Volba prezidenta České republiky 2023

Nutit ho nemohu, ani Slováky, ale velmi mi mrzí takový přístup. ČSR vadí, ale vláda maďarských grófů v Horních Uhrách zřejmě nevadila nebo vadí méně. Stejně jako Ukrům vadí Rusové, ale že úrodná půda, jediné bohatství, které jim zbylo, jim patřit nebude, protože ji rozprodají cizincům, to jim je zřejmě fuk. A ze všeho nejhorší je ta touha patřit mezi ty tzv. vyspělé, ve skutečnosti lupičské státy, být s nimi zavřeni v žaláři národů, ať už je to EU nebo R-U.
Věřím, že nejde o většinový slovenský postoj. Znám dost Slováků žijících v Čechách a pracovně i Slováků, kteří žijí na Slovensku, a mají to jinak. Máme výborné vztahy.
 
Naposledy upravené:
Tak to je nemilé... Ta paní překopírovala můj včerejší příspěvek sem - jen "opravila" mého jenerála na generála.
Já nejsem Janka Šťastná a zírám, že si to někdo takto bez upozornění "vypůjčil"... :(
Tak se omlouvám, přišly mi ty věty jako výstižné. Příště jako citace. Použila jsem slova i Burana.
 
Naposledy upravené:
Tak se omlouvám, přišly mi ty věty jako výstižné. Příště jako citace. Použila jsem slova i Burana.
Dobře, beru. :) A nemusíš přímo citovat, protože je to leckdy těžkopádné, když něco vyprávíš. Opravdu stačí napsat to "jak jsem četla jinde" nebo třeba "zaujal mě názor" nebo tak něco - aby bylo jasné, že to neříkáš přímo ty, ale že se s tím ztotožňuješ.
 
Je to marné, Popolvar prostě preferuje RU, Velkou Moravu a Maďary před znovusjednocením ČSR, to už jsme tu řešili mockrát
Možná že Popolvar vidí dojezd rozjetých procesů v bodu , kdy se státnost celé Evropy začne hroutit a semknout se do RU 2 bude nutnost k přežití .
GP nastavuje cíle projektů tak , aby to co připravil , zbylo jako nejlepší možnost z daného výběru .
Takže Popolvar pracuje s předstihem s informací , že jiná lepší možnost prostě nebude . Ale i takový scénář je možné předělat tak , aby sloužil především Nám . Ta předělávka se dělá tak , že se informace ozvučuje a tím se vytváří více scénářů budoucí matrice .
 
ČSR vadí, ale vláda maďarských grófů v Horních Uhrách zřejmě nevadila nebo vadí méně.
Manipulácia a podsúvanie toho, čo som nikdy nepovedal.
To, že poukazujem na chyby minulosti v súžití Slovákov a Čechov neznamená, že som proti znovazjednoteniu Slovákov a Čechov. No to môže byť funkčné iba pri vyvarovaní sa chýb z minulosti. To isté platí aj ohľadom Maďarska.
Skôr mám pocit, že vadí snaha o zblíženie s Maďarskom, akoby to malo byť prekážkou pre užšie vzťahy s Českou republikou.
Všetci dobre vieme, že Československo bol umelý konštrukt, ktorý svojim spôsobom fungoval pomaly 80 rokov a pokiaľ bol podporovaný zvonka, tak celkom úspešne. No, keď podpora skončila, tak sa pod Mníchovským diktátom rozpadol. A to isté po rozpade ZSSR, len ten diktát a tlak na rozpad už nebol tak zjavný.
Veľká Marava/Uhorsko umelým konštruktom neboli a trvalo veľmi dlho pokiaľ sa ho podarilo definitívne rozdeliť. Tým predelom bola bitka pri Moháči v 1526, kedy bolo Uhorsko rozdelené na tri časti a už nikdy nebolo zjednotené tak ako za čias Arpádovcov, či Mateja Korvína.
Pretože po vyhnaní Turkov to zjednotenie Uhorska bolo len naoko, tak ako aj terajšie "zjednotenie" Nemecka (okupácia NDR západným Nemeckom - NSR). Takto aj Habsburgami vytvorení noví Maďari okupovali Slovensko a vytvorili namiesto Uhorska Magyarországh.
Mne pamäť siaha troška hlbšie, než len do obdobia maďarizácie.
Prečo časť globálneho zákulisia tak silou-mocou bráni skutočnej obnove Uhorska na ideách Veľkej Maravy, a prečo sa zase radšej všetkými kanálmi podsúva umelý československý konštrukt?
Popremýšľajte nad tým - bude to lepšie než osočovanie.
 
Prečo časť globálneho zákulisia tak silou-mocou bráni skutočnej obnove Uhorska na ideách Veľkej Maravy, a prečo sa zase radšej všetkými kanálmi podsúva umelý československý konštrukt?
Nerozumím. Obnova Uherska na idejích Velké Moravy? Jaké byly ty ideje Velké Moravy? (Katolicismus??? Zřejmě ne. Fakt nevím.) Na nich vzniklo Uhersko? Nevzniklo spíše jen na jejím někdejším území, na jejích troskách a v podstatě v protikladu k ní? Řekl bych, že Uhersko má společného s Velkou Moravou asi to, co německé Prusko s původními slovanskými Prusy, kteří byli zčásti vyhubeni, zčásti asimilováni s německým obyvatelstvem. Vlastně ještě méně - Prusko má s původními Prusy společný alespoň název.
 
Naposledy upravené:
semknout se do RU 2 bude nutnost k přežití
teplo, teplo, prihorieva...
Ale i takový scénář je možné předělat tak , aby sloužil především Nám
konečne.
V tomto kontexte chápte aj moju odpoveď vyššie.
Pretože RU II môže byť pre niekoho ako žalár národov po rakúsko-maďarskom vyrovnaní (to preto moji oponenti ma tak kritizujú), alebo ako blok národov vo vzájomnej spolupráci a teraz to začína chápať aj Putinovec.
A historické skúsenosti Slovákov (Slovenov) sú:
1. s Čechmi - 9 rokov za čias Svätoplukovej Veľkej Maravy, cca 68 rokov Československa
2. s Maďarmi - cca 1100 rokov, z čoho len prvý rok (keď vstúpili na územie Veľkej Maravy ako dobyvatelia a dostali výprask) a posledných cca 150 rokov (roky maďarizácie, prvé prejavy povyšovania sa novovznikajúcich nových Maďarov začalo až ku koncu povstania Františka II. Rákocziho) boli zlé.
3. s rakúskymi východnými Nemcami máme kupodivu tiež obdobie spolupráce a vzájomnej pomoci skrze spojenectvo Gejzu a Štefana I. skrze Štefanovu manželku Gizelu s jej otcom.

Takže, ak už nás niekto tlačí do RU II, tak nech slúži NÁM a nech je to v takej podobe, aby to bolo o vzájomne výhodnej spolupráci. Historické skúsenosti sú.
To neznamená, že som priamo podporovateľom RU II, ale je to jeden z možných variantov budúcnosti.
A ešte jeden dôvod, prečo je pre Slovensko tak dôležitá spolupráca s Maďarskom - Maďarsko je svojim spôsobom mäkkým podbruškom Slovenska. Ak brucho bolí, tak ani to nad ním nie je v pohode. Nemôže hlava bez brucha normálne fungovať a naopak. A celým telom je Uhorsko/Veľká Marava ako historicky sformovaný štát.
Slovensko a Maďarsko sú rozpoltená duša Veľkej Maravy/Uhorska
 
Možná že Popolvar vidí dojezd rozjetých procesů v bodu , kdy se státnost celé Evropy začne hroutit a semknout se do RU 2 bude nutnost k přežití .
GP nastavuje cíle projektů tak , aby to co připravil , zbylo jako nejlepší možnost z daného výběru .
Takže Popolvar pracuje s předstihem s informací , že jiná lepší možnost prostě nebude . Ale i takový scénář je možné předělat tak , aby sloužil především Nám . Ta předělávka se dělá tak , že se informace ozvučuje a tím se vytváří více scénářů budoucí matrice .
Tento scénář není nic nového. Už jsme ho tady probírali několikrát i s Popolvarem. Podle mého názoru Popolvar ve svém příspěvku (výše uvedeném ale i jiných) prosazuje konkrétní pod-scénář (jednu z možnosti jak k tomu RU2 dospět). Tentokrát použil národnostní otázku (Češi a Moravané) podle mě naprosto nevhodným způsobem. Národnost nosíme v hlavě (záleží na tom co si myslíme a čemu věříme), ne v genech nebo krvi.
Pretože RU II môže byť pre niekoho ako žalár národov po rakúsko-maďarskom vyrovnaní (to preto moji oponenti ma tak kritizujú), alebo ako blok národov vo vzájomnej spolupráci a teraz to začína chápať aj Putinovec.
A historické skúsenosti Slovákov (Slovenov) sú:
1. s Čechmi - 9 rokov za čias Svätoplukovej Veľkej Maravy, cca 68 rokov Československa
2. s Maďarmi - cca 1100 rokov, z čoho len prvý rok (keď vstúpili na územie Veľkej Maravy ako dobyvatelia a dostali výprask) a posledných cca 150 rokov (roky maďarizácie, prvé prejavy povyšovania sa novovznikajúcich nových Maďarov začalo až ku koncu povstania Františka II. Rákocziho) boli zlé.
3. s rakúskymi východnými Nemcami máme kupodivu tiež obdobie spolupráce a vzájomnej pomoci skrze spojenectvo Gejzu a Štefana I. skrze Štefanovu manželku Gizelu s jej otcom.
A ešte jeden dôvod, prečo je pre Slovensko tak dôležitá spolupráca s Maďarskom - Maďarsko je svojim spôsobom mäkkým podbruškom Slovenska. Ak brucho bolí, tak ani to nad ním nie je v pohode. Nemôže hlava bez brucha normálne fungovať a naopak. A celým telom je Uhorsko/Veľká Marava ako historicky sformovaný štát.
Slovensko a Maďarsko sú rozpoltená duša Veľkej Maravy/Uhorska
Prostě a jednoduše: Já preferuji obnovu ČSR (posílení zdrojové stability a suverenity) a co nejužší spolupráci v rámci V4 (Maďarsko je aktuálně nejdůležitějším prvkem). Varianta kdy do RU2 budeme dotlačeni jako dvě ekonomicky zdecimované, nesuverénní zemičky, z čehož plyne naše opětovné podřazené zařazení do konglomerátu, kde budou o nás rozhodovat jiní = to je varianta prosazovaná monarchistickými pohrobky, Vatikánem a našimi současnými vládními hrobaři naší nezávislosti a státnosti.
 
Naposledy upravené:
Fb-GNv8WQAAg5-S.jpg

V knižečce LIMES INFERIOR polský "totalitní" vynikající sci-fi spisovatel Janusz A. Zajdel mimo jiné píše:
"..Nevím, čím se normálně zabýváš, ale asi by sis měl všimnout toho prostého vztahu mezi řádem a svobodou: ty dvě věci vedle sebe nemohou být! Je- li svoboda skutečností, je řád pouze zdánlivý, a naopak!
Stejná situace je v případě rovnosti a spravedlnosti, o kterých ses zmínil: dávat každému stejně nikdy nebude spravedlivé, a naopak.. také ne. Pouvažuj o tom.“
 
Naposledy upravené:

Lidé Petra Pavla. Proč konzultant Kolář a kancléřka Vohralíková budí emoce?​

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/...&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

„Jde o princip“

Kolář totiž v současnosti pracuje pro nadnárodní firmu Squire Patton Boggs. Sám říká, že vykonává „práci konzultanta na externí smlouvu s právem veta nad tím, které klienty přijme“. Například pracuje pro Českou zbrojovku.
Všechny jeho klienty ale veřejnost nezná a podle Koláře ji to ani nemusí zajímat. „Veřejně známí jsou ti klienti, kteří o to stojí. Když o to nestojí, tak do toho s prominutím nikomu kromě mě a klienta nic není, protože jsem osoba soukromá,“ popsal pro Seznam Zprávy.


jana-vohralikova.jpeg

Foto: Petr Topič / MAFRA, Profimedia.cz
Jana Vohralíková (uprostřed) a Petr Kolář (vlevo od ní) na jedné z předvolebních akcí.

Vznikají tak otazníky nad tím, jestli byznysové zájmy klientů Petra Koláře nemohou skrze něj ovlivnit nového prezidenta Pavla. Podle Šídlové hrozí střet zájmů. Nejde prý přitom ani tak o to, jestli je samotný Kolář důvěryhodný, nebo ne: „Jde tu čistě o princip.“

Reportérka podotýká, že poradci a zákulisní hráči jsou v politice důležití. A jsou důležití i pro samotné politiky.
Tento vliv se ale nesmí stát součástí jejich soukromého byznysu. „A my máme požadovat záruky, že se to nebude dít,“ dodává.

Poslední odstavec obsahuje dost nesmyslnou premisu (lež). Ve skutečnosti takto současný korporátně-kapitalistický systém funguje. Prachy a soukromé zájmy korporací se propojují s politikou a mocí. Obyčejní lidé jsou v tomto kolotoči jen spotřebním materiálem, nástrojem. Pokud se navíc k moci dostane zástupce vojensko-průmyslových zájmů (korporací), jejich zájem na míru je minimální (Pavel: Trvalý mír je iluze.)
 

Pavel dnes na briefingu shrne uplynulý týden a představí další plány​


Zvolený prezident Petr Pavel dnes vystoupí před novináře, na briefingu shrne uplynulý týden a oznámí plány na týdny následující. V tomto týdnu stihl několik schůzek s vládními představiteli nebo ústavními činiteli, naopak schůzka s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím domluvená není. Podle dřívějšího Pavlova vyjádření by si příští týden on i jeho tým měl vzít na několik dní volno. . .
Pavel také oznámil, že se ještě před inaugurací, jež se bude konat 9. března, chce vydat do některých regionů. Karlovarský hejtman Petr Kulhánek (KOA) ČTK sdělil, že Pavel do kraje přijede 15. a 16. února. V plánu má zvolený prezident také návštěvu Ústeckého a Moravskoslezského kraje.


Co se týče schůzky se Zemanem, termín domluvený není. Budoucí a současný prezident se neshodnou na tom, kdo by měl společnou schůzku iniciovat. Zatímco Pavel očekává, že mu Zeman nabídne termín pro vzájemné jednání, Zeman v minulých dnech řekl,
že pokud Pavel o schůzku požádá, rád se s ním setká.
 
Já preferuji obnovu ČSR (posílení zdrojové stability a suverenity) a co nejužší spolupráci v rámci V4 (Maďarsko je aktuálně nejdůležitějším prvkem).
A ja v momentálnej situácii preferujem čo najväčšiu samostatnosť a suverenitu Slovenska v blokovom usporiadaní so susedmi a je jedno, či to budeme nazývať V4+, RU II, či niečo iné. Žiadny konglomerát, či už zjavný alebo skrytý.
Avšak, stále tu nie je reakcia na zásadnú otázku:
Prečo časť globálneho zákulisia tak silou-mocou bráni skutočnej obnove Uhorska na ideách Veľkej Maravy, a prečo sa zase radšej všetkými kanálmi podsúva umelý československý konštrukt?
Prečo, akonáhle Slovensko na čele s R. Ficom začalo udávať tón v rámci V4, sa zorganizoval "Kuciak"?
 
samostatnosť a suverenitu Slovenska v blokovom usporiadaní so susedmi
Ale veď Slovensko z podstaty veci nemože byť zvrchované, nie sme historicky sformovaný štát a nemáme ani tých povestných aspoň 10 miliónov…a keď máme mať zvrchovanosť len v rámci blokového usporiadania (napr. V4) nu prepáčte priatelia ale to predsa NIE JE zvrchovanosť! A o jednej možnosti sa vobec nehovorí, veď predsa možme byť aj republika v rámci Ruska…niekoľko takých republík v svojej zostave už majú…a budú mať…
 
A ja v momentálnej situácii preferujem čo najväčšiu samostatnosť a suverenitu Slovenska v blokovom usporiadaní so susedmi a je jedno, či to budeme nazývať V4+, RU II, či niečo iné. Žiadny konglomerát, či už zjavný alebo skrytý.
Avšak, stále tu nie je reakcia na zásadnú otázku:
Prečo časť globálneho zákulisia tak silou-mocou bráni skutočnej obnove Uhorska na ideách Veľkej Maravy, a prečo sa zase radšej všetkými kanálmi podsúva umelý československý konštrukt?
Prečo, akonáhle Slovensko na čele s R. Ficom začalo udávať tón v rámci V4, sa zorganizoval "Kuciak"?
Mám pocit, že jsem už na tuhle otázku dostatečně odpověděl. Mně se nabízí logická odpověď: Fico (silné Slovensko) by budoval blok (s ČR, Maďarskem...) a blokoval cestu ke konglomerátu, ve kterém má globální zákulisí připravené k dosazení do řídících pozic úplně jiné figury (davo-elitaristické, dokonce až monarchistické - viz. naše současné protektorátní vlády). Dominance má být podle nich opět v rukou Němců a Maďarů, nikoliv Slováků nebo Čechů.
Československý konstrukt, jak jsi to nazval, není nijak zvlášť protlačován, spíš naopak. V globálním zákulisí panuje obava, že by se mohl zvrhnout, tak jako ČSSR, a vydat se k úspěchu. Bude podpořen pouze za podmínky, že bude sloužit a bude ovládán stejným globálním zákulisím, a to pouze jako záložní varianta v případě, že RU2 neprojde. Mimochodem, myslím si, že i proto Andrej Babiš nevyhrál volby - byla tady obava určitých klanů, že by se vydal tímto směrem - posilování spolupráce se SR a posilováním V4 a jejím směřováním do blokové spolupráce. Bylo to dost jasně ozvučeno v našich masmédiích (varování před Orbánem).
Předpokládám ale, že cílem vlastenců (omlouvám se, že si dovoluji tuto paušalizaci, pokud to tak nevnímáte, klidně mi dejte do těla) není z venčí ovládaný konstrukt, ale společný stát založený na skutečné podpoře obyvatelstva.
 
Naposledy upravené:
k debatě "Československo":
Nevím, jestli dobře rozumím, takže to berte s rezervou. :)
Jsem také zastánce blokového uskupení, do kterého ale vstoupí silné státy a ne zlomené trosky!
S ohledem na to, co napsal Úradník (o možnosti samostatnosti - a já s tím souhlasím) musíme pečlivě vybírat, ke komu se přidáme. A že se - s ohledem na velikost a možnosti - přidat musíme. Jinak si nás rozporcují jako v minulosti a všechna ta staletí národního boje za vlastní stát padnou vniveč = pošlapeme památku i oběti předků. Což nezůstává bez trestu...
 
Včera byl první den, kdy byla možnost napadnout volby a je naprosté ticho po pěšině. Nechápu.
Poslouchal jsem v autě Bilakovi paměti s názvem "Až po mé smrti" kapitolu o období duben až červen 1968 a uvědomil jsem si jak stejné jsou dnešní dny se dny v roce 1968. Je to až úděsné s jak chirurgickou přesností postupují nepřátelé státu. Dnes k tomu navíc mají množství technologií. Až kam se musíme propadnout, abychom pochopili ...?
 
k debatě "Československo":
Nevím, jestli dobře rozumím, takže to berte s rezervou. :)
Jsem také zastánce blokového uskupení, do kterého ale vstoupí silné státy a ne zlomené trosky!
S ohledem na to, co napsal Úradník (o možnosti samostatnosti - a já s tím souhlasím) musíme pečlivě vybírat, ke komu se přidáme. A že se - s ohledem na velikost a možnosti - přidat musíme. Jinak si nás rozporcují jako v minulosti a všechna ta staletí národního boje za vlastní stát padnou vniveč = pošlapeme památku i oběti předků. Což nezůstává bez trestu...
Lin, myslím si, že Pavel je volbou, která je dalším krokem na cestě, kterou jsi popsala jako riziko: "jinak si nás rozporcují jako v minulosti".
Ale..., zatím nevím přesně proč, několikrát jsem si při volbě nového p_rezidenta vzpomněl na československé legie (podmínce vzniku ČSR) a potom také na 1. československý národní sbor (základ nové lidové armády ČSSR). Zatím to analyzuji (čekám na signál :). Člověk míní a život (JŽO) mění. Stalin se prý jednou ptal: Kolik pluků nebo divizí má papež k dispozici?
Jinou věcí je, jaká je nálada mezi obyvatelstvem, na co jsou informačně připraveni.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom