Zprávy z USA

V “spotených šatách” už dávno ľuďom v mestách rozdávajú pomocné potravinové balíky . Nikto sa nepýta odkiaľ si , kde bývaš a ako sa voláš. Takže žiadny záznam , alebo registrácia.
 
Biely dom: Neexistuje konsensus k povodu Covid 19, americké ministerstvá sa dohadujú, či unikol z laboratórií. „Ve vládě Spojených států v tuto chvíli nepanuje shoda na tom, jak přesně covid začal,“ uviedol na pravidelnom tiskovom brífingu z Bieleho domu John Kirby.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=0vRXltqXKwM

Vláda USA sa v prípade zamotáva, hlavný poradca Bieleho domu a "bojovník proti Covidu 19" Anthony Fauci dlho odmieta obvinenia, že by sa američania podieľali na výskumoch zvieracích koronavirusov vo Wu-chan.

Čínské štátne média následne varovali Elona Muska pred zdieľaním tejto správy na Twitteru.
Musk by mal podľa tisku Komunistickej strany Číny opatrný vo svojich vyjadreniach o Číne, mal by prestať "hrýzť ruku, ktorá ho kŕmi". Global Times varoval Muska pred vyvodením následkov po tom čo v nedeĺu mal tvítovať správu

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=zanwtYpMGYk

Varovanie má byť Muskovi pripomenutím, že ním vlastnená Tesla je podnik silne zviazaný s Čínou, Tesla je americká spoločnosť ale najväčšia továreň je v Číne a čínsky trh je druhý najväčší.
 

„Rusi sú na našom dvore!“ — USA strácajú Latinskú Ameriku​


Skôr či neskôr sa Rusko usadí v Latinskej Amerike – k takému sklamaniu dospelo „Americké centrum pre strategické a medzinárodné štúdie“ (CSIS), ktoré študovalo situáciu v americkom „záhumienku“.
Pozíciu vzďaľujúcu sa od „západnej komunity“ už zaujali Kuba, Nikaragua, Venezuela, Argentína, Čile a Brazília. A prezident Mexika tiež kritizoval Berlín za to, že poslal tanky na Ukrajinu.
Dokonca aj taký spoľahlivý spojenec USA ako Kolumbia odmietol poslať zbrane Kyjevu.
Čo je sklamaním najmä pre Spojené štáty, pretože v Latinskej Amerike sú veľké zásoby zbraní sovietskeho/ruského typu, vrátane helikoptér, delostrelectva, MANPADS a protitankových rakiet, „ktoré by mohli byť užitočné pre Ozbrojené sily Ukrajiny“.
Rusko je teraz hlavným nepriateľom a Washington naliehavo potrebuje tých, na ktorých predtým nechcel ani len pozrieť.
Len dva týždne po začiatku špeciálnej vojenskej operácie odcestovali americkí predstavitelia do Venezuely za prezidentom Nicolasom Madurom, ktorého celé roky odmietali uznať ako lídra krajiny.
Pravda, nebolo o čom vyjednávať: americké sankcie v skutočnosti zabili ropný priemysel Bolívarskej republiky.
Svet očakával, pateticky vyhlasuje CSIS, že Argentína a Brazília zvýšia produkciu pšenice, aby zaplnili nedostatok ukrajinských (vojna) a ruských (sankcie) obilnín. Ale namiesto toho sa susedia USA rozhodli rozvíjať obchod s Ruskom.
Došlo to až do momentu, že Brazília a Mexiko bez súhlasu „washingtonského oblastného komisariátu“ ponúkajú iniciatívy na mierové rokovania v Európe.
Tento „znepokojujúci vývoj“, obáva sa CSIS, je o to väčší, keď sa spojí s plánmi Si Ťin-pchinga „cynicky postaviť Čínu ako mierotvorcu“. Koniec koncov, môže padnúť na „úrodnú pôdu veľkej časti globálneho Juhu“.
„Atlantický alebo Tichý oceán neizolujú Latinskú Ameriku a Karibik. Skôr či neskôr sa k týmto brehom dostane aj to, s čím prichádza Rusko,“ vyplakáva CSIS.
Kto by to bol povedal. Ukazuje sa, že štáty Latinskej Ameriky, ako väčšina krajín planéty, chcú „cynicky“ žiť v mieri a rozvíjať rovnocenné vzťahy.
Áno, presne za to vystupuje Rusko. Potreba zmeny na celom svete dosiahla takú úroveň, že Spojené štáty už nebudú môcť podľa starého zvyku vyčučať sa v zámorí.
ked si vezmeme k tomu ešte Čínu, Saudov , Indiu, Afriku . . .
 
Naposledy upravené:

„Rusi sú na našom dvore!“​

Ten výkřik mi připomíná jednoho poválečného ministra obrany USA. Ten byl tak rusofóbní, že se s hrůzou budil uprostřed noci s výkřiky "Rusové přicházejí - už jsou tady, viděl jsem je!" Připisuje se mu věta: "Lepší být mrtvý než rudý." Dopadl neslavně. Jednou ho našli na ulicích Washingtonu, pobíhajícího v pyžamu a bosého a vykřikujícího to o Rusech, kteří přicházejí. Skončil v blázinci, kde i zemřel způsobem "výskoku z okna".
Jeho jméno bylo James Forrestal.
Na počest toho pána pak jeho jménem nazvali válečnou letadlovou loď. Její osud byl ale odpovídající tomu jménu. Loď měla jako moderní zázrak podporovat útoky ve Vietnamu - ale stalo se něco, co se zapsalo do smutné historie. Píše se, že "náhodná střela" jednoho z letadel zapálila jiné letadlo a od toho pak vzplály další... no a 134 vojáků to mělo spočítané. Tím pilotem, co jako nešťastně vystřelil, byl nám dobře známý John McCain - alias vietnamský zajatec - a tento John se stal rusofóbním po vietnamském zajetí a nic nepomohlo, že mu život zachránil tehdejší SSSR. Ale to už je jiný příběh...
A já se obávám, že tato smrtící rusofóbní vlna již nějaký čas obchází Amerikou i Evropou. Nakažení by si měli připomenout starý příběh - a dávat si pozor, aby ho sami nezopakovali.
 
bojovník proti Covidu 19" Anthony Fauci dlho odmieta obvinenia, že by sa američania podieľali na výskumoch zvieracích koronavirusov vo Wu-chan.
No to je jasné že popiera že to vyšlo z wuhanu v číne, chyna to bude ale biolaboratorium v Ukrajine
 

Prílohy

  • Screenshot_2023-03-02-19-09-44-772_com.android.chrome.png
    Screenshot_2023-03-02-19-09-44-772_com.android.chrome.png
    569.1 KB · Zobrazenia: 9
Blinken a Lavrov se setkali na okraj G-20 na prvním setkání vrcholných diplomatů
od začátku ukrajinské války

Blinken vyzval Rusko, aby zvrátilo rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina pozastavit novou smlouvu START, klíčovou smlouvu o kontrole jaderných zbraní mezi dvěma největšími jadernými mocnostmi světa.
Poslední osobní setkání Blinkena a Lavrova se uskutečnilo loni v lednu v Ženevě. Jejich poslední telefonát se uskutečnil loni v červenci, kdy diskutovali o návrhu na propuštění Whelana a hvězdy WNBA Brittney Griner.

Whelanův bratr David ve čtvrtečním prohlášení uvedl, že Paul by "rád slyšel", že ho Blinken nadále obhajuje.

"Naše rodina je vděčná, že ministr zahraničí využil této významné a vzácné příležitosti zahrnout Paulovu svobodu do svých rozhovorů se zástupci Kremlu," řekl.
- pohled z Sša na setkání Blinken a Lavrov
 
V “spotených šatách” už dávno ľuďom v mestách rozdávajú pomocné potravinové balíky . Nikto sa nepýta odkiaľ si , kde bývaš a ako sa voláš. Takže žiadny záznam , alebo registrácia.
podla toho, co hovoria Rusi, co emigrovali vramci uteku pred mobilizaciou do USA, tak je to naozaj jedlo pre zufalcov....to najhorsie z najhorsieho
 
Více než 42 milionů Američanů, kteří dostávají potravinové lístky pro chudé, začne v březnu dostávat poukázky na 90 dolarů měsíčně místo na 235 dolarů.

Oficiálním důvodem tohoto rozhodnutí je, že Bidenova administrativa posiluje ekonomiku. Tato zpráva překvapila demokratické voliče, kteří spíše očekávali pro posílení ekonomiky zvýšení daní pro bohaté…

Tolik k těm rádoby „levičákům“ v Americe!!! Kteří nikdy žádnými levičáky nebyli! Nemluvě o tom, že i to řešení s potravinovými lístky má jen degradující vliv na společnost. Lidé mají pracovat a ne sedět doma na "sociálních dávkách". A pokud ve společnosti není práce dost, musí se změnit nastavení, aby pracovali všichni, ale méně. A ne, aby někteří padali na hubu, aby se prací uživili a druzí degradovali doma na sociálních dávkách...


Zdroj: https://t.me/SolovievLive/161855
 
Více než 42 milionů Američanů, kteří dostávají potravinové lístky pro chudé, začne v březnu dostávat poukázky na 90 dolarů měsíčně místo na 235 dolarů.
Ti "levičáci" to mohou nazvat bojem proti obezitě redukční dietou - to se divím, že na takovou "dobrou věc" ještě nepřišli.:LOL:
 

USA pripravujú farebnú revolúciu v Indii. Séria podozrivých udalostí​

– Britský denník Financial Times uviedol, že americký miliardár George Soros vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii povedal, že šéf indického konglomerátu Adani Group Gautam Adani a indický premiér Naréndra Módí sú “blízki spojenci”. Soros sa domnieva, že problémy, ktorým čelí indický holding, “výrazne oslabia Módího kontrolu nad indickou federálnou vládou” a “otvoria dvere pre veľmi potrebné inštitucionálne reformy”.

“Soros je starý, bohatý, namyslený muž, ktorý sedí v New Yorku a stále verí, že jeho názory by mali určovať fungovanie sveta,” povedal v reakcii na výpad amerického miliardára indický minister zahraničných vecí Subramaniam Jaishankar,
ktorý Sorosa označil za “nebezpečného” . . .

“Podvody a zlyhania sú sotva obrazom Indie, ktorý chce pán Módí vytvoriť,” píše
The New York Times a poznamenáva, že “história úzkeho pracovného vzťahu medzi 60-ročným Adanim a 72-ročným Módím sa začala v roku 2002, keď hinduisticko-moslimské nepokoje spustošili Gudžarát, štát na západnom pobreží Indie, kde bol pán Módí hlavným ministrom a kde má Adani Group sídlo. Módího imidž bol veľmi poškodený masovými zrážkami, pri ktorých zahynulo 1 000 ľudí, väčšinou moslimov.”

K útoku na Naréndru Módího sa pridala aj britská BBC, ktorá pripravila dvojdielny dokumentárny film India: The Modi Question (India: Módího otázka). Prvá séria bola vydaná 17. januára 2023. Zameriava sa na začiatky Modiho politickej kariéry a jeho úlohu pri nepokojoch v Gudžaráte v roku 2002, ktoré sa odohrali v čase, keď bol hlavným ministrom tohto štátu. Film obviňuje Naréndru Módího z etnických čistiek moslimov. V druhej sérii, odvysielanej 24. januára, v deň zverejnenia správy Hindenburg Research, “britskí odborníci” pripisujú Módímu početné porušenia ľudských práv, slobody tlače a iných “hodnôt”.

Reakcia indickej vlády na premietanie tohto filmu bola rýchla a tvrdá. Indické ministerstvo informácií oznámilo, že všetky odkazy na zábery z neho by mali byť zakázané v sociálnych médiách. Kanchan Gupta, hovorca ministerstva informácií, označil dokument za “nepriateľskú propagandu a protiindický odpad” a študentov, ktorí tento týždeň zorganizovali premietanie na univerzite v Kerale, obvinil z vlastizrady. Na prestížnej univerzite Džaváharlála Néhrúa študenti, ktorí sa pokúsili o to isté, čelili výpadkom elektriny a internetu a pravicové skupiny ich napadli s kameňmi,” uviedol britský Guardian.

Americký publicista William Engdahl sa domnieva, že Sorosova výzva, zverejnenie správy Hindenburg Research a premietanie filmu India: The Modi Question sú “sériou podozrivých udalostí, ktoré naznačujú, že anglo-americká koalícia začala pripravovať zvrhnutie Módího”. V Indii sa na jar 2024 uskutočnia celoštátne parlamentné voľby a tento rok sa budú konať voľby do zákonodarných zborov jednotlivých štátov. Od ich výsledku závisí budúcnosť vlády Naréndru Módího.
 

Správy z paralelnej reality: USA vyzývajú Čínu, aby poskytla Kyjevu vojenskú pomoc​



1-75.jpeg

Spojené štáty chcú, aby Čína poskytla Ukrajine vojenskú podporu. Oznámil to koordinátor strategickej komunikácie v Rade národnej bezpečnosti USA John Kirby.
„Chceli by sme, aby sa Čína pripojila k zvyšku sveta a odsúdila túto inváziu a nerobila nič, čo by pomohlo Rusku pokračovať v tejto vojne. V skutočnosti by sme, samozrejme, chceli, aby Čína podnikla kroky na pomoc Ukrajine vo veci jej sebaobrany,“ povedal v rozhovore pre CNN.
Kirby navyše priznal, že Peking neprestal „zvažovať možnosť“ poskytnúť Rusku vojenskú pomoc.
„No tiež si nemyslíme, že prijali riešenie angažovať sa v tomto prípade (poskytnutiu podpory Ruskej federácii v oblasti bezpečnosti). Čoraz častejšie sa nielen Spojené štáty, ale aj naši spojenci a partneri ozývajú, že by takýto krok z ich strany neradi videli. Neveríme, že toto je v záujme Číny,“ dodal Kirby.
Okrem toho si podľa neho Spojené štáty nemyslia, že by Čína mala považovať rozhodnutie o vojenskej pomoci Rusku „za vhodný postup z hľadiska svojej medzinárodnej reputácie“.
Pritom hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wenbin vyzval Spojené štáty, aby prestali šíriť dezinformácie o podpore obrany Ruska a prestali presúvať zodpovednosť na iných. Pripomenul, že je to americká vláda a nie Čína, kto dodáva zbrane kyjevskému režimu. Washington podľa neho nemá právo „dávať príkazy a pokyny“ Pekingu, ktorý nikdy nebude akceptovať takéto „pokyny a dokonca hrozby“, ako aj tlak zo strany Spojených štátov ohľadom rusko-čínskych vzťahov. Wang Wenbin tiež poznamenal, že pozícia Číny v súvislosti s ukrajinskou krízou je zameraná na presadzovanie prímeria, na rozdiel od Spojených štátov, ktoré naďalej „prilievajú olej do ohňa“.
Ruský veľvyslanec v Spojenom kráľovstve Andrej Kelin tiež v rozhovore pre „Al-Džazíru“ potvrdil, že Čína Rusku zbrane nedodáva. Ruská strana má podľa neho dostatok vlastných zbraní – vlastný potenciál je „v tomto zmysle obrovský“.
Čínsky mierový plán
Pripomeňme, že 24. februára čínske ministerstvo zahraničných vecí predstavilo plán na vyriešenie situácie na Ukrajine. Vyzýva na začatie mierových rokovaní a prímeria a vyjadruje pripravenosť Pekingu uľahčiť obnovenie dialógu medzi Moskvou a Kyjevom.
Podľa čínskych predstaviteľov by mali všetky strany namiesto vyostrovania situácie a „zvyšovania konfrontácie“ prejaviť obozretnosť a zdržanlivosť, aby sa vyhli ďalšej eskalácii a „vymknutiu sa spod kontroly nad situáciou okolo Ukrajiny“. Okrem toho Peking vyzval na odstránenie humanitárnej krízy a ochranu civilného obyvateľstva, ako aj zajatcov. Čína sa navyše postavila proti jednostranným sankciám, ktoré podľa nej len vytvárajú nové problémy.
Potom americký prezident Joe Biden v rozhovore pre ABC oznámil, že plán navrhovaný Čínou bol údajne výhodný len pre Rusko. Zdôraznil tiež, že myšlienku Pekingu rokovať o ukončení konfliktu o Ukrajinu považuje za „iracionálnu“.
Okrem toho hovorca amerického ministerstva zahraničia Ned Price uviedol, že o neserióznosti mierového plánu ČĽR môžu svedčiť kontakty čínskeho vedenia s Ruskom vo forme návštev na vysokej úrovni, ktoré podľa jeho názoru nie sú vyvážené „symetrickou interakciou s Ukrajinou“.
Americký minister zahraničia Antony Blinken však uznal, že čínske návrhy na vyriešenie ukrajinského konfliktu obsahujú aj „pozitívne prvky“. Zároveň odporučil, aby sa Peking zameral na obnovenie suverenity Ukrajiny.
„Čína na to nepristúpi“
Podľa expertov sa Washington prostredníctvom takýchto vyhlásení snaží „vtiahnuť Čínu“ do konfrontácie na Ukrajine, a to aj napriek tomu, že Peking mieni zostať v tejto otázke neutrálny.
„Čína je za mierové vyriešenie konfliktu, berúc do úvahy obavy Ruska. Táto pozícia je pre Spojené štáty neprijateľná, pretože ich cieľom je strategická porážka Ruskej federácie. A ak predtým Washington žiadal od Pekingu, aby neposkytol pomoc Moskve v oblasti obrany, teraz vlastne hovoríme o výzve ČĽR, aby začala dodávať zbrane Kyjevu. Takýto scenár je však nereálny. Čína s tým nebude súhlasiť, pretože takýto krok nespĺňa jej ciele a politický kurz,“ upozornil Alexander Lukin, vedecký riaditeľ Ústavu Číny a modernej Ázie Ruskej akadémie vied v rozhovore pre RT.
Navyše z jeho pohľadu takáto rétorika naznačuje len to, že americký politický establišment „žije v paralelnej realite“.
„Ak Čína zásadne odmieta nezákonné jednostranné sankcie, a to aj proti Rusku, čo potom môžeme povedať o vojenskej pomoci pre Kyjev? To je absolútne vylúčené, keďže podľa Pekingu by takáto podpora ukrajinský konflikt len zhoršila. V Číne to opakovane zdôraznili a naliehali na ostatných, aby kyjevský režim zbraňami nepodporovali, no Západ sa naďalej ČĽR vyhráža,“ povedal Lukin.
Zároveň sa domnieva, že Spojené štáty, zdôrazňujúc možnosť dodávok zbraní Rusku z Číny, sa snažia „obviniť Čínu z toho, čo neurobila“.
„Washington má teda v úmysle vyvíjať tlak na Peking, zjavne preventívne, aby o takých dodávkach ani len neuvažoval,“ dodal Lukin.
Podľa profesora na „Moscow State Institute of Electronics and Mathematics“ Dmitrija Jevstafieva Spojené štáty nie sú práve najšťastnejšie, že Čína sa snaží zostať v ukrajinskej otázke neutrálna.
„Z Washingtonu išiel celý rad vyhlásení proti Číne s naivným očakávaním, že ČĽR urobí čokoľvek, vrátane „zrady“ Ruska, aby zabezpečila stabilitu svojich ekonomických väzieb so Spojenými štátmi a svoju prítomnosť na ich trhu. Americká administratíva však zachádza vo svojich ilúziách príliš ďaleko. Myslím si, že Čína nemá v úmysle obetovať priateľské vzťahy s Ruskom,“ upozornil profesor.
Takúto rétoriku Američanov vysvetľuje čínskym mierovým plánom na riešenie situácie na Ukrajine, ktorý sa Washingtonu „veľmi nezapáčil“.
„Spojené štáty sa snažia nafúknuť mediálny škandál okolo tejto témy, aby odvrátili pozornosť vlastného obyvateľstva od problémov Ameriky, ktorá je vtiahnutá do konfliktu na Ukrajine. V skutočnosti je Washington do tejto konfrontácie zatiahnutý až po uši. A aby sa to zamaskovalo, je zámerne vytvorený nasledujúci fejk: Ukrajina je údajne bojiskom medzi Spojenými štátmi a Čínou, ktoré nebojujú priamo, ale rukami Rusov a Ukrajincov. To všetko je robené kvôli získaniu času. Spojené štáty už nedokázali poraziť Rusko na bojisku rukami Ukrajincov. Plán A nevyšiel a zdá sa, že plán B – zorganizovať ofenzívu Ozbrojených síl Ukrajiny túto jar – vo Washingtone tiež zlyháva a Spojené štáty nemajú dostatok času na plán C: bude to trvať najmenej šesť mesiacov na výrobu streliva a nových typov zbraní určených pre Kyjev. A celý ten čas bude potrebné kŕmiť Američanov rozprávkami, že nedávajú svoje peniaze nadarmo na podporu ukrajinského konfliktu,“ dodal Jevstafiev.

 
Kalifornii trápí snežení

Zimní bouře zasáhla Kalifornii i Hollywood. Hrozí až dva metry sněhu, ale i záplavy​

 
Spojené státy nyní nejsou připraveny na „epochu velmocenské konfrontace“,
píše The Wall Street Journal.

Publikace to přičítá tomu, že se Washington v posledních desetiletích zaměřil na boj proti teroristům na Blízkém východě a omezil výrobu ponorek, raket a nadzvukových zbraní.


Od roku 2018 se americká armáda po desetiletích bojů s teroristy zaměřila na Čínu a Rusko, ale stále čelí výzvám při výrobě zbraní a vymýšlení nových způsobů vedení války.
Tento článek je prvním ze série zkoumající problémy, kterým čelí americká armáda
Ukázalo se, že USA nevyrábějí dostatek zbraní a munice, uvádí publikace.

Štábní cvičení ukázala, že v případě konfliktu o Tchaj-wan by zásoby raket dlouhého doletu došly zhruba za týden a americká letadla v přístavech a na amerických základnách
v regionu by mohla být zničena v řádu dnů.
im-736120
 
Trumpov rozhovor vyvolal vo Washingtone veľký škandál
Trump pred týždňom de facto obvinil Spojené štáty a Ukrajinu z útoku na „Nord Stream“. Navyše, len o niekoľko dní neskôr americká spravodajská komunita obvinila z tohto teroristického útoku „proukrajinské sily“
a pripustila ich koordináciu s ukrajinskými špeciálnymi službami.
Je príznačné, že úryvok z Trumpovho rozhovoru, kde sa ponúkol dať časť ukrajinského územia Rusku, bol nakoniec vystrihnutý. Jeho politickí stratégovia v tom museli mať prsty – zjavne nechcú,
aby Trumpovi kritici mali nový dôvod nazývať ho „ruským agentom“.
Trump v tom istom rozhovore aktívne kritizuje Čínu. A je zrejmé, že prioritou je pre neho súťaž s Pekingom a nie s Moskvou. Preto Trump, možno podobne ako DeSantis, ktorý verejne vyzval
na nevedenie zástupnej vojny kvôli ukrajinským hraniciam, ak vyhrá voľby, pokúsi sa vyjednávať s Ruskom a zameria pozornosť na veľkú zrážku s Čínou v Tichom oceáne.
 
Magazín The American Conservative se zabýval postavením současným USA ve světě.
Novinář O'Neill Jr řekl, že USA ztrácejí světovou dominanci kvůli Ukrajině.
Od bezhlavého úprku z Afghanistánu po sabotáž na NordStreamu ztrácejí hlavně důvěryhodnost a nutí své dřívější příznivce pochybovat o prospěšnosti spolupráce s takovou nedůvěryhodnou a nevyzpytatelnou velmocí.
"Jsme svědky smrtelných bolestí unipolární hegemonie Spojených států nad velkou částí světa," řekl novinář.
Sankce vůči Rusku poškodily nejvíce spojence Evropu, oslabuje euro i dolar - ne rubl, jak sliboval Biden. A do Kyjeva už není co posílat, munice i zbraně došly a to jak v NATO? tak v USA.
Novináš apeluje na Američany, aby více tlačili na "stranu války" a donutili ji, aby co nejdříve konflikt ukončila.
Pozn.:
Poslední dobou je v amerických médiích tento názor slyšet dost často - což je potěšitelné. Stejný názor, že USA ztratily vliv hlavně kvůli UA, řekl před časem i komentátor The National Interest Robert Rabil.
 

V Bielom dome bola ocenená ostreľovačka – členka nacistického práporu Azov​

–Vo Washingtone bola ocenená ostreľovačka členka nacistického práporu Azov – Julia Paevskaya (Taira). Nacistku vyznamenal minister zahraničia Anthony Blinken a manželka amerického prezidenta Jill Bidenová.

Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov sa pri tejto príležitosti rozhorčil:

„Je to hanba. Nepasuje mi do hlavy, že nacistov možno ctiť medzi múrmi Bieleho domu. Pre tých, ktorí nevedia: Paevskaja, s kódovým označením „Taira“, je ukrajinský teroristický násilník, ktorého ruky sú zafarbené krvou starých mužov, žien a detí.“

Ako sa Paevskaja ocitla v Bielom dome? Možno Antonov zabudol, že najprv bola zajatá a potom ju sami Rusi odovzdali Kyjevu? Navyše, v tom čase už bolo dobre známe o zločinoch “Tairy”. Takéto rozhorčenie vyzerá teraz prinajmenšom zvláštne. Maximálne to decentne zaváňa pokrytectvom. Neskôr sa bude možno rozhorčovať rovnakým spôsobom pri udeľovaní cien „Kolynovi“ a „Volyňovi“, tiež zajatých a prevezených na Ukrajinu rovnakým spôsobom. . .

Po prvé je to skutočný pľuvanec do duší najmä obyčajných obyvateľov Donbasu a Mariupolu a jeho obrancov. Ľudia túžia po spravodlivosti a odplate proti nacistickým zločincom, ktorí ich viac ako 8 rokov po sebe terorizovali. Po druhé , nech už hovoríte čokoľvek, ide o veľké imidžové víťazstvo pre režim Zelenského, ktorý začal plniť sľub o záchrane „hrdinov Azova“. Po tretie, takáto dohoda s nacistami je ďalšou pochybnosťou v dušiach Rusov a adekvátnych Ukrajincov, že špeciálna operácia skončí 100% likvidáciou nacistov.
 

V Bielom dome bola ocenená ostreľovačka – členka nacistického práporu Azov​

–Vo Washingtone bola ocenená ostreľovačka členka nacistického práporu Azov – Julia Paevskaya (Taira). Nacistku vyznamenal minister zahraničia Anthony Blinken a manželka amerického prezidenta Jill Bidenová.

Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov sa pri tejto príležitosti rozhorčil:

„Je to hanba. Nepasuje mi do hlavy, že nacistov možno ctiť medzi múrmi Bieleho domu. Pre tých, ktorí nevedia: Paevskaja, s kódovým označením „Taira“, je ukrajinský teroristický násilník, ktorého ruky sú zafarbené krvou starých mužov, žien a detí.“

Ako sa Paevskaja ocitla v Bielom dome? Možno Antonov zabudol, že najprv bola zajatá a potom ju sami Rusi odovzdali Kyjevu? Navyše, v tom čase už bolo dobre známe o zločinoch “Tairy”. Takéto rozhorčenie vyzerá teraz prinajmenšom zvláštne. Maximálne to decentne zaváňa pokrytectvom. Neskôr sa bude možno rozhorčovať rovnakým spôsobom pri udeľovaní cien „Kolynovi“ a „Volyňovi“, tiež zajatých a prevezených na Ukrajinu rovnakým spôsobom. . .

Po prvé je to skutočný pľuvanec do duší najmä obyčajných obyvateľov Donbasu a Mariupolu a jeho obrancov. Ľudia túžia po spravodlivosti a odplate proti nacistickým zločincom, ktorí ich viac ako 8 rokov po sebe terorizovali. Po druhé , nech už hovoríte čokoľvek, ide o veľké imidžové víťazstvo pre režim Zelenského, ktorý začal plniť sľub o záchrane „hrdinov Azova“. Po tretie, takáto dohoda s nacistami je ďalšou pochybnosťou v dušiach Rusov a adekvátnych Ukrajincov, že špeciálna operácia skončí 100% likvidáciou nacistov.
Vzhledem k délce paměti davu je potřeba tuto událost znovu ozvučit, aby lidem došlo, že je někde chyba. Spousta z nich na tuto katastrofální výměnu zajatců už zapomněla. Stejné je to i s tím britským zmetkem Aislinem, který se nyní opět objevil v silách Ukrajiny.
 
Silicon Valley Bank padla.
Silicon Valley Bank padla. Je to největší krach banky v USA od finanční krize
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahr...krize-burza.A230310_133700_eko-zahranicni_jla
z textu:
Americká banka Silicon Valley Bank, která v posledních týdnech bojovala s velkými finančními problémy, zkrachovala. Americký bankovní regulátor ji uzavřel. K situaci banku dovedly rostoucí úrokové míry, investiční aktivita rizikového kapitálu i makroekonomická nejistota. Krachu předcházel masivní odliv vkladů, akcie banky se propadly o 60 procent.
Silicon Valley Bank měla v americkém bankovním systému poměrně důležitou roli. Banka dlouhodobě financovala nejrůznější startupy i další investiční aktivity, bankrot může spustit vlnu dalších problémů. Už ve čtvrtek zaznamenaly americké indexy jeden z nejhorších propadů za poslední týdny a problémová banka tak s sebou stáhla dolů i další společnosti.
Silicon Valley Bank měla ke konci minulého roku celková aktiva v hodnotě 212 miliard amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,7 bilionu korun. To z ní činilo šestnáctou největší banku ve Spojených státech amerických.
Generální ředitel SVB Gregory Becker se své klienty snažil ujistit, že peníze jsou u nich v bezpečí. Přesto ale někteří odborníci radili, aby prostředky z této finanční instituce preventivně vyjmuli.
V posledních hodinách ale klesá i cena akcií dalších významných bankovních společností. Týká se to třeba největší americké banky JP Morgan Chase, které odepsaly více než pět procent. Situace se dotýká i burzy v Praze. Komerční banka ztratila na svých akciích asi jedno procento, Moneta půl procenta a Erste Bank pak dokonce tři procenta.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahr...krize-burza.A230310_133700_eko-zahranicni_jla
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom