Pripravuje sa na Slovensku mobilizácia?

Všichni tady koumáte , jak se vyhnout vynucené mobilizaci .
A co takhle na to jít jinak . Odmítnout tuto hru hrát a budovat mezi občany uvědomění o tom , že pokud řeknou hlasité NE , tak přes to nejede vlak .
Boj proti fašismu není o tom , že se někam schováte , je to o tom říci NE a stát si za svým rozhodnutím .
Pokud se jedná o mě , tak já v téhle hře hrát nebudu . A pokud mne k tomu bude někdo zkoušet nutit , tak pozná občanskou válku na vlastní kůži .
Už během covid teroru jsem se rozhodl , že se budu bránit se zbraní v ruce . A nic se na tom nezměnilo .
 

Vláda schválila zákon, který rozšiřuje možnost zapojení obyvatel do obrany státu​

 
Toto je prevencia v rámci možností zákona. Nie každý je sám za seba, ale má rodinu, deti. Takže vyštartovať proti ozbrojeným zložkám zo zbraňou v ruke zaručene prinesie protireakciu a čo potom bude robiť rodina bez otca, manžela?! Čo navrhuješ je krajná možnosť až keď sa všetko rozpadne a už je v podstate anarchia.

Taký mediálny výtlak nemáme, proti médiam, aby sme uvědomily občany. Takže v rámci toho, toto fórum ako súborný intelekt koná lokálne, myslí globálne.
Bij se tam, kde stojíš!
 
Toto je prevencia v rámci možností zákona. Nie každý je sám za seba, ale má rodinu, deti. Takže vyštartovať proti ozbrojeným zložkám zo zbraňou v ruke zaručene prinesie protireakciu a čo potom bude robiť rodina bez otca, manžela?! Čo navrhuješ je krajná možnosť až keď sa všetko rozpadne a už je v podstate anarchia.

Taký mediálny výtlak nemáme, proti médiam, aby sme uvědomily občany. Takže v rámci toho, toto fórum ako súborný intelekt koná lokálne, myslí globálne.
Bij se tam, kde stojíš!
Jinou možností je , tak jako na Ukrajině , jít "dobrovolně" bojovat , za větší slávu Banderstánu .
Jako dobytek .
Popřípadě nastoupit do vlaku a nechat se odvézt do koncentračního tábora .
Pokud se do toho lidé nechají bez odporu nahnat , tak to přesně takhle dopadne .
Hlupáci budou umírat za cizí zájmy , až do likvidace národa jako takového .
Takhle popsal ztotožnění se s fašismem Karel Čapek .

Malý človíček se přikrčí do rohu a nechá do sebe kopat . Když se bude hodně krčit , tak ho nechají .
Nenechají , čím víc se bude krčit , tím víc ho budou trhat na kusy !

Pokud lidé s plným nasazením neodmítnou fašismus včas , tak jim bude souzeno , si fašismus prožít na vlastní kůži .
 
@JanaK Děkuji za info, to jsem nevěděla. Po dlouhém hledání jsem našla toto.
-A hned první změna:
- Armáda ČR neslouží jen k obraně ČR, ale nově i k c) použití ozbrojených sil při jiných závažných situacích ohrožujících bezpečnost České republiky mimo její území...
( Paragraf 2, bod 13, odstavec c- nově přidaný)

A dále:
- doplňuje pojmy vojenský vlak a mimořádný vojenský vlak
- rozšiřuje počet ministrů, kteří mohou rozhodnout o zabezpečení letecké dopravy pro Armádu dle potřeby ( přidán ministr financí a ministr spravedlnosti) původně tam byl jen ministr vnitra a ministr obrany
- cvičení vojáků se nově mohou konat i mimo vojenské školy a vojenská zařízení, ve stavbách či objektech, které spravují státní podniky nebo příspěvkové organizace, pokud je jejich zřizovatelem ministerstvo.
-používání bezpilotních letadel nově s hmotností i nad 20kg
-ministerstvo bude moci nově využívat informace z různých rejstříků a evidencí - nově i z informačních systémů veřejné správy, organizačních složek státu u fyzických i právnických osob atd.
-zrychlení přijetí občana k dobrovolné vojenské službě - nyní do 180dní musí být rozhodnutí
-nově? zřízené tzv. dobrovolné předurčení k vojenské službě
- odmítnutí mimořádné služby - ruší se uvedení RČ, uvádí se datum narození
- příprava vojáka v záloze - v textu doplněno -
při kterém se voják v aktivní záloze účastní nebo podílí na zabezpečování akcí k přípravě občanů k obraně státu nebo vojenské cvičení k přípravě na operační nasazení,
-
Voják v aktivní záloze vykonává pravidelné vojenské cvičení v celkové délce do 12 týdnů v kalendářním roce s přihlédnutím k jeho plánovanému zařazení, úrovni vycvičenosti a odborné připravenosti.
-služba v operačním nasazení - vojíák v aktivní záloze - prodlužuje se ze do 7 na do 9 měsíců
- nově se nemobilizují ani strážníci MP nebo poslanci EP

A pak další změny ve výši odměn atd.
Přikládám dokument do přílohy, vypsala jsem dle mého nejdůležitější změny.
Podařilo se mi ho najít na těchto stránkách - vůbec nevím co je to za stránky. Naivně jsem si myslela, že by všechny nově schvalované zákony měly být např. na stránkách psp.cz. Ale asi stačí nějaký odkaz ze stránek vlada.cz. (Proč vědět, jak který poslanec hlasoval, nebo v jakém stavu je projednávání, že?)



-
 

Prílohy

  • pz_ALBSCLFHVDST.pdf
    214.5 KB · Zobrazenia: 11
Naposledy upravené:
ak by človek bol odvedený (príprava, výcvik alebo nasadenie) - ako by bol riešený jeho príjem/žold?
je možné, že v tejto dobe, keď hodne ľudí prichádza o prácu, by sa dobre nastavený žold mohol stať pomyselným jazýčkom na váhach pri rozhodovaní sa človeka (či sa nechať časom odviesť alebo sa tomu nejako vzoprieť)...
našli ste niekde zmienku o plate/žolde počas 'služby vlasti'?
 
Naposledy upravené:
Tam treba rozlišovať, či sa jedná o totálnu, alebo len čiastočnú mobilizáciu. Momentálne je zvíšené riziko čiastočnej mobilizácie. Ktorá hrozí v prvom rade 2500 bývalím profesionálnym vojakom čo dali hromadne výpovede vlani v lete kvôli covid fašizmu a rusofóbii v armáde.
Potom sú na rade všetci tý, ktorý v minulosti absolvovali základnú vojenskú službu.
Pri totálnej mobilizácii idú doslova všetci ako v Stalingrade.
Aby bol štát dlhodobo bojaschopný, musí byť dodržaný určitý pomer medzi ľuďmi čo bojujú a ľuďmi čo zabezpečujú krýzový chod štátu. Proste niekto musí zostať vyrábať muníciu, konzervy, atď... Nemôžu všetci bojovať, dlho by to tak nevydržalo a štát by to neustál. Tento špeciálny pomer bol porušený napríklad v ZSSR na začiatku WW2. Stalina podrážali zradcovia v armáde, ktorý schválne posielali čo najviac neskúsených vojakov do mlynčeka na mäso. (Ako teraz na začiatku spec. operácie na UA) A vojnovú ekonomiku nemal kto ťahať. Fabriky boli ľudoprázdne. Stalin to našťastie dal do poriadku, zbavil sa zradcov a naštartoval vojnovú ekonomiku. Zdá sa, že Putin teraz presne vie o čo a ako.
 
Naposledy upravené:
ak by človek bol odvedený (príprava, výcvik alebo nasadenie) - ako by bol riešený jeho príjem/žold?
je možné, že v tejto dobe, keď hodne ľudí prichádza o prácu, by sa dobre nastavený žold mohol stať pomyselným jazýčkom na váhach pri rozhodovaní sa človeka (či sa nechať časom odviesť alebo sa tomu nejako vzoprieť)...
našli ste niekde zmienku o plate/žolde počas 'služby vlasti'?
Mám takový pocit , že tímto způsobem , provozovaným a vyzkoušeným v USA , budou začínat .
Lidi je potřeba zase nějak oblbnout .
 

Prečo by mali anglosasi pozitívne motivovať platením ľudí peniazmi? Veď omnoho lacnejšie a účinnejšie je ľudí poriadne vytrašiť nejakou falseflag teroristickou operáciou a následne vyhlásiť mobilizáciu. Vystrašený ľudia to okamžite príjmu.
 
Naposledy upravené:
Všichni tady koumáte , jak se vyhnout vynucené mobilizaci .
A co takhle na to jít jinak . Odmítnout tuto hru hrát a budovat mezi občany uvědomění o tom , že pokud řeknou hlasité NE , tak přes to nejede vlak .
Boj proti fašismu není o tom , že se někam schováte , je to o tom říci NE a stát si za svým rozhodnutím .
Pokud se jedná o mě , tak já v téhle hře hrát nebudu . A pokud mne k tomu bude někdo zkoušet nutit , tak pozná občanskou válku na vlastní kůži .
Už během covid teroru jsem se rozhodl , že se budu bránit se zbraní v ruce . A nic se na tom nezměnilo .
Tohle vlákno se docela zvrhlo. Bioroboti si myslí, jak z toho s jedním papírem vyklouznou. Je to jako s tím "prohlášením živého člověka". Jako by nějaký "právní" paskvil, v tomhle bezpráví, dával nějaký smysl. Úsměvné. Ukrajinci by mohli vyprávět. Ti co přežijí.
A bránit, pod velením "našich" zelených mozků, naše hranice, nebo bojovat v občanské válce, nebo vlastně cokoliv podnikat s těmi vlastizrádci? A dopadnout jak Ukrajinci, kteří dělali to stejné? To snad nemyslí vážně.
Spolupráci si dokáži představit snad jen do okamžiku získání zbraní pod svou kontrolu, pro svou sebeobranu a převzetí velení.
Naštěstí patřím k lidem, kteří neplatí poplatky za televizi, nenechají se "sčítat", ani "očkovat", ani vymývat propagandou o "nejlepším" společenském zřízení, včetně lží o nevinnosti benderovců. Už dlouho vysvětluji nejen naší rodině, proč není rukování s životem slučitelné. Ale komu není rady, tomu není pomoci, očista společnosti od bezmozků zbavených rozlišení je také prospěšná. Pod-vedením žoldáků to ani jinak dopadnout nemůže. Dlouhodobé výsledky "práce" Jenerálního štábu armády ČR vybízí k jediné otázce:
Co vlastně dělal celých těch 30 let "příprav na obranu státu", kromě krytí rozkrádání státního rozpočtu ve prospěch páchání zvěrstev po celém světě? Vždyť nedokáží velet ani sami sobě, jak pak mohou velet ostatním?!
Slova Putinovce by se měla tesat do kamene:

Boj proti fašismu není o tom, že se někam schováme,
je to o tom říci NE a stát si za svým rozhodnutím.
 
Naposledy upravené:
Tohle vlákno se docela zvrhlo. Bioroboti si myslí, jak z toho s jedním papírem vyklouznou. Je to jako s tím "prohlášením živého člověka". Jako by nějaký "právní" paskvil, v tomhle bezpráví, dával nějaký smysl. Úsměvné. Ukrajinci by mohli vyprávět. Ti co přežijí.
Priznám sa, že neviem na koho je toto myslené. Mnohí z nás, čo sme tu, tú žiadosť vyplnili a poslali. Nie preto, že sme bioroboti, ani preto, že sme naivní alebo preto, lebo chceme brániť štát pred rusmi...
Z môjho pohľadu to vyhlásenie je zamerané na zníženie pravdepodobnosti, že nás pošlú na front alebo získanie času, aby sme vedeli čo a ako konať keď k tej mobilizácii príde.
To čo napísal putinovec je pekné, ale v praxi je to o niečo zložitejšie. Myslím, že každý z nás dokáže povedať fašizmu "nie". Ale v momente, keď by si po mňa prišli domov, tak urobím čo - budem sa brániť zbraňou (akou)?, a pred ženou a malou dcérou mám na niekoho zaútočiť alebo nechať niekoho na mňa zaútočiť? Alebo utečiem, aby ma nezobrali (aby som nemusel nikoho pred rodinou násilne napadnúť)? To potom budem stíhaný... atď. Takže nie je to také jednoduché, preto sa niektorí z nás snažia takto nenásilne zmeniť nimi napísaný scenár vývoja.
 
slúžil som v za socializmu v bojovom útvare prveho nasadenia na západnom vojenskom okruhu ,nikdy ma nenapadlo ,že budem potrebovať v živote to , čo som sa naučil za dva roky...

,,budeš musieť zabíjať ,aby si ochránil seba a svoju rodinu,ináč ""ONI" zabijú teba a tvoju rodinu...
Veď to nikto nespochybňuje, že k tomu môže prísť. Ide tu o to, aby sa niečo také nemuselo udiať, eto vsjo. Proste minimalizovať šancu, že k tomu príde.
 
Veď to nikto nespochybňuje, že k tomu môže prísť. Ide tu o to, aby sa niečo také nemuselo udiať, eto vsjo. Proste minimalizovať šancu, že k tomu príde.
Myslím, že tým podpisom "papiera" dávame ako národy najavo to, že v prípade zatiahnutia našich území do konfliktu tu budú mať fašistický pohrobkovia silný odboj a nefunkčný tyl. Takže bojujeme informačne/preventívne.
,,budeš musieť zabíjať ,aby si ochránil seba a svoju rodinu,ináč ""ONI" zabijú teba a tvoju rodinu..
Pochopiteľne, pokiaľ by prišlo k najhoršiemu, určite nezahanbím svojich predkov - bojovníkov proti fašizmu, a budem nositeľom ich odkazu (ostatne počas C19 teroru človek mohol už veľakrát preukázať svoj vnútorný postoj/silu).
 
Naposledy upravené:
Bioroboti si myslí, jak z toho s jedním papírem vyklouznou. Je to jako s tím "prohlášením živého člověka". Jako by nějaký "právní" paskvil, v tomhle bezpráví, dával nějaký smysl. Úsměvné. Ukrajinci by mohli vyprávět.
Otazka, aku z hrubych knih ste čitala? Odporúčam Vám niektorú z :Mŕtva voda, Zaklady sociológie 1-4, alebo Majster a Margareta.

Idete ľudí za gramotný riadiaci manéver oznacovat, ako biorobotov? Preco asi nemate rozlišenie, preco je tento krok, ako aj to vyhlasenie zivého človeka, takym dôležitym krokom?

Po prečítaní tych knih hore, možno pochopite. Pretože riadenie, hlavne na 1-3 priorite ZPR, sa deje matrično-egregorialnou formou. A ak do formujuceho sa infirmacného poľa dost ľudí hodi vidly a povie NIE gramotne, zmeni to informacne pole.
Ukrajinci? Myslite tych, ktorí v Kyjeve pochodovali s fakľami na banderove narodky, hajlovali a hádzali molotovy do vlastnych policajtov? Ti ukrajinci, ktorí skand9vali: Moskaľov na kandelábre? Ti ukrajinci, ktorí dlho kradli plyn a neplatili, ktorí len klamali na rokovaniach atd? K tym idete prirovnavat Slovensky a Česko-Moravsko-Sliezky egregor?

Krucinal neky himmel hergot donner wetter fixlaudon.
Prosim zacnite studovat hrube knihy, inak dokážete narobiť dost veľa chyb, ktoré Vas môžu vyjst poriadne draho..
 
Ukrajinci? Myslite tych, ktorí v Kyjeve pochodovali s fakľami na banderove narodky, hajlovali a hádzali molotovy do vlastnych policajtov? Ti ukrajinci, ktorí skand9vali: Moskaľov na kandelábre? Ti ukrajinci, ktorí dlho kradli plyn a neplatili, ktorí len klamali na rokovaniach atd?
Tihle ne. Ti, kterým se bojovat proti Rusům nechtělo, které odchytávali na ulicích, poslali je na bojiště jako kanonenfutr a kdyby je náhodou napadlo se Rusům vzdát, schytali by to zezadu od těch fašistů. Je třeba si připustit, že něco podobného může v budoucnu hrozit i nám. Příslušný zákon může parlament změnit a potom nějaké takové lejstro bude opravdu k ničemu. Takže to může být dobré "jen" k ovlivňování informačního pole, ale to by muselo být nějak ozvučeno - když to média budou ignorovat, informační pole bude ovlivněno minimálně. Přesto si myslím, že bychom toho, co nám zákon umožňuje, měli využít.
 
Takže to může být dobré "jen" k ovlivňování informačního pole, ale to by muselo být nějak ozvučeno - když to média budou ignorovat, informační pole bude ovlivněno minimálně. Přesto si myslím, že bychom toho, co nám zákon umožňuje, měli využít
Podceňovať čo i len jeden hlas nie je rozumné. Čo sa stane, ak 1/3, teda 33% mužskej populácie povie nie?
Čo to znamená pre tych, ktorí chcú vojnu vyvolať?
Uvedomte si, že existuje niečo, čo sa volá Božie dopustenie.

Ukrajinci na Donbasse bojovali za svoje práva. Zvyšok ukrajiny konformne hajloval. A nehovorim to ako zovseobecňujuci faktor, no neviem o ničom, čo by nasvedcovalo opaku.

Na Ukrajine ide teraz genocída, ako hovoríte. No čo urobili regulárne vojská s banderovcami? Hovorite o strielani do chrbta. Ktora jednotka sa otočila a postrielala banderovcov?
odporúčam video so zaznobinom, ktory v roku 2017 predpovedal scenar, kde pár stoviek/tisicov banditov obsadi väčšie mesto a je vymalované. Nie je ich vela.

Preto, niekedy je, kolega, potreba hlasovat nohami. 100 odmietnutí je nič. V Čechách 1.5 miliona je už slovo NIE. u nas stači 600-800 tisic a čo počúvam, tak úrady začínaju byť pretažené záplavou nových ziadostí...

Len toľko..
Mávnutie motýlích krídel.....
 
Keď ešte len začala vojenská operácia na ukrajine, tak som náhodne započul vo firme jednu debatu, kde sa rozprávali o tom, ako už začali vybavovať pasy a so ženami už študujú kde sú aké podmienky na život. Kanada sa im ako tak pozdávala. Hneď mi prišlo na um "potkany utekajú ako prvé z potápajúcej sa lode". Tu volili tých svojich debilov, tí im pritiahli vojnu. Ale teraz za svoje volenie neberú zodpovednosť, radšej utečú do inej krajiny, kde zase budú voliť svojich debilov, čo im za 10 rokov pod nos prinesú inú vojnu a tak až kým všade na planéte nebude vojna? A až potom pôjdu niesť zodpovednosť za svoju voľbu?

Teraz keď som počul o tom, že sa možno plánuje mobilizácia, tak ako prvé mi prišlo na um "Ty máš naštudované ako sa riadia procesy, ako myslí spoločnosť, jedinec, kto iný by mal pomáhať na fronte? Veď ty ako človek znalý rozmýšľajúci môžeš zachrániť tisíce životov, napríklad tým, že presvedčíš množstvo ľudí aby prešli na stranu rusov, ako to bolo v 2 sv vojne. Najlepší ľudia národu nie sú potrební v tepľučkej izbe sediaci niekde v kanade na gauči pozerjúc televízor. Sú potrebný tam kde ide o život." Samozrejme, je tu riziko, že tvoje rozhodnutie spôsobí úmrtie tisícok, že zabiješ kopu iných ľudí, že sa nepodarí všetko tak ako bolo plánované. Lenže ja rozmýšľam pozitívne ... ako vedci dokázali vo vojne v Sýrii - jeden človek dokáže ovplyvniť rozmýšľanie 20 - 50 tisíc ľudí. Príchodom jedného človeka do oblasti sa znížili teroristické útoky o 90 %.
Tiež z frontu je vindo, že v záporoží sa jednoducho nestrieľa. Občas nejaká akcia, imitačná - aby velenie nepyskovalo. Obe strany sa tam dohodli, že žiadne útoky nebudú a koniec. Lenže to tam musel prísť nejaký Človek a také niečo navrhnúť a na opačnej strane tiež musel prísť Človek a na také niečo prikývnuť. Ak by všetky človeky sedeli na gauči v kanade, tak by sa tam mlátili ako sa mlátia v bachmute ... denne 100 vojakov dole. Zo záporožia posielajú do bachmutov darebákov za trest.
Chápem jedincov čo chcú utiecť, vyhnúť sa službe. Ja myslím trochu inak ... akoby mi niekto hovoril "Tam kde iní končia, tam pošle Stvoriteľ teba a ukáž čo je v tebe." Niekedy sa podarí, inokedy nie.
 
začali vybavovať pasy a so ženami už študujú kde sú aké podmienky na život. Kanada sa im ako tak pozdávala. Hneď mi prišlo na um "potkany utekajú ako prvé z potápajúcej sa lode".
Jen takové nechme, ať si jdou. Takovým na své zemi nezáleží, záleží jim jenom na sobě. Jako zvířata jdou tam, kde jim bude lépe - nebo přesněji, kde si myslí, že jim bude lépe, ale nebude. Alespoň částečně se od takových očistíme.
Já osobně nikam utíkat nehodlám - vlastně i kdybych chtěl, není kam. Pro mne by to byl trest, kdybych byl nucen žít v cizině. Tady mám zapuštěné kořeny, bez kterých bych jen těžko mohl žít.
 
Keď ešte len začala vojenská operácia na ukrajine, tak som náhodne započul vo firme jednu debatu, kde sa rozprávali o tom, ako už začali vybavovať pasy a so ženami už študujú kde sú aké podmienky na život. Kanada sa im ako tak pozdávala. Hneď mi prišlo na um "potkany utekajú ako prvé z potápajúcej sa lode". Tu volili tých svojich debilov, tí im pritiahli vojnu. Ale teraz za svoje volenie neberú zodpovednosť, radšej utečú do inej krajiny, kde zase budú voliť svojich debilov, čo im za 10 rokov pod nos prinesú inú vojnu a tak až kým všade na planéte nebude vojna? A až potom pôjdu niesť zodpovednosť za svoju voľbu?

Teraz keď som počul o tom, že sa možno plánuje mobilizácia, tak ako prvé mi prišlo na um "Ty máš naštudované ako sa riadia procesy, ako myslí spoločnosť, jedinec, kto iný by mal pomáhať na fronte? Veď ty ako človek znalý rozmýšľajúci môžeš zachrániť tisíce životov, napríklad tým, že presvedčíš množstvo ľudí aby prešli na stranu rusov, ako to bolo v 2 sv vojne. Najlepší ľudia národu nie sú potrební v tepľučkej izbe sediaci niekde v kanade na gauči pozerjúc televízor. Sú potrebný tam kde ide o život." Samozrejme, je tu riziko, že tvoje rozhodnutie spôsobí úmrtie tisícok, že zabiješ kopu iných ľudí, že sa nepodarí všetko tak ako bolo plánované. Lenže ja rozmýšľam pozitívne ... ako vedci dokázali vo vojne v Sýrii - jeden človek dokáže ovplyvniť rozmýšľanie 20 - 50 tisíc ľudí. Príchodom jedného človeka do oblasti sa znížili teroristické útoky o 90 %.
Tiež z frontu je vindo, že v záporoží sa jednoducho nestrieľa. Občas nejaká akcia, imitačná - aby velenie nepyskovalo. Obe strany sa tam dohodli, že žiadne útoky nebudú a koniec. Lenže to tam musel prísť nejaký Človek a také niečo navrhnúť a na opačnej strane tiež musel prísť Človek a na také niečo prikývnuť. Ak by všetky človeky sedeli na gauči v kanade, tak by sa tam mlátili ako sa mlátia v bachmute ... denne 100 vojakov dole. Zo záporožia posielajú do bachmutov darebákov za trest.
Chápem jedincov čo chcú utiecť, vyhnúť sa službe. Ja myslím trochu inak ... akoby mi niekto hovoril "Tam kde iní končia, tam pošle Stvoriteľ teba a ukáž čo je v tebe." Niekedy sa podarí, inokedy nie.
Ferry, odporúčam viac študovať. Prrtoze nemate nastudovane, ste na ceste.
Carl von Klausewitz povedal, Vojna je predĺženie politiky inymi prostriedkami.

A jox doplni, kazdej vojne sa da zabranit, pokiaľ bude dostatocná informacna priprava.Ak zacnu buchat granáty, je uz neskoro
Bojovať na 6tej priorite je hanba ak viete, ze je 1-5ta priorita a specialne 1-3 priorita.
Preto bojujte informačne
 
Naspäť
Top Bottom