Vlajky

Nehľadaj info o vlajke Atlantídy na nete, tam to nenájdeš, preto Ti na zdroj informàcií link dať neviem. A ten futurologický obraz ”bájnej Atlantídy” z Tebou linkovanej strànky je čistá “bájka”.
To je obraz mesta technokratickej civilizácie, ktorou Atlantída nebola.
Iný zdroj s vlajkou Atlantídy som nenašiel. Keď nechceš zverejniť tú vlajku ťažko to potom hodnotiť do akej miery je zhodná, asi je to to čo som navrhol bez kríža, podľa tvojich komentov.
 
A to já zase klidně z toho článku rozepíšu/odcituju, páč počítám, že je to důležité: “Modrá je národ. Biela je Otec Nebeský, červená je Matka Zem. Národ, ktorý žije rovnováhu a harmóniu – rovnováhu duchovna a matérie – je presne v strede medzi nebom a zemou. Preto je dvojkríž v štátnom znaku upravený – obe vodorovné ramená sú rovnako dlhé.”.
A dodám, že uvedená trojice barev má ještě jednu - živlovou - interpretaci:
červená ~ oheň
modrá ~ voda
bílá ~ vzduch
a pokud se tyto tři pravé živly “smíchají” máme čtvrtý (nepravý) živel ~ země
Důležitý detail je rovněž rovnoramennost (stejnoramennost) toho dvojkříže. Přidám moji myšlenku z předminulého fóra:
”Ostatně počítám s tím, že na vlajce Nitranského knížectví vůbec nemusí jít o dvojitý kříž - nebo snad někdo někdy viděl LEŽATÝ kříž, ještě k tomu dvojitý?
Takže já počítám s tím, že může jít o písmeno v nějakém Slovanském jazyce/písmu. Ponechme stranou v jakém. Zvuk by mohl být “N”, konečně je to vlajka Nitrianského kniežatstva. Takže stačí písmeno pro odlišení od pravděpodobně také rudých vlajek jiných Slovanských držav (država, Rus).”.

K celkové vlajce Atlantidy mi žel chybí výpočty a - obávám se - lepší už to nebude. Ale k jedné věci bych se vyjádřit přece jen mohl. Počítám, že na vlajce Atlantidy musela být modrá. (Ovšem pozor: něco jiného je modrá jako jeden ze 3 vodorovných pruhů a něco jiného je modrá jako jedna ze “základových” barev, tedy např. modrá “západní” polovina vlajky.)
Proč je modrá základní “atlantskou” barvou? Podívejme se na symboliku těch, kteří slouží potomkům Atlantidy. Podívejme se na vlajku NATO, na tzv. vlajku EU, na vlajku malobritánie, na vlajku USA. Základem je všude modrá. A podívejme se i na terminologii s tím spjatou:
Severoatlantická aliance, Atlantická aliance, Severoatlantický pakt, Atlantický pakt, Atlantické společenství, Severoatlantické obranné souručenství, Organizace Severoatlantického paktu, Organizace Severoatlantické smlouvy, Transatlantické spojenectví apod. Ostatně počítám, že oceány se pojmenovávají podle pevnin, nikoliv pevniny podle oceánů.

Ech, jansu, dal jsi odkaz nikoliv na wikipedii, ale na NEcyklopedii, což je wikina všelijakých absurdních, ironických, humoristických, výsměšných, bizarních, úchylných, mystifikujících, bláznivých a jiných nevážných článků.
Stačí si přečíst záhlaví úvodní stránky zde
Nicméně i zde je vidět, že na vlajku Atlantidy byly použity odstíny atlanstké modré a tvarovou šablonou byla vlajka malobritánie. Zajímavá rezonance…
:- )
"Ech, jansu, dal jsi odkaz nikoliv na wikipedii, ale na NEcyklopedii," nikde inde som to nenašiel, ako píše popolvár na nete to nie je.
 
červené pole, energie Matky Zeme - absolútny súhlas
avšak: energie Otca Nebeského - biela farba
a zlaté znaky, to je to, čo hovoril Ježiš - život v súlade so zákonmi Matky Zeme a konajte tak, aby ste napĺňali poslanie vám dané ZHORA Ním. Preto je dvojkríž na novej vlajke zlatý - konceptuálne silný, a zároveň má oba horizontálne ramená rovnako dlhé - to je tá harmónia "ako hore, tak aj dole". A keďže tá harmónia je na ľuďoch, tak preto stredný pás je modrý - to ľudia sú tým pojítkom medzi hore a dole, medzi energiami Matky Zeme a energiami Otca Nebeského. Len skrze plne zharmonizovaného jedinca tečie energia zhora nadol a naopak skrze jeho energetický systém. Len takýto jedinec je najsilnejším svetelným stĺpom.
Tá harmónia bola svojho času žrecmi/znacharmi Atlantídy narušená a tento dvojramenný kríž rovnováhy zvalený. No jeho posolstvo, aj keď v ležiacej podobe, bolo zachované vo vlajke Nitrianskeho kniežatstva, kde v Nitre bolo ideové centrum jak Veľkej Maravy, tak arpádovského Uhorska. Budúce veľkoknieža VM i budúci kráľ arpádovského Uhorska bol vždy na svoju vládu pripravovaný v Nitre. To preto sa Vatikán snažil za každú cenu nábožensky obsadiť predovšetkým Nitru.
Ten kríž bol svojho času (2020) opätovne vztýčený nielen pomyselne, a to sa zákonite pretavilo aj do vzhľadu novej vlajky Slovenska.
"Ten kríž bol svojho času (2020) opätovne vztýčený nielen pomyselne, a to sa zákonite pretavilo aj do vzhľadu novej vlajky Slovenska." Vplyv matríc nie je možné vylúčiť. Ak sa má informácia objaviť tak sa objaví.
 
Vlajka je pěkná, ale není dobrá.
Ohledně myšlenky mostu je třeba zdůraznit, že

čili most bez subjektnosti, to je jenom něco, po čem se šlape, aby si někdo nenamočil boty.

Sorijako, ale uvést toto jako podpůrný argument pro návrh vlajky, to počítám za úlet a střelbu do vlastní nohy.

Známe teorii vlajek podle VVPj. Ale taky od něho víme, odkud se takovéto konvence vzaly. Takže:


Vlajku neušiješ na koleni horkou jehlou.
"čili most bez subjektnosti, to je jenom něco, po čem se šlape, aby si někdo nenamočil boty." otázka budúcnosti, momentálne teória. "Sorijako, ale uvést toto jako podpůrný argument pro návrh vlajky, to počítám za úlet a střelbu do vlastní nohy." a čo overtonovo okno ? Povedal to minister úmyselne, náhodne ? Prepokladám, že minister zahraničných vecí ( a kariérny diplomat ) si je vedomý toho čo si môže verejne dovoliť povedať. "Vlajku neušiješ na koleni horkou jehlou." to nerobím, jedná sa návrh, diskusiu. Nikde netvrdím, že je to vlajka slovenska ale návrh novej vlajky Slovenska.
 
Naposledy upravené:
Odpoved je v pochopeni farieb. A @Popolvár nemusi suhlasit, uvidime, lebo sme tuto debatu uz mali skôr.
Mne ide o farby:
- červené pole, energie Matky Zeme.
- Zlaté znaky, Energie Boha otca
Ako hovoril Ježiš, žite v súlade so zakonmi Matky Zeme a konajte tak aby ste napĺňali poslanie Vám dane zHÔRa ním.
Niektoré veci sú nadčasové, ako tato vlajka Matúša Čáka,
Aj to je názor. Ja som chcel navrhnúť niečo čo nebude mať "pachuť" vlasovcov, adolfa a slovenského štátu ( 1939 - 45), nebude sa to podobať na nejakú súčasnú vlajku. To že som približne trafil atlantídu to nebol úmysel.
 
Aj to je názor. Ja som chcel navrhnúť niečo čo nebude mať "pachuť" vlasovcov, adolfa a slovenského štátu ( 1939 - 45), nebude sa to podobať na nejakú súčasnú vlajku. To že som približne trafil atlantídu to nebol úmysel.
Viete pane, odporúčam studovať trocha dejiny, potom nebudete hovorit o pachuti.
Viete, odkiaľ vychadzali tie vlajky?
Z matricne-egregoriálneho pôsobenia tych-na tie národy, ktoré majú tieto symboly pomáhat riadiť.
Prečo bola vlajka ZSSR cervene pole so zlatymi symbolmi? Prečo je čínska vlajka cervené pole so zlatymi symbolmi.

@Popolvár sa mýli, ked priraďuje bielej najvyššiu hodnotu, bola to vždy sila zlata a nie striebra. Medená, strieborná a zlata hora bratu, tak to stojí v knihách, ktoré vedia svoje.
A ten národ, ktorý vystúpa do výšin zlatej hory, dostane sa aj do zlatého zámku, ozbrojený palošíkom, pripravený na to aby sa babynnu vojsku postavil, drakov zrúbal aj zeleznému mnichovi vajce vyrval. No nie preto, aby sa sám stal najmocnejším no preto, aby moc potom priniesol všetkým národom Zeme.
Toľko príbehy matrično-egregoriálne v rozpravkach zozbieranými žrecami okolo Samuela Reusa, vydané potom Janom Franciscim a Pavlom Dobšinským.
Budte zdraví a všetko dobré priatelia. A začítajte sa do rozprávok, znalosti v nich, vám budú rovnako, ako z inych hrubych kníh, v dalších rokoch veľmi osožné
 
Odpoved je v pochopeni farieb. A @Popolvár nemusi suhlasit, uvidime, lebo sme tuto debatu uz mali skôr.
Mne ide o farby:
- červené pole, energie Matky Zeme.
- Zlaté znaky, Energie Boha otca
Ako hovoril Ježiš, žite v súlade so zakonmi Matky Zeme a konajte tak aby ste napĺňali poslanie Vám dane zHÔRa ním.
Niektoré veci sú nadčasové, ako tato vlajka Matúša Čáka,
Mne sa tiež najviac páčia tieto dve farby. Pocitovo z nich pre mňa vychádza väčšia harmonia a sila.

Čo sa týka modrého bloku a červeného bloku vedľa seba, tak hneď prvá asociácia u mňa bola, že červená vpravo (naše delo pravoe) symbolizuje tých, čo majú červenú krv. Modrá vľavo (t.j. na západe) symbolizuje tých, ktorí majú modrú krv (v podstate anglosaský svet, svet západných elít). Nech už je pôvod tých s modrou krvou akýkoľvek, jedná sa o dva svety, ktoré len sotva budú schopné žiť v miery. Pravá strana by o mier stála, ale ľavá sa s mierom nikdy nezmieri. Vždy sa bude snažiť zvíťaziť do konca v boji na život a na smrť. Taká je povaha západného sveta, bere mier len ako prestávku medzi vojnami.

Malý štátik ako my, nemôže byť mostom, iba trávou na poli boja. Ak nechceme byť rohožkou, musíme narásť objemovo (vytvoriť úniu štátov) a stať sa konceptuálne silnejšími.
Ale dlhodobejšie môže nastať mier len v tom prípade, ak Rusko výrazne oslabí zdrojovo anglosaský svet a nedovolí mu znova narásť, kým sa tam nezačnú rodiť riadiace kádre s iným svetonázorom.
 
…že červená vpravo (naše delo pravoe) symbolizuje tých, čo majú červenú krv. Modrá vľavo (t.j. na západe) symbolizuje tých, ktorí majú modrú krv (v podstate anglosaský svet, svet západných elít).
Kromě těch s “obyčejnou” tj. “červenou“ krví, zde byli i ti s “neobyčejnou” (“šlechtickou”) tj. “modrou” a pravděpodobně ještě i ti se “zelenou” krví (rovněž “neobyčejnou”)…
 
Viete pane, odporúčam studovať trocha dejiny, potom nebudete hovorit o pachuti.
Viete, odkiaľ vychadzali tie vlajky?
Z matricne-egregoriálneho pôsobenia tych-na tie národy, ktoré majú tieto symboly pomáhat riadiť.
Prečo bola vlajka ZSSR cervene pole so zlatymi symbolmi? Prečo je čínska vlajka cervené pole so zlatymi symbolmi.

@Popolvár sa mýli, ked priraďuje bielej najvyššiu hodnotu, bola to vždy sila zlata a nie striebra. Medená, strieborná a zlata hora bratu, tak to stojí v knihách, ktoré vedia svoje.
A ten národ, ktorý vystúpa do výšin zlatej hory, dostane sa aj do zlatého zámku, ozbrojený palošíkom, pripravený na to aby sa babynnu vojsku postavil, drakov zrúbal aj zeleznému mnichovi vajce vyrval. No nie preto, aby sa sám stal najmocnejším no preto, aby moc potom priniesol všetkým národom Zeme.
Toľko príbehy matrično-egregoriálne v rozpravkach zozbieranými žrecami okolo Samuela Reusa, vydané potom Janom Franciscim a Pavlom Dobšinským.
Budte zdraví a všetko dobré priatelia. A začítajte sa do rozprávok, znalosti v nich, vám budú rovnako, ako z inych hrubych kníh, v dalších rokoch veľmi osožné
Pane napíšte niečo konkrétne k tejto vlajke alebo súvislostiam. "Prečo bola vlajka ZSSR cervene pole so zlatymi symbolmi? Prečo je čínska vlajka cervené pole so zlatymi symbolmi." asi preto, že nepredpokladám funkciu centra koncentrácie riadenia alebo globálne / regionálne mocenské centrum.
 
Mne sa tiež najviac páčia tieto dve farby. Pocitovo z nich pre mňa vychádza väčšia harmonia a sila.

Čo sa týka modrého bloku a červeného bloku vedľa seba, tak hneď prvá asociácia u mňa bola, že červená vpravo (naše delo pravoe) symbolizuje tých, čo majú červenú krv. Modrá vľavo (t.j. na západe) symbolizuje tých, ktorí majú modrú krv (v podstate anglosaský svet, svet západných elít). Nech už je pôvod tých s modrou krvou akýkoľvek, jedná sa o dva svety, ktoré len sotva budú schopné žiť v miery. Pravá strana by o mier stála, ale ľavá sa s mierom nikdy nezmieri. Vždy sa bude snažiť zvíťaziť do konca v boji na život a na smrť. Taká je povaha západného sveta, bere mier len ako prestávku medzi vojnami.

Malý štátik ako my, nemôže byť mostom, iba trávou na poli boja. Ak nechceme byť rohožkou, musíme narásť objemovo (vytvoriť úniu štátov) a stať sa konceptuálne silnejšími.
Ale dlhodobejšie môže nastať mier len v tom prípade, ak Rusko výrazne oslabí zdrojovo anglosaský svet a nedovolí mu znova narásť, kým sa tam nezačnú rodiť riadiace kádre s iným svetonázorom.!
"Malý štátik ako my, nemôže byť mostom, iba trávou na poli boja."
Trochu nesúhlas. Srbsko cca 7 mil. obyvateľov, mali "iba" kráľovstvo. My sme mali veľkú moravu, matúša čáka, nitrianske kniežatstvo. V spolupráci s Ruskom im to nejak funguje. "Ale dlhodobejšie môže nastať mier len v tom prípade, ak Rusko výrazne oslabí zdrojovo anglosaský svet a nedovolí mu znova narásť, kým sa tam nezačnú rodiť riadiace kádre s iným svetonázorom." s týmto súhlas, vyzerá to , že to je v riešení. Západ žiadne zdroje nemá, Merkelova postavila prosperitu Nemecka na lacných ruských energiách, na celom západe je to podobné. Ak by angličany nedovážali zdroje s Ruska už by dávno skončili.
 
Pane napíšte niečo konkrétne k tejto vlajke alebo súvislostiam. "Prečo bola vlajka ZSSR cervene pole so zlatymi symbolmi? Prečo je čínska vlajka cervené pole so zlatymi symbolmi." asi preto, že nepredpokladám funkciu centra koncentrácie riadenia alebo globálne / regionálne mocenské centrum.
Este raz zopakujem, co somnuz napisal:

- červená, farba energií matky Zeme
- zlatá, farba najvyššia, cesty energií otca Boha
A symbol v zlatej? Symbol v zlatej symbolizuje KONCEPCIU, ktorou sa má národ ku ceste ku kraľovstvu Božiemu na Zemi dostať....

Stači takto? Buďte zdravý a všetko najlepšie
 
Este raz zopakujem, co somnuz napisal:

- červená, farba energií matky Zeme
- zlatá, farba najvyššia, cesty energií otca Boha
A symbol v zlatej? Symbol v zlatej symbolizuje KONCEPCIU, ktorou sa má národ ku ceste ku kraľovstvu Božiemu na Zemi dostať....

Stači takto? Buďte zdravý a všetko najlepšie
OK, vidím to inak, ako som už napísal.
 
OK, vidím to inak, ako som už napísal.
Uprimne, ci to vidite inak, je len na Vás. Ktorá z informacií, co som Vám dal je podľa Vás nespravna?
Cervená je zakladna čakrová energia, zlata je najvyššia energia, ide to totiž tak, cervena, oranžová, žltá, zelená, belasá, tmavomodrá, fialová, biela, strieborná, zlatá.

Znak hovorí o koncepcii, ktorou sa národ uberá. Viď stret kríža s polmesiacom, ako priklad, či sa Vám to páči, ci nie, to hore su fakty z pohľadu energetického.
Takže sa vráťme na zaciatok. Čo je na tomto texte nie v poriadku?
 
Uprimne, ci to vidite inak, je len na Vás. Ktorá z informacií, co som Vám dal je podľa Vás nespravna?
Cervená je zakladna čakrová energia, zlata je najvyššia energia, ide to totiž tak, cervena, oranžová, žltá, zelená, belasá, tmavomodrá, fialová, biela, strieborná, zlatá.

Znak hovorí o koncepcii, ktorou sa národ uberá. Viď stret kríža s polmesiacom, ako priklad, či sa Vám to páči, ci nie, to hore su fakty z pohľadu energetického.
Takže sa vráťme na zaciatok. Čo je na tomto texte nie v poriadku?
Nehovorím o nesprávnosti ale o inom prístupe. Ide o heraldický a energetický pohľad na vec. Ja to vidím skôr klasicky heraldicky. U čakier existuje verzia 12 tu Vami zmienená a 7 bežne používaná a v tomto sa ani sami "čakristi" nezhodujú. Obecne je pre mňa vlajka Matúša Čáka prijateľná. Trikolóra s očervenením znakom je pre mňa neprijateľná.
 
Nehovorím o nesprávnosti ale o inom prístupe. Ide o heraldický a energetický pohľad na vec. Ja to vidím skôr klasicky heraldicky. U čakier existuje verzia 12 tu Vami zmienená a 7 bežne používaná a v tomto sa ani sami "čakristi" nezhodujú. Obecne je pre mňa vlajka Matúša Čáka prijateľná. Trikolóra s očervenením znakom je pre mňa neprijateľná.
Čo je nadradené, heraldika, alebo egregoriálne riadenie?
 
...ale o inom prístupe. Ide o heraldický a energetický pohľad na vec. Ja to vidím skôr klasicky heraldicky.
Takto to nelze dělit, je to vždy obojí.
Nepřítomnost či přítomnost (pozitivní nebo negativní) "energetické" složky v heraldice je vždy (egregoriálně-matriční) řízení.

Pokud přistoupíme na oddělování, pak může vzniknout pěkná vlajka, která není dobrá.
Ale to už jsem 1x v tomto vlákně zmínil.
 
Naposledy upravené:
U čakier existuje verzia 12 tu Vami zmienená a 7 bežne používaná...
Existuje 7-mi, 9-ti a 12-ti čakrový energetický popis lidského těla.
Řekněme, že se liší mírou detailu v pohledu na lidské tělo. (což má ovšem svoje následky)
Ale stejně jsou to ve všech 3-ch případech jenom ta hlavní centra, pak existují desítky (spíše stovky) dalších, menších center - viz čínská akupunktura.

Ale ať už uvážíme 7, 9 nebo 12, ve všech 3-ch pohledech se vyskytuje 1. čakra na stejném místě těla, má stejnou funkci a je jí přiřazena stejná barva - červená. Jak říká Jox13.
 
Naposledy upravené:
Modrá vľavo (t.j. na západe) symbolizuje tých, ktorí majú modrú krv (v podstate anglosaský svet, svet západných elít). Nech už je pôvod tých s modrou krvou akýkoľvek, jedná sa o dva svety, ktoré len sotva budú schopné žiť v miery.
niekedy v mieri žili.
 
Naspäť
Top Bottom