Správy z Čiech

Snad Vás tato plodná přehlídka náhledu do duše Jasánků pobaví tak , jako mne . Místy to připomíná styl Jardy Haška .
Když si člověk uvědomí , že ta satira je pravdivá , tak už legrace končí a nastává okamžik , řádně zamést schody , zezhora dolů .
 
Naposledy upravené:
Železný si potřebuje odpočinout. Bylo toho na něj, na chudáčka, moc, tak si bere nemocenskou.
Co kdyby se ta nemocenská změnila na dohodu o rozvázání prac. poměru. Na forumu 24 mají určitě ještě místo. Wollner se tam už přesunul.
 

Spousta lidí věří, že Ruská federace (s podporou Číny) k nám z mnoha důvodů nemůže NIKDY vstoupit. Myslí si to z různých důvodů nejen lidé na alternativě, ale i populace zhypnotizovaná hlavními médii. Každý z různých důvodů věří, že něco takového absolutně není možné.
Já se závěrem autorky toho článku docela souhlasím, něco takového jsem v soukromé korespondenci psala už začátkem března. Koláč je rozporcován a západ tu nebude (=Nato bude v hranicích 1997, pokud tedy vůbec bude existovat), proto ta extrémní snaha západu na poslední chvíli urvat toho co nejvíc, co nejvíc to tu vydrancovat. Protože pak už to nepůjde.
 
Já se závěrem autorky toho článku docela souhlasím, něco takového jsem v soukromé korespondenci psala už začátkem března. Koláč je rozporcován a západ tu nebude (=Nato bude v hranicích 1997, pokud tedy vůbec bude existovat), proto ta extrémní snaha západu na poslední chvíli urvat toho co nejvíc, co nejvíc to tu vydrancovat. Protože pak už to nepůjde.
A pokud možno zlikvidovat co nejvíc populace . Tak či onak .
 
A pokud možno zlikvidovat co nejvíc populace . Tak či onak .
Ale snaha o likvidaci populace je i tam, vzhledem k všude přítomným (p)otravinám, jehličkování atd. Jinak sledujeme v přímém přenosu stěhování centra řízení do Číny, což prozrazuje mj. i v podstatě likvidace Švýcarska. Sbližování Číny s Ruskem není nic jiného než zajištění dostatečných zdrojů pro toto centrum. Také je zajímavé, jakým způsobem se dostává do popředí Írán. Nicméně se domnívám, že toto jsou děje, které probíhají setrvačností, výsledek asi bude úplně jiný než očekávaný/plánovaný.
 
Já se závěrem autorky toho článku docela souhlasím, něco takového jsem v soukromé korespondenci psala už začátkem března. Koláč je rozporcován a západ tu nebude (=Nato bude v hranicích 1997, pokud tedy vůbec bude existovat), proto ta extrémní snaha západu na poslední chvíli urvat toho co nejvíc, co nejvíc to tu vydrancovat. Protože pak už to nepůjde.
Ke stejnému cíli se lze dobrat i skrze 4. prioritu řízení (měkčí varianta než skrze účast v bojích). Podle mě už to probíhá - propad výnosnosti východoevropských poboček nadnárodních korporací. Jakmile vyschne přítok peněz z východu na západ začne hemžení. Pak se ukáže, zda tu jsou ještě nějaké zbytky zdravého rozumu a vůle přežít nebo jenom mozky vymyté západní ideologií.
 

Best. Friday Edition: Návrat Kalúska?​

Úvahy Miroslava Kalouska o možnosti založení nové politické strany rozpočtové odpovědnosti a jeho včerejší kritika na TV Barrandov ohledně zveřejnění nahrávek Jakuba Železného a Mariana Jurečky nám připomněly Final Word, který jsme vydali v červenci 2019:

Kalúskove rakúske miliárdy
Andrej Babiš už roky bez důkazů obviňuje Miroslava Kalouska z toho, že má nelegální příjmy. Už 10. července 2015 Babiš ve Sněmovně https://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/029schuz/s029330.htm
prohlásil, že má Kalousek spolu s prodejcem zbraní Richardem Hávou firmu
v Rakousku a ve Švýcarsku, kde „nakradl miliardy.“ Tento výrok vzbudil pochybnosti o Kalouskových aktivitách ve funkci náměstka ministra obrany, nakonec to ale byla podpásovka, protože se všichni mohli jen domnívat. Věta, kterou na straně 128 své nové knihy „Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel“ zachytil Ondřej Závodský, je konkrétnější. Podle Závodského Babiš kolegům řekl: „Ten Kalúsek, ten ľudský odpad, ten má, ten kokot, 9 miliárd s Hávou v rakúskej banke.“* Jak mohl Babiš jako ministr financí vědět, že Kalousek s Hávou mají zrovna 9 miliard Kč? Nedostal náhodou Babiš zprávu od svého rakouského protějšku na základě nových pravidel OECD o výměně bankovních informací? Veřejnost si tentokrát zaslouží jasnou odpověď.
*Celé to zní takto: „Ten Kalúsek, ten ľudský odpad, ten má, ten kokot, 9 miliárd s Hávou v rakúskej banke, ten zločiněc tam môže len na to své zosraté konto kúkať, len si nad ním môže pohoniť vtáka, pretože keď by si ich vybral, tak by ho zavreli, kokota zosratého.“

Možná by Kalouskův návrat do politiky přinesl odpověď na otázky, které jsme si tehdy položili.
Tento článek původně vyšel 2. července 2019 v angličtině pod názvem Kalúsek's Austrian billions.
 

Zbořil: To už je vážné. Ohně ve Francii, posun na Ukrajině. A ještě hůř​


ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ani já si nemohu zakázat přemýšlet o tom, jaká bude budoucnost mých úspor, jaký ohled k nim budou mít čeští výběrčí daní,“ podotýká politolog Zdeněk Zbořil k mediální tmě a „nezvyklému pohybu peněz i bankéřů“. Komentuje i rekordní zisk ČEZ: „Dravci z ČEZ jsou nemilosrdní a vládu, Parlament a ty, kteří rozhodují, mají, jak říká lid, ‚na háku‘.“ A protesty ve Francii? „Tentokrát je to mnohem divočejší a alespoň podle obrazových zpráv z Paříže to vypadá, jako kdyby někdo i ve Francii ohrožoval naše ‚evropské hodnoty‘,“ říká politolog. . .
 
Odborník na protokol Jindřích Forejt k presidenskym darkum
Na odlehceni i zamysleni zde.
Obamovi například obdrželi misku pro psa s americkou vlajkou od Topolanka, princ William dostal od Česka koně, kterého se nepodařilo převézt atd.
Zajimave pocteni.
 
Odborník na protokol Jindřích Forejt k presidenskym darkum
Na odlehceni i zamysleni zde.
Obamovi například obdrželi misku pro psa s americkou vlajkou od Topolanka, princ William dostal od Česka koně, kterého se nepodařilo převézt atd.
Zajimave pocteni.
Děkuji. Dary prezidenta Zemana jsou také zajímavé. Kůň z Kladrub, který tu musel zůstat :) a jabloň ( typický český strom) také. Nepodařilo se je "přesadit" :)
 
Napsala jsem návrh dopisu, který je možno poslat předkladatelům návrhu zákona, případně opravte nebo navrhněte něco jiného:

Dobrý den,
Nevím, jestli jste poslancům ještě někdo psal ve věci předložení zákona o státním znaku a vlajce pro Moravu a Slezsko. Toto mi napsal Vondráček z ANO, hlavní iniciátor:

Dobrý den,

děkuji za Váš zájem o uvedené téma i za Vaše myšlenky. Předně se musím omluvit, že na Váš e-mail reaguji až nyní, ale bohužel díky "zeleným aktivistům" mám doslova zahlcenou e-mailovou schránku a díky tomu Váš e-mail propadl a až nyní jsem se k němu komplikovaně dostal.

Co se týká návrhu zákona o zemských znacích a vlajkách, pak sděluji, že hodnota navrhovaného zákona je spíše symbolická. Žádný z 79 poslanců, kteří podepsali návrh tohoto zákona, není žádným separatistou. V návrhu zákona není ani zmínka o jakémkoliv vyčleňování nebo státnosti. Jde poue o vyjádření toho, co již máme napsáno v preambuli naší Ústavy, kde se přímo píše:
"My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody."
Závěrem musím uvést větu, ve kterou hluboce věřím: "Morava nerozděluje, Morava spojuje!"

S pozdravem
Radek Vondráček
 

STAN chce zvýšit DPH - EB


Na pravici se náhle zmenšil prostor pro novou rozpočtově odpovědnou politickou stranu. STAN, strana starostů a německých zájmů, chce v příštím roce stáhnout schodek státního rozpočtu až o 179 miliard Kč snížením vládních výdajů, zvýšením daní a proškrtáním daňových výjimek a úlev. Poslanec Jan Skopeček z ODS včera na CNN Prima News bez servítek prohlásil, že jeho strana škrty ve výdajích vítá, ale pro zvyšování daní hlasovat nebude. Právě načasování návrhu STANu je nejdůležitější. S čím teď mají jít do voleb exministr financí Miroslav Kalousek a prezidentská kandidátka Danuše Nerudová, když se STAN úspěšně transformuje
z proněmecké strany na stranu rozpočtově odpovědnou?
Pokud se ovšem Nerudová nerozhodne nabídnout své služby a peníze samotnému STANu. Kalousek by z toho všeho mohl vyjít jako velký poražený, zatímco jeho úhlavní nepřítel Andrej Babiš by se mohl smát jako poslední.
STAN chce totiž zvýšit horní sazbu DPH z 21 % na 23 %, což je jako dát na předvolební stánek hnutí STAN nápis „Volte ANO“.
 
Nevím, jestli jste poslancům ještě někdo psal ve věci předložení zákona o státním znaku a vlajce pro Moravu a Slezsko. Toto mi napsal Vondráček z ANO, hlavní iniciátor:
Jeho odpověď mě nepotěšila, tak jsem mu napsala znovu, o Overtonových oknech a dala jsem mu odkazy na různé "separatistické" snahy, co zde byly uvedeny.
 
V Událostech, komentářích se sešli Vondráček, který hájil návrh zákona o zemských vlajkách a znacích a Kuba, který celkem rozumně argumentoval proti.
 

Antivirus: Argumentační klamy manipulátorů a běžný chyby v myšlení​

Nedávno jsem popsal několik nejběžnějších příkladů kognitivního zkreslení, který lidem brání v objektivním chápání situace, což často vede ke špatnýmu rozhodování. Tentokrát si rozebereme něco, co s tim souvisí, doplňuje se to, a někdy i překrejvá – argumentační omyly a klamy.

Argumentační omyl je chyba v logice, k níž dochází, když se argument staví na něčem, co ve skutečnosti neni pravda, nedává smysl, nebo je irelevantní. Argumentační klam je víceméně to samý, ale s tim rozdílem, že se používá záměrně, s cílem manipulovat někoho, komu ten argument předhazujeme.

Argumentační klamy hojně používaji zejména politici, média, a takzvaní fact checkeři. Pokroucená logika je jejich standardní operační procedurou, neboť jinak by ani nemohli fungovat. Argumenty nejsou založený na faktech nebo pravdě, ale na tom, co vás nejlíp donutí dělat nebo myslet si to, co po vás chtěji.

Argumentační omyly jsou běžný u spousty lidí – do nějaký míry nejspíš u většiny – a jsou známkou nevyvinutý schopnosti logicky uvažovat, nebo jsou to případy, kdy si člověk prostě jen něco neuvědomil, anebo jsou to omyly „naučený“ od těch, co používaji argumentační klamy. Neboli když vás politik o něčem přesvědčí argumentačním klamem a vy jeho argument přijmete za svůj, aniž byste chápali, že je mylnej, vaše propagace toho argumentu je argumentačním omylem . . .
 

Babiš jde na demonstraci​

Ve středu 29. března od dvanácti hodin se před Úřadem vlády uskuteční demonstrace s názvem 68 NE!, kterou pořádá nejpočetnější svaz v Česku KOVO. Účast potvrdil i bývalý premiér Andrej Babiš. „Jsme domluvení i se Škoda Auto,“ sdělil serveru PrahaIN.cz předseda OS KOVO Roman Ďurčo.

Důvody demonstrace vysvětlili odboráři už minulý týden na tiskové konferenci. „
Jeden z nejhlavnějších důvodů je důchodová reforma, kdy vláda vypouštěla balónky, že by chtěla lidem prodloužit odchod až na 68 let. Byť máme první zprávy, že ministr Jurečka od toho ustupuje, ale když vidíme, jakým způsobem se zachovali k valorizacím, že třeba ještě v prosinci tvrdili, že valorizace bude vyplacena tak, jak má být a nakonec jsme se dočkali toho velkého divadla... Téhle vládě opravdu nevěříme,“ řekl předseda OS KOVO Roman Ďurčo . . .
 
Naspäť
Top Bottom