Nie je toto už tak trocha paranoja?

Po tomto jeho vyjadrení na adresu Slovenska som mu napísal pár otázok, ale nedali sa mi umiestniť do sekcie "zadaj otázku" na ich stránke, dva dni mi to vyhadzuje "vnútorná chyba servera". Tak to vyzerá, že som mu asi nemal písať, asi by to bolo zbytočné ... Dlho som ho sledoval, ale už som prestal po tom, ako začal v každej relácii kričať a prestal sa ovládať.
 
Nie, Orbán hovoril ....
Že Orbán hovořil u pomníku sovětským vojákům o sovětské okupaci si můžeš přečíst v článku.
Pamatuji, že jsme to tenkrát probírali na staré vodě.

Jinak ten druhý pomník, to jsem popletla, to není pomník maďarským vojákům, ale památník k výročí obsazení země německými jednotkami 19. března 1944.
Na Novinkách tehdy vyšel článek:
Vláda premiéra Viktora Orbána chce postavit v centru Budapešti památník k výročí obsazení země německými jednotkami 19. března 1944, který hází oběti i viníky holocaustu do jednoho pytle.
Součástí díla sochaře Pétera Párkányiho má být německá říšská orlice, která se vrhá na archanděla Gabriela, symbol Maďarska. Socha má být umístěna na Náměstí Svobody (Szabadság tér) v centru Budapešti poblíž budovy parlamentu a odhalena letos u příležitosti 70. výročí vstupu wehrmachtu na území Maďarska.
Na stejném náměstí už mimochodem stojí pomník sovětským vojákům a socha bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana. Podle odborníků nová stavba ještě zvýší historický památníkový chaos v centru hlavního města.
Židovské organizace žádají vládu, aby od tohoto záměru upustila. Předseda maďarských židovských náboženských obcí András Heiszler ho označil za špatný nápad.
...Judit Vinceová, dcera někdejšího budapešťského vrchního rabína Józsefa Schweitzera, vyčítá vládě přepisování dějin. „Podstrkává veškerou vinu hitlerovcům. Přitom je tu vítali jako kamarády,“ zmínila.

V podobném duchu je i ruský článek
 
Že Orbán hovořil u pomníku sovětským vojákům o sovětské okupaci si můžeš přečíst v článku.
Pamatuji, že jsme to tenkrát probírali na staré vodě.
Ešte raz opakujem, Viktor Orbán mal prejav na námestí Slobody, kde sa nachádza aj pomník padlých sovietskych vojakov (na inej časti námestia), on však hovoril pri (vtedy) novej soche Busha staršieho, viď. dole obárzok.


Jinak ten druhý pomník, to jsem popletla, to není pomník maďarským vojákům, ale památník k výročí obsazení země německými jednotkami 19. března 1944.
Na Novinkách tehdy vyšel článek:
Vláda premiéra Viktora Orbána chce postavit v centru Budapešti památník k výročí obsazení země německými jednotkami 19. března 1944, který hází oběti i viníky holocaustu do jednoho pytle.
Na tom istom námestí v roku 2014 bol skutočne odovzdaný pamätník, a to ten, o ktorom som písal v bode číslo jedna v predchádzajúcom svojom príspevku.


Meno architektu sedí a potom už nič, o čom sa píše v článku, na ktorý sa odvolávaš, prepáč.

Samotné meno pamätníka je totožný s textom, ktorý je tam napísaný, v slovenčine to znie takto: "Pamätník obetiam nemeckej okupácie".

Prepáč, ale na Novinkách jednoducho klamali. Ale nie je to nič výnimočné, len bežná propaganda proti Maďarsku a Orbána. Ku ktorému sa pridali aj jeho neprajníci na vnútropolitickej scéne.

Lenže fakty sú fakty, môžeš si ich ľahko vygúgliť a overiť alebo sa vybrať a osobne sa presvedčiť na vlastné oči, aké sochy a pamätníky sú na Námestí slobody v Budapešti, a aké nie sú.
 
Ještě jednou: Orbán mluvil u pomníku sovětským vojákům o sovětské okupaci.
A k tomu památníku říšské orlice napadající archanděla - ten byl odkryt v den výročí vstupu německých vojsk do Maďarska - to je jako oslava okupace. A nezapomeň, že Maďaři byli spojenci Hitlera.
Nie, Orbán hovoril u sochy Busha. Absolútne nehovoril pri sovietskom pomníku! Jednoducho to nie je pravda. Je to aj na tom obrázku jasne vidieť. Či neveríte už ani vlastným očiam? Dátum priloženého článku je tiež jasne zreteľný. Môžete mi, prosím, poslať obrázok, kde reční Orbán pri sovietskom pamätníku v ten istý deň?

Výklad symboliky pamätníka s názvom a textom, ktorý Nemcov nazýva okupantmi, ktorý ste uviedla je diplomaticky povedané zvláštne.
 
Nevím, co zpochybňuješ. Nepíšu, co Orbán řekl u sochy Bushe, ale u pomníku sovětským vojákům mluvil o sovětské okupaci.
1. Existuje také námestie v Budapešti, ktorá sa volá Námestie slobody. Je to väčšie námestie, včeličo sa tam zmestí.
2. Sídli tam veľvyslanectvo SŠA.
3. Je tam pamätník venovaný padlým sovietskym hrdinom, z roku 1946.
4. Je tam aj pamätník venovaný obetiam nemeckej okupácie z roku 2014.
5. 27.10.2020 tam rečnil Orbán, ale nie pri pomníku sovietskych vojakov, ale pri (vtedy) novej soche Busha!
6. Novinky a neviem ešte kto všetko tvrdí, že Orbán hovoril pri pamätníku sovietskych vojakov, lenže on tam vôbec nestál, bol pri tej novej soche, ktorý sa vtedy práve odovzdával v prítomnosti amerických papalášov.

Taký prejav, pri ktorom by Viktor Orbán stál pri sovietskom pomníku a hovoril o sovietskej okupácii v zmysle tvrdenia Noviniek a spol. jednoducho neexistuje! On tieto veci hovoril v ten deň, keď sa odovzdávala socha Busha a on stál pri prejave tam pri tej novej soche, nie inde. Oni jednoducho zneužili fakt, že na tom veľkom námestí sa nachádzajú aj ďalšie pomníky.
 
Taký prejav, pri ktorom by Viktor Orbán stál pri sovietskom pomníku a hovoril o sovietskej okupácii v zmysle tvrdenia Noviniek a spol. jednoducho neexistuje! On tieto veci hovoril v ten deň, keď sa odovzdávala socha Busha a on stál pri prejave tam pri tej novej soche, nie inde. Oni jednoducho zneužili fakt, že na tom veľkom námestí sa nachádzajú aj ďalšie pomníky.
Mícháš několik událostí dohromady. Ten projev Orbána u památníku sovětským vojákům byl v r. 2020. Reagovalo na to Ruské ministerstvo zahraničí.
S článkem na Novinkách to nemá nic společného.
Odkrytí orlice s archandělem bylo v r. 2014.
 
27.10.2020, to je dátum kedy Orbán povedal, čo povedal. Na tú reč Orbána sa odvolávajú Novinky, na tú reč reagovalo Ministersto zahraničia Ruska. Táto reč bola prednesená pri odovzdávaní sochy Busha, na Námestí slobody v Budapešti. Nie pri sovietskej pamiatke! Už neviem, ako by som to mohol jasnejšie povedať.

Ospravedlňujem sa ostatným čitateľom, že som sa opakoval; z mojej strany ukončujem túto tému.
 
27.10.2020, to je dátum kedy Orbán povedal, čo povedal. Na tú reč Orbána sa odvolávajú Novinky, na tú reč reagovalo Ministersto zahraničia Ruska. Táto reč bola prednesená pri odovzdávaní sochy Busha, na Námestí slobody v Budapešti. Nie pri sovietskej pamiatke! Už neviem, ako by som to mohol jasnejšie povedať.

Ospravedlňujem sa ostatným čitateľom, že som sa opakoval; z mojej strany ukončujem túto tému.
Pleteš se. Nevím už, jak ti to mám napsat.
V r. 2020 mluvil Orbán o sovětské okupaci. Na jeho řeč reagovalo Ministerstvo zahraničí.
Článek na Novinkách je z r. 2014 a týkal se památníku orlice s archandělem, tudíž se nemohl odvolávat na něco, co se odehrálo v r. 2020.
 
V septembri boli voľby, veľmi veľa sa zmenilo v zahraničnopolitickej orientácii vlády, a Pjakin nemá absolútne žiadny dôvod kritizovať Slovensko, najmä za veci, ktoré nerobí (ako štát).
Spomenul to vo svojom príspevku aj Moon, že určité nízkofrekvenečné procesy bežia ďalej a nie sú až tak vidieť. Netvrdím, že sa po vyriešení vecí s vyššou prioritou vládou, nezlepšia, ale treba ich mať na pamäti.
Školstvo pod kontrolou Druckera, ktorého pravá ruka donedávna bol napríklad aj Rado Baťo, necháva naďalej voľnú ruku nepriateľom štátu, ktorí chodia po školách a hlavy detí infikujú protiruskou ideológiou, viď dnes ozvučené diskusie Čekana-Bárdyho pod hlavičkou https://slovakia.americancouncils.org/camp-courage-sk , podobné veci robí DenníkN - ESET. Možno je pre nás ťažšie vidieť v tom banderovčinu, ale myslím, že podobné ciele tieto projekty majú a teraz len kladú základné tehly niečoho, čo by radi rozvíjali do ukrajinskej podoby neskôr. Nastupujúca generácia rodičov sú silní slniečkári a tí nebudú kriticky hodnotiť aktivity americký sluhov, oni ameriku obdivujú a uznávajú.

V Maďarsku orbánovci urobili Univerzitu Mateja Korvína, ktorej dosah bude zreteľný najskôr o 10 a viac rokov, a vzhľadom na obrovský kapitál (miliardy EUR) bude táto hlavným ideologickým ťahúnom riadenia v strednej Európe, kde sa určite radi zapoja aj rakúske elity. Tie, ktoré vytvorili antiruského nečloveka na Ukrajine.

U nás sa našťastie zmenila orientácia štátu po voľbách, bola spustená záchraná brzda v poslednej minúte a vláda bude musieť svoje cieľe aj splniť napriek všetkým prekážkam, ktoré ju čakajú - nepriateľské médiá, protesty v uliciach, a dá sa očakávať toho viac. Takže spoza hraníc to vidia opatrnejšie ako my.
 
Naposledy upravené:
Pleteš se. Nevím už, jak ti to mám napsat.
V r. 2020 mluvil Orbán o sovětské okupaci. Na jeho řeč reagovalo Ministerstvo zahraničí.
Článek na Novinkách je z r. 2014 a týkal se památníku orlice s archandělem, tudíž se nemohl odvolávat na něco, co se odehrálo v r. 2020.
V poriadku, teraz som si skontroloval článok na Novinkách, dátum je skutočne 26.1.2014. Čiže vynechajme Novinky z toho, o čom hovoril Orbán v roku 2020. V tomto máte pravdu, tam išlo o nemecký pamätník.

Ale prosím aj to pochopte, že reč, na ktorú zareagovalo Ministerstvo zahraničia Ruska v roku 2020, nebola prenesená pri sovietskej pamiatke, ale tento prejav vznikol pri inej príležitosti. Toť vsjo.
 
Ale prosím aj to pochopte, že reč, na ktorú zareagovalo Ministerstvo zahraničia Ruska v roku 2020, nebola prenesená pri sovietskej pamiatke, ale tento prejav vznikol pri inej príležitosti. Toť vsjo.
Dala jsem dost odkazů na ruské články, kde se píše, že to Orbán řekl u pomníku sovětských vojáků. Stačí rozkliknout.
 
Keď už by sme mali byť féroví, tak @Harion dodal tiež ruský zdroj, kde je foto dôkaz, že v ten deň stoja pri soche Busha(?).
35097875_033b94f515cc9542e9f00e5c343fa6bc_wm.jpg

V tých tvojich linkoch nie je žiadne foto alebo video, ktoré by dokazovalo niečo iné. Text znesie...
 
Dala jsem dost odkazů na ruské články, kde se píše, že to Orbán řekl u pomníku sovětských vojáků. Stačí rozkliknout.
Ten článok som prečítal aj skôr, bohužiaľ, pri Novinkách som to spravil neskôr.
Ten ruský článok nehovorí o faktoch.

Dávam Vám dole link, je to oficiálny link maďarskej vlády, kde som našiel danú reč od Orbána, ktorý predniesol 27.10.2020. Orbán reční pri zakrytej soche Busha, nie pri sovietskom pamätníku. Vidíte to, že?

Presne na túto reč reagovala pani Zacharovová, nie na inú! Podľa mňa veľmi správne! Ale faktom je, že Orbán rečnil pri soche amerického exprezidenta. Ak nieto píše, že nie - hoci aj v Rusku - tak jednoducho nehovorí pravdu.

 
V Maďarsku orbánovci urobili Univerzitu Mateja Korvína, ktorej dosah bude zreteľný najskôr o 10 a viac rokov, a vzhľadom na obrovský kapitál (miliardy EUR) bude táto hlavným ideologickým ťahúnom riadenia v strednej Európe, kde sa určite radi zapoja aj rakúske elity. Tie, ktoré vytvorili antiruského nečloveka na Ukrajine.
Egregoriálne sa názov univerzity Univerzita Mateja Korvína a habsburgský projekt antiruského človeka na Ukrajine vzájomne vylučujú, pričom egregor Mateja Korvína je silnejší…
 
Překlad maďarského článku.
"Vážení hosté!
Náměstí Svobody. Náměstí svobody. To je chytlavý název. Zvláště teď, když se nacházíme ve víru revoluce z roku 56. Ale my Maďaři si také pamatujeme, že 6. října 1849 byl na nádvoří kasáren, které zde stály, popraven první maďarský premiér. První maďarský premiér skončil svůj život před popravčí četou okupačních vojsk. To je jasný vzkaz pro všechny jeho nástupce. Pro ty, kteří mají slabší chápání, je na jedné straně náměstí památník německé okupace a na druhé straně památník sovětské okupace. Je to také jasný vzkaz: pokud jsi Maďar, máš jen dvě možnosti: buď jsi s okupanty, nebo se svobodou.

Vážení hosté!

A zde je velvyslanectví Spojených států amerických. Maďaři vždy považovali Ameriku za zemi svobody....."

Takže, i když tedy byl podle všeho u sochy amerického exprezidenta, pomník sovětským vojákům je nedaleko, a on o něm mluvil jako o památníku sovětské okupace.
 
Naposledy upravené:
Teraz tu nie je štátom podporovaný bandera projekt, v tom sa zhodneme.
V tomto se asi neshodneme, jak jsem psal v příspěvku výše. Je tady skrytý vliv, který je i není všem na očích a může za to vláda. A to je naše školství, které už dlouhodobě plete hlavu mladým lidem. A to je to podhoubí, kde může vznikat benderovština. Lidé na to zapomínají a zrovna tady na tomto fóru jsem si myslel, že na to budeme myslet.
Škola, to je útok na mladé nezkušené na všech 6ti prioritách a tyto děti jednou vyrostou a co jsme tam zaseli? My tady nic, ale když vyhrajeme, tak budeme sklízet plody, které jsme nechtěli.
Osobně si myslím, že škola by měla být na 1. místě v našich prioritách co chceme dobrého pro naše státy.
 
V tomto se asi neshodneme, jak jsem psal v příspěvku výše. Je tady skrytý vliv, který je i není všem na očích a může za to vláda. A to je naše školství, které už dlouhodobě plete hlavu mladým lidem. A to je to podhoubí, kde může vznikat benderovština. Lidé na to zapomínají a zrovna tady na tomto fóru jsem si myslel, že na to budeme myslet.
Škola, to je útok na mladé nezkušené na všech 6ti prioritách a tyto děti jednou vyrostou a co jsme tam zaseli? My tady nic, ale když vyhrajeme, tak budeme sklízet plody, které jsme nechtěli.
Osobně si myslím, že škola by měla být na 1. místě v našich prioritách co chceme dobrého pro naše státy.
Ale ja som písal o SR a terajšej vláde a to je diametralny rozdiel oproti vašej a našej minulej vláde.
 
V tomto se asi neshodneme, jak jsem psal v příspěvku výše. Je tady skrytý vliv, který je i není všem na očích a může za to vláda. A to je naše školství, které už dlouhodobě plete hlavu mladým lidem. A to je to podhoubí, kde může vznikat benderovština. Lidé na to zapomínají a zrovna tady na tomto fóru jsem si myslel, že na to budeme myslet.
Škola, to je útok na mladé nezkušené na všech 6ti prioritách a tyto děti jednou vyrostou a co jsme tam zaseli? My tady nic, ale když vyhrajeme, tak budeme sklízet plody, které jsme nechtěli.
Osobně si myslím, že škola by měla být na 1. místě v našich prioritách co chceme dobrého pro naše státy.
A ako Druckerovo školstvo súvisí so štátnou benderizáciou Rusov? To odkiaľ VVPj nabral?

Snažíte sa len ospravedlniť brept niekoho, koho si vážite, autority... Ale všetko má svoje medze... Nedá sa to robiť až do absurdna.

Slovensko má svoje problémy, a uvedomujeme si to. Ale v tomto ohľade má Rusko ďaleko väčšie vnútorné problémy. Na to že je Rusko veľmoc, tak má na niektorých ministerstvách doslova banderov, ktorí naozaj banderizujú Rusov. Alebo už majú normálneho ministra školstva? Veď dlho tam bol kovaný liberál.
A ako môže niekto, kto má brvno vo vlastnom oku, hovoriť o slamke v oku cudzom?
Alebo prečo nehovorí o vyslovene rusofóbnych krajinách ako Poľsko a Pobaltie, ktoré sa správajú k Rusom vyslovene hnusne... Nie! On si vyberie rusofilské krajiny a bude do nich kopať... Prepáč, ale týmto u mňa stratil všetok kredit. Už mu z toho veľkoruského nacionalizmu (japonský federálny okruh, turecký federálny okruh, na Ankaru treba hodiť atomovú bombu a pod.) začína prepínať...

História Slovenskej republiku ukazuje to, že sa pravidelne pri vláde striedajú liberáli a národniari. Mečiar, potom Dzurinda, potom Fico, potom Radičová, potom Fico, potom Matelko, potom Fico...
Je to boj, ktorý vyzeral byť nerozhodný, o čom svedčilo to striedanie. Svedčí to aj o tom, že ľudia sú ľahko zblbnuteľní, keď raz veria jedným, potom druhým...
Máme pred sebou veľa výziev, ale to je boj... Riziká vidíme a nepodceňujeme ich. No nebudeme sa ani bičovať, keď niekomu prepne v bedne, a bezdôvodne nám povie, aby sme sa kajali. Také štúdium KSB a DVTR je človeku k ničomu, ak po celé roky ostáva závislý na autorite a jej názoroch. Štúdium KSB má viesť k tomu, že sa človek stane samostatným, a bude vedieť všetko kriticky hodnotiť. Čo urobíte, až Pjakina raz nebude? Rozsype sa svet, život a KSB stratí zmysel? Ako budete žiť? Vrátite sa k starému životu?
 
Naspäť
Top Bottom