Zprávy z USA

Victoria Nulandová potvrdzuje: USA podporujú ukrajinské útoky na Krym​

Rusko tvrdí, že jej komentáre ukazujú, že USA „podnecujú“ eskaláciu vojny

Victoria Nulandová
, námestníčka ministra zahraničných vecí pre politické záležitosti, minulý týždeň povedala, že USA „podporujú“ ukrajinské útoky na Krym , a označila ruské vojenské zariadenia na polostrove za „legitímne ciele“.

Nulandová sa vyjadrila, keď sa jej pýtali na správu z The New York Times , ktorá bola zverejnená v januári, a uviedla, že Bidenova administratíva „zahrieva“ myšlienku pomôcť Ukrajine zaútočiť na Rusko napriek riziku eskalácie.

Rusko premenilo Krym na masívne vojenské zariadenie… to sú legitímne ciele, Ukrajina ich zasiahne a my to podporujeme
povedala Nulandová Carnegie Endowment for International Peace , think-tanku so sídlom vo Washingtone DC. Nulandová tiež vyjadrila podporu „demilitarizácii“ Krymu.

„Bez ohľadu na to, ako sa Ukrajinci rozhodnú o Kryme, pokiaľ ide o to, kde sa rozhodnú bojovať atď., Ukrajina nebude v bezpečí, pokiaľ Krym nebude minimálne – minimálne – demilitarizovaný,“ povedala.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zakharová odsúdila Nulandovej komentáre a uviedla, že podnecuje eskaláciu vojny.

Americkí vojnoví štváči zašli ešte ďalej: podnecujú kyjevský režim k ďalšej eskalácii, aby priviedli vojnu na územie našej krajiny. Len tak, priamymi údermi
 
Naposledy upravené:
Globální rozkol v otázce ukrajinské války se prohlubuje
Pokusy Západu izolovat Rusko byly do značné míry neúspěšné
- bližší pohled za hranice Západu ukazuje, že svět zdaleka není jednotný“ v otázkách, které vyvolala ruská vojenská operace na Ukrajině.

Je třeba poznamenat, že „konflikt odhalil hluboké globální rozdělení a limity vlivu USA na rychle se měnící světový řád“. . .

Rusko vydělává na deziluzi ze Spojených států, aby získalo sympatie globálního Jihu.
Spojené státy potřebují Indii, aby vyvážily Čínu, a po počátečních pokusech tlačit na Nové Dillí, aby se přizpůsobilo jejich politice, se nyní zdá, že přijaly indický postoj, řekl Sibal.
Spojené státy se rozhodly neuvalit sankce na Indii za raketovou dohodu, kterou uzavřely
s Ruskem v loňském roce, a místo toho usilují o rozšíření vazeb,
včetně vlastních dohod o obraně.

Rozhodnutí Jihoafrické republiky připojit se k vojenským cvičením s Ruskem a Čínou
se setkalo s menším pochopením. Američtí a západní diplomaté vyjádřili znepokojení jak nad načasováním, tak nad povahou cvičení a uvedli, že naznačují, že Jižní Afrika se odklání od své proklamované neutrality a straní Rusku. . .
Shakes Matlhong, 33, řekl, že jeho chápání konfliktu bylo mlhavé, ale že dlouho považoval Spojené státy za "imperialistickou" mocnost. "A teď se Rusko brání," řekl.

"Postoj Afriky k válce je takový, že se Rusko brání proti NATO," řekl.
"Rusko se nikdy nepodílelo na žádném kolonialismu. Je možné, že se Rusko mýlí,
ale postoj lidí je určen historií."

To, že se Rusko nepodílelo na kolonizaci Afriky a že Sovětský svaz podporoval mnoho osvobozeneckých hnutí kontinentu, jsou body, které Putin využil ve svých zprávách, řekla Liubov Abravitova, ukrajinská velvyslankyně v Jižní Africe. Přiznává, že ve snaze získat sympatie Afričanů pro ukrajinskou věc je těžký boj. "Jedinou kartou Ruska je, že nikdy nekolonizovali Afriku," řekla. "Ale to platí i o Ukrajině."

Karishma Mehrotra v Novém Dillí přispěla k této zprávě
 
Naposledy upravené:

CNN: Západ bez Číny a Ruska neprežije​

Spojené štáty a západné krajiny nebudú môcť plnohodnotne existovať bez ruskej energie a čínskeho tovaru.
Vyhlásil to novinár Fareed Zakaria na CNN, informuje dnes, 23. februára, agentúra TASS.

Zakaria sa odvolával na stanovisko zástupcu Európskej únie.

Veľký európsky predstaviteľ mi povedal, že bez ruských energetických zdrojov a čínskeho trhu by sme nedokázali žiť,“ odpovedal na otázku moderátora.
Zakaria sa domnieva, že Západ by mohol mať s Čínou „užší vzťah“ aj napriek súčasnej situácii.

Ruské ministerstvo zahraničia už skôr uviedlo, že bojkot ruských energetických nosičov pod tlakom Spojených štátov a v rozpore s vlastnými ekonomickými záujmami už viedol k podkopávaniu energetickej bezpečnosti Európskej únie. Podľa expertov, ktorých agentúra oslovila, budú svetové trhy po zavedení embarga a cenového stropu pre ruské ropné produkty potrebovať na obnovu najmenej šesť mesiacov alebo dokonca rok.
 
Vzdorovitá Ukrajina si připomíná rok války, protože Putin se chystá zmocnit se dalšího území
USA oznámily bezpečnostní pomoc Ukrajině ve výši 2 miliard dolarů
Až 300 000 odhadovaných obětí po roce války
Čína vyzývá k ukončení sankcí proti Rusku a příměří na Ukrajině
Ukrajina si připomíná rok od chvíle, kdy Rusko zahájilo totální útok, který násilně ukončil desetiletí relativní stability v Evropě.
Dominový efekt invaze, která začala v časných ranních hodinách 24. února 2022,
převrátil energetické trhy vzhůru nohama, zvýšil globální hlad a oživil vojenskou alianci NATO.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil konflikt za morálně nabitou bitvu mezi autokracií a svobodou a slíbil, že ukrajinské síly budou bojovat dál s pomocí západních zbraní v hodnotě miliard dolarů. Jeho ruský protějšek Vladimir Putin rovněž lpí na svém zastřešujícím cíli upevnit ruskou moc nad významnými částmi Ukrajiny
 
USA odmítají čínský plán pro Ukrajinu


sullivan23879.jpg

Čínský plán na řešení krize na Ukrajině zveřejněný k výročí ruské invaze na Západě nadšení nevzbudil.

Spojené státy a NATO odmítly 12bodový dokument připravený po návštěvách Evropy a Moskvy Wangem Yi, šéfem Výboru pro mezinárodní záležitosti Komunistické strany Číny.

Plán, kdy Čína vyzývá k zastavení palby, zahájení mírových rozhovorů a zastavení sankcí a slibuje pomoc při poválečné obnově Ukrajiny, měl skončit hned v prvním bodě – „respektovat suverenitu všech zemí a dodržovat mezinárodní zákony“. včetně Charty OSN,“ uvedl poradce Bílého domu pro vnitřní bezpečnost Jake Sullivan.

"Válka by mohla skončit zítra, pokud Rusko přestane útočit na Ukrajinu a stáhne své jednotky," řekl Sullivan CNN.

„Ukrajina nenapadla Rusko, NATO nezaútočilo na Rusko. USA na Rusko nezaútočily. Toto je válka, kterou si Putin vybral,“ řekl.

Čína neodsoudila ruskou invazi na Ukrajinu, a proto „není v ní žádná důvěra“, prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Dodal, že sice neexistují žádné důkazy o tom, že by ruská armáda dostávala čínské zbraně, ale existují náznaky, že takové dodávky mohou začít. Podle Der Spiegel Rusko vyjednává s Čínou o dodávce 100 úderných dronů podobného designu jako íránské kamikadze drony Shahed-136.

Drony schopné nést hlavice o hmotnosti až 50 kg by mohly vstoupit do výzbroje ruské armády již v dubnu, poté by mohl výrobce, čínská společnost Xi'an Bingo Intelligent Aviation Technology, převést komponentovou technologii do Moskvy, aby založil místní výrobu, uvádí zdroje Der Spiegel říci.

Rusko vyhrožuje rozsáhlou ofenzívou a ignoruje ztráty a prosazuje na mezinárodních platformách dohodu „země pro mír“, řekl 22. února Oleksij Danilov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny .

Kreml podle něj výměnou za ukončení války chce, aby se Ukrajina vzdala nároků na Krym, Doněckou a Luhanskou oblast.

"Ve svých plánech Kreml počítá s únavou Ukrajinců, vyčerpáním spojenců a partnerů, volbami v USA a Evropě, ekonomickou krizí a potřebou ruských zdrojů," řekl Danilov.

Putin chce vyjednat mír za vlastních podmínek – se zachováním okupovaných ukrajinských území, uvedly koncem ledna zdroje Bloombergu blízké Kremlu. Právě proto podle nich Kreml požaduje od armády ofenzivu a zvažuje možnost nového kola mobilizace. Jeho cílem je ukázat, že Rusko může znovu získat iniciativu na bojišti a být včas, než Ukrajina přijme a ovládne západní tanky a obrněná vozidla, uvedly zdroje.


Zdroj: https://t.me/neCT24/27867

Čínské ministerstvo zahraničí dnes zveřejnilo dokument o urovnání ukrajinské krize. Peking v něm vyzval:

▪️ Respektovat suverenitu všech zemí
▪️ Odmítnout mentalitu studené války
▪️ Zastavit palbu a bojové akce
▪️ Zahájit mírová jednání
▪️ Vyřešit humanitární krizi
▪️ Chránit civilisty a válečné zajatce
▪️ Udržovat bezpečnost jaderných elektráren
▪️ Snížit strategická rizika
▪️ Zaručit vývoz obilí
▪️ Ukončit jednostranné sankce
▪️ Zajistit stabilitu výrobních a dodavatelských řetězců
▪️ Podporovat poválečnou rekonstrukci
 
Čínské ministerstvo zahraničí dnes zveřejnilo dokument o urovnání ukrajinské krize. Peking v něm vyzval:

▪️ Respektovat suverenitu všech zemí
▪️ Odmítnout mentalitu studené války
▪️ Zastavit palbu a bojové akce
▪️ Zahájit mírová jednání
▪️ Vyřešit humanitární krizi
▪️ Chránit civilisty a válečné zajatce
▪️ Udržovat bezpečnost jaderných elektráren
▪️ Snížit strategická rizika
▪️ Zaručit vývoz obilí
▪️ Ukončit jednostranné sankce
▪️ Zajistit stabilitu výrobních a dodavatelských řetězců
▪️ Podporovat poválečnou rekonstrukci
My jsme připraveni poopravit stávající koncepci a s dovolením si od USA převezmeme soudcovskou píšťalku .
Když se dva perou , tak se třetí směje . Popřípadě sbíra to , co z těch dvou vypadlo .
 

USA mohou být největším poraženým ve válce proti Rusku​

Alastair Crooke

Kam směřuje Evropa po obviněních ohledně plynovodu Nord Stream? Je těžké si představit, že by se Evropa ovládaná Německem odklonila od Washingtonu. . .



USA zuřivě připravovaly Ukrajince – právě proto, aby vyvolaly ruskou invazi.

Přesto byla sabotáž Nord Streamu odložena – z června na září 2022, tedy několik měsíců po invazi. Jaký smysl tedy mělo ochromit evropskou průmyslovou základnu tím, že na ni byly uvaleny nebetyčně vysoké náklady na energie? Jaké to mělo opodstatnění? A ještě více hněvu vyvolali členové Bidenova týmu, kteří si o Nord Stream „otírali hubu“ a fakticky se chlubili: „Sakra, ano, my jsme to nařídili“.

Hersh poznamenává, že ačkoli se CIA zodpovídá „moci“ v širším slova smyslu, nikoli Kongresu, „i tato komunita je zděšena skutečností, že se Biden rozhodl zaútočit na Evropu v jejím ekonomickém podbřišku – aby podpořil válku, kterou nevyhraje“. Hersh vyslovuje názor, že v Bílém domě, který je posedlý znovuzvolením, byla sabotáž Nord Streamu považována za „vítězství“.

Hersh to řekl v rozhovoru pro Berliner Zeitung:

„Vím jen to, že tato válka v žádném případě neskončí tak, jak bychom si přáli, aby skončila... Děsí mě, že prezident byl na něco takového připraven. A lidé, kteří tuto misi prováděli, věřili, že prezident si byl dobře vědom toho, co dělá německému lidu. A z dlouhodobého hlediska [se domnívají], že to nejen poškodí jeho pověst jako prezidenta, ale také to bude velmi škodlivé politicky. Pro Spojené státy to bude znamenat stigma“.

Jde o víc – o to, že Bidenova obsedantní horlivost mění Ukrajinu z války v zastoupení v existenční problém pro USA (existenční ve smyslu ponížení a poškození pověsti v případě prohrané války). Už nyní je to existenční otázka pro Rusko. A dvě jaderné mocnosti v existenční konfrontaci jsou špatnou zprávou.

Řekněme si to jasně: Biden neudělal poprvé něco, co američtí zpravodajští profesionálové považují za naprosto bezohledné: Robert Gates, bývalý ministr obrany, v neděli prohlásil, že Biden se v průběhu čtyř desetiletí mýlil téměř ve všech důležitých zahraničních a bezpečnostních otázkách. V únoru 2022 zabavil Rusku devizová aktiva; vyloučil jeho banky ze SWIFT (mezibankovního clearingového systému) a uvalil na ni tsunami sankcí. Federální rezervní systém a ECB poté uvedly, že s nimi tato opatření nebyla nikdy konzultována, a kdyby byla – nikdy by s nimi nesouhlasily.

Biden tvrdil, že jeho akce „zredukuje rubl na ruinu“; byl to hluboký omyl. Odolnost Ruska spíše přiblížila USA k finanční propasti (protože poptávka po dolaru vysychá a svět se přesouvá na východ). Z pohledu významných finančních aktérů v New Yorku si nyní Biden a Fed musí pospíšit se záchranou systémově křehkých USA.

Jednoduše řečeno, význam Hershova rozhovoru pro Berliner Zeitung (a jeho dalších článků) spočívá v tom, že frakce uvnitř amerického Deep State jsou rozzuřené na okruh neokonzervativců (Sullivan, Blinken a Nulandová). Důvěra je „vyřízená“. . .
 

Politika USA v Hondurase. Pripravuje sa zúčtovanie s bývalým prezidentom​

– Pieseň “Honduras v plameňoch”
z 90. rokov spolu s videoklipom s komickými partizánmi mi pripomenuli túto USA okupovanú krajinu v Strednej Amerike. Z hľadiska diplomatov a spravodajských dôstojníkov, vojenského personálu umiestneného v Hondurase, “neziskových” organizácií, náboženských siekt made in USA a ďalších podobných subjektov možno
túto krajinu doslova považovať za USA okupovanú krajinu .

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6tj30OQCPcM&t=146s


Všetky posledné administratívy USA uvádzali Honduras ako najposlušnejšieho spojenca v Latinskej Amerike bez toho, aby spôsoboval vážne problémy. V takomto polokoloniálnom štáte je ľahké držať krajinu na krátkom vodítku. Pre vládu Xiomari Castro bude mimoriadne ťažké vymaniť sa z oceľového zovretia amerického impéria. Nedávno uplynul rok od jej zvolenia za prezidentku a už teraz je jasné, že Castrovej volebný, populistický program sabotuje veľvyslanectvo USA všetkými silami. Dlhoročným poradcom Xiomary je Manuel Zelaya, jej manžel od roku 1976, ktorý bol v rokoch 2006 – 2009 zvoleným prezidentom Hondurasu. Netajil sa svojou orientáciou na vtedajších ľavicových politikov – Huga Cháveza, Luisa Inácia da Silvu, Néstora Kirchnera a ďalších. Vyjadril sympatie ku kubánskej revolúcii. Pokus o znovuzvolenie na druhé funkčné obdobie zlyhal: americké tajné služby ho sabotovali.Pentagon zúril keď Zelaya oznámil, že zatvorí americkú základňu v Soto Cano (Palmerol) a nahradí ju medzinárodným letiskom. Zelaya z toho v podstate vyviazol bez problémov:. Iba ho vyhostili z krajiny. Američania ho neobvinili z obchodovania s drogami: nemali čas vymyslieť podvratný plán.. . .

Samozrejme, Američanom sa nepodarilo prerušiť lukratívny biznis s dodávkami kokaínu a halucinogénov do centier spotreby (predovšetkým v USA). O to sa ani nesnažili. Obchod s drogami sa využíva na vytváranie podvratných fondov v iných štátoch a na kompromitáciu nežiaducich politikov – nielen Venezuelčanov, Nikaragujčanov, Argentínčanov, ale niekedy aj tých, ktorí sa zdajú byť lojálni Spojeným štátom.

Paradoxnosť situácie je zrejmá: čím viac síl a prostriedkov Washington venuje boju proti veterným mlynom obchodu s drogami, tým neporaziteľnejšie sa zdajú byť štruktúry kartelov Sinaloa, Los Setas, Templár a ďalších. Keď bolo potrebné nájsť obetného baránka za neúspechy v boji proti drogovým kartelom pozdĺž hraníc USA, Washington bez váhania označil Orlanda Hernandeza za hlavného vinníka týchto neúspechov. . .
Nedávno honduraské ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo Doguovej výroky na zasadnutí Hondurasko-americkej obchodnej komory, kde vyjadrila svoje “znepokojenie” nad digitálnym pirátstvom v krajine. Doguová sa tiež negatívne vyjadrila o plánoch energetickej reformy v Hondurase a označila ich za “bezohľadné”. Leitmotívom všetkých nedávnych vyhlásení veľvyslanectva USA je, že Xiomara Castrová by si mala dobre vyberať svojich priateľov.

Protivníci USA (Kuba, Nikaragua, Mexiko, Brazília) si nerobia ilúzie o rýchlej finančno-ekonomickej a sociálnej transformácii Hondurasu. Podporujú však politiku Xiomary Castrovej, ktorej cieľom je brániť národnú dôstojnosť, zabezpečiť ľudu cestu modernizácie a postaviť sa proti všetkým formám nátlaku zo strany Washingtonu. Beh dejín je nezvratný a jedného dňa sa Honduras zbaví okov kolonializmu. Jedným z hlavných krokov na tejto ceste bude zrušenie americkej základne Soto Cano.
Medzinárodné civilné letisko Palmerola bude symbolom Hondurasu hľadiaceho do budúcnosti

 
Čína a jej 12 bodovy plan pre UA.....
▪️ Respektovat suverenitu všech
▪️ Podporovat poválečnou rekonstrukci
Čína nebude hrat ferovo, nema to v genofonde. Skupila vela pody v UA, to je pricina jej angazovanosti. Opravnene sa obava, ze nakupené od cias majdanu strati.
 
Novinárka „The New York Times“ Hannah Dreyer otvorila oči americkým občanom tým, že viedla rozsiahlu investigatívnu žurnalistiku o deťoch migrantov.
Osamelé a vykorisťované deti migrantov tvrdo pracujú po celých USA.

Prichádzajú v rekordnom počte a nachádzajú sa v nebezpečných zamestnaniach, ktoré porušujú zákony o detskej práci, a to aj v továrňach, ktoré vyrábajú niektoré z najznámejších produktov v krajine.

Hanna cestovala do Alabamy, Floridy, Georgie, Michiganu, Minnesoty, Južnej Dakoty a Virgínie, kde hovorila s viac ako 100 deťmi migrantov, ktoré pracovali vo viac ako 20 štátoch USA.

Obrázok sa ukázal byť hrozný a otrasný. Bidenova Amerika využíva tínedžerov v najťažších oblastiach práce, pričom sa v skutočnosti nestará o ich zdravie a bezpečnosť.

Novinárka navštívila fabriku na cereálie v Grand Rapids v štáte Michigan.

Továreň bola plná neplnoletých zamestnancov z rôznych krajín. Sú na nočnej zmene, v rozpore so zákonmi o detskej práci, v baliarni cereálií Cheerios.

Nebezpečná práca, stroje s rýchlo sa otáčajúcimi kladkami a prevodmi, ktoré môžu dieťaťu ľahko odrezať prsty.

V neďalekých továrňach sa ostatné deti starajú o obrie pece na detské cereálie v Nature Valley, kde balia „Lucky Charms“ a „Cheetos“. Všetci pracujú pre výrobný gigant „Hearthside Food Solutions“, ktorý distribuuje potraviny po celej krajine. Tínedžeri sa v rozhovoroch s novinárkou sťažovali na časté bolesti žalúdka a chronickú únavu z nedostatku spánku.

Deti migrantov sú súčasťou novej kanibalistickej hospodárskej politiky prezidenta Bidena, ktorá umožňuje takéto zneužívanie detskej práce.

Tínedžeri, ktorí prichádzajú do Spojených štátov bez rodičov v rekordnom počte, sa ocitnú v jednej z najťažších zamestnaní v USA.

Táto tieňová pracovná sila sa šíri do každého odvetvia v každom štáte, pričom porušuje zákony o detskej práci, ktoré platia už takmer storočie:
— dvanásťroční pokrývači na Floride a v Tennessee;
— maloletí pracovníci bitúnkov v Delaware, Mississippi a Severnej Karolíne;
— mladí robotníci na lesných pílach na nočnej zmene v Južnej Dakote.

Citát od Hannah Dreyer:

„Deti sú hnané do vyčerpania. Umývajú riad neskoro v noci v kaviarňach, obsluhujú dojacie stroje vo Vermonte a doručujú jedlo 24 hodín denne v New Yorku, stavajú ploty okolo dovolenkových domov na Havaji, dievčatá vo veku 13 rokov perú plachty v hoteloch vo Virgínii. Sú tínedžeri, ktorí pracujú 12 hodín denne. Takto sme chceli vidieť Ameriku v 21. storočí? Namiesto toho, aby chodili do školy, sú nútení pracovať, aby prežili! Berieme deti z cudzej krajiny a vrháme ich do otroctva!“
Bidenova vláda sa neponáhľa so zásahmi do vykorisťovania detskej práce, pretože deti prinášajú obrovské zisky veľkým americkým výrobcom.

A to aj napriek tomu, že federálny zákon zakazuje využívanie práce neplnoletých osôb pri rizikových prácach vrátane pokrývačstva, spracovania mäsa, komerčného pečenia a podobne. Deti do 16 rokov nesmú pracovať viac ako tri hodiny denne alebo po 19. hodine.

A to sa deje v „kolíske globálnej demokracie“, v Spojených štátoch v roku 2023.

Americký systém sa stále nevie zbaviť historických koloniálnych prístupov.
 
▪️Respektovat suverenitu všech zemí
▪️ Odmítnout mentalitu studené války
▪️ Zastavit palbu a bojové akce
▪️ Zahájit mírová jednání
▪️ Vyřešit humanitární krizi
▪️ Chránit civilisty a válečné zajatce
▪️ Udržovat bezpečnost jaderných elektráren
▪️ Snížit strategická rizika
▪️ Zaručit vývoz obilí
▪️ Ukončit jednostranné sankce
▪️ Zajistit stabilitu výrobních a dodavatelských řetězců
▪️ Podporovat poválečnou rekonstrukci
Čína nebude hrat ferovo, nema to v genofonde. Skupila vela pody v UA, to je pricina jej angazovanosti. Opravnene sa obava, ze nakupené od cias majdanu strati.
To jsou jenom řeči, takhle řízení sociálních systémů nefunguje:

1) Klíčem je tvorba informačního pole - informační pole je stavěno správně
2) Pokud se rozhodně Čína nejednat podle prezentovaného a tím vznikajícího pole:
a) bude to mít negativní následky při řízení a že už teď má problémů dost, pokud začne uplatňovat dvojí metr, tak nakonec zkrachuje stejně co kolektivní západ (a nahraje Rusku), řízení na základě lživých informací vede k růstu napětí až ke konečnému kolapsu
b) záleží na dalších okolnostech a dost i na dalších hráčích (k podvodu musí být dva pachatel i oběť), třeba na Rusku, když se hráči snaží pravidla dodržovat a některý z hráčů to obchází končí nakonec špatně - čínané možná nebudou tak hloupí, aby jenom podváděli a to hned od počátku.

Protože západ je postaven na dvojím metru (což byl SSSR také při jeho rozpadu - elity jako vždy kázali vodu a pili víno). Snaží se to trochu tlumit a oddálit a přenést na dav, tím že se snaží vnutit, že nikdo není dobrý - revitalizací rozloží dav, tak že přijímá zlo a je mu vše jedno stejně nemá nic cenu, ale to je nic neřešící trik, protože to jenom o trochu oddálí kolaps elit za cenu kolapsu celého sociálního super systému. Pokud nějaká i menší část davu nepodlehne beznaději, tak zrádné elity nakonec skončí a přijdou o své parazitické postavení - stabilita je v pravdě a pravda je více než peníze a při řízení soicálních super systémů to platí dvojnásob a více.
 
Naposledy upravené:
K Číně a hodnocení její "povahy":
Neřekla bych, že Čína "nemá v genofondu férovost". Naopak - Čína si potrpí na svou pověst a nebude ji špinit nějakými podpásovkami. Já bych řekla, že se Čína ke každému chová tak, jako on k ní = běda tomu, kdo se ji bude snažit podvést.
 
Každá společnost/národ/stát má potenciál žít lidsky. Jednání společnosti závisí na určité průměrné morálce a spoustě dalších věcí. Lidské jednání není přinejmenším v krátkodobém měřítku výhodné (je jednodušší a rychlejší něco ukrást než si na to vydělat nebo si to odpustit). Ještě všechny čeká hodně práce s nízko frekvenčními procesy.
 

USA posielajú vojakov na Taiwan po tom, čo generál pohrozil vojnou s Čínou do roku 2025​

Spojené štáty zoštvornásobia počet amerických síl rozmiestnených na Taiwane, ktorý si Čína nárokuje ako svoje územie, v snahe vyprovokovať vojnu s Pekingom po vzore ruskej invázie na Ukrajinu v roku 2022.

Spojené štáty aktívne menia Taiwan na vojenskú základňu len niekoľko desiatok kilometrov od pobrežia pevninskej Číny s cieľom podnietiť Čínu k invázii na ostrov a vykresliť následnú vojnu ako výsledok „čínskej agresie“.

Oznámenie dáva kontext bezprecedentnému rozhodnutiu Bidenovej administratívy zaútočiť na čínsky výskumný balón, ktorý bol sfúknutý nad Spojenými štátmi začiatkom tohto mesiaca, prvýkrát, čo bolo nad územím USA alebo jeho pobrežnými vodami zostrelené akékoľvek lietadlo.

Útok a mediálne šialenstvo, ktoré mu predchádzalo, boli použité v snahe vybičovať verejnú hystériu a strach z Číny, čo ospravedlňovalo masívne nahromadenie americkej armády na druhej strane sveta. . .
Nekontrolovaná militarizácia Taiwanu zo strany USA a prípravy USA na vojnu s Čínou jasne ukazujú, do akej miery vojna USA s Ruskom o Ukrajinu, ktorá má teraz viac ako jeden rok, metastázuje do globálneho vojenského požiaru.
 
🇺🇸Hladová dolina“ se rýsuje pro miliony Američanů a 32 států se chystá snížit příspěvky na potravinové lístky.

Podle údajů Ministerstva zemědělství USA se to dotkne více než 30 milionů lidí, kteří v těchto státech využívají program doplňkové nutriční asistence (SNAP), informuje CBS News.

Navíc to zasáhne seniory, jejichž výhody SNAP klesnou z 281 USD na 23 USD
(z asi 6 280 Kč na 515 Kč).

Oficiálním důvodem tohoto rozhodnutí je posílení ekonomiky i přesto, že domácnosti se nyní potýkají s vysokými cenami potravin.
Snížení, které má začít v březnu, je způsobeno koncem takzvaných nouzových přídělů, které posílily výhody potravinových lístků na začátku pandemie, když se Američané potýkali s masivním narušením ekonomiky. Zatímco USA jsou rozhodně na stabilnějším základě než v roce 2020, domácnosti se nyní potýkají s vysokými náklady na potraviny. Potraviny byly v lednu o 11,3 % vyšší než o rok dříve, což podle odborníků činí načasování škrtů SNAP obzvláště náročné.

"Tahle hladová dolina přichází do naprosté většiny států a lidé v průměru ztratí asi 82 dolarů
z výhod SNAP měsíčně," řekla Ellen Vollingerová, ředitelka SNAP ve Food Research & Action Center, skupině prosazující boj proti hladu. "To je ohromující číslo." . .

Lidé si musí vybrat mezi tím, zda dají jídlo na stůl a zaplatí nájem," řekla CBS Colorado Erin Pulling, generální ředitelka Food Bank of the Rockies.
"Vidíme více lidí než kdy jindy, kteří potřebují pomoc s potravinama. . .
 
🇺🇸Hladová dolina“ se rýsuje pro miliony Američanů a 32 států se chystá snížit příspěvky na potravinové lístky.

Podle údajů Ministerstva zemědělství USA se to dotkne více než 30 milionů lidí, kteří v těchto státech využívají program doplňkové nutriční asistence (SNAP), informuje CBS News.

Navíc to zasáhne seniory, jejichž výhody SNAP klesnou z 281 USD na 23 USD
(z asi 6 280 Kč na 515 Kč).

Oficiálním důvodem tohoto rozhodnutí je posílení ekonomiky i přesto, že domácnosti se nyní potýkají s vysokými cenami potravin.
Snížení, které má začít v březnu, je způsobeno koncem takzvaných nouzových přídělů, které posílily výhody potravinových lístků na začátku pandemie, když se Američané potýkali s masivním narušením ekonomiky. Zatímco USA jsou rozhodně na stabilnějším základě než v roce 2020, domácnosti se nyní potýkají s vysokými náklady na potraviny. Potraviny byly v lednu o 11,3 % vyšší než o rok dříve, což podle odborníků činí načasování škrtů SNAP obzvláště náročné.

"Tahle hladová dolina přichází do naprosté většiny států a lidé v průměru ztratí asi 82 dolarů
z výhod SNAP měsíčně," řekla Ellen Vollingerová, ředitelka SNAP ve Food Research & Action Center, skupině prosazující boj proti hladu. "To je ohromující číslo." . .

Lidé si musí vybrat mezi tím, zda dají jídlo na stůl a zaplatí nájem," řekla CBS Colorado Erin Pulling, generální ředitelka Food Bank of the Rockies.
"Vidíme více lidí než kdy jindy, kteří potřebují pomoc s potravinama. . .
To nebude demonstrace , ale defenestrace .
 
Naspäť
Top Bottom