Správy z Nemecka

Německo demontuje větrné turbíny pro těžbu uhlí​
Energetická společnost RWE začala s demontáží větrných turbín, aby rozšířila oblast pro těžbu hnědého uhlí v povrchové jámě Harzweiler. Firma získala povolení k demontáži generátorů a těžbě 15-20 milionů tun uhlí v regionu.

Na oplátku se RWE zavázala postupně ukončit těžbu uhlí v Německu do roku 2030, tedy 8 let před plánovaným termínem.

Uvádí se, že zachování provozu větrných turbín představovalo technické potíže, protože fungovaly asi 10 let. Firma obsluhující toto zařízení nemá zájem o jeho další provoz a demontáž generátorů se v tomto případě jeví jako logické řešení.

Takový krok našel podporu i v Berlíně. Šéf německého ekonomického oddělení Robert Habeck se tak domnívá, že nahrazení větrných turbín možností těžby uhlí v současných podmínkách je „správné rozhodnutí“. Podle člena Strany zelených Olivera Krishe je rozšíření lomu a dřívější omezení těžby uhlí „významným úspěchem“, kterého se v posledních letech podařilo dosáhnout.
Posun od obnovitelných zdrojů energie k fosilním palivům, byť v omezeném měřítku, zároveň rozzlobil ekologická hnutí.
 
kamarad z nemecka mi psal, ze uz nenavidi ukrajince, ze uz jich tam maji vsichni plne zuby. psal mi, ze z ceska k nim porad proudi dalsi a dalsi a prevadeci jsou ukrajinci.
sleduju, co se deje na slovensku. sleduju tu netecnost jak slovenske, tak i ceske vlady k migraci. jak dlouho asi bude trvat, nez nemecko rekne, ze toho ma dost?
v breclavi je pry bezne videt pocetne skupiny "lampedusanu", kteri jdou na vlak smer rakousko a nemecko.

kamarad mi poslal clanek. v drazdanech se otevrel novy, moderni azylovy dum pro 280 osob. prvnich 70 muzu uz tam prislo. maji pokoje pro 1 osobu az po 4.

 

Na německých hranicích je to prý čím dál drsnější. 600 nelegálů denně​

 
dotaz na nemce, jestli by znovu dopustili c_ovidovou tyranii
az na jednu pani vsichni rekli, ze ne. ta jedna pani hned rekla, ze jde v rijnu na dalsi davku a je za vsechna opatreni.
jina pani rekla, ze mela 3 davky a presto byla nemocna nekolikrat, takze ona uz na zadne davky nepujde a uz nebude nic dodrzovat. dalsi pani rekla, ze ona je z byvale NDR, ze i behem te frasky predtim si delali, co chteli a nebudou to dodrzovat ani ted. pan rekl, ze si mysli, ze na toto naskoci uz mene lidi nez pred temi 3 roky.

.... tak uvidime. prejme si, aby skutecne vetsina lidi pochopila, ze je to jen dalsi test poslusnosti ... ja jsem bohuzel skepticka ... v nasem dome uz duchodci zacali panikarit:-(


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=9mDJN8dcWug
 
sarah wagenknecht mluvi o tom, ze nemecke hospodarstvi je na tom velmi spatne a ve srovnani s jinymi zememi, se propada nejrychleji ze vsech. ekonomika usa pry roste o 1,8 procenta, ruska ekonomika roste o 1,5 a roste i eurozona o skoro 1 procento. jen nemecko to vypada spatne. svetlo na konci tunelu neni videt. stavebnictvi stagnuje, zahranicni investori utikaji z nemecka.... nemecke hospodarstvi je v situaci 5 minut pred 12 katastrofou, co mozna jeste ted nevypada jako katastrofa, bude zitra. lze ocekavat masivni propousteni, uzavirani podniku, stehovani firem jinam. nektere zeme maji deinstrualizaci za sebou, maji vyssi nezamestatnost, nizsi zivotni uroven, ale ted se na to musi pripravit i nemecko. je nutne ovsem rict, ze priciny toho vseho jsou v nemecku. nemecko ma vladu, ktera neumi planovat, ktera je chaoticka, ktera vidi tak kratkozrace, je tak nekompetentni a destruktivni ke sve zemi a ke svym obcanum.
neni to vse jedna jedna pricina a ne vsechny problemy vznikaji doma...a sarah mluvi i o tom, co prichazi z bruselu ... nicmene pokud by nemecko melo jinou vladu, vse mohlo byt jinak ....
exploze cen energii - nejistota, co bude dal s energiemi
1,7 milionu pracovnich mist, dobre placenych mist je v ohrozeni v nemecku

atd...

Zdroj: https://youtu.be/x4ms74GOJq8?feature=shared
 
Naposledy upravené:
perlicka z nemecka. v nemecku ted leti tento slagr.

"moskva" - nemecky nazpivany singl popovym zpevakem genghis khan, vydano v 1979.

"Moskau" (German for: Moscow) is a German-language single by the German pop-act Dschinghis Khan (known as Genghis Khan in Australia and other countries) released in 1979.There was also an English-language version released in 1980 which was entitled "Moscow"


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=681_jg9mF2U
 

Nemecko oslávilo Deň jednoty a následných represií voči tým,​

ktorí pracovali pre štát v NDR​

– Nemecko oslávilo Deň jednoty. Je to sviatok na počesť pádu Berlínskeho múru, konca NDR, ktorá bola začlenená do SRN, a žiaľ aj následných represií voči tým, ktorí pracovali pre štát v NDR. Sviatok sa zdá byť krásny – predsa jednota -, ale mnohí Nemci ho vnímajú ako tragický a opovrhnutiahodný. Najmä vo východnom Nemecku, kde si mnohí ľudia uvedomili, že život v NDR vôbec nebol taký, ako im ho nahovárali západní propagandisti.
Mimochodom, po druhej svetovej vojne si nie veľmi veľa európskych krajín vrátane Veľkej Británie neželalo, aby Nemecko existovalo ako samostatný štát. . .
Veď práve v tomto stave bolo Nemecko schopné dať svetu svojich geniálnych filozofov, spisovateľov a skladateľov. Je teda najvyšší čas, aby sa Nemecko stalo opäť skutočne veľkým. Teda nie zjednotené.
Líder strany Alternatíva pre Nemecko Tino Hrupalla bol napadnutý v Ingolstadte a hospitalizovaný, informovala miestna tlač s odvolaním sa na hovorcu strany. Do útoku boli zapojení dvaja mladí muži, boli zadržaní, motívy neboli oznámené. Hrupalla vystúpil na predvolebnom podujatí strany namiesto druhej spolupredsedníčky strany Alice Weidelovej, tá je strážená kvôli vyhrážkam voči nej a jej rodine. Zároveň bol v auguste v Augsburgu neznámymi útočníkmi zbitý hovorca AdG Andreas Jurka. Budúcu nedeľu sa v Bavorsku konajú voľby do krajinského snemu a odborníci sa domnievajú, že AdG môže dosiahnuť rekordný výsledok. Strana aktívne podporuje obmedzenie prílevu migrantov a začatie mierových rokovaní o Ukrajine, zatiaľ čo jej oponenti ju často obviňujú z úzkych väzieb s Ruskom.
 
O Chrupallovi píšu, že ten útok na neho mohol byť fingovaný. V každom prípade je okolo neho veľa nejasností.
Frankfurter Allgemeine bych nebral jako maják pravdy, zejména co se AfD týče.

Na druhou stranu, Alice Weidel... to je opravdu nacistka, nasazená do strany. Prozradila se naplno nedávno, když odmítla slavit sjednocení Německa na recepci s Rusy s tím. že nechce "slavit porážku své země s bývalou okupační mocností, i s ohledem na útěk mého otce".

Ona nechce slavit porážku své země s okupační mocností.
Mimochodem, předtím pracovala v Goldman Sachs a se svou družkou vychovávají dva syny...
Z AfD vyhnali Frauke Petry a ke Chrupallovi přidělili nacistickou lesbu.


Zdroj: https://x.com/ARD_BaB/status/1700840394819359057?s=20
 
Frankfurter Allgemeine bych nebral jako maják pravdy, zejména co se AfD týče.
Nepozeral som len jeden zdroj, tvrdili to viaceré. Nehovorím, že je to nutne pravda, aj tak prebieha psyop nato, aby mala AfD čo najnižší výsledok 8.10. v Bavorsku a Hessensku, kde budú voľby.

Len nabádam na opatrnosť v zdieľaní tejto info ďalej.
 
Někdo měl jednoho z vůdců AfD píchnout jehlou, spekuluje se o možném útoku
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahrani...chrupalla-vpich.A231006_153718_zahranicni_dtt

V Německu jsou ukrajinské bezpečnostní složky podezřelé z účasti na útoku na vůdce německé opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD) Tino Chrupalla, spáchaném na volebním shromáždění v Bavorsku. Píše o tom deník Deutschland Kurier

Kyjev mohl mít podíl na útoku na Chrupallu, věří publikace.

Podle novinářů západní zpravodajské kruhy naznačují, že politik je na takzvaném
„seznamu mezinárodních zločinců“ kvůli jeho negativnímu postoji k dodávkám německých zbraní do Kyjeva, neustálému objasňování podrobností o sabotážích na Nord Streams
a výzva ke zrušení protiruských sankcí.

❌Je také důležité, že Tino Chrupalla byl zařazen na seznam odporného webu „Peacemaker“. Německý tisk uvádí, že po útoku nebyl v krvi politika detekován žádný jed, ale lékaři se obávají,
že toxin nemusí být detekován, protože z útoku je podezřelá zpravodajská služba SBU.
 
Naposledy upravené:
„Německá azylová politika byla těžká chyba,“ uvedl Henry Kissinger
Příčinu oslav v uslicích německých měst po rozsáhlém útoku na Izrael vidí Kissinger rovněž v německé azylové politice.
„Bylo těžkou chybou vpustit do země tolik lidí zcela odlišných kultur, náboženství a přesvědčení, protože to v těchto zemích vytváří zájmové skupiny,“ uvedl.
 
V Německu jsou ukrajinské bezpečnostní složky podezřelé z účasti na útoku na vůdce německé opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD) Tino Chrupalla, spáchaném na volebním shromáždění v Bavorsku. Píše o tom deník Deutschland Kurier

Kyjev mohl mít podíl na útoku na Chrupallu, věří publikace.

Podle novinářů západní zpravodajské kruhy naznačují, že politik je na takzvaném
„seznamu mezinárodních zločinců“ kvůli jeho negativnímu postoji k dodávkám německých zbraní do Kyjeva, neustálému objasňování podrobností o sabotážích na Nord Streams
a výzva ke zrušení protiruských sankcí.

❌Je také důležité, že Tino Chrupalla byl zařazen na seznam odporného webu „Peacemaker“. Německý tisk uvádí, že po útoku nebyl v krvi politika detekován žádný jed, ale lékaři se obávají,
že toxin nemusí být detekován, protože z útoku je podezřelá zpravodajská služba SBU.
Deutschland-Kurier je médium, ktoré vzniklo v roku 2018 a jeho vydavateľ je označovaný ako blízky strane AfD.

Chce to overiť z nezávislého alebo aspoň ďalších dvoch zdrojov. Bez ohľadu na to - na prvý pohľad tej stránke chýbajú informácie o redakcii, redaktoroch a pod.
 
Naposledy upravené:
psala mi kamaradka z nemecka, ze maji nedostatek lekaru. ona ceka na termin u lekare i nekolik mesicu. udajne se nikomu nechce medicina studovat a tak ji hodne studentu prerusi. hodne starsich lekaru odchazi do penze, protoze se vse digitalizuje.
u nas se mladym lekarum nelibi plat a chteji do zahranici, tak kamaradka psala, ze jsou tam vitani. a co my? spolecnost jim zaplatila studia a oni odchazeji jinam.
 
„Německá azylová politika byla těžká chyba,“ uvedl Henry Kissinger
Příčinu oslav v uslicích německých měst po rozsáhlém útoku na Izrael vidí Kissinger rovněž v německé azylové politice.
„Bylo těžkou chybou vpustit do země tolik lidí zcela odlišných kultur, náboženství a přesvědčení, protože to v těchto zemích vytváří zájmové skupiny,“ uvedl.

Německý kancléř ležel na letištní ploše, na Tel Aviv letěly rakety​

https://www.novinky.cz/clanek/zahra...&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Jak uvedl deník Bild, který o události informoval, německý kancléř na vlastní oči viděl protiraketový systém Iron Dome v akci, když mu nebe nad hlavou rozzářily dva výbuchy sestřelených raket."
Scholz na úterní návštěvě izraelského hlavního města uvedl, že Německo bude vždy stát po boku Izraele. Dodal, že k tomu zemi zavazuje její odpovědnost za holokaust.
„Jak jsem řekl minulý týden v Bundestagu, v těžkých dobách má Německo jen jedno místo, a to je po boku Izraele,“ řekl Scholz. „Je důležité dnes zde v Izraeli, v této obtížné situaci, jasně říci: Německá historie a naše odpovědnost vyplývající z holokaustu nám ukládá zajistit existenci a bezpečnost Izraele,“ dodal na společné tiskové konferenci s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.


Nejprve dostal varování od starého Henryho. Následně byl donucen udělat pukrle před zrakem celého světa.
 
Naspäť
Top Bottom