Ako je to s vírusmi?

To je tak, ked clovek bez elementarnych znalosti z chemie, biochemie ide odhalit sprisahanie...
Daleko horší ale je ale současný stav, kdy "odborníci" s tunelovým vnímáním reality setrvávají na svých pískovištích u svých rozsýpajících se písečných hradů.
 
Tady jsem narazil na článek přesně k tématu:
 
Tak som ju šiel hľadať, čo trvalo niekoľko hodín, bolo zima a nebol som práve najlepšie oblečený.
V minulosti som videl dokument ako nejakí mnísi niekde v horách meditujú slabo oblečení ako keby tam bolo 25 stupňov ale tam bolo okolo 0 a k tomu fúkalo. Oficiálna veda bola bezmocná. Len skonštatovala, že z vnútra tých mníchov vyžaruje teplo, ktoré ich chráni a ohrieva celé telo.
Ďalší príklad bol o bačikovi, ktorý vydržal v kadi s ľadovou vodou niekoľko hodín. Pýtali sa ho ako je to možné, že rovno nezomrie. On im povedal, že základom je dýchanie. Tak som si aj ja povedal .... základom je dýchanie. Stále keď sa dostanem do situácie, v ktorej na mňa vplýva zima, tak začnem zhlboka kontrolovane dýchať.
Šiel som v zime do práce. Cestou mi úplne premokli topánky. Ponožky mokré. Ale v práci som ich nemal kde sušiť. A sedieť celý deň pri PC v mokrých ponožkách, to je akoby rituál na privolanie soplíka. Vtedy som prvý krát skúsil dýchacie cvičenie. Zhlboka dýchať aspoň 10 minút a pritom si predstavovať ako sa mi zohrievajú nohy. Čuduj sa svete, zafungovalo to. Po pol hodine som cítil neskutočné teplo na nohách aj keď moje ponožky boli úplne mokré. Takto sa dokonca ponožky sušili vplyvom tepla mojich nôh. Chorý som potom nebol. Poznatok o vplyve dýchania na teplotu tela sa zafixoval.
Podobne sa mi stalo aj na vianočných trhoch. Človek tam dlho postáva a mrzne. Nízka fyzická aktivita + mráz. Doslova som tam zmrzol za nejaké 4 hodiny. Takže som vedel, že telo podstúpilo proces ochlaďovania. Z nejakých ezoterických videí o čakrách a teple organizmu som mal okrajové poznatky o tom, že práve ochladzovanie tela vedie k tomu, že obrana organizmu padne a nastane choroba. Ale ako proti tomu bojovať? Tak som si povedal, že keď som sa prechladil vonku, tak nebudem čakať pár dní, kým nastúpi choroba, ale skúsim nejaký experiment. Dajme tomu, že telo si pamätá čo je zima. Akoby si za tie 4 hodiny zafixuje, že mu je zima. Tak skúsime telu ukázať čo je teplo. Azda sa napraví "čakra tela", ktorá utrpela zimou. Tak som si pod perinu dal ešte jednu deku a až som sa potil v noci, tak mi bolo horúco. Organizmus sa prehrial. A čuduj sa svete, očakávaná choroba nedošla.
Aj keď si spomenieme staré pece, tak na nich ľudia niekedy spávali, a to práve kvôli tomu aby prehriali telo, ktoré bolo nachladené prácou vonku.
Takže existuje niečo ako teplotná rovnováha tela, ktorá sa dá vedome ovládať buď to priamo - myšlienkou, alebo nepriamo - hlbokým dýchaním + vedomým prehrievaním tela pod hrubou dekou alebo na piecke.

Nastáva otázka ... a je možné telo naučiť na kolísanie teplôt? Predsa v zime je niekedy vonku -20 a vo vnútri v dome je +20. Rozdiel teplôt je obrovský. Podľa mňa tento rozdiel teplôt u 50 % chorých ľudí spôsobuje jarnú a jesennú chrípku / prechladenie. Ich telo nie je pripravené na také kolísanie teplôt. Veď predsa v lete bolo 30. Vonku človek chodí v kraťasoch a tu odrazu okolo nuly. Nestihne sa človek preprogramovať. Prechladí sa. Ochladí čakru :D a ochorie.
Trochu som študoval a našiel som zaujímavý fakt. Rodičia mali choré dieťa. Zápal pľúc v pokročilom štádiu. Nevedli čo ďalej. Tak šli k mníchovi. Ten keď videl stav dieťaťa, tak dal pripraviť 2 vaničky s vodou. V jednej vaničke bola voda horúca a v druhej ľadová. Zobral dieťa a na minútu ho dal do vody ľadovej a potom na minútu do vody horúcej. Opakoval to niekoľko krát. Dieťa potom vyzdravelo. Totálny šok pre organizmus. Šok alebo tréning? Alebo azda znovu naštartovanie imunity? Predsa aj z Ruskej sauny ľudia sa šli vyváľať priamo vonku na sneh. Takže je tu nejaká vlasnosť v tele, ktorú treba pestovať - odolnosť na výkyvy teplôt. V minulosti sa ľudia saunovali a nie sprchovali. Dneska saunu vystriedala sprcha. Podľa mňa sme tým prišli o veľmi dobrý nástroj starostlivosti o telo. Jednak v saune človek sa poriadne vypotil a potom keď vyšiel vonku, tak učil telo čo je zima a čo je teplo. Tak som aj ja skonvertoval sprchu na horúci kúpeľ, pri ktorom je voda na toľko horúca, až sa začne pokožka červenať a organizmus sa začne potiť. Následne z takého kúpľa si sadnem do maximálne vychladenej miestnosti, kde je v ideálnom prípade 0 stupňov. Ak má voda okolo 40 stupňov a si sadneme do mestnosti kde je 0 stupňov, tak to máme krásny prepad teplôt - organizmus sme naučili čo je teplo a čo je zima. Samozrejme, v tej chladnej miestnsoti potom dýcham zhlboka, ak by som to nerobil, tak organizmus by vychladol príliš rýchlo a ja by som sa nachladil. Ale práve hlboké dýchanie akoby rozprúdi krv v tele a ja po horúcom kúpeli môžem v 0 stupňoch, len v trenkách, sedieť aj pol hodinu a predsa mi nie je zima. To dýchanie robí svoje.
A čuduj sa svete, nepamätám kedy som saposledy bol nachladený. Áno je mi občas zima. Ale moje telo vie čo to je zima (0 stupňov v miestnosti) a tiež vie čo je to teplo - horúci kúpeľ, a tak aj vie ako sa správať v týchto podmienkach.
Veľkú chybu robia ľudia, ktorí telo netrénujú na výkyvy teplôt. Ak im je zima, tak pridajú na kúrení. Ak je v miestnosti 20 stupňov, a vám je zima, lebo sa nehýbete, len čumíte na televízor, tak nie je riešením pridať na kúrení. Riešením je spraviť 20 - 40 klikov aby sa v tele rozprúdila krv a o 4 minúty vám bude v tej istej miestnosti až horúco. Takúto lenivosť, nestarať sa o telo vidím hlavne u starších alebo prežratých ľudí, ktorí veľmi radi pridajú na kúrení namiesto toho aby sa radšej hýbali.
Ešte posledný fakt, ktorý som odsledoval je nachladenie tela dlhodobé. Stáva sa niekedy, že človek prechladne. Ak následne neukáže telu čo je poriadne teplo, tak si telo zafixuje stav zimy. Ak nastane znova podobná situácia, tak akoby telo začne oveľa skôr reagovať na zimu trasením sa. Takto po niekoľkých opakovaniach podchladenia tela, telo sa naučí, že mu je stále zima. Stále zima - stále soplík. A jedinec sa začne sťažovať, že smrká už mesiac ale mu to "neprechádza", že už nastáva čas na antibiotoká. A čo náš jedinec spravil na to aby telu ukázal čo je zima a čo je teplo? Ide vonku zoberie si hrubú vetrovku, telo cez ňu nepocíti čo je zima. Príde naspäť do domu a pridá na kúrení - telo zase nepocíti čo je zima ani čo je teplo. Dokonca aj v teplej izbe sa bude telo triasť, lebo sa mu bude zdať, že 19 stupňov to je zima. Na toľko jedinec chránil svoje telo, až mu úplne odstavil samoreguláciu teploty. A ak neexistuje regulácia teploty, tak je imunita veľmi slabá, lebo práve zvýšením teploty veľké množstvo patogénov v organizme umiera - obranný proces tela nazvaný horúčka.
Tak idem vonku sa rozprávať s bratrancom, on vo vetrovke a ja v tričku. Vonku sneží. Rozprávame sa 10 minút. Ja začínam vedome meniť dýchanie aby som zvýšil telu teplotu. Zima mi nie je, ale mamička už na mňa kričí "Čo tam stojíš v tričku, veď prechladneš!" Nevedomosť mamičky o tom ako funguje termoregulácia tela ju privádza k zlému záveru - prechladneš. V prípade, že také mamičky deti stále počúvajú, tak áno, stále budú choré, lebo si nevypestujú termoreguláciu. Kde sú tie časy, keď sme ako deti v závejoch strávili hodiny, mokré ako myši, vyštípaní od zimy a predsa chorí sme neboli.
 
Naposledy upravené:
Daleko horší ale je ale současný stav, kdy "odborníci" s tunelovým vnímáním reality setrvávají na svých pískovištích u svých rozsýpajících se písečných hradů.
Obojí je stejně špatné. Když oponent plká nesmysly, nabíjí tím zbraň právě těm "odborníkům" s tunelovým vnímáním reality.
 
Není to zas tak dlouho, co byla za holý nesmysl považována možnost létání předmětů, těžších, než vzduch. To je jeden z mnoha příkladů myšlenek ve své době označovaných jako konspirativní, nebo rovnou bláznivé.
Osobně se domnívám, že konkrétně v případě virů je to hodně tenký led. Obzvlášť po akci "Čínský netopýr" hodnověrnost systémem pěstěné teorie klesla hodně k nule.
Tím nechci tvrdit, že nějakou roli v přenosu informací viry neplní, nicméně domnívám se, že dosavadní pojetí přenosu nemocí choroboplodnými zárodky kulhá na obě nohy. A klíčovou roli v mrzačení faktů při jejím vzniku hrál Pasteur.
 
Naspäť
Top Bottom