Inzulinova diverzia

No a tu, ideme do detailov, ktore budú ťažkou filozofickou témou.
Čo je pre buddhistického bódhisattvu najväčšie dobro? Narodit sa, ako veľryba, aby svojim telom, mohol nakŕmiť, čo najviac ľudí.
Vladimír, kým sa ľudstbondostane dalej a otvoria sa mu dalsie moznosti, musi si v prvom rade precistit telesné schranky na to, aby v nich privital Ducha, ktory mu s tym pomôže.
A bohužiaľ zatiaľ sa, z tohto pohľadu, javí najlepšie, používanie nasytenych tukov. Je na každom, ako si to vyskladá.

Toť toľko na začiatok diskusie.
Ak som to správne pochopil, tak navrhuješ dať najskôr "dokopy" telo aj s pomocou tukov, ak je v zlom stave. A až neskôr, keď je telo v poriadku, začať upúšťať od mäsa. Dobre som pochopil?
 
Co jsem tím ale chtěla říct? Ta tvoje praxe, která je ověřením pravdy, pro mě absolutně neplatí. Takže tohle prostě není dobrá asociace.
Skús si odpovedať na nasledovnú otázku: naozaj sa nezmenila žiadna iná premenná? Nestačí dať do rovnice len jedlo a cvičenie. Nezmenilo sa tvoje prežívanie či myseľ? Nie si vyčerpaná psychicky? Nabrala si dosť rezerv na tento zimný čas? Človek má tendenciu zabúdať na niektoré detaily, ktoré robia rozdiel.
 
Jox, môj osobný názor - jesť mäso je nielen veľké barbarstvo, ale aj vyložene nezdravé.
Juraj, vďaka za nazor. či sa to páci, či nie, momentálne nie je cesta cukru, viď článok. Pandémia obezity a DM II typu zabija planétu. A ako som hore citoval budhistického myslitela Milaripu (Milaräpu), najväčši myslitelia pracovali na tom, aby pomáhali láskou vsetkým. Ako matka, ktorá dáva veľkú časť svojho ja dieťaťu v mlieku.
A čo manna nebeská, a čo neskôr prána, keď ľudstvo objavi konečne mikrobiotu, ktorá bude CO2 premieňať na vsetky živiny potrebné pre život.
Dovtedy evolúcia, nie revolúcia.
Pretože, aby sa ľudstvo vymanilo z drapov globálneho parazita, musí sa zmeniť. Aj skokovo ale musí sa zmenit. A zmena prinesie viac vedy. A viac vedy prinesie dalsie zmeny. No koralka Ľudstva musi ísť hore, inak by to bol granát v detskych rukách.
Preto teraz TUKY, nie mäso, kolega, to je o com je článok, TUKY , nasytene tuky, sú zakladom. Zdroj necham na vás. Z mäsa ketóny nevycarujete, len z tuku.

Vsetko dobré a blaho želám
 
Ak som to správne pochopil, tak navrhuješ dať najskôr "dokopy" telo aj s pomocou tukov, ak je v zlom stave. A až neskôr, keď je telo v poriadku, začať upúšťať od mäsa. Dobre som pochopil?
a akoninak chceme napredovať? Ako som povrdal pred chvilkou v odpovedi, z mäsa ketony nevycarujeme, preto treba najskor nasytené tuky, spustit dlhodobo produkciu ketónov, kedze bolo objavené v mimulom ci predminulom roku, ze kolegovia z usakova nasli, ze ketony pomahaju v produkcii latok, ktorá nasledne v bunkach rozpúšťa silnu ochrannu vrstvu okolo casti šróbovice dna, ktora je..... Zodpovedná za, ak som to spravne pochopil, za produkciu proteínov, ktoré produkujú bábätká, teda za programy vzniku novych kmeňovych buniek a omladzovania.
Zasa, bola to prvá z radu štúdií kde priamo ketóny poslali na 1 den injekčne do myšky a tá začala produkovať horeuvedené.

Nuž, ketony su jednou ale nie jedinou vecou. Očista, psychicka a fyzicka a ide sa dalej, lebo čisti ľudia nemajú dôvod viest vojny. Cisti ľudia vedú kolaboraciu
 
a ako inak chceme napredovať? Ako som povedal pred chvilkou v odpovedi, z mäsa ketony nevycarujeme, preto treba najskor nasytené tuky, spustit dlhodobo produkciu ketónov, kedze bolo objavené v mimulom ci predminulom roku...
Jox13, mas nejake skusenosti s MCT olejom, ak ano, mozes sa podelit?
prave som si ho kupila a od pondelka som nastupila na rezim 16/8 ...
 
Ono to bude více věcí dohromady:
1. určitě strava a správné minerální hospodářství
2. psychika - stres, špatný spánkový režim, starosti
3. přirozený pohyb a pokud možno přívětivé prostředí v kterém se pohybujeme
4. harmonie našeho vnitřního stavu, čistota podvědomí v danný okamžik
5. víra

Minimálně toto vše bude hrát roli v tom, zda nás chřipka, nebo respirační potíže v určitý moment zastaví. To co nás jindy neporazí, nás může v určitý okamžik semlít, a naopak. Někdo neonemocní, protože věří, že oddolá a někdo naopak ano, protože má strach, že se nakazí.
S tím vším já souhlasím, ale koukám, že jsem nebyla absolutně pochopena. Mě jde o to, že praxe je kritérium pravdy. Cituji: Vidím to aj na sebe, kým som robil z domu, stále chorý. Pritom som sa hýbal aj dobre jedol. Až teraz, keď som na škole, kde na mňa kýcha sto detí denne, mi nič nie je. Jasné, prvé dva roky som si zvykal, ale ďalšie dva roky je to už bez problémov. Aj imunita je len "sval". Kým sa trénuje, tak slúži. Keď sa nechá ľadom, tak prestane slúžiť. Kdy je tedy imunita sval, který je třeba trénovat - s čímž souhlasím, a že když byl dotyčný doma, tak byl stále nemocný. Jenže tohle přece neplatí o všech stejně! Když jsem pracovala z domu, tak jsem s tím neměla problémy a neonemocněla jsem. Pak jsem chodila normálně do práce, mezi lidi a trénovala jsem tu imunitu a stále OK. No a od října jsem na tom blbě. Tím jsem chtěla říci, že to, že pracuje člověk z domu přece zákonitě neznamená, že onemocní, protože netrénuje imunitu. A z toho tedy plyne, že to absolutně nesouvisí s tím, že praxe je kritérium pravdy. Protože to tak není vždy a u každého, stejně jako ne každý se nakazí od svých nemocných dětí nebo člena domácnosti atd. Je to zcela individuální. Jo, a mám pro strach uděláno, zvláště z toho, že onemocním. Ne, tohle na mě vážně vůbec nepasuje. Na příčinu jsem nepřišla, ale tímhle to rozhodně není.
 
Buď je to diverzia v práci VP SSSR (lebo smrť zvierat nemôže byť o miere, tá buď je alebo nie je) alebo pyramída jedla nemá obsahovať mäso, ale ostatné tuky áno.
Odporučil by som ti pozrieť si niekoľko častí zo série "Nahí a vystrašení". Je to o prežití v divočine bez odevu a technických pomôcok (môžeš mať maximálne nôž, kresadlo a možno plechový hrnček) po dobu 2 týždňov. Keď vidíš takúto drsnú realitu, tak zistíš, že to nie je žiadna romantika, a žiadny hmyz alebo lesné bobule ťa nezachránia, lebo budeš hladovať a slabnúť. A pritom v divočine musíš pracovať, aby si mal prístrešok a teplo každý večer, t.j. potrebuješ energiu. A tú získaš hlavne z mäsa...

Ja túto dilemu riešim už dlho, protiví sa mi zabiť zviera, a hľadám čo je objektívne správne. A keďže človek takmer všetku múdrosť čerpá z prírody, ako z veľkej knihy, tak príroda ukazuje to, že zabiť je dovolené v dvoch prípadoch: 1. pre jedlo, 2. kvôli ochrane seba, blízkych a teritória.
Prakticky všetky kultúry, ktoré si zvolili cestu absolútneho pacifizmu (nezabíjania pre ochranu seba, blízkych, teritória), boli vyhladené. A pre vegetariánstvo je zase potrebná deľba práce množstva ľudí. Hŕstka ľudí, ako napríklad rodina alebo pár nemôže v divočine prežiť na báze vegetariánstva. Dokáže prežiť iba v civilizácií, kde sú rozdelené úlohy medzi mnohých, a človek má množstvo technických pomôcok na ochranu pred prírodou.

Tento svet nie je prispôsobený k tomu, aby v ňom žiadne bytosti nezomierali ako potrava pre iné bytosti. Ten, kto našu zem a jej biosféru vymyslel, vytvoril ju na báze potravinového reťazca požierania jedných jedincov druhými. Tie výčitky svedomia pri zabíjaní zvieraťa pre jedlo možno súvisia s tým, že pochádzame alebo sme stvorení pre iný svet, než je tento. Možno existujú aj svety, kde aj všetky zvieratá sú bylinožravce, tak ako je to na začiatku Biblie, kde sú ako potrava dané všetkým zvieratám byliny so semenami. Ale tento svet tak utvorený nie je. Máme tu veľa zvieracích mäsožravcov a všežravcov, a nestvoril ich človek.
 
Naposledy upravené:
Ja túto dilemu riešim už dlho, protiví sa mi zabiť zviera, a hľadám čo je objektívne správne. A keďže človek takmer všetku múdrosť čerpá z prírody, ako z veľkej knihy, tak príroda ukazuje to, že zabiť je dovolené v dvoch prípadoch: 1. pre jedlo, 2. kvôli ochrane seba, blízkych a teritória.
Řekl bych to velice jednoduše . Toto dilema si může dovolit řešit pouze ten , kdo má na výběr . Kdo má hlad , ten se snaží přežít .
Takže je to podobné , jako počítání andělů na špičce jehly , zajištěných církevních činitelů .
Ten kdo je živil a odevzdával jim desátky , ten dělal od rozbřesku do tmy a jedl tehdy , když mu něco zbylo .
 
Možno by tento bod chcelo viac rozvinúť, vysvetliť, objasniť ... tí čo chodili do školy pred 89, to majú nalinkované inak, ako tí, čo chodili predtým, či potom "židovac". Ja mám skúsenosti s určitými meditačnými technikami a tie v žiadnom prípade nie sú len "formou práce na svojej mravnosti", či "spytovanie si svojho svedomia". Myslím si však, že existuje viacero ciest, ako vysvetliť "vieru" študentom KSB. Ako ste na tom vy? Aké máte skúsenosti?
 
Ja mám skúsenosti s určitými meditačnými technikami a tie v žiadnom prípade nie sú len "formou práce na svojej mravnosti", či "spytovanie si svojho svedomia". Myslím si však, že existuje viacero ciest, ako vysvetliť "vieru" študentom KSB. Ako ste na tom vy? Aké máte skúsenosti?
Rozvíjanie takej debaty by bolo už mimo tému tohto vlákna. Ak chceš rozvinúť takúto diskusiu, tak založ k tomu patričnú tému v príslušnej rubrike. Ale poprosím bez toho mentorského tónu "vysvetľovať niečo študentom KSB". Skús diskutovať ako rovný s rovným. Akákoľvek téma, ktorá nie je v rozpore s pravidlami fóra, je vítaná.

Inak, myslím, že Daniela spomenula vieru (ako faktor ochrany pred onemocnením) v tom zmysle, že ak je niekto pevne presvedčený, že neochorie, tak neochorie. Lenže viera (ktorá robí dokonca väčšie zázraky) je dar, to sa nedá nacvičiť (len darom zhora sa človek môže zbaviť aj tých najmenších pochybností).
 
Naposledy upravené:
Rozvíjanie takej debaty by bolo už mimo tému tohto vlákna. Ak chceš rozvinúť takúto diskusiu, tak založ k tomu patričnú tému v príslušnej rubrike. Ale poprosím bez toho mentorského tónu "vysvetľovať niečo študentom KSB".
vďaka JardoB
 
Ja túto dilemu riešim už dlho, protiví sa mi zabiť zviera, a hľadám čo je objektívne správne. A keďže človek takmer všetku múdrosť čerpá z prírody, ako z veľkej knihy, tak príroda ukazuje to, že zabiť je dovolené v dvoch prípadoch: 1. pre jedlo, 2. kvôli ochrane seba, blízkych a teritória.
Prakticky všetky kultúry, ktoré si zvolili cestu absolútneho pacifizmu (nezabíjania pre ochranu seba, blízkych, teritória), boli vyhladené. A pre vegetariánstvo je zase potrebná deľba práce množstva ľudí. Hŕstka ľudí, ako napríklad rodina alebo pár nemôže v divočine prežiť na báze vegetariánstva. Dokáže prežiť iba v civilizácií, kde sú rozdelené úlohy medzi mnohých, a človek má množstvo technických pomôcok na ochranu pred prírodou.
V mnohom súhlasím, za seba by som to uzavrel asi takto:
  • ak by šlo o prežitie, asi by som nerozmýšľal nad tým, či si mäso dám.
  • je rozdiel dať si mäso raz za čas z vlastného chovu a každý deň z priemyselnej výroby
  • sám by som zviera nezabil kvôli jedlu, ak nemusím, takže musím kupovať mäso a výrobky, snažím sa čo najmenej a keď tak od domácich výrobcov/malovýrobcov
  • "dělá se mi mdlo", keď si pomyslím na jatky v bitúnkoch
  • voľakedy dávno som bol mäsožravec, potom som začal zapájať aj do stravy aj viac zeleniny a ovocia a bolo mi fyzicky lepšie. Potom som si prečítal evanjelium od esejcov a mäso sa mi akosi samo sprotivilo. Teraz ho jem len ozaj keď iné nie je, fyzicky sa cítim dobre. Jediné, čo som spozoroval, že v zime mi je viac zima ako mi bývalo keď som mäso jedol :)
  • takže cesta, ktorou sa budem zaoberať je asi náhrada tukov z mäsa za iné tuky a úprava režimu stravy
 
S tím vším já souhlasím, ale koukám, že jsem nebyla absolutně pochopena. Mě jde o to, že praxe je kritérium pravdy. Cituji: Vidím to aj na sebe, kým som robil z domu, stále chorý. Pritom som sa hýbal aj dobre jedol. Až teraz, keď som na škole, kde na mňa kýcha sto detí denne, mi nič nie je. Jasné, prvé dva roky som si zvykal, ale ďalšie dva roky je to už bez problémov. Aj imunita je len "sval". Kým sa trénuje, tak slúži. Keď sa nechá ľadom, tak prestane slúžiť. Kdy je tedy imunita sval, který je třeba trénovat - s čímž souhlasím, a že když byl dotyčný doma, tak byl stále nemocný. Jenže tohle přece neplatí o všech stejně! Když jsem pracovala z domu, tak jsem s tím neměla problémy a neonemocněla jsem. Pak jsem chodila normálně do práce, mezi lidi a trénovala jsem tu imunitu a stále OK. No a od října jsem na tom blbě. Tím jsem chtěla říci, že to, že pracuje člověk z domu přece zákonitě neznamená, že onemocní, protože netrénuje imunitu. A z toho tedy plyne, že to absolutně nesouvisí s tím, že praxe je kritérium pravdy. Protože to tak není vždy a u každého, stejně jako ne každý se nakazí od svých nemocných dětí nebo člena domácnosti atd. Je to zcela individuální. Jo, a mám pro strach uděláno, zvláště z toho, že onemocním. Ne, tohle na mě vážně vůbec nepasuje. Na příčinu jsem nepřišla, ale tímhle to rozhodně není.
Určitě je to individuální jako vše. Myslím, že na odpověď proč tomu tak je, si musíte přijít sama, znáte se nejlépe, veškeré své pochody, rozpoložení, okolnosti atd.
Snad jedině k té víře, není to jen o tom věřit sám sobě, jsem silná, zdravá, tudíž neonemocním, ale věřit, že mám ochranu shora a proto neonemocním.
Pro mne jsou to platná pravidla a to píšu s vědomím toho, že i když běžně mám dobrou imunitu, sama již několik dnů řeším nepříjemné respirační potíže :). Tak ať jsme brzo zdravé, moudřejší a ve větší harmonii!
 
Jox13, mas nejake skusenosti s MCT olejom, ak ano, mozes sa podelit?
prave som si ho kupila a od pondelka som nastupila na rezim 16/8 ...
U olejov je aj dobré ich najprv aj 5 min. prevaľkávať v ústach (svtrebávajú sa cez sluznice priamo do krvy) a kokosový olej má dobré účinky aj na zuby. A až potom prehltnúť.

V našich končinách máme tekuté zlato Ľanový olej (pozrieť kopec prednášok o ňom na YT) Príklad dobrej tu:

Zdroj: https://youtu.be/lfQeZ6zxBBk


Inak na Slovensku a hlavne na Morave sú špecializované firmy / družstvá, ktoré predávajú čerstvý olej na objednávku.
Alebo si kúpiť semienka a rozmixovať a rýchlo zjesť (lebo rýchlo oxidujú).
Mama mala dlhodobé problémy so stolicou, kúpil som jej tento olej a problémy sa začali zo dňa na deň miznúť. Nedá už dopustit na lyžicu denne.

Otec nemal roky mieru pri jedení (nie je obézny), proste dal po upečení aj dva štrúdle z hrubého cesta na posedenie. Nakoniec dostal intoleranciu na lepok a z toho kopec zápalov v tele, hlavne problémy s kĺbmi. Dosť si to poriešil hladovkou, dokázala aj 20 dní nejesť, to bol jeho rekord. Inak keď cíti, že má problém, tak si dá tak 5-7 hladovku. (mimo iných ozdravených praktík...)

Ja som tiež začal počúvať telo a keď som mal chrípku cez Vianoce, tak som veľmi málo jedol, dva dni vôbec. Keď nezaťažujeme tráviaci trakt toxickými vecami, tak telo má potom viac zdrojov na boj na iných frontách. Stačí ho len počúvať. Ten pocit hladu sa dá napr. prekonať pitím čaju (nesladeného) keď škviriká v bruchu. Po dvoch dňoch to prestane.

Boh nám aj zosiela potrebné byliny, tým že rastú v našom okolí, stačí si ich len zobrať. Napr. žihľava je výborný detoxikant (robiť si smoothies) a mnoho ľudí neviem, že aj ich semienka sú vitamínové bomby.
 
Další pro mne zajímavé téma, takže v rychlosti.
Pro Marsvo - kolega, který píše, že se v Tvém životě muselo něco změnit, má naprostou pravdu, je to něco, co Ty třeba a ni za změnu nepovažuješ, přesto je to důležité. Pokud funkce Tvého organismu byla na hranici rovnováhy (dobrého a špatného stavu), byla ta změna pověstnou kapkou, kterou přetekl džbán. Musíš přemýšlet a zkoušet - viz dále to, co jsem psala před lety na Vodě.
Co se týče sdělování různých fungujících receptů na uzdravení/zlepšení zdravotního stavu, je nutné brát do úvahy, že pro daný organismus určitý recept fungovat nemusí. Je to proto, že každý organismus je co se týče mikrobiálního prostředí trávicího traktu, unikátem (snad s výjimkou přirozeně narozených dvojčat v mladém věku) a proto účinky ozdravných procesů mohou být různé, případně nemusí , jak už jsem uvedla, fungovat vůbec. Každý bez výjimky si musí vyzkoušet sám, jak jeho organismus na určitý proces reaguje a je možné, že způsobů svého uzdravení bude muset vyzkoušet více a může to být i dlouhodobé hledání. Je i třeba se na případné hledání psychicky připravit, neb hlava "rozhoduje" o mnohém.
 
Jsem skoro ne vegetarián, ale raději býložravec ;) - ze zdravotních důvodů. Ale jedno upozornění: lidská společnost je pořád venkovskou zemědělskou společností. Zatím všechny snahy o "zprůmyslnění" společnosti a přechod na městské soužití byly průšvihové (s jedinou výjimkou doby Stalina v SSSR, ale ani tam se to neustálo). Buď se společnost rozkládá mravně, nebo prostě jenom vymírá (a to je vlastně to samé). A co se týče zemědělské společnosti, tak ta předpokládá obhospodařovat půdu - a to rozumně nejde jinak, než pomocí hospodářských zvířat. Dvojpolní, trojpolní nebo travopolní hospodaření - využití některého z těchto systémů a výkonost zemědělství závisí výhradně na počtu skotu.
 
V našich končinách máme tekuté zlato Ľanový olej (pozrieť kopec prednášok o ňom na YT) Príklad dobrej tu:
Mám otázku . Doporučuje se užívat rozdrcená semena a macerované látky ze semen v oleji .
A jak je to s pěstováním rostlinek ze lněného semínka , coby doplněk stravy ?
 
V našich končinách máme tekuté zlato Ľanový olej (pozrieť kopec prednášok o ňom na YT)
Mne trochu vadí ten "fermežový" puch lanového oleja. Ale rozdrvené ľanové semienka sú fajn :). Raz som ich skúšal uvariť ako čaj, a vznikol z toho sliz, že to ani cez sitko neprešlo...

Zatiaľ mi najviac chutil olej z borovicových semien.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom