Správy z Nemecka

sasko, nemecko
pocet migrantu nadale stoupa. do konce zari pozadalo v nemecku o azyl 250.000 migrantu. je to nejvyssi cislo od roku 2016. obce jsou povinny hledat ubytovani pro migranty, ale naklady rostou - chybi penize, nemovitosti, byty, personal. v poslednich tydnech se stale casteji ozyva z obci, ze jsou jiz na hranici svych moznosti.
napriklad v boxbergu (okres görlitz) v byvale skole je od letosniho leta ubytovano 80 syranu a turku. muze jich tam byt az 150. syrane nemluvi skoro nemecky a citi se v azylovem dome uprostred prumyslove zony izolovani a jsou nespokojeni.
migranti meli transparenty "jsme izolovani. chceme se integrovat". vadilo jim, ze kolem azyloveho domu je malo stromu. pry nekteri studuji a maji to daleko do skoly. jini pry si chteji hledat praci a v boxbergu prace neni. chteji do vetsich mest. pry do takoveho prostredi nemohou privest sve rodiny (!!) starosta boxbergu si myslel, ze prilaka mlade rodiny, pracovniky na chybejici mista, odborniky. migrantum vadi, ze jsou pokoje i po 7. pry nemaji soukromi. starosta rika, ze je to vsechno otazka penez.
jinde chybi personal pro mladistve na vyuku jazyka.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=4jbG6OoT4OI
 
habeck rekl "kdyz bude chtit izrael zbrane, dodame je"
semaforova vlada v nemecku je stejne "popularni" jako fialova vlada.
v nemecku pro-palenstinske protesty a rikam si, co asi vyvola to, az se zacnou dodavat zbrane.
btw: nemci se boji, ze k necemu muze dojit pres vanoce

1698946606177.png
 
kdyby mel snad nekdo pochyby, ze jen cesti komedianti jsou zaprodanci ...
iris berben je velmi znama a popularni herecka v nemecku.
"olaf scholz prokazal, ze zustava suverennim v dobe krizi. olaf scholz umi byt kanclerem"
(behem covidu byla zaprisahla podporovatelka covidovych opatreni)
1698946813223.png
 
... a veľký problém. Podľa našeho najchytrejšieho mainstreamu sa v Nemecku stupňuje antisemitizmus a objavujú výzvy k vytvoreniu chalífátu.
Aj pani Džamila sa objavila s chytristikou "prečo nemecká vláda povoluje tieto demonštrácie?
Zdroj: https://twitter.com/DzamilaStehlik/status/1721276068722622831
, aj keď v roku 2016 bola ešte chytrejšia a prehlásila k útokom muslimov na ženy na západe „Vidíme, jak se mohou chovat lidé, kteří jsou přesazeni do jiného prostředí. Ti lidé nechápou kulturu, do které přišli. Ale omluvit je tím, že jim chyběla ženská náruč, opravdu nejde. To bylo jejich rozhodnutí jít za lepším“. To sú ale kecy.
 
profesor bhakdi vystoupil na sympoziu AFD. sympozium se tykalo covidu.
profesor bhakdi byl uznavanym mikrobiologem pred covidem. behem covidu byly jeho nazory nezadouci, jelikoz jeho nazory nekorespondovaly s narativem. profesor bhakdi byl obvinen za podnecovani lidi. byl zprosten obzaloby. statni zastupitelstvi se ovsem snazi pripad znovu otevrit a revidovat. profesor bhakdi rika, ze mu je to jedno, ze spise si dela starost o nemecko, o lidi, o nemeckou justici, ktera se sama likviduje. profesor bhakdi rika, ze on nezna, co je to nenavist, to, co mu stat predhazoval. rika, ze to co se tu deje s WHO, s urady, robert-koch institutem, ministerstvem zdravotnictvi..., ze vse se uz provalilo, rika, ze prisel na sympozium, aby vse shrnul, aby vse zustalo zachovani navzdy. profesor bhakdi rika, ze vyzval ke konfrontaci mj. i fauciho. neodpovedel. profesor bhakdi rika, ze vse snasi s klidem, ze je budhista. necte zadne dehonestujici clanky o sve osobe. dale rika, ze byl zdesen nekterymi osudy lidi, kteri zemreli nebo maji dozivotni nasledky po pieksu.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ieQlGiUcAvkZdroj: https://www.youtube.com/watch?v=UjqGxfwmSmY
 

Převést 60 miliard eur bylo protiústavní. Soud klepl německou vládu přes prsty​

Německá vláda zareagovala na verdikt tamního Ústavního soudu, který zablokoval převod 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu. Upraví rozpočet pro letošní rok dodatkem, aby zajistila financování programů, zejména pak regulovaných cen elektrické energie a plynu. Podle spolkového ministra financí Christiana Lindnera však bude nutné schválit výjimku z takzvané dluhové brzdy.
 
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole Dauha pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla. Nemal ho totiž kto uvítať. Diplomatické faux pas si všímajú nemecké médiá.

Podľa bulvárneho denníka Bild prezident napokon odchádzal z následného rokovania s katarským emirom Tamimom bin Hamad Chalífom Sáním v dobrej nálade a vyjadril nádej, že palestínske radikálne hnutie Hamas čoskoro prepustí aj zvyšnú zhruba desiatku nemeckých rukojemníkov. Katar zohráva kľúčovú sprostredkovateľskú úlohu v rokovaniach medzi Izraelom a Hamasom.

Pred stretnutím s katarským emirom však zrkadlila tvár nemeckej hlavy štátu na letisku zlú náladu, napísal Bild. Steinmeier dopoludnia v 30 stupňoch Celzia čakal zhruba pol hodiny, kým mohol zísť po schodoch pristavených k jeho Airbusu A350. Červený koberec už tam bol, rovnako ako čestná stráž a nemecký veľvyslanec Lothar Freischlader. Neskôr prišiel aj zástupca hosťujúcej krajiny, štátny minister pre zahraničné záležitosti. Dovtedy bol Stenmeier, chvíľami so skríženými rukami, pri dverách lietadla a iba pozeral dole.

Podľa spravodajského magazínu Der Spiegel bol dôvod nezvyčajnej pauzy nejasný. Podľa Bildu nemecká vláda oznámila, že „všetko bolo presne takto naplánované“. Stroj s nemeckým prezidentom však pristál o niečo skôr, ako predpokladal oficiálny program.

Na rokovaní so Sáním potom Steinmeier odišiel presne. Medzitým už bola väčšina nemeckej delegácie v paláci katarského vládcu.

Zdroj: https://x.com/nexta_tv/status/1730137404072141152?s=20
 

Scholz obvinil Rusko a Putina z prerušenia dodávok plynu do Európy​

“To má vplyv na ceny energií!” — emotívne prehovoril nemecký kancelár.

Scholz spresnil, že Nemecko prišlo o polovicu plynu, ktorý dostalo, a Európe chýbalo 120 miliárd kubických metrov uhľovodíkov. Na zlepšenie situácie začala nemecká vláda nakupovať viac plynu z Nórska a stavať LNG terminály na severe krajiny, dodal.

Dodávky plynu do Nemecka sa po minuloročných teroristických útokoch na plynovody Nord Stream a Nord Stream 2 výrazne sťažili. Scholz týždeň pred sabotážou stál vedľa Joe Bidena, ktorý v Bielom dome povedal na adresu plynovodov Nord Stream “Zastavíme to”. Investigatívny novinár a laureát Pulitzerovej ceny Seymour Hersh odhalil na základe informácií primárneho zdroja, že Nord Stream zničili USA s pomocou Nórov. . .
Scholz sa tak snažil vinu za sériu chybných rozhodnutí a nesvojprávnej politiky pod americkou kuratelou hodiť podľa Sartra „zlo sú ti druhí“, teda Rusov.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom