Analytická poznámkaAnalýza výroků Michaila V. Velička v rozhovoru pro slovenský YouTube kanál "Svet podľa nás".

ISNI:0000 0000 9893 1006
Name:Vnutrenniĭ prediktor SSSR
VP SSSR
Внутренний предиктор СССР
Dates:began 1987
Creation class:Language material
Creation role:author
Titles:"Master i Margarita" : gimn demonizmu? libo Evangelie bezzavetnoĭ very
Mertvai︠a︡ voda
Novai︠a︡ strategicheskai︠a︡ init︠s︡iativa Rossii
Print︠s︡ipy kadrovoĭ politiki : gosudarstva, antigosudarstva i obshchestvennoĭ init︠s︡iativy
Providenie, ne "algebra"-- : o rabotakh A.T. Fomenko i G.V. Nosovskogo po formirovanii︠u︡ modeli realʹnoĭ khronologii istorii na osnove matematicheskoĭ obrabotki povestvovaniĭ khronik
Ruslan i Li︠u︡dmila : razvitie i stanovlenie gosudarstvennosti naroda russkogo i narodov SSSR v globalʹnom istoricheskom prot︠s︡esse, izlozhennoe v sisteme obrazov pervogo poėta Rossii A.S. Pushkina
Ruslan i Li︠u︡dmila : vtoroĭ smyslovoĭ ri︠a︡d poėmy A.S. Pushkina
Russkoe pravovedenie : "i︠u︡ridicheskai︠a︡ chuma" na Rusi : vylechim
Voprosy Mitropolitu Sankt-Peterburgskomu i Ladozhskomu Ioannu i Ierarkhii Russkoĭ Pravoslavnoĭ T︠S︡erkvi : tekst v utochnennoĭ redakt︠s︡ii ot 5 i︠a︡nvari︠a︡ 1996 g
Notes:Master i Margarita", 2018 title page (Внутренний предиктор СССР = Vnutrenniĭ prediktor SSSR) spine (VP SSSR) page 441 (Vnutrenniĭ prediktor SSSR, obshchestvennai︠a︡ init︠s︡iativnai︠a︡ gruppa; exists since 1987; anonymous group of people that never accepted the dissolution of the Soviet Union)
Providenie ne "algebra", 1996 t.p. (Vnutrenniĭ prediktor SSSR)
Sources:LCNACO

Tak už to zveřejníme celé.
Co znamenají ty názvy knih? Veličko také uplatňuje na ně své autorství?

Na této stránce je to přehlednější. Vpravo jsou vypsaná díla:
 
Naposledy upravené:
Dodatek:
Aha, už je to jasnější. Stačí na té stránce kliknout na “marc21” a je vidět i to datum, co mi nebylo jasné, odkud ho Michaela1 vzala; má formu:
00B ISNI:21-08-21 14:58:07.000
A taky jako první je uveden řádek
Inserted: 99999999:24-02-98 Modified: ISNI:21-08-21 14:58:07 Status: 99999999:10-10-11
(inserted = vloženo, modified = změněno)
Ještě jednou zopakuji ten link od Michaela1:
Kdo si ho rozklikne, uvidí dole na stránce
Sources:LCNACO
To LCNACO se dá rozkliknout a dostáváme se na “Library of Congres” :- ), což je tento link
A pokračujme dál, na té stránce je link pod nadpisem “Exact Matching Concepts from Other Schemes”, což je tohle
Kdo si to rozklikne, uvidí překvapivé věci.
Ale musíš si na té stránce rozklikat/rozbalit >všechny< “plus-čtverečky”, které rozbalují podsekce stránky.
Podsekce “Works” ukazuje pouze prvních 10 položek, na další položky se dostaneme stránkováním “Previous 1 2 3 4 Next”.
Zajímavá “česká stopa”…
 
Naposledy upravené:
Od Taurusa
Rony, podstata přece ani není tolik v právním rozboru, jako v tom, že Veličko udělal věc z principu odporující zásadám koncepce : přiznal institut autorského práva a aby toho ještě nebylo málo, v anglo-saské jurisdikcí.
Ano priznal to co existuje a predtym to kritizoval ze ten princip nie je spravny. Ale ci to priznal alebo nie to pravo existuje. Predstav si ze niekto by Taurus zacal pod Tvojim menom vydavat nejaky fakt extrem a teba by za to nahanali po policii a sudoch. Ved VPCCCP s dielami inych vydavanych pod ich znackou nechce nic mat. Jedna sa aj o kvalitu ale aj o zodpovednost za veci napisane v tych dielach. Toto nie je sranda. Vy sa tu pustate do roznych analyz bez vyjasnenia si definicii ktory pojem co znamena. No dobre. Problem co ja vidim ze z toho robite zavery.
Michaela 1. Ja som stranku toho registra zdielal uz v cera v mojom kratkom rozbore ak si ju copy odtial daj mi tam nejaku ikonku. Ide mi len o spatnu vazbu dakujem,
 
Naposledy upravené:
Inserted: 99999999:24-02-98 Modified: ISNI:21-08-21 14:58:07 Status: 99999999:10-10-11
(inserted = vloženo, modified = změněno)
Rok 1987 je jenom orientační uvedení zahájení činnosti VP SSSR, nebo také registrace?
Jakože si Veličko zaregistroval VP SSSR už v roce 1998?
Co bylo vlastně obsahem té změny v roce 2021, proti registraci v roce 1998?
Co na to dobrovolní překladatelé? Byli skutečně dobrovolní?
:unsure:
 
Naposledy upravené:
Ano priznal to co existuje a predtym to kritizoval ze ten princip nie je spravny. Ale ci to priznal alebo nie to pravo existuje. Predstav si ze niekto by Taurus zacal pod Tvojim menom vydavat nejaky fakt extrem a teba by za to nahanali po policii a sudoch. Ved VPCCCP s dielami inych vydavanych pod ich znackou nechce nic mat. Jedna sa aj o kvalitu ale aj o zodpovednost za veci napisane v tych dielach. Toto nie je sranda.
Zatím jsem zaznamenal, že extrém vydal ne Pjakin, ale právě novodobý (samo) vlastník značky VP SSSR Veličko. Zavedl do koncepce termín "mafie". A nechce svoji chybu, buď záměrnou nebo nešťastnou, opravit.
Nabízím docela dobrý rozbor: "Co není v pořádku s termínem mafie?"

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=2l4MB9JeIL4


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=XPnSMqsPDWQ
 
ISNI:0000 0000 9893 1006
Name:Vnutrenniĭ prediktor SSSR
VP SSSR
Внутренний предиктор СССР
Dates:began 1987
Creation class:Language material
Creation role:author
Titles:"Master i Margarita" : gimn demonizmu? libo Evangelie bezzavetnoĭ very
Mertvai︠a︡ voda
Novai︠a︡ strategicheskai︠a︡ init︠s︡iativa Rossii
Print︠s︡ipy kadrovoĭ politiki : gosudarstva, antigosudarstva i obshchestvennoĭ init︠s︡iativy
Providenie, ne "algebra"-- : o rabotakh A.T. Fomenko i G.V. Nosovskogo po formirovanii︠u︡ modeli realʹnoĭ khronologii istorii na osnove matematicheskoĭ obrabotki povestvovaniĭ khronik
Ruslan i Li︠u︡dmila : razvitie i stanovlenie gosudarstvennosti naroda russkogo i narodov SSSR v globalʹnom istoricheskom prot︠s︡esse, izlozhennoe v sisteme obrazov pervogo poėta Rossii A.S. Pushkina
Ruslan i Li︠u︡dmila : vtoroĭ smyslovoĭ ri︠a︡d poėmy A.S. Pushkina
Russkoe pravovedenie : "i︠u︡ridicheskai︠a︡ chuma" na Rusi : vylechim
Voprosy Mitropolitu Sankt-Peterburgskomu i Ladozhskomu Ioannu i Ierarkhii Russkoĭ Pravoslavnoĭ T︠S︡erkvi : tekst v utochnennoĭ redakt︠s︡ii ot 5 i︠a︡nvari︠a︡ 1996 g
Notes:Master i Margarita", 2018 title page (Внутренний предиктор СССР = Vnutrenniĭ prediktor SSSR) spine (VP SSSR) page 441 (Vnutrenniĭ prediktor SSSR, obshchestvennai︠a︡ init︠s︡iativnai︠a︡ gruppa; exists since 1987; anonymous group of people that never accepted the dissolution of the Soviet Union)
Providenie ne "algebra", 1996 t.p. (Vnutrenniĭ prediktor SSSR)
Sources:LCNACO

Tak už to zveřejníme celé.
Co znamenají ty názvy knih? Veličko také uplatňuje na ně své autorství?

Na této stránce je to přehlednější. Vpravo jsou vypsaná díla:
K tomu by sa mal vyjadriť nejaký právnik. Nerád by som, aby sme sa pohybovali len na úrovni špekulácií.
 
Zatím jsem zaznamenal, že extrém vydal ne Pjakin, ale právě novodobý (samo) vlastník značky VP SSSR Veličko. Zavedl do koncepce termín "mafie". A nechce svoji chybu, buď záměrnou nebo nešťastnou, opravit.
Nabízím docela dobrý rozbor: "Co není v pořádku s termínem mafie?"

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=2l4MB9JeIL4


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=XPnSMqsPDWQ

Ak mám povedať pravdu, tak za posledné tri roky som Veličkove videa nesledoval, ani nečítal nové práce VP ZSSR. Nenašiel som si na to čas. Málokedy sledujem videá, ktoré majú viac ako pol hodiny. Ale toto by ma zaujímalo, čo všetko hovorí Veličko o tomto termíne na verejnosti. Ak by hovoril nejaké blbosti, tak to určite neprijmem. Sú, určité čisté metody a techniky, ktoré sa dajú prevziať aj od mafiánov, a ktoré môžeme ako aktivisti využiť. To je fajn, ale netreba termín mafia ani zbytočne nadužívať.

Ono je to podobné, ako s tým velebením Koránu a vychvaľovaním mnohoženstva v jednej zo základov sociológie. S tým som sa nikdy nestotožnil a ani ma nenapadne niečo také propagovať na Slovensku, aj keď je to napísané v prácach KSB. Osobne Korán k životu tiež nepotrebujem. Niektoré citáty sú fajn, a užitočné ("Chytračili oni, a chytračil Boh, a Boh je najväčší z chytrákov" alebo "Boh nezmení to, čo sa deje s ľuďmi, kým ľudia nezmenia to, čo je v nich"). Ale ani ma nenapadne propagovať Islam a Korán v rámci mojej práce na KSB.

Osobne mám iný názor na úlohu koránu v globálnej politike, než ruskí propagátori KSB. A s analytickou správou o "antikoránskej stratégii" sa nestotožňujem. Podľa mňa je to celé o niečom úplne inom.

Treba si dávať pozor na všetky autority. Všetko podľa možností kontrolovať a revidovať. "Dôveruj, ale preveruj".
 
K tomu by sa mal vyjadriť nejaký právnik. Nerád by som, aby sme sa pohybovali len na úrovni špekulácií.
A nebo možná knihovník, co tyhle věci zná.
Tady je právo opravdu krátké. Pokusila jsem se v předchozím příspěvku co nejpřesněji vyjádřit, v jaké oblasti se pohybujeme (nikoli v autorském právu, nýbrž v oblasti identifikátorů různého typu), což je problematika spadající nejspíš do oborů
- informačních věd a informačních technologií
- knihovnictví
- archivnictví
- digitálních humanitních věd (Digital Humanities).
Z hlediska práva je ovšem na první pohled zřejmé, že jak Veličko, tak Jefimov ve videích shora naprosto mlží (ale nechci jim křivdit, spíše mám pocit, že jednoduše sami nevědí, o čem mluví) a Pjakin zrovna tak. Omlouvám se za nevybíravý tón vůči všem jmenovaným, ale co je moc, to je příliš. Jednání všech zúčastněných se mi jeví jako účinný způsob, jak rozbít soubornost komunity, která v této vlastnosti spatřuje základní pilíř své vlastní nauky, aniž by se kdokoli z nich obtěžoval alespoň řádně identifikovat podstatu sporu navenek (a vůbec si nejsem jistá, zda se tak stalo alespoň směrem dovnitř komunity).
 
Nie je u nich vidno skoro žiaden pokrok. Z nejakého dôvodu sú krajiny, kde sa DVTR a KSB rozšírila hladko a rýchlo, a inde to viazne, dokonca JŽO hádže polená pod nohy. Je to zvláštne.
To nie je zvláštne. Už som o tom raz obšírnejšie písal. Je to vnútorná poistka KSB, a tak vyzerá, že Veličko o nej vie.
Prišiel som na to po opakovanom stroskotaní snáh o preklad do maďarčiny.
Na Slovensku a v Čechách to išlo hladko aj preto, lebo sme sa o to sami (Slováci a Česi) pričinili - bol o to aj záujem zdola. (Tí hore to pre seba v šuplíkoch majú - tak ako Veličko odkazoval na CIA v súvislosti s anglickým prekladom, tak tak isto bude odkazovať aj na ostatné tajné služby s inými prekladmi…).
Musí byť v dave snaha, túžba nebyť davom…
 
K tomu by sa mal vyjadriť nejaký právnik. Nerád by som, aby sme sa pohybovali len na úrovni špekulácií.
Ja som k tomu uz napisal odpoved vcera taurusovi cas 19.23 Michaela velmi dobre odkazuje na svoj vcerajsi status. Aj dnes dobre pise hoci nerozumiem uplne na co poukazuje ze mlzi.
Autorske pravo sa vo svojej podstate neda odcudzit neda sa ani previest na druheho, ja som k tomu uz pisal ze s autorstvom koresponduje aj zodpovednost za to co si dal von keby sa autorstvo dalo previest odcudzit a podobne tak by sa clovek zbavil aj zodpovednosti voci spolocnosti resp aktualnemu systemu. Ale autorske pravo nie je sro.
Myslienky prisli z hora vsetkym prorokom napr. Mohamedovi. Jasne ze mu nepatria cez neho to len sem prislo. Potialto je to spravne. Co sa vsak stalo za storocia? Ako to skreslili? Keby boli podobne registre a Mohamed by vedel original tych myslienok ulozit do registra . Pomohlo by to zachovat odkaz alebo by to urychlio prepisovanie a zahmlenie.
Su napriklad vypracovane algoritmy odhalujuce plagiatorstvo diplomovych prac. Na Slovensku aktualne pouzivane v politickom boji. Tie iste algoritmy sa daju pouzit aj na to aby pri prepisovani diel nedosôo k ich skresleniu. Tak register je dobre alebo zle? Urobil Velicko dobre alebo zle? Su taketo registre v rusku? Oni hladali ruske registre ale Velicko to vysvetluje co sa stalo a ako.
Takze zopakujem Velicko nemohol previest autorske pravo z kolektivu na seba. To je snad jasne ked to co pisem v uvode citatel pochopi. Ak je za znackou povedzme 30 autorov nemusia sa zverejnovat ked tak doteraz neurobili zrejme vedia preco to nechcu. Splnomocnili poverili alebo neviem aku listinu maju medzi sebou to je ich vec do toho nikoho nic neni aby Velicko urobil registraciu. Teraz kto komu co ukradol odcudzil? Som schopny zodpovedat otazku ale nie som schopny vyvracat nezmysli ked si v kuse niektori tu prispievajuci idu dookola svoje. Kto im dal vobec pravo takto spinit hocikoho mudrovat o veciach o ktorych nemaju vedomost odborne ani fakticky lebo niektore veci nevieme. Rozne dohady sa tu vydavaju za fakty. Dufam nebudem musiet k tomu viacej nic napisat.
 
Rony, je pravda, že registrace známky je na určitou dobu (cca 5 let) a při registraci a prodloužení musíš platit nemalé peníze?
Registrace může být v rámci úmluv celostátní, celoevropská a globální, a cena se odvíjí podle rozsahu regionu, který je chráněný?
Je pravda, že ochranná známka je nehmotný majetek, které můžeš prodat, převést na jiného nebo dědit?
 
@rony , prosím ťa, používaj tu čiernu bublinu na citovanie textov v odpovedi, čo sa ti objaví, keď označíš text, na ktorý reaguješ. Keď to tam vkladáš ručne a nie je to nijako zvýraznené, vyzerá to chaoticky a nedá sa dosť dobre rozpoznať, čo je citácia a čo tvoja odpoveď. Viď nápoveda:
1705962035972.png
Vidíš tú čiernu bublinu? Treba kliknúť na "Odpovedať s citáciou".
 
Rony, je pravda, že registrace známky je na určitou dobu (cca 5 let) a při registraci a prodloužení musíš platit nemalé peníze?
Registrace může být v rámci úmluv celostátní, celoevropská a globální, a cena se odvíjí podle rozsahu regionu, který je chráněný?
Je pravda, že ochranná známka je nehmotný majetek, které můžeš prodat, převést na jiného nebo dědit?
toto je ten problem ze ked Guglis a nevies co je za pojmom ochrana znamka.
Bavime sa o Coca cole?
 
Pjakin otevřeně přiznal, že na to nemají kapacitu a na stránkách FKT Altaj byla výzva dobrovolníkům k překladům O-O.
V tomto směru má Irena můj obdiv, že to takhle už roky zvládá.

Předpokládám, že tým VP SSSR je početnější než tým FKT Altaj, takže jejich možnosti budou nejspíš větší.

Jinak Veličko mohl seriozně odpovědět, jak to je a ne stylem ironie.

Našla jsem video, kde Zaznobin vyzývá dobrovolníky k překladům materiálů KSB.

Zdroj: https://youtu.be/fBhWYqbxJbc?si=wmiqXWYNlX8xSM8E&t=599
A tady jsou soustředěna videa s ním
 
Naposledy upravené:
Za podstatné považuji, že registrovali jméno/přezdívku/pseudonym, nikoliv obsah. Obsah KSB je nadále volný a podléhá známému copyleftu (Kdokoliv ho může nadále použít beze změn bez následků. Pokud pozměňuje - a bude to pozměněno špatně. tak s mimosmyslovou odplatou)
Áno, to je dôvod autorskej ochrany, aby nikto iný, okrem VPSSSR sa nemohol podpisovať týmto autorským pseudonymom. Nič iné by som pod tým nehľadal.
 
Naspäť
Top Bottom