Správy zo Slovenska

Systém subkontrahovania všetkého (aj pre štát kritických oblastí) zaviedli USA. Teda systém medzikusov. Treba odstrániť ten a už to dosť pomôže.

A Nikitovi prajem zdravia. Hnev je zlý radca.
Nie som si istý, či rozumiem o čom hovoríš. Máš na mysli to, že Američania si na všetko najímajú subdodávateľov?

Ja som hovoril v tej najvšeobecnejšej rovine. O odstránení davo-"elitarizmu".

Edit: OK, už rozumiem. Všetko je to vysvetlené tu:

Zdroj: https://t.me/svetonazor/361

Zdroj: https://t.me/svetonazor/362
 
Naposledy upravené:
Mimo témy, na Slovensku bolo niečo??? Od 24. mája do 8. júna 2023 sa dočasne mali obnoviť kontroly na hraniciach SR s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom a Českom a na medzinárodných letiskách. Akosi tam nevidím Ukrajinu???
Keďže dosť cestujem, ani raz som v tomto období na hraniciach kontrolu nestretol, a to ešte nie je 8.jún 2023.
Pre mňa záver je taký, že nemajú dostatok príslušníkov colnej stráže, polície a armády.
A na event. demonštrácie pred NR používajú prezlečených cudzích príslušníkov, ktorí nevedia ceknúť po slovensky... Záver nech si spraví každý sám.
 
Bratislava 6. júna (TASR) - Tím expertov zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) bude na Slovensku mapovať a hodnotiť tok zdravotných dát. Na utorkovom brífingu o tom informoval minister zdravotníctva Michal Palkovič s tým, že lepšie využívanie dát by v budúcnosti mohlo pomôcť efektívnejšie zvládať rôzne typy kríz.

"Cieľom je v podstate nazrieť do správnosti manažmentu dátových údajov, ktoré v zdravotníctve máme. Máme množstvo informácií, s ktorými disponujeme, ale na druhej strane vidíme veľké rezervy práve vo využívaní týchto zdrojov informácií," uviedol Palkovič.
 
DEN ZRADY ČECHŮ S SLOVÁKŮ JEJICH VLÁDAMI NADEŠEL! Ministři vnitra ČR a SR budou dnes v Bruselu schvalovat přesun 60 tisíc nechtěných imigrantů do Čech a na Slovensko! Za každého odmítnutého je pokuta 22 000 EUR! Proti jsou jen Polsko a Maďarsko! linka

Slovensko: Vietnamskú národnosť formálne uznali ako národnostnú menšinu v SR linka

v Prahe som zasiel do jedej restiky, pri pokladni vietnamka plynule slovensky hovoriaca (uz ich aj exportujeme)...

bude u nas s depopulaciou prebiehat aj deindustrializacia rovnako ako na vyspelom zapade ?
 
Naposledy upravené:
Mimo témy, na Slovensku bolo niečo??? Od 24. mája do 8. júna 2023 sa dočasne mali obnoviť kontroly na hraniciach SR s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom a Českom a na medzinárodných letiskách. Akosi tam nevidím Ukrajinu???
Keďže dosť cestujem, ani raz som v tomto období na hraniciach kontrolu nestretol, a to ešte nie je 8.jún 2023.
Pre mňa záver je taký, že nemajú dostatok príslušníkov colnej stráže, polície a armády.
A na event. demonštrácie pred NR používajú prezlečených cudzích príslušníkov, ktorí nevedia ceknúť po slovensky... Záver nech si spraví každý sám.
urobili medialne bububu, ale nic z toho. velkohube vyhlasenia do medii. mal som tu kopec hosti cez tyzden. vsetci presli v pohode
 
Naposledy upravené:
Nová ministerka práce Soňa Gaborčáková podpísala zvláštny dokument – zmluvu s Nadáciou otvorenej spoločnosti v celkovom objeme takmer 22 miliónov eur. Nadácia zo siete Georgea Sorosa má dostať 13 miliónov eur, ktoré bude ako „správca“ rozdeľovať na projekty pomoci ukrajinským utečencom

Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/12927

Zdroj: https://t.me/zlom221/57165
 
Naposledy upravené:
Lenže pozmeňujúci návrh od SaS, že je tam právo odmietnuť hotovostnú platbu.
“ Podľa spomínaného pozmeňujúceho návrhu bude možné takéto platby odmietnuť „len z primeraných alebo všeobecne uplatňovaných dôvodov“.” - a to je tak všeobecné, že sa to bude dať ohýbať podľa potreby. Pokiaľ výnimky nie sú vymedzené taxatívne, tak sa do všeobecne uplatňovaných dôvodov dá zahrnúť čokoľvek. A navyše, pokiaľ sme v područí EÚ, tak európska legislatíva je nadradená a štàtna legislatíva sa musí s európskou zladiť, t.j. prijať také legislatívne zmeny, aby to zodpovedalo rozhodnutiam Bruselu.
V momentálnej situàcii to považujem skôr za naháňanie volebných preferencií, na druhej strane aj za tento počin vďaka, pretože je to dobrý zàkladný kameň, na ktorom sa dá stavať, až Brusel stratí nad nami moc.
 
Naposledy upravené:

Je to definitívne: Právo platiť v hotovosti putuje do ústavy! Z​

achránili nás poslanci pred digitálnym eurom?​

Stačí že pomaly "zmizne" cash z obehu a už to bude vsetko inak....
 
Hm zdá sa že aktivovali golema menom ĽSNS( to sú tí ktorí zapríčinili nedanie oficialnej žadosti na dovezenie zlata z anglicka okrem iného).

1. Zákaz na youtube (po akom dlhom čase?)
2. vyhlásili že infovojna je zlá

Golema nabíjali hlavne tým, že im dovolili (dostávali rady) hovoriť nietoré správne veci a zároveň o nich hovorili že sú nacisti (jednoduchý ľudia a skutočný nacisti (ktorí uverili ideológii nacizmu) sa k nim pridávali).
Uvidíme ako zareaguje supersistém menom slovensko. Idem posielať nejaké príspevky :)
 

Patrí či nepatrí Pamätník Červenej armády na námestie?​

Musím povedať, že ma prekvapilo vystúpenie predstaviteľov občianskej iniciatívy
Nie v našom meste. Ani nie tak snahou odstrániť Pamätník Červenej armády z hlavného námestia
nášho mesta (to už tu bolo začiatkom 90-tych rokov minulého storočia),
ale skôr argumentáciou. Argumentovali nepravdivosťou údajov uvedených na pamätníku či tvrdením, že pamätník je len prejavom sovietskej propagandy, ktorá desaťročia poškodzovala mesto a krajinu. Druhým a ešte viac originálnejším (osobitejším?) z ich tvrdení bol argument,
že veľkú časť stredného Slovenska okolo miest Banská Bystrica a Zvolen oslobodila Rumunská armáda v súčinnosti s Červenou armádou . . .

1687164729010.png

59 vojakov Červenej armády padlých pri oslobodzovaní mesta Banská Bystrica bolo pochovaných na hlavnom námestí v podvečer 26. marca 1945 do spoločných hrobov označených tzv. bratskými mohylami so zoznamom vojakov uložených v hrobe. V pozadí stojacich vojakov Turzov dom. Fotografia: Archív Krajského pamiatkového úradu v Banskej Bystrici...
Pri prechode Vlády národného frontu Čechov a Slovákov (tzv. Košická vláda) z Košíc do Prahy navštívil 8. mája 1945 prezident Československej republiky Dr. Edvard Beneš so svojou delegáciou Banskú Bystricu. Pri tejto príležitosti položil vence k hrobom vojakov Červenej armády na Námestí Slovenského národného povstania. Fotografia: Archív Stredoslovenského múzea, autor prof. Krákora...
Architekt Samuel Mironovič Vajštejn, rodák z Kyjeva, autor pamätníka Červenej armády (tzv. Čierneho obelisku) na Námestí Slovenského národného povstania. V 70-tych rokoch (pravdepodobne v roku 19974) mu bol udelený titul Čestný občan mesta Banská Bystrica. ..


Nuž a my živí tým viac si vážme idey, za ktoré pracovali, bojovali, trpeli a umreli naši najlepší bratia. Nech je nám celoživotnou podlžnosťou snažiť sa, aby idey Slovenského národného povstania oslobodený národ uviedol do života.“

Roky druhej polovice dvadsiateho storočia boli rokmi nebývalého rozvoja mesta. Mesto a jeho obyvatelia do dnešných dní dodržali svoj záväzok a pamätník Červenej armády je naďalej dôstojnou súčasťou námestia. Je súčasťou našej histórie i našich životov. Je symbolom našej slobody a ceny obety, ktoré pre ňu naši osloboditelia priniesli. Preto by sme úvahy o jeho odstránení či premiestnení mali citlivo zvažovať a prehodnotiť v zmysle týchto našich hodnôt a tradícií.
Záverom
Pamätníky Červenej armády boli postavené vo všetkých krajinách, ktorými prechádzala Červená armáda ako osloboditeľská armáda počas bojov proti nacistickému Nemecku. Nachádzajú sa aj vo viacerých mestách Slovenska a dodnes osvedčujú osloboditeľskú misiu tejto armády v rokoch 1944 až 1945...
 
Špinavý hadr na podlahu už podruhé neprojde , tak jí soroš odkopnul . Už je jistě připravená náhradní loutka . Teď jen , aby dav toho nového lůzra spolknul .

 
Naspäť
Top Bottom