Tartaria

Ferry

Člen
Sa nejako rozbehla debata o Tartarii vo vlákne Utajovaná história tak radšej tu vytvorím osobitné bvlákno, kde budeme môcť rozoberať len túto problematiku.
Máme tu pár otázok, na ktoré by sme chceli nájsť odpovede. Bude to beh na dlhú trasu.

Čo je to Tartária? Je to výmysel alebo podvrh, alebo ďalší lep pre ľudí zvedavých?
Kedy začala existencia Tartárie? Máme o tom nejaké zmienky? Aká je najstaršia mapa čo sa dá dohľadať?
Čo reprezentovala tartária? Bolo to kĺbko mongolských kmeňov s lukami alebo to bola vyspelá niekoľko tisícročná ríša?
Ako zanikla Tartária (ak vôbec niekedy existovala)?
Akú kultúru reprezentovala Tartária? Aké náboženstvo bolo v nej uznávané?
Akým problémom čelila "mongolská" tartária (alebo ako tu iný tvrdia tataria)? Ako sa vyporiadala s GP a globalizáciou?
....

Ako prve by som začal tam kde ukazuje @T. a to na kanále Сергей Игнатенко
Konkrétne video. Pozor! Pod videom sú linky na presné zdroje, takže žiadne výmysly od lokálneho konšpirátora. Napr https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b53029234q/f1.item.r=guerre 1812

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=xeJaFLK-Jd4

Video sa začína otázkou, s kým vlastne to bojoval ten Napoleon keď šiel na Moskvu
1681741731890.png
Veď mohol napoleon ísť radšej na Sankt Peterburg. Už na mape nám čosi nesedí. Francúzi takí maličký a kdesi sa trepú na východ, kde je obrovská žltá oblasť. Nuž asi tá oblasť bola vtedy vyľudnená, ako nás učili na základnej škole. V profesionálnom žargóne, žltá oblať na mape nie je historická oblasť, inak pované, máme veriť že na žltej oblasti nikto nežil a nie je o čom písať.

Tak pokračuje autor videa a ako prvé namieri pohľad na uniformy Rusov a uniformy Francuzov.
1681741961977.png
Rusi v zelenom a francuzi v modrom. Hmmmm ..... nie veľmi odlišné že tak?
Ďalej sa uvádza fotka Napoleóna
1681742032044.png
Počkať, ale veď zelené uniformy mali Rusi, a napoleón bojoval proti rusom, tak prečo mal uniformu tej istej farby? Asi bol chorý, kto ho vie. To bola určite len náhoda .... ako hovoria naši hiztorici.
Tu sú zase Ruskí vs Francuzski husári.
1681742202799.png
Zase sa to len vo farbe odlišuje. Zbytok to isté. Niektoré armády aj dneska oddeľujú jednotky tej istej armády, len zmenou farby jedného prvku - podobne ako na obrázku vyššie. Ale no ! Veď história jasne hovorí, Napoleon šiel proti Rusom.
1681742316114.png
Tu sú rôzne kombinácie husárkych odevov oboch armád. Viete odlíšiť ktorý patrí ktorej armáde? Ťažko, ťažko. Ako to len mohli vedieť kto je čí? Ako sa nepomýlili na bojisku? Veď za tých čias bitka na bojisku to bola mela tisícov ľudí.
Ďalej autor hovorí, že po vojne v roku 1813 boli vydané v Rusku kroniky, kde sú písané mená účastníkov vojny. Zádrheľ je v tom, že sa píše nie len o Ruských, ale aj o francúzskzch bojovníkoch, pričom v ruských kronikách sú mená písané nie len po rusky ale aj po francúzsky. čudné. To aj u nás máme kroniky písané po nemecky? A pre koho sú tie kroniky? Pre nás či pre nemcov? Keď zoberiem do úvahy, že napoleon s alexandrom 1 bojovali proti tretej strane, tak veľká časť nezrovnalostí odpadá.
A proti komu to vlastne potom ten napoleón bojoval?
1681742674662.png
Ejha. Čo sa tu dá vidieť. Akési žezlo v ruke. Zahnuté šabľe. Úplne iná uniforma. To budú asi tí "tatarski mognoli". Len tvár nemajú mongoloidnú, ani vzrast, ani výzor. Veď počkať, vyzerajú ako európania. Síce fúziky majú ale stále je to ďaleko od mongolov.
podobne na ďalšej fotke z videa vidíme asi zas tých "tatarskych mongolov"
1681742867508.png
Ako vidíme uniformy nemajú ani francuzske ani ruské, lebo ako sme mohli vidieť v predchádzajúcich prípadoch aj Rusi aj francúzi mali neskutočne očačkané uniformy a nepoužívali kopie.
Ďalšia fotka
1681742966600.png
Vpravo dole sú v zelenom Rusi. Majú pušky a delo. Vľavo sú francúzi v modrom. Ale kto je tá masa ľudí v rôznofarebnom oblečení vyzbrojená len kopiami? To budú isto mongoli. Zase ... ach tie neposlušné kmene.....

Vstup napoleona do moskvy
1681743184085.png
A teraz to kto je napoleón, tí v modrom či tí v zelenom? Veď obaja sa v plnej zbroji vezú na koňoch. Ak by Rusi prehrali vojnu, tak isto by im nedovolili v plnej zbroji ísť pri nepriateľoch a dokonca na koňoch.
Francúzska medaila za "dobytie" moskvy
1681743300606.png
Počkať, počkať. To sú čo za vežičky? Ach, to bude isto zase práca tých neposlušných mongolských kmeňov.

Potom tam autor rozoberá ako to bolo s opustením Moskvi. Nevie sa či bola obrana alebo nebola. Lebo oficiálna hiztoria hovorí, že moskvu niekto zapálil a dal zadarmo napoleonovi. Prečo napoleon prišiel o 3/4 armády počas návratu domov, to sa akosi nerozoberá. A že ochorenia napoleonovej armády sú veľmi podobné tými spôsobenými ožiarením, tak na to už nikto nemyslí. Asi požiar ožiaril raioaktivitou vojakov a tí nejako zomreli. Ale ale! Zase konšpirácie? Oficiálna hiztoria jasne hovorí, že vtedy žiadne atomovky neexistovali. Zelené sklo v lýbijskej púšti ako aj kamene na sklo roztavené nájdené v starovekých mestách (Mohnejo-Daro) vyrábali kočovní mongoli na svojích ohníkoch niekde pri lese.

Nakoniec autor objasňuje proti komu to vlastne bojoval napoleon spolu s alexandrom 1
1681744099474.pngNa mape je zobrazená Ruska Moskovia (Russie Moscovite) a potom Tartarská moskovia (Tartarie Moscowite). Zase by som chcel vyjadriť hlbokú nespokojnosť, s autorom mapy. Prečo tam zase píše Tartarie namiesto Tatarie???? Čo je hlupák? Veď žiadna Tartária neexistovala, to je len oblbovák pre zvedavých ľudí, krivá cesta. Očividne, už pred 200 rokmi verili v dezinformácie a bludy.

Ale teraz triezve zhrnutie z videa. Napoleón a Alexander - šéf Ruskej Moskovie, bojovali spolu proti Tartarskej Moskovii. A si viete predstaviť aké zdroje musela mať ta Tartarska moskovia? Tartarska moskovia, čo bola akoby guberniou, časťou obrovskej Tartarie? To nie že mongoli poloretardovaní na škaredých koníkoch. To je potrebná riadna ekonomika čo bude zabezpečovať výrobu zbraní, šablí, kopií. Chov koňov. Potom tam muselo existovať zásobovanie, logistika. Takže žiadne mongolské kmene kde tu, ale riadne štátne zriadenie. V opačnom prípade by nemalo zmysel ťahať obrovskú armádu z francúzka kdesi do moskvi. A nakoniec tá obrovská armáda odcházda totálne zdrvená. Počet tak maximálne štvrtina z toho čo tam šla bojovať. A čo vlastne vybojovali? Azda dostali nejaké územie? Alebo nejaké zlato? NIČ nevybojovali. Akurát si zuby vybili.
Potom neskôr v roku 1815-1816 prichádza finálna porážka Tartarie ako štátneho zriadenia. Vo svete nazvali to obdobie aj "malá doba ľadová (v našej reči - jadrová)". Ale o tom nabudúce.
 
Naposledy upravené:
cital niekto tuto knihu? pokial viem tak v ziadnej inej knihe sa priamo nespomina Velka Tartaria ak nepocitame vedy.
 
To je potrebná riadna ekonomika čo bude zabezpečovať výrobu zbraní, šablí, kopií. Chov koňov. Potom tam muselo existovať zásobovanie, logistika.
Okrem iného aj jednotné vzdelávanie, keďže dokázali vybudovať pevnosti rovnakého typu, postaviť chrámy a iné stavby, ktoré dnešné "stavebné firmy" postaviť nedokážu. A tak ďalej, je toho ešte veľa.
 
uniformy sa zhodovali vtedy tak isto ako aj dnes na 90%. Napoleónove vojsko bolo mixované (t.j. boli tam aj holanďania, poliaci, rakúšania, taliani, prusi, švajčiari, dáni, nóri, chorváti, portugalci, atď). Celá európa mala takmer rovnakú uniformu a naviac v 19. storočí všetci kopírovali práve francúzov ako teraz kopírujú ameriku.
 
  • Súhlas
Reactions: Um
cital niekto tuto knihu? pokial viem tak v ziadnej inej knihe sa priamo nespomina Velka Tartaria ak nepocitame vedy.
Isto sa aj v iných knihách spomína. Chce to len originálne verzie. Na čo som náhodou natrafil, tak v druhom diely Robinsona Crusoa sa píše o Veľkej Tartarii.
 
Na mape je zobrazená Ruska Moskovia (Russie Moscovite) a potom Tartarská moskovia (Tartarie Moscowite). Zase by som chcel vyjadriť hlbokú nespokojnosť, s autorom mapy. Prečo tam zase píše Tartarie namiesto Tatarie?
Poprosil bych podobné příspěvky psát bez použití ironie. Jsou pak nepochopitelné. Je-li to možné, tak ho přeformulujte, aby bylo jasné, co tvrdí autor (rád bych také znal jeho národnost) a co si o tom myslíte Vy.
Děkuji.
 
uniformy sa zhodovali vtedy tak isto ako aj dnes na 90%. Napoleónove vojsko bolo mixované (t.j. boli tam aj holanďania, poliaci, rakúšania, taliani, prusi, švajčiari, dáni, nóri, chorváti, portugalci, atď). Celá európa mala takmer rovnakú uniformu a naviac v 19. storočí všetci kopírovali práve francúzov ako teraz kopírujú ameriku.
Veď to je ako cez kopirák, len tak z nadhľadu . Napoleonovo vojsko -mixované ;
Hitlerove vojsko - tiež mixované ;
dnes to vojsko na východe nie je mixované ?
A čo Alexander Veľký , nemal mixované vojsko?.
Kde a kto vlastne Alexandrovy Veľkému urobil stopku, nebolo to náhodou dnešné územie Indie , čo tam bolo vtedy za ríšu ?
Vsetci tishli smerom na východ a mali mixované vojská .
Jedno viem určite , rabovať sa ide stále tam , kde je hojnosť , kde je z čoho rabovať , alebo pre nevyrovnané účty a nie koli sláve a hrdinstve .
 
Myslím, že vše vysvětluje anglická Wikipedie ... nechte si to přeložit.
kde jsou rozebrány i konspirační teorie a kdo je vytvořil.
Závěr: To, co Západ nazval Tartárií (Peklem) jsou velké části Asie od 13 do 19 století, u kterých je známé kdo tam žil a kdo tam vládl. Tyto "Tartarské" oblasti v té době neobývali Slované !!! To, že je Tartarie prezentovaná jako skutečné jméno pro Rusko je blud. Opakuji BLUD!!!
Byl jsem upozorněn, že tento blud byl rozebírán od 2. kapitoly knihy VP SSSR, "Prozřetelnost není algebra"
(ještě jsem nečetl - teprve se na to chystám)
Později byla část těchto oblastí kolonizována Ruskem/SSSR - proto se tam dnes Rusové-Slované nachází.

Příklady Tartarií:
Krymský chanát = Malá Tartarie
Independent Tartary (Tatarstán) kolonizován Ruskem až po Napoleonských válkách
Great Tartary - po kolonizaci Ruskem oblast nazývaná jako Sibiř
Atd
 
Naposledy upravené:
Byl jsem upozorněn, že tento blud byl rozebírán od 2. kapitoly knihy VP SSSR, "Prozřetelnost není algebra" (ještě jsem nečetl - teprve se na to chystám)
Toto konkrétne nie je. Hlavne tam rozoberajú Novú chronológiu od Fomenka a Nosovského o. i. teda.

Na základe čoho sa odlišujú Tatári od Slovanov?
 
Na základe čoho sa odlišujú Tatári od Slovanov?
Nevím vše - snažím se průběžně zjišťovat.
Genetický základy po mužské linii je v jádru schodný... Společní předci cca před 15 tis lety. R1a
Samozřejmě existují nějaké příměsi nabalené postupně.
Po ženské linii je to složitější kvůli patrilinearitě - v tuto chvíli nevím.
Podle VP SSSR v knize Psychologický aspekt historie a perspektiv civilizace došlo v Ruské rovině po klimatické změně dané ... (verzí je několik) k rozdělení na lesní pás na severu a stepní pás na jihu.
Na severu v lesích se během tisíciletí zformovalo kompaktně občinné hospodaření (neolitičtí zemědělci) ... a ruský duch.
Na jihu ve stepích se zformovalo klanově-rodinné hospodaření (kočovné).
Mezi těmito dvěmi populacemi docházelo k bojům a vzájemné nevraživosti.
Některé kmeny měnily způsob života z důvodu posunu pásma lesů + obsazování území silnějšími sousedy ... jednotlivé kmeny během tak během tisíciletí absorbovaly různé vlivy.
Velký vliv v období 13.-19. století měla Zlatá horda a po jejím rozpadu nástupnické útvary, kdy pod vlivem Hordy rostl počet kočovných populací.
Po Napoleonských válkách velkou část tohoto území a populace naopak kolonizovalo Rusko.
----------
Alespoň takové procesy formování tam vidím.
 

It is to be observed, that in Poland , Russia, Turkey , Persia , India , China , and even in Great Tartary itself, the Name Tartar is not pronounced with an R in the Middle.
 
Naposledy upravené:
Alespoň takové procesy formování tam vidím
Tohle považuji za vhodný podklad pro skládání mozaiky - změna technologií. Zemědělský způsob života postupně vytlačuje nomádský, protože zemědělský je vyšší pokrokovější technologie umožnující rozvoj potenciálu člověka - možnost žít a rozvíjet se na jednom místě a postupně vylepšovat kvalitu svého života místo neustálého lovení a nebo pasení stád.

Možná by stálo uvažovat o období "zlaté hordy" co přechodové obdobím, kdy lidstvo plně přešlo většinově na zemědělský způsob obživy - skončili civilizace, které by stáli na kočovném způsobu života.
 
Naposledy upravené:
Tohle považuji za vhodný podklad pro skládání mozaiky - změna technologií. Zemědělský způsob života postupně vytlačuje nomádský, protože zemědělský je vyšší pokrokovější technologie umožnující rozvoj potenciálu člověka - možnost žít a rozvíjet se na jednom místě a postupně vylepšovat kvalitu svého života místo neustálého lovení a nebo pasení stád.

Možná by stálo uvažovat o období "zlaté hordy" co přechodové obdobím, kdy lidstvo plně přešlo většinově na zemědělský způsob obživy - skončili civilizace, které by stáli na kočovném způsobu života.
Odbočka od tématu Tartarie:

Co se týká nejperspektivnějšího způsobu života z hlediska rozvoje potenciálu lidstva, tak nejperspektivnější je fungovat jako "sběrač" na trvalkové zahradě + v něčem, čemu se říká jedlý les (To je poměrně mladý pojem v rámci permakultury - po roce 2000). Takový pozemek uživí i menší počet zvířat pro případné využití na maso.
Ono totiž i zemědělství vede k degradaci půdy.
  • U neolitického je to jasné ... tak se vypalovali lesy a po cca 10 letech se nechalo políčko ladem a šlo se dál. Při malé hustotě obyvatel to bylo možné. Takto se dodnes likvidují deštné pralesy v Brazílii.
  • Klasické (orební) zemědělství díky erozi (větrná, vodní) také vede k vyčerpání půdy, jen po několika staletích.
  • Kdyby se přešlo na trvalky a jedlý les, tak není nutné orat a takto obhospodařovaná půda by se dokonce měla zlepšovat.
Filozofické důsledky: Pro lidi je podstatný smysl života.
Ráj jako ideál je místo, které se vaším pobytem v posloupnosti pokolení vylepšuje - a chcete se tedy do něj rodit stále a stále.
Všechny předchozí způsoby života trvalé osídlení neumožňovaly, protože za kratší (pár měsíců u kočovníků) či delší dobu (pár set let u zemědělství) dojde k vyčerpání půdy - z toho plyne ono mystické "vyhnání z ráje". A bezbožníci dodnes předpokládají, že vysají nějaké území a přesunou se dál.
Některé věrouky proto ráj raději hledají útěkem mimo tento svět (do duchovní roviny).
 
Pozrime sa na ďalšie video od Sergeja

Zdroj: https://youtu.be/PCOdNvsN4zs

V celom videu sa rozoberajú vládnuce osoby Tartárie určitého obdobia. Všetko sa to začína od Čingischána
5 tom historického atlasu vytvoreného v roku 1718 , strana 144
1682929519054.png
Ako vidiíme na obrázku je napísané - Genealógia Imperátorov Tartárii, potomkov Čingischána. Áno, imperátor Tartárie bol Čingischán. Čingischán očividne nezaložil Tartáriu z nejakých mongolských kmeňov. On sa stal jej Imperátorom. Tartária existovala už pred ním.

Na obrázku sú 4 vetvy jeho potomstva
1. Tušichan - vládol Kapčaku
2. Zagataj - vládol Transokstianu, Zagataju a Turkistanu
3. Oktaj - vládol Veľkej Horde, Cárstvu mongolov a Severnej Číne
4. Tulikan - vládol Karasanu, Perzii a Indii

O štyroch posledných princoch tam kniha nič nehovorí.
Do 18 storočia vládla len vetva Zagataja.
Takže to čo nám hovorí hiztória o veľkej horde a mongoloch, to je čisto dezinformácia. Oni opisujú len časť obrovskej Tartárie.

Najprv si uvedime ako vyzerá mongol, lebo dnešná hiztória nazýva mongolov všetkých, čo sa opovážili konkurovať "civilizovanému západnému svetu". Podobne ako mali Rusov za divochov.
1682931591870.png
1682931769505.png
Vľavo tvár s mongoloidnými črtami.
Príznaky - ploské líca, akoby sloštená tvár, nos maličký, nevyčnievajúci, krátke čelo.

Ďalej si porieme pár vládcov, ako približne vyzerali.
1682930289904.png1682931935160.png

Sultán Tartárie a Veľký Chán Tartárie. Ako si môžete všimnúť, žiadne mongoloidné črty prítomné nie sú. Obaja vyzerajú ako báčikovia niekde tu z dediny.
1682932242466.png
Tiež Veľký Chán. Pod fotkou je erb Tartárie - sova.

1682932030031.png
Kam-Nu Imperátor Číny a Východnej Tartárie.
1682932134059.png
Ten istý Kam Nu z inej knižky. Tiež sa spomína Čínska Tartária.

1682934069404.png
Tu je iný kráľ Čínskej Tartarie. Grand Roy Tartare dela Chine
1682934096479.png
Ako môžeme vidieť, ako mongol isto nevyzerá, skôr ako Poliak.

Myslím si, že môžeme skonštatovať: Niečo ako Tartária existovalo a tá ríša nebola tvorená mongolami a kočovnými kmeňmi, tak ako nás učí hiztória. Síce sa uvádza, že do nej spadala aj Severná Čína, Cárstvo mongolov a Veľká horda. Ale tak ako Slovensko nenazývame Ciganistanom, lebo do neho spadajú aj cigáni, tak aj Tartáriu nebudeme nazývať mongolskou ríšou, len preto, že pod ňu spadajú oblasti a kmeňe mongolského pôvodu.
 
Naposledy upravené:
Z mého pohledu se mnohé věci z této epochy vyjasní, pokud se na to člověk bude dívat tak, že Napoleon a Alexandr byli spojenci, jejichž cílem bylo dobytí Moskvy, která ležela na území jiného státu než Petrohrad. Petrohrad byl založen jako "placdarm" pro invazi do Ruska.
 
To co píše Wikipedia o Tartarii jsou bludy - byl to normální státní útvar s vlajkou, vládcem atd., ve všech dobových zdrojích se o Tartarii mluví jako o státu, počínaje Encyklopedií Britannicou. To že tomu státnímu celku říkali v Evropě Tartarie je skutečně od slova Tartar, nicméně toto vzniklo tak, že Francouský král začal říkat a psát z důvodu nepřátelství Tartar místo Tatar, a všichni to od něho převzali, protože co král činí, dobře činí (taková byla tehdy mentalita). Ta(r)tarie byla podle všeho poškozena globální katastrofou někdy v 17. století, poté byla "doražena" Evropou.
 
Naspäť
Top Bottom