisit sa od inych samiciek, dopriat svojim detom viac luxusu, co v konecnom dosledku sposobuje ekologicku krizu kvoli plytvaniu zdrojmi. Ak by chcel alebo skor chcela niektora oponovat, nech sa pozrie na prirodne kmene - tam nevesta stoji niekolko krav alebo prasiat, samci budu radsej jest korienky a hmyz ako by mali zabit co len jeden kus navyse, to znamena ze tlak na psychiku vznika len z biologickeho instinktu a iny majetok ako ten ktorym si ziskaju samicku hromadit nepotrebuju - ale len dovtedy kym samicky nezistia ze mozu dostat viac. Nasa globalizatorska civilizacia to povysila na uroven parazitovania na kazdom cloveku - s jedlom rastie chut, niektore elity mozno aj z radov GP su homosexuali aby neboli v zavislosti pudov a dokazali sa sustredit na riadenie a planovanie desatrocia dopredu, deti si spravia len kvoli dedicom ich zvrateneho demonizmu. Model sukromneho vlastnictva je pevne previazany so sudnou mocou, bez nej by bolo dedenie otazne, pretoze by platilo pravo silnejsieho ako na divokom zapade - preto pod slovom kulak nebol len symbol drzania ludi v hrsti, ale aj fyzicka sila ktorou si pastami vytlkol respekt pred nevolnikmi. Stredna trieda je na zapade likvidovana lebo ma byt len vrchnost a luza - nebudete vlastnit nic a budete stastni - K.Schwab.
Vracat sa k modelom z minulosti nejde, ale mozno zmenit stereotypy ludi - miesto sukromneho vlastnictva a autorskeho prava zakotvit do ustavy pravo na byvanie, podnikanie, a pod. aby mal kazdy clovek istotu zajtrajska a zaroven zatrhnut hromadenie majetku ktore len zvysuje vnutrosocialne napatie a ekologicku krizu.
 

Slovenskí poslanci posunuli do 2. čítania zmeny v zákone o neziskovkách​

Novelu zákona o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby posunuli poslanci Národnej rady (NR) SR do druhého čítania. Novela hovorí o zvýšení transparentnosti financovania mimovládnych neziskových organizácií.

Pravda má byť diskriminačná? Neziskovky, preberte sa! . . .​


Rozšíriť by sa mohlo nedobrovoľné zrušenie neziskovej organizácie pri porušení niektorého z nových ustanovení v zákone o registri mimovládnych neziskových organizácií. “Ustanovenie je poslednou z alternatív postihu za nezaplatenie pokuty v určenej lehote alebo nesplnenie si zákonom stanovených povinností,” uviedli predkladatelia.

Rovnako by sa mohol rozšíriť obsah výročnej správy organizácie, aby sa zverejňovali aj informácie o darcoch, prispievateľoch a veriteľoch, ktorých dary, príspevky či pôžičky jednotlivo alebo v úhrne za kalendárny rok presiahnu 5000 eur. Obdobne sa navrhuje rozšíriť aj obsah výročnej správy neinvestičného fondu.

Znížiť možnosť zneužitia neziskových organizácií pre nezákonné činnosti

Predkladatelia deklarujú, že návrh stanovuje minimálne požiadavky zverejnenia a zachováva požiadavky ochrany osobných údajov. Odôvodňujú to snahou znížiť možnosť zneužitia neziskových organizácií pre nezákonné činnosti. Uviedli, že niektoré ustanovenia týkajúce sa ochrany anonymity darcov sa vypúšťajú, aby sa zabezpečila potreba vyššej úrovne verejnej kontroly nad finančnými zdrojmi. Sľubujú si od toho zvýšenie zodpovednosti darcov.

Novela hovorí aj o právomoci Ministerstva vnútra (MV) SR rozpustiť občianske združenie, ak nesplní povinnosti na uloženie výročnej správy do registra účtovných závierok tak, ako je to v prípade iných mimovládnych neziskových organizácií.

Účinnosť by mohla novela nadobudnúť 1. januára 2025.
 
Pamätá si niekto, že by toto bol spravil hociktorý z premiérov?
Ja teda nie. Ale Robo takýmto unikátnym spôsobom dokáže podchvátiť klesajúce reálne mzdy a zodvihnúť ich tlakom na zvyšovanie minimálky a príplatkov. Prečo by to neurobil?
 
V poslednej dobe zažívajú rozkvet obnovy zámkov/hradov:
Tento jeden nie je prakticky ničím výnimočný. Len si už dlhšie všímam, že sa nalievajú peniaze do sanácie niekedy už totálnych ruín. A toto sa deje v rovnakom čase, keď máme v štáte s peniazmi ďaleko väčšie problémy, než ich nalievať na skrášľovanie voľakedajších feudálnych sídel. Možno sa v tom niekto vyzná viac a uvedie to na správnu mieru ...
 
Naspäť
Top Bottom