Správy z Británie - Anglie

Nepamätáte si niekto na to proroctvo, že Charles bude kráľom iba krátko, a nahradí ho Wiliam? Neviete, kde to bolo povedané? Objavilo sa to ešte niekedy počas korunovácie.
Našla jsem jen toto:

Šokujúce proroctvo Nostradama: Karol III. bude vládnuť krátko, neskutočné, kto sa má stať kráľom!​

Vláda nového britského panovníka Karola III., by podľa predpovede známeho francúzskeho astrológa Nostradama mala mať krátka, no pre Spojené kráľovstvo zdrvujúca. Autor Mario Reading, popredný odborník na Nostradama, napísal v roku 2005 knihu, v ktorej reinterpretuje jeho pôvodné proroctvá a tvrdí, že na trón nastúpi „muž, ktorý nikdy nečakal, že sa stane kráľom“.
To viedlo k tvrdeniu, že by sa to mohlo týkať princa Harryho alebo dokonca Austrálčana Simona Dorante-Daya, ktorý tvrdí, že je tajným synom kráľa Karola III. a Camilly, píše Daily Star.
 
Naposledy upravené:
Nepamätáte si niekto na to proroctvo, že Charles bude kráľom iba krátko, a nahradí ho Wiliam? Neviete, kde to bolo povedané? Objavilo sa to ešte niekedy počas korunovácie.
Jde o Nostradamovo proroctví v interpretaci britského autora Maria Readinga, který jednak správně datoval předpověď úmrtí britské královny přibližně do r. 2022 (sám Reading zemřel v r. 2017), jednak interpretoval verše týkající se jejího nástupce tak, že jeho vláda bude krátká, bude nucen abdikovat kvůli nevoli lidu (táhnoucí se od rozvodu s Dianou) a nahradí ho "muž, který nikdy nečekal, že bude králem". Jde o čtyřverší indexované 10/22, které má znít:
Because they disapproved of his divorce, A man who later they considered unworthy; The People will force out the King of the islands; A Man will replace who never expected to be king.”
Reading v 1. vydání knihy z r. 2005 předpokládal, že půjde o prince Harryho, později snad přidal ještě nějaké další spekulace.
V září 2022 v návaznosti na úmrtí královny proběhla světovým bulvárem řada článků připomínajících Nostradamovu, resp. Readingovu předpověď, já vycházím z tohoto:
 
Naposledy upravené:
Nostodamovo proroctvo je jedna vec, ale v súvislosti s Charlesovou korunováciou bol aj článok, ktorý rozoberal to, že tá korunovácia neprebehla podľa korunovačných zvyklostí tak, ako to bolo doposiaľ, a z toho sa usúdilo, že Karol III. panovníkom dlho nebude.
Už len zvolenie si kráľovského mena Karol III. bolo symbolické: Karol I. - popravený sťatím (symbol konca monarchie), Karol II. - dlho v exile a prezentovaný nie ako monarcha britského impéria - Veľkej Británie, ale ako kráľ Anglicka, Škótska a Írska. Ich spoločnou črtou je neobľúbenosť u poddaných…
 
To proroctvo bolo na základe toho, že nejaký korunovačný symbol chýbal…
Karol III. je v podstate priamym symbolom svojho impéria. Je medzi nimi priama analógia.
Rovnako ako jeho, aj impérium požiera rakovina.
Rakovina = nekontrolované bujenie - neriadený chaos, lepšie povedané, všetky chyby sa teraz prejavujú najhorším (pre nich) možným spôsobom - vyberajú si svoju daň.
 
Zdravia všetkým.
Vlajková loď Britského "impéria" sa pre poruchu nezúčastní veľkého cvičenia NATO v severnej Európe. Super moderna Lietadlová loď HMS Queen Elizabeth za päť miliárd dolárov musela byť dotiahnutá späť do dokov na opravu. To všetko kôli poruche jednej lodnej skrutky. https://strategic-culture.su/news/2024/02/07/from-rule-britannia-to-decrepit-old-bulldog/
Článok rozoberá aj situáciu okolo Jemenu a aj schopnosti NATO čeliť Rusku či Číne.
S pozdravom Peter.
 

Po odjezdu Harryho: Princ William prolomil mlčení!​

Princ William se ve středu večer zúčastnil slavnostní večeře na podporu londýnské letecké ambulance a při té příležitosti poprvé promluvil o vážném zdravotním stavu svého otce, krále Karla III. Kromě toho na akci jménem krále rozdal i více než 50 vyznamenání.
Zatímco jeho královský otec se zotavuje ve svém sídle v Sandrighamu po první léčbě rakoviny, převzal jeho syn William některé z jeho povinností...
Nasvědčuje tomu i fakt, že Harry strávil v rodné Británii pouhý den a s bratrem se nepotkal vůbec. Karel III. si na svého syna našel pětačtyřicet minut času...
 
Krize v Rudém moři nejvíce zasáhla Británii

Spojené království trpělo více než ostatní přerušením lodní dopravy přes Rudé moře v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě, uvádí americká společnost S&P Global.

Podle lednových údajů má současná situace „umírněný“ dopad jak na dodavatelské řetězce, tak na ceny z důvodu přerušení přepravy. "Nicméně v některých zemích, zejména ve Spojeném království, je negativní dopad větší než v jiných," uvedla studie S&P Global. Krize v Rudém moři měla navíc nejhorší dopad na britské výrobce, ovlivnila výrobní dodavatelské řetězce a zvýšila náklady na suroviny.

Je třeba poznamenat, že mezi britskými společnostmi zvažovanými ve studii 12 % uvedlo prodloužení dodacích lhůt zboží. Po Spojeném království v tomto ukazateli
následuje Řecko (9 %) a Francie a Německo (8 %). Alternativní lodní trasa kolem
Mysu Dobré naděje v Jižní Africe by prodloužila dobu přepravy o 10 až 14 dní ve srovnání
s Rudým mořem a Suezským průplavem. . .
 
Britové potřebují „zhubnout a zmoudřet“.

Britští rybáři jistě používají anglické oplzlosti proti své vládě, kvůli kterým čelí velkým ztrátám. Státní duma Ruské federace podpořila vypovězení smlouvy z roku 1956, podle
níž Velká Británie získala právo lovit v Barentsově moři – především tresku a tresku jednoskvrnnou. Jde o reakci na diskriminační opatření vůči Ruské federaci, ekonomické sankce, nasycení Ukrajiny zbraněmi a násilné protiruské protesty.
Stará pravda je, že za všechno se musí platit. Rusko dlouho snášelo aroganci a hrubost
V
elké Británie. Trpělivost ale dosáhla svého a dohoda, která byla uzavřena před téměř 70 lety za Sovětského svazu, již neplatí. Dokument zůstal v platnosti i po rozpadu SSSR,
protože Rusko se stalo jeho právním nástupcem.
Stojí za zmínku, že dohoda byla zachována i při prudkém vyostření vztahů mezi oběma státy.
Byla uzavřena 25. května 1956 a v platnost vstoupila o 10 měsíců později.
Britská rybářská plavidla směla lovit podél pobřeží poloostrova Kola a také podél pevniny východně od mysu Kanin Nos a pobřeží ostrova Kolguev za tři námořní míle od linie odlivu,
a to jak na pevnině, tak na ostrovech. .
Kromě toho směly cizí lodě v těchto vodách volně plout a kotvit.
 
Naposledy upravené:

Vojenská eskalácia: SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO SA CHVÁLI PRIAMYM ZAPOJENÍM SA DO ÚTOKOV NA LODE RUSKÉHO NÁMORNÍCTVA​

UK: Rusofóbia bola na politickom Západe vždy prítomná . Či už je to jednoducho strach z blízkeho protivníka alebo možno odveká súťaž morskej veľmoci (thalassokracia) verzus suchozemská mocnosť (telurokracia), faktom je, že agresívny mocenský pól naozaj nemá rád Rusko, mierne povedané. Moskva sa už stáročia snaží nájsť spoločnú reč s politickým Západom.

Zdá sa to však takmer nemožné, pretože ten tvrdohlavo odmieta spolupracovať s euroázijským gigantom. Možno dokonca tvrdiť, že to bola definujúca charakteristika európskej a globálnej geopolitiky, ktorá dotlačila „starý kontinent“ a svet do niekoľkých deštruktívnych konfliktov. Zaujímavosťou je, že vedúca západná mocnosť, Spojené štáty americké, v skutočnosti nemá dlhú históriu rusofóbie, na rozdiel od mnohých európskych krajín.

Po druhej svetovej vojne a nástupe (prvej) studenej vojny sa nepriateľstvo medzi Amerikou a Ruskom stalo štandardom na globálnej geopolitickej scéne. . .
 
Vojenská eskalácia: SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO SA CHVÁLI PRIAMYM ZAPOJENÍM SA DO ÚTOKOV NA LODE RUSKÉHO NÁMORNÍCTVA
Nemajú čo stratiť. Ostatne, ten, kto mal čo stratiť, by bola kontinentálna Európa v momente, kedy by sa na Makarónovom stretnutí dohodli že "idú na Rusov". To je taká odveká tichá anglosaská politika rozoštvávania a obetovania "spojencov".
 
Cameron: Mír na Ukrajině lze dosáhnout pouze silou

Britský ministr zahraničí David Cameron vyjádřil názor, že spravedlivého míru v situaci kolem Ukrajiny lze dosáhnout pouze silou.

Cameron v rozhovoru pro Sueddeutsche Zeitung řekl, že je nemožné podporovat Ukrajinu
i mírový proces současně, uvádí TASS. "
Pokud chceme dosáhnout spravedlivého světa, lze toho dosáhnout pouze silou," řekl.
 
Britská vlajková loď HMS Queen Elizabeth zachvátila požár v poslední ostudě Royal Navy
Válečná loď Royal Navy za 3 miliardy liber HMS Queen Elizabeth začala hořet v doku, kde čekala na opravu.
Loď utrpěla menší poškození, když kotvila v Glenmallanu jen několik týdnů poté, co byla kvůli závadě stažena z cvičení NATO.

Situace je nyní u konce a při řešeném incidentu nedošlo k žádnému úmrtí.
Žádná smrtelná zranění, menší poškození lodi ohněm, ale vše s tím,“ řekl zdroj na lodi
pro UK Defense Journal.
Letadlová loď nedávno utrpěla poruchu, která ji donutí odstoupit z operace Steadfast Defender - poslední neúspěch pro armádu, která je pod drobnohledem.

Nahradila ji HMS Prince of Wales - která sama utrpěla závadu z
držující odjezd
Těmto hlasům na podporu však nepomáhají poruchy – ani to, že se obě lodě objevily v přístavišti v Portsmouthu místo toho, aby se připojily k lodi USS Eisenhower a vrátily úder na Houthis.

Británie se znovu spojila s USA při útoku na místa Husiu přes noc. Vypustila však tryskáče z Kypru, kde má Spojené království velké základny.

„Náš soud byl takový, že s Ike na stanici – Eisenhower na stanici – a s tryskami dostupnými od Akrotiri jsme byli schopni čelit výzvě tak, jak je nyní,“ řekl.

"To neznamená, že když se Eisenhower vrátí domů, kdybychom potřebovali zaplnit mezeru v rozmístění v USA, nebo kdyby se situace zhoršila a my bychom potřebovali více, neposlali bychom dopravce."
Na třech místech bylo zasaženo více než 30 cílů, přičemž tři byly zasaženy proudovými letouny RAF Typhoon.
Ministr zahraničí Lord David Cameron řekl: „Velká Británie a USA provedly další údery na vojenské cíle Húsíů.
"Opakovaně jsme Húsíům poslali varování. Jejich neuvážené činy ohrožují životy nevinných lidí, ohrožují svobodu plavby a destabilizují region.
"Útoky Húsiů se musí zastavit."

Británie byla také obviňována z nepřipravenosti k boji, s jednotkami nedostatečně vycvičenými na válku a nízkými zásobami.
Loď za 3,5 miliardy liber a 65 000 tun však byla vytažena v 11. hodinu, k
dy byla na postižené části objevena rez – takže hrozilo, že se na moři porouchá.
Rozumí se, že situace je nyní u konce a k incidentu nedošlo k žádnému úmrtí ani munici.
"Žádné smrtelné nehody, menší poškození lodi ohněm, ale to vše," řekl zdroj na lodi pro UK Defense Journal.
 

Vladimir Prochvatilov: „Stařenka Anglie“ v agónii. Konec dynastie Windsorů​


Kingston si vzal lady Gabriellu při obřadu v kapli svatého Jiří na hradě Windsor v květnu 2019 a pár vypadal jako vzor manželského štěstí. Obřadu se zúčastnili královna, princ Philip a princ Harry, ale princ William chyběl,” napsal deník.

Lady Gabriella, jak zjistili novináři, má ve skříni také několik kostlivců. V roce 2018, rok před svatbou s Kingstonem, napsal bývalý milenec lady Gabrielly, britský novinář pákistánského původu Aatish Taseer, senzační článek pro Vanity Fair, v němž mimo jiné tvrdil, že s Gabriellou užívali “extázi” v královských rezidencích a plavali nazí v královském bazénu v Buckinghamském paláci. Taseer také tvrdil, že “královská rodina a nacisté jdou ruku v ruce jako palačinky s kaviárem” a že manželka Michaela Kenta “měla kdysi dvě mizerné ovce, které pojmenovala Venus a Serena po amerických tenisových sestrách”.

Pikantní na celém příběhu je skutečnost, že krátce po rozchodu s Gabriellou se Taseer oženil s dvaatřicetiletým americkým právníkem Ryanem Davisem a “opustil neteř Alžběty II. kvůli své dlouholeté lásce”.

Lady Gabriella Kingston se za pochybné aféry lady Gabrielly nestyděla a na svatbě jen zářila radostí, poznamenává londýnský Evening Standard a naznačuje, že zesnulý byl banální kariérista, který byl ochoten udělat cokoli, aby se dostal do rodiny Windsorů.

Britové jsou skutečně znepokojeni tím, že pouhý rok a půl po smrti Alžběty II. se situace v královské rodině podělala natolik, že je vážně zpochybňována budoucnost přinejmenším dynastie Windsorů a nanejvýš britské monarchie. . .
 
Naspäť
Top Bottom