Správy z Čiech

Ano, přesně tak, to je ono. Děkuji za doplnění. Také si to pamatuji takto. Problém WTH nevyřešil a museli se pokorně vrátit k původním tyčím. Nyní jsem někde četla, že prý už tyto
problémy odstranili, ale přiznávám, že jim nevěřím. Vzhledem k úpadku, ve kterém ještě do nedávna byli ( ve Francii snad ani nedostavěli JE) nemyslím, že to tak je.
Problém palivových článků z USA byl v tom , že se po několika měsících rozpadl . Ten ze zaostalého Sovětského Svazu vydrží stabilně několik let .
Takže plánují jadernou katastrofu pro střední jewropu a okolí .
Může Nás těšit to , že radovat se z Našeho území nebudou .
 
Česká televize už není veřejnoprávní, ale vládní, protože bojuje jenom proti těm, kteří nesouhlasí s vládou.
ČT je provládní dnes, ale nebyla v tomto režimu provládní vždy. Kdyby byla opravdu státní, bylo by alespoň jasné, kdo jí má na povel, tedy čí propagandu hlásá. Já osobně jsem pro to, aby ČT byla státní, ať ji řídí klidně ti, kteří jsou ve vládě, a ať je provoz placen ze státního rozpočtu (máme to platit v daních nebo koncesionářských poplatcích, je to jedno) - to prosazuji již od krize v ČT z roku 2001. Hrát si na nějakou nezávislost nemá smysl. Jestli je na něčem ČT opravdu nezávislá, tak na pravdě. Ta "veřejnoprávnost" spočívá v tom, že ČT ovládá kdoví kým ovládaná klika. Když byl předsedou vlády Klaus, nevěděli, jak mu vlézt do zadku. Naopak za Zemana už ČT provládní nebyla ani náhodou. Babišovi na ruku také zdaleka nešli - s výjimkou propagace covidového fašismu. Takže ano státní televizi. Až stát bude náš, bude naše (česká) i ČT.
 
Česká pošta oznámila seznam rušených poboček, 35 ubyde v Praze a 19 v Ostravě.

Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které zruší k polovině roku. V Praze jich ubude 35, v Ostravě 19 a po 12 pobočkách zanikne v Brně a Plzni. Nejvíce pošt se zruší v Moravskoslezském kraji, celkem 42, dále v hlavním městě a 22 v Ústeckém kraji. Vyplývá to z informací na webu České pošty.

Rušené pobočky pošta vybírala podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, ekonomické rentability jejich provozu a podle kritérií, jež jsou důležitá z pohledu klienta, jako jsou například bezbariérový vstup nebo dostupnost MHD.
1680256570_Save.jpg
 
Česká pošta oznámila seznam rušených poboček, 35 ubyde v Praze a 19 v Ostravě.

Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které zruší k polovině roku. V Praze jich ubude 35, v Ostravě 19 a po 12 pobočkách zanikne v Brně a Plzni. Nejvíce pošt se zruší v Moravskoslezském kraji, celkem 42, dále v hlavním městě a 22 v Ústeckém kraji. Vyplývá to z informací na webu České pošty.

Rušené pobočky pošta vybírala podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, ekonomické rentability jejich provozu a podle kritérií, jež jsou důležitá z pohledu klienta, jako jsou například bezbariérový vstup nebo dostupnost MHD.
1680256570_Save.jpg
No hlavně je vybírali podle prodejnosti budov :). Na Idnesu diskuse a lidé jsou vytočení. Probírají tam absolutně nelogická uzavření poboček, které byly každý den plné k prasknutí a nechají třeba miniaturní pobočku, která není schopna zvýšený zájem zvládnout. Na idnesu je kompletní seznam i s adresami.
 
Naposledy upravené:
Jmenovat se Svoboda a ještě si dovolit projev svobodné vůle, to se nevyplácí...
Důtka a konec v olympijském výboru. Svoboda dostal trest za podporu Rusů

Důtka a konec v olympijském výboru. Svoboda dostal trest za podporu Rusů
Zdroj: https://www.idnes.cz/oh/olympismus/...ympijskeho-vyboru.A230331_151910_sport_oh_rou
z textu: ...
...Za výroky k válce na Ukrajině a návratu ruských a běloruských sportovců do mezinárodních soutěží navíc dostal důtku od ředitele Dukly Pavla Bence.
... „Dvojrole profesionálního vojáka a zástupce sportovců v komisi nejde dohromady, proto jsem se rozhodl na členství rezignovat. Nejsem advokát Ruska a mrzí mě, že má neobratná vyjádření mohla poškodit armádu a resort obrany,“ řekl David Svoboda.

Já této "dámě" už nemůžu přijít na jméno...

Černochová o Svobodovi: Pojedeme za ukrajinskými vojáky, snad změní názor​

z textu:
...Olympijský vítěz v pětiboji a do dneška i předseda Komise sportovců Českého olympijského výboru David Svoboda v pátek před půl jedenáctou zamířil do sídla ministerstva obrany přímo do kanceláře šéfky resortu Jany Černochové (ODS). Svoboda musel vysvětlovat své výroky o možnosti startu Rusů a Bělorusů na hrách, k čemuž se kloní Mezinárodní olympijský výbor.
...Za chvilku po našem rozhovoru sem na resort ministerstva obrany pan Svoboda přijde. Mám tady na stole 200 fotografií se jmény mrtvých ukrajinských sportovců. Určitě mezi nimi i on najde někoho, koho zná. Jsou to lidé, kteří se už nikdy na žádnou olympiádu nepodívají, neobejmou svoje ženy, děti, muže, neudělají nic. To, že se pan Svoboda pouštěl na velmi tenký led s tím, že komentuje, jestli Rusko a Bělorusko se má účastnit takto významného klání, považuji za chybu. Myslím, že dostatečným trestem bude pro pana Svobodu v tuto chvíli to, že by se mnou měl vyjet do Libavé ve chvíli, kdy tam bude další turnus ukrajinských vojáků, které tu cvičíme.

Ještě mě napadlo, kdopak bude místo něj předsedou Komise sportovců ČOV? To bude určitě jiný kádr.

 
Naposledy upravené:
Naposledy upravené:
>Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které zruší k polovině roku. V Praze jich ubude 35, v Ostravě 19 a po 12 pobočkách zanikne v Brně a Plzni. Nejvíce pošt se zruší v Moravskoslezském kraji, celkem 42, dále v hlavním městě a 22 v Ústeckém kraji. Vyplývá to z informací na webu České pošty.
A kolik lidi zustane bez prace, to nepsali?
 

Propouštění v České poště se dotkne až 2269 pozic.​

ministr vnitra Rakušan, se kterým jsme se setkali ještě před nástupem do jeho funkce, o všech těchto problémech, co se týče české pošty, věděl.“

😤Předseda Odborového hnutí zaměstnanců České pošty Evžen Dvorský v rozhovoru pro ČT24 uvádí, že Vítu Rakušanovi již dříve bylo až do detailu popsáno, jaký problém Česká pošta má.

🧐🤷‍♂️Předseda klade docela zajímavý dotaz, kdo má teď odpovědnost za zlikvidování logistiky, zrušení poboček a propouštění zaměstnanců? Kde jsou peníze?

🤡💸Podle slov Dvorského ČP „zaplatila samozřejmě také akci pana Rakušana, kde se na Ukrajinu posílali balíky zadarmo, zhruba asi za 60 milionů korun“.

Zdroj: https://t.me/neCT24/30257

myslim, že to stým súvísí
 
Naposledy upravené:
Tak mě napadá likvidace Pošty jako takové. Kolik peněz a transakcí denně proteče, kolik lidí tam má SIPA, pojištění, spoření atd. Navic si myslim, že do určité míry to byl podnik národní. A "národní" mělo zaniknout. Míč je na straně globalistů, jestli tedy chtějí obnovu národů jako takových. 🤔
 
Jmenovat se Svoboda a ještě si dovolit projev svobodné vůle, to se nevyplácí...
Důtka a konec v olympijském výboru. Svoboda dostal trest za podporu Rusů


z textu: ...
...Za výroky k válce na Ukrajině a návratu ruských a běloruských sportovců do mezinárodních soutěží navíc dostal důtku od ředitele Dukly Pavla Bence.
... „Dvojrole profesionálního vojáka a zástupce sportovců v komisi nejde dohromady, proto jsem se rozhodl na členství rezignovat. Nejsem advokát Ruska a mrzí mě, že má neobratná vyjádření mohla poškodit armádu a resort obrany,“ řekl David Svoboda.

Já této "dámě" už nemůžu přijít na jméno...

Černochová o Svobodovi: Pojedeme za ukrajinskými vojáky, snad změní názor​

z textu:
...Olympijský vítěz v pětiboji a do dneška i předseda Komise sportovců Českého olympijského výboru David Svoboda v pátek před půl jedenáctou zamířil do sídla ministerstva obrany přímo do kanceláře šéfky resortu Jany Černochové (ODS). Svoboda musel vysvětlovat své výroky o možnosti startu Rusů a Bělorusů na hrách, k čemuž se kloní Mezinárodní olympijský výbor.
...Za chvilku po našem rozhovoru sem na resort ministerstva obrany pan Svoboda přijde. Mám tady na stole 200 fotografií se jmény mrtvých ukrajinských sportovců. Určitě mezi nimi i on najde někoho, koho zná. Jsou to lidé, kteří se už nikdy na žádnou olympiádu nepodívají, neobejmou svoje ženy, děti, muže, neudělají nic. To, že se pan Svoboda pouštěl na velmi tenký led s tím, že komentuje, jestli Rusko a Bělorusko se má účastnit takto významného klání, považuji za chybu. Myslím, že dostatečným trestem bude pro pana Svobodu v tuto chvíli to, že by se mnou měl vyjet do Libavé ve chvíli, kdy tam bude další turnus ukrajinských vojáků, které tu cvičíme.

Ještě mě napadlo, kdopak bude místo něj předsedou Komise sportovců ČOV? To bude určitě jiný kádr.
Čím víc ukřičený proti Rusku bude, tím má větší šanci ... já bych to tipnul na Haška.
 
Ono to vše spolu souvisí. Bude horší dostupnost ČP, lidé si budou více zřizovat Datové schránky. Počítám, že se velmi brzo začnou ještě více zdržovat balíky, dopisy a další služby- například roznos volebních lístků. No a pak už je jen blízko ke korespondenčnímu hlasování. Je zajímavé, jak tzv. demokratům vadí jakákoli snaha o kontrolu ČT a případné její omezení a zároveň, jak jedno je jim, zda a v jakém stavu bude mít stát svoji vlastní poštu...
 
Navic si myslim, že do určité míry to byl podnik národní.
Myslím, že v tomto případě je přiléhavější označení "státní". Pošta jako historický symbol spolehlivosti, serióznosti, důvěryhodnosti suverénního státu jako garanta bezpečnosti zásilek, jistoty jejich doručení a neporušitelnosti listovního tajemství. Vytvořil se dokonce zvláštní archetyp pošťáka, který z důvodu své úřednické cti roky hledá ztraceného adresáta, objevující se v pohádkách a romantických příbězích. Potvrzení pošty o doručení úřední zásilky je také veřejnou listinou (tj. údaje v něm uvedené platí, není-li spolehlivě prokázán opak) s dalekosáhlými právními důsledky. Jinak řečeno, demontáž pošty symbolizuje demontáž státu.
 
Jmenovat se Svoboda a ještě si dovolit projev svobodné vůle, to se nevyplácí...
Důtka a konec v olympijském výboru. Svoboda dostal trest za podporu Rusů


z textu: ...
...Za výroky k válce na Ukrajině a návratu ruských a běloruských sportovců do mezinárodních soutěží navíc dostal důtku od ředitele Dukly Pavla Bence.
... „Dvojrole profesionálního vojáka a zástupce sportovců v komisi nejde dohromady, proto jsem se rozhodl na členství rezignovat. Nejsem advokát Ruska a mrzí mě, že má neobratná vyjádření mohla poškodit armádu a resort obrany,“ řekl David Svoboda.

Já této "dámě" už nemůžu přijít na jméno...

Černochová o Svobodovi: Pojedeme za ukrajinskými vojáky, snad změní názor​

z textu:
...Olympijský vítěz v pětiboji a do dneška i předseda Komise sportovců Českého olympijského výboru David Svoboda v pátek před půl jedenáctou zamířil do sídla ministerstva obrany přímo do kanceláře šéfky resortu Jany Černochové (ODS). Svoboda musel vysvětlovat své výroky o možnosti startu Rusů a Bělorusů na hrách, k čemuž se kloní Mezinárodní olympijský výbor.
...Za chvilku po našem rozhovoru sem na resort ministerstva obrany pan Svoboda přijde. Mám tady na stole 200 fotografií se jmény mrtvých ukrajinských sportovců. Určitě mezi nimi i on najde někoho, koho zná. Jsou to lidé, kteří se už nikdy na žádnou olympiádu nepodívají, neobejmou svoje ženy, děti, muže, neudělají nic. To, že se pan Svoboda pouštěl na velmi tenký led s tím, že komentuje, jestli Rusko a Bělorusko se má účastnit takto významného klání, považuji za chybu. Myslím, že dostatečným trestem bude pro pana Svobodu v tuto chvíli to, že by se mnou měl vyjet do Libavé ve chvíli, kdy tam bude další turnus ukrajinských vojáků, které tu cvičíme.

Ještě mě napadlo, kdopak bude místo něj předsedou Komise sportovců ČOV? To bude určitě jiný kádr.
Aktivní blbec Dominik Hašek?
 
Mě vážně děsí, jak rychle to vše jde...

Ministr Bartoš: Digitalizace veřejné správy pod jednou střechou, DIA zahajuje svou činnost​

z textu:
...Od 1. dubna 2023 začíná fungovat Digitální a informační agentura (DIA), která bude mít na starosti digitalizaci veřejné správy. Cílem vzniku DIA je posílit a sjednotit digitální transformaci veřejné správy, zlepšit poskytované služby občanům, umožnit strategické financování a zlepšit digitální úroveň České republiky v rámci Evropy.
...

V prvních měsících se DIA zaměří na přebírání agendy a na postupnou transformaci v?plně fungující úřad zajišťující digitalizaci veřejné sféry. „Budujeme zcela novou instituci pro zvýšení efektivity státu, otevíráme naplno dveře digitálnímu pokroku. Předem upozorňujeme, že vše nebude jen zalité sluncem, mohou se objevit problémy technického rázu. Nebude to však nic, co by ohrozilo fungování digitální státní správy a všechny problémy budou okamžitě řešeny,“ dodává Mesršmíd.
Hlavním projektem pro tento rok bude vývoj nového digitálního dokladu, který bude v?první fázi obsahovat občanský a následně pak řidičský průkaz. V roce 2026 pak bude tento pilotní projekt aktualizován do evropské digitální peněženky, která bude platná napříč státy Evropské unie. Ta už bude zahrnovat i další informace jako je doklad o vzdělání či zdravotní dokumentace.

No a pak už jen doplní volební lístky a ......
 
dodává Mesršmíd

Kdo je Martin Mesršmíd (45)​

  • Vystudoval informační management na pražské Vysoké škole ekonomické (2004), na škole pracoval jako programátor pro Agenturu Student, která se zabývá zprostředkováním brigád. Mezi roky 2005 a 2010 působil v Seznam.cz, kde měl jako manažer na starosti portál Sprace.cz, zaměřený na pracovní příležitosti. Od září 2010 do května 2013 pracoval v Economii, kde řídil oddělení zodpovědné za elektronickou distribuci obsahu.
  • Od června 2013 pracoval zejména pro Avast, zhruba rok se věnoval vedení týmu zaměřeného na zkoumání dat, poté vystřídal několik pozic v divizi Jumpshot, která zpracovávala data o uživatelích. Tu začátkem roku 2020 Avast uzavřel poté, co musel čelit kritice, že Jumpshotu předává údaje o aktivitách konkrétních uživatelů na internetu a že tato divize je pak prodává svým klientům. Poté Masršmíd znovu pracoval pro mateřský Avast.

Člověk, který prodával data uživatelů Avastu jde do státní správy.
Hurá.
 

Kvitová: Ruští a běloruští tenisté by neměli na olympiádě startovat​


"Můj postoj je samozřejmě stále jasný, jsem proti válce a více mi záleží na lidech a hráčích z Ukrajiny. Oceňuju, že Wimbledon to měl loni těžké, když se nedávaly body kvůli tomu, že tam Rusové a Bělorusové nehráli," odpověděla Kvitová na otázku, co jako šampionka z let 2011 a 2014 říká pátečnímu oznámení Wimbledonu.

"A podle mého názoru by neměli (tenisté z Ruska a Běloruska) startovat ani na olympiádě. V tomhle jsem spíše na ukrajinské straně. Cítím to tak, že olympijské hry jsou tu proto, že nechceme na světě válku. Takže to mi dělá starost. A opravdu jsem ocenila, když je Wimbledon loni nepozval," zopakovala bronzová medailistka z olympijských her v Riu de Janeiro 2016, kterou dnes v Miami čeká finále proti Jeleně Rybakinové z Kazachstánu.
Tenis jako jeden z mála sportů umožnil ruským a běloruským sportovcům po začátku války na Ukrajině loni v únoru nadále individuálně s neutrálním statusem startovat, nesmějí se ale účastnit týmových soutěží. Mezinárodní olympijský výbor tento týden doporučil všem mezinárodním federacím návrat reprezentantů obou zemí jako jednotlivých neutrálních sportovců. Ukrajinští politici a představitele sportu na to reagovali odmítavě a nařídili svým sportovcům soutěže s Rusy a Bělorusy bojkotovat.

To, že Kvitová vyjádřila tento postoj, mě vůbec nepřekvapilo.
Nicméně, získala si souhlas už jen menší části účastníků diskuse.
Za předpokladu, že by hlasování bylo čisté, tak její názor podporuje maximálně tak 40 až 45% lidí.
Když se moc tlačí, většinou je z toho ho**o.
 
Hloupě se zeptám, protože to opravdu nevím:
Co je to za pána moderátora?
Můj názor: ten pán nemiluje Rusko - on mu tím, co dělá, jen škodí.
Znovu zdůrazňuju, že je to můj názor, pána neznám a z té relace jsem vyposlechla necelých 10 minut - až po část, kde pán přesvědčeně tvrdí, že změna může přijít k nám jen z východu na pásech ruských tanků.
Za sebe říkám, že ten pán je magor, kterému nejde ani o změnu a ani o napravení vztahů s RF. Natož aby miloval RF. Tvrdím to i bez toho, abych do toho nějak montovala Rajchla.
Nejsou hloupé otázky.
Mohou být jen hloupé odpovědi. Nebo chybné výpočty ;- )
V případě pana ventilátora “Vysílače” bude pravděpodobnost chyby ve výpočtu velmi malá.
Na tento TyTrubka kanál “VYSÍLAČ 📣 /@VYSILAC” bych si dával pozor.
Dne 5.2.2023 publikoval pohřebním hlasem emocionální rozloučení s diváky…
Ano, počítám, že jde o další služební kanál…
Takže žadný mág-or.
A tohle…
po stávkávce 11.3. se pustili do Rajchla
…je pečeť.

P.S.:
Poslechl/proskákal jsem si ten linkovaný pořad onoho “Vysílače”/Vysírače z 28.3.2023 celý. A přišla mi taková volná asociace s šablonou, kterou začaly používat tzv. “české” tzv. “celebrity”. Občas je užitečné sledovat i bulvár, je totiž možné tam uvidět zajímavé metody.
Jednou z nich je řízený/imitační milostný trojúhelník. To se tak domluví 3 celebritky, které potřebují zvýšit svoji sledovanost na soc. sítích či zvýšit pravděpodobnost obsazení “známé tváře” do nějakého seriálu apod. Zapojí se samozřejmě i nějaká ta spřátelená bulvární média, což není problém, jelikož jde o “win-win” spolupráci a taky proto, že jde o příslušníky téže nejstarší mafie světa. Musíme si pomáhat, že ano.
Jak to funguje? On-“zlý” chodí s ní-“hodnou”. Objeví se ona-“zlá”, která jí-“hodné” odloudí jeho-“zlého”. Nějakou dobu se spolu okatě tahají (rozuměj: nechávají se spolu fotit na celebritních akcích apod.). Už už to vypadá, že je vše ztraceno (no protože on-”zlý” má s ní-“hodnou” samozřejmě malé dítě a přitom nejsou manželé). A najednou blesk z čistého nebe: on-“zlý” nečekaně opustí ji-“zlou” (a přitom ještě “včera“ je vyfotili, jak se k sobě “mají”), stává se “hodným”, vrací se k ní-“hodné”, která mu - “logicky” - odpouští, páč s ním má dítě, a bere si ji-“hodnou” za právoplatnou manželku. Dobro zvítězilo. Lze opakovat i vícekrát, ve formě manželských “nevěr”. Některé dokážou prosáknout do českého bulváru dokonce i ze zahraničí :- )
Popsanou šablonu jsem v poslední době zaregistroval 2x.
 
Naspäť
Top Bottom