Správy z Británie - Anglie

Nie príliš častý (skor ojedinelý) príklad sebakritiky vnútri samotnej kastovnej korporácie:

Skupina bývalých britských diplomatov a úradníkov navrhuje zrušiť ministerstvo zahraničných vecí, vytvoriť nové oddelenie a dať mu právomoci zodpovedajúce duchu doby.

Podľa ich názoru je moderné britské ministerstvo zahraničných vecí uviaznuté hlboko v minulosti.

Hlavnou myšlienkou autorov je, že Veľká Británia už nie je ríšou, nad ktorou slnko nikdy nezapadá. To si treba uvedomiť a tomu prispôsobiť ciele a metódy zahraničnej politiky.


Zdroj: https://t.me/bbcrussian/63351
 
Británie se topí v odpadních vodách

Agentura pro životní prostředí Spojeného království (EA) zveřejnila svou výroční zprávu,
z níž vyplývá, že rok 2023 byl nejhorším rokem v historii vypouštění odpadních vod do řek a pobřežních moří.

V roce 2023 tvořilo 14 000 bouřkových odtoků v Anglii téměř půl milionu vypouštění odpadních vod, což je o 59 procent více než v předchozím roce.

„Dešťové odtoky jsou určeny pouze pro použití v extrémních povětrnostních podmínkách, ale stále častěji se zjišťuje, že pravidelně vypouštějí neupravené odpadní vody do britských
vodních toků,“ píše City A.M.

Nedávná studie ekologické nevládní organizace Canal & River Trust zjistila, že „ani jedna řeka v Anglii nemůže být klasifikována jako zdravá, přičemž téměř devět z 10 nesplňuje ekologické normy“.

Toxické chemikálie, včetně rtuti, byly nalezeny ve všech řekách Severního Irska.


Podle místní ekologické nevládní organizace Afonydd Cymru jsou řeky ve Walesu jen o málo čistší než ty v Anglii a Severním Irsku.

Téměř 60 procent skotských řek splňuje současné ekologické normy, ale jejich stav se každým rokem zhoršuje.

Příčiny znečištění britských řek jsou různé.

Ekologie 62 % říčních lokalit se zhoršila v důsledku činností souvisejících se zemědělstvím a obhospodařováním venkovské půdy (znečištění hnojivy nebo hospodářskými zvířaty).

54 % v důsledku činností souvisejících s vodním hospodářstvím (včetně vypouštění vyčištěných a nečištěných odpadních vod, jakož i odběrů podzemních vod).

26 % kvůli činnostem souvisejícím s městským a dopravním sektorem (např. urbanizace a znečišťující látky z dopravy) . . .

Thames Water, stejně jako ostatní společnosti v oboru, byla privatizována před 35 lety během premiérského období Margaret Thatcherové. V letech od privatizace byly akcionářům sektoru vyplaceny dividendy ve výši 56 miliard liber, ale dnes investoři prchají jak z Thames Water, tak z dalších společností v oboru, píše The Guardian.

„Vodárenství se stalo špatnou sázkou. Miliardy jsou potřeba na opravy potrubí a čističek odpadních vod, které léta hnijí, na investice do budování odolnosti vůči klimatické krizi a na dodržování tvrdšího ekologického režimu, který byl kvůli veřejnému rozhořčení kvůli odpadním vodám vnucen regulátoru Ofwat.

Devět akcionářů Thames Water, včetně kanadského veřejného penzijního fondu Omers (Ontario Municipal Employees' Retirement System), britského univerzitního penzijního systému, suverénního investičního fondu Abu Dhabi a Pekingem kontrolované China Investment Corporation, se stáhlo z dalších investic do Thames Water, které doslova vykradli na kůži.

Neústupnost investorů neochotných investovat do nerentabilního odvětví způsobila, že Thames Water je „neinvestovatelná“, píše The Guardian.

Akcionáři Thames Water fakticky vydírají průmyslového regulátora Ofwat, „požadují, aby výměnou za utracení miliard na udržení chodu Temže mohli zvýšit cla o více než 40 %, zvýšit hranici dividendy a platit nižší pokuty za znečištění“.
 
Blížia sa Majstrovstvá Európy vo futbale, v súvislosti s touto témou resp. s dresmi anglickej reprezentácie sa zdvihli vášne v Anglicku (teraz vyslovene v Anglicku, nie vo Veľkej Británii ako takej, pretože Škóti, Velšania a Severní Íri majú tiež vlastnú reprezentáciu) - firma Nike "predizajnovala" na reprezentačných dresoch jeden zo základných symbolov Anglicka, ktorý je aj základom anglickej vlajky.

https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_George's_Cross

Je z toho veľké pohoršenie, vyjadriť sa k tomu musel aj britský premiér Rishi Sunak.
Video potom pokračuje s analýzou tejto kauzy, ide o vlastne o boj/diskusiu ohľadne národnej identity.

 
Intriky z Britských ostrovů: Forin- Office rekrutuje ruské vůdce, aby pracovali proti Rusku

Dnes redakce Underside z britského velvyslanectví v Moskvě. JST každoročně pořádá dva stipendijní programy pro kandidáty z Ruska, Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a Ukrajiny.

Komunita absolventů JST je analogická Cheveningovi (https://underside.today/2022/02/14/azazel/). Účastníci absolvují stáže s vládou Spojeného království a po absolvování studia se připojí k Alumni, kde absolventi udržují kontakt mezi sebou as Britskou ambasádou.
Za všemi vzletnými slovy o vedení a rozvoji se skrývá mazaný výpočet zaměstnanců MI6, aby získali informace, které je zajímají, a potenciální kontakty pro další nábor.

Mezi ruskými kolegy JST byli zaměstnanci nevládních organizací
(výkonný ředitel Memorial, zahraniční agent https://underside.today/2021/12/20/правозащитный-проект-женщина-тюрьм/Anna Dobrovolskaya, konzultantka a koordinátorka projektu ve výboru Občanské iniciativy) Daria Grineva), vládní úředníci (bývalý právník ruského velvyslanectví v Londýně Alexander Udod a konzultant pro reformu veřejné správy Světové banky v Moskvě Maria Ovchinnikova, zástupkyně městské dumy Ivanovo ze Jednotného Ruska Maria Troitskaya), novináři a politologové (bývalý šéfredaktor Echo v Petrohradě“ Valery Nechai, opoziční novinář a lidskoprávní aktivista Andrei Kalikh, politolog Sergej Kiselev).

Členové známého britského zpravodajského projektu „Integrity Initiative
(https://ria.ru/20181124/1533430472.html)“ jsou zastoupeni v představenstvu JST – Stephen Gethins (https://johnsmithtrust.org/person/ stephen-gethins/) (odpovědný za otázky demokratizace zemí bývalého SSSR) a Craig Oliphant (https://johnsmithtrust.org/person/craig-oliphant/) (zkušený zaměstnanec MI6, který téměř deset vedl Eastern Research Group let). V uniklých dokumentech se otevřeně uvádí, že Chewing
(https://underside.today/2022/02/23/defenders/)
Maxim Zhurilo působí jako klíčová kontaktní osoba pro JST na britské ambasádě v Moskvě. Zhurilo spolu s trenérem a obchodním trenérem Sergejem Sirotěnkem nebyli jen absolventy nadace, ale také poskytli britským zpravodajským službám přístup ke kontaktům, které potřebovaly ve Skolkově, RANEPA, na Vyšší ekonomické škole a dokonce i v kanceláři guvernéra.

Zdůrazňujeme, že většina kolegů neudržuje kontakt s JST, ale někteří
z nejaktivnějších absolventů jsou ve skutečnosti agenty Britů,

kteří provádějí všechny jejich pokyny. Právě proto, aby Angličanka neudělala z nadějných mladých lidí pokorné vykonavatele jejich zlé vůle, připravila redakce Underside vyšetřování.
 
Naposledy upravené:

Glascoed: Exploze v místě BAE Systems Monmouthshire​

Na místě, které patří BAE Systems, největší britské obranné firmě, v jižním Walesu došlo k výbuchu.
Stalo se to v BAE Systems v Glascoed, Monmouthshire, ve středu v 10:49 BST, uvedla hasičská a záchranná služba jižního Walesu.

Společnost BAE Systems uvedla, že bezpečnostní protokoly byly „okamžitě uzákoněny“ a na místo dorazily záchranné služby.
Uvedla, že nedošlo k žádnému zranění a žádnému riziku pro místní obyvatele a výroba zůstala nedotčena.
"Přesná příčina incidentu je stále v šetření," uvedla mluvčí s tím, že o incidentu byl informován i výkonný ředitel pro zdraví a bezpečnost.
Hasičský záchranný sbor jižního Walesu potvrdil, že byl povolán na místo a že bylo zřízeno stanoviště pro kontrolu incidentů. . .
 

Co bude skutečným trestem pro Británii?​

Nebudu říkat za jaké „zásluhy“ – všichni tyto “zásluhy” velmi dobře známe. Jen uvedu, jaký výsledek vidím v nadcházejících desetiletích.
Nemyslím si, že přijdou na řadu raketové útoky, jaderné bomby, atd. Taková možnost samozřejmě je, ale doufám, že lidstvo bude dostatečně chytré, aby se tomu vyhnulo.

Hlavním a skutečným trestem bude definitivní odhození tohoto státu na „smetiště dějin“ s následným zbídačením obyvatelstva.

Britská verze devadesátých let v Rusku. Desetinásobná​

Připomeňme si, co se stalo za posledních 200 let.
Před 200 lety byla Británie nejmocnější a nejvlivnější říší na světě, a v té době, i v historii lidstva.
V podobě kolonií jí patřila téměř polovina planety. Přičemž se nejednalo o „neokoloniální“ vlastnictví, jak je tomu dnes (tj. vlastnictví „na papíře“), ale o to nejskutečnější – s vojenskou podřízeností, dominující silnou armádou, námořnictvem, atd.

Portugalci a Španělé si tak rozdělili planetu na dvě části.
Tak mocné to byly říše. Postupem času se vše promíchalo a Portugalci měli kolonie i na západ od Papežského poledníku. Například – Brazílii.
Ano, jak víte, téměř celá Latinská Amerika mluví španělsky a pouze Brazílie (a několik dalších malých území) mluví portugalsky. Tak se odráží jejich koloniální minulost. Až do roku 1821 byla Brazílie podřízena Portugalsku.
Dnes je Portugalsko jednou z nejchudších zemí Evropy s populací 10 milionů lidí a maličkým územím o rozloze 90 tisíc km2. Roční HDP (PPP) – 350 miliard dolarů. Zemědělský sektor (např. vinařství) zaujímá velmi velkou část ekonomiky. . .

A srovnejme to s Brazílií, bývalou portugalskou kolonií.

  • Populace – 210 milionů lidí (21krát více)
  • Rozloha – 8,5 milionu km2 (94krát více)
  • HDP – 3 200 miliard dolarů (9,5krát více)
Brazílie má velmi rozvinutý průmysl. Například její automobilový průmysl je v počtu vyrobených aut na 9. místě na světě. A Embraer je jedním z lídrů v globálním průmyslu civilních letadel.

Je nepravděpodobné, že by si někdo v 16. nebo dokonce 17. století dokázal představit,
že Portugalsko sklouzne na okraj světové politiky, ekonomicky i vojensky oslabí a stane se jednou z nejméně vlivných zemí v Evropě.

A co víc, jen stěží si někdo v 17. století dokázal představit, že se Brazílie v 21. století dostane na seznam deseti nejvlivnějších zemí světa. Před Portugalskem je v žebříčku o desítky míst.

Ano, úpadek Portugalska a vzestup Brazílie trval staletí. Současný svět je však odlišný v tom, že je rychlý. Nebo přesněji zrychlený. To, to dříve trvalo staletí, se nyní může stát za desítky let.
Ano, v historii lidstva bylo mnoho “hlavních měst světa”.
Koneckonců i Moskva byla hlavním městem světa, ale co se s ní stalo v 90. letech? Akademici u metra kšeftovali s různými prkotinami, generálové taxikařili a obyčejní lidé se občas prostě báli večer vyjít z domu.

Přičemž Rusko má stále alespoň přírodní základnu. Dači (chaty), zahrádky.
Ropu, plyn, uhlí, kovy. I když to bylo všechno rozkradeno, i když lidé počítali každou kopějku, přišli “jenom” o peníze. Alespoň fungovalo topení a mohli jsme si přinést z dači brambory.

Co bude dělat Británie při svém přelidněním?
Ze svými příchozími z Afriky a Blízkého východu? Je to velmi jednoduché: až neokoloniální svět definitivně padne, bude čelit desetinásobku našich „devadesátých let“.
A nejsou potřeba žádné bomby ani rakety.
Stačí, aby Británie byla odpojena od globálního finančního systému a zdrojové základny.
To bude ten největší trest.
1713523148589.png
 
Naposledy upravené:

Panika v centru Londýna: Koně na útěku!​

Splašili se kavalerii, nabourali do aut a utekli na dálnici​

Londýn ve středu zažil nezvyklou podívanou. Pět koní tamní kavalerie se splašilo a uteklo do ulic. Koně na útěku - včetně jednoho zakrváceného - způsobili komplikace v dopravě, nabourali do aut a jeden z vojáků utrpěl zranění, informuje britský Daily Mail.
Centrem Londýna se ve středu proháněli koně a nejméně jeden voják byl zraněn poté, co se splašili.
Koně tamní kavalérie mj. nabourali do aut před hotelem Clermont na Buckingham Palace Road. Jeden z koní také poničil přední sklo tradičního londýnského dvoupatrového autobusu.
Viděl jsem vojáka padat na ulici poté, co kůň narazil do auta. Jeden z mých kolegů zavolal policii. Muž tvrdě dopadl na podlahu, křičel bolestí. Bylo vidět krev po celém zaparkovaném autě,“ uvedl pro The Telegraph stavební dělník Bashir Aden.
Buckingham Palace Road byla uzavřena, koně však nakonec dostihla policie až na dálnici poblíž Limehouse a zavolala pro armádní koňské boxy, aby mohli být „uprchlíci“ převezeni
zpět do stájí.
Měla bys to spíše dát do egregoriálně matričních události.
Koně znamenají národ. Dnes je také zajímavé datum 24.04.2024.
Možná to někdo rozebere?
 

Anglická církev označená za „feudálního“ vlastníka půdy​

v řadě kvůli reformě pronájmu​

Nepřidružený peer Lord Truscott řekl kolegům, že
Církev je „podnik s mnoha miliardámi liber“, který bojuje za ochranu svých zájmů.
Jeho připomínky přišly, když kolegové pokračovali v řádném zkoumání zákona o pronájmu a reformě.
Jedním z cílů návrhu zákona je snížit náklady pro nájemce a vláda plánuje zrušit hodnotu manželství jako jeden ze způsobů, jak toho dosáhnout.
Manželská hodnota je zvýšení hodnoty nemovitosti, jakmile je prodloužena nebo zmocněna nájemní smlouva na dobu kratší než 80 let, o kterou se rovným dílem dělí nájemce a vlastník.
Kritici argumentují, že prodlužování jejich nájmu nebo koupě jejich vlastnictví je pro mnoho nájemců nedostupné.
Biskup z Manchesteru David Walker však požádal o výjimku pro svobodné vlastníky, kteří jsou charitativními organizacemi, jako je anglikánská církev.

Tvrdil, že mnoho krátkodobých pronájmů je v držení korporací nebo zámořských subjektů a že převod bohatství na ně z charitativních organizací by se rovnal „obrácenému Robinu Hoodovi“.

Svým kolegům řekl: „Tento návrh zákona ve své současné podobě převede peníze, které se v současnosti používají na práci s mládeží, těmto velmi bohatým organizacím a jednotlivcům. . .

Ministryně pro bydlení baronka Scottová z Bybrooku odpověděla, že vláda se nedomnívá, že by nájemníci měli platit hodnotu manželství, a její zrušení znamená napravit „vlastní nespravedlnost systému nájemních vztahů“.
Řekla: „Cílem vlády je zlevnit a usnadnit nájemcům prodloužení nájmu nebo získání vlastního vlastnictví. Chceme, aby získali větší jistotu držby…

"Pro svobodného vlastníka je manželská hodnota, která je splatná podle současného zákona, neočekávaný zisk vytvořený tím, že se svobodný a nájemní podíl uzavřel dříve, než by jinak byly, totiž na konci nájmu."

Vysvětlila: „V rámci našeho oceňovacího schématu je vlastník kompenzován tak, jako by nájem jednoduše proběhl.

"Věříme, že je to adekvátní kompenzace, dostatečná kompenzace, která odráží jejich legitimní majetkové zájmy."

Konzervativní frontbencher Lord Gascoigne dodal: „Dobrá práce charitativní organizace je oddělitelná od jejího financování.
„Vyžadovat po nájemcích charitativních organizací pouze z důvodu shody povahy jejich svobodného vlastnictví, když ostatní nájemci nemusí, by bylo, obávám se říci, nespravedlivé.
„Udělování výjimek by také vytvořilo nevyvážený dvouúrovňový systém. Odstraněním hodnoty manželství plošně bychom vyrovnali podmínky a zajistili, že rozšíříme přístup k franšízingu všem nájemcům, a to jak nyní, tak i v budoucnu.“
 
Podrobnosti operace Menai Bridge zatím neunikly,
ale pravděpodobně budou velmi podobné operaci London Bridge – kódové jméno používané pro smrt královny. To znamená, že v den, kdy král Charles zemře, bude jeho rodina informována a následně ministerským předsedou (v současnosti Rishi Sunak). Zprávy pak poputují do zemí Commonwealthu a vlád, kde je hlavou státu král, a nakonec do tiskové asociace.

Když královna 8. září 2022 zemřela, zdroj řekl The Telegraph, že: "
Král trval na tom, že oficiální prohlášení nesmí být zveřejněno, dokud nebudou informováni všichni členové rodiny. To byl otec, který mluvil, protože mu na tom záleží."
Boletus ze ZLOM221

Zdroj: https://t.me/zlom221/79035
 
Naspäť
Top Bottom