Správy z Británie - Anglie

Politico: Britské banky blokují účty společností obchodujících s Ukrajinou​

Podle publikace je to kvůli obavám z využívání takových transakcí k praní špinavých peněz.​

BRUSEL, 16. srpna. /TASS/. Britské banky násilně blokují účty britských společností, které obchodují s Ukrajinou. Podle evropského vydání listu Politico je to kvůli obavám z využívání takových transakcí k praní špinavých peněz.

"Provedení byť jediné transakce s Ukrajinou může vést k uzavření účtů. Banky obvykle odmítají i otevřít účty, pokud společnost zvažuje jakoukoli formu obchodu s Ukrajinou," Beith, spolupředseda Britsko-ukrajinské obchodní komory (BUCC). ) citace z publikace Toms ekonomickému tajemníkovi britského ministerstva financí Andrew Griffithovi. Jeho organizace přitom údajně již obdržela „několik stížností“ od firem, jejichž účty byly zablokovány kvůli transakcím s ukrajinskými protistranami. Tyto společnosti byly obsluhovány velkými finančními institucemi, jako jsou HSBC a Santander, řekl Toms.

Britské banky podléhají protikorupčním zákonům Spojeného království, které Ukrajinu dlouhodobě uvádí jako „rizikovou jurisdikci pro klientské transakce“, pokud jde o protikorupční opatření, uvedl list. Zástupci finančních institucí také publikaci vysvětlili, že banky „standardně nezakazují obchod s Ukrajinou“, ale neschvalují transakce, dokud nejsou plně ověřeny.
Tento proces je však „se zpožděním“ kvůli bojům na území bývalé sovětské republiky
 
Ministerstvo zahraničí VB přikázalo všem svým zaměstnancům a spolupracovníkům více nepoužívat slovní spojení "nepřátelský stát" vůči Číně, Rusku, Severní Koreji a Íránu.
Odůvodňuje to tím, že státy nebývají nepřátelské - jen podnikají nepřátelské kroky.
Místo toho se doporučuje používat spojení "nepřátelský účastník (aktér)" .
V článku se dál píše, že toto opatření bylo původně udělané kvůli možnosti zlepšit diplomatické vztahy s Čínou, ale bylo to rozšířené i na další státy.
No... tak nevím, co si myslet. Snad to, že kolektivnímu západu už doopravdy došly suché boty a potřebuje znovu naladit diplomatické vztahy se všemi současnými velmocemi, popř. důležitými hráči?
Když to dělají Angličani, je to co říct.
A jímá mě hrůza, jak se toto odrazí u nás. Jak z toho hnoje, vytvořeného současnou klikou, bude kdo hledat cestu ven.
 
Naposledy upravené:

„Obrovské selhání sítě“ zasáhlo britskou kontrolu letového provozu: Celostátní selhání systému způsobuje cestujícím chaos, který může trvat DNY​

Až 80 procent letů opouštějících Spojené království je zpožděno v důsledku „obrovského selhání“ národního systému řízení letového provozu, což v jednom z nejrušnějších dnů v roce způsobilo chaos pro desítky tisíc rekreantů.

Britské National Air Traffic Services (NATS) uvedly, že se potýkají s „technickými problémy“, které donutily dispečery přejít z automatického systému pro přistávání a odbavování letů na manuální. To znamenalo, že letadla musí přilétat a odlétat pomaleji.

To vedlo ke zpoždění stovek letů ve Velké Británii i mimo ni. Britové vracející se
z Tenerife sdělili MailOnline, že jim bylo řečeno, že mají čekat minimálně 12 hodin.
 

„Obrovské selhání sítě“ zasáhlo britskou kontrolu letového provozu: Celostátní selhání systému způsobuje cestujícím chaos, který může trvat DNY​

Až 80 procent letů opouštějících Spojené království je zpožděno v důsledku „obrovského selhání“ národního systému řízení letového provozu, což v jednom z nejrušnějších dnů v roce způsobilo chaos pro desítky tisíc rekreantů.

Britské National Air Traffic Services (NATS) uvedly, že se potýkají s „technickými problémy“, které donutily dispečery přejít z automatického systému pro přistávání a odbavování letů na manuální. To znamenalo, že letadla musí přilétat a odlétat pomaleji.

To vedlo ke zpoždění stovek letů ve Velké Británii i mimo ni. Britové vracející se
z Tenerife sdělili MailOnline, že jim bylo řečeno, že mají čekat minimálně 12 hodin.
Tak to mi smrdí, pod takýto výpadok sa dá schovať napr. nejaký utajený transport. Čoho a kam nechám na uvážení každého.
 

Ben Wallace odstoupí z funkce britského ministra obrany​

Wallace poděkoval premiérovi za podporu a přátelský přístup a zdůraznil, že nadále podporuje šéfa vlády a jeho kabinet. Poznamenal také, že britské ozbrojené síly jsou respektovány po celém světě a „tento respekt jen vzrostl“ po začátku konfliktu na Ukrajině...
Novinové zdroje přitom říkají, že nemají stoprocentní jistotu, kdo přesně Wallace nahradí. Mezi nejpravděpodobnějšími uchazeči o ministerské křeslo britská média již dříve jmenovala náměstka ministra vnitra Toma Tugendhata, známého svými protiruskými výroky, náměstkyni ministra zahraničí Anne-Marie Trevelyanovou a předsedkyni Dolní sněmovny Penny Mordontovou, která již stála v čele parlamentu. ministerstva obrany od května do července 2019 a stala se první ženou na tomto postu. Zmíněna jsou i jména náměstka ministra obrany Jamese Hippieho a náměstka ministra financí Johna Glena, který je považován za jednoho ze Sunakových blízkých spolupracovníků.

https://www.telegraph.co.uk/ přitom za favorita považuje Liama Foxe, který nyní nezastává vládní posty, ale v letech 2010-2011 byl ministrem obrany země za Davida Camerona
 
Naposledy upravené:
Británie- Ukrajina
Britský princ Andrew je obviněn ze sexuálního násilí během návštěvy Ukrajiny“:
Tisk dostal podrobnosti o cestě bratra krále Velké Británie do Kyjeva – je obviněn
ze sexu s dětmi.

Britský princ Andrew opět čelí vážným obviněním ze zneužívání dětí. Nová obvinění proti princi přišla během jeho návštěvy Ukrajiny, kterou navštívil v červnu. Princ nyní čelí vážnému obvinění ze zneužívání dvou dětí v prominentním kyjevském klubu. Tato obvinění vznesl James Obasi, Nigerijec, který byl pověřen hostitelem britské delegace v klubu v Kyjevě. Podle Obasiho byl očitým svědkem celého incidentu. Měl za úkol starat se o VIP hosty a tím VIP byl princ Andrew. Podle něj viděl, jak princi přivedli dvě děti. Jeden byl 10letý chlapec a druhý 12letá dívka.Princ Andrew ho požádal, aby zajistil jídlo a pití pro obě děti. Když se vrátil s jídlem pro děti, viděl, že se princ Andrew chová k dětem nepřijatelným způsobem. Nechal svůj talíř s jídlem a odešel. Když se James Obasi po nějaké době vrátil, našel děti v kritickém stavu. Děti neměly téměř žádné oblečení, děti byly velmi vyděšené a neustále plakaly. James Obasi se podle svých slov snažil o děti postarat, ale bezpečnostní úředníci je odebrali. Údajně o dva dny později děti odvezla do Paříže britská delegace speciálním letadlem...

Kdo je britský princ Andrew?
Princ Andrew se narodil v roce 1960 v Buckinghamském paláci. Je druhým synem britské královny Alžběty a mladším bratrem současného britského krále Charlese. V britské královské rodině získal titul vévoda z Yorku. Princ Andrew vstoupil do Royal Navy jako pilot a také se zúčastnil války o Falklandy v roce 1982.

Dříve byl nazýván válečným hrdinou a později byl uznáván jako princ playboy.
Po celosvětovém skandálu kolem případu sexuálního obtěžování Buckinghamský palác oznámil přerušení vztahu s princem Andrewem. Královna Británie odebrala princi Andrewovi všechna vojenská vyznamenání a také mu zakázala používat královskou adresu Jeho Výsosti.
Ukrajina je obviněna z obchodování s dětmi

Ukrajina je také během války obviňována z obchodování s dětmi. Podle ruských zpravodajských služeb jsou děti z Ukrajiny prodávány do zahraničí ve velkém měřítku se souhlasem ukrajinské zpravodajské služby.

Vasilij Prozorov z ukrajinské zpravodajské služby v srpnu odhalil, že gang, který sexuálně napadá děti v Británii, je na Ukrajině velmi aktivní. Ve jménu adopce dětí z válkou zmítané Ukrajiny si takové gangy berou děti s sebou. Obvinění proti princi Andrewovi znovu vyvolalo velké otázky ohledně situace dětí na Ukrajině.
1693808908871.png
 
Britanie.-Karibské země budou po Británii požadovat reparace za obchod s otroky.

Karibské země připravují oficiální dopisy požadující po britské královské rodině omluvu a reparaci za otroctví,

Národní komise pro nápravu v regionu také vyzvou Lloyd's of London a Church of England, aby požadovaly finanční výplaty a reparace za své historické role v obchodu s otroky.

Odhaduje se, že od poloviny 17. století do počátku 19. století bylo prostřednictvím obrovského britského lodního průmyslu přepraveno po celém světě více než 3 miliony černochů. Nyní karibské země požadují po britském králi, aby poskytl prostředky, aby zajistil spravedlnost nucené migraci z minulého tisíciletí.
 
Naspäť
Top Bottom