Bútľavá vŕba

Áno, v slovenčine výraz "bútľavá vŕba" (vŕba s dutinou v kmeni, pripomína ušnú dutinu) znamená miesto, kde sa človek môže vyžaľovať, ak ho ťaží niečo, čo nemôže povedať žiadnemu človeku (ak nemá nikoho, kto by ho pochopil).
nielen miesto, ale aj človeka, ktorému sa možno vyžalovať. Daný človek mu robí "bútľavú vŕbu".
Inak, neodporúčam robiť niekomu "bútľavú vŕbu", pretože nevedomky preberá bremená žalujúceho sa na svoje plecia. Vyžalovať sa, hoc aj "bútľavej vŕbe", znamená uľahčenie. Vyžaloval sa - odľahlo mu. Avšak vyriešilo sa tým niečo ohľadom daného problému, ktorý dotyčného trápil? Nie, iba bremeno prehodil ponosovaním sa zo svojich pliec na plecia "bútľavej vŕby".
 
nielen miesto, ale aj človeka, ktorému sa možno vyžalovať. Daný človek mu robí "bútľavú vŕbu".
Inak, neodporúčam robiť niekomu "bútľavú vŕbu", pretože nevedomky preberá bremená žalujúceho sa na svoje plecia. Vyžalovať sa, hoc aj "bútľavej vŕbe", znamená uľahčenie. Vyžaloval sa - odľahlo mu. Avšak vyriešilo sa tým niečo ohľadom daného problému, ktorý dotyčného trápil? Nie, iba bremeno prehodil ponosovaním sa zo svojich pliec na plecia "bútľavej vŕby".
Súhlas, ale to prehodenie platí iba v prípade, ak sa tá druhá osoba problémami dotyčného trápi a hľadá za ňu nejaké riešenie. Ak sa dotyčný vie odosobniť a vypočuť si druhého a poradiť mu s chladnou hlavou, potom sa aj prvému na chvíľu uľaví a na druhého nič neprejde.
 
nielen miesto, ale aj človeka, ktorému sa možno vyžalovať. Daný človek mu robí "bútľavú vŕbu".
Inak, neodporúčam robiť niekomu "bútľavú vŕbu", pretože nevedomky preberá bremená žalujúceho sa na svoje plecia. Vyžalovať sa, hoc aj "bútľavej vŕbe", znamená uľahčenie. Vyžaloval sa - odľahlo mu. Avšak vyriešilo sa tým niečo ohľadom daného problému, ktorý dotyčného trápil? Nie, iba bremeno prehodil ponosovaním sa zo svojich pliec na plecia "bútľavej vŕby".
Z urciteho pohladu suhlas (hlavne z toho verejneho, foroveho atd.), ale myslim si, ze ma to aj iny rozmer.

Tym, ze clovek je uprimne vypocuty, tak vynara na povrch svoje trapenia, ktore ten, kto je "butlavou vrbou" vie pochopenim zhodnotit a jemne reagovat (napovedat), pripadne len svojim naladenim (...) usmernovat spovedajuceho sa k aspon ciastocnemu pochopeniu jeho situacie.

Ked clovek(butlava vrba) nie je dotatocne vhodne a stabilne naladeny (...), tak je pre neho taketo vyplakvanie druheho neprijemnou pritazou.

Ono najvhodnejsim vypocutim druheho je byt s nim len v dvojici a "butlava vrba" musi aktivne riadit svoje naladenie (...) s pochopenim druheho, lebo to bude rozhodujuce pre mozne buduce zlepsenie.

ps: Nemylit si moj popis situacie s nejakym schvalovanim verejnych vyplakavni na fore a podobne. Islo mibo poukazanie hlavne na cinnost vo dvojici.

A najvhodnejsou osobnou "butlavou vrbou" pre kazdeho cloveka je predsa Boh.
 
s tým absolútny súhlas, pretože od Neho prichádzajú aj najoptimálnejšie nápovedy na riešenie.
@Ferko @jardob @Jura páni, doplnim toho, ktoreho vyroky tak silne po storočiach vyjadruju jednoduché veci.
Keď sa ocitneš úplne sám (napr. pri butľavej vŕbe v lese, pozn. Joxa), vedz, že Boh to zariadil, aby ste sa mohli porozpravat len Vy dvaja...
Je to nepresný slovne, ale presný obrazovo preklad Jallal ed Dina Muhammada Rumiho. Dava potom butľavá vŕba lepší zmysel páni?
 
Paní doktorka se zřejmě chytila na all**ru (14:00). Pochopila a pocítila na vlastní kůži, jak se v mnoha věcech lže, ale má sklony nalítnout jiným, alternativním lžím. Myslel jsem, že all**ra je nějaká okrajová záležitost, ale není, postupně se dostává do povědomí.
 
Paní doktorka se zřejmě chytila na all**ru (14:00). Pochopila a pocítila na vlastní kůži, jak se v mnoha věcech lže, ale má sklony nalítnout jiným, alternativním lžím. Myslel jsem, že all**ra je nějaká okrajová záležitost, ale není, postupně se dostává do povědomí.
Jednak je to jedním z mnoha ismů - připravovaných náboženstvích a dále pokud člověk chce vědět jak to chutná , tak musí ochutnat .
Už to vysvětlil Pjakin . Nemůžete zakazovat studium fašismu , musíte ho pochopit a tak zjistit , proč ho odmítáte .
Ten ismus je volná nabídka - soutěž lidem , ať si vyberou , čím se chtějí nechat zotročit .
 
Na doplnenie mozajky a na predchádzanie kalejdoskopu sa mi odporúčania p.Pekovej v jej Vianočnom rozhovore zdajú naozaj nasledovania-hodné.
Všetkým prípadným komentujúcim (i ostatným) prajem krásne Vianoce!

Zdroj: https://youtu.be/r5wHrqwHllU

@Rogislavič , a to som sa už tešil v nádeji, že prvýkrát dáš príspevok, ktorý nebude propagáciou Allatry alebo TS. Ale znova sklamanie.

Ja sa o pani Pekovú nebojím. Ona rada číta alternatívne veci, a toto zďaleka nie je jediná kniha, ktorú prečítala. Aj ja som si v minulosti čítal knihu all**ra, ale nie ako nadšenec S. Danilova, ale bol som zvedavý na to, akú filozofiu a svetonázor prezentujú.
 
Naposledy upravené:
a to som sa už tešil v nádeji, že prvýkrát dáš príspevok, ktorý nebude propagáciou Allatry alebo TS. Ale znova sklamanie.
Mrzí ma to. Trochu.
Ale to len pre tvoju nepozornosť :
... Měli byste ji tedy zařadit do svého jídelníčku ...
Stalo sa.
A pre inšpiráciu: Práve vytiahnutý ražno-pšenično-konopno-ľanovo-amarantový kváskový chlieb. Všetky ingrediencie vlastnej produkcie. V našich zemepisných šírkach je amarant vďačná plodina. Odporúčam zahrnúť do pestovateľského plánu. Hoci aj do okrasnej záhrady. Niektorí jej pestovatelia nevedia čo pestujú.
A to nebol úplne prvý príspevok.
A
Ďakujem:
Ten ismus je volná nabídka - soutěž lidem , ať si vyberou , čím se chtějí nechat zotročit .
Že to vieš vysvetliť lepšie ako ja.
 
Aspoň že tak
Ešte osobný darček pre teba dnes pod stromček. Možno k dokreslovaniu mozajky.
Áno, hádaš správne. Je to 455 strana z tej knihy. Podobnosť čisto náhodná.
Alebo žeby "náhody neexistujú"?
Či ... kto to rozpráva formou životných udalostí?
Takže ešte raz: "Krásne Vianoce"! 😉
 

Prílohy

  • Screenshot_20221224-022604_Opera Mini.jpg
    Screenshot_20221224-022604_Opera Mini.jpg
    15.2 KB · Zobrazenia: 53
  • Screenshot_20221224-022423_Office.jpg
    Screenshot_20221224-022423_Office.jpg
    233.2 KB · Zobrazenia: 53
Paní doktorka se zřejmě chytila na all**ru (14:00). Pochopila a pocítila na vlastní kůži, jak se v mnoha věcech lže, ale má sklony nalítnout jiným, alternativním lžím. Myslel jsem, že all**ra je nějaká okrajová záležitost, ale není, postupně se dostává do povědomí.
Áno je to možné , no podstatné je že sa nachádza vo svojom vlastnom procese precitávani sa a v tejto chvíli je jednou z mála čo je pre ľudí a lekársku vrstvu príkladom. Ona informuje - oznamuje.Bola prvá ktorá verejne vystúpila a dokáže to všetko podať jednoduchou a prijateľnou formou, zrozu- miteľnou pre všetkých . Zaujme každého a je taká , naša, ľudská . Stava sa vzorom pre mnohých. Vtom je to pozitívum . Ja verím , že má dobrú mieru rozlíšenia , teraz myslím na tu spomínanú all**ru a aj tam vyberie iba tie potrebné hrozienka, potenciál a zázemie na to rozhodne má .
 
Ešte osobný darček pre teba dnes pod stromček. Možno k dokreslovaniu mozajky.
Áno, hádaš správne. Je to 455 strana z tej knihy. Podobnosť čisto náhodná.
Alebo žeby "náhody neexistujú"?
Či ... kto to rozpráva formou životných udalostí?
Takže ešte raz: "Krásne Vianoce"! 😉
Tá podoba je len vzdialená. Symboly sú inak rozmiestnené.
 
Tá podoba je len vzdialená. Symboly sú inak rozmiestnené.
ĎAKUJEM!
Ďakujem ti za tvoj vianočný darček.
Dovedol si ma k poznaniu, že pokiaľ u ľudstva preváži preferencia výberu Duše, hoci i zašifrovanému, nad našepkávaním vedomia ktoré sa stotožňuje s osobnosťou/egom/ja-centrizmom u kritickej skupiny ľudí, tak ľudstvo má obrovskú šancu predísť samozničeniu.
 
Všimnite si ako popísala tú knihu all**ra. Začali Fyzikou a skončili filozófiou.

Ako keby sme vedeli na sto percent ako funguje vesmír.

V základoch v mŕtvej vode je síce o fyzike ale len ako podpora a len krátko. Príčom MIM je ani nie základ fyziky ako základ tvorenia a prvotného rozlíšenia.
A Boh vie čo tam je popísané o riadení.

Takže ja (viem možno je to chyba a nebudeme vedieť argumentovať veriacemu v alatru, aj keď som sa už s takým rozprával ) si neplánujem to čítať.
 
Všimnite si ako popísala tú knihu all**ra. Začali Fyzikou a skončili filozófiou.

Ako keby sme vedeli na sto percent ako funguje vesmír.

V základoch v mŕtvej vode je síce o fyzike ale len ako podpora a len krátko. Príčom MIM je ani nie základ fyziky ako základ tvorenia a prvotného rozlíšenia.
A Boh vie čo tam je popísané o riadení.

Takže ja (viem možno je to chyba a nebudeme vedieť argumentovať veriacemu v alatru, aj keď som sa už s takým rozprával ) si neplánujem to čítať.
Toto je typické pre všetky učenia, čo pochádzajú z nejakého channelingu. Ak by entity z vyšších sfér mali byť autoritami, potom prečo sa ich učenia navzájom tak líšia? Je jedno, či to je učenie zo "šambaly", od anunakov, či je to od entity Ra (law of the one), alebo Monostona. Každá entita prináša iné učenie, inú históriu, iné fakty z oblastí, ktoré sa nedajú nijako tu na zemi overiť (patrí sem história a záhrobný svet).
Preto sa ľudia nebudú vedieť zjednotiť, pretože každý si bude fanaticky presadzovať niečo iné a hádať sa s inými fanatickými veriacimi. Hoci pravda je, že tieto veci si človek nemá ako overiť a tak by to mal aj brať, len ako hypotézu...

Takže v podstate tieto entity nerobia nič iné, než to, čo robí aj GP: uplatňuje princíp "rozdeľuj a panuj". Páči sa vám "taká a taká" filozofia a história, tu ju máte... Páči sa vám "onaká" filozofia a história, tu máte, môžete si vybrať, máme všetky... Páči sa vám kapitalizmus, feudalizmus, liberalizmus, libertariánstvo alebo scientologizmus, všetko pre vás máme... Máme aj kresťanstvo, islam, budhizmus, zoroastrizmus, hinduizmus, védizmus... Lenže ani v jednom pravdu nenájdete, len mix poloprávd a lží...
Ak teda niekto (človek alebo "Boh") tvrdí, že od nejakého svätého písma alebo učenia závisí tvoja osobná spása, lebo inak ťa čaká večné zatratenie, tak je to s najväčšou pravdepodobnosťou len manipulácia... Pretože ak by to učenie bolo tak životne dôležité, tak by sa ľudia nerodili so svedomím, ale už s týmto učením... A mali by slobodu výberu, či budú podľa neho žiť alebo nie. Tak ako má človek slobodu výberu, či bude žiť podľa svojho svedomia, alebo nie... No ľudia sa nerodia so svätým písmom v hlave, ale so svedomím, tak čo je dôležitejšie? Napriek tomu, nie každý žije v súlade so svojim svedomím...

Je pravda, že rôzne kultúry, filozofie a náboženstvá deformujú mravnosť človeka, výsledkom čoho ľudia cítia stud a výčitky svedomia za celkom odlišné veci... Budhista za to, že nechtiac zabil komára, moslim za to že sa nestihol pomodliť na koberčeku 5x za deň ale iba 4 krát, a kresťan za to, že zaspal na nedeľnú omšu, a obyčajný ateista za to, že zaklamal... No ľudia majú aj intelekt, a pokiaľ skutočne túžia po pravde, tak si môžu vypracovať metódy, ktoré im rozumovo pomôžu pochopiť, čo je dobro a čo je zlo. Aspoň v zmysle, čo človeka a spoločnosť rozvíja duchovne, mentálne aj fyzicky, a čo ich naopak degraduje a rozleptáva?

Dobro tvorí, zušľachťuje, rozvíja v nadväznosti pokolení... Zlo z pokolenia na pokolenie prináša degradáciu a rozklad... Jedincovi aj spoločnosti. O tom, čo je dobro a zlo, nerozhodujú krátkodobé procesy, ale dlhodobé... Pretože práve tie rozhodujú o stabilite v nadväznosti pokolení... To, čo sa pri povrchnom pohľade môže zdať ako zlo, môže byť z dlhodobého pohľadu dobro. A naopak...
 
Všimnite si ako popísala tú knihu all**ra. Začali Fyzikou a skončili filozófiou.
Zlo z pokolenia na pokolenie prináša degradáciu a rozklad ...
To, čo sa pri povrchnom pohľade môže zdať ako zlo, môže byť z dlhodobého pohľadu dobro. A naopak...

Z praxe: veľa vedcov sa dnes prikláňa k názoru, že vesmír je hologram.
Z toho mne vyplýva, že:
  1. musí existovať prvotný zdroj signálu (Stvoriteľ/HNR), ktorý hologram vysiela/tvorí.
  2. musia existovať bytosti s prijímačmi (mozog), ktoré signál interpretujú ako svoju realitu.
  3. môže existovať nekonečné množstvo skutočností (frekvenčne oddelených hologramov), ktoré sú "viditeľné"/interpretovateľné len pre určitú skupinu bytostí vybavenú vhodným prijímačom (mozgom), podobne ako na rádiu v rámci rozsahu stredných vĺn možno naladiť rôzne stanice, ktoré predstavujú reality/skutočnosti/časové línie vznikajúce v závislosti od odlišných volieb človeka. Ak však rádio (mozog) nemá alebo má zablokovaný prijímač pre rozsah FM pásma, tak v tom pásme nič nenaladí/nepočuje/nevidí - stanice/reality FM preň nejestvujú.
  4. môžu existovať aj falošné/umelo vytvorené hologramy (matrix) od nejakých bytostí s cieľom ovládnuť/znemožniť znanie/rast inej skupine "prijímateľov" hologramu - akoby stanice v danom pásme/holograme vysielali len propagandu. Nedokážu však (pre)rušiť vysielanie na ostatných rozsahoch, preto na "vyslobodenie sa z matrixu" stačí/je nutné rozvinúť HW/mozog na príjem toho rozsahu (prípadne sa zmenia podmienky prostredia tak, že signál/hologram niečo (pre)ruší - napr. očakávaný prechod Zeme do oblasti výskytu vyšších frekvencií).
A teraz základná otázka/causa essendi: Na čo to všetko je?
Jediná vec, ktorá sa mi javí ako logický zmysel celej "hry", je pre Stvoriteľa i človeka rovnaká - seba(s)poznanie/sebazdokonalenie = rast Duše (a to vo všetkých variantoch/voľbách/realitách vytvorených/uplatnených slobodnou vôlou). A keďže Duša je častica Stvoriteľa, rozvojom Duší napreduje aj samotný Stvoriteľ.
Vychádza mi aj logický záver pre všeobecnú definíciu zla: Zlo je také konanie, ktoré akýmkoľvek spôsobom bráni rastu/znaniu Človeka a tým aj Stvoriteľa a teda prejavom Stvoriteľa v jeho nekonečnej rozmanitosti/mnohosti ako súhrnu potenciálov nekonečna.
 
Naposledy upravené:
veľa vedcov sa dnes prikláňa k názoru, že vesmír je hologram.
S uvedeným souhlasím (zlo brání růstu - hubí vše živé, dobro podporuje růst), dříve se jinými slovy mluvilo o tom samém podobně jako o zapomínání na Boha a vzpomínání na Boha (když si vzpomínáme rosteme získáváme jeho kvality).

K tomu hologramu, to už tu taky je nebo velmi podobné, že život je sen. Kdykoliv elity pod náporem pokroku, kdy falešné poučky zajištující parazitování již neustojí tlak poznatků z praxe uchýlí se k něčemu takovému nic nevysvětlujícímu, kde je dovoleno vše (promítat mohu cokoliv).

Ať je život sen nebo hologram nebo skutečnost (to je jenom tautologie nazývání stejných věcí jinými jmény) stále tam platí Bohem dané zákonitosti. Hlavní zákonitost je, že nemorální bude mít potíže a morální bude šťastný. S tím, že nemorální má trochu jako by "štěstí" na začátku , kdy okrade druhé a pak kupu potíží. Morální má zase trochu potíží na začátku, které prověřují jeho morálku, a pak za to smysluplný život. (je to trochu košatější, ale princip naznačen)
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom