Tartaria

Tartary je Západní hanlivé středověké (13-19 st.) pojmenování pro středoasijské kočovníky (překlad: "zplozenci pekla"), z nichž Evropa znala v určitou dobu jménem jen Tatary. Část Rusů vždy úslužně papouškuje západní terminologii.
Nazývat ty národy (některé stále kočovné, jiné již usadivší se) jejich vlastními skutečnými jmény beru jako vítězství rozumu - to ale znamená, že výrazy Tartary a Tartaria se přestaly používat. .... z čehož před cca 20 lety Levašov udělal umělou "kauzu", která jemu osobně přinesla věhlas, ale mnoha lidem v hlavě vytvořila "díru".
Co je lepší pojmenování??? Sibiř nebo Tartary (v překladu Peklo) ... já volím Sibiř.
Ale je dobré si více připomínat historii a západní nemoc zvanou xenofobie, která vyrůstá z jejich koloniálního dědictví. Díky změnám v poslední době na příslušníky svých bývalých kolonií (nyní pseudokolonií) nesmí ze zákona xenofobii používat ... ale to se netýká Ruska. Rusofobie (obecněji Slovanofobie) tak jako jediná xenofobie na západě přežívá s podporou vládnoucích sil. Rusko = Tartarie = Peklo, Rusové = asijské hordy (odkaz na kočovníky), to vše jen podporuje a taky tyto argumenty liberasti v aktuálních diskusích používají.

Podobný proces je záměna pojmů Cikán a Róm (zde však volím původní označení).

----------------------------------------------------------------------------------------------
Při hledání pravdivé historie je potřeba jít dál než jen do středověku.
Běloši (mužské haploskupiny R1a i R1b) mají svůj původ v dnešním Rusku či přiléhajících stepích střední Asie, které byly součástí carského Ruska či SSSR - cca před 15-30 tis. lety.
Významnou vývojovou větví jsou Denisované (Denisova jeskyně na Altaji, také v dnešním Rusku) - jejich geny mají američtí indiáni, Tibeťané, ....
Někde ve střední Asii či dnešním Rusku byli domestikováni koně. Jízda (někdy ji vozová) byla po několik dalších tisíciletí nejmocnější zbraní.
R1b přes středomoří (např. Tutanchamon byl R1b) migrovala více do západní Evropy.
R1a byla přítomna u bojovných národů typu jámová kultura (před 7-5 tis lety), Arijci, Skýtové, Sarmati (o trochu později), ... a je přítomna od východní Evropy po střední Asii až do Iránu.
Stavitelé anglického Stonehange tak byli vytlačení/vybiti??? R1b.
Neolitičtí zemědělci balkánské - poddunajské kultury Vinča byli vytlačeni/vybiti??? invazí lidí jámové kultury R1a (pozn. ženské haploskupiny zůstaly zachovány) - tohoto mixu mužských a ženských genů jsme pravděpodobně my Slované, a z menší části i Germáni, potomky.
Dnes je mužská haploskupina R1a převažující jak mezi usedlými Slovany, tak mezi kočovnými turkickými národy, tak v Afghanistánu a Iránu, tak i mezi vládnoucími bráhmany v Indii.
Na jednu a ty samé příhody se tak dá dívat jako na "velké" činy úžasných bojovníků (které jsou pak opěvovány v bájích) nebo jako na uchvatitelské nájezdy spojené se znásilňováním místních žen. Dost pravděpodobně je naše mužská a ženská historie diametrálně odlišná.
Většina historiků však zkoumá převážně jen mužské rodové linie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Dnešní národy se formovali ještě později ... Slované jsou identifikováni až cca 5 st. n.l., Germáni díky zápiskům z výbojů Říma o pár století dříve.
Tj. geneticky jsou dnes všichni směs. Běloši jsme navíc všichni bratranci. Západní definice národa selhává - objevuje se v ní xenofobie přerůstající do fašismu (ať už koloniáolně britského či nacisticky německého ).
Jenže my můžeme použít ruskou (konkrétně Stalinovu) definici národa, ve které je národ definován kulturně ... a jsme u kultur těch kočovníků, neolitických zemědělců, současných zemědělců a vlastně i dnešní technokratické civilizace, která zdánlivě od získávání potravy neodvisí.
Jaký způsob života je udržitelný z hlediska věčnosti???
 
Naposledy upravené:
@Jura S tými hanlivými výrazmi beriem, ale tak má byť Tartaria po správnosti Tataria?
Tatar, jak bylo řečeno výše je pojmenování jednoho konkrétního kočovného etnika podle řeky v jejímž okolí je jejich původ.
čo je otázne. Nicolaes Witsen v diele Severná a východná Tartaria, ktoré tu niekto postoval do komentára píše tak ako vravíš, ale vyvracia to ako mýt, lebo žiadna rieka Tata podľa ktorej mal byť názov odvodený neexistuje.

Keď sa Persia premenovávala na Irán, tak tiež to vysvetľovali tým, že to bolo hanlivé pomenovanie od Grékov. Iné, západné pomenovanie dostávali aj "štáty" ako India (Bharat), Japonsko (Nippon), Kórea (Čosen) isto aj iné.

já volím Sibiř.
Ako súčasný názov či ten minulý? Berie sa, že Sibír bola pomenovaná podľa mesta Sibír.

1683196971552.png
Mesto Sibir predtým hlavné mesto Sibirskeho CHANA, stalo na pravom brehu rieky Irtiš pri rieke Sibirke... ... zdá sa, že celá Sibír dostala názov od tohto mesta.
1683197145637.png

Sergej Ignatenko v Исчезнувшие города Тартарии (
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pgpC9EAUMlk&
) rozpráva o stratených mestách Tartarii má tabuľky k mape, kde sú rozčlenené gosudarstva zeme. Resp. píše ako tu ako o закрытие земли регионов a vysvetľuje to tak, že predstava o tom čo je štát bola niekedy iná ako máme dnes. Územie, na ktoré si sa nemohol len tak slobodne dostať. Tu je rozdiel v tom, že zatiaľ čo sa Perzia, India, Čína berie ako krajina/štát, Tartaria sa berie ako krajina/územie.

1683198387862.png


1683197812434.png
V nej je Tartaria rozčlenená na 5 regiónov. V nej je k Severnej Tartárii priradené mesto Tatar. O tomto meste sa dnes nevie nič, zato sa tu vyskytujú mestá ako Astrachán, Kazaň, Samarkand, Buchara.
 
Samozřejmě, že nevím všechno ... já věděl, že místní tomu území říkali Sibiř a proto označení Sibiř vytlačilo ze Západu prosazované Great Tartary.
Podobně s ostatními místními názvy.
 
Iné, západné pomenovanie dostávali aj "štáty" ako India (Bharat), Japonsko (Nippon), Kórea (Čosen) isto aj iné.
Faktografická odbočka od tématu: V případě Japonska a Koreje nejde o západní pojmenování a už vůbec ne hanlivé. Japonsko je v čínských znacích 日本, v Japonštině se to vyslovuje Nippon, Číňané Jupon (možná v nějakém dialektu i Japon, to ale nevím, jen hádám) - odtud Japonsko. Korejci to vyslovují Ilbon (일본). Ale vždy jde o jedny a tytéž čínské znaky, které se používají nebo kdysi používaly napříč východoasijskými jazyky. Co se týká Koreje, ten název je odvozený od prvního jednotného státu na Korejském poloostrově, který se nazýval Korjo (고려). Čoson (조선, čínskými znaky 朝鮮, doslova by se to dalo přeložit jako "jitřní svěžest") je období pojmenované po stejnojmenné dynastii vládnoucí až do okupace Japonci v roce 1910 (mimochodem tato okupace byla jedním z důsledků rusko-japonské války). Tento název se používá pro Koreu v KLDR. V Jižní Koreji se pro Koreu používá název 한국, čínskými znaky 韓國.
 
Tataři jako národ
Zaujala ma tam veta
Mongolský chán Bátú vytvořil obrovský státní útvar jménem Zlatá horda (známý také jako Kipčacký chanát), který se v 15. století rozpadl na menší chanáty.
Kipčacký chanát - nemá to ďaľeko od slova Kepčak
V tomto príspevku sa písalo, že kepčaku vládol potomok Čingischána Tušichan. https://ksb-csr.net/threads/tartaria.753/post-10748
Bátú mohol byť nejaký jeho vzdialený potomok.
 
Na obrázku sú 4 vetvy jeho potomstva
1. Tušichan - vládol Kapčaku
2. Zagataj - vládol Transokstianu, Zagataju a Turkistanu
3. Oktaj - vládol Veľkej Horde, Cárstvu mongolov a Severnej Číne
4. Tulikan - vládol Karasanu, Perzii a Indii
Podle "oficiální" historie to bylo takto (cituji z wiki):

Potomci Čingischána[editovat | editovat zdroj]​

  1. Džoči (Jochi), jeho synové byli Udur, Šejbají a Batú, který založil Zlatou hordu ve východní Evropě a západní Asii
  2. Čaadaj (Jagathai, Čagataj), zakladatel středoasijského čagatajského chanátu, syn Büri
  3. Ögödej (Ögedej, Otkaj), v letech 12271241 Velkým chánem, vládce v Mongolsku a severní Číně, jeho synové byli Güjük, Velkým chánem 12461248, a Kadan
  4. Tolujchán (Tolui), vládce východního Mongolska, jeho synové byli Kublaj (Burgidžin, Chubilaj, Budžek), Velký chán 12591294 a zakladatel dynastie Jüan v Číně, Möngke, Velkým chánem 12511259, a Hulagu, zakladatel říše ílchánů v Persii
Při pochopitelných posunech ve výslovnosti tak dostaneme:
1. Tušichan = Džoči, také Džuči (chán)
Kapčak = Kypčacký chanát (podle podrobených Kypčaků), jiný název pro Zlatou hordu, státní útvar založený Džučiho synem Batú (další používaný název byl Ulus Džuči, tj. Džučiho země)
2. Zagataj = Čaadaj (Jagathai, Čagataj)
3. Oktaj = Ögödej, Otkaj (po Čingizchánově smrti druhý Velký chán Mongolské říše)
4. Tulikan = Tolujchán (Tolui)

No a takhle to vypadá, že zrovna v tomto případě se ta "neoficiální" historie s tou "oficiální" nijak zvlášť nemlátí, dokonce ani pokud jde o obrovskou rozlohu říše (ať té Čingischánovy Mongolské, nebo nástupnické Zlaté hordy) a ani pokud jde o evropské rysy zobrazovaných bojovníků (šlo o vojska složená z podrobených turkických národů, kde Mongolové zastávali jen velící pozice).
Jinak Kypčaci, podle nichž se nazýval Kypčacký chanát (Zlatá horda), jsou totéž, co Polovci z doby knížete Igora, nebo asimilovaní uherští Kumáni.
 
Toto vlákno som zakladal na to, aby sme sa venovali zakázanej histórii, nie na to aby sme zakazovali históriu.
Ferry, nikto predsa nič nezakazuje. Dokonca ani tá ruská geografická spoločnosť. Je predsa normálne, že ak s niečím nesúhlasím, tak napíšem svoj názor. Podobne aj Ruská geografická spoločnosť len vyjadrila oficiálne stanovisko. A ja som im za to vďačný. Informačné pole predsa treba vyvažovať. Alebo by si chcel, aby odznievali len alternatívne názory, a tí, ktorí s tými názormi nesúhlasia, aby čušali? Mal som byť ticho a nepovedať svoj názor? Mala byť ticho Ruská geografická spoločnosť (hoci sa jej na Tartáriu pýtali...), aby "nerušila kruhy" tým, ktorí veria vo veľkú ríšu Slovanov tak, ako ju opisuje Levašov? Veď samotné názvy v západných mapách a knihách vôbec nie sú dôkazom, že Levašov mal pravdu.
Ríša zrejme existovala a bol to obrovský útvar. Ktovie ako sa sami nazývali, pretože to označenie Tatari/Tartari bude zrejme západný vynález/označenie. Na tom území zrejme prežívali pôvodné národy a kmene, ktoré ale zjednotili nájazdníci z východu do nového veľkého štátneho útvaru. Tak ako američania roznášajú demokraciu po svete, tak ju kedysi roznášali smerom na západ čingischánovi potomkovia (nie demokraciu, ale vlastnú koncepciu spoločensko-ekonomického systému). Otázka je, kto bol vlastne Čingischán, bol skutočne Mongol? Odkiaľ stepný národ kočovníkov vzal riadiace schopnosti a zručnosti panovníka nad veľkou civilizáciou. Jazykové stopy budú zrejme správne. Neviem, či aj genetické (či šlo skutočne o príbuzných dnešných Mongolov). No každopádne, niekto musel tých vládcov s vysokými riadiacimi schopnosťami (a tiež vojenskými) vyrobiť...
A keďže "čingischánci" boli len vo vysokých riadiacich pozíciách, tak mnoho bojovníkov mohlo mať europske črty. Ono ktovie, či Tatári nevznikli ako "janičiari" (akýsi miešanci dobyvateľov s miestnymi kmeňmi, ktorým bola daná nová výchova dobyvateľskou "elitou")

Ktovie, keď Rusi mali Petra Veľkého, ktorý bol údajne podstrčený Holanďan, tak ktovie či aj Mongolom nepodstrčili nejakú osobnosť, ktorá zanechala obrovské stopy v Eurázii.
 
Naposledy upravené:
Připomenu, že existuje praktika právo první noci. Není moc zdokladované, kdo jí používal. Dá se to navlíknout prakticky na kohokoliv. A protože dnes se všeobecně tato praktika bere jako "nehezká" dají se tím zpětně národy i pomlouvat (viz Sidorov, který její působení ve spojení s telegonií vysvětloval na Ukrajincích v předvečer Majdanu tak, že se každému při čtení otevírá kudla v kapse na ty Ukrajince).
--------------------------------------------------------------------------------
Podobnou praktikou je znásilňování žen dobytých národů (ale může to být i dobrovolně - muži porobených národů jsou přeci mrtví) a vytvoření prvosledových jednotek armád (mužská DNA je vaše) se často přisuzuje právě stepním kočovným národům - nástupnickým státům hordy.
Je-li to pravda nebo ne ve všech případech je hodno zkoumání. Materiálů je však málo - kočovné stepní kmeny často neměli písemnictví. Záznamy jsou tedy od "civilizovaných" cizinců - ti nemuseli situaci rozumět nebo i záměrně lžou.
Nicméně tato praktika je nejspíše jedním z důvodů, proč byly tyto národy označeny za Tartary (zplozence pekla). Je to samozřejmě úsměvné zejména v souvislosti, že sama západní i východní evropská populace vznikla v několika svých větvích právě takto (mužské dobyvatelské geny a ženské geny původní populace s malou příměsí ženských dobyvatelských genů), akorát o několik tisíc let dříve.
---------------
Je to možné brát jako vtípek, ale etymologicky se domácím zvířatům říká dobytek = to co bylo dobyto. Kromě těch domácích zvířat do něj často patřily právě ženy původní populace.
To je fakt, který je potřeba přijmout ohledně genetiky naší populace (rozdílnost původu mužských a ženských genů).
P.S.
Toto zkoumám proto, že (nejen podle VP SSSR) je geneticky našemu druhu homo sapiens dán do vínku matriarchát. Jenže takto vytvořené slovo dobytek do toho matriarchátu jaksi nezapadá. Je jednoznačně projevem patriarchální společnosti.
(podle mého současného zkoumání je patriarchální společnost důsledkem klanově-rodinného hospodaření kočovníků).
Během období vzniku patriarchátu také vznikl davo-"elitarismus" (cca před 10 tis. lety).
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom