Správy z Nemecka

sasko, nemecko
pocet migrantu nadale stoupa. do konce zari pozadalo v nemecku o azyl 250.000 migrantu. je to nejvyssi cislo od roku 2016. obce jsou povinny hledat ubytovani pro migranty, ale naklady rostou - chybi penize, nemovitosti, byty, personal. v poslednich tydnech se stale casteji ozyva z obci, ze jsou jiz na hranici svych moznosti.
napriklad v boxbergu (okres görlitz) v byvale skole je od letosniho leta ubytovano 80 syranu a turku. muze jich tam byt az 150. syrane nemluvi skoro nemecky a citi se v azylovem dome uprostred prumyslove zony izolovani a jsou nespokojeni.
migranti meli transparenty "jsme izolovani. chceme se integrovat". vadilo jim, ze kolem azyloveho domu je malo stromu. pry nekteri studuji a maji to daleko do skoly. jini pry si chteji hledat praci a v boxbergu prace neni. chteji do vetsich mest. pry do takoveho prostredi nemohou privest sve rodiny (!!) starosta boxbergu si myslel, ze prilaka mlade rodiny, pracovniky na chybejici mista, odborniky. migrantum vadi, ze jsou pokoje i po 7. pry nemaji soukromi. starosta rika, ze je to vsechno otazka penez.
jinde chybi personal pro mladistve na vyuku jazyka.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=4jbG6OoT4OI
 
habeck rekl "kdyz bude chtit izrael zbrane, dodame je"
semaforova vlada v nemecku je stejne "popularni" jako fialova vlada.
v nemecku pro-palenstinske protesty a rikam si, co asi vyvola to, az se zacnou dodavat zbrane.
btw: nemci se boji, ze k necemu muze dojit pres vanoce

1698946606177.png
 
kdyby mel snad nekdo pochyby, ze jen cesti komedianti jsou zaprodanci ...
iris berben je velmi znama a popularni herecka v nemecku.
"olaf scholz prokazal, ze zustava suverennim v dobe krizi. olaf scholz umi byt kanclerem"
(behem covidu byla zaprisahla podporovatelka covidovych opatreni)
1698946813223.png
 
... a veľký problém. Podľa našeho najchytrejšieho mainstreamu sa v Nemecku stupňuje antisemitizmus a objavujú výzvy k vytvoreniu chalífátu.
Aj pani Džamila sa objavila s chytristikou "prečo nemecká vláda povoluje tieto demonštrácie?
Zdroj: https://twitter.com/DzamilaStehlik/status/1721276068722622831
, aj keď v roku 2016 bola ešte chytrejšia a prehlásila k útokom muslimov na ženy na západe „Vidíme, jak se mohou chovat lidé, kteří jsou přesazeni do jiného prostředí. Ti lidé nechápou kulturu, do které přišli. Ale omluvit je tím, že jim chyběla ženská náruč, opravdu nejde. To bylo jejich rozhodnutí jít za lepším“. To sú ale kecy.
 
profesor bhakdi vystoupil na sympoziu AFD. sympozium se tykalo covidu.
profesor bhakdi byl uznavanym mikrobiologem pred covidem. behem covidu byly jeho nazory nezadouci, jelikoz jeho nazory nekorespondovaly s narativem. profesor bhakdi byl obvinen za podnecovani lidi. byl zprosten obzaloby. statni zastupitelstvi se ovsem snazi pripad znovu otevrit a revidovat. profesor bhakdi rika, ze mu je to jedno, ze spise si dela starost o nemecko, o lidi, o nemeckou justici, ktera se sama likviduje. profesor bhakdi rika, ze on nezna, co je to nenavist, to, co mu stat predhazoval. rika, ze to co se tu deje s WHO, s urady, robert-koch institutem, ministerstvem zdravotnictvi..., ze vse se uz provalilo, rika, ze prisel na sympozium, aby vse shrnul, aby vse zustalo zachovani navzdy. profesor bhakdi rika, ze vyzval ke konfrontaci mj. i fauciho. neodpovedel. profesor bhakdi rika, ze vse snasi s klidem, ze je budhista. necte zadne dehonestujici clanky o sve osobe. dale rika, ze byl zdesen nekterymi osudy lidi, kteri zemreli nebo maji dozivotni nasledky po pieksu.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ieQlGiUcAvkZdroj: https://www.youtube.com/watch?v=UjqGxfwmSmY
 

Převést 60 miliard eur bylo protiústavní. Soud klepl německou vládu přes prsty​

Německá vláda zareagovala na verdikt tamního Ústavního soudu, který zablokoval převod 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu. Upraví rozpočet pro letošní rok dodatkem, aby zajistila financování programů, zejména pak regulovaných cen elektrické energie a plynu. Podle spolkového ministra financí Christiana Lindnera však bude nutné schválit výjimku z takzvané dluhové brzdy.
 
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier musel po pristátí v katarskej metropole Dauha pol hodinu čakať hore na schodoch, kým mohol zostúpiť z lietadla. Nemal ho totiž kto uvítať. Diplomatické faux pas si všímajú nemecké médiá.

Podľa bulvárneho denníka Bild prezident napokon odchádzal z následného rokovania s katarským emirom Tamimom bin Hamad Chalífom Sáním v dobrej nálade a vyjadril nádej, že palestínske radikálne hnutie Hamas čoskoro prepustí aj zvyšnú zhruba desiatku nemeckých rukojemníkov. Katar zohráva kľúčovú sprostredkovateľskú úlohu v rokovaniach medzi Izraelom a Hamasom.

Pred stretnutím s katarským emirom však zrkadlila tvár nemeckej hlavy štátu na letisku zlú náladu, napísal Bild. Steinmeier dopoludnia v 30 stupňoch Celzia čakal zhruba pol hodiny, kým mohol zísť po schodoch pristavených k jeho Airbusu A350. Červený koberec už tam bol, rovnako ako čestná stráž a nemecký veľvyslanec Lothar Freischlader. Neskôr prišiel aj zástupca hosťujúcej krajiny, štátny minister pre zahraničné záležitosti. Dovtedy bol Stenmeier, chvíľami so skríženými rukami, pri dverách lietadla a iba pozeral dole.

Podľa spravodajského magazínu Der Spiegel bol dôvod nezvyčajnej pauzy nejasný. Podľa Bildu nemecká vláda oznámila, že „všetko bolo presne takto naplánované“. Stroj s nemeckým prezidentom však pristál o niečo skôr, ako predpokladal oficiálny program.

Na rokovaní so Sáním potom Steinmeier odišiel presne. Medzitým už bola väčšina nemeckej delegácie v paláci katarského vládcu.

Zdroj: https://x.com/nexta_tv/status/1730137404072141152?s=20
 

Scholz obvinil Rusko a Putina z prerušenia dodávok plynu do Európy​

“To má vplyv na ceny energií!” — emotívne prehovoril nemecký kancelár.

Scholz spresnil, že Nemecko prišlo o polovicu plynu, ktorý dostalo, a Európe chýbalo 120 miliárd kubických metrov uhľovodíkov. Na zlepšenie situácie začala nemecká vláda nakupovať viac plynu z Nórska a stavať LNG terminály na severe krajiny, dodal.

Dodávky plynu do Nemecka sa po minuloročných teroristických útokoch na plynovody Nord Stream a Nord Stream 2 výrazne sťažili. Scholz týždeň pred sabotážou stál vedľa Joe Bidena, ktorý v Bielom dome povedal na adresu plynovodov Nord Stream “Zastavíme to”. Investigatívny novinár a laureát Pulitzerovej ceny Seymour Hersh odhalil na základe informácií primárneho zdroja, že Nord Stream zničili USA s pomocou Nórov. . .
Scholz sa tak snažil vinu za sériu chybných rozhodnutí a nesvojprávnej politiky pod americkou kuratelou hodiť podľa Sartra „zlo sú ti druhí“, teda Rusov.
 
Naposledy upravené:
V berlínskej štvrti Neukölln bola masova bitka na škole.

🇩🇪 Berlín, štvrť Neukölln
Masová bitka na škole, pri ktorej bolo zranených 49 osôb vrátane riaditeľky, ktorá sa snažila upokojiť situáciu.

Najprv sa to začalo ako bitka medzi dvoma 14-15 ročnými deťmi údajne pre malichernosť. Jeden z nich vytiahol pepper-spray a už to išlo. Neskôr to prerástlo do masovej bitky a ešte aj polícia mala problém urobiť s tým Ordnung. Zranení boli aj učiteľ (38) a učiteľka (30). Potom, ako sa podarilo ako-tak upokojiť situáciu, sa na scéne objavil starší brat jedného z chlapcov, ktorý začal bitku a následne napadol policajta úderom do tváre. O etnicite zúčastnených nie je v správach žiadna zmienka.

Aby Vám nechýbal kontext: Štvrť Neukölln bola voľakedy dedina vedľa Berlína. Volala sa Rixdorf alebo tiež Česká dedina (kvôli mnohým prisťahovalcom z Čiech) a bolo tu množstvo hostincov a zábavy. Neskôr bola súčasťou Západného Berlína, konkrétne amerického sektora. Po páde Železnej opony štvrť osídlili najmä arabskí prisťahovalci, žije ich tam momentálne 50% a spôsobuje to dlhodobé sociálne napätie.

Inými slovami, film Fak jú pán učiteľ síce popisuje nemeckú realitu, ale ako sa ukazuje, nie je ani náhodou taká romantická a nemá ani taký happyend.

 
Německo: „ukrajinský“ bumerang se vrací
V německých médiích je Zelenského režim stále častěji kritizován, a to zjevně není bezdůvodně
.

Minulou neděli se v Německu slavil třetí advent. Tak se nazývají čtyři týdny před Vánocemi, během kterých věřící čekají na svátek a připravují se na jeho příchod. Bohužel, jak se v posledních letech často stává, došlo k několika incidentům.

Jak uvedl Bild, v Drážďanech muž odmítl ukázat jízdenku na cestu ve vlaku vedoucím na letiště, strčil do policisty, pak vytáhl nůž a začal vyhrožovat strážcům zákona. Pak popadl hasicí přístroj, rozbil sklo a zabarikádoval se na záchodě. Zastávka byla uzavřena, cestující byli evakuováni a v důsledku toho bylo zapotřebí zásahu speciálních jednotek, aby hlučné uklidnili.
Navzdory tomu, že Němci, jak jsem již řekl, byli v předvánočním období dávno zvyklí na zvýšenou vznětlivost různých druhů nevhodných lidí (obtěžují je démoni, nebo co?),
incident sám o sobě vypadal příliš zvláštně: pokuta za cestování bez jízdenky není tak vysoká, aby kvůli tomu mával nožem a dostal pak skutečný trest ve vězení. Ale jakmile se v případu vyjasnila jedna okolnost, začaly se objevovat nejrůznější otázky typu „proč?“ a proč?" zmizely samy - černý pasažér se ukázal být 47letým občanem Ukrajiny. A tady, jak se říká, nelze očekávat přiměřenost.

V poslední době se v naší expertní komunitě začalo běžně mluvit o únavě Západu s Ukrajinou, která se nahromadila za necelé dva roky ukrajinské krize. A obecně to tak je. Pokud mluvíme o Německu, pak slovo „únava“ možná plně nevyjadřuje celou hloubku „téměř ukrajinských“ emocí průměrného německého člověka. Zde by byl vhodnější výraz „mám toho plné zuby“. . .

Třešničkou na dortu ve snaze distancovat se od ukrajinských problémů byly výroky německého ministra obrany Borise Pistoriuse, který na kanálu ZDF připomněl, že Berlín a Kyjev ani nejsou spojenci a Němci nemají žádnou spojeneckou povinnost Ukrajině pomáhat (pak , nicméně dodal, že každý může pomoci, bude stejný, ale jak může), stejně jako současný kancléř Olaf Scholz, který veškerou svou výmluvnost vysvětloval šéfce Evropské komise Ursule von der Leyenové, že Německo ano Němci, říkají, nemají v úmyslu věnovat další peníze do fondu Evropské unie na nákup zbraní pro Ukrajinu, takže obětovali příliš mnoho pro Kyjev a příliš mnoho pro dobro Ukrajiny.

Je to samozřejmě pravda. A abychom dobrovolně zničili celá odvětví našeho vlastního průmyslu, nejprve odmítli spustit Nord Stream 2 a pak úplně dovolili Američanům, aby ho vyhodili do vzduchu, to se muselo zvládnout. Stále se však jedná o stejný bumerangový efekt.

Ve skutečnosti nyní Spojené státy dělají Německu totéž, co Merkelová
 
Dám to k Nemecku, pretože to podľa mňa úzko súvisí, aj keď sa udalosť stala v Turecku.

V rovnaký deň, ako bola oznámená hromadná bitka v berlínskej škole, ktorá sa nachádza v podstate v tureckej štvrti sa stala aj udalosť v tureckej futbalovej lige. Tam šéf prehrávajúceho klubu fyzicky napadol hlavného rozhodcu, a keď tento skončil na zemi, tak do neho ešte ďalší dvaja kopali. Skončil s otrasom mozgu. Turecká liga bola týmto prerušená a prestalo sa hrať.

Nemci pozvali Osmana k sebe domov a takto to skončilo. Rozdiel je, že tentoraz ich už východ nebude chrániť, ako to bolo pri obrane Uhorska alebo Viedne.


Situáciu v Nemecku popisuje tento klip a najmä text rappera Eko Fresh, ktorý je nemecko-turecko-kurdský miešanec.

Zdroj: https://youtu.be/1A7Qw88As64?si=7QNlNWzM60eNXunV

Pozorne si vypočujte, čo si tam navzájom vyčítajú Nemec v bombere a Osman s bradou. Karta sa tam obrátila takým spôsobom, že Turek si dovolí tvrdiť, že jeho rodičia v pote tváre vybudovali moderné Nemecko.
 
Naposledy upravené:
Němci se rozhodli předčasně ukončit dotační program na nákup elektromobilů -nemají peníze.
 
Scholz má pozitívny test na SARS-CoV-2, ,,pošilňujúca dávka" nestačila.
Zrušil stretnutie s R. Ficom

– Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok oznámil, že mal pozitívny test na COVID-19.
V dôsledku toho zrušili návštevu slovenského premiéra Roberta Fica, uviedla vláda.
Scholz na platforme X napísal, že má málo príznakov a spolieha sa „na mierny priebeh“ ochorenia.
Hovorca vlády Steffen Hebestreit povedal, že kancelár úraduje prostredníctvom telefónu a videokonferencií, ale v pondelok a v utorok nebude vykonávať žiadne verejné povinnosti. Predseda slovenskej vlády Robert Fico sa mal so Scholzom v utorok stretnúť v Berlíne, no návšteva je zrušená, povedal hovorca.

Hebestreit tiež poznamenal, že nie je jasné, či bude Scholz môcť viesť stredajšie zasadanie kabinetu.
Šesťdesiatpäťročný kancelár podľa hovorcu tento rok dostal posilňujúcu dávku vakcíny proti COVID-19.
https://veci-verejne.sk/scholz-ma-p...IVntSkN4p_ywhlbQNSTdHy9uLKPH1AmeXeivJbi1Znmac
 

betlem v nemeckem rüsselheimu - figurkam byly useknuty hlavy

v noci na 17. prosince, byly zniceny figurky v betlemu
policie vysetruje - take kvuli moznemu trestnemu cinu z duvodu nabozenstvi
jiz v roce 2021 a 2022 byly nekterym figurkam useknuty hlavy. drive se to nestalo
obchodni asociace pise:"i pres tuto smutnou udalost, bychom chteli zkusit, pristupovat k zalezitosti s humorem (..). v teto "bezhlave" noci vidime sanci, stat pri sobe a spolecnost prinaset svetlo do tmy"

 
Naspäť
Top Bottom