Pripravuje sa na Slovensku mobilizácia?

Čo sa týka mobilizačných cvičení, tak na Ukrajine (alebo len v niektorých regiónoch Ukrajiny) pred spustením ŠVO prebiehali mobilizačné cvičenia raz do mesiaca. Kolovali fotky ako sa trénuje s drevenými maketami samopalov.

V súvislosti s tým ma napadlo, že by sa niekto mohol pokúsiť zaviesť podobnú agendu aj na Slovensku. Najprv raz za rok, potom každého pol roka a podobne.
 
Čo sa týka mobilizačných cvičení, tak na Ukrajine (alebo len v niektorých regiónoch Ukrajiny) pred spustením ŠVO prebiehali mobilizačné cvičenia raz do mesiaca. Kolovali fotky ako sa trénuje s drevenými maketami samopalov.

V súvislosti s tým ma napadlo, že by sa niekto mohol pokúsiť zaviesť podobnú agendu aj na Slovensku. Najprv raz za rok, potom každého pol roka a podobne.
Posledný občania ktorí boli na základnej vojenskej službe majú okolo 50 rokov, už nemajú taký dobrý zrak ako za mlada, mohlo by sa stať, že budú strieľať na nesprávnu stranu. :) Musíte pochopiť jednu vec, ak by prišlo k vojnovému stavu, prestávajú platiť zákony, ústava, nefunguje parlament. Kto bude akceptovať nejaký papier o odopretí ? Nikto. Za výnimočného, mimoriadneho stavu vtedy áno. Ďalšia vec je taká, že keď k niečomu príde, tak to "štát" rôznym "odopieračom" vždy "osolí". Napr. "neodopierač" bude vykonávať strážnu ( poriadkovú ) službu blízko svojho bydliska a "odopierač" bude poslaný na druhý koniec republiky do nemocnice. "Odpierači" budú "za odmenu" vždy zavolaný prvý. Žiadne masové povolávanie do armády nebude , nie je výzbroj, výstroj, inštruktori, výcvikové a ubytovacie priestory. Počítam, že Rusi začnú okolo 20.2. rozsiahlu operáciu, Lukašenko povedal "za pár dní" a to bude as začiatok konca vojny. Než sa u nás vôbec začne, tak to na ukrajine skončí. Armáda ktorá nemá motiváciu bojovať stojí za ....
 
Naposledy upravené:
Nemusela by to byť zlá myšlienka. Aj keď si myslím, že najväčší žrút elektrickej energie bude výťah. Ten má troj fázový motor v kilowatoch (das 5).
Výťah nemáme. S tým veľa neurobíš, je otázka keby sa modernizoval pohon výťahu aká by bola úspora.
 
Kto bude akceptovať nejaký papier o odopretí ? Nikto.
Ak by sme to hodnotili len v rámci aktuálneho spoločenského usporiadania, len v rámci úrovne ľudskej civilizácie a jedinca, to jest len sveta vnímaného 5 zmyslami a chàpaného len logicko-diskurzne, tak by sa to aj dalo, prižmúriac obe oči za predpokladu, že občania sú len ovčanmi - stádom paseným kde kým, akceptovať.
No, aj v rámci sveta vnímaného len 5 zmyslami nie všetci sú ovce…
Avšak existuje aj úroveň nad rámec 5 zmyslov, úroveň vnímaná intuíciou a úroveň vnímaná svedomím.
Ako sa vraví “pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže”, ak to “pomôž si človeče” bude v súlade s Vesmírnymi zákonmi harmónie.
A to odopretie bolo presne o tom.
Aj keby to bol hlas len oficiálneho počtu 40 000, tak je to mimoriadne silný hlas.
Pán prsteňov, Návrat kráľa: “Gondor volá o pomoc!” “…a Rohan odpovie!”
”Slovensko volá o mier!” (odopretie výkonu služby so zbraňou, pochody za mier naprieč celým Slovenskom, opakované ozvučovanie hľadanie mierového riešenia, a nie dodàvky zbraní Ukrajine, R.Ficom a ďalšími) a je to čoraz hlasnejšie. To odozvu a odpoveď má.

PS: osvedčený rozhovor s vojnovými štváčmi: “Ty a tvoje deti ste už pripravení narukovať na ukrajinský front?”
“??? …prečo by mali ísť bojovať moje deti!?”
”Lebo na svoju a ich hlavy privolávaš vojnu.”
 
Ak by sme to hodnotili len v rámci aktuálneho spoločenského usporiadania, len v rámci úrovne ľudskej civilizácie a jedinca, to jest len sveta vnímaného 5 zmyslami a chàpaného len logicko-diskurzne, tak by sa to aj dalo, prižmúriac obe oči za predpokladu, že občania sú len ovčanmi - stádom paseným kde kým, akceptovať.
No, aj v rámci sveta vnímaného len 5 zmyslami nie všetci sú ovce…
Avšak existuje aj úroveň nad rámec 5 zmyslov, úroveň vnímaná intuíciou a úroveň vnímaná svedomím.
Ako sa vraví “pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže”, ak to “pomôž si človeče” bude v súlade s Vesmírnymi zákonmi harmónie.
A to odopretie bolo presne o tom.
Aj keby to bol hlas len oficiálneho počtu 40 000, tak je to mimoriadne silný hlas.
Pán prsteňov, Návrat kráľa: “Gondor volá o pomoc!” “…a Rohan odpovie!”
”Slovensko volá o mier!” (odopretie výkonu služby so zbraňou, pochody za mier naprieč celým Slovenskom, opakované ozvučovanie hľadanie mierového riešenia, a nie dodàvky zbraní Ukrajine, R.Ficom a ďalšími) a je to čoraz hlasnejšie. To odozvu a odpoveď má.

PS: osvedčený rozhovor s vojnovými štváčmi: “Ty a tvoje deti ste už pripravení narukovať na ukrajinský front?”
“??? …prečo by mali ísť bojovať moje deti!?”
”Lebo na svoju a ich hlavy privolávaš vojnu.”
 
"A to odopretie bolo presne o tom." Nie je, je to hlavne odopretie obrany štátu so zbraňou v ruke. Z tohto dôvodu som to nepodal. Keby sa dalo vybrať odopretie vojenskej služby mimo územie štátu tak to podám.
" PS: osvedčený rozhovor s vojnovými štváčmi... " S progresívnymi nacistami je zbytočné diskutovať, oni nemajú záujem o diskusiu, "buď si s nami alebo proti nám" Vidím, že ti ešte nestačila skúsenosť právneho štátu z covid podvodu, právo, ústava, ľudské práva, všetko bolo porušené. https://www.prinasamenadej.sk/post/show/268 asi takto nejak by to mohlo byť, logistická základňa pre nato.
 
Ak by sme to hodnotili len v rámci aktuálneho spoločenského usporiadania, len v rámci úrovne ľudskej civilizácie a jedinca, to jest len sveta vnímaného 5 zmyslami a chàpaného len logicko-diskurzne, tak by sa to aj dalo, prižmúriac obe oči za predpokladu, že občania sú len ovčanmi - stádom paseným kde kým, akceptovať.
No, aj v rámci sveta vnímaného len 5 zmyslami nie všetci sú ovce…
Avšak existuje aj úroveň nad rámec 5 zmyslov, úroveň vnímaná intuíciou a úroveň vnímaná svedomím.
Ako sa vraví “pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže”, ak to “pomôž si človeče” bude v súlade s Vesmírnymi zákonmi harmónie.
A to odopretie bolo presne o tom.
Aj keby to bol hlas len oficiálneho počtu 40 000, tak je to mimoriadne silný hlas.
Pán prsteňov, Návrat kráľa: “Gondor volá o pomoc!” “…a Rohan odpovie!”
”Slovensko volá o mier!” (odopretie výkonu služby so zbraňou, pochody za mier naprieč celým Slovenskom, opakované ozvučovanie hľadanie mierového riešenia, a nie dodàvky zbraní Ukrajine, R.Ficom a ďalšími) a je to čoraz hlasnejšie. To odozvu a odpoveď má.

PS: osvedčený rozhovor s vojnovými štváčmi: “Ty a tvoje deti ste už pripravení narukovať na ukrajinský front?”
“??? …prečo by mali ísť bojovať moje deti!?”
”Lebo na svoju a ich hlavy privolávaš vojnu.”
Presne tak. Ani ja som ten papier nepodával preto, aby som niečomu unikol, ale preto, že to bola správna vec, správny signál.
 
je to hlavne odopretie obrany štátu so zbraňou v ruke.
Ver mi, že väčšina z tých, čo to lajstro poslala, by v prípade skutočnej obrany štátu tú zbraň do ruky vzala. To “nie“ skrze odopretie je “nie” vojne a vojnovým chúťkam slovenských bábok…
S progresívnymi nacistami je zbytočné diskutovať, oni nemajú záujem o diskusiu
to nebol rozhovor s nimi, to bol rozhovor s matkou, ktorà mà nimi vymytý mozog. A toto na ňu zaúčinkovalo. Uvedomila si, že to môže mať priamy dôsledok na jej rodinu.
A jeden odkaz pre J.Naďa: svojho času vykrikoval, že nech jeho oponenti nechajú jeho rodinu na pokoji. V žiadnom prípade! Aj tvoje deti skapú na fronte, ak neprestaneš s tou špinavou vojnovou politikou, ten front si príde po nich. Ešte si sa nepoučil, že deti vždy platia za hriechy rodičov?
 
dnes mi ešte napadlo, či do prípadnej mobilizácie sú zahrnutí aj členovia rôznych duchovných spoločenstiev, mnísi z kláštorov?
 
A kvoli čomu inému sme to robili. Ved je to bomba ako fras, ako som pisal v poslednom članku. A ked to prevzal armadnymagazin.sk sucast hlavnych sprav hned nastupili len trollovia, aby to co najviac zhodili. Lebo ta myslienka mieru desi tychto kretenov neskutocne. A ti, co nevidia, ako silne to zaposobilo, nech si daju otazku. Kolko bolo ludo na "protestoch" za janka a martinku, ktore boli pripravovane a sakra zaplatene na jednej strane a par pravnikov a bloggerov na strane druhej s myslienkou na mier bez akehokolvek financneho krytia, ktori zjednotili myšlienku u takeho mnozstva ludi a to plne cenzurovani byvalym mainstreamom a vystaveni mentalnym kotrmelcom redaktorov vratane profesora moriatryho, ktory takto ukazal nechapanie procesov a to, ze nema rozlisenie, kedze len nihilizuje a nevidi teda mierove riesenia....

budte zdravi a blaho zelam
 
Naposledy upravené:
dnes mi ešte napadlo, či do prípadnej mobilizácie sú zahrnutí aj členovia rôznych duchovných spoločenstiev, mnísi z kláštorov?
Priamo do vojenskej ( ako vojaci )ak podali odopretie tak nie. Na obrane štátu, hospodárskej mobilizácii je povinný sa podieľať každý občan, t.j. mohol by byť pre účely hospodárskej / vojenskej mobilizácie "zabavený" kláštor aj s mníchmi / mníškami bola by tam napr. nemocnica a museli by sa podieľať na chode nemocnice. Prípadne by ich mohli poslať na frontu poskytovať zdravotnú starostlivosť. Všetko okrem bojovania.
 
Objevila se tady taková myšlenka, která by se mohla hodit divizím našich odmítačů.

Máme zde tzv. "Listinu základních práv a svobod", která je součástí ústavního pořádku ČR i SR.
Viz zde pro ČR
a zde pro SR

A protože obě "Listiny" jsou ta "Listina" z dob ČSFR, mají i stejné členění.
Takže v obou je článek 14 a v něm odstavec (4) a ten říká:
"(4) Každý občan má právo na svobodný vstup na území České a Slovenské Federativní Republiky. Občan nemůže být nucen k opuštění své vlasti."
resp.
"(4) Každý občan má právo na slobodný vstup na územie Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky. Občana nemožno nútiť, aby opustil svoju vlasť."

Takže ti, kteří odmítačům vyhrožují, že je odmítnutí nezachrání a že stejně budou
kopat zákopy na Ukrajině a jako zdravotníci odtahovat raněné z "první linie", tak se mýlí.

Protože "Občan nemůže být nucen k opuštění své vlasti.".
Takže pokud zákopy, tak jedině v ČR/SR, pokud raněné, tak v nemocnici v ČR/SR.

A když to víme "my", musejí to vědět i "oni".
A proč tedy šíří mobilizační narativy a že odmítnutí je k ničemu atd. atp.?
Žeby se snažili podněcovat emoce strachu?
Protože potom:
i. je dav snadněji řiditelný
ii. nevěnuje pozornost jiným věcem

(Ne, tohle není můj originální výpočet. Ale taky dobré, ne?:- )
 
A protože obě "Listiny" jsou ta "Listina" z dob ČSFR, mají i stejné členění.
Takže v obou je článek 14 a v něm odstavec (4) a ten říká:
Neviem, či ešte platí federálny zákon. Ale máme tu ústavu SR, čl. 23, ods. 4 s rovnakým znením:
"Každý občan má právo na slobodný vstup na územie Slovenskej republiky. Občana nemožno nútiť, aby opustil vlasť, a nemožno ho vyhostiť."

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1992/460/20230126#ustavnyclanok-23
 
Naposledy upravené:
Tak mě napadla jedna věc. Byl jsem v posledním ročníku, který povinně odváděli do vojenské služby na 9 měsíců. Jen mě se tam tehdá nechtělo, takže jsem skončil na civilce.
Tzn. odvedený už jsem teda byl a spadám do té kategorie odmítačů?
Nebo bude nový odvod? Máte v tom někdo jasno?
 
Tak mě napadla jedna věc. Byl jsem v posledním ročníku, který povinně odváděli do vojenské služby na 9 měsíců. Jen mě se tam tehdá nechtělo, takže jsem skončil na civilce.
Tzn. odvedený už jsem teda byl a spadám do té kategorie odmítačů?
Nebo bude nový odvod? Máte v tom někdo jasno?
Mal by si byt v zozname ako vsetci ostatni. Ja som mal odklad kvoli studiu na VS. Jediny, kto v zoznamoch nieje, je osoba s modrou knizkou.
 
Naspäť
Top Bottom