Správy zo Slovenska

potom to aj tak v tejto džamahiriji vyzera
Vies jak je to v zivote? Hovori sa, ze ten, co nic nerobi, nic nepokazi. Ja to doplnim, ze ten, kto nema vlastne rozhodnutia (napr. nevie s kym ma ist Smer do vlady), tak tie rozhodnutia urobi za neho "niekto" iny.

Cize nie je dovod na smiech, ale na plac, vzhladom na to, ze poniektori su schopni vypisat toaletak toho, co nechcu, ale co chcu (v ramci moznosti-okolnosti=Miera) su len nerealizovatelne priania, pripadne este horsie varianty.

A v neposlednom rade mi moja chyba (peticia+referendum) poukazala na dalsie obrazy, za ktore ti tvojim nevedomym (automatizmom) upozornenim dakujem.
 
poukazala na dalsie obrazy,
Kúzelníkov trik spočíva zväčša v tom, že obete sa sústredia na niečo úplne iné, než je samotné jadro pudla. Rovnako pracuje aj globálny iluzionista, ktorý formuje verejnú mienku: agenda, ktorú nám predkladá, má umne prekryté kľúčové miesta tak, aby sme nad nimi ani nezačali rozmýšľať, a naopak, ťahá našu pozornosť smerom, kde mu to vyhovuje.

Prichádza brainwashingtoniáda 2023,ale psychológovia vedia, že kašu treba začať podávať už teraz.
Technológia je dávno známa a spoľahlivo funguje: pomocou médií a agentúr na prieskum verejnej mienky najskôr treba vzbudiť u občanov konkrétne emócie a predsudky a potom vytvoriť panoptikum diaľkovo riadených postáv a postavičiek, ktoré čo najefektívnejšie tieto emócie a predsudky odchytia a dostanú od ovečiek hlasy.
Väčšina ovečiek dá hlasy prvoplánovým klamárom modrej či červenej farby. To je hlavná zložka otrávenej volebnej kaše, základná modro-červená krupica. Jej esenciou je princíp toreadora: naviesť hlúpeho tvora na červenú alebo modrú handru, ktorá odvedie jeho pozornosť od podstaty. Aby to fungovalo, býk musí byť dostatočne rozzúrený – tak aj priaznivci červených klamárov musia byť na modrých riadne naštvaní, a naopak. Podstatná časť obyvateľstva tento test nezvládne, nechajú sa chytiť do pasce a odovzdajú hlasy bez (vnútorného) boja.

Ďalšia zlomyseľná nástraha: vždy znovu sa opakujúca stupídna hra na „nové tváre“. Rok-dva pred každými voľbami sa vynoria slizkí podvodníčkovia, ktorí kričia, že oni sú konečne tí dobrí, spravodlivo nahnevaní, čestní, fakt od každého nezávislí, a pripravia nám raj na zemi. Toto je tá pravá chvíľa pre masmediálnu kreativitu, to je chvíľa na vytvorenie politických majsterštykov ako Hlas-SD.

A okrem toho tu funguje jeden mechanizmus, ktorý naše milované médiá akosi nespomínajú: slávne päťpercentné kvórum je mechanizmom, ktoré úplne mení výsledok volieb, a to nie tak, že o jedno-dve percentá, ale kompletne a výrazným spôsobom.

V skutočnosti by totiž väčšina ľudí volila inak! Ibaže sa boja, že ich hlas prepadne, a tak volia náhradné riešenie, čiže strany, ktoré sa podľa prieskumov do domčeka dostanú. Podľa prieskumov...

Takže väčšina ľudí volí niekoho iného, než by chcela, a to sú tie správne strany, ktoré sú patričným spôsobom systémové, čiže podchytené a vykastrované. Napríklad, dajme tomu, že v skutočnosti 50 % voličov by najradšej volilo stranu Rozbime im huby, ale keďže tá má podľa prieskumov len 1,5 % preferencií, a tak polovica z tých 50 % radšej dá hlas Odkanalizovanej strane rozhodného a jasného Možno a zvyšok volí Hnutie ostrihaných tolerantných ovečiek, Stranu korupčníkov Slovenska a stranu Tunel, s.r.o.
Tak, a kaša je hotová. Hlasy sú rozdelené ako treba, aby show mohla pokračovať. Samozrejme, keby čosi zlyhalo, tak pre každý prípad ako záchranná brzda tu ešte je aj možnosť kreatívneho sčítavania hlasov, ako sa to robí v tradičných demokraciách, ako sme to videli napríklad v USA.
Dobrú chuť.​
 
Dobrú chuť.
Diky, nedavno som fakt jedol.

Ja zhruba chapem, na aku kostru manipulacie poukazujes, ale ja sa snazim poukazat na mieru. Zijeme v dobe, ked uz medialna manipulacia dosiahla morku kosti mnohych ludi a vymenit narod, ako by chcela Caputova, predsa nechceme. Jedine ho nasmerovat.

Tvoj nacrt je ok, je to nieco ako kostra, lesenie manipulacie. Ma to svoju podlahu, rebrik, poschodia, nosne casti atd.

Ja poukazujem na mieru (svoj miereny pohlad). Miera je ako vanok, vietor. Vie ist pomedzi poschodia, vokol nosnikov, mimo rebrikov, popri leseni atd. a pri tom sa tvari, ako bezny stavbar.

A ked clovek pracuje s mierou, tak musi niekde mierit. Vediet aky je stav je jedna vec a k tomu treba mierit a mierit sa da len do buducnosti. Samozrejme, ked clovek zongluje len stavom, alebo minulostou, tak si ju v buducnosti zopakuje (rovnake hrable).

Buduca minulost moze mat vela tvari a nie prave najprijemnejsich.

A este, ab som sa jasne vyjadril.
Za mna: SmerHlasSns = optimalna varianta.
 
Tlacovka Hlasu SD z 3.8. Odporucam.…
je to obyčajná predvolebná aktivita. užíva slová silný štát ale ako ho vytvoriť to počuť nie je. Predstavitelia bank obchodných reťazcov sa s kolóniami idohovárať určite nebudú
 
Patrioti:
Smer+Republika+Sns=34,9%
Liberali:
Ps+Olano+Sme rodina+Saska+Kdh=40,9%
Ferko, tu si zarátal aj Oľano, ale oni v prieskume ako koalícia nedosiahli potrebných 7 percent, takže by v parlamente neboli. Ale v realite sa samozrejme môže stať, že tých 7 percent dosiahnu, ale ťažko by znova niekto šiel do koalície s Oľano. Oni sú mimo hru.
 
tu si zarátal aj Oľano, ale oni v prieskume ako koalícia nedosiahli potrebných 7 percent, takže by v parlamente neboli. Ale v realite sa samozrejme môže stať, že tých 7 percent dosiahnu
Jasne, ze na koaliciu Olano+dalsi diabli je kvorum 7 percent, ale islo mi len o ukazku matematiky, aby sa ludia zamysleli nad moznymi koaliciami a nie len nemoznymi 🙂
 
Prieskumy su jedna vec, druha vec je, ze tretina volicov sa rozhoduje az za plentou. Pelle zacal dobre, aj to kratke covidovanie mu nezrazilo z popularity, pretoze vtedy sa tie kroky este mohli chapat. A skoncil vladu s obrovskymi percentami a popularitou. Najme v porovnani s babrakmi co nastupili po nom. Bohuzial za tie 3 roky neurobil nic, len sa lyskal vladnej garniture. Nerobil ziadnu opozicnu pracu a tie percenta co tak lahko ziskal aj rychlo stratil. Uprimne neviem kto je dnes volic Hlasu okrem Ferka (nic v zlom, len proste neviem kto realne ho moze zvazovat ako alternativu). Realne bude rad ak dosiahne 5%. Pre mna je ta strana neviditelna a ak uz nieco vidno tak je to nemastne a neslane, holt marketingovy produkt. Pelle aj keby chcel ist s PS, tak nemyslim ze ludia okolo neho by sli tiez, skor by to stranu roztrhlo a vacsina poslancov by presla spat do Smeru alebo ostali nezavislymi a podporovali Smer. Takze aj keby dosiahol 10%, vlada s PS nehrozi a ak aj ano, nie dlhodoba.

PS podporuje oligarchia, ale neviem ci sa nepreratali so zapalom fanatikov, ktori naozaj veria tomu, co hlasaju a su na cele strany, oligarchia ich nebude vediet ukocirovat. Ich naozaj nezaujima nic ine, nez hodnotove otazky a aby sa mohli riesit tieto veci, dav musi byt uspaty a ten je v excitovanom stave. PS vo vlade je rozbuska, takze tito vladnut nebudu.

Z mojho uhla pohladu vladnut bude SMER, pretoze sa na tom zhodnu vsetci. Vsetkym to bude vyhovovat, inac dojde ku kolapsu a tam sa nanovo rozdavaju karty vsetkym.

Toto je asi najdolezitejsia tlacovka:
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=zR3OsumxRNs


Samospravy zistili, ze mozu jednat jedine so Smerom. A z dosluchu pocujem, ze tie samospravy naozaj nemaju s kym inym jednat, nez so Smerom.

Za mna, volby uz prebehli a 30. september len posvati ten stav.

A začem bukvy? Vsjo jasno!
 
Prieskumy su vzdy nejake manipulativne a informacne v pozadi skryte. Je to aj ako rozvrh hodin pre "pesiakov" zakulisia.

Ale stale...s kym Smer?


Inac zaujimave, ked odoberiem liberalom Kdh (6%) a pridam k patriotom, tak je to presne naopak:
Patrioti - 40,9%
Liberali - 34,9%
Stále chceš klasickou štatistickou metódou pracovať na okraji Gaussovej krivky? Kam to asi povedie?
 
Uprimne neviem kto je dnes volic Hlasu okrem Ferka
Keby si cital moje prispevky, tak by si vedel, ze som napisal: Kazdy zdravomysliaci voli Smer.

Cize ja volim Smer.

Z mojho uhla pohladu vladnut bude SMER, pretoze sa na tom zhodnu vsetci. Vsetkym to bude vyhovovat, inac dojde ku kolapsu a tam sa nanovo rozdavaju karty vsetkym.
Za mna, volby uz prebehli a 30. september len posvati ten stav.

A začem bukvy? Vsjo jasno!
Cize Smer bude mat nad 50%?
 
Stále chceš klasickou štatistickou metódou pracovať na okraji Gaussovej krivky? Kam to asi povedie?
Som chcel podporit zamyslanie ludi nad moznymi koaliciami a v neposlednom rade ukazat, ako sa egregorialno-matricne riadenie tiahne prieskumami.
 
Zatiaľ som sa stretol len s bilboardom, kde Matovič je v zábere šikmo zo zadu prihovárajúc sa publiku. Z tváre mu vidno len veľmi málo. Takýto obraz vidíš, keď človek odchádza.
Častý je bilboard s nápisom "mafii Vás nepredáme" a Mat. tvár spredu - niekto doplnil "ale darujeme" ... ale teraz pozerám na internete a s týmto textom je Mat. odfotený zozadu ...
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom