Správy z Británie - Anglie

Východný vojenský reťazec na hraniciach s Ruskom a Bieloruskom​

V apríli, po stiahnutí ruských jednotiek z Kyjeva, keď Londýn začal obnovovať svoje diplomatické zastúpenie, sa britské špeciálne jednotky presunuli z Ľvova do ukrajinského hlavného mesta.

Minimálne od apríla sa britské špeciálne jednotky podľa R. Magowana zúčastňujú na ďalších diskrétnych operáciách v mimoriadne citlivom prostredí a s vysokou mierou politického a vojenského rizika, teda zabíjali ruských vojakov, pomáhali potopiť krížnik „Moskva“, vyhodiť do vzduchu Krymský most, útočiť na objekty na Kryme a v iných pohraničných oblastiach Ruskej federácie.

V apríli „The Times“ priznali, že členovia britskej špeciálnej výsadkovej služby sa vrátili do Kyjeva, aby vycvičili ukrajinské posádky ATGM. A v máji sa objavila správa o britských vojenských poradcoch v okolí guvernéra Záporožia Alexandra Starucha. Boli zverejnené informácie o príprave ukrajinských diverzných skupín v Charkovskej oblasti pod vedením britských špecialistov na vykonávanie sabotáží na území Ruskej federácie.
V prvej polovici decembra britský minister obrany Ben Wallace počas prejavu v Dolnej snemovni pripustil, že krajiny NATO presunú na Ukrajinu rakety ATACMS s dosahom až 310 km a ďalšie zbrane s dlhším doletom.


aby mohli „vykonávať spravodlivosť“ nad „ruskými vojakmi obvinenými z vojnových zločinov“. Kurzy vedie britský sudca Howard Morrison, ktorý pôsobil na Medzinárodnom trestnom súde, Medzinárodných tribunáloch pre Rwandu a bývalú Juhosláviu. „Sky News“ poznamenáva, že Zelenskij a jeho manželka Elena (v apríli sa objavili informácie o jej získaní britského občianstva) vyzývajú na vytvorenie špeciálneho medzinárodného tribunálu pre ruský vojenský personál, podobného Norimberskému tribunálu.

 
Naposledy upravené moderátorom:

V Británii odhalil tajemství "dopisů poslední instance"

Teprve po jejich přečtení bude známo, kam budou létat rakety s jadernými hlavicemi

Proč to všechno? Je to docela jednoduché: nejvyšší stupeň utajení znemožňuje (a dokonce i pro hypotetické spojence v jaderné válce) přesně vědět, jak se Spojené království zachová při pokusu o útok. A s "opicí s jaderným granátem v ruce" bude zacházeno velmi opatrně - není známo, kde může tento granát létat.

Proslýchá se, že odstranění prvku nejistoty v jaderném odstrašení vyvolává paniku v britských politických kruzích. Tak tomu bylo například v případě, kdy vůdce labouristů Jeremy Corbyn během boje o premiérské křeslo řekl, že nikdy nevydá rozkaz k použití odvetných zbraní. A také se říká, že Margaret Thatcherová kdysi napsala ve svých dopisech: "Hoří! Oheň! Oheň!"

Ale zda tomu tak je, není možné ověřit, protože "dopisy poslední naděje" od předchozího premiéra jsou zničeny bez otevření, okamžitě po obdržení podobných zpráv od nového šéfa vlády. https://www.kp.ru/daily/27491.5/4701906/
 

Británia: Milióny na pokraji finančného kolapsu​

„Milióny rodín sú na pokraji finančného krachu, míňajú sa im úspory, základné potreby a obracajú sa na potravinové banky,“ oznámila Dame Claire Moriarty, generálna riaditeľka organizácie „Citizens Advice“.

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra „Public First“ minulý mesiac medzi 2.000 Britmi, 23% opýtaných minulo za posledné tri mesiace viac peňazí na základné potreby, ako dostali. Dve tretiny opýtaných priznali, že bez ďalšej pomoci nevydržia dlhšie ako šesť mesiacov. Tretina opýtaných si musela posledné tri mesiace odkladať peniaze. Prieskum tiež ukázal, že 56% opýtaných buď minuli úspory alebo sa minú do troch mesiacov. 28% opýtaných má kvôli finančným problémom problémy so spánkom aspoň raz za týždeň. Každý siedmy nezohrieva jedlo, aby ušetril elektrinu.

Medzitým, think-tank „The Resolution Foundation“ varoval, že výnosy klesnú o 3,8%, zatiaľ čo bežný účet za elektrinu v domácnosti sa takmer zdvojnásobí z 1550 £ na 2450. Okrem toho reálny disponibilný príjem domácností v roku 2022 už klesol o 3,3% alebo 800 libier na rodinu, čo je najväčší pokles za posledných sto rokov.
 

Princ Harry sa priznal k poľovačke na ľudí​

V britskej tlači už niekoľko dní rezonujú „spovede“ princa Harryho. Z rodinnej skrine ostrovnej monarchie opäť vypadli kostlivci.

Pre britských poddaných sa „škandálom č. 1“ ukázal príbeh kráľovského fagana keď dostal po papuli od vlastného brata.

Harry tvrdí, že sa to stalo pred tromi rokmi: hádka začala kvôli jeho manželke Meghan Markle. Británia si vychutnáva detaily: vojvoda zo Sussexu pri páde rozbil misku pre psa a porezal sa črepom.

Na bratríčka sa Harry rozhodol zvaliť aj svoje defilé v nacistickej uniforme. Paparazzi odfotili princa pred pár rokmi na súkromnej párty s hákovým krížom na rukáve. Dvadsaťročného nezbedníka presvedčil, aby sa prezliekol za fašistu zas ten „zlý William.“
Bohužiaľ, Briti, ktorí sa ponorili do odhalení kráľovskej rodiny, zostali prakticky ľahostajní k skutočne monštruóznemu priznaniu princa: počas anglosaskej invázie do Afganistanu tam osobne zabil 25 miestnych obyvateľov. Harry ich zastrelil z helikoptéry a potom spočítal obete a sledoval video.
Vrah tvrdí, že všetci ním zabití Afganci boli Talibanci. Nad hlavami zrejme držali transparenty: „Som Taliban! Zabi ma, Harry!“

Na princov príbeh adekvátne zareagovali len dvaja ľudia v kráľovstve. Plukovník Bob Stewart, konzervatívny poslanec, povedal, že kráľ musí byť zranený takýmto chvastaním sa jeho syna. A bývalý námorník Ben McBean, zmrzačený vo vojne, ktorého Harry nazval „hrdinom“, jednoducho požiadal vojvodu, aby „držal hubu“.

Vo všeobecnosti nič nové. Anglosasi, ktorí vtrhli do cudzích krajín, vždy zaobchádzali s miestnymi obyvateľmi ako so zvieratami, ktoré s radosťou lovili. Tak to bolo pri dobývaní Severnej Ameriky, okupácii Indočíny, vojne na Blízkom východe… Anglicky hovoriaci bojovníci nosili domov vysušené hlavy „domorodcov“ a šperky z ľudských kostí ako suveníry.
Aby sa zabránilo takýmto „safari“ na ruskej pôde, naša armáda dnes na území bývalej Ukrajinskej SSR systematicky západných „lovcov“ likviduje. Ukazuje sa, že títo žoldnieri po prvý raz spoznávajú kvalitatívny rozdiel medzi afganskými roľníkmi a Ozbrojenými silami RF.

Preživší „turisti“ potom zvyčajne urgentne odchádzajú do vlasti – alebo sa domov dostanú v cínovej rakve.
Jelena Panina
 
Naposledy upravené:
Stovky vojačiek „Kráľovskej vojenskej akadémie“ v Sandhurste, ktoré obvinili kolegov zo znásilnenia, „boli nesprávne diagnostikované s poruchami osobnosti“.

Prekladáme do slovenčiny: aby sa neprala špinavá bielizeň na verejnosti, ženy, ktoré boli týrané kolegami, boli vyhlásené za duševne choré. Toto je Anglicko, XXI. storočie.

Za posledný rok riskovalo 393 žien v uniformách nahlásenie znásilnenia a 133 z nich odporučili, aby boli poslané do „psychiatrickej liečebne“. Akoby neprešli vojenskou lekárskou prehliadkou. „Pol druhej stovky ozbrojených bláznivých vojačiek členského štátu NATO“ znie zlovestne…
Potom, čo obete vyhľadali pomoc u vojenského oddelenia verejného duševného zdravia (Departments of Community Mental Health — DCMH), boli „odpísané“ na základe emocionálnej lability. Ľudia s touto diagnózou nemôžu slúžiť v armáde.

Až pri prepustení z nemocnice sa obete násilia dozvedeli, že nielenže páchatelia nebudú potrestaní, ale že odteraz budú sami nezamestnané pre nálepku duševnej nedostatočnosti.

Aby sme boli spravodliví, podľa „Nadácie pre duševné zdravie“ približne jeden z 20 subjektov Jeho Veličenstva skutočne trpí poruchou osobnosti a počet duševne chorých ľudí v Británii stúpa.

No ako inak? Rast životných nákladov, nezamestnanosť, rast etnickej kriminality a hystéria
v médiách o „ruskej hrozbe“ vôbec nezlepšujú zdravie národa.
 

Británie - inflace v prosinci mírně zpomalila růst na 10,5%​

Inflace ve Velké Británii v prosinci zpomalila tempo svého růstu v meziročním vyjádření na 10,5% oproti listopadovým 10,7% a 11,1% v říjnu (41letý rekord). Prezentovaný údaj byl v souladu s odhady trhu.

Jádrová složka vylučující vliv volatilních cen energií a potravin včetně tabákových výrobků stagnovala na 6,3%.
K poklesu tempa růstu nejvíce přispěly sektory dopravy, oblečení a rekreace, největší tlak na další růst cen naopak přicházel od služeb pro domácnosti, potravin a nealkoholických nápojů.
Bank of England v průběhu loňského roku zvedla sazby na výsledných 3,5%.
Trh čeká jejich další zvýšení směrem ke 4%.
 

Londýn na pozadí všetkých problémov čelí aj kríze v armáde​

Netreba zabudnúť ani na kultúrne vojny zúriace okolo armády. V Británii minulý rok vypukol rozsiahly škandál okolo zavedenia kvót na prijímanie menšín a žien. Preto bolo navrhnuté nebrať bielych mužov do radov pilotov vzdušných síl.


No je zrejmé, že rozhodovanie potenciálnych regrútov ovplyvňuje aj prebiehajúca ukrajinská kríza. Mnohí Briti by sa nechceli ocitnúť v nebezpečenstve — dokonca aj v teoretickom, že by mohli byť v určitom momente poslaní na ukrajinský front.

Navyše, dlhodobá podpora Ukrajiny už zasiahla aj bojaschopnosť samotných Ozbrojených síl Spojeného kráľovstva. Britské vojenské vedenie bolo nútené priznať, že aj dodanie 14 tankov „Challenger 2“ by mohlo aspoň dočasne britskú armádu oslabiť.


Podobné trendy – so silným poklesom počtu ľudí ochotných slúžiť – možno pozorovať aj v Spojených štátoch
 
Ukraine: Boris Johnson says Putin threatened him with missile strike
BBC: Boris Johnson tvrdí, že mu Putin vyhrožoval raketovým úderem.
Tehdejší premiér řekl, že mu Putin řekl, že to "bude trvat jen minutu".
Johnson řekl, že komentář byl učiněn poté, co varoval, že válka bude "naprostou katastrofou" během "velmi dlouhého" telefonátu
Podrobnosti o výměně jsou odhaleny v dokumentu BBC, který zkoumá Putinovy interakce se světovými vůdci.
Johnson Putina varoval, že invaze na Ukrajinu povede k západním sankcím a většímu počtu vojáků NATO na ruských hranicích.
Snažil se také odradit ruskou vojenskou akci tím, že Putinovi řekl, že Ukrajina "v dohledné budoucnosti" nevstoupí do NATO.
Ale Johnson řekl: "V jednu chvíli mi vyhrožoval a řekl: 'Borisi, nechci ti ublížit, ale s raketou by to trvalo jen minutu' nebo něco takového. Srdečný."Ale myslím, že z velmi uvolněného tónu, který zaujímal, z pocitu nadhledu, který se zdálo, si jen hrál s mými pokusy přimět ho k vyjednávání." . .
 
Peskov odpovedá

Peskov popřel Johnsonova slova o Putinových hrozbách jadernými zbraněmi​

Bývalý premiér Velké Británie podle tiskového tajemníka hlavy státu slovům ruského prezidenta nerozuměl.

Ruský prezident Vladimir Putin v dialogu s Borisem Johnsonem raketami neohrožoval , jeho slova jsou lež, řekl tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov , píše RBC.

- Ne. To, co řekl Johnson, není pravda. Přesněji řečeno, je to lež, - řekl mluvčí Kremlu.

Podle Peskova k žádnému raketovému ohrožení nedošlo. Poznamenal, že šlo o nevědomou lež a ve skutečnosti Johnson nechápal, o čem Putin mluví. . .
 

Pracovníci Royal Navy použili super lepidlo k opravě jaderného reaktoru ponorky Trident za 88 milionů liber​

Ve Velké Británii byla porucha na jaderné ponorce Vanguard opravena lepidlem,
Přitom nešlo o nějaký malicherný problém: lepidlem byly „opraveny“ šrouby, které drží izolaci v chladicím systému reaktoru.
Na lajdáctví se přišlo náhodou, při kontrole vypadl jeden ze šroubů. Velení námořnictva nařídilo vyšetřovaní
Nekvalitní opravy objevili inženýři ponorky, když se připravovali k prvnímu spuštění reaktoru na plný výkon. HMS Vanguard je součástí čtyřčlenné třídy ponorek s jaderným pohonem, jejichž úlohou je nést balistické střely Trident.
 
Koľko krát už bolo povedané , nespomínam si na slová , ale zmysel áno , ( V.Pjakin, pretože to boli jeho slová). :
Ak chcete poznať ,alebo vidieť osud Európy , pozorne sledujte , čo sa robí v Anglicku.
 

Velká Británie a EU dosáhly průlomu v pobrexitové dohodě o Severním Irsku, tvrdí The Times​

Velká Británie a Evropská unie uzavřely celní dohodu, která by mohla otevřít cestu k ukončení sporů ohledně Severního Irska po odchodu Británie z Evropské unie (EU). O průlomovém souhlasu Bruselu s návrhem, který by ukončil kontroly zboží mířícího na severoirský trh, informoval web deníku The Times. EU také poprvé připustila, že Evropský soudní dvůr by mohl rozhodovat o otázkách týkajících se britské provincie pouze v případě, že by mu případ postoupily samy severoirské soudy.
 
V centru Londýna začala největší stávka za posledních 10 let
- zavřené jsou školy , stojí i železnice

Více než půl milionu britských dělníků má do středy stávkovat, přičemž odbory v celé řadě sektorů vedou průmyslové spory o mzdy a pracovní podmínky.

Patří mezi ně 300 000 učitelů v Anglii, kteří podle Národní vzdělávací unie zaznamenali od roku 2010 nejméně 23% snížení reálných platů; učitelé ve dvou odborových svazech ve Skotsku; přibližně 100 000 úředníků ve více než 100 odděleních, včetně instruktorů autoškol, pobřežní stráže a zaměstnanců ministerstva práce a důchodů; 70 000 univerzitních pracovníků, včetně přednášejících a bezpečnostního personálu; a zhruba 100 000 strojvedoucích.

K tak rozsáhlé stávkové akci nedošlo od sporu o platy ve veřejném sektoru v roce 2011,
kdy se odhaduje, že protestní akce absolvovalo více než milion pracovníků.

Desítky tisíc škol budou uzavřeny nebo částečně uzavřeny, cestování a další služby budou narušeny, zatímco dělníci postaví stovky stávkových hlídek a pořádají shromáždění. . .

Inflace se sice začala mírně ochlazovat, ale zůstává na historických maximech
a v oblastech, které mají nižší mzdy mají největší dopad na zaměstnance, problem je akutní. Růst cen potravin dosáhl za čtyři týdny do 22. ledna rekordních 16,7 %.
Kongres odborových svazů popsal návrh zákona jako "špatný, neproveditelný a téměř jistě nezákonný".

Ke středeční rozsáhlé stávkové akci řekl mluvčí vlády CNBC: "
Od té doby, co byly tyto stávky ohroženy, se vláda připravuje udělat vše, co je v jejích silách,
aby zmírnila jakékoli způsobené narušení, a máme rozsáhlé pohotovostní plány."

"Samozřejmě, že nejlepším řešením by bylo, kdyby odboroví bossové odvolali plánované stávky, pokračovali v rozhovorech a dospěli k dohodě."
 

Britská „zelená energetika“ kolabuje​

Británia sa chystá spustiť zakonzervované uhoľné elektrárne.

V Spojenom kráľovstve začalo masívne odmietanie budovať nové obnoviteľné zdroje energie (OZE). Na tie, ktoré už boli uvedené do prevádzky, sa stanovujú ochranné lehoty na pripojenie do siete.

Will Mezzulo, hovorca energetického gigantu „Centrica“ vylásil, že sieť je úplne vyťažená a fyzicky je nemožné pridať do nej nové obnoviteľné zdroje energie a nové projekty obnoviteľnej energie „budú mať šťastie, ak im bude ponúknuté pripojenie k sieti do 10 rokov».

Novopostavenú solárnu farmu s kapacitou 15 megawattov tak možno pripojiť až v roku 2033. Bez výnimky majú všetci developeri veľkých projektov, ktorí sa snažia pripojiť k elektrickej sieti, termíny do roku 2028 a dokonca neskôr.

Merlin Hyman, výkonný riaditeľ spoločnosti „Regen“ na skladovanie energie, priniesol ešte smutnejšie správy pre zástancov obnoviteľných zdrojov. . . .
 
Merlin Hyman, výkonný riaditeľ spoločnosti „Regen“ na skladovanie energie, priniesol ešte smutnejšie správy pre zástancov obnoviteľných zdrojov
Nojo , všechny protilidské agendy je nutno omezit , ukročernádíra je natolik vysává , že nemají zbytečné zdroje .
Ono se omezuje na všech stranách a pořád to na Rusko nestačí . Báječný pohled , jak se ta západní nacistická bestie trhá na kusy a pořád prohrává na celé čáře .
Celý svět už jim veřejně říká , Táhněte ! A to je prohra světového biřice .
 

Ředitelka elitní britské školy byla nalezena mrtvá, i s manželem a dcerou​

Ředitelka jedné z nejuznávanějších soukromých škol v Anglii, Epsom College, byla nalezena mrtvá, společně s manželem a sedmiletou dcerou. Těla 45leté Emmy Pattisonové, 30letého manžela George a jejich dcery byla objevena v neděli ráno ve škole, informovala v pondělí agentura AFP.
Policie se přiklání k tomu, že šlo o „izolovaný incident bez zapojení třetí osoby“, ale další okolnosti neupřesnila.
Pattisonová se v září stala první ženou v čele Epsom College, která se nachází v hrabství Surrey na jihu Anglie. Jde o elitní školu založenou v roce 1853. Roční školné tu dosahuje až 42 000 liber (1,1 milionu korun). Zařízení navštěvuje více než 850 chlapců a dívek.
V roce 2022 Epsom College získala první cenu v soutěži soukromých škol. Porota ji označila za „maják excelence“.
 
Zpráva, o které nevím, co si myslet. Zdrojem by měl být jakýsi SouthFront. Prý je to akce v Anglii - na žádost UA.
Můžeme předpokládat, že jde o "hec", ale jako zajímavost to sem přece jen dám.
Píše se, že jde o průzkum, kolik mužských uprchlíků z UA se zdržuje v Anglii. Je k tomu celý dotazník pro anglické ubytovatele. Angličani se dotazovali, co to je - jestli nezačal hon. Prý ne, jen průzkum. Ale každému, kdo už dotazník odevzdal, slíbily úřady 10 liber.
 
Naspäť
Top Bottom