Správy z Británie - Anglie

Zpráva, o které nevím, co si myslet. Zdrojem by měl být jakýsi SouthFront. Prý je to akce v Anglii - na žádost UA.
Můžeme předpokládat, že jde o "hec", ale jako zajímavost to sem přece jen dám.
Píše se, že jde o průzkum, kolik mužských uprchlíků z UA se zdržuje v Anglii. Je k tomu celý dotazník pro anglické ubytovatele. Angličani se dotazovali, co to je - jestli nezačal hon. Prý ne, jen průzkum. Ale každému, kdo už dotazník odevzdal, slíbily úřady 10 liber.
To navazuje na prohlášení pšonského generála o tom , že je potřeba ukrouprchlíky pochytat a poslat bojovat . To je plán b .
Plán a byl poslat idioty z východní a střední Evropy zachraňovat situaci . Jenže v tomto případě je idiotů nedostatek a elitám hrozí to , že se jim v kůžičkách začnou dělat dírky .
 

Londýn považuje USA za „chybnú demokraciu“​

The Economist“ zverejnil ďalší index globálnej demokracie. V posledných rokoch sa vo svete výrazne zvýšil zoznam krajín, ktoré sa klasifikujú ako „hybridné“ alebo „autoritárske“ režimy.

V rebríčku demokracií sa znížili pozície Ruska, Číny, Ukrajiny a mnohých ďalších krajín. No obzvlášť významný bol úder po Washingtone. Spojené štáty americké klesli na 30. miesto a umiestnili sa na zozname „chybných demokracií“. Dôvodom je rastúci politický rozkol v Spojených štátoch.

Zároveň v rebríčku postúpila Británia. Prežila síce patálie okolo premiérov – vymenovaním dvoch premiérov, ktorých obyvatelia nezvolili. A konzervatívci sa naďalej držia pri moci s ratingom 20% – všetkými možnými spôsobmi odďaľujú usporiadanie nových volieb, v ktorých zničujúco prehrajú. Ale kvôli takejto „maličkosti“ index britskej demokracie neznížili.

Pre Spojené štáty je prepad všemožných indexov – demokracie, slobody tlače či rozvoja spoločnosti – už bežnou vecou. V hodnotení OSN sa Amerika dokonca umiestňuje na úrovni rozvojových krajín – kvôli vysokej nerovnosti a veľkému podielu chudobných.
Takéto negatívne hodnotenie toho, čo sa deje v Spojených štátoch, sa stalo obzvlášť výrazným po nástupe Trumpa k moci. Návrat republikánov do Bieleho domu v roku 2024 určite povedie k ďalšiemu poklesu hodnotenia USA – najmä ak uskutočnia sľúbené reformy, obmedzia rasovo-rodovú agendu vo vzdelávaní a očistia rady washingtonskej byrokracie.

A potom už môžu byť Spojené štáty úplne odmietnuté ako demokracia a umiestnené medzi množstvo „hybridných režimov“. Hrozí však úplná diskreditácia takýchto ratingov, ktoré sa zvyčajne používajú ako nástroj mäkkej sily v zahraničnej politike. Ale teraz, na pozadí rozkolu na samotnom Západe, sa už menia na prvok vnútropolitických bojov.
 
Naposledy upravené:

Zdravotnici na britském kurzu učili, že je provinilá bílá rasistka. Když se ozvala, vyhodili ji​


Jako otřesný zážitek popisuje londýnská zdravotní sestra progresivní politickou agitaci, která byla součástí profesního kurzu Národní zdravotní služby (NHS). Při výuce musela poslouchat řeči o tom, jací jsou běloši rasisté a že je třeba společnost z rasismu bělochů vyléčit. Když se proti tomu ozvala, z kurzu ji vyhodili. Upozornil na to v sobotu britský server The Daily Mail.
Když Gallagherová namítla, že „bělošství samo o sobě z nikoho rasistu nedělá“, byla z kurzu „dočasně“ vyloučena. Zároveň bylo nařízeno vyšetřování, které by mělo objasnit, zda by Gallagherová jako psychoterapeutka neohrožovala své klienty. Uplynul téměř rok a výsledek stále není. Kvalifikaci si tak stále nemůže rozšířit.
Sama klinika k případu zdravotní sestry uvedla, že se k němu nebude vyjadřovat.

Léky na potlačení dospívání​

Tavistock and Portman NHS Trust už dříve čelil nařčení, že dával mladým lidem léky na potlačení dospívání, aniž by je předtím řádně vyšetřil. Na konzultace na kliniku chodili dospívající, kteří uvažovali o změně pohlaví.
Nyní třiadvacetiletá Keira Bellová uvedla, že na klinice od 16 let dostávala léky na potlačení puberty. Klinika s tím začala po pouhé tříhodinové konzultaci, na níž se dívka svěřila, že si myslí, že je kluk. Měla tehdy vážné mentální problémy. Nyní tvrdí, že místo toho, aby lékaři začali zkoumat příčiny jejích duševních problémů, nasadili jí léky blokující pubertu a hormonální léčbu. To jí mělo dát čas na rozmyšlenou. Podstoupila dvojitou mastektomii a žila jako muž. Její problém to ale nevyřešilo, stále měla duševní problémy. Léky pak přestala brát a žije jako žena. Kliniku spolu s dalšími zažalovala. Soudní spor vyhrála, odvolací soud ale verdikt kvůli procesním chybám zrušil.
Úřady následně začaly praktiky na klinice zkoumat.
 

Prázdné regály v Británii. Obchody prodávají rajčata či okurky na příděl​


Dva z největších obchodních řetězců ve Velké Británii prodávají čerstvou zeleninu a ovoce na příděl. Na vině je špatná úroda u zahraničních dodavatelů a domácí krize v zemědělství, informoval server The Telegraph. Krize by mohla trvat několik týdnů.
 

Vojna o anglosaskú nadvládu​

V Londýne vraj V. Zelenskyj podľa vlastných slov vycítil, že Briti naozaj chcú, aby Ukrajina vyhrala nad ruskou inváziou.

Minimálne v jednom sa mýli. Za týmto postojom nie je britská ani americká láska k Ukrajine, ani jej ochrana, ale genetická anglosaská nenávisť k Rusom ako hlavnej sile Slovanskej civilizácie, pretože podľa Herderovej teórie o špirálovitom vývoji civilizácií („kultúr“), súčasnú dohasínajúcu – anglosaskú – má vystriedať v zodpovednosti za ďalší vývoj sveta práve civilizácia slovanská.

A vidieť, že sa to už deje, pretože ďalší vyprovokovaný a nasmerovaný konflikt Slovanov (predtým v bývalej Juhoslávii a neskôr v Kosove proti Srbom), chce Rusko vyriešiť zavedením spravodlivého medzinárodného spolunažívania vo viacpolárnom svete.

Cieľom k novému usporiadanie sveta je tak zrušenie anglosaskej, prevažne americkej unipolárnej dominancie. A keďže ide o kultúru anglosaskú, tak britskí starší bratia podržia svojich koloniálnych bratov z Ameriky, pretože aj Briti majú viac ako tristo ročnú skúsenosť so svetovou imperialistickou hegemóniou, kolonializmom a metódou divide et impera.

Keďže v jednote – aj tej duchovnej, kultúrnej, aj politickej, aj geopolitickej – je sila, hlavný cieľ Anglosasov a ich snahy o systém parazitovania hegemónie na svetom pod pláštikom „svetového poriadku“ na (amerických) pravidlách bol rozbiť vzájomnosť Slovanov a ich civilizácie, aby sa Anglosasi čo najdlhšie udržali pri moci nad svetom. Robili to v podstate storočia, takže s tým majú skúsenosti.
Návod dal pred vyše sto rokmi Otto von Bismarck, prvý kancelár Nemeckej ríše. Vedel o čom hovorí, prežil pár rokov v Petrohrade na cárskom dvore ako veľvyslanec a poznal pomery aj mentalitu Slovanov.

Pripisujú mu výrok, ktorý sa dnes doslova realizuje.

„Sila Ruska môže byť podkopaná iba jeho oddelením od Ukrajiny… ktorú treba postaviť proti Rusku, národ rozdeliť na dve časti a potom sa len dívať ako brat zabíja brata. Preto musíme nájsť a vychovať zradcov z prostredia ukrajinskej nacionalistickej elity a s ich pomocou zvrátiť situáciu až do štádia, keď budú Ukrajinci nenávidieť všetko ruské. Všetko ostatné je len otázkou času.

Vskutku, všetko ostatné dozrelo v čase po kyjevskom majdane. A všetko ostatné v médiách je len mainstreamová propaganda. Toto je hlavná rovnica o jednej neznámej: Anglosasi proti Slovanom. Ako prešibaní kolonizátori si opäť našli starí recept z huckania jedného kmeňa Indiánov proti inému kmeňu Indiánov, často na strane hegemóna.

Anglosaská civilizácia voči Slovanskej. Všetko ostatné je len hmla buď zapredaných režimových médií, ktoré preberajú názorové a spravodajské polotovary z globálnych anglosaských mediálnych korporácií alebo totálne hlúpych politických bábok, ktoré podľa receptu Bismarcka zrádzajú svoju krv, národ, štát, aj Slovanstvo. V mene staronového svetového poriadku založeného len na amerických pravidlách.
 
majú v skutočnosti len jednu stratégiu - provokovanie
Doplním: ... a za sebou někoho mocného (GP), kdo tu provokaci využije.
Toto vedia dokonale, pomáha im v tom ich nejednoznačný jazyk ako stvorený pre iróniu a sarkazmus.
Přestaňme si nalhávat něco o inteligenci nebo šikovnosti anglosasů to je mýtus šířený GP. Co znám provokatéry ze svého okolí tak jsou to většinou ti s mnohem menší inteligencí, protože tu k tomu nepotřebujete (je to jenom určité bezbožné naladění). Nejde o inteligenci, ale určitou náladu (magii), kdy se jim i přes jejich očividnou nemorálnost věří (jako jedinec podléhá kouzlu podvodníka), ale ta magie už ztrácí díky střízlivění na účinnosti. Nedostatek vhledu lze odečíst i z jejich plytké kultury. Přecenění protivníka může být stejně fatální jako nedocenění, pak nečekáte totální kravinu, kterou udělají a (s tou osobně počítám i s tím, že se díky HNR obrátí proti nim i proti GP).

Jsou pro nás vlastně výhodou, pokud se ruský svět očistí od zrádců, tak budou virem, který bude kazit další plány GP jako to dělají do teď. To pak vysvětluje jejich účel v existenci, umožňují vysvobodit se ze zacyklení, které se snaží zavést GP.

Poznámka:
Přišel za mnou při prodeji jeden takový, je už to nějaký čas (asi anglosas) s cílem pakovat se na domorodcích a valil to svoje a nabízel možnosti a ani nepostřehl, že ho mám od začátku přečteného a že nezabírám na jeho udičky. Nemohl pochopit, že člověk s holubičí povahou se mu nepodřizuje, vůbec si nepřepustil, že by mohl být přechytračen domorodcem. Oni nebezpeční sami nejsou (jsou spíše tupí), nebezpečná je ta magie kolem. Mírumilovnost považují za slabost a agresivitu (i když u nich maskovanou vystupováním) za sílu, osobně to mám postavené opačně - jejich trik je zneužití důvěřivosti (ne důvěry, tu nelze zklamat, to je něco jiného).
Poznámka 2:
Důvěřivost považuji za druh nemorálnosti, najednou z ničeho nic přijdu k penězům nebo jiným zdrojům, bez úsilí, jen tak a bez ptaní komu by to mohlo chybět a jak je to vůbec možné. Ironie důvěřivosti: "To mám, ale štěstí takový výhodný obchod s anglosasem"
 
Naposledy upravené:
Ďalšia anglosaská sociálna deviácia - hromadné znásilnenia. Stretol som sa s nimi už 20 rokov nazad v britskej kolónii zvanej Austrália, kde sa gang rape venovali mladiství libanonského pôvodu. 15 na 1, "hrdinovia"...

 
Anna Karenina Londyn
1677189108_2023-02-23-22.50.23.jpg

 
gb-flag.gif
Už jdou po Shakespearovi, na tapetě je i Tolkien, Orwell, Huxley a Burke
Pamatujete si na Werichův dialog o tom, že Shakespeare byl veliký básník
a to je také jediné, co můžete říct na obou stranách této nemocné planety bez strachu, že vás obviní, že přicházíte z druhé strany
? Tak to už neplatí.

Britský protiteroristický program Prevent spadající pod "Úřad pro výzkum, informace a komunikaci" zveřejnil seznam knih a filmů, které by měly být považovány za varovné signály "extrémně pravicových" nálad, uvedl britský deník Daily Mail.
Agentura podléhá přímo britské vládě.

Patří mezi ně prý kompletní Shakespearova díla, středověké ságy jako Beowulf a Canterburské povídky a britští autoři jako Tolkien, Orwell, Huxley a Burke.
Dokument zřejmě označuje klasiky za "klíčová díla" "bílých nacionalistů".
 
gb-flag.gif
Už jdou po Shakespearovi, na tapetě je i Tolkien, Orwell, Huxley a Burke
Pamatujete si na Werichův dialog o tom, že Shakespeare byl veliký básník
a to je také jediné, co můžete říct na obou stranách této nemocné planety bez strachu, že vás obviní, že přicházíte z druhé strany
? Tak to už neplatí.

Britský protiteroristický program Prevent spadající pod "Úřad pro výzkum, informace a komunikaci" zveřejnil seznam knih a filmů, které by měly být považovány za varovné signály "extrémně pravicových" nálad, uvedl britský deník Daily Mail.
Agentura podléhá přímo britské vládě.

Patří mezi ně prý kompletní Shakespearova díla, středověké ságy jako Beowulf a Canterburské povídky a britští autoři jako Tolkien, Orwell, Huxley a Burke.
Dokument zřejmě označuje klasiky za "klíčová díla" "bílých nacionalistů".
AUKUS na svých územích , zavádí fašistickou totalitu .
Dělají to ze sebezáchovných důvodů . Bojí se , že by obyvatelé mohli využít jejich globální prohru v konfliktu , který je prezentován pod pláštíkem banderstánu a odstranit je trvale od moci .
To znamená , že tím přiznávají svoji neschopnost , udržet řízení procesů , ve směru svých cílů .
To je předzvěst kapitulace , kdy budou chtít od vítěze záruky , které jim umožní udržet si osekané dominium , bez okupovaných satelitů .
Vzhledem k jejich nezpůsobilosti , cokoliv inovativního tvořit , je stav , kdy nemohou parazitovat na přirozeně tvořivých společnostech dovede k bodu , kdy se požerou navzájem .
 

Keir Starmer varuje, že Britové na tom budou brzy hůř než lidé v Polsku, pokud se britská „nízká mzda, vysoké daně, smyčka zkázy“ neprolomí, když se lídr labouristů vypořádá s konzervativci kvůli jejich ekonomickému rekordu.​

Británie bude během několika let chudší než Polsko, pokud se ekonomika nezmění, varoval dnes Sir Keir Starmer .
Ve velkém útoku na ekonomický rekord toryů zaútočil na „trajektorii“, která by mohla
do konce dekády způsobit, že britské rodiny budou na tom hůř než ty ve východní Evropě.

A předpověděl „odliv mozků“ mladých lidí do míst, jako je Varšava, Lyon a Mnichov,
pokud nedojde ke změně současné „smyčky nízké mzdy a vysokých daní“.
 
Nedostatek zeleniny a ovoce v Británii znepokojil odborníky

Lidl se údajně stal pátým britským řetězcem supermarketů, který zavedl omezení
na prodej zeleniny. Majitelé tohoto řetězce podle Financial Times oznámili, že prodej paprik, rajčat a okurek bude v obchodech „dočasně omezen“. Maximálně tři kusy na osobu.

🥒🍅Na regálech britských supermarketů nezůstalo žádné čerstvé ovoce a zelenina. Navíc podle Národního svazu farmářů (NFU) může být současný nedostatek některých produktů jen „špičkou ledovce“, uvádí Press TV.

👨‍🌾Farma Essex Green Acre Salads obvykle produkuje asi milion kilo mladých okurek ročně, ale její skleníky byly minulý týden prázdné. Generální ředitel Tony Montalbano říká, že musel odložit pěstování zeleniny až na jaro, aby ušetřil na účtech za zimní vytápění, které
dosáhly 500 000 liber měsíčně (asi 13 365 000 Kč).

️Tim Lang, čestný profesor na City University of London, obviňuje úřady z „naprostého fiaska při vývoji správné potravinové strategie“.

🤔Problémy s prázdnými regály v obchodech souvisejí také s narušením dodavatelských řetězců, zejména kvůli extrémním podmínkám počasí ve Španělsku a Maroku. Lang nazývá „absurdním“, že země stále více spoléhá na vzdálené zámořské dodavatele, včetně těch v severní Africe, zatímco výroba ve Spojeném království postupně hyne.

Zdroj: https://t.me/neCT24/28146
 
Londýn
Kandinského obraz bol predaný v aukcii v Londýne za rekordných 44 miliónov dolárov
"Kostol Murnau II" namaloval ruský avantgardný umelec v roku 1910,
keď žil v Bavorsku so svojou vtedajšou spoločníčkou Gabriele Müntherovou.

avantgardný umelec Kandinský žil (1866-1944) Jeho obraz sa predal na aukcii
Sotheby's v Londýne, ktorá sa skončila vo štvrtok za rekordných 37,2 milióna libier
(44,4 milióna dolárov) za umelcove diela.
Výsledky dražby diel súčasného umenia sú zverejnené na internetovej stránke aukčného domu.

-Aukčný dom poznamenáva, že v roku 1924 "Kostol v Murnau II" získal berlínsky zberateľ židovského pôvodu Siegbert Stern a v roku 1938 jeho vdova Johana-Margarete vzala obraz
z Nemecka do Holandska. Žena bola nútená predať rodinnú zbierku kúsok po kúsku, aby sa postarala o seba, svoju dcéru a ďalších príbuzných, ktorí utiekli pred nacistickým prenasledovaním. Značná časť diel bola predaná v snahe získať víza od nemeckej vlády na cestu do Spojených štátov. Tento plán bol neúspešný:
Johana-Margarete bola deportovaná a zavraždená v tábore smrti v Osvietime.
V koncentračných táboroch sa skončil život mnohých ďalších členov rodiny Šternovcov.
-Kandinského obraz bol vrátený potomkom preživších Šternov v roku 2022.
Po dlhom právnom spore im ho odovzdalo Múzeum modernizmu v holandskom Eindhovene,
v zbierke ktorého bolo dielo od roku 1951.
Meno nového majiteľa obrazu, ktorý ho získal počas aukcie, sa nezverejňuje.
 
Londýn uviedol, že Falklandy patria Británii
Falklandské ostrovy (Malvíny), ktoré sa nachádzajú v juhozápadnom Atlantickom oceáne, sú už 200 rokov predmetom územného sporu medzi Argentínou a Spojeným kráľovstvom. V apríli 1982 vypukla medzi krajinami vojna. Juhoamerická republika bola porazená a stratila 649 vojakov za dva a pol mesiaca bojov. Straty britskej strany predstavovali 255 ľudí.

V marci 2013 drvivá väčšina obyvateľov súostrovia hlasovala v referende za to, aby územie zostalo vo vlastníctve Británie. Argentína neuznala výsledky referenda
 
Naposledy upravené:
USA a Velká Británie rozmístí své ponorky v Austrálii během 10 let.
USA plánují dodat Austrálii po r. 2030 nejméně tři ponorky třídy Virginia.
Oznámil to Jake Sullivan, poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost.
Do té doby se budou v Austrálii střídat americké a britské ponorky.
Země také hodlají vyvinout novou ponorku s jaderným pohonem a konvenční výzbrojí v rámci třístranného partnerství v rámci programu AUKUS.
Aby bylo možné co nejdříve dodat konvenčně vyzbrojené ponorky s jaderným pohonem do Austrálie, plánují tyto tři státy postupný přístup, který zahrnuje začlenění australského vojenského a civilního personálu do amerického námořnictva a královského námořnictva s cílem urychlit výcvik a zvýšit návštěvnost přístavů SSN. do Austrálie a zahájení dopředných rotací SSN do Austrálie.
Spojené státy také plánují prodat Austrálii tři ponorky třídy Virginia, s potenciálem prodat další dvě, pokud to bude potřeba, aby systematicky rozšiřovaly australské suverénní schopnosti SSN a kapacitu podpory.
Společné prohlášení zdůrazňuje společný závazek tří národů prosazovat vzájemně prospěšné cíle v indo-pacifickém regionu, chránit svobodu a lidská práva a prosazovat mezinárodní řád založený na pravidlech.
 
USA a Velká Británie rozmístí své ponorky v Austrálii během 10 let.
USA plánují dodat Austrálii po r. 2030 nejméně tři ponorky třídy Virginia.
Oznámil to Jake Sullivan, poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost.
Do té doby se budou v Austrálii střídat americké a britské ponorky.
Země také hodlají vyvinout novou ponorku s jaderným pohonem a konvenční výzbrojí v rámci třístranného partnerství v rámci programu AUKUS.
Aby bylo možné co nejdříve dodat konvenčně vyzbrojené ponorky s jaderným pohonem do Austrálie, plánují tyto tři státy postupný přístup, který zahrnuje začlenění australského vojenského a civilního personálu do amerického námořnictva a královského námořnictva s cílem urychlit výcvik a zvýšit návštěvnost přístavů SSN. do Austrálie a zahájení dopředných rotací SSN do Austrálie.
Spojené státy také plánují prodat Austrálii tři ponorky třídy Virginia, s potenciálem prodat další dvě, pokud to bude potřeba, aby systematicky rozšiřovaly australské suverénní schopnosti SSN a kapacitu podpory.
Společné prohlášení zdůrazňuje společný závazek tří národů prosazovat vzájemně prospěšné cíle v indo-pacifickém regionu, chránit svobodu a lidská práva a prosazovat mezinárodní řád založený na pravidlech.
Až se posádka ponorky bude dívat z okénka , tak ten předmět , který velkou rychlostí prosviští kolem nich , bude poseidon .
Chlubit se výrobou tří ponorek , v době robotických torpéd , majících jaderný pohon o třicet let -délek předstihujících ty anglosaské , je projevem bezzubé kapitulace .
 
Londýn uviedol, že Falklandy patria Británii
Falklandské ostrovy (Malvíny), ktoré sa nachádzajú v juhozápadnom Atlantickom oceáne, sú už 200 rokov predmetom územného sporu medzi Argentínou a Spojeným kráľovstvom. V apríli 1982 vypukla medzi krajinami vojna. Juhoamerická republika bola porazená a stratila 649 vojakov za dva a pol mesiaca bojov. Straty britskej strany predstavovali 255 ľudí.

V marci 2013 drvivá väčšina obyvateľov súostrovia hlasovala v referende za to, aby územie zostalo vo vlastníctve Británie. Argentína neuznala výsledky referenda
V roce 1982 Britové ještě nastartovali dva Avro Vulcany, aby Argentincům ukázali sílu impéria. Jeden s vypětím všech sil nad Falklandy doletěl, a shodil pár bomb. Teď už je nenastartují, a Falkladny se stanou Malvínami. Samozřejmě má vize :)
 
Naspäť
Top Bottom