Správy z Čiech

Vrátím se k procesu s panem Josefem Skálou.
Rozsudek je zcela absurdní a dokládá, jaké "právo a demokracie" v naší zemi vlastně vládne. Obávám se, že jsme se ocitli v době procesů z let padesátých - i když tyto jsem nezažila, nebyla jsem na světě - ale
@JanaK:
Jak koukám, měly jsme stejné myšlenkové pochody. :)
Nevím, jak tebe, ale mě ten "rozsudek" fakt naštval a utvrdil v tom, že v téhle zemi už je všechno za hranou!
Já jen přemýtám, kdy v téhle zemi za hranou všechno nebylo, upřesňuji, kdy procesy skutečně spěly ke světlým zítřkům? A napadají mě jen ona padesátá léta, která jsi tak nešťastně použila..
 
Naposledy upravené:
Pochod Míru na náměstí Míru v Klatovech 5.3.2023 (tedy 2 nebo 3 vlaštovka)
IMG_20230305_173819.jpgIMG_20230305_173127.jpg
img_20230305_171949-jpg.980
 

Prílohy

  • IMG_20230305_171949.jpg
    IMG_20230305_171949.jpg
    158.2 KB · Zobrazenia: 115
Bylo tam tak 60 - 70 lidí, provokatéři žádní, jen jsme patrně způsobily Policii ČR nedělní odpolední směnu, okolo náměstí v jednu chvíli ´´náhodou´´ projížděla 3 policejní auta...
Sledovali nás po celou dobu pochodu, jeden bývalý policista co byl s námi nás upozornil i na bývalé kolegy v civilu kteří si nás ´´nenápadně´´ fotily z rohu náměstí
 
Tak už konečně chápete co tím myslím , když píšu o tom , že každý národ musí aktivně být připraven bojovat za svoji svobodu a předurčení na všech šesti prioritách ?
Pokud ještě ne , tak já si udělám více času a pokusím se to polopaticky vypsat na více stránkách .
Já bych za to byla = abys to vysvětlil obšírněji. Je to potřebné a i já se aspoň utvrdím, že chápu dobře.
Mám totiž ten dojem, že lidi se opravdu chovají ve stylu "buď ticho, ať si nás nevšimnou". A vůbec nesouhlasím s tím, že každý politik může dělat jen to, co mu "vyšší řízení" dovolí. On může dělat, co uzná za vhodné - ale otázkou je, jestli pro to najde podporu zdola.
Samozřejmě - každý politik je jako najatý agent na určitou práci. Byl "vynesen nahoru" kvůli svým vlastnostem i povahovým rysům (je jedno, jestli v dobrém nebo zlém smyslu) a očekává se od něj určitá práce a služba systému.
Jakmile se lidem přestane zamlouvat určité chování systému, měli by začít dost hlasitě brblat, protože pak dostanou i politici jiná zadání. Neříkám, že lepší - ale zcela určitě jiná a záleží na tom, KDO je loutkovodičem politiků té které země (protože toto není všude stejné - jsou státy různých kategorií, některé jsou jen koloniemi, některé jsou koloniemi kolonií).
Loutkovodič - blbec při stavu nespokojenosti nařídí svým loutkám dav umlčet (jako u nás). Což je opravdu tím nejhorším řešením, protože pro loutkovodiče - inteligenty je sociální smír veledůležitým. Protože - loutkovodičů a ani loutek není zas tolik, aby si to s nimi "dav" neuměl vyřídit a to se v minulosti už párkrát stalo. A čím byly záměry "davu" gramotnější, tím déle "dav" bez loutkářů i loutek vydržel. Těmi záměry myslím první prioritu = nabídka jiného systému a s tím se pojí i umění vysvětlit, jak to bude fungovat, na jakých principech.
Teď se dostanu zpět na začátek:
Každý politik, byť nastoupil jako loutka, by měl umět včas vycítit, že "dav" chce něco jiného, než mu systém nabízí. Tedy každý, kdo neschvaluje genocidu vlastního národa.
Teď to neumím správně popsat, tedy to vysvětlím.
Mám na myslí cestu Putina. Nejdříve potichu a nenápadně systém poznal = jeho metody, možnosti, zákulisí. Dost dlouho vypadal jako věrný slouha systému - proto se dostal k moci. Ale - on měl jiný plán a na tom opatrně pracoval. Nejprve se ujistil, zda bude mít podporu "davu", pak si sháněl k sobě lidi, jejichž cíl se aspoň v některých bodech shodoval s jeho.
Kdyby byla pravda, že může dělat jen to, co mu loutkovodič dovolí, bylo by na tom Rusko dneska stejně - spíš hůř - než my.
 
Já jen přemýtám, kdy v téhle zemi za hranou všechno nebylo, upřesňuji, kdy procesy skutečně spěly ke světlým zítřkům? A napadají mě jen ona padesátá léta, která jsi tak nešťastně použila..
To není "nešťastně".
Ty procesy reálně proběhly, reálně se stalo moc věcí, kdy i váleční hrdinové byli souzení a věznění pro jiný názor. Bylo i dost takových kde šlo čistě jen o vyřizování si účtů = nařčení z absurdity a odsouzení bez důkazů = jako nyní u p. Skály.
To je realita, to se stávalo a je to zdokumentováno.
Prozkoumat oprávněnost a zmanipulovanost procesů je práce pro budoucí badatele.
Nespravedlivé až mstivé chování není v lidské společnosti nic divného a můžeme ho sledovat vždy, když se "láme doba". O systému to ale vypovídá jen velice málo, protože je to o lidech.
V padesátých letech soudní nespravedlnosti páchali lidé, kteří měli máslo na hlavě a snažili se od sebe odpoutat pozornost, snažili se být papežštější než papež a tím se zavděčit novému systému.
Nyní ty nespravedlnosti také páchají lidé s máslem na hlavě a ze stejných pohnutek - ale s tím rozdílem, že si myslí, že "věrnou službou" je starý systém ochrání od následků jejich dlouhodobého jednání.
 
Takže celé je to o tom, že on podpoří ( vytvoří) pětikoalici. Ta udělá špinavou práci, je jasné, že znovu zvolena nebude. Kašle na obyčejné lidi - rodiny s dětmi, nízkopříjmové atd.. No a on jako správný investor nyní udělá to, že podpoří ( vytvoří - probudí) staro(novou) stranu ČSSD nebo jiného názvu ( to předpokládám až podle ohlasu, který jeho článek bude mít - je to přeci jenom člověk, co sbírá informace a reakce na vyslané informace) a podpoří ty, které za jeho pomoci pětikoalice zničila - ničí. Ve stylu jednou má míč jedna strana, jednou druhá.
Takže vytvoř problém a navrhni nanajské řešení.
(Když už tady ten pojem Putinovec zmínil…)
(Možná pokus o rehabilitaci modelu “střídání dvou”, jak bylo kdysi ODS/ČSSD. Počítám ale, že podruhé do stejné vody nevstoupíš. Viz na Slovensku Dzurindův pokus “Modrá koalice”.)
 
Mám na myslí cestu Putina. Nejdříve potichu a nenápadně systém poznal = jeho metody, možnosti, zákulisí. Dost dlouho vypadal jako věrný slouha systému - proto se dostal k moci. Ale - on měl jiný plán a na tom opatrně pracoval. Nejprve se ujistil, zda bude mít podporu "davu", pak si sháněl k sobě lidi, jejichž cíl se aspoň v některých bodech shodoval s jeho.
Sice jsem si všiml, že VVPj nesleduješ, ale možná uděláš při této příležitosti výjimku a přečteš si počínaje 10-tým odstavcem kus O-O z 20.2.2023 - tedy pokud nenesu dříví do lesa.
VVPj tam popisuje jak došlo k tomu, že Jelcin jmenoval svým nástupcem Putina.
Občas sice na toto téma už VVPj v minulosti naznačoval, ale tohle je nejdetailnější varianta, kterou jsem zatím zaznamenal.
 
nesouhlasím, že každý politik může dělat jen to, co mu "vyšší řízení" dovolí.
rozvedu:
převážná většina politiků dělá jen to co mu vyšší řízení dovolí (doporučí)
a dav se o řízení nezajímá vůbec a jenom křičí nakrmte mě
a za takovéto situace jsou šance prosadit něco co vyšší řízení nechce mizivé
a tak tvrzení platí z 99,9%
On může dělat, co uzná za vhodné
může se rozhodnout co dělat ve smyslu započít nějaký proces (např, dát vyhlášení), ale nemá pod kontrolou dokončení procesu. Chtít a přát si může cokoliv jako každý člověk, ale při zavedení do praxe společnosti je omezen objektivními okolnostmi a svými schopnostmi.
Navíc většina politiků si nic nepřeje a nesnaží se něco vlastního prosadit kromě toho zůstat u koryta nebo se zviditelnit (viz. seriál Jistě pane ministře - tam se mu nepodařilo svého nic - jenom se z toho pak za pomocí tajemníků (kurátorů) vždy vykroutil).

Za této situace jsou pro nás nejvýhodnější průmyslové elity, které alespoň něco řídí a mají za cíl udržet chod svého podniku, který okolní lidi krmí svými produkty a další zaměstnává. Alespoň mají jiné cíle než jenom čistě parazitovat i když nemyslí na vybudování Božího království na zemi.
 
Naposledy upravené:
@Počtář
Tak jsem si to na tvé doporučení přečetla a jediné, co zatím můžu říct je, že souhlasím jen s částí. Vysvětlím později, ale do sekce "Pjakin".

@Atom:
Atome, moc mě mrzí, že si poslední dobou moc nerozumíme... Tedy přesněji - já nerozumím tomu, proč mi toto píšeš. Psala jsem tam přece o podpoře zdola, na které záleží, co prosadí a co ne. To znamená polopaticky = může dělat co uzná za vhodné, ale výsledek záleží na podpoře zdola. A mám nejasný dojem, že tys toto jen zopakoval, ale odbornými slovy. Tak marně tápu, kde vidíš "problém"...
 
@Počtář
Mám na tebe ještě prosbu, protože nerozumím tomu, co Pjakin myslí tím "Jelcinova rodinka". Jasně, klan, ale o co jako podle Pjakina v té době šlo mezi klany Sobčak a Jelcin? Co jako Jelcinovi nebo Sobčakovi hrozilo?
 
Z iného ako politického súdka - problém s plynovým kúrením v ČR a zrejme onedlho aj u nás. Sám mám rodinu v ČR a stalo sa to aj im - oprava za 400 eur.


Riešenie? Zrejme len hromadná žaloba za všeobecné ohrozenie pri nákupoch nekvalitného nórskeho plynu.
 

První tři dny opět za svoje. Vláda zvažuje návrat přísnější nemocenské​

 
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula dobře ví, jak je u nás trh s potravinářským zbožím dnes rozparcelován, kdo tam hraje první, druhé, třetí či čtvrté housle, takže měl při prudkém růstu cen potravin dávno zakročit. „Ale rozumím tomu, že si to nikdo nechce rozházet s takovými silnými partnery, jako jsou Lidl, Kaufland, Tesco nebo Globus. Jsou to obrovské nadnárodní firmy, jejichž politická moc je téměř bezbřehá. Bohužel, kdo tím trpí, jsou nejenom čeští spotřebitelé, kteří platí ukrutně vysoké ceny, ale také čeští subdodavatelé,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz na dvojí škody makroekonom a bývalý náměstek ministra financí Jaroslav Šulc. „Já jsem se proti mezinárodním koncernům postavil a důsledkem toho byl můj vyhazov,“ říká sám o sobě.
 
@dasa - k řeporyjci:
Já se na to ptala už před delším časem = jak je možné, že takové hovado sedí na radnici. A víš, co mi místní odpověděli? Prý - když on dělá pro obec hodně, stará se... a tady v obci takhle nevyšiluje. On je nemocný... nemůže za to...
A mám dojem, že mi i zde na diskusi nějaký místní zopakoval to samé.
No - a byla jsem "utřená". Protože je jasné, že s podporou obyvatel tam prostě bude. A pokud ho za ty jeho kydy nikdo nepostihuje, tak sám od sebe nepřestane. Ne že by Novotného nikdo nežaloval. Bylo už povíce trestních stíhání, ale... Kde není vůle s tím něco dělat, tam se spravedlnosti těžko dovolat. Mám dojem, že něco skončilo i u nejvyššího soudu a ten dokonce šetření nižšího soudu shodil.
 
Naposledy upravené:

Česká pošta je na tom bídně a hrozí jí insolvence​


Česká pošta se podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ke konci roku může dostat do insolvence. Loni podnik vykázal ztrátu 1,5 miliardy korun, uvedl ve středu na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně Rakušan.

Ministerstvo spolu s vedením pošty chystá transformační projekt, který bude spočívat v rozdělení firmy na státní podnik zajišťující základní služby objednávané státem a komerční část poskytující balíkové služby nebo logistiku. Legislativní příprava transformace by měla být hotová do poloviny letošního roku, na podzim by mělo začít rozdělování podniku.

Transformační proces by měl podle Rakušana probíhat v tomto a příštím roce.

“ V roce 2025 už bychom měli fungovat v novém schématu, které by v ideálním případě mělo přinést lepší služby a jedna část České pošty by měla generovat zisk. To, o čem se teď bavíme, je hledání nejvhodnějšího finančního modelu pro přechodné období, aby nedošlo k nějakému fatálnímu finančnímu problému," řekl ministr vnitra.

---------
Klasika: Dosadí se vedení s nulovou zodpovědností, které má za úkol podnik zničit => Za to obdrží miliónové odměny => Následně se řekne, že stát je špatný hospodář a musíme to zprivatizovat...
 
Já se na to ptala už před delším časem = jak je možné, že takové hovado sedí na radnici. A víš, co mi místní odpověděli? Prý - když on dělá pro obec hodně, stará se... a tady v obci takhle nevyšiluje. On je nemocný... nemůže za to...
To, co převádí Novotný není "jenom" nenormální. To už je nenormálně nenormální.
To není z jiné galaxie, to je rovnou z jiného vesmíru.
Vrtá mi to již delší dobu v hlavě.

Zkusím to propočítat:
i. Předtím, než se tam stal Novotný starostou, slyšel/věděl někdo něco o nějakých Řeporyjích?
Ne. Co to znamená? Že to není nějaká rezervace úchylů, ale že tam žijí normální lidé. Je to původně "připražská" vesnice, cca 4500 obyvatel. Větší vesnice, kdysi to byl městys.
ii. Novotný se stal starostou už podruhé.
Co to znamená? Že má podporu zdola.
Co to znamená? Vzhledem k velikosti obce to znamená, že musí pracovat pro obec, jinak by nebyl zvolen.
Co to znamená? Že to není blázen, i když vyvaluje oči.
iii. Novotný je jewrej.
Co to znamená? Že mu prochází to, co by jinému neprošlo.
(Pravda, tahanice po soudech byly, a ne jednou. Ale dostával max pokuty, nevšiml jsem si, že by dostal podmínečný trest odnětí svobody. By asi nemohl starostovat. Přitom tam byl i "trestný čin nebezpečného vyhrožování", když "...Novotný v roce 2016 >napsal, že plánuje vraždu< (!) Marka Víta, kontroverzního podnikatele a recidivisty.".)
iv. Nevšiml jsem si, že by na Novotného jakkoliv reagoval Zeman. Pravda, orel much nelapá. Ale neozval se ani v pomníkových kauzách (Koněv, Vlasovci). Pokud vím, malopetra (dobového ČSSD ministra zahraničí Petříčka) kritizoval za mnohem menší věci, zatímco prasopsovo starostovské "vměšování do zahraniční politiky" nechával být...přitom Zeman tak rád a často kritizuje novináře... (a Novotný je bulvární novinář, takže Zeman mohl pronést nějaký neadresný "bonmot" ve stylu "...a dnes se do zahraniční politiky státu plete kdejaký pokleslý bulvární novinář...").
Co to znamená? Že to bylo divné, takové hlasité mlčení.
v. Počítám, že to celkově nemůže být samo sebou nebo něco přirozeného (nemoc apod. - že chlastá a fetuje, tak to asi jo, ale bídně zatím nevypadá, vyžranej je dost, tak to bude asi jenom "takové to domácí žvýkání" :- ).
Co to znamená? Že se nabízí varianta, že to musí být role za účelem řízení. Je to Matovič na steroidech. Nebo vtělení Švejka pro 21. století. Když to chceš odepsat, postav se tomu do čela a přežeň to.

Závěr: Je to hrozné, ale jsem nucen počítat i s tím, že pracuje proti "nim". Což ovšem nemusí znamenat, že se mu všechno zdařilo. Každopádně, úkoly jsou tady dlouhodobé a ještě neskončil.

(Na závěr citát z wiki-článku: "Jako šéfredaktor bulvárního webu řekl v červenci 2013 o Ivetě Bartošové, že ji „skutečně zabijeme“ a „budeme na ní parazitovat až do konce a ještě půl roku po něm. Je to tvrdé a morálně špatné, ale tak to je.“". A přesně to se potom taky stalo. Ozvučení plánu nepomohlo a Bartošová zemřela v roce 2014.)
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom