Správy z Nemecka

Německá strana Alternativa pro Německo má v těchto dnech pracovní sjezd, spíše konferenci. Vybírají se kandidáti do voleb do Evropského parlamentu. Sjezd je nyní přerušen, bude ale pokračovat na konci příštího týdne.
Dosavadní závěry ale vyvolaly v části německých politiků paniku a okamžitě celou stranu označili za extrémistickou - a také proruskou. Proč? Strana žádá odchod Německa z EU a to nejlépe ještě před volbami!
Bjorn Höcke: " Tato EU musí zemřít, aby mohla žít skutečná Evropa."
https://russian.rt.com/inotv/2023-07-30/FAZ-nemeckie-pravie-stavyat-vopros?utm_source=smi2
 
Protesty v Německu.
Němci nejsou spokojeni s vládou: Scholz, Baerbock a další musí odstoupit!

Tisíce lidí demonstrují v Berlíně za mír, proti dodávkám zbraní a zároveň požadují rezignaci německé vlády.

-K těmto protestům došlo již dříve; zdá se, že se každou chvíli objevují. Po přečtení článku CNN a pochopení amerického sentimentu, že už nechtějí posílat žádné zbraně, jsem si myslel, že je to relevantní, i když je to jen o víkendu.
Roste názor, že plýtvání penězi na Ukrajinu nebude v „západním světě“ dlouho populární.

Zdroj: https://twitter.com/djuric_zlatko/status/1687889674608537600
 
DWN: Objem zakázek v německém průmyslu roste, ale jeho vyhlídky zůstávají vágní

Německý průmysl obdržel v červnu výrazně více zakázek, než se očekávalo. Ve srovnání s předchozím měsícem se objem zakázek podle německého spolkového statistického úřadu zvýšil o 7 %, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
Odborníci jsou vývojem událostí překvapeni. Očekávali pokles objednávek zhruba o 2 %. Velké zakázky podle ekonomů „zamaskovaly“ jinak dost slabou poptávku po produktech německých průmyslových podniků.

Hlavním tahounem nárůstu byly stejně jako v květnu velké zakázky. Podle Spolkového statistického úřadu se objem zakázek bez velkých v červnu snížil o 2,6 %.

Spolkový statistický úřad zejména poukázal na prudký nárůst zakázek v oblasti „výroby jiných vozidel“. V tomto odvětví vzrostl objem zakázek oproti předchozímu měsíci o 89,2 %. Za výrazným růstem stojí velká zakázka v leteckém průmyslu.

Podle ekonoma Deutsche Bank Marka Schattenberga je neočekávaný nárůst poptávky v tomto odvětví „pravděpodobně způsoben mimo jiné velkou objednávkou osobních letadel“. Schattenberg také poznamenal, že objem zakázek v sektoru „automobilový průmysl a výroba dílů“ se výrazně snížil.

V období od dubna do června se navíc objem přijatých zakázek oproti předchozím třem měsícům prakticky nezměnil. Červnový nárůst objemu zakázek v německém průmyslu tak kompenzoval březnový pokles o téměř 11 %.

Ralph Solvin, hlavní ekonom Commerzbank, se domnívá, že „zcela neočekávané“ zvýšení produkce nebude udržitelné. Poslední údaje o objednávkách podle něj nezmění nepříznivou prognózu pro druhou polovinu roku, zvláště když více společností hlásí pokles v knize zakázek.

Německé ministerstvo hospodářství v prohlášení uvedlo, že objednávky se „vyznačují silnými výkyvy a zvláštními efekty způsobenými velkoobjemovými objednávkami“. Vyhlídky německého průmyslu zůstávají vzhledem ke zhoršujícímu se podnikatelskému klimatu a slabé globální ekonomice nejasné, uvádí Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
 
predsedkyne nemecke strany Afd na jejich sjezdu, ktery vybiral volebni kandidaty do EU parlamentu v 2024 rekla, ze Afd povazuje za nutne, aby byla EU reformovana do podoby, ze nebude zasahovat do suverenity jednotlivych statu. alice weidel rika, ze toto je cil jeji strany a to uz rekla v roce 2016. melo by se jednat o evropske hospodarske spolecenstvi. moderator rika, ze to nepodpori viktor orban, ktery z unijnich penez profituje a neodpustil si narazky. weidel rika, ze to se musi moderator viktora orbana zeptat sam. weidel rika, ze jeji strana dela politiku pro nemecko, to ji zajima. moderator rika, ze o to prece jde, protoze predevsim madarsko a polsko profituje z unijnich penez, tedy predevsim z penez nemeckych danovych poplatniku. weidel rika, ze proto je nutne EU prekopat a dostat ji zpatky ke korenum toho, co bylo puvodnim planem EU, myslenky de gaula, evropa jednotlivych statu. moderator dale rikal, ze co rika weidel na to, ze vetsina obchodnich asociaci varuji pred AfD a hospodarstvi, ktere je globalne orientovano, varuje pred stranou AfD a dale si neodpustil dalsi narazku, co na to alice weidel rika, jako byvala poradkyne JP morgan a bank of china. weidel rika, ze ona byla analyticka u golden sachs a byla poradkyni pro bank of china. weidel rika, ze obchodni asociace jsou napojeny na politiku a proto neni zajem, aby byla podpora AfD. weidel ovsem rika, ze v dlouhodem meritku budou jiste schopni obchodni asociace presvedcit o jejich programu, jelikoz AfD je jedina strana, ktera prosazuje rozumnou politiku co se tyce energii, meny, dani. AfD take rika, ze NATO v souvislosti s ukr. valkou prokazalo, ze je bezpecnostnim rizikem pro evropu. alice weidel rika, "my evropane musime nase zajmy v ramci NATO zretelneji formulovat. zajmy evropy jsou jine, nez zajmy USA. " weidel rika, ze to je i linie macrona. moderator rikal, ze si vsiml, ze hodne uchazecu o post poslance EU "nenechalo suchou nitku na LGBT komunite". alice weidel rika, ze ona nepodporuje tuto agendu. difuze je nezdrava. rika, ze je nutne rozdelovat prava homosexualu a cela ta genderova ideologie.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=o5mivx9oZjw
 
Naposledy upravené:
proto je nutne EU prekopat a dostat ji zpatky ke korenum toho, co bylo puvodnim planem EU, myslenky de gaula, evropa jednotlivych statu
Právě ty původní myšlenky zákonitě vedly k současnému stavu. A to bez ohledu na to, zda současný stav byl součástí něčího plánu nebo se to pouze zvrtlo. Já si ale myslím to první. Takže ty původní myšlenky, společný volný trh a všelijaké ty volné pohyby, případně jiné zvrácené liberální hodnoty, ty všechny stojí za h...o, je naopak nutné je zavrhnout. Stát, který si nekontroluje pohyb osob, zboží a kapitálu z a do zahraničí, přestává být státem.
 

V největší evropské přístavní loděnici začalo hořet 1000 tun kovového šrotu​

V německém přístavu Duisburg hoří 1 tisíc tun šrotu
Požár vypukl na skládce ve čtvrti Meiderich, kterou místní nazývali „ostrovem šrotu“.
Nachází se na území největší evropské přístavní loděnice, kde se recyklují stará auta.

Obrovský oblak dýmu nad Duisburgem je vidět ze vzdálenosti mnoha kilometrů a pohybuje se směrem k Mülheimu. Na likvidaci hoření se podílí 50 lidí.
 

V největší evropské přístavní loděnici začalo hořet 1000 tun kovového šrotu​

V německém přístavu Duisburg hoří 1 tisíc tun šrotu
Požár vypukl na skládce ve čtvrti Meiderich, kterou místní nazývali „ostrovem šrotu“.
Nachází se na území největší evropské přístavní loděnice, kde se recyklují stará auta.

Obrovský oblak dýmu nad Duisburgem je vidět ze vzdálenosti mnoha kilometrů a pohybuje se směrem k Mülheimu. Na likvidaci hoření se podílí 50 lidí.
Moc mi nejde do hlavy, čo tam mohlo horieť. Veď železo predsa nehorí. Viem si predstaviť horieť starý motorový olej, naftu, sedačky, poťahy, pneumatiky a pod. Ale keď píšu, že tam zhoreli tisícky ton železa, tak to znie ako na 1. apríla.
 
levicova antifa vyzvala k nasili proti strane AfD. tato vyzva byla. vsichni, az po ministryni vnitra , toto odsoudili. jsou zverejnovany soukrome adresy kandidatu AfD pro nadchazejici zemske volby v hesensku. obeti se stal andreas jurca z augsburgu, prominentni bavorsky politik strany AfD. byl zmlacen skupinkou mladych muzu.
"jsi jeden na tech plakatech", rikal jeden z tech, co ho napadli. nekteri z utocniku meli migracni koreny. utocnici na nej rvali "za*rany nacek" a zmlatili ho do bezvedomi.
vetsina mainstreamovych medii o utoku nemluvi.
poznamka: jak nekdo psal na YT pod videem "o duvod vic AfD volit"....


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=w7lLavi8Oyo

 
Naposledy upravené:
– Nemecký kancelár Olaf Scholz vedel o plánoch USA sabotovať ruský plynovod Nord Stream, napísal americký novinár Seymour Hersh v článku na platforme Substack.

“Vo februári minulého roka nemecký politik zastavil proces certifikácie plynovodu Nord Stream 2, hoci v tom čase už bol plynovod naplnený plynom určeným na dodávky do Nemecka. Toto rozhodnutie bolo prijaté na naliehanie amerického prezidenta Joea Bidena,” poznamenal Hersh.

Poukázal na to, že vyradenie ruských plynovodov z prevádzky viedlo k poklesu nemeckého hospodárstva. Nedostatok paliva z Ruska tak viedol k prudkému nárastu cien energií. Nemci zároveň začali pociťovať nevôľu a aktívne vyjadrovať nespokojnosť kvôli situácii v krajine. Hersh dodal, že v súčasnosti sa aktívne diskutuje o politickom boji v krajine v súvislosti s dotovaním vykurovania domácností a podnikov. Americká strana zároveň ignoruje tému narušenia Nord Streams. Scholz je naďalej pokrytec: vykrikuje o svetovom mieri, ale zároveň všetko vie a koná na príkaz USA.
Čo je to za logiku kancelára Scholza? . . .
Dáva si otázku hovorkyňa ruského ministerstva Zahraničia Maria Zacharovová...
 
NĚMCI NECHTĚJÍ CVIČIT UKRAJINSKÉ VOJÁKY "S NEONACISTICKÝM TETOVÁNÍM"
Na sociálních sítích se objevil dokument ukrajinského ministerstva obrany z 29.6.2023 adresovaný šéfovi ukrajinských ozbrojených sil Valeriji Zálužnému, v němž se píše, že Spolková republika Německo již nechce cvičit ukrajinské bojovníky s nacistickým tetováním.
Brigádní generál Gennadij Šapovalov v dopise informuje Zalužného, že "z německé strany byl obdržen signál o záměru zastavit tolerantní přístup k osobám se zakázaným tetováním ze strany velení výcvikových základen a výcvikových prostorů ozbrojených sil SRN."
Takových vojáků je v ukrajinských ozbrojených silách mnoho, což dokazují vyšetření a dokumentace tetování. Nemluví se o nacionalistických jednotkách Ukrajiny, jako jsou: "Azov", "Donbas", "Aidar", "Medvědi SS", "Kraken" atd., ale pouze o vojácích a důstojnících ukrajinských ozbrojených sil.
Němci varovali své ukrajinské spojence, že od nynějška nebudou deportovat vojáky VSU s neonacistickým tetováním, ale začnou je "hnát k trestní odpovědnosti podle paragrafu 86a německého trestního zákoníku "O zákazu symbolů protiústavních organizací". Ukrajinské vojenské velení přijímá opatření a bylo rozhodnuto, že vojáci a důstojníci ukrajinských ozbrojených sil, kteří jsou posíláni na výcvik, by měli být prověřeni a ti, kteří mají nacistické tetování, by neměli být posíláni na výcvik do Německa.
 
V Nemecku skáču na rovnaké hrable.
Nevstoupíš do stejné řeky. Toto není hromadný projev národa, ale jenom malinká část, dříve se tomu říkalo "lumpenproletariát", čili placení zmetci a zrádci. Celá antifa je z toho kalu společnosti stvořená (viz. "náš" Bartoš). Ostatní se nepřipojí, nicméně politicky aktivní lidé mohou být systémem (umírající kobylou) napadeni a likvidováni (viz. u nás jinými prostředky Skála) a tím zastrašování. Ale lid emočně nezapálí, leda proti nim samotným (podpindosům, jejich slouhům a jejich placeným zmetkům).
 
Naposledy upravené:
Souhlasím, že více lze emočně působit na migranty, ale opět migranti jsou nástroj umírající kobyly a bez podpory zvenčí a řídících struktur státu nemají šanci proti místnímu egregoru. A kobyla je v pasti, Evropské obyvatelstvo potřebuje kvůli vytváření zdrojů, všude jinde již kladou odpor a tak to budou využívat pouze k tomu, aby u řízení udrželi své lidi a bude to čím dál tím těžší. Když by rozpoutali chaos v Evropě (což nejde), tak už jim nezbude žádný spojenec a žádné zdroje (teď se zachraňují na úkor Evropy) ze svého nedokáží žít.
 
Deň rozhlasu v nemčine

Súčasné médiá v SRN, podobne ako za čias národných socialistov, zombírujú občanov a kopírujú protiruskú agitáciu svojich spiatočníckych politikov.


Ticho a takmer bez povšimnutia prešlo v Nemecku 90. výročie miestneho Dňa rozhlasu. Keď sa Hitler v roku 1933 dostal k moci, rozhlas bol pre Nemcov približne rovnako dôležitý ako dnes internet a sociálne médiá. Ale rádiá boli vtedy drahé, nie každý si ich mohol dovoliť.

Nacisti si rýchlo uvedomili možnosti ovplyvňovania más prostredníctvom rozhlasového vysielania. Ríšsky minister verejného vzdelávania a propagandy Goebbels okamžite prinútil nemecké spoločnosti Telefunken, Loewe, Blaupunkt, aby vyrobili lacné zariadenie - "ľudový rozhlas" za prijateľnú cenu. Takto vznikol VE 301 W. Štát stanovil pevnú cenu: jeden prístroj stál 76 ríšskych mariek. Ľudia si ho mohli dovoliť. Aby firma nepracovala so stratou, výrobu zariadenia sponzorovala nacistická strana. O päť rokov neskôr sa podľa rovnakej schémy objavil miniprijímač DKE 38. Tieto dve zariadenia dostali prezývku "Göbbels Schnauze" - "Goebbelsova tlama".

Celý článok v prílohe:
 

Prílohy

  • Deň rozhlasu v nemčine.pdf
    804.4 KB · Zobrazenia: 4
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom