Inzulinova diverzia

Hořčík se při metabolismu glukózy v žádném případě nespotřebovává. Pravdou je, že je pro metabolismus nejen glukózy nezbytně nutný. Hořečnaté kationty působí jako katalyzátory všech fosforylačních reakcí v organismu, tyto reakce jsou nutné i pro metabolismus glukózy. Proto také při jeho kritickém nedostatku dochází ke křečím - svaly nejsou schopny získat dostatek energie, i když mají dostatek glukózy a třeba i kyslíku. To, že je to katalyzátor, znamená, že se reakcí účastní, ale vychází z ní nezměněn. Proto se nespotřebovává. Může ale docházet k jeho ztrátám zvýšeným vylučováním zejména močí nebo i potem. Jestli jeho vylučování souvisí s hladinou glukózy, to nevím.
nesúhlasím, spotrebováva sa a odchádza z tela, ako odpadový produkt. Toto je vec dokázaná štúdiami a mechanizmom. To je jeden (a nielen tento) medchanizmus vzniku zubného kazu, ale aj osteoporózy, skoliózy a iných ochorení kostí. Videli ate dobre živeného hrbáča?
No na spracovanie glukozy je naozaj treba 28 molekúl horčíka a na fruktózu dvojnásobok. A to, ze sú to takto guľaté čísla, hovorí same za seba.
Naozaj nemám čas argumentovať štúdiami, som v práci, mozno sa k tomu tento týžden dostanem, ak nie, prosím pozriet pubmed.gov tam su otvorené štúdie voči elsevieru a iným, kde je všetko spoplatnené
 
nesúhlasím, spotrebováva sa a odchádza z tela, ako odpadový produkt
No na spracovanie glukozy je naozaj treba 28 molekúl horčíka a na fruktózu dvojnásobok.
Dobře, půjdeme na to jinak, bez podrobných znalostí metabolismu glukózy a hořčíku, ale budeme přemýšlet.
Dejme tomu, že je pravda, že na 1 molekulu glukózy je třeba 28 atomů hořčíku. S tím, že se hořčík spotřebovává. Molární hmotnost glukózy je 180 gramů (souhrnný vzorec C6H12O6, atomová hmotnost uhlíku 12, kyslíku 16, vodíku 1), atomová molární hmotnost hořčíku je 24 gramů. Potom tedy na 180 gramů glukózy se spotřebuje a vyloučí 672 gramů hořčíku, což je zhruba 3,7 krát větší hmotnost! A to je přepočet na čistý hořčík. Protože v potravě je hořčíku poměrně málo, mnohonásobně méně než sacharidů, po pozření několika krajíců chleba (kde je hodně škrobu, který se v trávicím traktu rozloží na glukózu) by došlo k totálnímu vyčerpání jeho tělních zásob a nebylo by to vůbec slučitelné se životem. A my chléb jíme a přitom nejíme hořčík po kilech (a i kdyby ano, stejně bychom ho nevstřebali a bylo by to akorát projímadlo) a přece žijeme. Takže tvrzení o spotřebě tolika hořčíku při metabolismu glukózy je nesmysl.
 
Podelím sa o svoje skúsenosti s režimom stravovania 8/16 (prerušovaný pôst). Začal som asi pred mesiacom, po prečítaní joxovej inzulínovej diverzie. Nemenil som takmer vôbec zloženie stravy, stále jem zeleninu, ovocie, obilniny, strukoviny, aj sladkú maškrtu sem tam a sem-tam ako doplnok mäso. Nezmenil som zásadne ani objemy, lebo je potrebné zachovať príjem živín a nie sa o ne pripraviť.
Režim 8/16 by mal viesť k tomu, aby sa predišlo vzniku cukrovky (alebo ak už je, aby sa liečila) a aby sa znížila obezita. Mám 36 rokov, od cukrovky som hádam ďaleko, a teda nemôžem dokázať, že ju nedostanem, ak budem dodržiavať režim 8/16. Obezitu nemám, ale v brušnej oblasti mám usadený tuk, ako dôsledok zlej životosprávy v mladosti. Tento sa mi napriek aktívnemu športovaniu nikdy nepodarilo zhodiť. Teraz po mesiaci v režime 8/16 ho mám viditeľne menej. A cítim sa výborne, resp necítim ani únavu, ani nie som výrazne hladnejší, zjem menej hlúpostí, lebo ak jem len v rozmedzí 8 hodín, tak mi ani nechutí do seba hádzať samé drobnosti (ktoré ak by sa spočítali, tak to drobnosť nebola). Takže za mňa - ďakujem Jox, tu je dôkaz o tom, že na tejto stránke nájde človek veľa podnetných in-formácií.
A nahovoril som na to aj ženu a známych, nikto si nesťažuje.
Takže po 2 mesiacoch aktualizácia: režim stále dodržiavam, celkovo to je už 3 mesiace. Za tú dobu sa mi stalo 2 krát, že som nedodržal režim, niekedy sa to proste nedá. Fyzicky sa cítim výborne, možno lepšie ako keď som bol mladší. Chudnutie pomaličky ustáva, predsa len to tempo bolo najväčšie na začiatku režimu, ale už som plus mínus spokojný aj s terajším výsledkom. Nabehla na to aj manželka, pôvodne s režimom 14/10, ktorý by mal byť výhodnejší pre ženy, ale nakoniec to upravila na 16/8. Zvláda to úplne s prehľadom a máme tým pádom aj rovnaký čas stravovania. Pri rozdielnych režimoch to bol problém, teraz už nie. Pochvaľuje si aj ona a po cca 1,5 mesiaci režimu tiež vidí na sebe úbytok hmotnosti. Okrem toho som na to nahovoril aj kolegu, ktorému som odporučil aj prestať piť alkohol. Po 2 mesiacoch schudol 4 kg. Takže tí, čo váhate smelo do toho. Ja pomaličky začnem upravovať aj príjem cukrov smerom dole, aj keď toto bude pre mňa väčšia výzva.
 
I mně režim 16/8 funguje. Asi 7 let držím víceméně udržovací fázi Dukanovy diety (nízkosacharidové), ale na cílové míry (nevážím se) jsem se nedostala. Od 2.1. 23 jsem ještě k tomu zařadila režim 16/8 a během měsíce byly všechna vánoční i předvánoční kila pryč. Ono jich zase tak moc nebylo. Kombinaci půstu a Dukana držím dále, nechci znovu přibrat. Dokonce mi ani nevadí jíst jen jednou denně, ale celý den popíjím různé teplé čaje.
 
Lekári z Ivy League tvrdia, že obezita predstavuje pre Američanov nový normál, a klasifikujú ju ako chronické ochorenie, ktoré si vyžaduje neustály zásah liekmi.
Lekári obvinili vysoko spracované potraviny z vytvárania negatívnych peptidových hormonálnych spätných väzieb, ako aj z narušenia toku inzulínu a glukagónu. Ludwigová uviedla, že tieto potraviny spôsobujú, že tukové bunky zadržiavajú príliš veľa kalórií a zároveň vyhladovávajú mozog a iné časti tela, čo vedie k tomu, že jedinec zje viac, aby sa cítil sýty; Ludwigová uviedla, že pôst by bol v týchto prípadoch zbytočný.

Americká lekárska asociácia (AMA) uznala v roku 2013 obezitu za chronický zdravotný stav. Viac ako 40 % dospelých Američanov a 20 % detí sa kvalifikuje ako obézni.


Inak povedané, kapitalizmus spôsobuje obezitu. Kapitalizmus tlačí na to aby ľudia žrali veľa a často, aby bol zisk. Výsledok sú doslova prežratí ľudia. Ako dlho to takto môže fungovať? Generáciu? Dve ? Zničia genofond. Tretia generácia nebude schopná pracovať a vyrábať dostatočné množstvo jedla pre prežratých mrožov a celé to padne.
 
Naspäť
Top Bottom