Viktor Jefimov odpovedá na otázky ohľadom FKT-Altaj

jardob

Člen personálu
Zdravím Vás,
dnes som otitulkoval video z kanálu Viktora Alexejeviča Jefimova. Je to časť, kde bol pozvaný na YT kanál "Konceptuál", kde sa ho moderátor pýta na otázky ich čitateľov, ktoré sa týkajú najmä autorského kolektívy, činnosti skupiny FKT-Altaj, prečo si prisvojili značku VP ZSSR, či Pjakin bol niekedy členom autorského kolektívu VP ZSSR, aký je rozdiel medzi právami na obsah diel a právami na značku VP ZSSR. Keďže Valerij Pjakin sa o Viktorovi Jefimovovi vyjadroval vždy s úctou, možno nájdu v tomto videu odpovede aj jeho fanúškovia.
Pod videom je aj plný prepis textu z videa.


Zdroj: https://youtu.be/SdxZRMdWvgU


Moderátor:
Zdravím Vás, drahí priatelia kanála Konceptuál. Som tu s Vami ja, šéfredaktor Konstantin Antipin, a dnes tu máme výnimočného hosťa, konceptuálneho analytika Viktora Alexejeviča Jefimova.

Zdravím Vás, Viktor Alexejevič!

Jefimov:
Dobrý deň!

Moderátor:
Vo februári skupina FKT-Altaj uviedla trojzväzkovú knihu: Vojna, Štát, Boľševizmus a ako autor bol uvedený Vnútorný Prediktor ZSSR. Ale pokiaľ viem, tak autorský kolektív takú knihu nenapísal. Podľa informácii vydavateľov bola táto kniha napísaná skupinou FKT-Altaj. Táto zámena vyvolala silný ohlas v našej konceptuálnej komunite a ku mne sa, prirodzene, začali sypať otázky. Časť z nich by som chcel dnes s Vami prebrať. Viktor Alexejevič, vy ako človek, ktorý stál priamo pri zrode konceptuálneho hnutia povedzte nám, čo je to vlastne Vnútorný Prediktor ZSSR. Aký princíp práce má tento kolektív a akú úlohu v ňom zohrával Vladimír Michailovič Zaznobin?

Jefimov:
Ja s autorským kolektívom spolupracujem prakticky od roku 1989. Značka VP ZSSR bola zvolená ako pseudonym skupiny. V tej dobe sa práce písali na písacom stroji po jednom exemplári. No celkovo boli zamerané najmä na samovzdelávanie. Na obnovenie žreckej kultúry na Rusi. Zameranej na plnosť životarečenia. Na plnosť života našej spoločnosti. Impulzom k tomu bol radikálny nesúhlas s politickým kurzom Gorbačova. Snaha vytvoriť kvalitnejší model života človeka i spoločnosti. Dbať predovšetkým na duchovnú a nie spotrebiteľskú stránku veci.

A jeden z významných princípov našej debaty v rámci VP znel nasledovne: My sami určujeme okruh členov VP aj okruh ľudí, s ktorými sme v kontakte. Treba priznať, že Vladimír Michailovič (Zaznobin) bol dušou kolektívu, zastupoval ho vo vonkajšom svete. Hlavné, osobné zameranie jeho výskumu tvorila Puškinovská tematika. To bola jeho línia. No pracovalo sa v polytandemovom režime, bez akýchkoľvek vedúcich a organizátorov.

A názor, že kolektív sa po odchode Vladimíra Michailoviča zmenil, podľa mňa, nakoniec bezdôvodne vrhá tieň aj na samotného Vladimíra Michailoviča. Veď hlavným zmyslom jeho pozície bol odpor proti davo-"elitarizmu" a ukazuje sa, že sa ho snažia obviniť z toho, že jeho celoživotné dielo malo údajne davo-"elitárnu" formu, ktorá sa náhle po jeho odchode rozpadla. To samozrejme vôbec nezodpovedá realite.

Moderátor:
Áno, Viktor Alexejevič, veľká vďaka. Povedzte, aká je vlastne história vzniku Fondu konceptuálnych technológii, myslím priamo FKT-Altaj. Aký má táto skupina dôvod prisvojovať si značku Vnútorný Prediktor ZSSR?

Jefimov:
No začnem asi tým, že v roku 2004 bol v Petrohrade zriadený Fond konceptuálnych technológií. Ja s Vladimírom Michailovičom sme boli zakladatelia, výkonným riaditeľom bol Jevgenij Jurievič Šašichin. Potom na žiadosť altajskej skupiny bola zriadená pobočka nášho fondu na Altaji. Neskôr, v súvislosti s mojim odchodom na univerzitu a ďalšími okolnosťami, bola činnosť fondu utlmená.

Altajská pobočka bola potom neskôr preregistrovaná, na ich žiadosť sme im dali tie dokumenty, no ona bola preregistrovaná do druhej štruktúry a zachovala si starú značku, dokonca ani nie názov.

Altajská grupa nemala nič spoločné s Vnútorným prediktorom ani v minulosti, ani dnes.

Moderátor:

Veľká vďaka, v podstate je to všetko jasné. Všimol som si, že v našej komunite existuje určitý chaos v otázke neautorskej kultúry (t. j. nenárokovania si autorských práv – pozn. prekl.). Čiastočne je to vďaka copyrightu, ktorý je uvedený v každom vydaní knihy VP ZSSR. A niektorí upadli do omylu, že samotná značka VP ZSSR nepatrí nikomu. Podľa tejto schémy to vyzerá tak, že dnes alebo zajtra môže ľubovoľná skupina začať publikovať svoje práce, vydávajúc sa za VP ZSSR. Môžete túto otázku trocha objasniť?

Jefimov:
No, samozrejme, že je to omyl. Tam je reč len o samotných materiáloch vydávaných pod touto značkou. Reč je o tom, že každý aj bez súhlasu autorského kolektívu ich môže citovať, publikovať, nenarúšajúc ich celostnosť a hodnovernosť.

Čo sa týka samotnej značky (VP ZSSR), tak pseudonym VP je v podstate právne zaregistrovaný a v tomto ohľade kolektív disponuje príslušným certifikátom, menovite na značku Vnútorný Prediktor VP ZSSR.

Ak sa pozrieme na tieto otázky z právneho hľadiska, tak používanie tohto pseudonymu kýmkoľvek bez súhlasu je nezákonným činom, ktorý môže byť predmetom súdneho konania.

Moderátor:
Áno, ďakujem, ja ako vydavateľ, uvediem takú, povedzme, analógiu. Aj keď celé Puškinovo dedičstvo (t. j. jeho diela – pozn. prekl.) už nepochybne prešlo do neautorského rámca (t. j. už sa na Puškinove diela nevzťahujú žiadne autorské práva – pozn. prekl.), tak sotva dnes niekomu príde do hlavy písať svoje básne a tvrdiť, že je A. S. Puškin. Myslím, že toto je približne podobná analógia. Vďaka za objasnenie.

Viktor Alexejevič, podľa Vás, to, čo sa deje v našej konceptuálnej komunite, je to len nejaká dočasná udalosť, alebo je súčasťou objemnejšieho scenára?

Jefimov:
Viete, ja to vnímam tak, že svetonázorové materiály VP, v zmysle formovania budúcnosti mnohonárodnostnej ruskej civilizácie, sú oveľa desivejšími nástrojmi pre Západ, než, inak dnes veľmi dôležité, Zirkony, Kinžaly, ktoré ale pracujú až na šiestej, vojenskej priorite. A pamätáme si osud po zuby ozbrojeného ZSSR. Je jasné, že sila zbraní mnohé veci z dlhodobého hľadiska nerieši.

Tieto materiály predsa môže používať vedecká organizácia jak na komplexnú obranu, tak aj na komplexné potlačenie odporujúcich systémov. Podľa mňa na Západe existujú sily, ktoré si uvedomujú moc tejto najdesivejšej svetonázorovej zbrane. Myslím, že aktuálne najdesivejšej (hlavne pre „elitárov“ – pozn. prekl.) na celom svete.

A Západ systematicky pracuje na diskreditácii koncepcie i jej tvorcov. Spoliehajú sa pritom na 5. kolónu, a tiež na nízku mieru chápania tých materiálov ktoré majú zaistiť strategickú bezpečnosť našej Vlasti. A kto pozná azbuku konceptuálnych znalostí, ten pozná aj hlavný princíp, ktorý proti nám používajú: „rozdeľuj a panuj!“

Týka sa to aj našej krajiny, aj kolektívov, aj jednotlivých ľudí. Ak existujú dve strany, tak už z princípy nemôže byť tretia. Otázka je len v tom, či si Altajská skupina tento fakt uvedomuje a koná v tomto režime vedome a z donútenia, kvôli nejakým vzniknutým životným okolnostiam, alebo ich tretia strana manipuluje podvedome a robí to pod šľachetnou zámienkou.

V každom prípade však chcem vyjadriť nádej, že práca na odrážaní protiruskej agresie, ktorá teraz beží na všetkých 6-tich prioritách, povedie v tejto neľahkej dobe nakoniec ku stmeleniu našej spoločnosti, k zjednoteniu všetkých stúpencov konceptuálneho hnutia bez ohľadu na ich osobné postoje, bez ohľadu na ich osobné preferencie.

Chcem nám všetkým zaželať, aby sme spolu družne pracovali na blaho našej Vlasti.

Moderátor:
Áno, Viktor Alexejevič, veľká vďaka. Dúfam, že našim čitateľom je už existujúca situácia trochu jasnejšia. Závery si, dúfam, už každý urobí sám. Chcem Vám, Viktor Alexejevič, ešte raz poďakovať, že ste navštívili náš kanál.

Dúfam, že sa stretneme znova.

Vďaka Vám a ... (???) ... prajem Vám plodnú spoluprácu.

Ďakujem.

Jefimov:
V.A: Ďakujem, nech žije dobro!

Moderátor:
Áno. Dovidenia.
 
Jefimov:
Viete, ja to vnímam tak, že svetonázorové materiály VP, v zmysle formovania budúcnosti mnohonárodnostnej ruskej civilizácie, sú oveľa desivejšími nástrojmi pre Západ, než, inak dnes veľmi dôležité, Zirkony, Kinžaly, ktoré ale pracujú až na šiestej, vojenskej priorite. A pamätáme si osud po zuby ozbrojeného ZSSR. Je jasné, že sila zbraní mnohé veci z dlhodobého hľadiska nerieši.

Tieto materiály predsa môže používať vedecká organizácia jak na komplexnú obranu, tak aj na komplexné potlačenie odporujúcich systémov. Podľa mňa na Západe existujú sily, ktoré si uvedomujú moc tejto najdesivejšej svetonázorovej zbrane. Myslím, že aktuálne najdesivejšej (hlavne pre „elitárov“ – pozn. prekl.) na celom svete.

A Západ systematicky pracuje na diskreditácii koncepcie i jej tvorcov.

Západ systematicky pracuje na diskreditaci koncepce ......a proto jsme zaregistrovali značku, pardon, pseudonym na Západě.
To je fraška.
 
Ahoj Jardob tam nieco Taurus spominal o slovenskej stope, ak to spravne chapem ze ako keby podklady k tej praci o cinnosti FKC altaj isli zo slovenska, ide mi o to rozostvavanie 2 strany musi byt 3. Ze to VP CCCP zavesil na stranku ...od nasich priatelov zo slovenska. nevies nahodou o co ide?
 
Děkuji Jarobe za video a přepis.
Pár postřehů. Je vidět, že rozhovor nevznikl spontánně, ale byl pečlivě připraven.
Jefimov čte odpovědi a redaktor se pečlivě vyhýbá ostřejším otázkám.

Já bych zadal třeba takové:
- jak je možné, že v době, kdy Rusko bojuje za svoji suverenitu, Veličko zaregistroval značku u úhlavního nepřítele Ruska?
- jak se slučuje se zásadami KOB podpora instituce autorských práv ze strany VP SSSR, není to zároveň i podporou davo-elitarismu? Není to krokem proti Rusku, které přestalo uznávat britské právo na svém území?
- kdo bude vlastnit značku VP SSSR po smrtí Velička? A bude-li potom existovat autorský kolektiv, když Veličko zde nebude?
- co říkáte na zavedení termínu "mafie" do KSB?
- co si osobně myslíte o důvodech změny chování Pjakina k Veličkovi po smrtí Michaila Zaznobina?
 
Ahoj Jardob tam nieco Taurus spominal o slovenskej stope, ak to spravne chapem ze ako keby podklady k tej praci o cinnosti FKC altaj isli zo slovenska, ide mi o to rozostvavanie 2 strany musi byt 3. Ze to VP CCCP zavesil na stranku ...od nasich priatelov zo slovenska. nevies nahodou o co ide?
Domnívám se, že Veličko o tom nepřemýšlel. Okopíroval všechny tituly, které byly na dotu.ru, včetně překladů odsud, které se tam zasílaly v rámci šíření koncepce.
 
Domnívám se, že Veličko o tom nepřemýšlel. Okopíroval všechny tituly, které byly na dotu.ru, včetně překladů odsud, které se tam zasílaly v rámci šíření koncepce.
Předpokládám, že Rony měl na mysli ty věty z analýzy, kterou jsi předložil, kde se toto píše v předmluvě:
"Všimněme si zajímavé skutečnosti. Několik dní před vydáním analytické poznámky "O činnosti FKT Altai" se na jednom fóru objevil soubor ve wordu s návrhem této poznámky s komentářem "od našich slovenských přátel". V té době byl tento soubor příznivci koncepce vnímán jako podvrh, ale o několik dní později byla tato poznámka zveřejněna na stránkách koncepce a získala status oficiálního stanoviska VP SSSR. Od té doby všichni na "slovenskou stopu" tohoto příběhu zapomněli. Nové video nás však přimělo si vzpomenout."
 
Předpokládám, že Rony měl na mysli ty věty z analýzy, kterou jsi předložil, kde se toto píše v předmluvě:
Aha. Tak to byl pokusný balónek. Podíval se, jak na to budou lidé reagovat a pak zaútočil na Pjakina. Tamto vypadalo na zavlečení třetí strany do sporu.
 
Jefimov:
Ja s autorským kolektívom spolupracujem prakticky od roku 1989. Značka VP ZSSR bola zvolená ako pseudonym skupiny. V tej dobe sa práce písali na písacom stroji po jednom exemplári. No celkovo boli zamerané najmä na samovzdelávanie. Na obnovenie žreckej kultúry na Rusi. Zameranej na plnosť životarečenia. Na plnosť života našej spoločnosti. Impulzom k tomu bol radikálny nesúhlas s politickým kurzom Gorbačova. Snaha vytvoriť kvalitnejší model života človeka i spoločnosti. Dbať predovšetkým na duchovnú a nie spotrebiteľskú stránku veci.
"Dbať predovšetkým na duchovnú a nie spotrebiteľskú stránku veci."
A zaregistrovat si svým jménem všem patřící pseudonym, i když jsem jen nepatrnou součástí kolektivu, který je jím pojmenován?

Jefimov:
No začnem asi tým, že v roku 2004 bol v Petrohrade zriadený Fond konceptuálnych technológií. Ja s Vladimírom Michailovičom sme boli zakladatelia, výkonným riaditeľom bol Jevgenij Jurievič Šašichin. Potom na žiadosť altajskej skupiny bola zriadená pobočka nášho fondu na Altaji. Neskôr, v súvislosti s mojim odchodom na univerzitu a ďalšími okolnosťami, bola činnosť fondu utlmená.
"Ja s Vladimírom Michailovičom sme boli zakladatelia ..."
Pokud dobře slyším, tak je tam: "Já s Vladímírem Michajlovičem jsme byli MEZI zakladateli ..."
Čili jedněmi ze zakladatelů.
Altajská pobočka bola potom neskôr preregistrovaná, na ich žiadosť sme im dali tie dokumenty, no ona bola preregistrovaná do druhej štruktúry a zachovala si starú značku, dokonca ani nie názov.
Z kontextu je zřejmé, že "pobočka byla později ZNOVU ZAREGISTROVÁNA ..." (po ukončení činnosti petrohradské skupiny)
Altajská grupa nemala nič spoločné s Vnútorným prediktorom ani v minulosti, ani dnes.
To tvrdí jménem koho, svým?
Moderátor:
Veľká vďaka, v podstate je to všetko jasné. Všimol som si, že v našej komunite existuje určitý chaos v otázke neautorskej kultúry (t. j. nenárokovania si autorských práv – pozn. prekl.). Čiastočne je to vďaka copyrightu, ktorý je uvedený v každom vydaní knihy VP ZSSR. A niektorí upadli do omylu, že samotná značka VP ZSSR nepatrí nikomu. Podľa tejto schémy to vyzerá tak, že dnes alebo zajtra môže ľubovoľná skupina začať publikovať svoje práce, vydávajúc sa za VP ZSSR. Môžete túto otázku trocha objasniť?
Pokud se domnívá, že mu nebo někomu jinému ta značka patří, tak to o něm leccos vypovídá.

Ještě pro vytvoření si představy o původním Fondu vkládám čtyři videa s jeho výkonným ředitelem, v jednom s nich v druhé polovině hovoří nějaký Vasilij Jefimov (že by příbuzný?).


 
Ahoj Jardob tam nieco Taurus spominal o slovenskej stope, ak to spravne chapem ze ako keby podklady k tej praci o cinnosti FKC altaj isli zo slovenska, ide mi o to rozostvavanie 2 strany musi byt 3. Ze to VP CCCP zavesil na stranku ...od nasich priatelov zo slovenska. nevies nahodou o co ide?
Ja som to pochopil tak, že pravdepodobne niekto zo Slovenska kontaktoval ľudí od VP ZSSR a upozornil ich na to, čo sa deje vo FKT. Myslím, že oni to aj tak museli vedieť, veď cez Ruskú komunitu sa to k nim muselo dostať rýchlejšie. Každopádne, Veličko sa chytil toho dopisu od slovenského čitateľa, a odpovedal naň. Nešlo o celú analytickú správu. Tá, ako je teraz vcelku, vyšla až oveľa neskôr. Ale jej fragment, adresovaný akoby slovenskému čitateľovi, sa objavil na internete skôr. Vtedy sa pochybovalo o tom, či to nie je fejk. Ale keď vyšla kompletná, oveľa väčšia analytická správa na stránke VP ZSSR, tak sa potvrdilo, že to fejk nebol.

Osobne v tej slovenskej stope nevidím problém. Možno Veličko len testoval Pjakina, ako na to zareaguje. Ak by zareagoval pozitívne, mohlo sa to označiť za fejk správu, ktorú niekto hodil na net. Ale zrejme reakcia nedopadla podľa očakávania, a tak vyšla o pár týždňov kompletná správa.
 
Děkuji Jarobe za video a přepis.
Pár postřehů. Je vidět, že rozhovor nevznikl spontánně, ale byl pečlivě připraven.
Jefimov čte odpovědi a redaktor se pečlivě vyhýbá ostřejším otázkám.

Já bych zadal třeba takové:
- jak je možné, že v době, kdy Rusko bojuje za svoji suverenitu, Veličko zaregistroval značku u úhlavního nepřítele Ruska?
- jak se slučuje se zásadami KOB podpora instituce autorských práv ze strany VP SSSR, není to zároveň i podporou davo-elitarismu? Není to krokem proti Rusku, které přestalo uznávat britské právo na svém území?
- kdo bude vlastnit značku VP SSSR po smrtí Velička? A bude-li potom existovat autorský kolektiv, když Veličko zde nebude?
- co říkáte na zavedení termínu "mafie" do KSB?
- co si osobně myslíte o důvodech změny chování Pjakina k Veličkovi po smrtí Michaila Zaznobina?
Osobne by som nebol proti, ak by niekto s Jefimovom odpovede na tie otázky natočil. Niekto, kto má na neho kontakt. Možno by dal uspokojivú odpoveď.

Len problém je, že aj keď už bolo povedané, že do KSB nebol zavedený žiadny termín "mafia", len sa o nej rozprávalo, čo je normálne, tak zrejme aj tak vás nič nepresvedčí o opaku. Budete si aj tak myslieť svoje.
Chcel by som vidieť, kde sa ten termín v KSB používa. A kto ho používa v KSB pri akej príležitosti. Ak by to neozvučil Pjakin, nikto by si na tú zmienku v knihe "O etike" ani nespomenul.
 

Mek Cintoš

Altajská grupa nemala nič spoločné s Vnútorným prediktorom ani v minulosti, ani dnes.
To tvrdí jménem koho, svým?

Nic společné to je hodně přitažené za uši.
Minimálně tyto dvě videa mu nedávají za pravdu:


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=nqI3I5vdg0A


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ovlQaUzgcxM


A ten mladý Jefimov je syn.

Ahoj,
to prvé video, je trojhodinový "macek". Nemohol by si dať približný úsek, kde sa hovorí to, čo naznačuješ?

To druhé video som si pozrel, ale nezaregistroval som tam nič, kde by sa hovorilo o tom, že Pjakin bol súčasťou autorského kolektívu VP ZSSR. Zaznobin len hovoril, že Pjakina podporuje.
Ale možno mi niečo ušlo. Zaznobin nehovorí tak zreteľne, má krásny hrubý hlas, ale niektoré slová vyslovuje skomolene, takže mi veľakrát jeho slová z viet unikajú. Aj tu mi cca 10-20 percent z povedaného ušlo. Nerozumel som niektorým slovám.

Ak si zachytil konkrétnu vetu, ktorá by to potvrdzovala, daj prosím sem.
 
@Mek Cintoš , a prečo si myslíš, že značka VP ZSSR patrí všetkým ľuďom? Kde si sa niečo také dočítal? Obsah kníh áno, ako to je v každej preabule kníh VP ZSSR, ale autorstvo? Značka autorského kolektívu?
Mohl bych se zeptat úplně stejně, proč si ty myslíš, že termín VP SSSR není součástí kulturního vlastnictví všeho (ruského) lidu a kde to píší? Jako o značce mluví o pojmu VP SSSR právě ta část kolektivu, která si ji nechala pro sebe zaregistrovat ve Velké Británii a patrně se domnívají, že jim patří. Já si to nemyslím.
 
Mohl bych se zeptat úplně stejně, proč si ty myslíš, že termín VP SSSR není součástí kulturního vlastnictví všeho (ruského) lidu a kde to píší? Jako o značce mluví o pojmu VP SSSR právě ta část kolektivu, která si ji nechala pro sebe zaregistrovat ve Velké Británii a patrně se domnívají, že jim patří. Já si to nemyslím.
Patri im rovnako ako tebe meno Mek Cintos, keby tu niekto pod rovnakym menom prispieval bolo by to potrebne riesit.
 
v sobotu v rozbore som napisal... VPCCCP vydaval svoje prace pod tkz. pseudonymom, bolo dane von ze sa jedna o autorsky kolektiv, ide o spoluautorstvo. Spoluautori sa mozu pisomne dohodnut, kto bude vykonavat ich spolocne prava tato dohoda musi byt pisomna...
Poverili Velicka. Minule si mi pisal ze nerozumies podla mna nechces rozumiet alebo ani necitas tocite tu dookola x krat vysvetlene veci. neni ti to trapne?
 
v sobotu v rozbore som napisal... VPCCCP vydaval svoje prace pod tkz. pseudonymom, bolo dane von ze sa jedna o autorsky kolektiv, ide o spoluautorstvo. Spoluautori sa mozu pisomne dohodnut, kto bude vykonavat ich spolocne prava tato dohoda musi byt pisomna...
Poverili Velicka. Minule si mi pisal ze nerozumies podla mna nechces rozumiet alebo ani necitas tocite tu dookola x krat vysvetlene veci. neni ti to trapne?
Možná, že kdyby jsi psal diaktricky a gramaticky správně, bylo by to srozumitelnější a odpadla by některá nedorozumění.
Neměl jsem na mysli nic neříkající fráze, ptal jsem se na konkrétní osoby.
 
Naposledy upravené:
Možná, že kdyby jsi psal diaktricky a gramaticky správně, bylo by to srozumitelnější a odpadla by některá nedorozumění.
Neměl jsem na mysli nic neříkající fráze, ptal jsem se na konkrétní osoby.
To by sme potrebovali čarovnú guľu. Keď vznikal ten kolektív, tak ho tvorila skupina, z ktorých mnohí nechceli vystupovať verejne, zostali v anonymite. No v anonymite nie voči sebe (kolegom z kolektívu), ale voči verejnosti. Pred rokom 2018 sme s istotou vedeli, že tam patrí Zaznobin a Veličko. O ostatných sa len špekulovalo. Zaznobin bol hovorca tohto tímu, tak sa prezentoval, a Veličko bol jasný svojim rukopisom, bolo očividné, že mnohé knihy z KSB napísal on. Ten štýl, akým vysvetľoval vo videách, a štýl aký je v mnohých knihách je zhodný. Stopercentne som si bol istý vtedy, keď potvrdil, že to on mal ako chlapec mamu železničiarku a zaujala ho kniha o železnici. Neskôr ten zložitý systém riadenia železnice prirovnal k tomu, čo hovorí DVTR o riadení. No a v hrubých knihách je presne táto historka, ktorú uvádza autor knihy.
Teraz po smrti Zaznobina vysvitlo, že aj Jefimov bol členom tohto tímu.

A o ostatných môžeme akurát tak špekulovať. Alebo môže povedať viac niekto, kto si pozrel všetky Zaznobinove videá a niečo k veci sa tam dozvedel. Len Zaznobinovi je trochu ťažšie rozumieť, komolí slová.
 
A o ostatných môžeme akurát tak špekulovať. Alebo môže povedať viac niekto, kto si pozrel všetky Zaznobinove videá a niečo k veci sa tam dozvedel. Len Zaznobinovi je trochu ťažšie rozumieť, komolí slová.
Jsem stejného názoru. Taky to nevím a ani bych si netroufl to odhadovat. Ale rony to nespíš ví, a nechce nám to říci.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom