Správy z Británie - Anglie

dasa

Člen

Konzervativní občanská válka o brexitu se znovu rozhořela kvůli plánu na dohodu ve „švýcarském stylu“: Ministři popírají tvrzení, že č. 10 zvažuje užší vztahy s EU,​

což by mohlo znamenat přijetí zákonů bloku, platby do bruselské kasy a vyšší imigraci​

  • Zprávy naznačují, že vláda zvažuje švýcarský přístup na pomoc obchodu
  • Ale zastánci konzervativního brexitu vztekají a říkají, že by to byla „zrada“ svobod Brexitu
  • Kancléř řekl, že jednotný trh a svoboda pohybu jsou mimo stůl
  • Jacob Rees-Mogg řekl, že taková dohoda ve švýcarském stylu by byla ‚brexit jen podle jména‘
Spekulace se objevily v době, kdy Spojené království setrvává v mrtvém bodě jednání s EU o protokolu o Severním Irsku.
Švýcarsko a EU mají úzké hospodářské vztahy založené na řadě dvoustranných dohod, které zemi umožňují přímý přístup na většinu jednotného trhu EU – avšak bez členství v celní unii.
Přijímá volný pohyb osob, ale zdroj řekl novinám, že se domnívají, že by to pro Spojené království nebylo nutné.
Švýcarsko také přispívá do bruselských rozpočtů a přijímá právo EU.
Jeden poslanec řekl The Mail on Sunday: „Netrvalo dlouho a maska sklouzla.
„To je naprostá zrada. ERG [Evropská výzkumná skupina euroskeptických poslanců toryů] musí proti tomu bojovat zuby nehty.“
Pan Rees-Mogg řekl: „Toto by byl Brexit pouze v názvu – v podstatě by to odstranilo zuby z brexitu a ani je nenahradilo
zubními protézami. . . .
Jeho komentáře vyvolaly znepokojení mezi členy Evropské výzkumné skupiny (ERG), kteří vedli bitvu o brexit.
Skupina se také obává, že se vláda chystá dát Bruselu půdu, aby vyřešil neshody ohledně protokolu o Severním Irsku.
Zdroj z Downing Street deníku řekl, že pan Sunak „vedl boj“ s EU, ale zároveň doufal, že konstruktivnější přístup na obou stranách by mohl přinést ovoce.
„Rishi to chce vyřešit co nejrychleji; určitě je třeba udělat dohodu,“ řekl zdroj číslo 10.
"Náš tým má pocit, že existuje mnohem více přistávací zóny, pokud jde o to, s čím bychom byli spokojeni, než kdy předtím."
Ale dodali: 'On bere boj na ně. Nehodlá se vzdát věcí, kterých by on ani strana nebyli rádi, kdyby se vzdal.“
 
  • Súhlas
Reactions: Lin
Spojené kráľovstvo priznáva, že sponzoruje teroristov
Šéf britskej „Národnej kriminálnej agentúry“ Graham Biggar varoval pred rizikom, že zbrane dodané na Ukrajinu padnú do rúk teroristov.
 
Londýn predpovedá najprudší pokles reálnych príjmov obyvateľstva v celej modernej histórii krajiny – zrútia sa o 7%. V Británii je rekordná miera inflácie — 11%, pričom platy jednoducho nestíhajú.


Zmena moci – odstránením Liz Trussovej a príchodom Rishi Sunaka –k vyriešeniu rozpočtovej krízy neviedla. V nasledujúcich dvoch rokoch bude obsluha verejného dlhu Británie predstavovať rekordných 12% HDP. To bolo ovplyvnené prudkým zvýšením kľúčovej sadzby „Bank of England“ — snahou nejakým spôsobom obmedziť infláciu. . .
 

Král vítá svého prvního světového vůdce v Buckinghamském paláci jako panovníka: Charles během historické státní návštěvy Británie nabízí čestnou stráž a jízdu zlatým kočárem pro jihoafrického prezidenta​

Princ a princezna z Walesu se dnes v hotelu Corinthia setkali jménem panovníka
s Cyrilem Ramaphosou . Poté putovali do královského pavilonu na průvodu Horse Guards, kde se prezident setkal s Charlesem a Camillou
Kája má první oficiální návštevu jako král - Po soukromém obědě v paláci král
pozve pana Ramaphosu, aby si v Obrazárně prohlédl výstavu předmětů z královské sbírky týkající se Jižní Afriky.(tak se podívej , co jsme Vám nakradli)
 

Súčasná hospodárska kríza likviduje zvyšky britského priemyslu​

 
  • Súhlas
Reactions: Lin

Britská spravodajská služba: Peking de facto dal Washingtonu ultimátum​

Britské spravodajské agentúry sa domnievajú, že Peking de facto dal Washingtonu ultimátum. Čína zatiaľ v ukrajinskej kríze zaujala neutrálny postoj. Ale Nebeská ríša prisľúbila, že bude Rusko otvorene vojensky podporovať, ak politika NATO povedie k vážnej eskalácii konfliktu.


Žiadne z týchto vyhlásení britskej spravodajskej komunity nemožno spoľahlivo potvrdiť. Zostáva spoliehať sa len na nepriame dôkazy. Napríklad na nedávnom kongrese Čínskej komunistickej strany vyzval Si Ťin-pching USA, aby vybudovali kooperatívny globálny bezpečnostný systém, čo by mohlo zapadať do súčasnej úlohy Číny.
 

Londýnsky starosta oznámil “ochromujúci” poplatok za vozidlá s vysokými emisiami​


15 E za deň, čistý luxus. Véľmi sa snažia zlikvidovať bývalé centrum riadenia malú britániu. Veď to tam všetko zdegenrovalo ... Len nech pokračujú. Ale aj sa mi zdá, že po tom čo zomrela hlavná jašterica sa temto likvidácia zrýchlilo.
 
V Británii se uskutečnilo sčítání lidu (nebo něco na ten způsob" a noviny Daily Mail uveřejnily výsledky. Většina Angličanů byla zděšena - zvláště Londýňané. Nemysleli si totiž, že je to až takto zlé. Nejen že Anglie s Walesem ztratily od minulého sčítání půl milionu lidí, ale v Londýně je nyní 3/4 obyvatel "národnostních menšin".
V diskusi Angličané vyjadřovali "blbou náladu" (tak by je označila u nás vládnoucí klika) a spílali své vládnoucí klice, že se obyvatel na nic neptala a "menšiny" tam prostě umístila. Sčítání prý jen prokázalo to, co je vidět v ulicích každého anglického města. A tato Anglie už není domovem Angličanů.
 

Ministerstvo „čierna diera“ — britské ministerstvo obrany bije na poplach a žiada peniaze​



eeb08b3bf9ac0542fb362d457a8b8.jpeg

Ruská špeciálna vojenská operácia na Ukrajine preukázala vážnu zraniteľnosť britského delostrelectva.
 

"Кинуть" по-британски​

Celkem zajímavý a hutný komentář k situaci v Británii v RJ:
https://dzen.ru/video/watch/638901153f471c4f6d5fdf7d?t=14

Zkráceně obsah: Dopady konfrontace s Ruskem v ekonomické oblasti na Anglii - především nedostatek energetických surovin, prudký růst jejich ceny, divoká inflace, nezaměstnanost, krachy drobného i velkého průmyslu.
Británie v rozporu s green politikou otevírá staré uhelných dolů a dokonce otvírá i nové šachty, hledají se možnosti těžby plynu frakováním, které má velké dopady na ŽP. To vše nestačí, proto se rozhodli pro návrat k atomové energetice. Plánuje se modernizace všech stávajících, plus výstavba nových AE (6-7 nových). Politici zařídili rozkol s Čínou, která se podílí na výstavbě... Zlatá éra vztahů skončila.
 

Londýn naďalej tvrdošijne podrezáva konár, na ktorom stojí jeho ekonomika​

Britská polícia oznámila zatknutie ruského oligarchu na základe obvinenia z prania špinavých peňazí. Od začiatku roka boli v Londýne zatknuté nehnuteľnosti mnohých oligarchov zo SNŠ (Spoločenstva nezávislých štátov) – ich celková hodnota sa odhaduje na najmenej dve miliardy libier.


Zároveň si Británia pokazila vzťahy s Katarom kvôli kultúrnym vojnám v agende LGBT. Katar mal dokonca v tejto súvislosti zakázané vysielať svoje reklamy v londýnskom metre. A britské médiá súťažia, ako viac poohovárať futbalový šampionát v Dauhe.


Katar už zareagoval a sľúbil, že prehodnotí svoje investičné plány v Británii. Do londýnskych nehnuteľností investoval ešte viac peňazí ako oligarchovia zo SNŠ. Katarské fondy vlastnia v Londýne viac ako dva milióny štvorcových metrov nehnuteľností v hodnote 35 miliárd libier.


Práve Katar je najväčším vlastníkom londýnskych nehnuteľností. Vlastní rôzne hotely, nákupné centrum „Harrods“, olympijskú dedinu a mnohé ďalšie. No teraz môže byť osud toho všetkého otázny na pozadí konfrontácie medzi Londýnom a Dauhou.

Britská ekonomika sa dlhé roky držala na získavaní nie práve najčistejších peňazí od cudzincov, ktorí boli kúpení liberálnejšími podmienkami ako v Spojených štátoch. No súčasná politika uťahovania skrutiek jednoducho odstrašuje mnohých potenciálnych investorov, či už ide o blízkovýchodných šejkov alebo čínskych podnikateľov.


Investičná atraktivita Británie už teraz prudko klesá na pozadí energetickej krízy a rozpočtových turbulencií. Krajina sa ponára do dlhej recesie až do roku 2024 a útek zahraničných investorov na tomto pozadí by sa mohol skončiť pre britskú ekonomiku tým najžalostnejším spôsobom
 

Pouze 100 cest autem ročně mimo město - Británie plánuje klimatické lockdowny (CZ TITULKY)​

V Británii v jednom z velkých měst začínají testovat de facto klimatické lockdowny pro tamní obyvatele. Chcete si vyjet autem mimo město vícekrát, než je povoleno? Vláda říká ne. Na jedno auto budete mít povoleno jen 100 cest mimo svůj domov.
 
Více než tři miliony rodin ve Velké Británii si nemohou dovolit vytápět své domovy
na pozadí blížícího se ochlazení, píše The Guardian.

V článku se píše, že tato zima staví lidi před volbou – zadlužit se nebo zůstat bez tepla a teplého jídla. Podle informací deníku si v letošním roce vzalo úvěry na zaplacení účtů
až 2,4 milionu domácností.
 
Británia, Taliansko a Japonsko vyvinú novú stíhačku, ktorá využíva umelú inteligenciu.
Spoločná iniciatíva vytvorí v Spojenom kráľovstve tisíce pracovných miest a jej cieľom bude posilniť bezpečnostné väzby, uviedol britský premiér Rishi Sunak.
Stíhačka Tempest novej generácie by mala byť uvedená do prevádzky do roku 2035 a nakoniec nahradiť Typhoon.
Práce na jeho vývoji už prebiehajú. Cieľom je vytvoriť bojové lietadlo, ktoré využíva pokročilé senzory a umelú inteligenciu na pomoc pilotovi, keď je ohromený alebo pod silným stresom. V prípade potreby bude schopný lietať bez účasti pilota a vypúšťať nadzvukové rakety.
Vytvorenie takého komplexného lietadla je mimoriadne drahé - vývoj lietadla F-35 je najdrahším programom, aký kedy Pentagon uskutočnil - takže Británia hľadá partnerov. Taliansko sa už k projektu pripojilo a pristúpenie Japonska je dôležitým krokom . . .
- len či budú mat dostatok energie :)
 

Mohou, co si usmyslí: Rothschildové možná zabrání korunovaci Karla III. Alžběta II. londýnskou City nemilovala.​

BlackRock si stvořil premiéra Sunaka. Dosadí i prince Williama na trůn? Netflix i bulvár už přikládají hořlavá polínka​

Britský tisk v posledních letech tvrdil, že královna je už unavená ze skandálů, do kterých ji Charles a jeho manželka Camilla Parker Bowlesová zapletli - a hodlá učinit svým nástupcem právě prince Williama. Na podzim 2018 však královna změnila názor: Britský deník Daily Mirror napsal, že „britská královna Alžběta II. plánuje za tři roky předat otěže moci svému nejstaršímu synovi princi Charlesovi. Královna hodlá v 95 letech odejít do důchodu, a tak se regentem stane její nejstarší syn“. List a zároveň uvedl, že Charles začal dostávat kopie všech dokumentů, s nimiž jeho matka pracovala. Alžběta se tak podle listu snažila, aby v případě jejího předčasného úmrtí nebo nemoci nedošlo k narušení státního aparátu.

Informace z Daily Mirror je věrohodná, protože šlo o oznámení připravované knihy „Charles at 70: Thoughts, Hopes And Dreams“ od královského korespondenta Roberta Jobsona.
Proč královna změnila názor? . . .

Finančníci versus aristokraté​

Libra se vůči dolaru propadla na 1,08 a poté na 1,035. Investoři se začali kosmickou rychlostí zbavovat krátkodobých státních dluhopisů. Rozhořčení na finančních trzích bylo tak velké, že Trussová musela okamžitě zrušit svůj ekonomický program. Ani to ji ovšem před rezignací nezachránilo.

Nahradil ji nominant Goldman Sachs Rishi Sunak, kterého by ani ve snu nenapadlo zasahovat do moci a síly globálních finančníků. Vlády Borise Johnsona a Liz Trussové přivedly londýnskou City téměř ke krachu. Ze Spojeného království se vypařil kapitál a palma burzovního prvenství se přesunula do Frankfurtu a Paříže.

Lze předpokládat, že lidé, kteří odstranili Johnsona a Trussovou a dosadili na Downing Street 10 svého člověka, se rozhodli, že potřebují svého muže i na britském trůně. A tím princ William bezpochyby je. Usazen na trůnu bude horlivě hájit zájmy svých přátel z londýnské City, které jeho babička nemusela - a věděla jistě proč.

Karel III. není tímto vývojem událostí příliš nadšen, což znamená, že skandální články v bulváru o nekonvenčních preferencích britského panovníka budou pokračovat. Ostatně nový "dokumentární" film Netflixu s princem Harrym a jeho podivnou manželkou míří stejným směrem.
 
Naposledy upravené:
„Vracíme se do viktoriánské doby - jím jen konzervované sardinky a studené fazole."

„Covid nebyl nic v porovnání s tímhle," řekl pro The Independent 63letý Brit Brian Preston, který musí šetřit doslova na všem. Muž říká, že si nemůže dovolit jíst teplé jídlo, zapnout plyn nebo elektřinu a musí si prát ručně.

Článek uvádí, že Preston žije z dotací a ze zdravotních důvodů nemůže pracovat.
Místní charitativní skupina Arts Factory takovým lidem pomáhá, ale tvrdí, že trpí, protože účty za elektřinu vyskočily z 200 liber na 1 200 liber. Sami jejich dobrovolníci podle organizátorů někdy žijí ve strachu, že dostanou nový účet za elektřinu s neúnosnou částkou,
píše
 
Po prvýkrát v dejinách idú štrajkovať britské sestričky v počte okolo 100.000. Ten oný, ktorý je údajne premiérom nemal lepší nápad, ako zákonom obmedziť právo na štrajk a teda nariadiť nútenú prácu.
Štrajkovať majú v pláne aj poštári.
Nevedia nič lepšie, ako obmedzovať a cenzurovať a jak to začne padať, tak to budú čoraz viac dokazovať aj v praxi.

Británia definitívne stratila svoje označenie Veľká. Už je to len Británia.
 

Britští mariňáci na Ukrajině. „Podporovali vysoce rizikové tajné operace,“ řekl generál​

ochraňovali diplomaty . . .
„V dubnu se pak vrátili do země, aby obnovili diplomatickou misi a poskytli ochranu důležitým pracovníkům. Během obou fází jednotka podporovala další diskrétní operace v nesmírně citlivém prostředí a s vysokou mírou politického a vojenského rizika,“ uvedl Magowan. Tiskové oddělení Královského námořnictva dodalo, že se britští vojáci neúčastnili žádných bojů.
Jednotka 45 Commando je specializovaná na boj v arktických podmínkách. Než byla vyslána na Ukrajinu, aby provedla rychlou evakuaci zaměstnanců velvyslanectví, nacházela se na cvičení v Norsku.
Již dříve britský ministr obrany Ben Wallace prohlásil, že na Ukrajinu odjela malá skupina vojáků s cílem doručit ukrajinské armádě zbraňové systémy a poskytnout výcvik s nimi.
 
Naposledy upravené:

Financial Times: Spojené kráľovstvo čaká najväčší hospodársky pokles​



Spojené kráľovstvo bude v roku 2023 čeliť najhoršej recesii v ekonomike v porovnaní s ostatnými krajinami G7.
nflačný šok spôsobený pandémiou a špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine bude v Británii pretrvávať dlhšie ako v iných krajinách. Podľa názoru odborníkov to prinúti „Bank of England“ udržiavať vysoké úrokové sadzby a vládu nútiť „uplatňovať prísnejšiu fiškálnu politiku“.

„Spojené kráľovstvo bude na budúci rok čeliť jednej z najhorších recesií a najslabšiemu oživeniu v G7, keďže domácnosti platia vysokú cenu za nesprávne prepočty vládnej politiky,“ píše sa v článku.

Podľa ekonómov bude britský HDP, ktorý už začal klesať, klesať aj v roku 2023. Podľa „Consensus Economics“ sa HDP Spojeného kráľovstva zníži o 1%, zatiaľ čo HDP USA sa zvýši o 0,25%.

„Recesia v roku 2023 bude oveľa citeľnejšia ako ekonomické dôsledky pandémie,“ povedal jeden z ekonómov.
Celkovo sa odborníci zhodli, že rok 2023 bude pre spotrebiteľov „ťažký, ponurý, drsný, mizerný a hrozný rok“.

„Bank of England“ zvýšila svoju základnú úrokovú sadzbu o 50 bázických bodov na 3,5% z 3%. Regulátor tiež uviedol, že hospodárstvo Spojeného kráľovstva vstúpilo do recesie, ktorá by mala trvať celý rok 2023 a prvú polovicu roku 2024. Ročná inflácia v Spojenom kráľovstve v novembri 2022 bola 10,7%.

 
Naspäť
Top Bottom