Čo teraz čítate?

Richard Sacher: Pod rozstříleným praporem. Vzpomínky českého důstojníka na válku a jeho cesta přes Francii do Anglie a pak do Buzuluku a přes Duklu do Prahy sepsaná na základě jeho válečných deníků. Vyšlo to až v roce 1968. Jsou tam popsané události které v oficiálních "historiích" nenajdete, spousta postřehů a velice dobře si uděláte představu co se tenkrát dělo.
 
Ja mám už dávnejšie stiahnuté tieto:
View attachment 471
Poprosil bych o Asimov, Isaac - Nadace a rise -(Audiokniha).rar
Ale stejně mi bude chybět "A zrodila se nadace"
Objevil jsem, že to vyšlo v Knihovna a tiskárna pro nevidomé K.E.Macana, Ve Smečkách 15, ale ani tam se na seznamu ten díl "A zrodila se nadace" nenachází.
 
Včera jsem doposlouchal "Předehra k Nadaci" a závěr mě velice překvapil. I přes použití "Karlosovy teorie kreativních anomálií" (pravda je to, co je prakticky nemožné), i když jsem o té možnosti uvažoval, ale považoval jsem ji za zcela nemožnou, (Eto Demerzel = Chetter Hummin = robot R. Daneel Olivaw), osoba trojjediná. Tak to je bomba! To přeneslo to sci-fi do vyššího levelu. Jedna osoba = dvě jména, jo, to by šlo, ale ještě robot, tak to je něco více!
 
Fanoušci série Nadace (resp. správný překlad měl být "Základna", ale to už je jedno, používá se Nadace) nejsou moc nadšení z propojení série Nadace a série o robotech v posledních 2 dílech Nadace. Osobně ty dva poslední díly taky beru jako nepatřičné.

Editováno
.... nicméně jsou právě v nich možná ukázány plány GP na přenesení vědomí na IT nosič, jak o nich často mluví Pjakin.
Tj. kdyby měl někdo chuť, tak to přečtěte a analyzujte z tohoto hlediska.
P.S. I. Asimov nikdy neměl v plánu propojit sérii Nadace se sérií o robotech. To mu jen "někdo" dobře na sklonku jeho života poradil.
 
Naposledy upravené:
Autor kubánsky revolucionár, ktorý sa pri výkone svojej služby dostal do Montevidea, je jedným z tých pracovníkov kontrašpionáže, čo si úplne získal dôveru nepriateľa, vnikol do jeho radov a na vlastné oči sa zoznámil so zlovestnou sieťou intríg CIA rozprestierajúcou sa nad Uruguajom. Vo svojej knihe podal reálny obraz o charaktere krajiny, často vydávanej za priam neuveriteľnú a ideálnu politicko – spoločenskú oázu, o začiatkoch americkej intervencie a eskalácii, ako aj o dôsledkoch nasledujúcej politickej represie.
aaa.jpgaaaa.jpgniečo z knihy.... ako fungujú štruktúry zasahovania do štátov... tu je to konkrétne v Uruguai. Pre mňa poučná kniha.aa.jpg
 
Naposledy upravené:
To mám prečítané :)
Mám na tyto tématy velmi obsáhlou knihovnu, sbírám od roku 1985, ale všechno jen v *.pdf z důvodu omezeného životního prostoru necelých 44m2, ale také kdybychh se musel stěhovat tak je to praktičtější. Jen velmi málo mám v knižní podobě, ale zaujímají v mé knihovně čestná místa. Jako například George Orwell - 1984, A. Dugin - 4 politická teorie, Victor Ostrovsky - Lží a klamem (Mosad z vnitřního pohledu) a Adam Silberberg - Všichni máme právo na soukromí. Ostatní v PDFku.
Pak mám ještě další knihovnu v audioformě.
 
Naposledy upravené:

NOVÝ SVET PRE ČLOVEKA.​

Vyššia úroveň bytia každého jedinca, sa dá dosiahnuť len pomocou komunikácie s tými, ktorí už na tej vyššej úrovni sú. Človek by sa mal primárne správať ako inteligentná mysliaca bytosť a nie ako duchoprázdny konzument.

Dnešné usporiadanie sveta je totiž veľmi špecifickou formou otroctva, kedy nás nútia uspokojovať prioritne iba svoje materiálne potreby a preto sme ochotní získavať toto svoje materiálne uspokojenie aj na úkor iných. Tie skutočné potreby ľudstva sa však potom stávajú menejcennými. Zdravá spoločnosť sa dokáže rozvíja iba prostredníctvom neustálej kultivácie zmyslu pre povinnosť pomáhať iným. Ľudia musia byť posudzovaní iba podľa toho, koľko dobrého urobili pre iných. Aby sa to podarilo, je potrebné viesť ľudí k vnímaniu sveta okolo nás, na úrovni lásky. Musíme sa začať riadiť vznešenými hodnotami, kedy bude celý systém kultúry, umenia, školstva a médií oslavovať ľudí, ktorí nezištne konajú na prospech celej spoločnosti.

Užitočná kniha NOVÝ SVET PRE ČLOVEKA pre politikov, ekonómov, sociológov, filozofov, psychológov, študentov humanitných univerzít, ale aj pre každého, kto chce urobiť náš svet lepším.​

 
L.Popovič - Veľká hra
Knihu napísal dôstojník juhoslovanskej štátnej bezpečnosti. Píše o zaujímavých a veľmi originálnych akciách mladej a ešte málo skúsenej rozviedky v Juhoslávii krátko po skončení 2. svetovej vojny. Rozviedka mala za úlohu vysliediť a zneškodniť ozbrojené skupiny v krajine, predovšetkým četnické bandy „hôrneho cára“, „ministra kráľovského vojska vo vlasti“ Dražu Mihailoviča. „Hra“ štátnej bezpečnosti, zameraná na lapenie prefíkaného politického dobrodruha, ktorý sa skrýval v horách, sa rozprúdila v októbri 1945 a skončila v marci 1946. Vtedy „hôrneho cára“ chytili a umiestnili v budove srbskej štátnej bezpečnosti v Belehrade v Zmaj Jovinej ulici.
Ljubo Popovič bol hlavným účastníkom pátračky po Dražovi Mihailovičovi. Robil si záznamy o postupe pri jeho hľadaní, preštudoval dostupný archívny materiál a iné informácie týkajúce sa tejto akcie a po časovom odstupe napísal svoje svedectvo.
1.jpg2.jpg3.jpg
 
Naspäť
Top Bottom