Správy zo Slovenska

Slovenská sněmovna označila ruský režim za teroristický, podpořila Ukrajinu​

Parlament tak učinil v souladu s dřívějšími rezolucemi Parlamentního shromáždění Rady Evropy a Evropského parlamentu.

Podobné usnesení loni v listopadu schválila česká Poslanecká sněmovna. Ukrajina se ruské ozbrojené agresi brání od 24. února loňského roku.

Pro schválení hlasovalo 78 ze 120 přítomných poslanců. Nepodpořili ho například opoziční sociální demokraté (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica a ani někteří další zákonodárci. Ti také shodně například kritizují sankce, které EU a další západní země uvalily na Rusko po jeho invazi do sousední země. . .

Zdroj: https://t.me/c/1896314878/5250

Kdopak to potřeboval , honem se přisát k botám páníčka a dokázat , že drží linii ?
Ta sebranka už musí tlačit tlusté do tenkých , při pomyšlení na to , jak se jim vděčný národ odvděčí .
Bude zajímavé sledovat cvrkot , až se ze strachu začnou navzájem veřejně udávat .
 
…opravovat na cizím území cizí zbraně zdá se mi poněkud nevhodné a víceméně zavánějící kolonialismem…
…a alibismem a maskováním. A taky optimalizací logistiky: je to blíž k hranici s Ukrajinou.

Zajímalo by mě, co má ten areál/budova na Slovensku na “vývěsním štítu”. Počítám, že KMW to asi nebude…:- )

Navíc: takto lze říkat, že je to “Slovenská firma”.
Podle vzoru “české banky” (z nichž česká je asi jenom 1) nebo podle vzoru “polské koncentrační tábory” (které byly německé lokalizované v Polsku).
 
Navíc: takto lze říkat, že je to “Slovenská firma”.

Istého času , som sa dočítal , že vyhladzovacie koncentračné tábory počas 2SV. umiestnené v Poľskú na poľskom území sú tiež poľské.
 
Tak si říkám - kéž by to byl od slovenské strany trolink...
Nejako to pokračuje.
Očividne sa do toho zapojil niekto, kto vie čo robí. Pekne niekto využil kadejaké prekážky kde tu v zákonoch - na to sú zákony predsa napísané, aby mohli byť v spravny čas zneužité. A tak naťahujú ten prechod techniky cez hranicu ako sa dá. Pochybujem, žeby to bola práca matelka a spol. To bude niekto múdrejší. Alebo ešte je šanca, že nemci nechcú povoliť priživovanie lokalnej Slovenskej mafie na ukrajinskom konflikte. Tá sa im za to pomstila ...
 
Včera sme sa mohli dočítať, že Slováci nechcú púšťať polamanú ukrajinckú techniku cez hranice a čo vidíme dneska v Košiciach?

1676975771141.png
Už pol hodiny krúži veľké lietadlo Airbus A321-271NX 300 m nad mestom v takýchto kruhoch.
Keď ide mimo mesta tak stúpa do výšky 700 metrov, ale keď letí ponad mesto tak klesá do výšky 300 metrov. Akoby robilo nálety na mesto. Pred týždňom robili to isté.
Čo to je za provokácia toto? Kde sú úrady?

Po pol hodine sa zdekoval
1676976086800.png

Napísali, že má ísť akože do budapešti, ale iste je to prázdne lietadlo, pretože také prudké zatáčky by s pasažiermi na palube nerobil.
 
Včera sme sa mohli dočítať, že Slováci nechcú púšťať polamanú ukrajinckú techniku cez hranice a čo vidíme dneska v Košiciach?
To jako že máme sledovat počty výskytů nějakého virového respiračního onemocnění kolem Košic?
Nebo výskyt afrického moru divokých prasat (jako v ČR kdysi kolem Zlína) nebo výskyt ptačí chřipky? Jsou tam někde drůbežárny?

Jde o let WZZ701/ W6701.

Buď je to staré z roku 8.9.2022 (Košice - Budapešť)

Zdroj: https://twitter.com/ebenvanel/status/1567856115706216448
a nebo se historie opakuje viz zde let z 21.2.2023
ale to jde o let Košice - Košice.
Takže spíš sledovat Maďarsko?
Dál už se mi počítat nechce...
 
Naposledy upravené:
Dnes je 5. výročie dvoch vrážd mladých ľudí: novinára a archeologičky.
Nech odpočívajú v pokoji!
Od začiatku existoval aj iný názor. Tu je tá nepotvrdená informácia odprezentovaná: tartaria.sk
vhodné vypočuť si aj s úvodom od -11:55 do -7:30
P.S. Keď som bol v Sofii pred mimoriadnou situáciou prvá myšlienka mi tu prišla: Na čo chodíme do Egypta, keď v Sofii je toľko sarkofágov? To som vtedy nevedel, že hrobky sú aj u nás.... Alebo nie sú?
 

Poslanci žiadajú Siekela, aby Slovensko podporilo účasť športovcov Ruska a Bieloruska na LOH v Paríži​

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) za stranu SMER – slovenská sociálna demokracia Richard Takáč, Dušan Galis a Viliam Záhorčák odovzdali v mene skupiny 43 poslancov národnej rady výzvu prezidentovi Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Antonovi Siekelovi, aby podnikol všetky kroky potrebné k tomu, aby SOŠV podporil účasť športovcov z Bieloruska a Ruskej federácie na budúcoročných olympijských hrách (OH) v Paríži. „


Máme za to, že šport je apolitický, olympijské hry sú vrcholom športového podujatia, ktorý v sebe nesmie niesť znaky nenávisti, nevraživosti, neúcty alebo diskriminácie. Naopak, sú symbolom mieru a prejavov súdržnosti naprieč spektrom zúčastnených 90 krajín z celého sveta
 
V slovenskom mediálnom priestore sa znovu objavilo meno novinárky Jany Telekiovej. Konkrétne tajný Tóth komentoval nechutne jej smrť.

 
Vo veku nedožitých 85 rokov dnes zomrel Juraj Jakubisko. Česť jeho pamiatke.
Zaujímavé sú ale nasledovné slová od Chmelára:

Z Prahy prišla v noci veľmi smutná správa. Vo veku nedožitých 85 rokov zomrel najslávnejší slovenský režisér, Fellini Východu, majster Juraj Jakubisko. Z jeho bohatej filmovej tvorby som mal najradšej tie filmy, v ktorých prenechal scenáre veľkým spisovateľom, či už Petrovi Jarošovi (Tisícročná včela) alebo Ľubomírovi Feldekovi (Perinbaba). Posledných štrnásť rokov svojho života nosil v hlave veľkolepý projekt, dvojdielny historický veľkofilm Slovanská epopej.

Malo to byť jeho najväčšie dielo. Vždy, keď o ňom rozprával, strhol ma svojím nadšením. "Chcem svetu predstaviť Slovanov," prezradil mi svoju víziu. Bol veľkým obdivovateľom Svätopluka, cítil sa byť stúpencom jeho mýtického odkazu. Film sa mal pôvodne volať Tisíc rokov samoty, odkazujúc na ikonický román vrcholného predstaviteľa magického realizmu Gabriela Márqueza Sto rokov samoty. Neskôr si to režisér rozmyslel a pomenoval veľkofilm po sérii obrazov Alfonza Muchu. Hoci mal dej vychádzať z historických skutočností, sľuboval, že to nebude žiadna nuda a bude obsahovať prvky fantasy. Napokon nákladný projekt pre nedostatok peňazí a zdravotné problémy nestihol dokončiť. Nielen pre slovenskú, ale aj celú európsku kultúru je to obrovská škoda.
 
Zbadal som, že dnes je iniciatíva za rozsvietenie Slavína v Bratislave. Akcia sa má začať o 18:00, promo tomu robí Národná koalícia, JUDr. Weis a mnohí ďalší.
Zdravím, Národnú koalíciu som tam nezaregistroval, ani Dr.Weissa... zaregistroval som však p.Marčeka, ktorý sa pokúšal zvolať ludí 3.3. pred bratislavský magistrát, hoci celé Slovensko vie, že v tomto termíne je ohlásený mierový pochod...
 
Naspäť
Top Bottom