Nemoc X

@SLAV_jan_in , išlo mi len o poukázanie na to, že nie všetky tzv. "virusové" ochorenia sa dajú alternatívne vysvetliť DETOXIKÁCIOU. Jednoducho detoxikácia nemôže byť univerzálnou odpoveďou na tieto choroby. Mám dojem, že Resetheus to takto robí, a to mi príde ako prejsť z jedného extrému do iného extrému. Virológia je možno "paveda", no vysvetľovať všetky virové choroby detoxikáciou by bola tiež "paveda".

To jest, poukazujem na to, že treba hľadať aj iné vysvetlenia a nezavrhovať hneď alternatívne mechanizmy prenosu, ak už odmietli prenos vírusmi. Resetheus sa tvári, že "virové" typy ochorení nie sú infekčné, že sa nedokážu šíriť medzi ľuďmi. Takto podľa mňa veľmi rýchlo prešli z oficiálneho lekárskeho mýtu do alternatívneho mýtu. Od lži 1 ku lži 2.

Áno, aj psychika má vplyv na imunitu. Je možné človeku vsugerovať nemoc. Ale tým sa tiež nedá vysvetliť všetko. Psi tiež mávajú psinku alebo parvovirus a je overené, že tieto veci sa šíria zo psa na psa. Ich nikto nehypnotizuje, nechápu, čo s ními je, a predsa sa to šíri.

Choroby sú vždy veľmi špecifické: rubeola, kiahne, chrípka, osýpky, črevná chrípka, meningitída. Majú veľmi špecifické prejavy, ktoré sa líšia od iných. Dojčatá tiež nemajú tak vyvinutý rozum, aby si vedeli vsugerovať nemoc tak, že vedia, aké príznaky sa im budú diať.
Toto nepochopí niekto, kto mal to šťastie, že nikdy chorobami netrpel, vždy bol zdravý. Toto pochopí ten, kto ľahko chytí takéto ochorenia. A napríklad ja. Kým som v rodine mal iba dospelých ľudí, tak som chrípku a všelijaké virózy nepoznal. Odkedy sa v dome objavili malé deti, tak som hneď mal všelijaké virózy aj ja. Nádcha, tú som mal pri deťoch aj trikrát za zimu, inak ani raz. Niekedy som, len zistil, že mám virózu, keď všetko šlo zo mňa zvrchu aj zospodu a ešte som pritom odpadával. Potom som zistil, že aj v škole majú túto virózu. T.j. dopredu som o tom nevedel, a cez decká sa to prenieslo aj na mňa. Ako sa to prenieslo? Neviem, ale isté je, že sa to nejakým spôsobom prenieslo... A sugescia to nebola.

Sugescia funguje len vtedy, keď človek vie, aké príznaky sa mu niekto pokúša vsugerovať. Nedá sa vsugerovávať len niečo nekonkrétne, všeobecné s tým, že u všetkých dotyčných to bude mať špecifické a presné príznaky. Cez sugesciu sa dá vsugerovať pseudochrípka, pretože dotyčný vie veľmi dobre, aké príznaky má chrípka, a začne ich v sebe vyvolávať. Možno človeku vsugerovať kliatbu, že mu stuhne krv v žilách a zomrie. Ak tomu verí, tak si tieto príznaky privolá. Ale nedá sa iba vyvolať všeobecný strach a zneho aby mali všetci (deti aj dospelí) rovnaké špecifické príznaky. Tam treba hľadať iné dôvody.
 
Naposledy upravené:
Čo sa týka rôznych teórii o prekyslení organizmu a že treba vytvoriť silne zásadité prostredie (firma LR má na to dokonca tablety), tak to je podľa mňa ďalší mýtus.

Úplne najpriamejší vplyv na hodnotu PH krvi v tele má dýchanie. Pomer plynov v dychu, ako je kyslík, kysličník uhličitý a dusík, má najpriamejší a najrýchlejší (skoro okamžitý) vplyv na to, akú hodnotu má PH krvi. Telo sa VŽDY snaží v tele vyvažovať PH a dostávať ho na neutrálnu hodnotu. Pri odchýlke vypúšťa do krvi určité minerály a iné veci, ktoré PH vyvažujú. Toto je nástroj na krátkodobé vyvažovanie PH. Ak v tele zlé dýchanie alebo strava spôsobujú chronickú nerovnováhu (t.j. kyslé alebo zásadité prostredie), tak tento mechanizmus je neustále v chode, čo telu škodí, lebo zbavuje ho inak potrebných látok, napríklad minerálov zo zubov a kostí.

Preto ideálne je mať neutrálnu PH. Snažiť sa umelo dosahovať zásadité PH je sprostosť a poškodzovanie organizmu. Veľmi dobre to bolo vysvetlené v knihe DYCH.
 
To jest, poukazujem na to, že treba hľadať aj iné vysvetlenia a nezavrhovať hneď alternatívne mechanizmy prenosu, ak už odmietli prenos vírusmi. Resetheus sa tvári, že "virové" typy ochorení nie sú infekčné, že sa nedokážu šíriť medzi ľuďmi. Takto podľa mňa veľmi rýchlo prešli z oficiálneho lekárskeho mýtu do alternatívneho mýtu. Od lži 1 ku lži 2.
Ano, správne. Resetheus som tu neuviedol preto, aby som tu dal nejakú autoritu, ktorá má potvrdiť moje slová. Uviedol som ho ako spolok, ktorý svojou prácou vyvracia vírusovú teóriu. Nič viac som tým nesledoval.

Áno, aj psychika má vplyv na imunitu. Je možné človeku vsugerovať nemoc. Ale tým sa tiež nedá vysvetliť všetko. Psi tiež mávajú psinku alebo parvovirus a je overené, že tieto veci sa šíria zo psa na psa. Ich nikto nehypnotizuje, nechápu, čo s ními je, a predsa sa to šíri.
Sugescia je len časť týkajúca sa sebaprogramovania, ktorú robíme kvázi pri vedomí (myslím tým, s otvorenými očami), t. j. naše zmysly nás vedú a rozum im to verí, tým dochádza slepo k programovaniu. Čo sa týka zvierat, môžeme sa baviť o baktériách. Pretože mikrobióm čriev obsahuje miliardy baktérií. Ak je v nerovnováhe, bude nevyhnutne dochádzať k určitým vonkajším prejavom. Zvieratá žijúce v podobnom prostredí, živiace sa identickou/podobnou potravou atď. vlastne musia potom vykazovať podobné príznaky. Ale tu ide reč o hrubej bakteriologickej nerovnováhe, ktorá tak isto má nejaké príčiny (nejdem detailne rozoberať). Ďalej, čo sa týka zvierat, majú alebo nemajú podľa teba zvieratá emócie/city? Pretože tieto sú napriamo spojené s podvedomím. U človeka, ktorého súčasťou je tak isto zvierací aparát, sú tieto prítomné rovnako. Ak vylúčim hypnózu/autohypnózu, resp. budem ju považovať iba za jeden z možných "zdrojov nákazy", poťažmo iba časť mechanizmu, musím nevyhnutne pracovať s tým, čo obsahuje moje podvedomie. Myslím, že nemusím detailne vysvetľovať o čo ide. Z hľadiska GNM stačí, aby si videl niekoho "sopliť" vo svojom okruhu, a tvoje telo spustí ten istý druh reakcie, ktorý si spúšťalo dávno v minulosti, pričom ty nebudeš vedieť, odkiaľ to je, až dovtedy, kým si daný moment neobnažíš vo vedomí a nevyriešiš emocionálny problém s ním zviazaný. A pokiaľ by sme sa zamerali na masovosť, dodám k tomu len jedno. Pokiaľ sú masy v školách vyučované nejakým druhom informácií, majú masovo tendenciu si vedome vysvetľovať, alebo podvedome reagovať na určité druhy vonkajších podnetov úplne identicky. Sila reakcie u každého jednotlivca je rôzna. U niekoho strach z možnej smrti spôsobí smrť, u niekoho, kto verí, že sa z toho dostane, ťažký priebeh, u iného, kto vie, že za pár dní má po tom, ľahký priebeh u ďalšieho kto vie, že sa ho to netýka, to nespôsobí nič. Kľúč k všetkému je iba ľudská reakcia na danú informáciu, ktorá, keďže sme si vo vnímaní podobní, má, a už z princípu aj musí mať, podobný/rovnaký dopad na masy, takže rovnaký/podobným vysvetlením si "ohrozenia", sa následne aj prejavujú príznaky, alebo sa nedeje nič v závislosti od sily rozlíšeného nebezpečenstva u každého jednotlivca zvlášť a v skupine ako v celku. To isté sa dá pozorovať aj u zvierat, ktoré nemajú "vedomú" nadstavbu ako človek, a tak si všetky typy ohrození vysvetľujú iba prostredníctvom inštinktov, čo však nevylučuje, práve naopak, potvrdzuje, že aj zvieratá môžu na podobné/rovnaké faktory prostredia reagovať podobne/rovnako.

Čo sa týka PH, nepropagujem zásadité. Spomenul som to iba ako možnosť, ostatne, aj toto vlastne vyplýva s psychológie, pretože ako človek vníma svet, tak sa aj stravuje a taký je potom výsledok jeho PH. A samozrejme, presne ako píšeš, s tým sa úplne stotožňujem, treba sa keď-tak usilovať o vyrovnané PH. Rovnováha, a možno lepšie napísať harmónia, je najdôležitejšia vo všetkom.
 
Prečo telo spúšťa detoxikáciu?

Tu je jeden z dôvodov:

Obklopujeme sa tým, čo v našej hlave zodpovedá obrazu: "moderného, civilizovaného a progresívneho bývania", ktoré obsahuje kopec toxínov. Vdychujeme ich z podlahy, z nábytku, t tepelnej izolácie, povrchových náterov, potravinárskeho/kuchynského náradia atď.
A pritom toto všetko nevnímame. Pretože naše bývanie musí! vyzerať
A. moderne:
B. civilizovane:
C. štýlovo:
View attachment 2877

... veď čo by na to povedali priatelia, známi, rodičia ... a potom, kde nájsť partnera/partnerku, ktorý si cení niečo iné? Ktorý nebude podliehať obrazu "progresívneho"? Ktorá nebude podliehať zhubnému obrazu?

Naposledy, keď som bol spolu s niekoľkými kamarátmi u kamaráta v novej chatke, ktorú si dal postaviť z katalógu, všetci sme okamžite po vojdení zaregistrovali známy "zápach novoty". Komentoval som to štýlom, že ten príjemný zápach je vlastne smrad. Ostatní to však hodnotili ako "vôňu novoty". Môj pokus jemne im vysvetliť, čo im vlastne "vonia", a čo to spôsobuje, brali blahosklonne ako nepodstatnú ozvenu snílkovského charakteru necivilizovaného vkusu žiť inak. Čo vlastne zodpovedá kognitívnej disonancii, kedy odmietame prijať všetko, čo by od nás vyžadovalo nejakú podstatnejšiu zmenu nášho vnímania seba, okolitého sveta a i sveta v celom.
Zato však radi podstúpime chirurgické zákroky, denne papáme liečivá, či roky potom hľadáme riešenie na "alergie, ktoré prišli zrazu".

Za čo človek vymení svoje zdravie? A to všetko len kvôli jednému obrazu ...
Čo ja vidim v bytoch pri svojich návštevách , tak je to všetko na jedno kopyto, síce to je nové akože moderné , také jednoduché , ako v nejakom hoteli , ale sú to iba rôzne odtiene iba jednej , tej istej farby -šedej . To isté sa týka aj farieb aút - odtiene sivej šedej farby. Pestrosť sa pomaly vytráca.
 
Čo ja vidim v bytoch pri svojich návštevách , tak je to všetko na jedno kopyto, síce to je nové akože moderné , také jednoduché , ako v nejakom hoteli , ale sú to iba rôzne odtiene iba jednej , tej istej farby -šedej . To isté sa týka aj farieb aút - odtiene sivej šedej farby. Pestrosť sa pomaly vytráca.
Ospravedlňujem sa , to tu nepatrí .
 
Ospravedlňujem sa , to tu nepatrí .
Práveže sa to tu hodí. Pretože choroba vzniká najprv na psychologickej, lepšie povedané "nehmotnej" úrovni. Keď všetci chcú byť ako jeden a ako podľa obrázku. Až potom sa to prejaví v rovine materiálnej a na našom zdraví. Takže správne chápeš, že to čo vídaš po bytoch je prakticky jeden odtieň tej istej farby, aj keď to vyzerá pestro. Netreba sa chcieť za každú cenu odlišovať iba kvôli tomu, aby som sa odlišoval, no treba jasne chápať, kde sú riziká. Daj si vyrobiť nábytok u stolára z masívu, hoci jednoduchý, bez čačiek hračiek, natri ho ľanovým olejom, alebo nejakým voskom a máš vystarané. Vydrží ti do smrti a prežije ťa. Kúp si nábytok z drevotriesky plný lepidiel, formaldehydu, lakov, umelín a iných toxínov, okrem toho, že toto všetko dýchaš a prejaví sa to časom na tvojom zdraví, si pravdepodobne za niekoľko rokov budeš musieť kúpiť nový.
 
Daj si vyrobiť nábytok u stolára z masívu, hoci jednoduchý, bez čačiek hračiek, natri ho ľanovým olejom, alebo nejakým voskom a máš vystarané.
Súhlas. Avšak drevo stále dosýcha, aj keď stolár vyhotovil nábytok z technologicky suchého dreva. Raz týždenne prachu zbavený masív, ktorý je bez laku a bol stolárom ošetrený len voskom,či ľanovým olejom, je potrebné pretrieť vlhkou (nie mokrou, vlhkou) handrou. Raz za rok natrieť buď tým voskom, čo stolár, alebo ľanovým olejom. Po ošetrení ľanovým olejom nechať nábytok cca 12 hodín tak, aby pohltil maximum oleja, a následne zotrieť prípadné nevsiaknuté zvyšky (inak vsiaka olej tam kde je drevo redšie a inak, kde je hustejšie - okolo hŕč a podobne.)
Takto ošetrovaný nábytok z masívu prežije generácie.
 
Súhlas. Avšak drevo stále dosýcha, aj keď stolár vyhotovil nábytok z technologicky suchého dreva. Raz týždenne prachu zbavený masív, ktorý je bez laku a bol stolárom ošetrený len voskom,či ľanovým olejom, je potrebné pretrieť vlhkou (nie mokrou, vlhkou) handrou. Raz za rok natrieť buď tým voskom, čo stolár, alebo ľanovým olejom. Po ošetrení ľanovým olejom nechať nábytok cca 12 hodín tak, aby pohltil maximum oleja, a následne zotrieť prípadné nevsiaknuté zvyšky (inak vsiaka olej tam kde je drevo redšie a inak, kde je hustejšie - okolo hŕč a podobne.)
Takto ošetrovaný nábytok z masívu prežije generácie.
máme iba taký nábytok už 35 rokov, starám sa o neho podobne ako píše Popolvár, môžem potvrdiť, je stále rovnako krásny, zdravý, dýcha a upokojuje.
 
Raz za rok natrieť buď tým voskom, čo stolár, alebo ľanovým olejom. Po ošetrení ľanovým olejom nechať nábytok cca 12 hodín tak, aby pohltil maximum oleja, a následne zotrieť prípadné nevsiaknuté zvyšky
Takto osetrujem aj terakotovu podlahu,akurat sa nechava nasiaknut priblizne 48 hondín, a ped touto procedúrou sa podlaha umyva horucou vodou s trochou sody bikarbony kym nieje bez skvrn, nechá sa vyschnut aj 2-3 dni, a potom olej alebo vosk.
 
Súhlas. Avšak drevo stále dosýcha, aj keď stolár vyhotovil nábytok z technologicky suchého dreva. Raz týždenne prachu zbavený masív, ktorý je bez laku a bol stolárom ošetrený len voskom,či ľanovým olejom, je potrebné pretrieť vlhkou (nie mokrou, vlhkou) handrou. Raz za rok natrieť buď tým voskom, čo stolár, alebo ľanovým olejom. Po ošetrení ľanovým olejom nechať nábytok cca 12 hodín tak, aby pohltil maximum oleja, a následne zotrieť prípadné nevsiaknuté zvyšky (inak vsiaka olej tam kde je drevo redšie a inak, kde je hustejšie - okolo hŕč a podobne.)
Takto ošetrovaný nábytok z masívu prežije generácie.
Toto prosím nebrať nijako osobne ani kriticky, iba vyslovím myšlienku, ktorou sa už dlhšie zaoberám. Ostatne, spôsob, ktorý si pomenoval @Popolvár, je v poriadku, no teraz to trošku potiahnem smerom späť k téme zdravie. A to sa začína od psychického/emočného zdravia. Totiž, snažíme sa veci mať tak nejak "stálepeknevyzerajúce". Po jednej stránke, je to asi v niečom aj prirodzené. Uvažoval som o tom, prečo si napríklad Nemec želá, aby jeho nábytok mal diery po červotočovi, prečo si tak cení starých vecí, nábytok vyrobený zo starého konštrukčného dreva. Alebo podlahu/obklady z dosiek napríklad zo zbúranej drevenice/humna. Dávno zašednutých/vyblednutých od dažďa alebo zhnednutých od slnečnej páľavy. Kartáčované dosky, ktoré napodobňujú tento stav sú poriadne "mastné". V japonskej kultúre si cenia napríklad aj poškodené veci, ktoré už majú niečo za sebou, majú svoj príbeh.
Vedie ma to totiž k odpovedi, že si príliš ceníme povrch. Sme naučení veľa posudzovať podľa vzhľadu, milujeme bezchybnosť, dokonalosť. Akýmsi spôsobom sa snažíme zo všetkého vymazať podpis času/deja. Nemyslím, že je to mimo tému. I to je podľa mňa jedna z našich koreňových neMOCí. Čiastočne zviazaná so zákonom univerza: "Ako dnu, tak aj von." Korene nemoci často vznikajú práve v snahe zabrániť starnutiu, poškodeniu, zakonzervovať, očistiť, skrášliť, uchovať ... mastičky na tvár, maľovátka, tinktúry, mejkapy, "zdravotný raňajší štamprlík", zubné pasty, ústne vody a kadečovšeličoeštemožné. To samé často obsahuje veľmi veľa toxínov miesto prospešných látok, ktoré prijímame do svojho organizmu. A potom, zakrýva to zvonka emóciu akéhosi strachu zo starnutia? Ktorý potom paralelne prenášame/projektujeme aj na všetko ostatné? Lebo nechceme vidieť, ako veci starnú, chradnú, ako sa menia a snažíme sa zvrátiť prirodzený proces neregulérnym spôsobom, od ktorého nakoniec dostávame opičiu labku?
 
O koži a kožných nemociach
Mame vsetci moznost vybrat si kratku a jednoduchu cestu, alebo samostudium a pochopit realne riesenie (nikto iny to za nas nespravi).
- Dr. Morse’s Q&A – Rosacea, Seborrheic Dermatitis, Psoriasis and More #435
- Dr. Robert Morse ND Explains Acne & Skin Conditions

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=YoJfWTFrud4

- Zásady správného trávení (kombinacia potravin - preco nemiesat)
http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm
- KIDNEY FILTRATION - IMPORTANT! Public Domain Video

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=JO4V9so3bxI

- Ilúzia nazývanej "choroba" (EN)

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=84gEIwBlT8M

- R.S.Morse: All Cancers - Cancer Discussion

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=NRGr93mTW9U

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=8v0v36lcrS8

.... tychto informacii je kvantum, ak hladate exaktne pochopenie "priciny" a nie mozncyh a nemoznych variacii (cinska medicina, NGM, krvne skupiny, ...)

(preklad nevlastnim, ale na youtube sa da zapnut strojovy preklad)
 
Naposledy upravené:
je davno vyriesena,
Ja ju, vďaka tomu, čo som uviedol v koreňovom príspevku, jasne vyriešenú mám už nejaký čas. Pre toho však, kto potrebuje vírusy ako existenčnú hrozbu pre jeho zdravie, je nevyriešená. Z tejto pozície som to napísal. Pretože, bohužiaľ, takto zmýšľajúcich ľudí je dnes obrovské množstvo. Čo tak sledujem tak 99 zo 100. Na kolektívnej úrovni teda vyriešená nie je. Pretože na kolektívnej úrovni stále v tomto smere panuje hlboká noc.
 
iba pre lepsi pohlad doplnim:

iu

"Vírus jednoducho neexistuje. Je to prejav, ktorý je spôsobený eróziou buniek. Ale erózia je spôsobená hlienom a hlien pochádza z potravín, ktoré jete."
 
Naposledy upravené:
ak hladate exaktne pochopenie "priciny"
V tom materiáli hovoria hodne o obličkách a ich práci. Pričom faktor "psyché" ani činnosť nadobličiek v súvislosti s vylučovaním hormónu kortizolu, adrenalínu a noradrenalínu v náväznosti na psychologickú reakciu organizmu na vonkajšie vplyvy sa tam napríklad vôbec nespomína. Lenže človek je predsa jednotou fyzického a psychického. Niektoré zdravotné nedostatky nie sú riešiteľné spôsobom stravovania, pretože ich koreň nie je v tom, akú poživeň človek prijíma.

Príklad (tentokrát netýkajúci sa kože):
Bývalá priateľka trpela návalmi strachu, tŕpli jej nohy a ruky a tieto jej "krútilo". Upadala do šokov a odpadávala. Pri niekoľkonásobnom vyšetrení a testoch lekári konštatovali, že okrem mierne zníženej hladiny draslíka v tele, je plne zdravá a nemá žiadne telesné nedostatky. Toto trvalo niekoľko mesiacov. Bola dlhodobo vegetariánka. Doplňovanie chýbajúceho draslíka robila konzumáciu väčšieho množstva banánov. Nič to však nevyriešilo, nemoc pokračovala ďalej. Vyliečenie nastalo iným spôsobom, a to na nemateriálnej úrovni.
 
pisal som o badani.
Čítal si koreňový príspevok, ktorým som založil túto tému?
komplexny pohlad, vratane tvojich chybajucich stati, najdes v jeho knihach.
Mojich chýbajúcich statí kde? GNM exaktne spája psychológiu s fyziológiou organizmu.
1. "5 zákonov novej germánskej medicíny": http://leva-net.webnode.cz/products/a5-zakonu-nove-germanske-mediciny-video-slovenske-titulky-/ (vysvetľovať nebudem nič, bolo by to nadlho, skrátka
Video od Velechovského objasňuje základy fungovania organizmu a predovšetkým to, že drvivá väčšina nemocí má pôvod psychologický, ale aj tak si tu ako svoju prvú reakciu vložil "stravu".
Metoda RUŠ odhaľuje metodicky najjednoduchší spôsob ako sám v sebe spracovať to, čo ma trápi, čo je prakticky jednak prevencia nemoci a jednak aj riešenie v závislosti na tom, aký je momentálny stav:
4. "Metoda RUŠ" - ako funguje psychosomatika, emócie a programy v našom živote, ktoré sa potom zhmotňujú vo forme nemocí a chorôb, a ako sa to dá riešiť - metodológiu podal Karel Nejedlý vo svojej knihe: https://metodarus.cz/sk/kniha/66/.
Body 5. a 6. dokladajú neopodstatnenosť vírusovej teórie:
5. Resetheus: organizácia založená uprostred COVID cirkusu s cieľom odhaliť lži, polopravdy a výmysly súčasnej nefungujúcej medicíny.
https://resetheus.org/, prípadne faktológiu uverejňujú pravidelne aj na svojom FB profile: https://www.facebook.com/resetheus
6. Kniha: Virová mánie: https://torden.sk/produkt/virova-ma...rofituje-miliardove-zisky-na-ukor-verejnosti/ pomerne podrobne vysvetľuje i historicky podkladá niekoľko posledných "pandémií".
Máš pocit, že tu je málo prebádaného?

u teba prevazuje dokazovanie si jedinecnosti pred hladanim pravdy.
Ako si prišiel k tomuto, to netuším, ale "vonia" to argumentačným faulom.
 

Nebezpečné streptokokové infekcie v Japonsku stúpajú na rekordnú úroveň, 30 percent prípadov končí smrťou​


Ďalší pobudený strach, len aby niekto udržal ľudí v pozore. Nemá potom mamka pochopenie, prečo jej dieťa túži rýpať sa v blate a okúsiť hlinu. Nemá ona pochopenia, prečo udržiavať doma sterilný poriadok robí deti chorými. Nemá otec pochopenia, prečo nepoužívať pri stavbe domu chemicky napustené materiály ... A tak to ide deň za dňom, rok za rokom.

rekordnu-uroven-30-percent-pripadov-konci-smrtou/
 
Naspäť
Top Bottom