Čo teraz čítate?

Kniha “Falošné zdroje anti-stalinizmu” rúca mýty o Stalinovej ére​

– Známy vojenský historik A.B. Martirosjan skúma najčastejšie mýty o Stalinovi a anti-stalinizme. Pritom odhaľuje množstvo „dokumentárnych“ falzifikátov. Arsen Benikovič Martirosjan vyštudoval medzinárodné právo, pôsobil ako spolupracovník zahraničnej rozviedky KGB ZSSR – dlhoročný operatívny dôstojník, absolvoval viaceré zahraničné služobné misie. Po ukončení aktívnej služby skúmal rozsiahly archívny materiál z domácich i zahraničných zdrojov. Je autorom 26 kníh o predvojnovej a vojnovej histórii, boli vydané v celkovom náklade 400 tisíc výtlačkov. Prednášal na univerzitách v Tule, Volgograde, Moskve, Sankt Peterburgu, Jekaterinburgu aďalších mestách . . .
 
Mám toho rozčítaného viac no aktuálne sa venujem knihe,ktorú spomínal generál Petrov CIA proti ZSSR od N.N.Jakovleva u nás vydaná pod názvom Válka po Válce.Kniha podáva podrobný opis podvratnej činnosti tajných služieb USA proti ZSSR-vrelo odporúčam.Potom je to kniha od S.J.Rybasa Diplomat války po válce jedná sa o životopis Andreja Gromyka no a aby toho nebolo málo tak ešte k tomu od V.M.Berežkova Roky diplomatickej služby(myslím,že v jednom diely z nej citoval Pjakin) autor sa zúčastňoval rokovaní počas a po 2.sv.vojny takže je to ich podrobný opis.Prakticky sa tie tri knihy dopĺňajú a čitateľ v nich nájde veľa sklíčok ku skladaniu mozaiky.
 
Autor kubánsky revolucionár, ktorý sa pri výkone svojej služby dostal do Montevidea, je jedným z tých pracovníkov kontrašpionáže, čo si úplne získal dôveru nepriateľa, vnikol do jeho radov a na vlastné oči sa zoznámil so zlovestnou sieťou intríg CIA rozprestierajúcou sa nad Uruguajom. Vo svojej knihe podal reálny obraz o charaktere krajiny, často vydávanej za priam neuveriteľnú a ideálnu politicko – spoločenskú oázu, o začiatkoch americkej intervencie a eskalácii, ako aj o dôsledkoch nasledujúcej politickej represie.
 
Rudolf Jašík - Námestie svätej Alžbety. Kniha o láske 2 mladých ľudí, slováka a židovky v čase začínajúcich represií voči židom. Okrem toho je tam opísaná aj arizácia a opisy jednotlivých charakterov hlavných postáv. Kniha je akoby rozdelená na dejovú líniu a lyriku - opisnú časť, kde sú vyjadrené pocity. Veľmi silná kniha, treba čítať pomaly...
 
Četl jsem to dřív, ale je to vzácná kniha, co vyšla v nákladu pouze 3000 výtisků v roce 1957. Cesty zrady. Zabývá se činností "našich elit" ve 30.letech. Jak hospodářsky podporovali Hitlera, Musoliniho a jak vše směřovali k protektorátu. Je tam spousta odkazů na archiv Pražského hradu a kde je možné citace ze zápisů z jednání s němci najít. V jaké krabici pod jakým číslem atd. Takže "ozdrojované" je to víc než dost. Tady je to oskenované. https://uloz.to/fm/detail/FCZIcdaK3TUT/R0J7bGxLkO0s --------------------- https://uloz.to/fm/detail/FCZIcdaK3TUT/KgJ2HDpTtldE
 
Vďaka sestrám Slovenkám a bratom Slovákom se mi podařilo ji sem dostat:
Alexander Dugin - Čtvrtá politická teorie
Ke knize jsem slyšel v roce zvláštní komenář:
"Ο Πουτιν δεν τολμήσει να σκεφτεί αυτά που λέει ο Δουγιν δημοσίως."
Překlad: Putin se neodváží pomyslet na to co říká Dugin veřejně.
To mě tak šokovalo, že jsem jí začal hledat, což nebylo lehké, ale nakonec mi ji sem jeden sleneský krám poslal a měl jsem tedy tu možnost si tu "tlustou knihu" přečíst. A skuečně je tlustá (476 stran) plných vědomostí, názorů a poučení. Je to však velice "těžké na čtení.
ctvrta-politicka-teorie-sFv-448201.png
 
Mirzakarim Norbekov - Skúsenosti hlupáka, ktorý našiel kľúč k úspechu a zbavil sa okuliarov
Autor humornou až ordinálou formou (len kvôli dobrej veci - poriadnemu zatraseniu vašou "gebuľou") odhaľuje, aký obrovský vplyv má psychika a tzv. vnútorné presvedčenia na zdravie človeka. Celá kniha je podaná ako výklad novej metódy liečby a jeho cesta k jej objaveniu (zatiaľ som prečítal cca polovicu knihy), a ako príklad je metóda aplikovaná na vyliečenie problémov s "okuliarmi"/zrakom s výsledkom 100 úspešných zo 100 učastníkov. Tá stovka ľudí bola však vybraná psychologickými testami - hľadali ľudí bez "vnútorných blokov", jednoducho takých, ktorí to v polovici nevzdajú.
 
A dárek který jsem dostal a zase za Slovenska od priátělky Sylvie
Adam Silberberg - Všichni máme právo na soukromí.
To osobně pokládám za velmi dobrou knihu z profesionálního pohledu (ochrana osob zvláštní důležitosti) , ale i pro každého soukromníka, pro každého. V dnešní době, kdy nás všechny technologie špiclují až na doraz je to skvělá příročka, jak si uchránit soukromí. Plná praktických návodů co a jak, jak se chovat, když má člověk podezření, že ho někdo sleduje, jak znepříjemnit nebo odhalit špicla a mnoho dalších. Z pohledu člověka "z branže" je to především dobře napsané jak já říkám "polopaticky" pro neodborníky.
právo na soukomí.jpg
 
Pri ďalších odpovediach Vás poprosím aby ste popri názvu knihy napísali čím vás obohatila (presne tak ako ma príspevkom predbehol Putinovec), prípadne jej stručný obsah na navnadenie. Tzn. ako vás alebo ako by spoločnosť obohatila, keby si ju prečíta. Aby sa to tu nezvrhlo do kníh typu Padesát odstínů šedi, chápeme sa. :)

Ak si sa ešte nezoznámil s KSB a chceš ľahký vstup, tak odporúčam sci-fi romány od Jefremova.
Hodina Býka - autor pred 60. rokmi popísal fiktívny svet na vzdialenej planéte, taký akého cieľom bol Veľký reset a vyzobrazuje civilizáciu na našej planéte, ktorá sa z veľkej časti dostala do stavu psychiky typu človek, prešla všetkými ťažkými epochami až k vesmírnym cestám (viz obrázok v pätičke tohto webu). Za túto knihu bol Jefremov zavraždený. Bola to najrýchlejšie prečítaná kniha v mojom živote (počas jedného dňa).
Potom od neho ešte odporúčam Mlhovinu v Androméde, ktorá je až hororovo napínavá.

Na ulož.to nájdeš zase výborné audioknihy od Isaaca Asimova, séria kníh Nadace, kde sú na napínavých sci-fi príbehoch ukázané Všeobecné kategórie riadenia podľa KSB. A keď dopočúvaš celú sériu, zistíš čo to mám za osobu avatara v profile. Daľej sa riadení venuje v sérií Romány o robotoch. Prvý diel je taká detektívna chuťovka s politickým taktikami.

...tak toľko k takému malému príkladu.
Nešel jsem tam ze sedmi jen dvě, první a třetí díl.Je to správně?
 
doporučujem aj Hodinu Býka
Vědeckofantastický román, navazující na knihu Mlhovina v Andromedě, je dílem sovětského vědce, doktora biologických věd a předního spisovatele vědeckofantastické literatury. Formou popisu promítaného historického filmu meziepilogem a prologem vypráví se školákům v daleké kosmické budoucnosti o někdejší expedici pozemšťanů, jež se v kosmické lodi Temný Plamen vydávají na planetu Tormans, kterou kdysi osídlili pozemští kosmonauti. Účastníci expedicese pokoušejí poznat životní podmínky na planetě, narážejí však na odpor jejích vládců a za drastických okolností musí bojovat o vlastní život..


zoženie sa aj v antikvariate
Skvělé čtění. Stáhl jsem si to v audioformě načtené od paní Rychtaříkové protože trávím dloouhé hodiny sám v autě a nemohl jsem se od toho odtrhnout.
 
Dočítal som Globálne riadenia a človek od Efimova. Výborný vstup do KSB. Ozrejmila sa mi terminológia. Dostal som veľa informácií napríklad aj ohľadom Koránu. Kniha mi prekopala svetonázor. Teším sa na ďalšie: DVTR a Mŕtva voda.

Na chvíľu odbočka od KSB:


tusenia.png
 
Nechal jsem si naježit knihu "Ochránci dávného vědění" a využívám volna dnešních dní a zahloubal jsem se do ní. Knihu lze číst mnoha způsoby - ve stylu pohádky pro děti jako nejslabší povrchní čtení, až po velmi hluboké filozofické dílo mystického významu pro naší budoucnost. Vše je o vyspělosti úrovni čtenáře, já jsem tou knihou nadšen.
Takto kdyby se někdo pokusil vysvětlit zásady ksb, bylo by to skvělé.

Že náhled (vnímání) může vypadat pokaždé jinak - viz dvě různé recenze:
https://www.databazeknih.cz/knihy/ochranci-davneho-vedeni-tajemstvi-darrungovych-dopisu-443961
https://www.zakazanevzdelani.cz/r.p...76630344f6e437a6b496d686a5378765063625a673d3d
Vřele doporučuji každému.
Je v tom i návod na vzdělávání, jak talentů, tak i dospělých.
Záleží na každém, co si z té knihy vše pro sebe vybere.
 
Naposledy upravené:
Začal jsem "číst" audioknihu od Isaak Asimov - Předehra k Nadaci. Staženo z uložto a nemohu se od toho odtrhnout. Nacházím mnoho paralel s dnešním světem, až mě z toho mrazí. Sice jako kategorii sci-fi, ale stejně tak dobře by se to mohlo odehrávat na Zemi. Galaxie tomu dodává jakési fluidum, ale situace a dění, boj o moc je rovno dnešním dnům na Zemi. Je to první díl, druhý "Zrodila se Nadace" nemohu v audioformě nalézt, ostatní co byly zdarma mám už stažené a placené si stáhnu po Novém roce.
 
Po ránu jsem něco hledal v počítači a nalezl jeden stařičký článek otištěný v časopise WM magazín číslo 86, dnes je už číslo 252 a je to měsíčník. Pět stupňů kolapsu. Napsal Jindřich Kalous a text je stručným souhrnem myšlenek Dmitrije Orlova. Zajímavé, doporučuji přečíst a proto přikládám.
 

Prílohy

  • ZZ_Dmitrij_Orlov-Pet_stupnu_kolapsu.pdf
    443.5 KB · Zobrazenia: 30
Takto kdyby se někdo pokusil vysvětlit zásady ksb, bylo by to skvělé.
Přidám poznatek, že něco takového fungovalo u Sufiú. Adept žil dlouho asketickým životem a informace mu byli předávány čtením příběhů (jestli si dobře pamatuji, dokonce ve verších). No a po desetiletí asketického života se vrátil do života společnosti a založil si rodinu a žil běžným životem co ostatní obyvatelé. Podle KSB (neříká to přímo, ale plyne z toho, že o sufismu jsou materialy) i podle matričního videa (I, pet goat II) sehrají Sufiové (míněno hlavně jejich zkušenosti a informace zapsané do informačního pole, ale pravděpodobně někteří žijící i osobně) sehrají důležitou roli při růstu vědomí lidstva a opuštění biblické koncepce.
 
Naposledy upravené:
sehrají Sufiové ...
Je jedno, zda súfí, anebo jiní mystici, tedy vyšlí z jiné názorově-výcvikové školy.
Většina věroučných systémů má své "černé ovce", tedy ty, kteří proniknou svým poznáním pod pokrývku textů určenou nemyslícím (což neznamená, že ty texty jsou špatné ... obsahují mnoho dobrých pravidel pro denní život a zaslouží si, aby byly očištěny od satanistických min vnesených tam matrixem - a tu revizi učení by právě mohli udělat oni - zkušení mystici). Tito totiž dokáží odhalit pravou podstatu (ducha nauky) a dokáží spojit své srdce s Bohem (nemám rád zkratku HNR). A ti jsou pro matrix vždy nebezpeční, neboť jej rozloží. Proto je jim ve všech systémech většinou nasazována psí hlava. A protože to běží již řada staletí, tak lidi většinou ty nejlepší posly poznání od Boha (gnoze) odmítají - protože ... církevní reklama. Většina věrouk (včetně marxismu) si zakládá jen na bezduchém opakování citátů bez jejich pochopení.
Pochopení podstaty vede k umění praktické tvůrčí modifikace (realizaci) myšlenek,
nepochopení vede pouze ke vzniku a hromadění chyb řízení.

Tím chci vyjádřit, že to, co potřebujeme u nás, jsou lidé vyšlí z našich tradic s rozvinutým duchovním výcvikem, tedy prací se svým podvědomím - to je ta brána k nadvědomí. A tyto tréninky se musí stát součástí všech školení lidí, kteří touží dělat cokoliv dobrého pro společnost. Neboť právě to umožňuje pronikavě zvednout schopnosti lidského mozku a rozvinout jej. A to již od mala. A hlavně pohlídat osobní mravní kodex člověka.

A vše to souvisí s vytvořením nové univerzálně platné kosmologie, platné pro širší vesmír.
A s tím postavené univerzálně platné zákony, platné jak pro každého zde, tak i pro ufouny všech typů. A na tomto základě pak revize klasických textů všech církví. Prostě podnítit duchovní rozvoj.
 
Začal jsem "číst" audioknihu od Isaak Asimov - Předehra k Nadaci. Staženo z uložto a nemohu se od toho odtrhnout. Nacházím mnoho paralel s dnešním světem, až mě z toho mrazí. Sice jako kategorii sci-fi, ale stejně tak dobře by se to mohlo odehrávat na Zemi. Galaxie tomu dodává jakési fluidum, ale situace a dění, boj o moc je rovno dnešním dnům na Zemi. Je to první díl, druhý "Zrodila se Nadace" nemohu v audioformě nalézt, ostatní co byly zdarma mám už stažené a placené si stáhnu po Novém roce.
Ja mám už dávnejšie stiahnuté tieto:
1672356081971.png
 
Naspäť
Top Bottom