Správy zo Slovenska

Utrhnutá Bohemia na Domaši​

loď Bohemia na Domaše, podarilo sa ju dostať späť do prístavu​

V troch obciach na východe vyhlásili po zemetrasení mimoriadnu situáciu​

1696932091054.png

Lod BOHEMIA sa aj bez kapitana , bezpečne dostala nazad do domovskeho pristavu
 
Naposledy upravené:
Naposledy upravené:
toto memorandum je dejinným medzníkom Slovenska. V.Mečiar pokojným rozdelením ČSFR sa pričinil o vznik Slovenskej republiky zo všetkým, čo k tomu patrí. Vznikol štát, ktorý napriek sústredenej snahy neprajníkov Slovenska od momentu jeho vzniku naďalej jestvuje. V.Mečiar splnil svoju dejinnú úlohu.
Na rade je suverenita a sloboda - právne a sociálne spravodlivý štát. Mám za to, že podpisom tohto memoranda bola prejavená vôľa naplniť ďalší medzník v existencii Slovenska.
a aj v existencii EÚ. Buď sa EÚ premení na skutočne blokové usporiadanie, alebo EÚ nebude.
 

Začalo to v pondelok​

Na odbor špeciálnych činností sa dostavil zástupca riaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Juraj Svitok, ktorý v neprítomnosti vedenia odboru predložil pokyn, na základe ktorého vzal všetky spisy týkajúce sa vyhotovenia zvukových záznamov špecializovaného tímu Oblúk. V liste zastupujúcemu ministrovi vnútra Ľudovítovi Ódorovi o veci podľa Plusky informujú riaditeľ odboru špeciálnych činností Martin Littera a jeho zástupkyňa Martina Holosová. Napriek tomu, že na tomto odbore pôsobia už takmer 15 rokov, podobnú akciu si nepamätajú.

Zdroj: https://www.facebook.com/watch/?v=1037601400760967


Zdroj: https://www.facebook.com/watch/?v=1706267989853881
 
Naposledy upravené:
Čarnogurský o politických stranách v Trikolóre:

Ján Čarnogurský - Fico je největší zárukou, že Slovensko nebude zatažené do ukrajinské války​

"Je rád, že KDH má stále tú slušnú európsku substanciu, tzn, že udržiava ten slušný a ideový tón." [7:11] - čo k tomu dodať? Je to čistá nášlapná mína, tento náš šéf Slovensko-ruskej spoločnosti?


Zdroj: https://youtu.be/bgI7-O7Y77s
 
Voľby prebehli, Memorandum a Koaličná zmluva o vytvorení vlády podpísané…
Čítam správy na Blogu investigatívnej žurnalistiky (Telegram), vnímam pokles aktivity tuto na fóre i na oracle911blogu… Akoby si už všetci vydýchli, odvolili sme, naši favoriti tvoria budúcu vládu, a my sa môžme venovať plne svojim bežným starostiam i radostiam.
Je čas si už vydýchnuť?
Nemyslím, vláda ešte nie je menovaná, ešte nezasadal nový parlament, ešte nebola vyslovená dôvera novej vláde. Čas beží a poskokovia močiara na Slovensku sa činia- ešte stihnúť podpísať to i hento, či skartovať to alebo ono - ešte väčší kameň uviazať Slovensku okolo krku, ešte hlbšie nás potopiť… a pozametať stopy…
Nespíme na vavrínoch!
Aj keď bude vláda menovaná a ujme sa svojich postov, nemáme právo si povedať “A je to!” Nie, nie je, všetko ešte len začne. Ešte len vtedy začne skutočná cesta k suverenite a slobode, cesta k právne a sociálne spravodlivému štátu.
Zatiaľ sme len reálne krajina a jej obyvatelia. Cesta k štátu a jeho občanom, uhájenie našej vlasti ešte len začína. Voľby boli len prvý krok…
Ja som svoj hlas nehodil do urny, ja som ho nepochoval, nikomu nedal…
Ja som svojim hlasom prejavil dôveru politickej strane, jej politikom, jej programu, poveril som budúcu vládu vybudovať na Slovensku právne a sociálne spravodlivý štát - Slovenskú republiku.
Dôveruj a preveruj!
A prilož ruku k dielu od prvého momentu. Každý! Tak ako vieš a tam kde stojíš.
Vincureková spravila reportáž o ďalšom útoku neľudí na našu budúcnosť
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=1EuezG1_cKY

Ja som spravil k tomu analýzu https://oracle911blog.wordpress.com/2023/10/17/janosik-rakoczi-a-144-vyvolenych/
Vraví sa, že najlepšia obrana je útok. Áno, je to tak, je to prebratie iniciatívy a prinútenie protivníka reagovať na naše kroky.
Nominanti Za ľudí, primátorka Lučenca A.Pivková a riaditeľ sekcie Ministerstva školstva M.Kríž zaútočili (je jasné, že sú to len bábky, ktoré sa dali kúpiť záujemcami o danú lokalitu v pozadí) na súkromnú školu v Lučenci.
Existuje petícia na podporu nominanta strany SNS R. Huliaka - no je to obranná petícia.
Nech rodičia tých “144” ohrozených školákov prevezmú inociatívu petíciou za odvolanie primátorky Lučenca. A národ nech zorganizuje petíciu za odvolanie M.Kríža.
Ivan Jánošík obhajuje záujmy súkromnej školy a jej žiakov - bráni ich. Avšak treba prebrať iniciatívu a podať aj trestné oznámenia, pretože, ako minimum, niekto porušil zákony a zneužil právomoci verejného činiteľa a, ako maximum, je tu podozrenie zo zosnovania zločineckej skupiny s cieľom získať lukratívny majetok…
 
Po stredajšom rokovaní strán s predsedom Národnej rady (NR) SR Borisom Kollárom Fico avizoval, že ešte počas dňa budú rokovať s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Fico podotkol, že ak hlava štátu niekoho z predložených kandidátov odmietne, bude to musieť aj riadne vysvetliť a odôvodniť. Nekonkretizoval zatiaľ ani návrhy na predsedov výborov či podpredsedu parlamentu za Smer-SD. Termínu ustanovujúcej schôdze NR SR je podľa jeho slov vecou prezidentky. Pripomenul, že musí byť najneskôr 30 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov parlamentných volieb.

Šéf Smeru-SD reagoval aj na otázku o obvinených vyšetrovateľoch Národnej kriminálnej agentúry, tzv. čurillovcoch, ktorí podľa Sme.sk získali status chráneného oznamovateľa. "Vôbec sa takýmito hlúposťami nebudem zaoberať. Čo si myslíte, že sa zbavia zodpovednosti za to, čo napáchali," povedal. Podotkol, že sa im nikto nejde mstiť a že ich neobvinil on, ale policajná inšpekcia. Na otázku, či úrad oznamovateľov protispoločenskej činnosti treba zrušiť, neodpovedal.



Zdroj: https://youtu.be/xKokbbb-BYM?si=jAVqXkNu96mkugSI



Ministerstvo zahraničia bude zatiaľ viesť R.Fico
 
je treba byt ve strehu stale. vysledek voleb= jedna vyhrana "bitva". snad se lidi uz dostatecne poucili... at nenastane "jo-jo-efekt".

„Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.“ — Niccolo Machiavelli
 
K Huliakovi: médiá aj ďalej chránia Hlas, keď kritizujú len nominantov SNS, ale hlasákov nechávajú nepovšimnutých. A našli by tam zaujímavé info.

No a pri Huliakovi je iné riziko - jeho brat je vo firme Kronospan. Sú to Rakúšania, jedni z najväčších na svete. Je konateľom v troch firmách Kronospanu.
O pokútnom rakúskom biznise s drevom som písal tu https://svetonazor.klimo.net/2019/11/19/ako-velmi-su-rakusania-ekologicki/

Rakúšania urobia všetko preto, aby ich nič "neohrozilo" pri drancovaní lesov v bývalom Ostbloku. Dokáže tomuto spraviť Huliak prietrž? Pôjde proti svojmu bratovi?
 
Dokáže tomuto spraviť Huliak prietrž?
Na to musí dohliadnuť nielen Danko, Fico ale predovšetkým volič.
Pamätám si stav lesov za socíku a viem to porovnať s tou hrôzou teraz (výmery, zdravotný stav porastov, čistota…, systém ťažby a následné vyčistenie porastu po ťažbe a výsadba nového lesa, stav horských lúk…).
ad. diskusia Huliaka s tou husičkou z PS.
Žiadne ministerstvo nemôže konať len samoúčelne s klapkami na očiach, vidiac len to svoje.
Tu je potrebný konsenzus, umenie možného, zohľadňujúc potreby ochrany prírody ale aj života človeka v nej - symbiotická rovnováha, harmónia.
V chránených oblastiach nie úplne zrušiť hospodársku aktivitu, ale ju zosúladiť so stupňom ochrany - nie zakázať ťažbu, ale zvážanie dreva devastujúcim budovaním svažníc pre kolesovú techniku, nanovo ťažiť koňmo, tak ako kedysi. Každý lesný závod za socíku mal svoju partiu ľudí a koní pre prácu v lese. Títo okrem prác s drevom sa starali aj o krm pre kone - výrobu sena. A horské lúky boli minimálne raz v roku vykosené. Mnohé z tých lúk už nie sú… zarástli. A raticová zver sa tlačí do polí a záhrad.
 
Naspäť
Top Bottom