Správy z Číny

Silné tornádo s krupobitím pokrylo jih Číny. V důsledku bouře zahynulo 5 lidí a 33 bylo zraněno.

Záběry ledových bloků, které létají z oblohy, jsou zveřejněny na webu. Připomínají katastrofický film. Velikost takových krup dokonce přesahuje slepičí vejce. Jsou přirovnávány ke kokosovým ořechům.

V oblasti Kantonu bylo poškozeno mnoho domů, aut, stromů i reklamních konstrukcí.

Zdroj: https://t.me/MIrvMomente/33575
 

Si Ťin-pching ve dnech 5. až 10. května navštíví Francii, Srbsko a Maďarsko​

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying poznamenal, že čínský prezident uskuteční státní návštěvy na pozvání vedení těchto zemí.​

Na pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, srbského prezidenta Aleksandara Vučiće, maďarského prezidenta Tamase Szujoka a premiéra Viktora Orbána uskuteční čínský prezident Si Ťin-pching státní návštěvy těchto tří zemí od 5. do 10. května,“ řekl Hua Chunying. na webu oddělení .

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lin Ťien na brífinku poznamenal, že půjde o první cestu čínské hlavy státu do Evropy za posledních pět let. Podle něj má evropské turné čínského lídra velký význam pro podporu celkového rozvoje vztahů Číny s těmito třemi zeměmi a Evropou jako celkem. . .
Návštěva čínského vůdce v Srbsku bude první po osmi letech. Si Ťin-pching a Vučič budou na jednáních diskutovat o čínsko-srbských vztazích a naznačí směr rozvoje spolupráce, uvedl mluvčí ministerstva zahraničí.

Lin Ťien při své návštěvě Maďarska připomněl, že tento rok „připadá na 75. výročí navázání diplomatických vztahů“ mezi oběma zeměmi. "Tato přelomová návštěva posune bilaterální vztahy na novou úroveň a otevře novou kapitolu přátelské spolupráce mezi Čínou a Maďarskem," řekl.
 
Naposledy upravené:
V predvečer návštevy čínskeho prezidenta v Európe a bezprostredne po návšteve amerického ministra zahraničia A. Blinkena pricestoval na návštevu Činy sýrsky prezident Bashar al- Assad s manželkou. Prijatie prebehlo na najvyššej úrovni.

Návšteva je zaujímavá tým, že Sýria je priamo zapojená do diania na Blízkom východe.
Na jeho území, v Damasku, Izrael nedávno zbombardoval iránsky konzulát a zabil iránskych generálov, prečo Irán potom spustil raketový útok na Izrael priamo zo svojho územia.
So Sýriou súvisí aj dodávka zbraní Hizballáhu.
Ruské jednotky sú v Sýrii.
Vo všeobecnosti sa Sýria stala vážnym hráčom na Blízkom východe, odolala tlaku Británie, Spojených štátov a Turecka a zachovala si svoju štátnosť.

Čína si to uvedomuje ...


Zdroj: https://t.me/botcharov/8365
 
ČÍNA ZAVÁDÍ TAKÉ SANKCE. PROTI USA
Čínská vláda uvalila sankce na Boeing a další dva dodavatele obrany za dodávky
na Tchaj-wan.


Čínské ministerstvo obchodu v pondělí oznámilo sankce proti Boeingu a dalším dvěma obranným společnostem za prodej zbraní Tchaj-wanu v den inaugurace nového tchajwanského prezidenta.

Tento krok je posledním ze série sankcí, které Peking v posledních letech oznámil vůči obranným společnostem za prodej zbraní na Tchaj-wan, ostrov, který Čína (a Rusko a OSN, pozn.) považuje za součást čínského území.

Čínské ministerstvo obchodu zařadilo divizi obrany, vesmíru a bezpečnosti společnosti Boeing, General Atomics Aeronautical Systems a General Dynamics Land Systems na takzvaný seznam „nespolehlivých subjektů“ a zakázalo jim další investice v Číně, kromě zákazu cestování do společností. ' nejvyšší manažeři.

Lai Jingde, nový tchajwanský prezident, slíbil, že posílí bezpečnost Tchaj-wanu dovozem pokročilých bojových letounů a další technologie a posílením vlastního obranného průmyslu. Lai je vnímána jako jestřáb směrem k Pekingu, kde je popisována jako „separatistka“.
 
zajimavy dokument nemecke televize ARD o mladych lidech v cine a nedostatku pracovnich prilezitosti. vysokoskolsky vzdelani cinani nemohou najit praci. skoly chrli absoloventy, pro ktere neni uplatneni.
nemecka reporterka si stezuje, jak vsude se skenuji obliceje a sbiraji se data, jak na jejich cestach jsou neustale pod kontrolou a sledovani.
je tam pribeh cinanky, ktera nasla praci ucitelky, ale musi denne dlouho cestovat na venkov. cinanka rika, ze je spokojena, ze snad nekdy bude prelozena, ale vidi to jako poslani, ze ted musi byt na one skole. reporterka rika, ze nevi, jestli ta cinanka mluvi uprimne nebo jsou to jen naucene fraze. potom se reporterka podivuje nad vyukou ve skole. je tam videt napriklad i spolecne cviceni a reporterka to komentuje, ze to je presne v komunistickem duchu, ze strana se snazi budovat sebevedomi deti. na univerzitach je povinny vojensky vycvik. reporterka rika, ze individua se ztraci v davu a musi byt soucasti systemu i kdyz nechteji.
reporterka rika :"musim myslet na nasi zapadni svobodu. jaky je to cenny darek"
moje poznamky:
1) zapad pohrda cinskym systemem a chlubi se svobodou a demokracii a pritom se snazi o implementaci onech socialnich kreditu i v evrope; to skenovani obliceju uz nebude jen cinska zalezitost
2) i na zapade chrli univerzity absoloventy, kteri tezko hledaji uplatneni (co delat s tolika pany filozofy?:))
3) reporterce se nelibi ta spolecna cviceni cinskych deti, protoze podle ni potlacuji individualniho ducha - a vazne je to tak spatne? jak je dulezite, aby deti se naucily byt i tymovi hraci, ucit se empatii, ucit se pomahat. kdyz se divam kolem sebe, dnes jsou deti vychovavany (nepausalizuji, vim, ze to neplati na 100%), aby neustale s nekym souperili. rodice casto voli volnou vychovu, kdy detem nenastavuji mantinely. z takovych deti pak vyrustaji lide bez ucty a pokory.
vim, ze je to slozitejsi a nelze to vypsat v par slovech.

1717247272410.png
 

Trilaterální summit Číny, Japonska a Jižní Koreje

27. května 2024 se v Soulu poprvé po pěti letech konal summit lídrů Číny, Japonska a Korejské republiky. Do tohoto formátu jako prostředku řešení politických a ekonomických problémů v kontextu globální politické nestability a degradace bilaterálních vztahů Japonska a Korejské republiky s ČLR byly od počátku vkládány velké naděje. Mezitím měl každý z účastníků také svou vlastní motivaci.

Pro Čínu bylo klíčové uspořádat schůzku v kontextu její intenzivnější konkurence se Spojenými státy. Čína doufá, že fórum využije k vyvíjení tlaku na Japonsko a Jižní Koreu s cílem zmírnit napětí v bilaterálních vztazích, které se zvýšilo během geopolitické konfrontace s Washingtonem. Roli hraje i plánované období 2022–2024. sblížení mezi Japonskem a Korejskou republikou, k němuž do značné míry dochází na pozadí toho, že ČLR je Soulem a Tokiem vnímána jako strategická výzva a dokonce přímo vojenská hrozba. Sebevnímání toho, že je „obklíčeno“ „nepřátelskými“ zeměmi v důsledku politiky konsolidovaného bloku prováděného Spojenými státy a jejich spojenci, nutí Peking hledat způsoby konfrontace aktivací „alternativních“ mnohostranných struktur, včetně účasti stejné „nepřátelské“ země z řad svých regionálních sousedů. A pokud v politické sféře Čína nemá důvod očekávat změnu vektoru v orientaci Japonska a Jižní Koreje, rozvoj ekonomické složky trilaterálního formátu se Pekingu jeví jako velmi plodný a užitečný.

Pro Japonsko se v této situaci zdá být vypracování přístupu k trojstrannému summitu obtížným úkolem a vyžaduje velké diplomatické schopnosti. Nelze nevzít v úvahu fakt, že pro Japonsko zůstává Čína stále předním obchodním partnerem a stav čínské ekonomiky je nejdůležitějším faktorem hospodářského růstu samotného Japonska. Tokijské fórum vkládá velké naděje jako způsob, jak zintenzivnit hospodářské vztahy s Pekingem tváří v tvář jeho neochotě uzavřít dvoustrannou dohodu o volném obchodu. Na druhou stranu však Japonsko již dávno přešlo od politiky angažovanosti k politice s mnohem větším důrazem na omezování v souladu s konsolidovanou politikou Západu vůči Číně a přílišné přiblížení k Pekingu by mohlo ohrozit jeho důvěryhodné vztahy s Čínou. jeho spojenci.

Pro Jižní Koreu není situace s účastí na summitu také zdaleka jasná.
Na jedné straně Soul zůstává věrným spojencem Washingtonu na mezinárodní scéně a prosazuje politiku posilování bezpečnostních vztahů s Japonskem. V ekonomické oblasti ROK načrtla odklon od ČLR, což se jasně projevuje v indopacifické strategii Soulu, účast ROK ve společném úsilí o diverzifikaci výroby polovodičů s USA, Japonskem, Tchaj-wanem a Nizozemsko, stejně jako priorita jižního směru investiční politiky, která se již neorientuje na Čínu, a na jihovýchodní Asii. Snižující se význam Číny pro Jižní Koreu je dán i tím, že v roce 2023 Spojené státy poprvé po 20 letech předstihly Čínu jako předního obchodního partnera Korejské republiky. Jižní Korea je nucena dodržovat omezení Bidenovy administrativy týkající se obchodních a investičních vztahů s Čínou, protože doufá, že získá čínský podíl na americkém trhu tím, že využije americká celní omezení na dovoz některých čínských produktů, včetně čipů a elektrických vozidel. Zároveň se obě země vzájemně zajímají o rozvoj obchodních a investičních vztahů, aby si navzájem poskytly přístup k „citlivému“ zboží a technologiím. Kromě toho bylo pro administrativu Yun Sogyeola důležité demonstrovat veřejnosti, že linie sbližování s Japonskem, jakož i posilování vazeb s Amerikou na protiseverokorejském a protičínském základě, které nenachází plnou podporu mezi levicově liberální část jihokorejské společnosti je vyvážena snahou o rozvoj ekonomických vztahů s Čínou.

Dohody dosažené na summitu lze hodnotit jako úspěch
a pro Jižní Koreu se staly novým krokem k upevnění jejího samozvaného statusu „globálního klíčového státu“. Připravenost stran splnit řadu slibů však vyvolává vážné pochybnosti. Je těžké očekávat začátek politického tání ve vztazích mezi Tokiem a Soulem a Pekingem. Je zřejmé, že v budoucnu bude význam tohoto formátu stále více omezován ekonomickou agendou, neboť z politického a vojenského hlediska se národní zájmy Japonska a Jižní Koreje budou v dohledné době ještě silněji rozcházet se zájmy ČLR. . .
Bylo určeno celkem šest prioritních oblastí spolupráce: výměna lidí, udržitelný rozvoj, ekonomika a obchod, zdraví a stárnoucí společnost, věda a technologie, digitální transformace, pomoc při katastrofách a bezpečnost. Bylo také rozhodnuto založit „Trilaterální spolupráci Plus X“ – koncept pro koordinovaný přístup k interakci v šesti oblastech identifikovaných na summitu s dalšími zeměmi v indo-pacifické oblasti, včetně Mongolska a zemí jihovýchodní Asie.

Dokumenty jako Společné prohlášení, Společné prohlášení o prevenci, připravenosti a reakci na budoucí pandemie a Společné prohlášení o 10leté vizi tripartitní spolupráce v oblasti duševního vlastnictví, ve kterých strany deklarovaly svůj záměr rozšířit spolupráce, byly dohodnuty a přijaty v řadě klíčových oblastí se zvláštním zaměřením na obnovení obchodních vztahů, posílení technologické spolupráce a podporu kulturních výměn.

Vedoucí představitelé těchto tří zemí se také dohodli na pořádání budoucích výročních summitů v třístranném formátu. Nutno podotknout, že summit byl původně koncipován jako každoroční a nedostatečná pravidelnost byla spojena pouze s politickými problémy ve vztazích účastníků. Jinými slovy, summit jako by se vrátil do původního kurzu.

Pokud jde o „politické“ otázky, stále dostávaly omezené místo na programu, i když bylo učiněno vše, aby se zabránilo veřejné konfrontaci nebo dokonce „zúčtování“ mezi účastníky. Strany například jednaly o konfliktech v Evropě a na Blízkém východě. Nejvýraznějším tématem však byla otázka bezpečnosti na Korejském poloostrově, zejména v kontextu jaderného raketového programu KLDR.

Lídři Jižní Koreje a Japonska vyzvali k denuklearizaci Korejského poloostrova,
zatímco čínská strana souhlasila se zařazením tohoto termínu do závěrečných dokumentů (byť bez definice „plného“, jak tomu bylo na předchozím summitu v r. 2019), rozhodl se nemluvit přímo o Severní Koreji a prohlásil pouze, že bude podporovat regionální bezpečnost a stabilitu v Asii. Je zřejmé, že Peking je nucen vzít v úvahu, že v současných geopolitických podmínkách se držení jaderných zbraní stává pro Pchjongjang nejdůležitější zárukou přežití. Kromě toho Peking nepřímou podporou KLDR zjevně vychází z toho, že Tokio a Soul, stejně jako Washington, budou nadále utrácet více ze svých zahraničněpolitických a vojenských zdrojů na tuto zemi spíše než na samotnou Čínu, což sníží úroveň konfrontaci ve vztazích s nimi. I taková zdrženlivost ve formulacích však pravděpodobně vyvolala silnou nespokojenost v Pchjongjangu, který během summitu demonstrativně vypustil další průzkumný satelit, byť neúspěšně.
***
Lze konstatovat, že dohody dosažené na summitu ohledně obnovení jednání o třístranné dohodě o volném obchodu a posílení hospodářské spolupráce lze hodnotit jako úspěch. Čínský premiér Li Qiang v prohlášení uvedl, že schůzka znamenala „reset“ a „nový začátek“ ve vztazích mezi asijskými giganty. Pro Jižní Koreu se staly novým krokem k upevnění statusu „globálně klíčového státu“. Připravenost stran splnit řadu slibů uvedených ve společném prohlášení však vyvolává vážné pochybnosti. Navzdory vysokému hodnocení samotných finálních dokumentů v oficiálních prohlášeních jsou naděje na jejich efektivní implementaci stále nízké.

Je těžké očekávat začátek politického tání ve vztazích mezi Tokiem a Soulem a Pekingem. Je zřejmé, že v budoucnu bude význam tohoto formátu stále více omezován ekonomickou agendou, neboť z politického a vojenského hlediska se národní zájmy Japonska a Jižní Koreje budou v dohledné době ještě silněji rozcházet se zájmy ČLR.
 
Naposledy upravené:
V Číně skončila jedna ze dvou hlavních politických událostí roku – zasedání parlamentu NPC a bývalého protoparlamentu nyní poradního orgánu CPPCC, nazývané
„dvě schůzky“ (nebo nevhodně přeloženo jako „dvě sessions“ 两会),
několik bodů, které vás možná nezaujaly:

▪️Tato dvě setkání přestala být významnou politickou událostí – žádné řešení ekonomických problémů, žádná jasná prohlášení politických představitelů, žádné jmenování ministrů. Je to velmi zajímavé, protože plénum ÚV KSČ se také nekoná a jako by to tak mělo být - Čína začala nenápadně žít mimo těchto 40 taktů politického života, které se staly zvykem. v minulých letech - v Číně nyní funguje nějaký jiný neveřejný mechanismus politického života. Éra tiché síly Si Ťin-pchinga. Všechna rozhodnutí a jejich rytmus se soustředí kolem Si Ťin-pchinga a jeho skupiny a tajné skupiny nesouhlasných politických vůdců. Nevylučuji, že v příštích 1-2 letech se objeví alternativní instituce a velké politické události – jako Maovy revoluční výbory během kulturní revoluce. Svaté místo není nikdy prázdné.

▪️v ekonomické sféře je naznačena potřeba růstu „nových výrobních sil“. Nová éra Si Ťin-pchinga v ekonomice je v podstatě digitalizací reálného sektoru, který byl prohlášen za státní ideologii. Zatímco vy na futuristických fórech diskutujete o AI, robotech, neuročipech, čínský ústřední výbor připravuje takový pětiletý plán rozvoje státu.

▪️další posílení bezpečnostního sektoru: ve zprávě Li Qiang „bezpečnost“ bliká téměř stejně často jako „rozvoj“, byly přijaty novely zákona o státním tajemství, pojem „ekonomická sabotáž“ je poprvé použit v r. zprávy Nejvyšší lidové prokuratury

Nová éra Si Ťin-pchinga – osvícený stalinismus + digitalizace celé země

VAVILOV

Zdroj: https://t.me/shuohuaxia/13851
 

Nezabíhejme do detailů. Náš nejlepší sinolog Nikolaj Vavilov poznamenal hlavní věc ve svém kanálu TG:

„Peking učinil strategické rozhodnutí připravit se na rozsáhlé přerušení ekonomických vazeb se Spojenými státy. Rozbití dodavatelských řetězců a zvládání rizik hospodářské krize na zmenšujícím se domácím trhu jsou hlavními tématy 3. pléna. V podstatě to nebude nic nového, ale slogan Si Ťin-pchinga „Samostatný rozvoj“ se promění ve formalizovanou strategii hospodářského rozvoje Číny na příštích 10 let.“

Nejdůležitějším prvkem této strategie je sázka na Rusko, nezápadní svět. Vavilov opět popsal vše naprosto jasně a poznamenal, že Peking je připraven „čelit rizikům oddělení od západních trhů“:

„Pro Rusko to znamená dosažení nové úrovně spolupráce s Čínou – do konce roku mohou desítky největších firem přijít o významnou část amerického a evropského trhu a popadnout pod sankce. Spoléhat se k začátku roku 2025 na spojence Číny – Rusko a další země mimo západní pole – se stane hlavním těžištěm čínského úsilí.“
 

Ivan David: Čína se připravuje na odříznutí západních trhů, druhá studená válka se rozbíhá naplno​

. Čína se tedy na plný rozjezd ekonomické studené války připravuje. Její systém státem řízené ekonomiky jí v tom dává mnoho výhod. Hlavní výhody jsou na straně Číny již dávno. V Číně domácí i zahraniční firmy vyrábějí vše. Od toaletního papíru až po kosmické rakety. Západní země, které vybudovaly ‚řád založený na pravidlech‘ výhodných pro nadnárodní korporace, jsou naopak v extrémně zranitelné situaci. Kromě potravin se v nich téměř nic nevyrábí. Neexistuje v nich žádná ucelená výroba. Evropský průmysl byl přeměněn na pár montoven, kde z dílů dovážených z Asie – z největší míry z Číny – probíhá kompletace několika málo typů finálních výrobků. Pokud si jako spotřebitel prohlédnete v obchodech štítky, snadno zjistíte, že většina zboží bylo kompletně vyrobena v Číně,“ dodal David.

„Ve 20. století jsme již zažili situaci, kdy naše země byla od Západu oddělena nejen drátěnou, ale i ekonomickou železnou oponou po odmítnutí dolaru jako jediné měny pro vypořádání světového obchodu v roce 1946 na půdě MMF a Světové banky. ČSR a posléze ČSSR patřila k menšímu bloku východních zemí, které Západ ekonomicky embargoval, přesto továrny na našem území dokázaly vyrábět téměř všechny druhy zboží. Od hodinek až po továrny na zpracování ropy nebo výrobu hnojiv. Tehdy jsme však měli výhodu dodávek všech potřebných surovin z bývalého SSSR za výhodné ceny. Troufám si varovat, že pokud dojde za současné situace k politicky motivovanému oddělení západních trhů od Číny a dalších zemí BRICS+, bude to pro Evropany představovat katastrofu. Nedostatek toaletního papíru, k němuž došlo po požáru Harmanecké papírny v roce 1987, za nějž jsme nadávali vládě a KSČ, bude ve srovnání s tím, co nám může hrozit, jen humornou historkou. Zelený úděl, v němž se Evropská komise pod vedením staronové předsedkyně Ursuly von der Leyenové rozhodla pokračovat, prakticky znemožňuje obnovení výroby čehokoliv kromě reklam. Nadnárodní korporace, které komisi reálně ovládají, se navíc budou snažit bránit obnovení výroby v Evropě a do poslední chvíle se budou snažit komisi manévrovat tak, aby sice pod tlakem z USA omezila dovozy z Číny, ale umožnila dovozy z Bangladéše nebo jiné země s levnou pracovní silou a žádnými ekologickými zákony. Pokud ale USA opravdu uplatní politiku bojkotu Číny pomocí extrateritoriálního uplatňování US obchodních zákonů, nutně to dříve či později povede k úplnému rozdělení světa. Až k němu dojde, nebude už do Evropy s výjimkou USA odkud dovážet. Američané sice Zelený úděl nezavedli. Většina průmyslu se z něj do Asie vystěhovala i tak. Američané mají šanci výrobu obnovit rychleji. Nebude je zdržovat rušení zákonů o Zeleném údělu. Obnova továren na úroveň, aby mohli vyvážet do Evropy, by však v tržní ekonomice trvala mnoho let. Dnešní příspěvek uzavřu citátem písně slezského barda Jaromíra Nohavici: Kupte si hřebeny blíží se všivé časy!,“ zakončil David.
 
druhá studená válka se rozbíhá naplno
Pojem "studená vojna" tu padol niekoľkokrát a používa sa často. Problém je máličko v tom, že kým v studenej vojne stál západ doslova nabitý zdrojmi vycicanými z celého sveta, ovládajúci bankový systém a kolonizujúci okrem kontinentálnej Ázie asi celý ostatný svet, dnes nieže tieto zdroje nemá, ale nemá ani kádre, kolónie sa pomaly odtrhávajú spod jeho jarma, má na krku obrovský dlh a zdrojov namiesto pribúdania prudko ubúda. T. j. porovnanie so studenou vojnou môže použiť iba ten, kto si toto naplno neuvedomuje spolu z toho vyplývajúcim kaleidoskopom.
 
Pojem "studená vojna" tu padol niekoľkokrát a používa sa často. Problém je máličko v tom, že kým v studenej vojne stál západ doslova nabitý zdrojmi vycicanými z celého sveta, ovládajúci bankový systém a kolonizujúci okrem kontinentálnej Ázie asi celý ostatný svet, dnes nieže tieto zdroje nemá, ale nemá ani kádre, kolónie sa pomaly odtrhávajú spod jeho jarma, má na krku obrovský dlh a zdrojov namiesto pribúdania prudko ubúda. T. j. porovnanie so studenou vojnou môže použiť iba ten, kto si toto naplno neuvedomuje spolu z toho vyplývajúcim kaleidoskopom.
Souhlasím, že zdroje jim na to budou chybět, ale v plánu to podle mého názoru měli/mají - něco velmi podobného studené válce (jde o to co si pod tím pojmem kdo představuje, ID asi především ekonomickou a politickou izolaci dvou znepřátelených stran). V realitě to ale mohou provést pouze silou (udržet kolonie a pseudokolonie) a na to potřebují zdroje, velké zdroje (vojenské základny, ideologická masírka a placení si 5-tých kolon v celé EU, neziskovek atd. také něco stojí, atd.). Na druhou stranu, ve vytváření falešných obrazu (marketingu) jsou bez diskuse nejlepší na světě. Přesto, logicky se budou všichni dívat na druhou stranu (ploty a překážky pro cestování už jsou na světě) a pokud občan uvidí, že na druhé straně je lépe... Tzn. zdroje budou ubývat, ale zato tu máme plno šílenců, kteří si na posluhování a vlastizradě založili živnost, někdy až existenci a to je dost nebezpečný směr k totalitnímu fašismu. Že jsou to jedinci schopní všeho asi nemusím rozvádět. Proto je Orbánova/Ficova iniciativa a spolupráce Číny (vyvedení Evropy z izolace plánované USA, jak nastínil Ivan David) velice důležitá.
 
velké zdroje (vojenské základny, ideologická masírka a placení si 5-tých kolon v celé EU, neziskovek atd. také něco stojí, atd.). Na druhou stranu, ve vytváření falešných obrazu (marketingu) jsou bez diskuse nejlepší na světě.
To prvé = zdroje potrebné na zvládnutie konkurencie spojenectvu Rusko - Čína - India, nemajú už teraz. Sme o 80 rokov ďalej. A to druhé = marketing, ten im už nežerie nikto a za to môže zákon času. Čo spätne zas ovplyvňuje to prvé = zdroje, keďže západ sa nachádza v hlbokej kríze i čo sa týka "seba samých" => nie je schopný ani vojensky udržať kolónie pod svojím vplyvom - viď rozpadajúce sa SŠA, Francúzsko v kríze a Británia, tá sa neprestala rozpadať nikdy, pretože sa nachádza v cykle zostupu, rozpadu a rozkladu, ktorý stáročia vytvárala svojou koloniálnou politikou.
 
To prvé = zdroje potrebné na zvládnutie konkurencie spojenectvu Rusko - Čína - India, nemajú už teraz. Sme o 80 rokov ďalej. A to druhé = marketing, ten im už nežerie nikto a za to môže zákon času. Čo spätne zas ovplyvňuje to prvé = zdroje, keďže západ sa nachádza v hlbokej kríze i čo sa týka "seba samých" => nie je schopný ani vojensky udržať kolónie pod svojím vplyvom - viď rozpadajúce sa SŠA, Francúzsko v kríze a Británia, tá sa neprestala rozpadať nikdy, pretože sa nachádza v cykle zostupu, rozpadu a rozkladu, ktorý stáročia vytvárala svojou koloniálnou politikou.
Vidím to stejně, proto jsem mírný optimista - doufám, že se scénář popsaný Ivanem Davidem nenaplní a pokud tak ne na dlouho.
 
kamarad mel jet pracovne zacatkem zari do ciny. nedostal vizum s oduvodnenim, ze jsou v cine nepokoje a vypukl znovu covid. ma nekdo informace o nepokojich?
 
V Cine to nevypada podla tejto pani ruzove (anglicky): linka
Dalsie jej zaujimave videa (z konfliktu Rusko-UA/NATO): linka linka
je to zial len v anglictine, ale je na kazdom, aby si utvoril svoj nazor a dal alebo nedal tymto informaciam vahu..
 
Čína uvolňuje stimulační balíček k oživení ekonomiky a trhů

🇨🇳Čínská centrální banka zahájila bezprecedentní operaci na podporu ekonomiky.

🟡Šéf centrální banky snížil diskontní sazbu a RRR, na briefingu snižuje.
Akciový trh oznámil opatření na podporu sektoru nemovitostí
Bylo to poprvé za deset let, kdy byla obě opatření snížena ve stejný den,
což podtrhlo aléhavost jeho úkolu.
🟡Představen byl také rekordní balíček opatření pro trh s nemovitostmi, včetně snížení výpůjčních nákladů až na 5,3 bilionu dolarů u hypotečních úvěrů
a zmírnění pravidel pro nákup druhého bydlení.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom