Volba prezidenta České republiky 2023

Manipulace s prezidentskou volbou: Median lže, jako když Rudé právo tiskne. Pokus o reprízu triku s Čaputovou. Soudruzi se perou. Jaroslav Bašta má reálnou šanci na druhé kolo s Babišem. Výzva Bašta na Hrad!​

Komedianti se rozjíždějí naplno. Agentura Median přispěchala s průzkumem, podle něhož v preferencích před prezidentskou volbou prý vede Danuše Nerudová, druhý je Andrej Babiš a třetí Petr Pavel. Zničehonic. Ostatní – včetně Jaroslava Bašty, kandidáta SPD, jediného autentického vlastence a oponenta současné vládní hrůze – se krčí daleko vzadu. . . .
 
Převzato z jedné diskuse na mejnstrýmu. Autorem je údajně Matěj Stropnický, ale i kdyby nebyl.

"Dámy a pánové, občané této země, dovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací, napsat několik faktických poznámek o občanovi Ing. Babišovi:
1. Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci pro stát – tedy i pro nás, zcela zdarma !!!! Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.
2. Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet a ještě skončil s přebytkem.
3. Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně. Za cca 20 let působení jeho firem, odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard.
4. Jako fyzická osoba odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů.
5. Zaměstnává cca 35 000 lidí – tedy s jejich rodinnými příslušníky živí cca 100 000 lidí.
6. Soudruh Sobotka odvolal z funkce nejlepšího ministra financí pro „vícečetná podezření z daňových úniků“, aniž by dodal na stůl jediný důkaz v paragrafovém znění, dosvědčující skutečnost, že se Ing. Babiš dopustil trestného činu. Rovněž tak nikdo z těch pomlouvačů nepoložil na stůl jediný konkrétní důkaz v ostatních kauzách, ze kterých ho obviňují. Usnesení sněmovny je naprosto ostudné a neodůvodnitelné.
7. Soudruzi Sobotka a Kalousek, v době kdy vykonávali za tučný plat funkci ministra financí, zadlužili tuto zemi o cca 900 miliard, Sobotka ještě navíc prodal OKD Bakalovi za 4 miliardy a ten následně vytěžil z OKD 114 miliard".
 
Soud rozhodl o dalších kandidátech. ( Diviš pokračuje, Janeček a Rohanová mimo)
Mezi kandidáty na prezidenta se zařadí podnikatel Karel Diviš. Podnikatel Karel Janeček naopak o Hrad bojovat nebude. Stejně jako Denisa Rohanová. Rozhodl o tom v úterý Nejvyšší správní soud, který tak uzavřel seznam lidí, kteří budou kandidovat na prezidenta. Bude jich celkem devět. Janeček a Rohanová se kvůli neuznané kandidatuře obrátí na Ústavní soud, řekli ve vysílání CNN Prima News.
a ještě pro info:
Sponzoři voleb prezidenta ( někteří)
 
Janeček a Rohanová se kvůli neuznané kandidatuře obrátí na Ústavní soud, řekli ve vysílání CNN Prima News.
Ech, co to hrká v mém počítadle?
Obrátí se na Ústavní soud.
A která volebně osvědčená slintožaba na ÚS sedí, předsedá a prská?
To jako že připadá v úvahu odložení prezidentských voleb pod záminkou?
Aby Starému Jezevci vypršel mandát, nový prezident nebude zvolen a jeho pravomoci přechází na Fijalový Hnus, Pitcharovou-Svetrovou a Tajvance?
K tomu má sloužit praktikující satanista Karel CIA Janeček a neznámá žena se zvláštníma očima? Proto to teatrální a mediálně ozvučované neuznání vlastnoručního Janečkova podpisu, kdy mu neuznali jak napsal do archu první cifru v čísle vlastní občanky, že prý není jasné, jestli je to 2 nebo 1? A já jsem viděl jednoznačnou 2, což sedí na jeho občanku, která v tom bulvárním plátku taky byla vyfocená. A 21 je satanistovo “oblíbené” číslo, které cpe všude, kam se vejdou 2 znaky.
Už dost, vzbuďte mě…
 
@Počtář A není to tak, že by v tomto případě se volba posunula? Minulý týden jsem četla, že chtějí něco změnit v zákonu o volbě prezidenta.

Tak už jsem to našla. Ach jo, asi by to opravdu přešlo na ně.
Článek 66 ( Ústava ČR)
Uvolní-li se úřad prezidenta republiky a nový prezident republiky ještě není zvolen nebo nesložil slib, rovněž nemůže-li prezident republiky svůj úřad ze závažných důvodů vykonávat a usnese-li se na tom Poslanecká sněmovna a Senát, přísluší výkon funkcí podle čl. 63 odst. 1 písm. a) až e) a h) až k) a čl. 63 odst. 2 předsedovi vlády. Předsedovi Poslanecké sněmovny přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky výkon funkcí prezidenta republiky podle čl. 62 písm. a) až e) a k) a dále čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Senátu; uvolní-li se úřad prezidenta republiky v době, kdy je Poslanecká sněmovna rozpuštěna, přísluší výkon těchto funkcí předsedovi Senátu, kterému též přísluší v době, kdy předseda vlády vykonává vymezené funkce prezidenta republiky, výkon funkce prezidenta republiky podle čl. 63 odst. 1 písm. f), jde-li o vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny.

*Teď mě napadlo, že pak by dávalo smysl i to, že chce Zeman ( možná) jmenovat nového předsedu US. V případě, že by to udělal a došlo k přezkoumání ( jak se píše v článku), asi by se získal nějaký čas pro ČR.
*No a nakonec by se přistoupilo ke zrušení přímé volby prezidenta. Toto infopole už se také začalo šířit ( jeden z článků)
 
Naposledy upravené:
@JanaK Souhlasím, ale já mám pocit, že jim už je vše jedno. Hrají jen o čas.
***
Mimochodem, teď jsem koukla na A.Baudyše (FB) a našla jsem tam poznámku v duchu:
...co když se volba prezidenta bude do roka opakovat ?... zajímavé to načasování...Hodila jsem tam lehký náznak možnosti, co zde @Počtář uvedl ( odložení voleb, možnost, že bude zatím premiér "zástupcem" prezidenta) nic víc a uvidím, zda AB řekne víc. Sleduji ho delší dobu, mezinárodní politiku vidí zkresleně, ale naši v ČR dost trefuje. ( předpověděl i druhé zvolení Zemana).
 
Naposledy upravené:

Vrchní lobbista Petra Pavla​

13. 12. 2022 - EB
Prezidentský kandidát Petr Pavel řekl včera večer Michalu Půrovi ze CNN Prima News, že navzdory spekulacím novinářů a některých odborníků, by bývalý diplomat Petr Kolář v případě jeho zvolení prezidentem pravděpodobně nepřišel na Hrad jako kancléř nebo šéf zahraničního odboru. Kolář je podle Pavla nejen velmi zkušeným diplomatem a člověkem, který se velice dobře orientuje v politice, ale je také člověkem mimořádně citlivým na svoji nezávislost. Velice těžko si dovedu představit, že by se chtěl zaměstnat v nějakém zaměstnaneckém poměru s prací od do, řekl Pavel, ale bude moc rád, když mu bude nablízku a bude se s ním podílet o nějakou radu, kdykoliv to bude potřeba. O Kolářovi se obvykle mluví jako o bývalém diplomatovi, ale v současnosti je zaměstnán u jedné z předních amerických lobbistických firem, Squire Patton Boggs. Ta se chlubí tím, že „poskytuje komerčně zaměřená podnikatelská řešení kombinací (svých) právních, lobbistických a politických schopností a neocenitelných kontaktů v terénu pro různorodou klientelu.“ Dalo by se tedy říci, že by Kolář byl Pavlovým zcela nezávislým vrchním lobbistou.
 
Nerudová nepočítá s bezplatným zdravotnictvím ?
Občas je dobré nečekat na televizní předvolební debaty a sledovat, co kandidáti na prezidenta prohlásí například v talk show.
„Kdyby nebylo na důchody, tak se bude muset brát z něčeho, na co nebude, třeba bezplatné školství nebo bezplatné zdravotnictví,“ prohlásila Nerudová v talk show 7 pádů Honzy Dědka.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=EoPfNIQe_hI
>
víte,že . . .

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6Zo4kBG-AoA
>
 
Naposledy upravené:

Petr Pavel si už není jistý, jestli by ve druhém kole podpořil Nerudovou​

Generál ve výslužbě to uvedl ve středu na výjezdu po Jihomoravském kraji v Brně a Židlochovicích, na což upozornil Deník N.
„Zpočátku jsem měl celkem jasno, ale musím říct, že teď – po tom, co se dozvídám, a také i z častějších osobních kontaktů – bych ještě asi vážil,“ uvedl na stejný dotaz v obou městech.

Odkud Pavel dostal signál?
 
Do mozaiky i toto:

„Odložte volby!“ Hněv a výbuch Petra Pavla. Nastal zvrat​

Z textu - Generál možná nepodpoří Danuši, Danuše nepodpoří Generála, podpoří Rybáře :))
Tři kandidáti se začínají požírat mezi sebou. Vážně si stále všichni myslí, že heslo AntiBabiš bude fungovat neustále? A samozřejmě se opět ozvučuje i odložení volby prezidenta, co zde uváděl @Počtář .
Mimochodem, opět první twitter od Mirka Roztleskávače Kalouska ( já už si nemůžu pomoct, všimli jste si jak se ke všemu vždy vyjádří nejprve on, určí směr a pak teprve následují reakce ostatních?)
A jak uvádí, zadání je jasné ( Kalousek)
„Nepleťte do toho nenávist, či lásku, či jinou emoci. Nesnažte se to hloupě okecat. Racionálně je to jasné:
1. Největší zlo je Babiš.
2. Ochotně proti němu ve druhém kole podpořím kohokoliv z ostatních kandidátů.
3. Pokud o tomhle generál Pavel pochybuje, je sám o sobě rizikem.“
 
Naposledy upravené:
Petr Pavel si už není jistý, jestli by ve druhém kole podpořil Nerudovou
„Odložte volby!“ Hněv a výbuch Petra Pavla. Nastal zvrat
Vidím, že jsem byl předběhnut :- )
Takže jenom doplním do trojlístku:
15.12.2022

Vypadá to, že se formují (nejméně) 2 paralelní scénáře:
Scénář 1 (Slovenský): Čaputová/Mistrík, herci: Nerudová, Pavel
Scénář 2: neuznané podpisy/Ústavní stížnost/odložení voleb/období bez prezidenta, herci: Janeček, Diviš, Rohanová

Tím co zahlásil Pavel tak:
i. otevřel okno Overtona a zahájil diskusi o tom, kdo koho podpoří/nepodpoří ve druhém kole
ii. začal přesouvat svoje voliče k Nerudové viz Kalouskova reakce a bouřka na socsítích v již citovaném článku zde
Jsou tam reakce typu
"Pane @general_pavel, dnes jste prohlásil, že si nejste jistý, že byste podpořil @danusenerudova proti obžalovanému mafiánovi @AndrejBabis.
To trochu mění můj pohled na vaši osobu a rázem si nejsem jistý, jestli vás můžu volit, což jsem původně plánoval.
Váš výrok je ostudný."

Dodatek:
A kdo vlastně řekl, že jsou (scénáře) paralelní? Co když je Scénář 2 záložní varianta, když by nedopadl Scénář 1?
 
Naposledy upravené:
Janka na Facebooku
Pavol SvätoSlav Kováčik :
Kto si myslí, že voľbami nie je možné nič zmeniť, nechápe riadeniu sociálneho supresystém ČSR.
Kto si myslí, že voľby môžu zmeniť všetko, nechápe riadeniu sociálneho supersystému ČSR.
Reálne však cestou menšie zlo -> menšie zlo -> menšie zlo -> menšie zlo ->
... sa vieme dopracovať do bodu, kde menšie zlo v poradí x, bude reálne schopné pristúpiť na zmenu koncepcie usporiadania spoločnosti, resp. tá sa bude diať "sama sebou", pretože skutočne kvalitné riadenie nie je vidieť a v tomto prípade je subjektom riadenia konceptuálne gramotný ľud so svojími ľudskými cieľmi, ktoré vie, že je možné dosiahnuť iba postupne, možno aj v následnosti pokolení.
Lenže keď toto ľudia nechápu, tak tu máme hurá patriotov, ktorí tak "prehliadli" systém,
že voliť nejdú a mainstream plebs, ktorý ide voliť väčšie zlo.
Čiže zase sme pri chápaní objektu riadenia v stanovenej miere vzhľadom na vplyv prostredia
a iné subjekty riadenia.
To platí jak pre prezidentské voľby v ČR, tak aj pre referendum v SR.
Kde v prvom prípade je najmenšie zlo a teda NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ Babiš
a v druhom prípade úspech referenda a výhra SMERU v koalícii s patriotickými stranami.
V opačnom prípade nám hrozí, že naše štáty zaniknú!!!
 

Prílohy

  • fiala1338007629606339786_n.jpg
    fiala1338007629606339786_n.jpg
    64.4 KB · Zobrazenia: 3
Mám k tomu jednu malinkatou námitku. Z toho volení stále menšího zla jsme se jaksi za těch 30 let dopracovali do bodu, kdy jsme totálně v háji.
 
Naposledy upravené:
Mám k tomu jednu malinkatou námitku. Z toho volení stále menšího zla jsme se jaksi za těch 30 dopracovali do bodu, kdy jsme totálně v háji.
To volenie menšieho zla je naťahovaním času, ktorý potrebujeme, aby sme sa stihli sami zmobilizovať (tí najaktívnejší z občanov a študentov KSB), kvalifikačne sa vypracovať a nahradiť tých, ktorí nás pri voľbách vždy sklamú... Pretože topiacich sa môžu zachrániť len samotní topiaci sa. A ak sa za ten čas nikto nezmobilizuje, tak to bude len premrhaný čas a naša krajina sa stane obeťou vonkajšieho riadenia.
Ale ja verím, že to dopadne dobre a všetko sa vydarí.
 
Naspäť
Top Bottom