Nie je toto už tak trocha paranoja?

K tomu ze predchadzajuca vlada bola protiruska moja poznamka:
Za tridsat rokov samostatnej SR bola protiruska vlada Dzurindova kratko Radicovej a posledna. Co spaja tieto vlady? Meciara dali dole o.i. vrazdou Remiasa. Aj Fica dali dole vrazdou Kuciaka. Ked Pjakin hodnoti situaciu na Slovensku unikaju mu veci na zaklade coho (vrazd) sa k moci dostavaju antiruske vlady. Potom take analyzy su na dve veci. Nevie o tom alebo o co mu ide?
Slovensko je dlhodobo rusofilne ved s tym maju problem aj rozne mimovladkarske institucie napriek masivnej propagande ludia ostavaju rusko pozitivni.
K tomu co tu pisete ze Pjakin je dobry alebo bol dobry na start ku KSB no totok su take nedostatky ze ho vobec nepokladam v sucasnosti za dobreho na start. Ja ho ale nesledujem tak moje odporucanie len na zaklade toho co pisem.
Ked mozem doporucit novopriselcom na start slovenskeho KSB by som namiesto Pjakina dal Sturove dielo Slovanstvo a svet buducnosti. Ukrajinci mali Banderu slovaci Stura. Tieto dve postavy sa ale uplne vylucuju. O akej Banderizacii ide rec? Uplne mimo. Pjakin dostal uvedenu knizku do daru v rustine, pan Buzek skuste to spomenut ci to cital.
 
Ale ja som písal o SR a terajšej vláde a to je diametralny rozdiel oproti vašej a našej minulej vláde.
Souhlas, ale já jsem nemluvil o současných vládách (jen tak na okraj Ficovi a jeho vládě moc fandím). Za dnešní stav můžou všechny předchozí vlády a pokud i současná vláda s tím nic neudělá, tak se zařadí po bok všech minulých vlád. Toto se musí ozvučovat.
A co se týká Pjakina ten se baví v úplně stejném horizontu a hodnotí co se do teď udělalo a česká i slovenská vláda do teď pro to neudělala nic a proto Pjakin uvedl, že je to možná líheň banderovštiny. A pokud s Ficovou vládou komunikujete, tak by bylo vhodné mu to říci, aby s tím taky něco udělal.
A co se týká obrany Pjakina, vadí mi, když se lidé rozdělují (rozděl a panuj). Nemáme po sobě, řvát, nemáme se ignorovat, nemáme se pomlouvat. Máme hledat k sobě cestu. Informace jsou všude, každý přispívá svým dílem a pokud si někdo myslí, že Pjakin je úplně mimo, tak ať předloží alternativu k jeho informacím a vede dialog, ne pomlouvání. Je mi líto toho, že i tady vidím různé argumentační fauly vůči nepohodlným. Pamatujte si, každý kdo se snaží o lepší svět je na naší straně a není potřeba ho pomlouvat. K lepšímu světu vede mnoho cest a kde máte napsáno, že ta vaše je ta nejlepší?
 
Pjakina už pravidelne nesledujem. Občas niečo spätne, ak na niečo niekto upozorní… A podobne mnohí z nás. Upozornenia a kritiku od tých, čo si z neho spravili gurua, nečakaj.
A čo sa týka tohoto:

tak Pjakin evidentne mieša hrušky s jablkami, a konkrétne územie Haliče, kde tento projekt bežal, s celkovým územím, kde Rusíni žili a žijú (viď. https://sk.wikipedia.org/wiki/Rusíni)
Pjakina už vyslovene, čo sa týka niektorých reálií, treba brať s rezervou a preverovať jeho tvrdenia.
možno Pjakin myslí na iné časové obdobie a nie iba na Rakúsko Uhorsko. Tam sa nezačala história Slovanov a ani Rusínov
 
A co se týká obrany Pjakina, vadí mi, když se lidé rozdělují (rozděl a panuj). Nemáme po sobě, řvát, nemáme se ignorovat, nemáme se pomlouvat. Máme hledat k sobě cestu. Informace jsou všude, každý přispívá svým dílem a pokud si někdo myslí, že Pjakin je úplně mimo, tak ať předloží alternativu k jeho informacím a vede dialog, ne pomlouvání. Je mi líto toho, že i tady vidím různé argumentační fauly vůči nepohodlným. Pamatujte si, každý kdo se snaží o lepší svět je na naší straně a není potřeba ho pomlouvat. K lepšímu světu vede mnoho cest a kde máte napsáno, že ta vaše je ta nejlepší?
Viem, že to myslíš dobre, ale ťažko sa to počúva, keď to hovoríš miestnemu publiku, pričom tie isté fauly, ak ich robí VVPj, sa prehliadajú a ospravedlňujú... Azda nerozdelil VVPj najprv ruskú komunitu? A začalo to ohováraním Velička a tímu okolo neho, že v Základoch sociológie prebrali definíciu hybridnej vojny od Američanov a prijali ju za svoju. A to bola lož + ohováranie. Po tom rozkole dosť dlho takmer v každom videu upozorňoval, že treba študovať len knihy VP ZSSR du júna 2018. To bolo čo, ak nie rozdeľovanie komunity KSB v Rusku? Pritom Pjakin doteraz neponúkol žiadne reálne fakty, v čom je Veličko a jeho tím zlý. Jediné, čo ponúkol, bolo ohováranie, keď vytvoril klebety, že Veličko bol nastrčeným agentom. "Sekretárkou Zaznobina". To nie sú klebety a rozdeľovanie? Pjakin k tomuto rozkolu naozaj nedodal jediný overiteľný fakt. Len klebety a ohováranie. Je to hodné úcty a cudného tolerovania? Keď si naopak, prečítaš tú Veličkovú dlhú správu o činnosti FKT (čo bola prvá a viacmenej jediná verejná reakcia na Pjakina), tak tam nie sú žiadne klebety a pletky, len overiteľné fakty.

Každý, kto sledoval jeho videá dlhšie, si mohol všimnúť jeden neduh. Stávalo sa, že Pjakin povedal nejaký výrok, ktorý ale na ďalší týždeň z rachotom padol, pretože sa stalo niečo celkom iné. No Pjakin nikdy nebol schopný si ani raz v ničom priznať, že sa v niečom zmýlil. Namiesto toho začal vymýšľať krkolomné premostenia z minulého tvrdenia k novému zdôvodneniu, prečo bolo to minulé tvrdenie pravdivé a nič by na ňom nemenil. Stalo sa to napr. keď Putin omilostil Savčenkovú, pričom takýto variant Pjakin týždeň predtým rázne odmietal. Alebo keď namiesto Trampa zvolili Bidena, a pár ďalších prípadov. Je tak dôležité mať v každej situácii imidž "neomylného"? Podľa mňa nie, to sa zvykne vypomstiť, lebo ľudia to vycítia a potom klesá dôvera. Veď mýliť sa je ľudské, a práve z toho, keď si človek občas prizná aj chybu, je cítiť človečina.

Podobne to bolo aj v situácii, keď sa riešila kauza "ukradnutie webu fkt-altaj". Z priameho osobného stretnutia existujú informácie od človeka, ktorý pre Pjakinov tím priamo robil, no neskôr od neho odišiel. Ten ich web vypadol, lebo admin zabudol zaplatiť včas za doménu. A stala sa taká vec, že najaký ich fanúšik tú domenu sám kúpil, aby ju neukradol nejaký ich odporca, a ponúkol ju obratom adminovi FKT, aby ich web znova mohol fungovať. Pjakin sa unáhlil, a ozvučil teóriu, že ich web niekto ukradol. Bolo ešte predtým, ako zistil, že to bol ich fanúšik, ktorý tak chcel ich doménu zachrániť pred krádežou odporcami. No kačica už bola vypustená a Pjakin si nechcel priznať chybu. Tak sa stalo to, že dlho s týmto fanúšikom vôbec nekomunikovali. Čakali, kým sa na to vo verejnosti zabudne a potom potichúčku sa dohodli, a tú doménu si znova prevzali. Tu vidno, že Pjakin si nevie priznať omyl, a radšej šíri bludy, než aby si priznal, že sa zmýlil, a všetko bolo inak.

Vieš, mnohí ľudia pracujú pre KSB a propagujú ju. A kým prevažujú plusy takejto spolupráce, než mínusy, tak je to dobré. Pretože nikto nie je dokonalý. Každý robí nejaké chyby. No keď sa z niekoho stáva "dobrý démon" (termín KSB - niečo ako "doktor House"), ktorý odmieta spolupracovať s ostatnými, lebo iba on vidí všetko správne, jeho neomylné ego spôsobí rozkol v Rusku, a pracuje tak, že provokuje rozkol aj inde v komunite KSB (veď on rozkolom v Rusku vyprovokoval rozkol komunity aj v ostatných krajinách), používa ohováranie ako pracovnú metódu, je ješitný a prestáva sa ovládať, prestáva hľadieť na dopady svojich slov na verejnosti, tak jednoducho treba ľudí upozorniť na to, aby si dávali pozor, a neboli slepými konzumentmi všetkých informácií... Ozajstný študent KSB musí byť kritický ku všetkým informáciám bez rozdielu, a tým skôr od ľudí, ktorí majú problému s mravnosťou...

Veď v podobnej situácii sa ocitlo aj VP ZSSR, keď sa Petrovova frakcia odchýlila a vydala sa svojou cestou. Vtedy to VP ZSSR ozvučili, a dokonca aj Pjakin ako šefredaktor časopisu "Miera za mieru" im dal za pravdu.

Ja nikoho neodhováram od sledovania Pjakina. Každý kto chce, nech si ho sleduje. Ale buďte, prosím, pritom obozretný... A to, čo žiadate od kolegov, žiadajte aj od autorít, ktoré obdivujete, ak je ten obdiv silný... To bude fér.

Toto je upozornenie všetkých študentov KSB k obozretnosti a triezvom vnímaní informácií. Čo budete robiť ďalej, je čisto na vašej slobodnej vôli.

Tu na fóre ešte môžeme spraviť takú vec, že prestaneme podporovať zverejňovanie Pjakinových videí tu na fóre (kto chce, môže ich sledovať na pôvodných zdrojoch), z toho dôvodu, že zodpovednosť za prípadné škody v informačnom poli spôsobené ich šírením by padli na naše hlavy, ako majiteľov a prevádzkovateľov fóra.
 
Pritom Pjakin doteraz neponúkol žiadne reálne fakty, v čom je Veličko a jeho tím zlý. Jediné, čo ponúkol, bolo ohováranie, keď vytvoril klebety, že Veličko bol nastrčeným agentom. "Sekretárkou Zaznobina". To nie sú klebety a rozdeľovanie? Pjakin k tomuto rozkolu naozaj nedodal jediný overiteľný fakt. Len klebety a ohováranie.
Nesouhlasím s tvým hodnocením situace kolem Velička a Pjakina. A protože kolem toho bylo napsáno už dost, tak dám odkazy na staré texty, většinou od TauRuse:



Z těch dalších věcí, např. co říkal Pjakin před prezidentskými volbami v USA 2020:
"...Takže tvrdit dnes, že to dopadne tak či onak je dost problematické, zatím není jisté, jak ten střet dopadne, ještě dochází k velkým výkyvům. Trump jedná s větším rozmyslem, komplexněji a konceptuálně. Americká státní elita je impulzivnější a díky svému postavení ve strukturním řízení je operativnější. ..."

Pokud jde o Savčenkovu, tak Pjakin tvrdil, že nesmí být omilostněna. Putin ji omilostnil. Pjakinovo vysvětlení mi nepřijde krkolomné:
Je zde: https://pjakin.webnode.cz/l/30-5-2016-otazka-odpoved/

Pokud jde o web fct-altai, to nemám jak ověřit. To je z cyklu "jedna paní povídala".

Souhlasím, že student KSB musí být kritický ke všem informacím bez rozdílu.
Myslím, že tu nikdo Pjakina neobdivuje, ale z dosavadní zkušenosti mi vychází, že nikdo lepší než Pjakin tady zatím není. To neznamená, že jeho slova není třeba podrobovat kritice.
Nelíbí se mi tvůj návrh, aby jeho videa tady nebyla zveřejňována.
 
Naposledy upravené:
Jestliže mezi diskutujícími nepanuje shoda, tak blokováním informace se nic nevyřeší (trošku něco jako zamést pod koberec). A i kdyby byl nějak "závadný" (dle mě není), není ho lepší mít na očích, nijak výrazně tu diskuzi nezahlcuje a má dle mě prostor v diskuzi ve správné míře odpovídající stavu našich znalostí a dovedností (docela malý - je tu menší výjimka, zde v diskuzi oproti předchozím fórům to úplně nevykolejilo, a to když se začne řešit charakter V.V.Pjakina - to mu bych se vyhýbal, však se nakonec ukáže, kdo je kdo).

Moje hodnocení V.V.Pjakina:
Zatím jsem tam nic zásadně závadného nenašel. U uváděných faktů jsem nenarazil na žádné větší zkreslení. No a hodnocení, popis, vysvětlení a analýza faktů bude vždy do nějaké míry subjektivní.

Co se týká hodnocení našich národů. On nehodnotí vnitřek a je zřejmé, že o tom nemá informace (což je pochopitelné, kde by je získal, když tu nežije). On hodnotí vnější projevy, že to neodpovídá našemu vnitřnímu vnímaní pro mě znamená, že necháme za sebe (co národy) rozhodovat jiné a to je v konečném důsledku naše zodpovědnost a ne toho, kdo na to upozorňuje (cennější jsou přátelé, kteří Vám upřímně řeknou jak to vidí než ti co Vám mažou med kolem huby). A nešetří ani trochu i své "vlastní" (například plně podporuje Putina a vysvětluje jeho kroky, ale na jeho chyby upozorňuje).
 
Naposledy upravené:
Každý, kto sledoval jeho videá dlhšie, si mohol všimnúť jeden neduh. Stávalo sa, že Pjakin povedal nejaký výrok, ktorý ale na ďalší týždeň z rachotom padol, pretože sa stalo niečo celkom iné. No Pjakin nikdy nebol schopný si ani raz v ničom priznať, že sa v niečom zmýlil. Namiesto toho začal vymýšľať krkolomné premostenia z minulého tvrdenia k novému zdôvodneniu, prečo bolo to minulé tvrdenie pravdivé a nič by na ňom nemenil. Stalo sa to napr. keď Putin omilostil Savčenkovú, pričom takýto variant Pjakin týždeň predtým rázne odmietal. Alebo keď namiesto Trampa zvolili Bidena, a pár ďalších prípadov. Je tak dôležité mať v každej situácii imidž "neomylného"? Podľa mňa nie, to sa zvykne vypomstiť, lebo ľudia to vycítia a potom klesá dôvera. Veď mýliť sa je ľudské, a práve z toho, keď si človek občas prizná aj chybu, je cítiť človečina.
áno, niekedy sú jeho predpovede mylné, avšak to sú len podružné záležitosti. Ale napríklad už roky hovorí o rozpade SŠA, keď to ešte nikomu z nás zjavné nebolo a čo sa tam deje teraz - epstein, zákaz trumpa v niektorých štátoch, texaská hranica, atď, čo povedie (možno) k rozpadu. Ďalej - v noci Irán zaútočil na americké základne, čo bude ďalej eskalovať a VVPj to predpovedal.
Ja ho tiež nesledujem, ale blokovať ho - to nie je podľa mňa správna cesta. Jedine ak by si vyhodnotil, že je ohrozením, že si ho rozpoznal ako faktor prostredia, ktorý môže niečo ohroziť. Musíš ale formulovať čo/koho môže ohroziť. Je to na tvojom/vašom rozhodnutí, ale treba vždy myslieť pri takýchto krokoch na to, čo to spôsobí - stabilita riadenia v zmysle predpovedateľnosti.
 
Podobne to bolo aj v situácii, keď sa riešila kauza "ukradnutie webu fkt-altaj". Z priameho osobného stretnutia existujú informácie od človeka, ktorý pre Pjakinov tím priamo robil, no neskôr od neho odišiel. Ten ich web vypadol, lebo admin zabudol zaplatiť včas za doménu. A stala sa taká vec, že najaký ich fanúšik tú domenu sám kúpil, aby ju neukradol nejaký ich odporca, a ponúkol ju obratom adminovi FKT, aby ich web znova mohol fungovať. Pjakin sa unáhlil, a ozvučil teóriu, že ich web niekto ukradol. Bolo ešte predtým, ako zistil, že to bol ich fanúšik, ktorý tak chcel ich doménu zachrániť pred krádežou odporcami. No kačica už bola vypustená a Pjakin si nechcel priznať chybu. Tak sa stalo to, že dlho s týmto fanúšikom vôbec nekomunikovali. Čakali, kým sa na to vo verejnosti zabudne a potom potichúčku sa dohodli, a tú doménu si znova prevzali. Tu vidno, že Pjakin si nevie priznať omyl, a radšej šíri bludy, než aby si priznal, že sa zmýlil, a všetko bolo inak.

Pokud jde o web fct-altai, to nemám jak ověřit. To je z cyklu "jedna paní povídala".

To svědectví je reálné (samozřejmě může být pravdivé i falešné). Slyšel jsem ho na vlastní uši loni v Petrohradu. Jen moje ruština je slabší, takže na obsah se ptejte našich lepších ruštinářů, kteří ho také slyšeli na vlastní uši buď na stejném setkání (M9rek) nebo dříve (Jan Buzek).

Osobně jsem se setkal zatím jen se 3 lidmi pohybujícími se kolem koncepce (jeden je Rus z Německa, další je zmiňovaný svědek z Petrohradu a poslední je z Oleg Kuklin z Moskvy).
Ani jeden z nich v současnosti nemá V.V. Pjakina za hlavní zdroj analytiky, a ani ho (pravidelně) nesledují. Sledují prý jiné analytiky (byť třeba ti třeba nepoužívají konceptuální terminologii) - např. Chazina a ty další co jmenovali neznám, tak jsem si je nezapamatoval. Společným rysem je patrná nedůvěra vůči morálce V.V. Pjakina (neochota přiznat si chybu) a emocionálnímu nastavení. Tedy nic negativního, jen svou pozornost přesunuli na jiné zdroje.
 
Naposledy upravené:
Souhlasím, že student KSB musí být kritický ke všem informacím bez rozdílu.
Myslím, že tu nikdo Pjakina neobdivuje, ale z dosavadní zkušenosti mi vychází, že nikdo lepší než Pjakin tady zatím není. To neznamená, že jeho slova není třeba podrobovat kritice.
Nelíbí se mi tvůj návrh, aby jeho videa tady nebyla zveřejňována.
Naprostý souhlas. Celý ten rozkol mezi zakládajícími protagonisty KSB v Rusku vznikl, dle mého názoru, pokusem o privatizaci KSB skrze působení na určitou část těchto protagonistů ze strany určitých zájmových skupin. Dle mého názoru mezi ně V.V.Pjakin určitě nepatří a nezaznamenal jsem z jeho strany jedinou "levárnu" (sleduji jeho videa soustavně cca 10 let).
Za mě je to momentálně nejdůvěryhodnější osobnost (ze mně známých) KSB.
Domnívám se, že KSB má bezvýhradnou nepřivlastnitelnost ve své podstatě a je deklarována v úvodu každé "tlusté knihy", takže jakýkoliv pokus o jakoukoliv levárnu bude vnímavým studentem vždy odhalen.
 
Dá sa nasledovný citát nejako racionálne vysvetliť, alebo je jednoducho už naozaj mimo?!
Proč se hned urážet? Řeč je o politice a tam je špinavostí hromada. Pjakin má rozsáhlou "historickou paměť", i když se občas přeřekne nebo dopustí menší nepřesnosti. To, že některá fakta od něho slyšíme prvně, neznamená, že nutně lže a, že si ta fakta nelze ověřit. Slovensko i Česká republika přece poslaly na UA spoustu zbraní, munice, bojují tam i naši občané, přímo ohrožujeme existenci ruského státu, jsme členy NATO, organizace založené proti Rusku a za účelem rozčlenění Ruska a povraždění většiny obyvatelstva a naše vlády se podílely na snaze o jeho likvidaci, o genocidu, vždyť se tu jen čekalo, až se bude ruský medvěd porcovat, naivně si mnozí mysleli, že se americký bezedný pupek pak bude s někým dělit. Fiala už prohlašoval věty typu: "My světoví lídři.":)Teď už je na Slovensku Fico, který se chová jinak, buďme rádi, zatím. Orbán není nějaký Rusofil, jedná jen pragmaticky, už se vidí jako šéf Intermaria. Fico s ním hraje na přihrávky, je tam, kde má právě být, protože už bylo potřeba začít zase měnit informační pole, na UA už se situace vyjasňuje, je třeba dál pracovat na plánovaných projektech. Setkávám se s tím, že Pjakin je pro některé lidi drsný a tak se kvůli nějaké jim nevyhovující slupce vzdají určitých (pro mě zajímavých) informací. Je to každého volba.
 
Jan pozri si najpr co je paranoja a potom co je to cognitivna disonancia. Pjakin tu pod znackou KSB trepe uplne hovadiny tu ste postaveni pred hole fakty preco nie ste schopni ich prijat? Ja som navrhol Jardobovi riesenie mne dajte pokoj. Viac k teme nebudem prispievat.
 
Naposledy upravené:
Jan pozri si najpr co je paranoja a potom co je to cognitivna disonancia. Pjakin tu pod znackou KSB trepe uplne hovadiny tu ste postaveni pred hole fakty preco nie ste schopni ich prijat? Ja som navrhol Jardobovi riesenie mne dajte pokoj. Viac k teme nebudem prispievat.
a prečo to nenechať na každom z nás, či si toho Pjakina pozrie tu na stránke, alebo nie? Podľa mňa je to bočný útok na Pjakina, ktorý "nepasuje" niektorým z titulu toho, čo píše. A vraj sloboda prejavu a informácií. Ja to robím tak, že si buď nejakého autora pozriem a dám palec hore alebo dole. Alebo si niekoho radšej ani neprečítam
 
Jan pozri si najpr co je paranoja a potom co je to cognitivna disonancia. Pjakin tu pod znackou KSB trepe uplne hovadiny tu ste postaveni pred hole fakty preco nie ste schopni ich prijat? Ja som navrhol Jardobovi riesenie mne dajte pokoj. Viac k teme nebudem prispievat.
Ale občas tu kecali hovadiny i jiní a nikdo je v diskuzi neomezoval, maximálně byl vyjádřen nesouhlas.
 
Ja som za pokračovanie uverejňovania Pjakina na tomto fóre. Vieme priamo na jeho vyjadrenia reagovať. Jeho kontroverzné vyjadrenia nás nútia danú oblasť prediskutovať dopodrobna. A že je pritom aj dusno? Pokiaľ online forma neumožňuje, aby tu lietali facky natvrdo, tak je to OK.
 
Jan pozri si najpr co je paranoja a potom co je to cognitivna disonancia
To vím, byla to narážka na téma vlákna. Nelíbí se ti, co Pjakin říká? Zakázat! Co to je?
Pjakin tu pod znackou KSB trepe uplne hovadiny tu ste postaveni pred hole fakty preco nie ste schopni ich prijat?

Definuj úplné hovadiny. To je útok ad hominem. A co bychom měli přijmout? Jsi arbitr? Co dále bys zakázal?
 
Naspäť
Top Bottom