Ako je to s vírusmi?

Prestav si vzorku buniek. Tie si môžeš namnožiť a keď ich aj zabiješ, tak v tej kaši nájdeš vždy iba tú istú sekvenciu DNA. Skrátka preto, lebo z celej bunky má svoj DNA iba jadro. Mitochondrie, ribozomy, vezikuly a všetky ostatné komponenty bunky vlastné DNA nemajú... Takže pre genetika sú nepodstatné...

Čo tak malé má ešte DNA? Napr. baktérie, huby, mikroskopické parazity... Ale predpokladám, že DNA týchto organizmov je už zmapovaná a rozpoznaná. T.j. ak sa niečo také vo vzorke nájde, tak sa to dá identifikovať...

Virus má mať tiež svoju DNA. Takže ak sa vo vzorke buniek, ktorá bola kontaminovaná vzorkou s chripkou, ebolou, kiahňami, nájde sekvencia DNA, ktorá nepatrí žiadnym bunkám, ani baktériám, ani hubám či parazitom, ale je kontaminovaná vzorkou od chorého človeka so špecifickými symptómami, tak je podľa teba správne ignorovať túto "novú" sekvenciu DNA, a hľadať chorobu niekde v energetických poliach?

A prečo ľudí trápi nepurifikovaná vzorka, keď v tej vzorke nie je nič iné, len DNA bunky, a DNA cudzorodého organizmu, ktorý nie je ani baktéria, ani bunka, ani huba, ani parazit... Nie je skôr podstatná tá cudzorodá vzorka DNA?

Druhá vec je to, že vírus, tak ako je definovaný, nevyzerá ako živý organizmus. Neprijíma, nevylučuje, nemá metabolizmus, sám sa nevie hýbať... Vyzerá to skôr presne ako to, čo poznáme v oblasti IT... Je to škodlivý kód, ktorý robí paseku a pritom sa replikuje. Vyzerá to ako umelo vytvorený škodlivý organický DNA kód, ako zbraň, ktorú niekto v minulosti vymyslel. Pritom telo a jeho imunitný systém sa naučilo voči tejto zbrani do určitej miery chrániť. Živé systémy sa dokážu prispôsobiť a prežiť, a preto tí, čo vytvorili túto zbraň, potrebujú vytvárať stále nové druhy a mutácie... Presne to isté sa deje aj v IT. Tí, čo ponúkajú antivirové programy, tí aj virusy vytvárajú a šíria. Je to skrátka zbraň a biznis.
Několik poznámek:
1) Mitochondrie má vlastní DNA. Je to v podstatě modifikovaná prokaryotická buňka uvnitř eukaryotické. Když dojde ke zničení všech mitochondrií v buňce, nové nevzniknou, ty mohou vzniknout pouze z mitochondrie dělením. Dědí se pouze od matky. (Obdobné je to s chloroplasty u rostlin.)
2) PCR není nic jiného než metoda namnožení určitého úseku DNA, který začíná a končí určitými krátkými sekvencemi, tzv. primery (typicky 5, 10 až 30 bází). Bez rozdílu, jaké sekvence jsou mezi nimi. V tzv. PCR testech se potom určuje délka těch namnožených řetězců elektroforézou v gelu nebo určením tzv. teploty tání - to záleží na konkrétní metodě. PCR pro RNA se dělá tak, že se nejprve RNA přepíše do DNA a to se množí pomocí PCR, tomu se říká RT-PCR - RT jako reverzní transkripce (nikoliv real time).
Pokud se povede namnožit DNA a délky řetězců odpovídají, bere se to jako pozitivní výsledek testu. Takže test na určitého patogena musí být dobře postaven, aby to nešlo splést s jiným organismem (to může být třeba i nějaký vdechnutý pyl v případě nosního výtěru) nebo s vlastním tělem.
Představte si, že budu chtít identifikovat svůj text v prvním odstavci tohoto příspěvku. Udělám test, že budu hledat všechny řetězce na Internetu, které začínají slovem "Mitochondrie", končí "dělením." a jsou dlouhé 215 znaků. Může se stát že takový řetězec najdu a vůbec to nebude ten můj text.
Ne všechny známé organismy jsou sekvenované. U velkého množství jsou sekvenované úseky DNA pro ribozomální RNA, nikoliv celý genom. Proto nemohu vyloučit, že ty PCR testy mohly vyjít pozitivně pro papáju (ale třeba na povrchu ten virus byl, nebo tam byl jiný organismus).
Vím, že pan Mullis, objevitel metody PCR, za což obdržel Nobelovu cenu, varoval před nadužívání této metody v diagnostice patogenů.
Na co je ale metoda PCR výborná, to je vyloučení přítomnosti DNA patogenu. Ovšem pouze v případě, kdy se vhodně odebere vzorek - když ho odeberu z místa, kde patogen není, tak ho logicky ve vzorku nenajdu, ale může být jinde.
 
Živé systémy sa dokážu prispôsobiť a prežiť, a preto tí, čo vytvorili túto zbraň, potrebujú vytvárať stále nové druhy a mutácie... Presne to isté sa deje aj v IT.
Pre lepšie pochopenie ponúkam pohľad na PCR test z pohľadu elektronika, možno trochu skreslený, ale podstatu to vystihuje:

Mám neznámu zmes slabých signálov a chcem zistiť, či je v ňom nejaká konkrétna frekvencia (tón). V prvom kroku signál preženiem cez pásmový filter ohraničujúci frekvenciu (dolnú a hornú priepusť/hranicu), ktorú hľadám - u PCR sú to primery.
V ďalšom kroku úroveň (amplitúdu) signálu opakovane zosilňujem až na úroveň merateľnú prístrojmi - u PCR je to amplifikácia.
Nakoniec počúvam/zmeriam, či mám v zosilnenej vzorke hľadaný tón/signál - ak áno, pôvodný signál obsahoval aj tú hľadanú frekvenciu - u PCR vzorka svieti/fluorescencia.

Problémom je, že pozitívny výsledok mi vôbec nič nepovie o tom, či som analyzoval Beethovenovu Ódu na radosť (t.j. živý konkrétny "vírus") alebo vesmírny šum, v ktorom nájdem prakticky ľubovoľnú frekvenciu (t.j. biologický odpad)... A čím komplexnejší organizmus, tým rôznorodejšie zloženie (všetko je obsiahnuté vo všetkom).
 
Naposledy upravené:
O PCR teste som vo svojom príspevku nepovedal ani slovo. Tú sem neplette. Bola tam reč len o identifikácii DNA. Genetici predsa majú metody, ako prečítať DNA zo vzorky.

V poriadku s tou mitochondriálnou DNA. Ale tá je tiež predsa špecifická. Dá sa prečítať a zistiť, že je to mitochondriálna DNA konkrétneho typu buniek.

Tým naznačujem to, že každý typ DNA (bunková, mytochondriálna, virusová, plesňová, bakteriálna, parazitická) je rozpoznateľný... DNA bunky si nepomýliš s DNA/RNA virusu alebo mytochondrie, plesne, baktérie...

Tá purifikácia vzorky nie je až tak podstatná. Netreba dosiahnuť čistú vzorku namnožených vírusov. Pretože nejdem identifikovať virus vizuálne, opticky, ale geneticky. A keď v tej vzorke nájdem okrem bunečnej a mytochondriálnej DNA ešte DNA nejakého moribundus viru, tak to bude niečo vypovedať. Viem, že to nie je pleseň, ani parazit, ani baktérie (tie by boli mimochodom viditeľné aj v mikroskope, sú dosť veľké), pretože DNA/RNA jednotlivých typov organizmov sú jedinečné...

Či to tak naozaj je, by možno vedela potvrdiť Mudr. Peková. Keď už dáva rozhovory na všelijaké témy, mohla by sa vyjadriť aj k tejto otázke. Je na to skrátka potrebný labák. Ale to je opäť o dôvere k druhému človeku. Pretože pochybnosti o existencii virusov by vyriešilo iba to, ak by sa stal každý genetickým laborantom, a overil si tieto veci sám v labáku. Skrátka, že by našiel škodlivy biologický kód vo vzorke, ktorý nepochádza ani z bunky, ani z mitochondrie, ani z plesne, ani z baktérie ani z parazita. Neživý samoreplikujúci sa škodlivý kód, mína.
 
Zatím ještě jen stále zběžně čtu, ale napadlo mne toto. Všichni se shodují, že virus nežije, nepřijímá potravu, nevylučuje a nemnoží se! Pokud se do těla např. člověka dostane, je imunitním systémem zničen! KDE se tedy ty stále ty nové "šarže" starých virů, jako např. teď Marburg v Africe (viz zprávy z Afriky) případně i nové druhy virů berou!! Vždyť se viry nemnoží!
 
Zatím ještě jen stále zběžně čtu, ale napadlo mne toto. Všichni se shodují, že virus nežije, nepřijímá potravu, nevylučuje a nemnoží se! Pokud se do těla např. člověka dostane, je imunitním systémem zničen! KDE se tedy ty stále ty nové "šarže" starých virů, jako např. teď Marburg v Africe (viz zprávy z Afriky) případně i nové druhy virů berou!! Vždyť se viry nemnoží!
Tie nové s najväčšou pravdepodobnosťou vznikajú v labákoch.

A tie staré prežívajú v telách ľudí. Je to vidno napríklad u Herpesu. Toho sa nikdy nezbavíš. Imunitný systém, ak je vo forme, tak obmedzí jeho množenie na minimum, ktoré sa vôbec neprejaví. A keď imunita zoslabne, tak herpes sa premnoží a prejaví sa aj navonok na koži.
Podľa mňa to tak bude aj s väčšinou starých vírusov. Žijú, podobne ako americkí indiáni, len "v malých rezerváciách". Z mnoho milionovej polulácie sú dnes len tisícky... Podobne aj virus, prežíva v malých kolóniách, a sezónne sa prejavuje, keď zoslabne imunita ľudí... No a šmejdi z farmalabákov zrejme vymýšľajú nové mutácie, aby sa telo týchto patogénov nikdy celkom nezbavilo a mohli zarábať na ľudských chorobách. A krmením ľudí nezdravou p-otravou len oslabujú ich imunitu, takže ľudia sú chorľavejší, lebo ich imunita nezvláda boj so všetkými patogénmi v tele.
 
Ano, žijí v malých rezervacích, ve svém hostiteli a s ním by měly i zaniknout, zejména pak při jeho kremaci (většinový způsob pohřbu). Takže by se jejich množství mělo snižovat, jenže se evidentně nesnižuje. A jsme u toho, co jsem napsala, jde o otravu, a to cílenou.
Včera jsem na Badateli četla článek o epidemii obrny v USA (je z 6.4.21), ze které se vyklubala otrava arseničnanem olovnatým a měďnatým. kterými se postřikovaly jabloně - jde o nervové jedy, způsobující obrnu. Aby z toho nebyl skandál a nemusely se vyplácet náhrady, udělala se z toho virová choroba.
 
Všichni se shodují, že virus nežije, nepřijímá potravu, nevylučuje a nemnoží se!
Tady mě napadá vhodné slovo, že vir se replikuje. Mě ovšem zajímá jiná věc, na kterou možná někdo fundovaný odpoví a to životnost virů. Na různých površích údajně "přežívají" různou dobu. Jestliže nepřijímá potravu, nevylučuje, co ho tedy udržuje v chodu. A ještě mám jednu informaci, že kapénky (např. z kýchnutí) ve kterých virus se přenáší mu umožňují vydržet funkční mnohem déle (na dubovém prkénku zase mnohem kratší dobu).

V kterém prostředí vir "přežívá" a kde hyne ?
Zdá se, že pouze v živém organismu a jinde ne, jak to ?
Potřebuje biopole živého organismu a z toho se napájí nebo co ?

Odkud bere zdroje, ke svému fungování, to by mě velmi zajímalo.
 
Naposledy upravené:
to Atom.
Co si představuješ pod pojmem replikace?
Dle slovníku cizích slov to je: obnovení, opětovné uvedení
zmnožení, zdvojení
reprodukce, tvorba kopie/kopií
Dle všeobecné shody se virus nemnoží a ani nežije - viz příspěvky nahoře.
Pokud je to balíček chemikálií, má svou energii danou přítomnými prvky a vazbami mezi nimi. Když má příznivé podmínky pro určitou reakci (např. vlhkost, teplota, pH, přítomnost určitých látek) začne reagovat - dle tebe hynout. Když podmínky příznivé nejsou, "přežívá" (nereaguje). K těm podmínkám může patřit i existence/neexistence biopole.
 
Ano, žijí v malých rezervacích, ve svém hostiteli a s ním by měly i zaniknout, zejména pak při jeho kremaci (většinový způsob pohřbu). Takže by se jejich množství mělo snižovat, jenže se evidentně nesnižuje. A jsme u toho, co jsem napsala, jde o otravu, a to cílenou.
Včera jsem na Badateli četla článek o epidemii obrny v USA (je z 6.4.21), ze které se vyklubala otrava arseničnanem olovnatým a měďnatým. kterými se postřikovaly jabloně - jde o nervové jedy, způsobující obrnu. Aby z toho nebyl skandál a nemusely se vyplácet náhrady, udělala se z toho virová choroba.
Irka, to nie je len o tom, že s človekom zahynie kolónia virov. Veď počas života človek týmito patógénmi nakazí aj množstvo ďalších ľudí. Pritom tá nákaza sa vôbec nemusí prejaviť. Imunitný systém tie kolónie udržuje v malom neškodnom počte. Ak máš herpes, tak ľahko nimi nakazíš aj svoje deti. Podobne aj niektoré druhy žltačky.
A herpes a žltačka, to predsa nie je otrava...
Vieš, ide o to, že ak niekde zistíš zlyhanie ľudského faktora, že v niečom oklamali ľudí a vec sa mala inak, tak to nemožno generalizovať na to, že viry neexistujú, alebo že všetko je len otrava... Treba vždy rozlišovať každý konkrétny prípad.
 
Tady mě napadá vhodné slovo, že vir se replikuje. Mě ovšem zajímá jiná věc, na kterou možná někdo fundovaný odpoví a to životnost virů. Na různých površích údajně "přežívají" různou dobu. Jestliže nepřijímá potravu, nevylučuje, co ho tedy udržuje v chodu. A ještě mám jednu informaci, že kapénky (např. z kýchnutí) ve kterých virus se přenáší mu umožňují vydržet funkční mnohem déle (na dubovém prkénku zase mnohem kratší dobu).

V kterém prostředí vir "přežívá" a kde hyne ?
Zdá se, že pouze v živém organismu a jinde ne, jak to ?
Potřebuje biopole živého organismu a z toho se napájí nebo co ?

Odkud bere zdroje, ke svému fungování, to by mě velmi zajímalo.
Podľa mňa vírus nemá "žiadny chod". Je to ako morská mína, ktorú more unáša, až kým nenarazí na cieľ.
Virus je len škodliví kód, ktorý je zabalení v nejakom obale, ktorý ho chráni pred agresívnym prostredím. Ide o tom, aby nič nepoškodilo jeho genetickú informáciu vnútri. Aj keď telo je zložité, tak sa zdá, že v tele je relatívne bezpečnejšie chránený, než vonku. Vonku je hlavne UV žiarenie, ktoré ľahko zničí jeho genetickú informáciu, poškodí obal.
Vírus žiadnu energiu nepotrebuje. Rovnoko, ako žiadnu energiu nepotrebuje počítačový vírus. Ten sa iba potrebuje dostať tam, kde sa jeho kódu bude venovať procesor.
 
Replikácia sa dá chápať ako "strojové kopírovanie", výroba neživých kópii niečoho.
Zatiaľ čo reprodukcia alebo množenie sa týka schopnosti živých organizmov.

Nedá sa povedať, že niečo replikuje samo seba. Väčšinou sa jedná o replikáciu niečoho niečím. T.j. externá výroba. Nie samovýroba.
 
Nedá sa povedať, že niečo replikuje samo seba
Tady nevidím, že by nešlo. Z principu lze replikovat cokoli, proč ne sebe sama. Ale je to spíš filozofický rozměr.
UV žiarenie
Je dobré vysvětlení, vlastně se rakovina zkouší ničit zářením (ale tam jde o buňky). Nedělá se nějaký výzkum, neví někdo, ničit viry vhodným zářením - najít takovou "frekvenci", která tělu neublíží, ale viry likviduje.

Když se testují povrchy, jak dlouho virus zůstane neporušený, možná by šlo najít něco co tělu neškodí a viry hubí a nemusel by je likvidovat imunitní systém "po jednom". Vlastně se dává i stříbro třeba do ponožek, ale teď z patra nevím jestli proti virům nebo bakteriím a stříbrné příbory se ukázali jako praktické. Myslím, že na stříbru virus moc dlouho nevydrží.
 
Naposledy upravené:
to Jardob.
Já nevěřím na nějakou patologickou schopnost virů, je to jen kouřová clona. To co způsobuje různé nemoci může mít základ např. v dětském očkování (jsou i jiné možnosti) a během života jedince je choroba, jejíž druh je dán slabší či nefunkční imunitou organismu nebo nejhůře fungujícím orgánem jako takovým, vyvolána vnějšími agens/jedy. Ty lze dát do čehokoliv, vodou počínaje. Objevit je nelze, pokud se neudělá zkouška/měření zaměřená přímo na tuto látku případně na látky jí strukturně podobné. Byly pokusy nakazit dobrovolníky pomocí výtěrů z krku či soply nemocných a žádná nákaza se nekonala.
 
tByly pokusy nakazit dobrovolníky pomocí výtěrů z krku či soply nemocných a žádná nákaza se nekonala.
To je ako s tými štúdiami, ktoré sa robia na objednávku. Kto chce dokázať opak, tak si vyberie takých dobrovoľníkov, ktorých sople nenakazili... Veď je predsa úplne jasné, že niektorí od druhých nádchu chytia, a niektorí nie...
Ťažko ma niekto bude presviedčať o tom, že nádcha nie je nákazlivé ochorenie a že sa neprenáša kvapôčkami, keď mám bohaté skúsenosti o opaku. Stačí, že chytím soplavé dieťa za ruku, a za deň dva mám nádchu aj ja. Dieťa si rukami utiera nos. Ja si tou rukou tiež podvedome chytám tvár a ústa.
To je ako v tom prísloví: "Sýty hladnému neverí"... Človek so silnou imunitou neverí človeku so slabšou, ktorý môže všeličo od druhých ľudí chytiť prenosom. A prenosom, nie jedom, preto, lebo chytím nádchu od človeka s nádchou, a chrípku od človeka s chrípkou. Presne v tie dni, keď sú chorí, a nie inokedy...
 
Nebudu Tě, Jardobe, přesvědčovat, účelovou studií lze vysvětlit vše. Je to stejné jako u starých kronik - starých opisů už neexistujících ještě starších originálů, kde nehodící se fakta/tvrzení vysvětlíš pozdějšími vpisky.
 
Lékaři selhali na celé čáře. Covid injekcemi potvrdili, že celé zdravotnictví stojí a funguje na podvodu. (Respekt výjimkám.)

Stávkujeme za děti, křičí školy. Pokrytci.
Tak školy prý stávkují za děti. Pokud chtěli učitelé stávkovat za děti, tak to mají cca tři roky zpoždění.

zdroj zdroj

t.j. je výhodné byť konceptuálne v obraze v udržaní si svojeho zdravia aj svojej rodiny
 
Naposledy upravené:
Popíšem aktuálnu skúsenosť, z čoho je pre mňa jasnejšie, či sa prikloniť k šíreniu nákazy vírusom alebo ide o stav prostredia (tela), ktorý sa prejaví chorobou, čiže ide o súboj predstavy Pasteura a Béchampa:
Ideme rekonštruovať dom, v ktorom sa nebude dať bývať nejakú dobu a dovtedy budeme bývať na striedačku u mojich aj manželkiných rodičov. sťahovali sme sa pred vyše týždňom a boli to mimoriadne náročné dni na fyzičku aj psychiku, málo som spal, veľa som pracoval fyzicky. Vzali sme so sebou aj mačku, ktorá nám na druhý deň po presťahovaní utiekla. Tak som ju šiel hľadať, čo trvalo niekoľko hodín, bolo zima a nebol som práve najlepšie oblečený.
Na druhý deň mi začal tiecť soplík. Pýtal som sa manželky (bývalej verejnej zdravotníčky) ako je to možné? a vraj každý z nás má v sebe určité vírusy, ktoré sa aktivujú, keď je telo oslabené. Dva dni nato začal tiecť soplík dcére (ale veľmi slabučký) a na piaty deň začali mať soplík manželka a moji rodičia.
Čo mne z toho vyplýva? že to nie je o večnom súboji Pasteura a Béchampam, ale ide o kombináciu oboch prístupov. Ak by som nebol fyzicky vyčerpaný, moje telo by sa tým vírusom (baktériám a iným bacilokokom), ktoré v nás a okolo nás sú, ubránilo. Telo si ako tak udržiavam vo forme a skutočne chorý som nebol už roky. Avšak pri krátkodobom vysokom vypätí síl môj organizmus nezvládol bojovať s prostredím, či už okolitým alebo so stavom vlastného tela a dostal som soplík. Následne som to preniesol na ostatných. Čiže ani ich imunita nebola v najlepšej forme, aj keď je vidieť, že dcéra mala oveľa miernejšie príznaky ako manželka a moji rodičia. A dodávam, že takto som to odpozoroval už viackrát, len teraz to bolo úplne do očí bijúce.
 
ten tzv. jed vytvara kazda bunka. je to ako exhalat vo vyfuku na aute (ak si odmyslime H2O pohon). lymfaticky system odvadza exhalaty a bakterie v nom PH tohto "exhalatu" znizuje. preto su bakterie v lymf. systeme kriticke a oblicky (kavicka) ako filter a indikator zdravia/filtrovania lymfatickeho systemu kriticke. antibiotika zazracne zastavuju "infekciu", lebo sira blokuje (a tazko sa z tela dostava prec) lymfaticky system. tzv. choroba je detoxikacny priznak a existuju 3: slabe, stredne a tazke detoxikacne priznaky atd....
t.j. pojem virus je zbytocne zavadzat, lebo jeho povod je alopatiou prevzaty inym ako zdraviu prospesnym zamerom...
 
antibiotika zazracne zastavuju "infekciu", lebo sira blokuje (a tazko sa z tela dostava prec) lymfaticky system. tzv. choroba je detoxikacny priznak a existuju 3: slabe, stredne a tazke detoxikacne priznaky atd....
Kdyby toto byla pravda, nebyla by některá účinná. Jsou totiž antibiotika, která síru vůbec neobsahují a přesto léčí. Rovněž nerozumím tvrzení, že síra blokuje lymfatický systém (mimochodem síra je také nezbytným prvkem pro existenci života - obsahuje jí cystein, methionin, glutathion a další sloučeniny). Takže toto není argument k vyloučení infekce jako jednoho z důvodů onemocnění.
 
Naspäť
Top Bottom