Správy zo Slovenska

Kone áno, pasienky áno, kontrola ľuďmi áno. Ale chudoba je žiaľ taká veľká, že ľudia predávajú.

Ono, ten systém uhorského dedenia a rozdrobenosť síce bráni výstavbe veľkých infraštruktúrnych projektov (diaľnica do KE), ale zároveň nás chráni pred kompletným vykúpením všetkej zeme.
 
S advokátom a bývalým sudcom a prokurátorom Davidom Lindtnerom o tom, ako sa Ministerstvo spravodlivosti SR ospravedlnilo Robertovi Kaliňákovi a prečo tak neskoro, o prvostupňovom rozsudku súdu vo veci daňových podvodov Andreja Kisku, o zvrátenom narodeninovom darčeku pre špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, o bojkote prezidentky pri nomináciách na ministrov, aj o prvých krokoch pri obnove právneho štátu na Slovensku.


Zdroj: https://m.youtube.com/watch?v=iuosrn-WpJI
 
Huliak versus p-rezidentka. Takticky ustúpiť alebo ísť až na hranu?
Jeden veľmi dôležitý dôvod tu je – precedens.
Podrobne to rozobral Michelko tu:
Zdroj: https://youtube.com/watch?v=BHt-nSx6VBY&si=vw00-ZjG7fMThWyM

Má to cca 22 minút, ale odporúčam vypočuť celé.
Áno, dá sa to riešiť skrze Ústavný súd aj neskôr.
Tu asi skutočne bude riešenie v duchu politiky ako umenia možného a určenie priorít.
Prenechať jej zdanlivé víťazstvo, a následne spočítať aj s úrokmi. Na druhej strane jej ustúpiť je, možno, podobnou chybou ako podľahnutie neústavnému tlaku ohľadom Mečiarovych amnestií…
Vyostriť to na hranu a vyhnať p-rezidentku satana z paláca? Aj to je možnosť. Umožňujú to parametre terajšieho stavu?
Umenie možného – umenie politikov. Viac hláv, viac rozumu. Čo na to zakladateľ Slovenskej republiky V. Mečiar?
 
Už sú nové hovory s V. Mečiarom
Včera jsem zběžně poslechl a velmi dobré. Neničí svým projevem systém, nerozkládá ho, ale opravuje. V podstatě říká to co Stalin: "Kádry řeší vše". Dáte tam (volíte) blbce výsledkem bude katastrofa, ukazuje že i právnické nástroje jsou, ale dav to nezajímá (dav elit v prvním místě, ale ani prostý lid se nesnažil - při porušování pravidel nekřičí nebo je naopak zneužívá a podává udání jak o život, kvůli nepřejícnosti). Dav elit, ani lid nechce pracovat, ale bez práce nejsou koláče, pouze chvilku myší ráj a pak peklo (nicméně, Slovensko se vzpamatovává jako jedno z prvních - do pekla se nikomu nechce a tak se začínají pomalu obyvatelé snažit a budou muset všude nejenom na Slovensku).
 
Naposledy upravené:

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje novú vládu Roberta Fica v stredu​

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje novú vládu Roberta Fica v stredu (25.10.) o 14.00 h. Informovala o tom Kancelária prezidenta SR. Hlava štátu v utorok popoludní obdržala kompletný zoznam nominácií na členov novej vlády.

Prezidentka v utorok o 15.30 prijme v Prezidentskom paláci ministerky a ministrov odchádzajúcej vlády odborníkov a premiéra Ľudovíta Ódora.
 

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje novú vládu Roberta Fica v stredu​

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje novú vládu Roberta Fica v stredu (25.10.) o 14.00 h. Informovala o tom Kancelária prezidenta SR. Hlava štátu v utorok popoludní obdržala kompletný zoznam nominácií na členov novej vlády.

Prezidentka v utorok o 15.30 prijme v Prezidentskom paláci ministerky a ministrov odchádzajúcej vlády odborníkov a premiéra Ľudovíta Ódora.
Krátke zhodnotenie úradníckej vlády, ktorá včera skončila. V podstate šlo (možno) o akýsi experiment. Nebolo nutné, aby tu takáto vláda bola, mohli byť predčasné voľby oveľa skôr. Ale akosi niekto potreboval vidieť ako by to fungovalo s úradníkmi. No a ako to fungovalo? dovolím si takú malú odbočku - Svojho času som aktívne hrával futbal, bol som takým univerzálom. Keď sa niekto zranil atď, tak tréner ma presunul na jeho miesto. Raz ma poslal hrať stopéra a po prvom polčase som sa mu sťažoval, že výsledok je síce 0:0, ale za celý polčas som sa dotkol iba raz lopty... On mi povedal, že stará pravda hovorí, že tak sa pozná kvalitný stopér - teda keď sa nemusí zrážať (analógia je 6. priorita vpr), ale dokáže si to potichu všetko zorganizovať (hrať na vyšších prioritách). Platí to však aj o úradníckej vláde?
Čo sa teda z môjho pohľadu dá povedať o Ódorovej vláde? aký odór po sebe zanechala? Podľa mňa žiadny, nebolo ju vidieť, počuť. Priznám sa, že okrem toho, že k nám sťahovala migrantov a ku koncu pôsobenia predstavili nejaký bizarný plán konsolidácie, tak doslova neviem čo robili. Skutočne neviem povedať, čo pozitívne z pôsbenia by som vyzdvihol. Na druhej strane, ani toho až tak veľa nepokazili v porovnaní s predošlou garnitúrou Oľano, SAS, Za ľudí, Sme rodina. Ak by nebola predvolebná kampaň, tak by sme ani nevedeli, že nejaká vláda u nás je. nikto z môjho okolia ani nevedel povedať, akých ministrov máme.
A to je do budúcna potrebné sledovať zo strany novej vlády, pretože to vytvára možnosti nasadiť úradnícku vládu kedykoľvek to bude potrebné a pod rúškom pokojnej vlády odborníkov presadzovať rôzne zhovadilosti. Zaželajme teda novej vláde všetko dobré, budeme to všetci potrebovať. Kontrolujme ich, dávajme im spätnú väzbu, aby sa neutrhli z reťaze a aby nebol dôvod v budúcnosti vymenovať úradníkov.
 
To mu prešlo? Veď vieme, že na Slovensku skoro nič nie je slovenské, až na šaša alebo je tiež zahraničným agentom? Keďže platí prvá časť konštatovania...
Už pošpinil jeden pojem - "obyčajný ľudia", ten označoval bežný ľud. Ale tento pojem si prisvojila banda grázlov. A teraz si táto banda grázlov prisvojuje pojem Slovensko. Je to podobná krádež a dehonestácia, ako keď si Hitler prisvojil a dehonestoval slovanské symboly.
 
To mu prešlo?
takouto zmenou názvu si Matovič uplietol bič aj na seba a zavesil Damoklov meč nad vlastnú hlavu – pri každom prehrešku voči Slovensku ten bič plesne. By ma zaujímalo, kto mu to pošepol, pretože takto sa Matovič vložil do automatického režimu ovplyvňovania egregorom Slovenska
táto banda grázlov prisvojuje pojem Slovensko. Je to podobná krádež a dehonestácia, ako keď si Hitler prisvojil a dehonestoval slovanské symboly.
nie nie je, táto banda grázlov nemá silu to ovládnuť, či pošpiniť.
Svojho času, a nie raz, som písal, že Matovič bude v parlamente. A je tam. A ak bude robiť to, čo má, tak tam aj zostane.
Prvykrát oklamal Sulíka - liberálov, druhykrát obyčajných ľudí, tretíkrát Cigánov. A tentokrát tým, že uplatil Cigánov v takej miere, že sa stal “cigánskym barónom”, to opätovne prehnal do extrému a problém s kupčením do volieb bude vyriešený. Už nemá koho oklamať, nabudúce už to musí byť o práci pre Slovensko, ak sa chce do parlamentu dostať. Z blázna Matoviča sa musí stať hovorca skutočných investigatívnych novinárov, a nielen ich, ale všetkých, ktorí budú poukazovať na prešľapy vládnej a aj opozičnej moci.
 
To potom bude mať Matovič problém…
Po prečítaní dnešného názvu článku na pravde, Matelko spravil kus dobrej roboty nakoľko on bude nárazníkovou zónou pri útokoch na Slovensko:
Ficov príbeh sa nekončí. Dostal šancu na reparát. Spraví ho alebo položí Slovensko na kolená?
 
Naspäť
Top Bottom