Komunitná spolupráca Techniky odbúravanie stresu

Otázka na v prvom rade slovenské osadenstvo komunity, keďže mnohí z vás boli reálne tak, ako Jox pri tom. Pamätáte si, keď bol najväčší boj "s Vladimírom Mečiarom" zo strany spojenych síl médií, CIA, mimovládok, MI6, rexidenta Kováča, a veľa ďaĺších. Čo sa stalo v case, ked tu vyčíňal mafián černák, ktorý sa predbiehal s mafianom dzurindom na lyžovačke.
Slovensko bolo v tom čase maximálne emocionálne vybičované, ľudia podliehali obrovskému stresu.
Stale sa z debilizatorov valila propaganda, samé zlozlozlo.
A potom sa táto energia vybila orkánom, ktorý rozlámal lesy Tatier. Ja som videl v tej dobe lietajucu čivavu, psa na voditku, ktoreho ku sebe majitelka tahala na voditku vo vzduchu. Mna skoro zahlušil strom, padnúci tesne vedľa zastávky MHD v jednom podtatranskom meste.
Taká bola vtedy sila smršte kinetickej energie, na ktoru sa zmenila.energia národa.
Sme o necelych 20 rokov neskôr v podobnej situácii. Vojana robi prieky, Pelle sa hra (ako nejaky Boro Kollar) na drahu nevestu a tu, zemetrasenie v okolí Vyhorlatu.
Ak vam nienje jasne, co je vyhorlat, je to momentalne neaktívna sopka.
A noosfera duni cez ňu, že v narode to je pred vybuchom, vzhladom na navrhy ozembucha odera, ktoreho smrad budu vetrat v ba este dlho

Preto aj toto vlákno. Priatelia, dychajte, relaxujte, otuzujte, milujte sa a milujte život okolo seba. Buďte zdraví a vyhorlat sa už nebude mať dôvod triasť.
 
Otázka na v prvom rade slovenské osadenstvo komunity, keďže mnohí z vás boli reálne tak, ako Jox pri tom. Pamätáte si, keď bol najväčší boj "s Vladimírom Mečiarom" zo strany spojenych síl médií, CIA, mimovládok, MI6, rexidenta Kováča, a veľa ďaĺších. Čo sa stalo v case, ked tu vyčíňal mafián černák, ktorý sa predbiehal s mafianom dzurindom na lyžovačke.
Slovensko bolo v tom čase maximálne emocionálne vybičované, ľudia podliehali obrovskému stresu.
Stale sa z debilizatorov valila propaganda, samé zlozlozlo.
A potom sa táto energia vybila orkánom, ktorý rozlámal lesy Tatier. Ja som videl v tej dobe lietajucu čivavu, psa na voditku, ktoreho ku sebe majitelka tahala na voditku vo vzduchu. Mna skoro zahlušil strom, padnúci tesne vedľa zastávky MHD v jednom podtatranskom meste.
Taká bola vtedy sila smršte kinetickej energie, na ktoru sa zmenila.energia národa.
Sme o necelych 20 rokov neskôr v podobnej situácii. Vojana robi prieky, Pelle sa hra (ako nejaky Boro Kollar) na drahu nevestu a tu, zemetrasenie v okolí Vyhorlatu.
Ak vam nienje jasne, co je vyhorlat, je to momentalne neaktívna sopka.
A noosfera duni cez ňu, že v narode to je pred vybuchom, vzhladom na navrhy ozembucha odera, ktoreho smrad budu vetrat v ba este dlho

Preto aj toto vlákno. Priatelia, dychajte, relaxujte, otuzujte, milujte sa a milujte život okolo seba. Buďte zdraví a vyhorlat sa už nebude mať dôvod triasť.
Vihorlat s mäkkým i
 
  • Súhlas
Reactions: Ria
tie knihy sa zrejme budu v 90% prekryvat ale spomeniem este dve elementarne: Butejkova metoda a kniha Let every breath(len anglicka a ruska verzia). problem u Wim Hofa je, ze hyperventiluje pred zadrzkami a ako vravi akademik B.Bolotov, nedostatok tepla v organizme sposobuje zapaly, rakoviny atd. a k nemu sa chodilo liecit nemalo ladovych medvedov z roznymi chorobami. otuzovanie nie je zle, preto vsade v severskych krajinach vyuzivali sauny, teda sa najskor zahriali a az potom telo schladili a nie naopak co sa rovna niecomu ako elektricky skrat v organizme. preto Rusi po celodennej praci v zime spali na peci aby doplnili teplo, t.z. aby sa im nestiepili aminokyseliny, ktore teplo vytvaraju a popri tom vznikaju nadbytocne bunky a bielkoviny, ktore sa hromadia v tele a z nich sa tvoria nadory. ked clovek stratene teplo doplni, jednoducho sa nadbytocne bunky stiepia na bielkoviny a tie na aminokyseliny.
Butejko nedoporucoval ani vydych ustami a WH dycha ako pes, dalo by sa o nom povedat ze je zavisly na vlastnych hormonoch ako na drogach ako sa aj sam vyjadril k otazke ci fajci travu - ze nie, on si vie take stavy vytvorit aj sam(podobnost s vychodnymi technikami ako nirvana a pod. cisto nahodna...). indicka pranajama je komplexnym ucenim ale pre joginov, mnichov atd... bezny clovek nema kazdy den x hodin na to aby skusal co spravi s telom dychanie ked si zapcha lavu nosovu dierku, ked si vylozi nohu za plece... jeden kozak nam hovoril ze bol u navsteve brahmanov, ktori mu povedali ze bieli ludia dokazu robit dychove cvicenia, ktore musia oni trenovat. ale v nasej kulture sa po starocia dychove cvicenia trenovali - spievalo sa pri kazdej prilezitosti a spolocne cim sa zjednocoval dych a duch ludi, hralo sa na pistalky, fujary.
zadrzka je vyborne protistresove cvicenie pri akejkolvek aktivite(azda okrem sauny), dolezite ale je zadrzaz dych s vydychom a nie s nadychom co moze zle vplyvat na srdce(doobeda sa da aj s nadychom ktory nabudzuje) a dostatocne sa vydychat pred dalsim kolom a hlavne neskoncit ked pride prvy impulz nadychnut sa, malokto ma taku volu ze sa dostane az k tretiemu impulu kedy sa mu vypnu zvierace a do bezvedomia nepoznam nikoho kto by sa vedel dostat(to ani nie je zmyslom). v pripade ze clovek stoji, tak za 15-20 minut sa ozvu problemove miesta na tele ktore treba vydychat vedome mentalnou pracou
 
Mne osobne pomohla kniha Změň svuj dech - Václavek, Macháčková.
Druhá kniha Atomic focus od Patrick Mc Keown.
Naučili ma sústrediť sa a udržať si pozornosť na prítomné okamžiky.
 
Mne osobne pomohla kniha Změň svuj dech - Václavek, Macháčková.
Druhá kniha Atomic focus od Patrick Mc Keown.
Naučili ma sústrediť sa a udržať si pozornosť na prítomné okamžiky.
Ak ťa baví téma dychu, tak možno by ťa zaujala aj táto kniha:
 
Naspäť
Top Bottom