Nastal čas o Šamanovi pohovořit...

je to niečo ako v emailovej komunikácii tlačítko 'Odoslať'? :)
Děkuji za ty motlitby, zajímavé, ale Bůh je nepsal, psali je zase "jen" lidi.
Amon, amen, amin, a jeho nekonečně zakuklených verzí je skutečně "tlačítko odeslat". To je vtipné. Ale příjemcem takového odeslání je biblický egregor (!), ne můj (slovanský?). Já si nejraději "povídám" s počasím, s oblaky, nebo větrem v korunách stromů, tekoucí vodou, čučím do ohně, miluji mrtvolné ticho, to jsou zase má "tlačítka" (samá nedostatková v současnosti:( ). Jakýmkoliv církevním motlitebním návykům se vyhýbám jak čert kříži. :cautious:
 
Naposledy upravené:
Tak, ako to myslim ja, tak to sa vobec nevylucuje.


Podla mna je chybou hladat rovnovahu medzi obracanim sa k Bohu a svojou cinnostou. Boh musi byt pre cloveka stale na prvom mieste. To ani nie je o poradi priorit. Boh nemoze byt ani na prvom mieste. Boh je pre cloveka neoddelitelnou sucastou jeho zivota.

Aby som to upresnil, tak Boh je nevnucujucou sa (nepoukazuhem na neprijemne JŽO) sucastou zivota cloveka. Tu nejde o to, ze clovek musi s Bohom neustale slovami rozpravat. To si moze nechat na volnejsi cas, ale uz len myslienka na Boha (pri spravne vytvorenom obraze Boha) mravne ladi cloveka a predurcuje vhodnejsie riesenia roznych zivotnych uloh. Castym nenutenym slobodnym obracanim sa k Bohu, ci uz slovami, myslienkami, alebo len pomyslenim na Neho si clovek vytvara automatizmy, cize stabilnejsie naladenie sa k Bohu a zivot cloveka, jeho samostatna cinnost (pomoz si clovece...) je rozne popretkavana intuitivnymi vhladmi a laskou k Bohu.

Tak, ako clovek moze jasne prosit o pomoc, tak moze aj jasne Bohu dakovat. Slobodnym pristupom (obracanim sa) k Bohu sa postupne zo slov smerovanch k Bohu vtvaraju myslienkove balicky trvajuce stotinu sekundy (obrazne povedane). Nieco ako telepatia, ale nie v ezo pojati. Obracnie sa k Bohu je lahke, nenutene, nezatazujuce, neobmedzujuce, proste prirodzene.

Slobodne osobne obracanie sa k Bohu netreba nicim vyvazovat, ale treba na tom pracovat, aby sa to stalo prirodzenou sucastou zivota cloveka, tak ako jeho dychanie.
Oponuješ mi celkom zbytočne, pretože moje slová neboli v tomto s tebou v rozpore. Poukazoval som na to, že človek musí byť aj iniciatívny, a nie o všetko len prosiť, že to spadne samé z neba. O tom je to porekadlo: Pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže... Boh nám dal možnosti a schopnosti na to, aby sme ich používali, len nikdy nesmieme sa natoľko orientovať na svoje sily a možnosti, aby sme zabudli, že ich máme od Boha. Ak šikovný a talentovaný človek zabudne na Boha a na to, že všetko čo má, má práve od Neho, tak je to veľmi smutné... Ja si túto pravdu uvedomujem, moje myšlienky často zaletia k Bohu, tak ako láskavý pohľad človeka zvykne zaletieť k blízkym, ktorí s človekom žijú...
 
Jakýmkoliv církevním motlitebním návykům se vyhýbám jak čert kříži.
keby by som bral toto prirovnanie doslova, tak sa stotožňuješ s tým čertom (predpokladám, že ten kríž v tom zastupuje tie cirkevné modlitebné návyky) - čiže by išlo o výber strany temna, čo je u každého človeka súčasť slobodnej voľby... keby som to bral doslovne ;)

to
"povídám" s počasím
a iné... to je dôležité v každom prípade, sú to všetko bytosti svojho druhu, nemali by sme ich brať ako niečo samozrejmé a podradné vo vzťahu k človeku... príroda (Matka Zem) by predsa vyžila v pohode aj bez ľudstva, je dobré byť s Ňou kamarát :)

a ak Ti stačí ich brať ako píšeš, bez nejakého filozofovania, čo majú spoločné, kto ich stvoril a prečo? tak OK, máš právo tak fungovať :)
neexistujú dvaja ľudia, ktorí by sa rovnako pozerali na svet okolo a vo všetkom sa zhodli,

za mňa - ja verím Bohu, no nepotrebujem na to ani kostol, ani cirkev, a keď mi to príde vhodné, tak sa pomodlím, inokedy len tak niečo 'programujem' - tiež mám skúsenosti s 'komunikáciou' s počasím, ale od kedy si čítam dvojknihu od Monostona, tak svet dáva väčší zmysel, je to ako návod na skladanie rozsypaného puzzle :)
a pritom sú stále nejaké dieliky mimo hlavnej mozajky...
 
keby by som bral toto prirovnanie doslova, tak sa stotožňuješ s tým čertom (predpokladám, že ten kríž v tom zastupuje tie cirkevné modlitebné návyky) - čiže by išlo o výber strany temna, čo je u každého človeka súčasť slobodnej voľby... keby som to bral doslovne ;)
No, můj přispěvek nebyl dokonalý. To počasí bylo myšleno jenom jako pozadí, kdy se mi daří naladit na Boha nejlépe. Žádné zástupné živly. Omlouvám se.
PS: Nebo poslech třeba: Северный Афон - Хор братии Валаамского монастыря. Регент иеродиакон Герман (Рябцев)
 
Naposledy upravené:
Oponuješ mi celkom zbytočne, pretože moje slová neboli v tomto s tebou v rozpore.
Ja ti rozumiem, len som si vypozicial niektore tvoje slova a moj prispevok bol skor urceny ostatnym, s privukovanim, na co je podla mna dobre sa zamerat.

Inac suhlas aj s tymto prispevkom.
 
Je to pohled do jeho kořenů
Nejenom pohled, je to přímo přihlášení ke svým kořenům a na navázání na své kořeny. Protiklad k elitám, které se za své kořeny, za svůj národ stydí (např. "dolních deset tisíc") a zavrhují ho a likvidují, aby se mohli vetřít a vlichotit nadnárodnímu řízení (Pjakin by to vyjádřil poněkud "šťavnatěji"). Morálka elit je taková, že jejich mravnost (spíše ne-mravnost) je taková, že hubí své kořeny (svůj národ).

Takže část skutečných elit (zde Šaman), které převyšují ostatní v nějaké oblasti je ochotna použít své schopnosti ve prospěch národa, což přinese a přináší štěstí nejen národu, ale i jim.
 
Naposledy upravené:
Ještě jedno zastavení.
Šaman - МОЯ РОССИЯ
Píseň se jmenuje “Моя Россия”.
i.
“Россия” foneticky “росия”, tj. 5 zvuků - a na úvodní fotce videa je za každý zvuk 1 člověk
“Šaman” je taky 5 písmen
5 ~ (podle některých výkladů) člověk
ii.
vždycky mi bylo zvláštní, proč je ve slově “Россия” zdvojené “c”… a při tomto videu mne napadlo, že možná…
Россия ~ рос-сия
рос ~ rosa
сия ~ zář, záře

https://slovnik.seznam.cz/preklad/rusky_cesky/роса
https://slovnik.seznam.cz/preklad/rusky_cesky/сиять
 
za mňa - ja verím Bohu, no nepotrebujem na to ani kostol, ani cirkev, a keď mi to príde vhodné, tak sa pomodlím, inokedy len tak niečo 'programujem' - .....
Lenže bohov môže byť napr. 100, ale Stvoriteľ je iba jeden. A poznámka, čo je to za boh bez mena, boh čo sa volá Boh ?
 
Šaman - МОЯ РОССИЯ
Poděkuji za přidání té krásné písničky a přidám "okolnosti" o kterých jsem se dočetla.
V klipu skutečně vystupují rodiče a prarodiče Šamana a byt je skutečně bytem, kde se Šaman narodil. Takže - vše je autentické...
Dále píší, že písničku složil Šaman ke Dni obránce vlasti a také ji ten den uveřejnil. A klip vidělo za necelý den přes milion lidí.
Moje pozn.:
Dost mě překvapila ještě ta "mlatová" prašná silnice, které dnes už v Rusku skoro nevidět. Nedalo mi to a podívala jsem se na mapy, jak to v tom městě vlastně mají. A ano - mají tam asfaltové silnice... Jen se tam nyní dost opravuje a ta jedna třída (Transportní a na ní navazující Komsomolská) je místy hodně zaneřáděná hlínou ze stavby. Jinak - moc hezká a téměř dobová ukázka cest, jaké byly v době Šamanova dětství. :)
 
Lenže bohov môže byť napr. 100, ale Stvoriteľ je iba jeden. A poznámka, čo je to za boh bez mena, boh čo sa volá Boh ?
máš pravdu, Boh nie je len jeden :)
ale už vo vzťahu k väčšine ľudských duší na planéte Matke Zemi je naším Stvoriteľom Boh Monoston, viac asi tu, aby som toto vlákno zbytočne nezahlcoval nesúvisiacou témou
 
Lenže bohov môže byť napr. 100, ale Stvoriteľ je iba jeden.
Ja by som to otocil.

*Boh*, to je oslovenim Stvoritela.
Popisom *Boha* je slovo Stvoritel, Otec.

A poznámka, čo je to za boh bez mena, boh čo sa volá Boh ?
Zhruba tak.

*Boh* je korenovym zakladom oslovenia Stvoritela, cize je to z urciteho pohladu ako meno, ale treba v tom vidiet viac, ako len bezne ludske oslovenie pomocou mien (aj ked tie maju tiez svoj vyznam), preto je vhodne pre lepsi obraz si vzhliadanie k *Bohu* (modlitba, dialog, myslienka) doplnovat pomocnymi slovami ako Otec, pripadne aj Stvoritel (vhodne aj s privlastkom *môj*).

ps: Tak to vidim ja v nasom jazyku.
 
čo je to za boh bez mena, boh čo sa volá Boh ?
Ono logiku to má. Ak si jediný v celej objektívnej realite, tak načo ti je meno? Stačí poznať funkciu, ktorá prináleží tiež len jednému jedinému.

Ale keďže dnes v astráli sa bohom nazýva kdejaký otkundes, tak je lepšie pred modlitbou "naladiť svoju frekvenciu" na presnú adresu Všedržiteľa. A tou je jeho jedinečná funkcia, ktorá sa dá povedať aj inými slovami ako "boh". Funkciou Všedržiteľa je uskutočňovať Hierarchicky najvyššie riadenie. Alebo sa dá skratka HNR dešifrovať aj ako Hierarchicky najvyšší rozum. Oboje je veľmi presné. Ja osobne k tomu dodávam aj "v objektívnej realite" (aby si to nejaký astrálny otkundes nevysvetlil, že on je HNR v nejakej subštruktúre).

Preto celá adresa: Hierarchicky najvyššie riadenie v objektívnej realite/ Hierarchicky najvyšší rozum v objektívnej realite.

Stačí sa na začiatku naladiť na HNR, a potom už možno pokračovať voľnými slovami.
 
Šaman už v Rusku začal někomu vadit.
Kvůli písničce "Ja russkyj" Šamana začala vyšetřovat policie kvůli podezření z extrémismu. Prostě - někdo podal trestní oznámení v Tulské oblasti, že písnička Jsem Rus je extrémistická. Policisté přišli do bytu jeho prarodičů, kde má Šaman bydliště (ale bydlí v Moskvě).
 
Naposledy upravené:
Šaman už v Rusku začal někomu vadit.
To hovorí o tom, že nečloveky, roboty, zmagorené západnou propagandou, sídiliace v Rusku ale Rusko nenávidiace, si ešte nevšimli, že Rusko nie je západ. Pokiaľ je na západe COOL a IN nadávať na vlasný národ, tak v Rusku to neplatí. Podľa mňa si toto rýpanie niekto pekne vyžerie, pretože ako aj sme mohli vidieť tak Šaman spieval na rôznych štátnych akciách, to znamená, že štát vie o čom spieva a preto ho aj prizval ako speváka na akciu. A ten čo sa začne obúvať do Šamana pekne si to vyžerie, pretože jasne dáva na javo svoju nenávisť voči Rusku samotnému.
V článku sa aj píše, že policajti len potrebovali vyjadrenie Šamana k hlúpej sťažnosti. Žiadne vybíjanie dverí ráno o 5:00 ako to robí NAKA v démonkratických štátoch.
 
Naspäť
Top Bottom