Správy zo Slovenska

Ale so smerom kde si oligarchovia aktivovali Kaliňáka a ešte aj toho mladého ako prípadného špeha
Všetko má svoj čas. A svojho času Matovič z návštevy v USA poslal dve veľmi zaujímavé fotografie aj s prīslušným textom. Na jednej bol záber na most Andyho Warhola pod takým uhlom, že evokoval šibenicu. Bol to odkaz pre jednu skupinu oligarchov. Či to pochopili, neviem, no na ich mieste by som to neignoroval. Matovič je síce nevyspytateľný, no tí za ním sú dôslední. To nebola planá výstraha.
 
A svojho času Matovič z návštevy v USA poslal dve veľmi zaujímavé fotografie aj s prīslušným textom. Na jednej bol záber na most Andyho Warhola pod takým uhlom, že evokoval šibenicu.
Mohol by si tu fotografiu, prosím ťa, sem dať? Pozeral som jeho FB a neviem to nájsť.
 
Áno, tu nájdeš dosť detailov od Nikity.
Nikita očividne nevidí používanú mieru a hru, ktorá sa hraje a hĺta drobné slovíčka od politikov, ktoré sa mu znepáčia bez toho, aby videl širší zamýšľaný proces v pozadí. Necháva sa unášať na vlne slovičkárenia a nevidí procesné pokroky k lepšiemu, do ktorých sú nútení sa zapájať a im prispôsobovať aj ďalší.

Nazvem to tak v jednoduchosti: Chýba mu globalizačný pohľad. Bez toho nie je možné robiť nejakú analýzu a vyjde z toho akurát susedovské ohováranie.
 
Nedal si žiadnu konštruktívnu kritiku Nikitovho obsahu. Ako by sa teda dal nazvať tento tvoj príspevok, ak nie ako akurát susedovské ohováranie?
 
Nedal si žiadnu konštruktívnu kritiku Nikitovho obsahu. Ako by sa teda dal nazvať tento tvoj príspevok, ak nie ako akurát susedovské ohováranie?
Dookola kyda na Kalinaka, Blanara a ty este aj na mladeho Kalinaka... K tomu sa neda vyjadrit, lebo su to bludy. Nic tomu nenasvedcuje. K bludom sa neda vyjadrovat, ale da sa poukazat, aby sa ludia inac naladili pri zhodnocovani politikov.
 
Či mal Nikita pravdu s Kaliňákom či Blanárom zhodnotí najlepšie čas, nie ty @Ferry alebo ty @Um. Dovtedy je táto debata planá. Niekedy je to tak, že človek má intuíciu, predtuchu, len ju zabalí do nesprávnych opisov.

Alebo ako sa hovorí, nekrič hop...
 
Naposledy upravené:
Či mal Nikita pravdu s Kaliňákom či Blanárom zhodnotí najlepšie čas, nie ty @Ferry alebo ty @Um. Dovtedy je táto debata planá. Niekedy je to tak, že človek má intuíciu, predtuchu, len ju zabalí do nesprávnych opisov.

Alebo ako sa hovorí, nekrič hop...
Ano, mas pravdu, ze cas to zhodnoti. Pre mna ten cas uz davno nadisiel, pre inych mozno treba 100 rokov. Potom kde je ten cas, kedy povieme, ano da sa to uz zhodnotit? Kazdy si tento cas urcuje po svojom, preto je tazke drzat sa dalsieho cakania, ked niekomu je uz nieco jasne.

Podstatou mojich prispevkoch je ochrana a zastavanie sa ludi pracujucich pre SR. Mozem tam mat ciastocne vyhrady k tomu, ci tomu, ale celkovo je ich prinos pre stat prospesny a hlavne ked vidim nicomu nenasvedujuce bludy, tak jasne, ze na to reagujem.

To, ze dnes mame 95% (tych nezapredanych som zatial nevidel) nasej vlady samych mega zapredancov je fakt, ktory uz sa velmi neriesi a berie sa ako samozrejmost a hladaju sa chybicky krasy na politikoch, ktori pracuju pre Slovensko a prezentuju ich ako najvacsie nestastie.
 
Či mal Nikita pravdu s Kaliňákom či Blanárom zhodnotí najlepšie čas, nie ty @Ferry alebo ty @Um. Dovtedy je táto debata planá. Niekedy je to tak, že človek má intuíciu, predtuchu, len ju zabalí do nesprávnych opisov.

Alebo ako sa hovorí, nekrič hop...
Oprava - nie Ferry, ale Ferko.
 
@Ferko Ak nastal, tak nemyslím, že si dostatočne ozrejmil, na základe čoho. Ponúkol si podľa mňa len dve extrémne polohy - hodnotenie procesu, ktorý ešte neskončil (tvoj pohľad) a 100 rokov v budúcnosti. Je v poriadku, keď Ti vadí Nikitova forma, nesedí ani mne, rovnako ako mi nesedí pretlak slov, aký používa aj Chmelár. Ale toto je emócia, ktorú odfiltrujme a hovorme o argumentoch.

Je mylné myslieť si, že zo Smeru odišli všetci napojení na oligarchiu a kauzári. Nie každý má rovnakú funkciu. Niekto je kauzár, niekto len vynášač informácii, iný zasa aktívny agent, ktorý naopak vhadzuje informácie. Poistky sú pokiaľ možno všade a Fico tiež nemôže vyhádzať všetkých. Aj keby chcel a mohol, nie je to ani rozumné. Takže sa poďme rozprávať, prečo si myslíš, že Blanár a mladý Kaliňák sú podľa teba ok. ?
 
Takže sa poďme rozprávať, prečo si myslíš, že Blanár a mladý Kaliňák sú podľa teba ok. ?
Ked si pozries ten prispevok od Nikitu, tak co tam vlastne ma na Blanára? Nic. Vycitamu mu nieco z pred 30 rokov a vadi mu, ze je kus pridriemany, akoze vtiahnuty do dnesneho matrixu a nic viac. Cize na Blanára nema nic, len to, ze mu proste nesedi.

A mlady E. Kaliňák, ten mu asi vadi, ze je to Kaliňák, lebo nie je mu po chuti R. Kaliňák.
Um-ovi vadi, ze mlady niesol veniec prvy v rade na 17.11. atd.

Proste nema na nich nic, len traktaty domnelych analyz, cize klasicke pocity (co je v poriadku a kazdy si ich ma cibrit a rozumiet im), ktore su vycitane mne. Ide o rozdielne egregorialne (rozlisenie) pohlady nazeranim na ako keby rovnaku vec, len ja to zhrniem do troch viet.

Kazdemu mozem len odporucit, aby obcas sledoval ich vystupenia, taktiez pristup Fica k nim a inym, proste aby sa clovek sam dopracoval k zhodnotenie procesu, ktory reprezentuje Fico a na ktory sa viac ci menej ladia a su nositelmi jeho kolegovia. Fico pracuje s tym co ma a co je vo vztahu k potrebam spolocnosti.

Za vsetkym sa "skryva" nejaky proces a jeho smerovanie. Kazdy proces ma svoj kvalitativny rozsah a zafarbenie, aj ked obsahom a prejavom moze byt roznorody.

Proste sledovat politikov (a nie len), optimalne nejaku dobu a nazerat na to, ako som uz spomenul, takym globalizacnym pohladom a tuto cinnost si v praxi overovat aj v beznom zivote.

ps: Mozno som ti (podla teba) nedal argumenty ziadne, ale mozem zas len zopakovat odporucanie pozerat ich (a inych vystupenia), aby clovek uzrel urcity zjednocujuci cinitel, od ktoreho sa odvija ich samostatna alebo spolocna cinnost. Ak sa nahodou Smer dostane do vlady, tak budem ich cinnost a schopnosti moct zhodnotit presnejsie, ale zatial pracujem s potencialom, ktory sa mi vyprofiloval pocas ich doterajsieho posobenia s Ficom.
 
Vďaka ti za odpoveď. Súhlasím, že konkrétnych vecí na Blanára je u Nikitu málo. Na Erika tiež, možno preto, lebo je na svete ešte krátko.

Ako sa k nim Fico správa? A ako sa správal k Erikovi Tomášovi a Pellegrinimu? Veď Tomáš bol úplný klon Fica, dikcia reči, slovník atď. Tomáš bola tá nová generácia a teraz vidíš, ako to dopadlo. Takže tu by som bol o niečo viac opatrný a súhlasím s Nikitom v myšlienke, že Smer neopustili všetci agenti a kauzári. To som si od neho vzal, balast som odfiltroval. Preto mám ľudí zo Smeru v karanténe. Poznám napr. jedného radového člena, ktorý pomáhal SaS s volebným programom.
 
Naposledy upravené:
Tomáš bola tá nová generácia a teraz vidíš, ako to dopadlo.
Mam na to iny pohlad. Tomáš je v pohode schopny clovek a na spravnom mieste, aj ked nie je v Smere.

Su problemy a su aj ludia, ktori koketuju so zapredancami, tych treba mat na ociach, ale celkovo za mna: Smer a Hlas je zaklad.

Tazko je ludi nutit a prehovarat k niecomu. Optimalnejsie je vytvarat podmienky, aby boli sami nuteni sa im viac ci menej prisposobovat, alebo sa osobnne este viac budu dehonestovat.
 
Tomáš je v pohode schopny clovek a na spravnom mieste
Pokiaľ si dobre pamätám (ale môžem sa mýliť), vyrobili ho na sme/post.sk, kde pred rokmi pomaly každý deň prišla od neho nevyžiadaná pošta. Dnes tam podobne vídam nejakého Radovana Potočára.
 
Pri mladom Kaliňakovi aj mne zatial bliká kontrolka.
V čase , keď Fico po vražde Kuciaka odstúpil, viaceri, medzi nimi aj ja, sme mu na fb vyslovili podporu, niekto verejne, niekto súkromne. Fico obratom poďakoval so slovami , že si to ceni...za krátky čas som zistila, že som už na jeho fb zablokovaná na reakcie, čítať som mohla. Udivilo ma to ,bo tí , čo mu sprosto písali, blokaciu nemali. Rapidne klesol v sledovanosti, nakoľko podporovatelia sa " vytratili". Neskôr som sa dozvedela , že profil mu adminuje mladý Kaliňak, začalo mi dopinať, už vtedy bol zviditeľnený cez profil strýca Kaliňaka a potom už aj v strane. V nejakej relácii mladý dostal otázku z verejnosti, ohľadom zablokavania priaznivcov. Najskôr sa " čudoval" a potom povedal ,aby ho zablokovaní kontaktovali....boli sme odblokovaní, teda aspoň ja za seba môžem tvrdiť, ale bolo to vidieť aj na zvýšenom počte lajkov a priaznivých reakcii... U mňa tie blokacie vyvolali dojem , že sa niekto snaží Fica držať v domnení, že jeho podpora rapidne klesla
 
O kríze energií diskutujú najzasvätenejší. Profesor Peter Staněk a bývalý šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, Jozef Holienčík, diskutujú na najvyššej profesionálnej úrovni o chaose ohľadne energií, aký nemá v dejinách obdoby. Tento katastrofálny stav vytvára priamo Európska únia už od roku 2020, ako aj neschopná vláda SR, ktorá občanom pripravila scenár: slovenské firmy vyrábajú elektrickú energiu v hodnote 50€ za Megawatt hodinu, ale na burze našu energiu nakupujeme za 400 až 500€ za Megawatt hodinu! Prečo máme strop 199€ /MWh a nie 50€? Stropy sú v členských krajinách EÚ rôzne, kde je jednotná politika EÚ? Energie je dostatok, ale hrozí, že Slováci budú mrznúť a zomierať. Prostriedky z podvodov na obchodovaní s energiami prúdia na financovanie vojen a nového prerozdeľovania sveta


Zdroj: https://m.youtube.com/watch?v=cq1M_6bAwAk
 
O kríze energií diskutujú najzasvätenejší
Holienčik vo videu cca po 14 minúte, hovori, že v novej vyhláške, platnej od januára 2023, pripomienkovanej do 13.októbra, vypustili ochranu domácnosti a malých podnikov, čo značí, že už týto odberatelia nebudú mať ceny regulované a nijak chránené pred plnými trhovými cenami a závisí len od konkrétnych dodávateľov a ich ľubovôle, aké ceny im nastavi :mad:
 
Naposledy upravené:
Holienčik vo videu cca po 14 minúte, hovori, že v novej vyhláške, platnej od januára 2023, pripomienkovanej do 13.októbra, vypustili ochranu domácnosti a malých podnikov, čo značí, že už týto odberatelia nebudú mať ceny regulované a nijak chránené pred plnými trhovými cenami a závisí len od konkrétnych dodávateľov a ich ľubovôle, aké ceny im nastavi :mad:
Bolo by dobré tú vyhlášku dohľadať a zverejniť.

Našiel som túto vyhlášku, ktorú ruší novšia - je tam tiež nalinkovaná. Zrušenie ochrany domácností som tam ale nenašiel. Možno mám nesprávnu vyhlášku alebo som niečo prehliadol.
Ideálne by bolo, keby ľudia, ktorí citujú zákony ich aj jasne označili o ktoré ide, ich presné čísla na dohľadanie.
 
Naposledy upravené:
Našiel som správu, že cenové vyhlášky boli zrušené všeobecným hospodárskym záujmom, ktorý má prebrať reguláciu cien.


Podľa môjho názoru nárast cien o 100 a viac percent je priamy recept na revolúciu. Ale tentoraz nedajbože aj krvavú. Viem si predstaviť, že je to pre niekoho zámer.
 
Našiel som túto vyhlášku, ktorú ruší novšia - je tam tiež nalinkovaná. Zrušenie ochrany domácností som tam ale nenašiel. Možno mám nesprávnu vyhlášku alebo som niečo prehliadol.
Tiež som hľadala, zatiaľ som našla pre rok 2023 len vyhlášku k pitnej vode a k výrobe tepla Kontakt na Holienčike tiež nie je .
 
Naspäť
Top Bottom