Inzulinova diverzia

Mne trochu vadí ten "fermežový" puch lanového oleja.

Zatiaľ mi najviac chutil olej z borovicových semien.
nuž holt, oxidovaný olej je oxidovany olej.

Borovicove semená? Mám tieto krasne stromceky u mna, ako sa to robi, prosim?
 
nuž holt, oxidovaný olej je oxidovany olej.

Borovicove semená? Mám tieto krasne stromceky u mna, ako sa to robi, prosim?
Oni to lisujú za studena v drevených lisoch. Majú to napr. tu:

Rusi to nazývajú "kedrovoe maslo", ale v skutočnosti sa jedná o Borovicu sibírsku (nie Céder). Veľmi podobné semená má aj naša Sosna. Semená sú veľké skoro ako hrášok.

Ten olej nemá žiadnu nepríjemnú pachuť, ale príjemnú sladkavo-borovicovú arómu. (ako keď vojdeš do stolárskej dielne a tam krásne vonia drevo)

Tu je podrobnejší popis:

 
Oni to lisujú za studena v drevených lisoch. Majú to napr. tu:

Rusi to nazývajú "kedrovoe maslo", ale v skutočnosti sa jedná o Borovicu sibírsku (nie Céder). Veľmi podobné semená má aj naša Sosna. Semená sú veľké skoro ako hrášok.

Ten olej nemá žiadnu nepríjemnú pachuť, ale príjemnú sladkavo-borovicovú arómu. (ako keď vojdeš do stolárskej dielne a tam krásne vonia drevo)

Tu je podrobnejší popis:

vdaka a preto hovorim, ze mam v zahrade. Skusim sa pozriet po nejakom lise. aj ked asi ten moj jeden strom aj ked teda uz bol 2x hodne obsypany, vela oleja neurobi. Ale co nie je, moze byt
 
vdaka a preto hovorim, ze mam v zahrade. Skusim sa pozriet po nejakom lise. aj ked asi ten moj jeden strom aj ked teda uz bol 2x hodne obsypany, vela oleja neurobi. Ale co nie je, moze byt
Možno by stačilo len vylúpať semienka a cez zimu po troche jesť. Sú chutné. To má normálne škrupinku ako lieskovec.
 
@Marsvo Pokud bychom imunitu přirovnávali ke svalu, tak i imunita může být přetrénována příliš častým nebo příliš náročným cvičením, stejně jako sval.
@jardob Jsem přesvědčen, že víra (ve svoje schopnosti, třeba i uzdravení se) se vytrénovat dá a určitě není jen jeden způsob. Lidé jsou ale různí, tudíž není, jak se v angličtině říká, velikost, která padne všem.
Souhlasím s tím, že rostlinná strava, zvláště v podmínkách, kde se střídá zima, vyžaduje více plánování, ale ani ve městech není moc co lovit, ledaže by se lidé lovili navzájem.
Že se v divočině nedá přežít na "koříncích a hmyzu"? Proč ne?
ALE...musíš mnohem více vědět, co děláš a znát prostředí - co jíst, co nejíst, kde to najít, kam nechodit, jak to, co jsi našel, případně upravit, atd.
Ulovit zvíře nevyžaduje takovou znalost, i když zároveň vyžaduje jiné dovednosti. Otrávit se ale například žábou v pralese lze též.

Včera jsem měl jinde diskusi na téma jedení masa a živočišných výrobků (nejím nic z toho, kromě trochy medu, protože chov včel považuji za důležitý) a když jsem sledoval po dlouhé době videa z velkochovů, tak jsem si nebyl jist, jestli jsem více smutný a nebo naštvaný, že se takto někdo k živým bytostem chová.
Házet kuřata jako malé plyšáky na pás a ty, co se nehodí, zaživa, při plném vědomí, rozemlít...
Nutit krávy neustále rodit a chviličku po narození vzít matce její dítě...je to hodně smutné.

Navzdory tomu, když jím s lidmi, kteří jedí maso apod., neříkám jim, co mají nebo nemají jíst, jelikož vnější motivace je jako smrad. Rychle se vyvětrá.
 
Že se v divočině nedá přežít na "koříncích a hmyzu"? Proč ne?
ALE...musíš mnohem více vědět, co děláš a znát prostředí - co jíst, co nejíst, kde to najít, kam nechodit, jak to, co jsi našel, případně upravit, atd.
Skús si naozaj pozrieť zopár častí tohto seriálu:
(časti kde sú iba dvaja, muž a žena, najlepšie v daždovom pralese alebo v amerických horách Montany. XL verzie neodporúčam, tam sú už ozaj profíci na oveľa dlhší čas a väčšinou tam to je už o väčšej skupinke, kde to majú jednoduchšie). Pritom do toho seriálu nechodia laici, ale ľudia, ktorí majú základné povedomie o zručnosti o prežití. Ak sú v nehostinnejšom prostredí, tak sa nesústredia ani tak na to, aby niečo ulovili, ale aby vydržali tú dvojtýždňovú hladovku, neminuli veľa energie a boli schopní v poslední deň absolvovať náročnú trasu do cieľa, kde ich vyzdvihnú...

Je to skrátka o pomere prijatých kalórii vs. vydané kalórie. Ak by si bol sám alebo vo dvojici v lese, nahý a len s primitívnymi pomôckami, a mal sa živiť len chrobákmi a bobuľami, tak nemáš šancu. Pretože nenájdeš v okolí táboriska dostatočné množstvo, a ty sa budeš zdržovať práve v okolí táboriska, kde máš postavený vlastnoručne prístrešok, aby si neostal večer v daždi a zime... Ak si bosí, nie je to ľahké chodiť po drsnom teréne. A postaviť dobrý prístrešok a nazbierať drevo na noc, to ti zaberie niekoľko hodín času...

Ledaže by si našiel v blízkosti miesto, kde by bolo tých chrobákov kvantum, ale to sa bežne nestáva...
Keď je ľudí viac ako dvaja, tak sa tu už stáva ľahším, lebo si rozdelia prácu a šetria tak energiu. Najťažšie je to, ak si sám.

Skúšal som si to s kresadlom aj sám, a nepodarilo sa mi zapáliť ani len papier. Nie je to sranda. Treba vedieť ako na to. A ak máš v lese všetko mokre, tak je to smola.
 
Naposledy upravené:
@jardob V tom případě by člověk, když jde někam na delší cestu do neznáma, neměl být nahý a vyděšený. :)
Vzhledem k tomu, že nemohu (nechci) si prostě kdekoliv dát například párek v rohlíku, sekanou v housce nebo kebab, tak přemýšlet, co budu po cestě a i v cíli cesty jíst a podle toho se zařídit, mi přijde normální.
Samozřejmě, v krajních případech se může stát, že jídlo prostě není, ale kolik z vás se neúmyslně dostalo do situace, kdy jste neměli týden a více NIC k jídlu?
 
@jardob V tom případě by člověk, když jde někam na delší cestu do neznáma, neměl být nahý a vyděšený. :)
Vzhledem k tomu, že nemohu (nechci) si prostě kdekoliv dát například párek v rohlíku, sekanou v housce nebo kebab, tak přemýšlet, co budu po cestě a i v cíli cesty jíst a podle toho se zařídit, mi přijde normální.
Samozřejmě, v krajních případech se může stát, že jídlo prostě není, ale kolik z vás se neúmyslně dostalo do situace, kdy jste neměli týden a více NIC k jídlu?
No hej, ale reč nebola o civilizácii, ale o divočine, reagoval som na toto
Že se v divočině nedá přežít na "koříncích a hmyzu"? Proč ne?
ALE...
A to "ale" ti veľmi nepomôže, ak si v DIVOČINE, a máš jesť len HMYZ a KORIENKY, ktoré sa ti tam podarí nájsť. Tie ti nedajú dosť denných kalórií, ktoré potrebuješ... A ťažko vo všednej divočine nájdeš vedrá hmyzu, ktoré by si potreboval... Leda, že by si to človek naplánoval, a tie vedrá hmyzu si tam vopred prichystal (niekde do divočiny) :)
 
@JS @jardob páni, akusme uvažovať takto, a uvidime, čo to prinesie.
1. Otázka. Čo priniesla 1. industriálna revolúcia?
- priniesla traktory, na paru, ale traktory
- priniesla lokomotívy a železnicu
2. Otázka. Čo priniesla veľká boľšebická revolucia a vznik ZSSR?
- kolchozy
- sovchozy
čo v podstate znamenalo veľkochov a veľkopestovanie.
3. otázka, zamysleli ste sa niekedy, prečo dostali inžinieri a ich riaditelia zadanie a hlavne rozlíšenie toho, na čo sa majú zamerať aby vysledkom bola možnosť odstrániť hladomor na planète?
4. Ako to suvisí s tézou, ktora hovorí, že na to, aby človek mohol rozvijať Ľudstvo ku Človecenstvu, musí sa zaoberať prave touto temou a nie hrdlačiť od rána do vecera, aby nakŕmil rodinu?

moj uciteľ ki kedyai povedal, že si nevybral pohodlný život rozjimania v kláštore, ale drsnu realitu starania sa o seba a ucenia druhych vo svete... A o to ide, znížit tu drsnu realitu, kde nasledne sa dá ľudstvo buď:
- cestou metaslversa spojenych štátov
- cestou rozvoja Ruskej federacie
- cestou prace pre spoločnosť Japonska
- alebo inou z ciest....
no človek potrebuje pochopit, preco prišlo to rozlíšenie....

Buďte zdraví páni a @jardob prosim mrkni na telegram
 
No hej, ale reč nebola o civilizácii, ale o divočine, reagoval som na toto

A to "ale" ti veľmi nepomôže, ak si v DIVOČINE, a máš jesť len HMYZ a KORIENKY, ktoré sa ti tam podarí nájsť. Tie ti nedajú dosť denných kalórií, ktoré potrebuješ... A ťažko vo všednej divočine nájdeš vedrá hmyzu, ktoré by si potreboval... Leda, že by si to človek naplánoval, a tie vedrá hmyzu si tam vopred prichystal (niekde do divočiny) :)
Skús si pozrieť nejakú stránku prepperov, aby si sa dozvedel, čo všetko sa dá jesť bez toho, aby si musel zháňať hnusný hmyz. Dá sa (ak to nie zimné obdobie) prežiť aj dlhý čas len na tom, čo dá príroda. Síce trochu človek schudne :) ale prežije.
 
Podelím sa o svoje skúsenosti s režimom stravovania 8/16 (prerušovaný pôst). Začal som asi pred mesiacom, po prečítaní joxovej inzulínovej diverzie. Nemenil som takmer vôbec zloženie stravy, stále jem zeleninu, ovocie, obilniny, strukoviny, aj sladkú maškrtu sem tam a sem-tam ako doplnok mäso. Nezmenil som zásadne ani objemy, lebo je potrebné zachovať príjem živín a nie sa o ne pripraviť.
Režim 8/16 by mal viesť k tomu, aby sa predišlo vzniku cukrovky (alebo ak už je, aby sa liečila) a aby sa znížila obezita. Mám 36 rokov, od cukrovky som hádam ďaleko, a teda nemôžem dokázať, že ju nedostanem, ak budem dodržiavať režim 8/16. Obezitu nemám, ale v brušnej oblasti mám usadený tuk, ako dôsledok zlej životosprávy v mladosti. Tento sa mi napriek aktívnemu športovaniu nikdy nepodarilo zhodiť. Teraz po mesiaci v režime 8/16 ho mám viditeľne menej. A cítim sa výborne, resp necítim ani únavu, ani nie som výrazne hladnejší, zjem menej hlúpostí, lebo ak jem len v rozmedzí 8 hodín, tak mi ani nechutí do seba hádzať samé drobnosti (ktoré ak by sa spočítali, tak to drobnosť nebola). Takže za mňa - ďakujem Jox, tu je dôkaz o tom, že na tejto stránke nájde človek veľa podnetných in-formácií.
A nahovoril som na to aj ženu a známych, nikto si nesťažuje.
 

Sladký zabijak: ako sa ľudia stávajú závislými od sladkostí. Ako dlho trvá, kým zabudnete na chuť dezertov?​


V článku sa píše
Odborníci pripomínajú, že cukor škodí ľuďom so zlými zubami. Skutočnosť, že sladkosti spôsobujú zubný kaz, je všeobecne známa už od útleho detstva, najmä ak sa zuby po sladkostiach nečistia. - čo samozrejme nie je pravda, zuby sa kazia nedostatkom minerálov v tele. Minerály, ktoré telo vyčerpáva pri štiepení cukrov. Sú krajiny ako švajčiarsko, belgicko odkiaľ pochádzajú tie najchutnejšie cukrovinky a ľudia tam žijúci majú krásne zuby. Je to tým, že popri konzumácii cukru konzumujú aj veľké množstvo minerálov vo forme zenelniny, alebo majú lokálnu vodu oveľa viac obohatenú o minerály.

Ďalšie názory vedcov ako "cukrovku spôsobuje konzumácia cukru" asi ani vyvracať netreba.

Zo skúseností môžem povedať, že pri prísnom dodržiavaní všetkých diétnych pravidiel naozaj trvá 3-4 týždne, kým sa zbavíte chuti na sladké, - diéne pravidlá sú hlúposti. Človek si musí uvedomiť čo je to umelý cukor ako škodí a potom ho už nikdy nebude chcieť konzumovať.

Minule som si všimol, že po 4 rokoch mi doma došiel cukor kryštálový 1 KG, ktorý si u mňa na návšteve vyžadujú návštevníci do kávy alebo čaju. Tak som si uvedomil, že moji návštevníci zjedli kilo cukru. Ja som z toho kilogramu nezjedol ani lyžičku. Cukrím medom.

Ako si odvyknúť od ládovania cukru? Dlhšie som pozoroval rôzne videá. Dospel som k poznaniu, že aj prírodné jedlo obsahuje cukor, napríklad banán, jablko, med. Príroda však nie je hlúpa. Do každého takého to jedla pridá látky potrebné na to aby si telo cukry dokázalo osvojiť. Hlavne minerály a vitamíny. Aby po príjeme potravy nečerpalo telo minerály zo zásoby - zuby, kosti, ale aby telo dostalo ešte v potrave aj minerály. Cukor kryštalický žiadne minerály neobsahuje. Preto jeho dlhodobá konzumácia vedie k rednutiu kostí a kazeniu zubov. Samozrejme, to nastáva len keď človek nekompenzuje nedostatok minerálov zeleninami a inými zdrojmi. U mňa je pravidlo - keď si si pochutnal na sladkom, tak musíš do seba nahádzať aj niečo zelené. Považujem obyčajný cukor, cukrovinky za umelý šrot. Za určitý čas sa takýto názor vbije do podvedomia a človek idúci v obchode okolo regálu s keksami si stále povie - to je umelý šrot, a ničoho sa ani nehnem. A keď idem okolo regálu s ovocím tak si povie "to je obživa hodná konzumácie" a beriem koľko môžem. Prídem na návštevu, vysypú na tanier nejaké keksy a moje podvedomie na to "to čo je za umelý šrot, ja to jesť nie som ochotný". Žiadne diéty, žiadne fígle, ale obyčajné pochopenie fungovania procesov. Ak človek nadobudne vedomosti, tak už nepotrebuje hekovať psychiku.
 

Sladký zabijak: ako sa ľudia stávajú závislými od sladkostí. Ako dlho trvá, kým zabudnete na chuť dezertov?​


V článku sa píše
Odborníci pripomínajú, že cukor škodí ľuďom so zlými zubami. Skutočnosť, že sladkosti spôsobujú zubný kaz, je všeobecne známa už od útleho detstva, najmä ak sa zuby po sladkostiach nečistia. - čo samozrejme nie je pravda, zuby sa kazia nedostatkom minerálov v tele. Minerály, ktoré telo vyčerpáva pri štiepení cukrov. Sú krajiny ako švajčiarsko, belgicko odkiaľ pochádzajú tie najchutnejšie cukrovinky a ľudia tam žijúci majú krásne zuby. Je to tým, že popri konzumácii cukru konzumujú aj veľké množstvo minerálov vo forme zenelniny, alebo majú lokálnu vodu oveľa viac obohatenú o minerály.

Ďalšie názory vedcov ako "cukrovku spôsobuje konzumácia cukru" asi ani vyvracať netreba.

Zo skúseností môžem povedať, že pri prísnom dodržiavaní všetkých diétnych pravidiel naozaj trvá 3-4 týždne, kým sa zbavíte chuti na sladké, - diéne pravidlá sú hlúposti. Človek si musí uvedomiť čo je to umelý cukor ako škodí a potom ho už nikdy nebude chcieť konzumovať.

Minule som si všimol, že po 4 rokoch mi doma došiel cukor kryštálový 1 KG, ktorý si u mňa na návšteve vyžadujú návštevníci do kávy alebo čaju. Tak som si uvedomil, že moji návštevníci zjedli kilo cukru. Ja som z toho kilogramu nezjedol ani lyžičku. Cukrím medom.

Ako si odvyknúť od ládovania cukru? Dlhšie som pozoroval rôzne videá. Dospel som k poznaniu, že aj prírodné jedlo obsahuje cukor, napríklad banán, jablko, med. Príroda však nie je hlúpa. Do každého takého to jedla pridá látky potrebné na to aby si telo cukry dokázalo osvojiť. Hlavne minerály a vitamíny. Aby po príjeme potravy nečerpalo telo minerály zo zásoby - zuby, kosti, ale aby telo dostalo ešte v potrave aj minerály. Cukor kryštalický žiadne minerály neobsahuje. Preto jeho dlhodobá konzumácia vedie k rednutiu kostí a kazeniu zubov. Samozrejme, to nastáva len keď človek nekompenzuje nedostatok minerálov zeleninami a inými zdrojmi. U mňa je pravidlo - keď si si pochutnal na sladkom, tak musíš do seba nahádzať aj niečo zelené. Považujem obyčajný cukor, cukrovinky za umelý šrot. Za určitý čas sa takýto názor vbije do podvedomia a človek idúci v obchode okolo regálu s keksami si stále povie - to je umelý šrot, a ničoho sa ani nehnem. A keď idem okolo regálu s ovocím tak si povie "to je obživa hodná konzumácie" a beriem koľko môžem. Prídem na návštevu, vysypú na tanier nejaké keksy a moje podvedomie na to "to čo je za umelý šrot, ja to jesť nie som ochotný". Žiadne diéty, žiadne fígle, ale obyčajné pochopenie fungovania procesov. Ak človek nadobudne vedomosti, tak už nepotrebuje hekovať psychiku.
Ferry, môžeš k tomu pripnúť aj nejaký odkaz, štúdiu, kde by bolo vysvetlené, ako sa pri spaľovaní cukrov odbúravajú minerály?
 
Ferry, môžeš k tomu pripnúť aj nejaký odkaz, štúdiu, kde by bolo vysvetlené, ako sa pri spaľovaní cukrov odbúravajú minerály?
Skúšal som to znova hľadať, ale nejako sa neviem dopátrať. Bolo to asi rok dozadu čo som to niekde čítal. Keby som na to náhodou znova narazil, tak to tu pripnem.
 
Skúšal som to znova hľadať, ale nejako sa neviem dopátrať. Bolo to asi rok dozadu čo som to niekde čítal. Keby som na to náhodou znova narazil, tak to tu pripnem.
Možno to funguje nepriamo. Ak by sa pri trávení cukrov (podobne ako tuku) nejako metabolicky okysľovala krv, tak telo vyrovnáva PH tým, že čerpá vápnik (a možno aj iné minerály) z kostí a zubov. Ale neviem, či k tomu okysleniu naozaj dochádza. Pri tukoch sa vylučuje v žalúdku viac kyseliny, ale tá sa neutralizuje žlčou, takže tam by sa PH nemalo narušovať. Možno niekto sa v tejto tematike vyzná lepšie.
 
Mne proti chuti na sladké fungujú tuky - orechy a maslo. Občas si dám čakankovú kávovinu. Zvykol som do nej dať vždy trochu trstinového cukru (má minerálne látky), nech to nie je také horké. Ale odkedy si dávam maslo, tak sladké netreba a chutí to podobne sladko.
 
Ferry, môžeš k tomu pripnúť aj nejaký odkaz, štúdiu, kde by bolo vysvetlené, ako sa pri spaľovaní cukrov odbúravajú minerály?
Jednoduché.
Otázka. Koľko molekúl HORČÍKA sa spotrebuje na metabolizmus jednej molekuly GLUKÓZY?
Odpoveď: 28 molekúl
Otazka 2: Koľko molekúl HORČÍKA sa spotrebuje na metabolizmus jednej molekuly FRUKTÓZY?
Odpoveď: 56 molekúl
Otázka 3: Čo je vyplň zubov, kostí a chrupaviek a dáva im krehkosť a zvyšuje ich hmotnosť?
Odpoveď: Vápnik
Otázka č.4: Čo spôsobuje pevnosť zubov, kostí a chrupaviek, aby neskrehli, boli pevné a zaroveň pružné, teda bola znížená možnosť zlomenia?
Odpoveď: HORČÍK

A ktorý minerál má v krvi vždy ideálnu hladinu preto, že je potrebný pre tlkot srdca a ukladá sa v kostiach a zuboch, kde ich posilňuje a zabezpečuje ich skvelý vzhľad a pevnosť a bez ktorého nám srdce biť nebude?
Je to HORČÍK...

Nemáte začo páni
 
Jednoduché.
Otázka. Koľko molekúl HORČÍKA sa spotrebuje na metabolizmus jednej molekuly GLUKÓZY?
Odpoveď: 28 molekúl
Otazka 2: Koľko molekúl HORČÍKA sa spotrebuje na metabolizmus jednej molekuly FRUKTÓZY?
Odpoveď: 56 molekúl
Otázka 3: Čo je vyplň zubov, kostí a chrupaviek a dáva im krehkosť a zvyšuje ich hmotnosť?
Odpoveď: Vápnik
Otázka č.4: Čo spôsobuje pevnosť zubov, kostí a chrupaviek, aby neskrehli, boli pevné a zaroveň pružné, teda bola znížená možnosť zlomenia?
Odpoveď: HORČÍK

A ktorý minerál má v krvi vždy ideálnu hladinu preto, že je potrebný pre tlkot srdca a ukladá sa v kostiach a zuboch, kde ich posilňuje a zabezpečuje ich skvelý vzhľad a pevnosť a bez ktorého nám srdce biť nebude?
Je to HORČÍK...

Nemáte začo páni
Hořčík se při metabolismu glukózy v žádném případě nespotřebovává. Pravdou je, že je pro metabolismus nejen glukózy nezbytně nutný. Hořečnaté kationty působí jako katalyzátory všech fosforylačních reakcí v organismu, tyto reakce jsou nutné i pro metabolismus glukózy. Proto také při jeho kritickém nedostatku dochází ke křečím - svaly nejsou schopny získat dostatek energie, i když mají dostatek glukózy a třeba i kyslíku. To, že je to katalyzátor, znamená, že se reakcí účastní, ale vychází z ní nezměněn. Proto se nespotřebovává. Může ale docházet k jeho ztrátám zvýšeným vylučováním zejména močí nebo i potem. Jestli jeho vylučování souvisí s hladinou glukózy, to nevím.
 
Naspäť
Top Bottom