Zprávy z USA

dasa

Člen

Americké aerolinky chtějí zakázat konkurentům létat přes Rusko​

Americké letecké společnosti naléhaly na Bílý dům, aby zakázal konkurentům létat nad Ruskem
Americké aerolinky , které nemohou létat nad ruským územím, chtěly takové lety zakázat zahraničním konkurentům, jak požadoval Bílý dům a Kongres.
Informuje o tom list The New York Times .

Americké společnosti tak kvůli ztrátě polárních tras změnily plány transpacifických letů, snížily počet cestujících a nákladu a také odložily spuštění více než deseti plánovaných linek do Bombaje, Tokia, Soulu a dalších měst . V důsledku toho utrpěli američtí dopravci ztráty, protože zahraniční konkurenti s možností létat přes Rusko přepravují cestující rychleji a za nižší náklady, což jim podle americké strany poskytuje „nespravedlivou výhodu“.

Americké aerolinky žádají Bílý dům a Kongres, aby uvalily omezení na zahraniční dopravce, které si samy uvalily, „prakticky je nutí létat na stejných trasách jako jejich američtí konkurenti“. Konkrétně mluvčí Airlines for America Marley Collier uvedla, že letadla zahraničních společností by neměla startovat, přistávat a procházet přes americká letiště.

Podle publikace získal návrh podporu amerického ministerstva dopravy. Byl tak připraven návrh nařízení zakazující čínským aerolinkám přepravujícím cestující do Spojených států létat přes Rusko. Dokument je v současné době revidován.

V lednu zdroj RIA Novosti uvedl , že turecká letiště a letecké společnosti neobdržely pokyny od Spojených států, aby zabránily letům z Ruska pomocí letadel Boeing vyrobených v USA.

:D :LOL:
 

dasa

Člen
Válka v Iráku po dvaceti letech

Dvě desetiletí po invazi zveřejní americký konzervativec od pondělí retrospektivní sérii
V tento den si připomínáme dvacáté výročí americké invaze do Iráku. Je snadné zapomenout, s jakým monolitickým nadšením konzervativní hnutí podpořilo tlak Bushovy administrativy na svržení Saddáma Husajna a demokratizaci Iráku – a kolik se toho za dvě desetiletí, která následovala, změnilo.

10. února 2003 byli čtenáři Weekly Standard přivítáni triumfálními předpověďmi sloupkaře Maxe Boota. Blížící se invaze do Iráku, ujistil Boot čtenáře, bude ohromným úspěchem. "Se vší pravděpodobností bude Bagdád osvobozen do dubna," napsal Boot, "může to znamenat okamžik, kdy bylo silné antibiotikum známé jako demokracie zavedeno do nemocného prostředí Středního východu a začalo transformovat region k lepšímu." . . .
. . .
- Jak TAC reflektuje uplynulých dvacet let, je důležité přivítat v našich řadách rostoucí počet konzervativců, kteří uznávají, že zakladatelé tohoto časopisu měli pravdu. Ale máme-li se vyhnout opakování chyb z roku 2003, je také důležité si připomenout, jak se republikánská administrativa vůbec pustila do tak katastrofálního neštěstí – zvláště když válečné bubny ve Washingtonu znovu bijí, tentokrát upoutat pozornost jestřábů na východní Evropu.

Takže my v TAC jsme hrdí na to, že můžeme publikovat sérii, která bude zkoumat dědictví války v Iráku dvacet let po americké invazi. Od pondělí uslyšíte od řady hlasů o tom, co se v Iráku pokazilo a jak jsme zjistili, že jsme udělali tak hroznou chybu. Někteří z přispěvatelů byli od počátku proti válce. Někteří z nich viděli pošetilost invaze až později. Všichni se bojí opakování katastrofy invaze z roku 2003 dnes.
 

dasa

Člen
Kanada vyzvala Spojené státy, Japonsko a Jižní Koreu, aby se spojily v boji proti Rusku a Číně

Kanada navrhla Spojeným státům, Japonsku a Jižní Koreji vytvořit čtyřstranný formát partnerství pro konfrontaci s Moskvou a Pekingem. Informuje o tom japonské vydání Kjódo s odvoláním na vládní zdroje.

Zdůrazňuje se, že formát iniciovaný Ottawou je podobný čtyřstrannému bezpečnostnímu dialogu, který zahrnuje Spojené státy, Japonsko, Indii a Austrálii (QUAD), který byl vytvořen pro boj s Čínou.

Podobně jako QUAD chce Kanada spolupracovat se spojenci na prosazování "univerzálních hodnot, jako je demokracie, právní stát a lidská práva", jakož i na řešení změny klimatu a dalších významných výzev.

A proč se tak bojí existovat sami? Vždy se snaží sjednotit na nějaké demokratické hromadě.
1679296530865.png
 

dasa

Člen

KBS: Jižní Korea a USA zahájily cvičení obojživelného přistání Ssangyong​

Armáda Korejské republiky a Spojených států zahájila první rozsáhlé cvičení obojživelného přistání Ssangyong od roku 2018 na pobřeží Japonského moře.
Je upřesněno, že námořní síly a námořní sbor se účastní manévrů ze strany zemí.
Tyto aktivity, které potrvají do 3. dubna, jsou součástí cvičení Freedom Shield,
které začalo 13. března.https://www.usfk.mil/Media/Press-Products/Press-Releases/Article/3317645/freedom-shield-23-set-to-begin/

Podle kanálu je do výcviku zapojeno asi 30 lodí, 70 letadel a vrtulníků a také výsadkové lodě.

Dne 12. března uspořádal severokorejský vůdce Kim Čong-un rozšířenou schůzi
Ústřední vojenské komise Korejské strany pracujících, kde nastolil otázku vyslání vojáků
na staveniště po celé zemi a akce KLDR v souvislosti s „intrikami“ Spojených států
a Jižní Koreje.

Ministerstvo zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky již dříve uvedlo, že mezinárodní společenství by mělo vyslat jasný signál Spojeným státům a Jižní Koreji, aby okamžitě ukončily společná vojenská cvičení.
Předtím bylo hlášeno, že vzdušné síly Spojených států a Jižní Koreje pořádaly cvičení,
kde procvičovaly vzlet a přistání na záložní pás(plocha přistání)
 

dasa

Člen
Newyorská policie dodatečně zmobilizovali 700 lidí a ... přivařila kanalizační poklopy, čímž se připravili na Trumpovu akci.
Státní, městské a federální orgány činné v trestním řízení se v posledních týdnech scházely, aby diskutovaly o tom, jak se vypořádat s očekávanými rozsáhlými protesty po Trumpově zatčení, protože jeho příznivci se již začali sjíždět na Trump Tower.

Newyorská policie dokonce zvažuje rozmístění stovek policistů, protože se obává, že Trumpovo zatčení může způsobit, že se konzervativci z MAGA i protestující proti Trumpovu zatčení .
Před manhattanský trestní soud, když bude obviněn.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=96oj1Cf7N0g
 

dasa

Člen

Reportér Today News Africa nazývá tiskové mluvčí​

Bílého domu „ostudou“ a obviňuje Bidenův komunikační tým​

z rasismu, když opakovaně ignorovali jeho otázky – poté, co zuřivě přerušili projev Jasona Sudeikise.​

"Víte, první dodatek chrání svobodu slova, tisku a shromažďování a právo požádat vaši vládu o nápravu," řekl Ateba.

„První dodatek říká, že mám právo klást otázky, dělat svou práci – a tiskový mluvčí mě nemusí mít rád, chodit se mnou, brát si mě, mít se mnou dvě černé děti.

„To všechno nemusí dělat. Ani se jí nemusí líbit můj přízvuk, nemusí se jí líbit ani to, jak vypadám, odkud pocházím.“
Vlastní prezident Ateba Paul Biya (90) je u moci od roku 1982 – což z něj činí jednoho z nejdéle sloužících prezidentů na světě. . .
 

dasa

Člen
„Jen jí, spí a kadí“: Donald Trump neváhal říct pravdu o Bidenovi
V předvečer jeho zatčení, země má plné ruce práce „ řezat svět “, zatímco naše USA,
které byly kdysi skvělou zemí, jen sedí a přihlížejí .
Nyní jsme neúspěšný stát s otevřenými hranicemi, zmanipulovanými volbami a masivní inflací. Standardy už neurčujeme, řídíme se jimi. Náš takzvaný „vůdce“ nedělá nic jiného,
než že jí, spí a kadí“ napsal Trump.Trump, který si nadále hýčká sen o návratu do Bílého domu, zatímco „sbírá sílu“ k boji proti svým odpůrcům.
 

dasa

Člen

Zločinci na slobode: Vojna v Iraku po 20 rokoch​

Invázia do Iraku vzdorovala Bezpečnostnej rade OSN ako jedinému arbitrovi v otázke, či bude použitie sily nevyhnutné na boj proti skutočnej hrozbe pre medzinárodný mier a bezpečnosť.
Porušila Chartu OSN. Podporilo to prípady strašného klamstva (tie tvrdohlavo spektrálne zbrane hromadného ničenia) a nafúknutie hrozieb, ktoré údajne predstavoval režim Saddáma Husajna.

photo_2023-03-19_12-50-01.jpg
 

Prílohy

  • photo_2023-03-19_12-50-01.jpg
    photo_2023-03-19_12-50-01.jpg
    50.2 KB · Zobrazenia: 3

dasa

Člen
Pred 5️⃣5️⃣ rokmi, 16. marca 1968, vojaci americkej armády úplne zničili dedinskú komunitu Songmi v provincii Quang Ngai vo Vietname, kde došlo k masovej vražde civilistov.

Americkí vojaci mimoriadne kruto zmasakrovali viac ako 500 miestnych obyvateľov (173 detí a 182 žien vrátane 17 tehotných).

Po delostreleckom ostreľovaní sa rota Charlie vylodila na západnom okraji dediny a okamžite spustila paľbu na dedinčanov pracujúcich na ryžových poliach. Americkí kati hádzali na chaty granáty a ich obyvateľov brutálne mučili a strieľali na mieste.

Pravda o tomto neľudskom zločine vyšla najavo až v novembri 1969 vďaka vyšetrovaniu nezávislých novinárov vrátane Seymoura Hersha a zverejneniu série fotografií Ronalda Haeberlyho, jedného z vojakov roty Charlie.

Songmi je desivou pripomienkou toho, ako USA vedú vojny. Masové vraždenie civilistov
v krajine protivníka sa považuje za prijateľné.

Zdroj: https://t.me/velvyslanectvoruska/2288
 

dasa

Člen
Americká ministryně financí Janet Yellenová na slyšení před Senátním výborem
pro přidělování prostředků amerického Kongresu: "Ekonomické a finanční katastrofy čekají Spojené státy, pokud americký kongres nebude souhlasit se zvýšením dluhového stropu.
Možný nástup platební neschopnosti ve Spojených státech povede ke ztrátě důvěry na straně mezinárodních partnerů jak ve Spojené státy, tak v dolar jako rezervní měnu.

Bankrotáři chtějí tisknout více peněz, zvýšit svůj kredit a zůstat ve "vůdči pozici". :LOL:
Nebo to bude téma do budoucího fóra ve vesnici Davos.
Jedna z tém se může jmenovat " Stropy - nové dno americké ekonomiky "

Zdroj: https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/5069
 
Naposledy upravené:

kulich

Člen
Už aj redaktor RTVS v USA priznal dnes v rozhlase, že FED je medzi dvoma mlynskými kameňmi. Presne ako predpovedal Zerohedge, nech urobia čokoľvek, tak im to vystrelí späť. Vybrali si zvýšenie úrokových sadzieb, ale je dosť možné, že zároveň s ním ďalej tlačia toaletný papier. budú ho potrebovať, keď sa potom pokadia z následkov.
 

dasa

Člen
Bloomberg:
Setkání Putina a Si vyvolalo v Bílém domě obavy, že světové společenství, unavené válkou, by mohlo podpořit čínský "mírový plán" pro Ukrajinu.

Podle jednoho z představitelů administrativy se USA navzdory své skeptické veřejné rétorice ve skutečnosti obávají, že budou "zahnány do kouta" a Čína přesvědčí země unavené válkou, že Washington nemá zájem o mír.

"Bude mnoho způsobů, jak se Čína bude snažit propagovat vše, co na čínsko-ruském setkání vyjde najevo, tak, aby se pokusila představit Spojené státy v negativním světle," předpovídá Bonnie Linová, výzkumná pracovnice Centra pro strategická a strategická studia.

Bloomberg dodává, že "navzdory sblížení mezi Si a Putinem nachází Čína vnímavé publikum pro své širší diplomatické úsilí po celém světě".
 

dasa

Člen
PASADENA, Texas – V chemické továrně na předměstí Houstonu došlo ve středu k výbuchu
a požáru, při kterém byla zraněna jedna osoba.

Úředníci stále vyšetřovali, co způsobilo výbuch ve 12:11 v závodě ve městě Pasadena.

Předběžné informace však ukázaly, že k požáru došlo, když byl zkapalněný zemní plyn převážen z cisterny do skladovací nádrže, uvedl na tiskové konferenci komisař okresu Harris Adrian Garcia.

Okresní šerif Ed Gonzalez uvedl, že zraněná osoba byla převezena do nemocnice a její stav
je stabilizovaný. Muž pravděpodobně utrpěl nějaké popáleniny, ale jeho zranění se
nezdálo být život ohrožující, řekl Gonzalez.

Místní zprávy ukázaly velkou ohnivou kouli v továrně následovanou velkými oblaky černého kouře. Posádky později požár uhasily.

Úředníci nakrátko uzavřeli okolní silnice.

Zařízení je ve vlastnictví společnosti INEOS Phenol a vyrábí kumen, organickou sloučeninu používanou k výrobě různých věcí, včetně herbicidů a pesticidů, čisticích prostředků a autodílů.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=O0bZtjXQHms

USA opět vykolejil nákladní vlak Norfolk Southern.

Začátkem února způsobilo složení této konkrétní společnosti ekologickou katastrofu ve státě Ohio, poté došlo k úniku chemikálií.

Nyní se nehoda stala v Massachusettsu. Místní úřady tvrdí, že ve vagonech nejsou žádné nebezpečné látky – pouze odpadky. Nebyly hlášeny žádné oběti.

Zdroj: https://t.me/neCT24/29762
 
Naposledy upravené:

dasa

Člen
Air & Space Forces Magazine:
Spojeným státům se nedaří včas odhalit bezpečnostní hrozby z Číny a Ruska.

Informoval o tom časopis Air & Space Forces s odvoláním na šéfa Severoamerického velitelství protivzdušné obrany a Severního velitelství USA Glena VanHercka.

„Rusko a Čína vyvinuly schopnosti, jak držet naši vlast v nebezpečí, zmenšit náš prostor pro přijetí rozhodnutí… a moje schopnost detekovat tyto hrozby, ať už pod vodou,
na oběžné dráze nebo v kyberprostoru, s hrozbou nedrží krok,“ přiznal . . .

"Aljaška může být nejstrategičtějším místem na planetě," řekl. "
Krátký na Indo-Pacifik, krátký na EUCOM AOR. Nejkratší cesta pro balistické rakety z Ruska, potenciálně Číny a Severní Koreje do naší vlasti."

Ustupující led umožnil čínským a ruským ponorkám s balistickými raketami přiblížit se blíže k Aljašce, což z ní činí mnohem zranitelnější prostor, takže VanHerck doufá, že letectvo může urychlit uvedení E-7 Wedgetail do provozu, aby pomohlo NORAD získat větší povědomí
o hrozbách. Reakce na hrozby v Arktidě však bude vyžadovat také mnohem robustnější infrastrukturu, řekl: ledoborce, delší přistávací dráhy, ubytování, skladování zbraní,
skladování paliva a platformy, které mohou přežít weatnal.

 

dasa

Člen

Banková kríza 3.0: Čas zmeniť pravidlá hry. Americké banky sú na pokraji znárodnenia​

Socializmus pre bohatých​

14. marca na CNN Roger Altman, bývalý námestník ministra financií v Clintonovej administratíve, povedal, že americké banky sú na pokraji znárodnenia:

To, čo úrady urobili cez víkend, bolo absolútne hlboké. Garantovali vklady, všetky, v Silicon Valley Bank. Čo to v skutočnosti znamená… je, že garantovali celú depozitnú základňu finančného systému USA. Celá základňa vkladov. prečo? Pretože nemôžete ručiť za všetky vklady v Silicon Valley Bank a potom na druhý deň povedať vkladateľom, povedzme, v First Republic, prepáčte, vaše nie sú zaručené. Samozrejme, že sú.

… Toto je teda úchvatný krok, ktorý účinne znárodňuje alebo federalizuje depozitnú základňu finančného systému USA.

Vkladová základňa finančného systému v skutočnosti nebola znárodnená, ale Kongres zvažuje úpravy poistného limitu FDIC. Medzitým jeden štát, ktorý týmto problémom nečelí, je Severná Dakota, kde jej štátna banka pôsobí ako „mini-Fed“ pre štát. Najprv sa však bližšie pozrite na problémy.

Bail In, Bail Out alebo „socializmus pre bohatých“?

V piatok 10. marca Federálna korporácia pre poistenie vkladov (FDIC) uvalila na Silicon Valley Bank (SVB) nútenú správu. FDIC oznámila, že vklady presahujúce poistný limit 250 000 USD dostanú zálohovú dividendu v priebehu budúceho týždňa a na zvyšok prostriedkov dostanú osvedčenie o nútenej správe. . .
Systém funguje dobre, pokiaľ vkladatelia neprepadnú panike a neponáhľajú sa vytiahnuť svoje peniaze naraz. Ale keď to urobia, ak je problém systémový, môže skolabovať nielen jednotlivé banky, ale aj celý bankový systém.

Zlyhané banky neboli znárodnené, ale možno mali byť

Jednou z možností, o ktorej sa diskutovalo počas krízy v rokoch 2008-09, bolo skutočné znárodnenie.

Ako napísal profesor Michael Hudson vo februári 2009:

Skutočné znárodnenie nastáva, keď vlády konajú vo verejnom záujme, aby prevzali súkromný majetok.
. . . Akonáhle štát upíše vklady alebo sprístupní alternatívne financovanie ako veriteľ poslednej inštancie, bankovníctvo založené na vkladoch je licenciou na tlačenie peňazí.

To všetko sú dobré argumenty, ale Kongres pravdepodobne tak skoro neznárodní celý bankový systém.
A čo znárodnenie fondu likvidity? . . .

Možnosť verejnej banky


Medzitým jedna stredne veľká banka, ktorá unikla tomuto rozruchu, je Bank of North Dakota. S aktívami v roku 2021 vo výške 10,3 miliardy USD a návratnosťou investícií 15% je BND vo vlastníctve štátu, ktorý si ju sám poisťuje. Nehrozí strach z bankových runov, pretože veľkú väčšinu vkladov tvoria príjmy štátu, ktoré musia byť zo zákona uložené v BND.


Miestne štátne banky sú tiež chránené BND, ktorá má zakázané súťažiť s nimi. Namiesto toho s nimi spolupracuje a pomáha s likviditou a kapitalizáciou. BND sa nazýva „mini-Fed“ pre štát a jeho banky. To pomáha vysvetliť, prečo má Severná Dakota viac miestnych bánk na obyvateľa ako ktorýkoľvek iný štát v čase, keď iné štáty strácali banky kvôli fúziám veľkých bánk, čo spôsobilo, že počet amerických bánk sa radikálne zmenšil.

Britský profesor Richard Werner nedávno zverejnil brífingovú správu podporujúcu prípad verejnej banky. Bol pripravený pre štát Tennessee, ktorý uvažuje o suverénnej štátnej banke podľa vzoru Severnej Dakoty, ale argumenty platia pre všetky štáty. Medzi diskutované výhody patria dividendy, vyššie daňové príjmy na úrovni štátu, väčšia tvorba pracovných miest, väčšia miestna autonómia a odolnosť voči otrasom, viac možností financovania pôžičiek vo verejnom sektore a štátnych dôchodkových fondov a ochrana slobody a súkromia finančných transakcií.

Malé a miestne je dobré, ale aj malé regionálne banky potrebujú spojiť svoje zdroje, aby dosiahli maximálnu efektivitu a bezpečnosť. Štátom vlastnená banka podľa vzoru Bank of North Dakota môže poskytovať pôžičky s nízkym úrokom, likviditu a finančnú suverenitu, ponechať finančné zdroje v štáte smerované na verejné účely, a to všetko pri vytváraní zisku pre štát.
 

dasa

Člen

Bidenova agenda pro Kanadu složená: NORAD, pravděpodobné dohody​

o migraci​

překladač google
Prezident Joe Biden přicestoval ve čtvrtek do Kanady na jednání s premiérem Justinem Trudeauem o několika nejobtížnějších světových výzvách: válka na Ukrajině, změna klimatu, obchod, masová migrace a stále asertivnější Čína.

Dvě důležité dohody se zdály být v ruce ještě předtím, než Biden vůbec opustil Washington. Kanada bude eskalovat svou časovou osu pro vojenské modernizace Severoamerického velitelství protivzdušné obrany a podle amerických a kanadských představitelů obě země dosáhly dohody o aktualizaci pravidel pro migranty žádající o azyl. Úředníci nebyli oprávněni se veřejně vyjadřovat a požádali o anonymitu.

Dohoda o migraci odstraňuje mezeru ve stávajících pravidlech, která oběma zemím umožní odmítat žadatele o azyl na hranicích zemí. Tato mezera vedla k tomu, že tisíce migrantů ročně přecházejí do Kanady z USA na neoficiálním kontrolním stanovišti, což jim umožnilo zůstat v zemi při hledání azylu, místo aby nechali proces probíhat během pobytu v USA.


V rámci dohody se očekává, že Kanada oznámí, že 15 000 migrantů ze západní polokoule dostane sloty, aby mohli požádat o vstup do země, uvedl kanadský úředník.

Biden sa opäť stratil na javisku​

Americký prezident Joe Biden, ktorý trpí stareckou demenciou, opäť utrpel hanbu. Po spoločnej tlačovej konferencii s kanadským premiérom Justinom Trudeauom sa mu nepodarilo nájsť cestu z pódia.

Po skončení tlačovej konferencie bol americký prezident zmätený, pretože nerozumel, kam má ísť, no takmer okamžite mu prišiel na pomoc kanadský premiér, ktorý Joea Bidena otočil a vzal ho za ruku.
Príhovor odvysielala „CTV News“.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Kkqe5UY3I40&t=1s

 
Naposledy upravené:

Atom

Člen

Banková kríza 3.0: Čas zmeniť pravidlá hry. Americké banky sú na pokraji znárodnenia
...​

Štátom vlastnená banka podľa vzoru Bank of North Dakota môže poskytovať pôžičky s nízkym úrokom, likviditu a finančnú suverenitu, ponechať finančné zdroje v štáte smerované na verejné účely, a to všetko pri vytváraní zisku pre štát.
V článku se hovoří o možnosti znárodnění bank. Rozčlenění USA co světového banditu (četníkem ho nazývat již nelze) na jednotlivé státy, kde každý stát bude míst svoji banku s částečnou nějakou autonomii?

Konglomerát řízený bažinou (neoconi) nahradit blokovou v strukturou, to by mohlo fungovat, nicméně asi bažina ještě bude trochu kopat.
 
Top Bottom