Správy zo Slovenska

Čaputová: Podpora Ukrajině se vyčerpává
Dezinformace snižují podporu veřejnosti
Vzhledem k tomu, Čaputová není subjektem řízení, tak pouze ohlašuje co jí kurátor nařídí. Jejím kurátorem je státní elita USA (ta je nástrojem GP i když je vykolejeným).

Nejdříve tedy chyba, veřejné prozrazení, že prohrávají. A hned na to dál další hrubka, veřejně vyhlašují budeme to řešit hrubou silou - násilím proti vlastnímu obyvatelstvu (V.V.Pjakin tvrdí,že USA státní elita nemůže vyhrát, tohle to plně potvrzuje).
 

Prezidentka: Samosprávy považujem za kľúčový prvok fungovania štátu​

Bardejov 30. marca (TASR) - Samosprávy považujem za kľúčový prvok fungovania nášho štátu. Krízy boli toho úplne jasným dôkazom. Po štvrtkovom stretnutí so starostami okresu Bardejov to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. V rámci návštevy regiónu navštívila i Baziliku sv. Egídia na Radničnom námestí a zrekonštruovaný františkánsky kláštor zo 14. storočia.

Hlava štátu debatovala so starostami a zástupcami miestnych samospráv o tom, čo samosprávy trápi. Rozprávali sa aj o energetickej kríze, o schéme kompenzácií nákladov na energie. "Som rada, že sa tie veci pohli trochu dopredu, že schémy, ktoré sa pripravujú pre samosprávy, a finančná pomoc napredujú. Budúci týždeň je ďalšie stretnutie predsedu vlády so samosprávami. Budem sa zaujímať o jeho výsledok, pretože to považujem za potrebné," uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. . .

Kde je ten obrovský dav ľudí, ktorí dôverujú Zuzane Čaputovej, podľa nedávneho prieskumu, ktorý bol zverejnený?


Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/9871
 
Naposledy upravené:
Momentálne prebieha proces samoodpisu Roberta Kaliňáka a celej trockistickej frakcie v Smere-SSD. Včera boli po zasadnutí predsedníctva spečatené a potvrdené všetky tendencie a pikle, na ktoré som upozorňoval v záverečnej časti NEMEZIS v kontexte toho, že Fico je touto nekončiacou frondou zatlačený do kúta:
- artikulované schizofrénické zahranično-politické priority (akože sme pevnou súčasťou NATO a EÚ, ale chceme dobré vzťahy s Ruskom po skončení konfliktu... NATO a EÚ vedú proti RUS vojnu, a žiadne Slovensko po tejto vojne už nebude);
- vysvietený Kaliňák, ktorý sa stal šéfom volebného štábu strany (preto Fico už vopred avizoval, že strana vonkoncom nemusí vyhrať voľby, čítaj zostaviť vládu...);
- paralelne vysvietený Mažgút, žilinský nímand, ktorého si personálne nadmerne zastúpení bratislavskí potkani typu Beňovej a Glváča zvolili za PR-lídra;

- taktiež Takáč nedávno v TA3 tuším s Remiškou zadrel, že - parafrázujem - "...my v SMERE nemáme problém so samotným faktom, že sa chceme zbaviť MIG-ov (t.j. totálne sa podvoliť tlaku USA na dlhodobú orientáciu SVK na americký vojensko-priemyselný komplex, čo je rovnocenné zrušeniu vedecko-technickej spolupráce s Ruskom a vedie - v rámci NATO - nevyhnutne ku konfliktu s posledným - pozn.) a dostať F16. Ide o to, že akým neústavným spôsobom sme sa ich zbavili, kebyže Naď trochu počká a obkecá to s nami, mohli sme za to trhnúť viac..." T.j. Takáč demonštruje, v skutočnosti, absolútnu podriadenosť USA a NATo v tom zmysle, že práve za týmto účelom aj bol zabitý Kuciak. Na koho strane stojíš, Riško? Taktiež Kéry aj Blanár aj ostatní stále omieľajú to, že RUS by malo rokovať s UKR. Sú fakt mimo.

S takýmito kádrami a ideologickým nastavením Fico ZARUčENE prehrá voľby, rovnako, ako prehral boj o referendum. Je to na dlhší insight, ktorý mmntálne nemám ako spísať, ale verte mi, sledoval som všetky pohyby tých potkanov a tvrdím, že práve smerotrockisti nesú 80 pc viny na zmarení referenda. Posledné, ako viete, nebolo ani v záujme atlantistov, ani v záujme GP. Zatiaľ čo teraz, pri pohľade na to, čo stvára Kaliňák a company, GP chápe, že ak Fica od nich nezbaví, príde o SVk definitívne po voľbách, a aj to len v prípade, že udrží našich "bláznov v demisii" pred ich zrušením. Hlas-PS-SAS SVK zničia definitívne. Ani Rusi, keď prídu na hranice, s nimi rokovať nebudú. Opakujem, jediný, s kým budú na SVK ochotní rokovať, je Fico. Ergo pre GP musí byť Fico v novej vláde, a podľa možnosti premiérom. Imidž SVK síce bude kvôli zmarenému referendu (nehovoriac o vojenskej angažovanosti terajšej nedovlády) pošliapaný a kontinuita s Matovičovými fašistami de-iure zachovaná, ale aspoň niečo. Isteže, budú retribučné procesy, ale tie sa GP bude snažiť uhrať podobne, ako v r. 1945-46 na procese s Tisom. Každopádne to znamená, že tentokrát už musí GP spacifikovať trockististov v Smere definitívne, a nie ako minulý rok s Kalim - na postrašenie. Dostal možnosť, premrhal ju, teraz bude pykať. Isteže, vo vymyslenom procese, ale bude. Včerajšia obžaloba naň zo strany ÚŠP je toho dôkazom. Navyše Žilinka nebude môcť použiť 363.
No a pridám na záver posledný článok z dnešnej Plusky - nádhera!
On vážne nepochopil, že tá vec s tým D. Tupým, ktorú nedávno rozbehla NAKA s názvom "KARMA", to je o jeho karme. Zvony, ktoré jemu zvonia sami viete kam a prečo.
 
Btw, nechcel by som predbiehať udalosti a vyslovovať prehnane optimistické predpoklady, ale šípim, že na spacifikovanie slovenského močiara, ktorý svoj úmysel zatiahnuť nás do vojny ani neskrýva, GP už chystá najvyšší kaliber - Juditu. Pozri tento link z 1.3.2023- https://koktejl.azet.sk/clanok/C4yi...stila-ustav-co-robila-u-starostu-vrutok-foto/
A taktiež tento tu z 21.2.2023 - https://refresher.sk/131431-Interpo...-ktory-udajne-vrazdil-Trestany-bol-uz-21-krat Hmmm, žeby Tomášov vrah?
 
Trochu doplním k tej zradcovskej a kolaborantskej vnútrosmeráckej fronde: https://www.hlavnespravy.sk/nenecha...nych-spoluprac-vyvolava-ostre-reakcie/3096400
Takže tlačové oddelenie Smeru hovorí, že oni vlastne nechcú NIKOHO vylučovať z povolebnej spolupráce, vraj oni takou cestou vymedzenia, ako to robia ich protivníci, NIKDY nepôjdu. To čo znamená? Že by spolupracovali aj s OĽANO, ak by na to prišlo? Kollár to veľmi správne pochopil a Pravda.sk už včera obšírne písala o tom, že on ako jediný sa nevymedzuje voči Smeru a bol by prípadne ochotný s nimi vládnuť. Len tak ďalej, smerotrockisti, a prídete aj o poslednú podporu! Žijeme v dobe, kedy vláda vedie vojnu proti Slovensku, a vy ste obyčajní kolaboranti. Veď aj ten Prof. Staněk ešte koncom minulého roka hovoril, že "...referendum je sprofanované...". Kollár ešte týždeň pred referendom posmešne v diskusii s Ficom veľmi sebavedome utrúsil, že vraj - "Pán predseda, sám veľmi dobre viete, že referendum nemá šancu prejsť..." No a tieto Kaliňákove perly o zahraničnej politike tiež stoja za to -
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6zexYKaMWFE
 

bývalý Prezident ČR Václav Klaus sa stretol s Robertom Ficom​

Tento týždeň som mal príjemnú návštevu. Pán prezident Václav Klaus je štátnik, ktorý v politike niečo zažil a aj keď hodnotovo stojí na opačnej strane politického spektra, je paradoxom tejto doby, že na vážnych témach zahraničnej, ale aj domácej scény, dokážeme nájsť spoločnú reč.

Žijeme časy, keď nás médiá presviedčajú, že biela je čierna a čierna je biela a keď poviete, že „cisár je nahý“ stávate sa nepriateľom systém
u.

Spolu s pánom prezidentom nepatríme k tým, ktorí by sa zľakli nálepkovania, na to sme až príliš dlho v politike, ale spraviť zo slova MIER zakázaný pojem, ktorý je vraj prejavom fandenia jednej strane konfliktu, je nepodarený vtip.

Toto principiálne odmietame, pretože SUVERENITA tak názorov, ako aj narodná a politická, je to, čo nás vo svete robí jedinečnými. SMER – SSD je politický originál a nikdy nebude nepodarenou napodobeninou západných politikov.
Úloha národných vlád je starať sa o vlastných občanov a vmiešavanie sa do vnútorných záležitostí iných štátov, je skôr prejavom malosti politikov vyrobených médiami, ako vlastnosťou vyspelých a skúsených štátnikov.

S prezidentom Klausom sme sa zhodli, že Slovensko aj Česko potrebujú vo verejnej diskusii čo najviac suverénnych postojov, pretože inak naše demokracie zahynú na jednofarebnosť!
IMG_6916.jpeg
 
Trochu doplním k tej zradcovskej a kolaborantskej vnútrosmeráckej fronde: https://www.hlavnespravy.sk/nenecha...nych-spoluprac-vyvolava-ostre-reakcie/3096400
Takže tlačové oddelenie Smeru hovorí, že oni vlastne nechcú NIKOHO vylučovať z povolebnej spolupráce, vraj oni takou cestou vymedzenia, ako to robia ich protivníci, NIKDY nepôjdu. To čo znamená? Že by spolupracovali aj s OĽANO, ak by na to prišlo? Kollár to veľmi správne pochopil a Pravda.sk už včera obšírne písala o tom, že on ako jediný sa nevymedzuje voči Smeru a bol by prípadne ochotný s nimi vládnuť. Len tak ďalej, smerotrockisti, a prídete aj o poslednú podporu! Žijeme v dobe, kedy vláda vedie vojnu proti Slovensku, a vy ste obyčajní kolaboranti. Veď aj ten Prof. Staněk ešte koncom minulého roka hovoril, že "...referendum je sprofanované...". Kollár ešte týždeň pred referendom posmešne v diskusii s Ficom veľmi sebavedome utrúsil, že vraj - "Pán predseda, sám veľmi dobre viete, že referendum nemá šancu prejsť..." No a tieto Kaliňákove perly o zahraničnej politike tiež stoja za to -
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6zexYKaMWFE

S tým Kaliňákom sa proste pretrhlo vrece, zrazu sa vynára odvšadiaľ a mudruje... Tuto dneska u Dannyho Kollára s Juditou Laššákovou si hrkútajú...
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=vyxL-5BEdbI

Vraj čo jemu, Robovi, najviac vadí, je keď niekto obmedzuje slobodu prejavu, uhm. Vraj esenciálny demokrat. Tak teda pripomeniem tomu demokratovi, ako sa v minulom roku smerotrockisti snažili Z JEHO INICIATíVY zarezať publikáciu dvoch posledných častí NEMEZIS. Mne sa skrz administrátorku Zlomu, ktorá je jeho fanynkou, reálne vyhrážali a terorizovali ma, nehovoriac o tom, ako zdeptali Ivetku Rychtaříkovú. Samozrejme očierňovanie, ich klasika. Prašivý cigáň! Jediný dôvod, prečo som ešte doteraz nezosumarizoval všetky ich podrazy a imitačno-provokačnú činnosť od septembra 2022 až doteraz je ten, že som tak trochu invalida a nemôžem dlho sedieť pred počítačom. Ale ak sa bude Kali naďalej producírovať, urobím nad sebou úsilie a okorením mu to, ja už beztak nemám čo stratiť. Navyše som si nevšimol, sledujúc tento web ako aj ksb-forum.info, že by niekto adekvátne vyhodnotil to, čo sa stalo 10.10.2022, kedy Smer na tlačovke ponúkol vláde podporu na presadzovanie niektorých zákonov výmenou za prísľub predčasných volieb. Ono to v skutočnosti bola plná a bezpodmienečná kapitulácia Smeru pred fašistickou vládnou juntou, demonštrácia ochoty kolaborovať výmenou za akési plané prísľuby od tých, ktorí žiadne sľuby nikdy nedodržali. Bola to demonštrácia slabosti a snahy dohodnúť sa na akejkoľvek inej možnosti, než je referendum. Vládna junta, hoci pozostáva z klinických idiotov, alebo jej kurátori však mali toľko rozumu, že toto smerácke počínanie vyhodnotili presne tak, ako som písal vyššie. A aj na to odpovedala o deň neskôr - streľbou v Teplárni na Zámockej ulici. Junta videla slabosť a ochotu kolaborovať, a tak na to odpovedala svojským spôsobom - provokáciou, ktorej účelom bolo urýchliť a zintenzívniť fašizáciu spoločnosti. Som absolútne presvedčený, že aj rozhodnutie ÚS z konca minulého októbra v otázke referenda bolo smerodajne ovplyvnené týmto kolektívnym smeráckym postojom.
 
Tak teda pripomeniem tomu demokratovi (Kaliňákovi), ako sa v minulom roku smerotrockisti snažili Z JEHO INICIATíVY zarezať publikáciu dvoch posledných častí NEMEZIS
Podobný prístup mal Kaliňák aj v kauze piešťanského CT-čka - chcel kapitulovať. Fico však chcel bojovať ďalej - a nakoniec to aj vyhrali a Biele vrany (Suchánek a Kovačicová) z toho očerneli - odňali im ocenenia a tiež odstúpila Správna rada Aliancie Fair Play.
https://dennikn.sk/819196/v-tendri-pre-ktory-sa-suchanek-vzdal-bielej-vrany-policia-chybu-nenasla/
https://plus7dni.pluska.sk/domov/bi...-mal-manipulovat-sutazou-plus-7-dni-ma-dokazy
Takže je nepriateľ, lebo blbec nie je. Možno preto ho chce mať Fico čo najbližšie pri sebe....
 
S tým Kaliňákom sa proste pretrhlo vrece, zrazu sa vynára odvšadiaľ a mudruje... Tuto dneska u Dannyho Kollára s Juditou Laššákovou si hrkútajú...
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=vyxL-5BEdbI

Vraj čo jemu, Robovi, najviac vadí, je keď niekto obmedzuje slobodu prejavu, uhm. Vraj esenciálny demokrat. Tak teda pripomeniem tomu demokratovi, ako sa v minulom roku smerotrockisti snažili Z JEHO INICIATíVY zarezať publikáciu dvoch posledných častí NEMEZIS. Mne sa skrz administrátorku Zlomu, ktorá je jeho fanynkou, reálne vyhrážali a terorizovali ma, nehovoriac o tom, ako zdeptali Ivetku Rychtaříkovú. Samozrejme očierňovanie, ich klasika. Prašivý cigáň! Jediný dôvod, prečo som ešte doteraz nezosumarizoval všetky ich podrazy a imitačno-provokačnú činnosť od septembra 2022 až doteraz je ten, že som tak trochu invalida a nemôžem dlho sedieť pred počítačom. Ale ak sa bude Kali naďalej producírovať, urobím nad sebou úsilie a okorením mu to, ja už beztak nemám čo stratiť. Navyše som si nevšimol, sledujúc tento web ako aj ksb-forum.info, že by niekto adekvátne vyhodnotil to, čo sa stalo 10.10.2022, kedy Smer na tlačovke ponúkol vláde podporu na presadzovanie niektorých zákonov výmenou za prísľub predčasných volieb. Ono to v skutočnosti bola plná a bezpodmienečná kapitulácia Smeru pred fašistickou vládnou juntou, demonštrácia ochoty kolaborovať výmenou za akési plané prísľuby od tých, ktorí žiadne sľuby nikdy nedodržali. Bola to demonštrácia slabosti a snahy dohodnúť sa na akejkoľvek inej možnosti, než je referendum. Vládna junta, hoci pozostáva z klinických idiotov, alebo jej kurátori však mali toľko rozumu, že toto smerácke počínanie vyhodnotili presne tak, ako som písal vyššie. A aj na to odpovedala o deň neskôr - streľbou v Teplárni na Zámockej ulici. Junta videla slabosť a ochotu kolaborovať, a tak na to odpovedala svojským spôsobom - provokáciou, ktorej účelom bolo urýchliť a zintenzívniť fašizáciu spoločnosti. Som absolútne presvedčený, že aj rozhodnutie ÚS z konca minulého októbra v otázke referenda bolo smerodajne ovplyvnené týmto kolektívnym smeráckym postojom.

Ešte k tej včerajšej relácii Laššáková-Kollár-Kali... Ja neverím svojim ušiam, čo ten chlap trepe, je vôbec adekvátny? Vypichnem pár bodov:
- vraj NATO a EÚ, kde sme PEVNE ZAKOTVENí, znamenajú pre SVK stabilitu a prosperitu, ktoré sa vraj "...nestihla prejaviť KVôLI VLáDE..." No jasné, takže EÚ je dobrá, len tá vláda je zlá, uhm... Akurát, že tá vláda je stopercentne kontrolovaná a riadená, ba aj dosadená bola skrz štátny prevrat z vôle EÚ a NATO, ktorí jej všetko tolerujú, akosi vynechal... Žeby preto, lebo sám tomu prevratu napomohol rozhodujúcim spôsobom?
-EURO malo vraj zabezpečiť polovičnú infláciu a rast cien, len sa to zase akosi zvrtlo... No jemu a Počiatkovi prechod na EURO vynieslo desiatky, ak nie stovky melónov, takže skutočnosť, že EURO našich malopodnikateľov (na rozdiel od CZ, POL a HUN)zruinovalo, ho tiež netrápi.
- NATO vraj zabezpečuje našu bezpečnosť... akoby som počul Naďa.
- UKR by mala vstúpiť do EÚ... no comment
- vraj Irán je hrozbou pre našu bezpečnosť kvôli jeho šiitskej ideokracii, ktorá je vraj v príkrom rozpore so "sekulárnymi sunnitskými krajinami"... Uštipnite ma, až sa zobudím. Takže Saudská Arábia a všelijaké emiráty, s ktorými má Kali kšefty, sú vraj ukážkové sekulárne režimy, zatiaľ čo Irán je fundamentalistický stredovek, hej? Bože, to je úroveň.
Zatiaľ len toľko, lebo som viac nemal síl to počúvať, ale nepochybujem, že tam ešte nájdem ďalšie perly, neskôr to ešte doplním. Ale už beztak je vidieť, čo je Kali zač.
 

SMER-SD: Reči proti imigrantom bola len predvolebná kampaň​

Novinár: Rok predtým povedal: „Monitorujeme každého moslima na Slovensku.“ Toto je náboženská diskriminácia.
Lajčák: „Tie výroky by ste mali vnímať v kontexte volebnej kampane.“


Novinár: V akom kontexte by to vyznelo lepšie, než ako to znie teraz?“
Lajčák: „Ľudia sa cítili pod nátlakom zo strany európskych inštitúcií, že ich tlačia do niečoho nového, na čo neboli zvyknutí. Reagovali na to strachom. Musíte chápať, že sú krajiny, ktoré boli stáročia otvorené iným kultúram a pre niektoré je to nová skúsenosť. Toto všetko sa nemôže stať cez noc, musí to byť proces. Musíte to ľuďom vysvetľovať, musia si na to zvyknúť. Na Slovensku máme vynikajúci model. Hostíme migrantov, ktorí sa uchádzajú o azyl v Rakúsku, staráme sa o nich“


Novinár: Koľko ich je?
Lajčák: „Viac ako tisícdvesto. Toto našim ľuďom pomáha si na nich zvyknúť, takto by sme mali postupovať.“

zeby tak rafinovana loz odporcov Fica ci ? :)
 
Dnes, v deň výročia oslobodenia Bratislavy, prebehla správa, že Naď chce premenovať Kutuzovovou ulicu, na ktorej sídli aj genštáb, na námestie generála Viesta.

 
Naspäť
Top Bottom