Nie je toto už tak trocha paranoja?

V tej casti co Taurus nezkopiroval sa o.i. pise o tom co sa moze stat ak niekto bude vytrhavat veci z kontexu a menit zmysel.
tedy k překroucení jejich celkového smyslu, a vystaví se tak možnosti střetnout se s „mystickou“, mimoprávní odplatou.
Během týdne doplním diskuzi o překlad rozboru Veličkova videa, ve kterém se vyjadřuje k patentování svých práv na značku VP SSSR. Jedná se o pohled z ruské strany.

Rony děkuji sice za přání ohledně mého zraku, ale domnívám se, že mozek mi zatím funguje.
V čem jsem vytrhl věci z kontextu, když jsem ocitoval jen půlku preambule VP SSSR ohledně zcizení autorských práv?
 
Byla reálná šance na vytvoření dvou nezávislých prediktorů KOBu s rozlišnými preferencemi a metodami - přesto spolupracujícími (plná funkce řízení je nejefektivněji aplikována podle schématu 2 nezávislé prediktory pracující v tandemu - korektor).

To, že to dopadlo místo toho rozkolem je dílo (a podle všeho i záměr) Pjakina, který v tomto Velička přehrál - alespoň u svého auditoria.

Rozkol opravdu škodí.
Vypadá to, že se konečně podařilo trefit hřebík na hlavičku.

GP se při pokusu o likvidaci konkurenta ( VP) snažil imitačně-provokační činností narušit jeho činnost, na což dlouhodobě upozorňoval V.V.Pjakin a zavčas vybudoval faktické nové centrum VP - FCT Altai, přičemž centrum staré bylo ochromeno konkurenční (parazitickou) koncepcí.

Zcela logicky se přitom projevil základní princip parazitické koncepce, kterou uplatňuje GP a který zní "rozděluj (štěp, rozdvojuj) a panuj", zdánlivým rozštěpení VP.

Došlo přitom pouze k záchraně ruské koncepce (KSB) vybudováním nového centra, které z podstaty této Koncepce "sjednocuj a spolupracuj" musí být jediné. Jakékoliv štěpení je indikátorem působení konkurenční parazitické koncepce.

Dvě křídla GP jsou znakem jeho štěpící koncepce na nejvyšší úrovni. Způsob řízení prediktor - korektor je prováděn formou soupeření, zatímco u VP má formu spolupráce.

Rozkol opravdu škodí. (hlavně těm, kdo nejdou ke zdroji a spoléhají na vykladače (interprety))
(přesněji řečeno - škodí všem, ale je prováděn prostřednictvím těch, kteří nečerpají z původních zdrojů)
 
Naposledy upravené:
Během týdne doplním diskuzi o překlad rozboru Veličkova videa, ve kterém se vyjadřuje k patentování svých práv na značku VP SSSR. Jedná se o pohled z ruské strany.

Rony děkuji sice za přání ohledně mého zraku, ale domnívám se, že mozek mi zatím funguje.
V čem jsem vytrhl věci z kontextu, když jsem ocitoval jen půlku preambule VP SSSR ohledně zcizení autorských práv?
To, že Pjakin začne vydávat své knihy pod značkou VP SSSR je zoufalství, které pokud přeneseme do ekonomické sféry, tak je jednoznačnou zlodějnou. To pochopí každý, kdo v životě nějaký podnik či jméno veřejně čestně budoval. Pjakin nikdy k autorskému kolektivu VP SSSR nepatřil.

Pokud historicky vezmu všechny dotazy a prosby na Pjakina ze strany ČSR, kdy snad nikdy neodpověděl na připomínky. A najednou "voilà" a s Janem Buzkem je schopen diskuzí. Hned mi zablikalo, proč v tak rozsáhlém formátu, když dříve nebyl schopen ani odpovědět na pár dotazů.

Ano, je třeba vědět Veličkův postoj, proč registroval značku v Albionu. To, že ji registroval, to by se dalo pochopit vzhledem k situaci mezi ním a Pjakinem. Veličkovo vyjádření jsem nikde viděl. To by mohlo danou situaci více osvětlit.
 
Počet odpovedí 224, výsledok 0. Čo očakávate od diskusie v tejto téme? Aký je cieľ? Je to už x-ta diskusia na tému velicko - pjakin na treťom fóre. S rovnakým výsledkom. Venujme sa podstatným témam.
Tiež si myslím. Hore video Veličko - Jefimov vypovedá o mnohom. Pridal som ho tu hlavne preto, že určite nevzniklo náhodou = Jefimov si nepovedal "Idem pozrieť čo robí Veličko." Podľa mňa tento rozpor "sa chce" prekonať a uvedomujú si to viacerí ľudia, včetne tých, ktorých sa to týka priamo. I keď mám pocit, že Veličko reaguje akoby neochotne a stavia Jefimova do pozície žiačika neznalého koncepcie (resp. možno to len tak vyzerá z iného dôvodu), no i tak, už samotný fakt, že natočili spoločné video o niečom svedčí.
 
Počítám, že je důležité zdůraznit, že video má na TyTrubce datum 30.12.2023 a je na kanále Jefimova.
Neviem, čo tým naznačuješ a či vôbec niečo. Ak áno, objasni mi, kam tým mieriš. Nie som ani Pjakinovec ani Veličkovec. Od oboch si beriem to, čo považujem z hľadiska KSB za správne. Ich vzájomný spor ma nezaujíma a považujem ho za škodlivý resp. ničneprinášajúci. Súhlasím s Vlad i mirom vyššie, totiž, vy ani jedni, ani druhí to nevyriešite a teda po viac ako 224 odpovediach bez výsledku je zbytočné rozvíjať ďalej túto dichotómiu a šklbať sa navzájom o to, čo si aj tak neviete veľmi nijak podstatne overiť tak, aby sa druhá strana vzdala svojho pohľadu a priznala porážku/omyl. Opakujem, že video som pridal lebo: https://ksb-csr.net/threads/nie-je-toto-uz-tak-trocha-paranoja.1388/page-12#post-22269
 
.. toto rozdelenie môže byť cielené, môže mať svoj účel.
Možná má svůj účel, zásadní a přínosný. A pozorovatelný i na Č-S scéně..
Chtěl bych jen krátce podotknout, že samotný fakt registrace ochranné známky (pojištění si autorských práv) čehokoliv ohledně KSB kdekoliv je úplné zvrácení smyslu a popření všech kořenů, z kterých KSB vyrostla.
Veličko takový prostý zločinec?!
Nevěřím, že nám bude něco vysvětlovat podrobněji, než již učinil, když takhle to vlastně také není špatné, i když ve smyslu rčení: "Chytrému napověz, hloupého kopni!"

Rozkol v jakých vlastně přesně názorech, předpokladech, tvrzeních?
S jakým vlivem na naše vnímání, chápání, chování, budoucnost?


Nebo "jen" podnět k rozběhnutí osobní myšlenkové činnosti dobytka v do té doby jednotném "konceptuálním" stádu? Aby už konečně přestal tvořit fankluby? To nemusí vždy škodit, nahrazení jednolitosti mnohostí, pyramidy obrácenou pyramidou, jak jinak podle koncepce?
Za zmínku asi stojí i pár dalších střípků:
Petrohrad sídlem Červených, takže..
Altaj novým Švýcarskem, takže..
smrt první ženy VVPj, takže..
nová kámoška, co mu zatím nedá vydechnout, takže..
:)
 
Naposledy upravené:
Pani Irenka
... Můžete uvádět i částečné citace, či úryvky. Důležité je s jakým cílem a úmyslem. V úmyslu Tauruse nic špatného nevidím, zato ve vašem komentáři ho vidím.
dulezite je s jakym cilen a umyslem? a to tam je prosim Vas kde napisane? napoviem NIKDE. Ak je taurus na zlej ceste nie je rozhodujuci jeho umysel ani ciel to HNR ani egregor nebude skumat to je len Vasa interpretacia. Ide o nasledok. JZO sa dostavi mozno sa uz aj dostavil. Ja nie som sudca nesudim len som upozornil.
a k tomuto:
Musím říci, že speciálně váš komentář je hloupý, zlý a zavádějící.
ak budete pokracovat v tom co ste zacali ja vystrelim a kaliber nechajte na mna je to v sulade s KSB. Vopred treba upozornit. To ze ste zena Vas k nicomu extra neopravnuje vystrelil som velmi davno aj na Lin.
 
Súhlasím s Vlad i mirom vyššie, totiž, vy ani jedni, ani druhí to nevyriešite a teda po viac ako 224 odpovediach bez výsledku je zbytočné rozvíjať ďalej túto dichotómiu a šklbať sa navzájom o to, čo si aj tak neviete veľmi nijak podstatne overiť tak, aby sa druhá strana vzdala svojho pohľadu a priznala porážku/omyl.
Nicméně i přesto je výsledek vlákna poměrně velmi dobrý, nedošlo k nějakým větším osobním útokům (to je tedy síla a ukazuje vysokou kvalitu tohoto fóra a vysokou morálku obsluhy /administrátorů/ ). No a začali se řešit i další témata, například značka VP SSSR a přirozená autorita koncepční moci.

Osobně bych téma přejmenoval na:
V.V.Pjakin versus M.V.Veličko
a odebral z ní část na samostatnou sekci:
Značka VP SSSR a přirozenost autority konceptuální moci (časem k té autoritě konceptuální moci u dodám nějaké jednoduché příklady, ještě přesně jsem se nerozhodl kam, aby to nezapadlo).
 
V pravidlech používání tohoto fóra je sekce Sebedisciplína diskutérov. Mimojiné je tam i napsané:

Každý diskutér, ktorý na tomto fóre zdieľa rôzne správy, sa snaží správy overovať z viacerých zdrojov, aby sme predišli nezodpovednému šíreniu nepravdivých informácií. Prosím každého, aby si to zobral k srdcu.

Jak to chápu já, tak to neplatí jen pro zprávy, ale i pro všechny zdroje informací. Tedy zahrnuje to i informace od Pjakina, Velička, Pepy z Horní Dolní a podobně. Takže tolik k tomu, jak přistupovat k Pjakinovi. Nic nového.

Ono, možná by se celé tohle neřešilo, kdyby pan Buzek nepřivedl Pjakina ke komentování našich skutečností v Česku a na Slovensku přímo, nikoliv oklikou přes Pjakinův standardní pořad Otázka-Odpověď. Už to vyvolalo reakce.

Tím, že ho sem však přivedl, pan Buzek vědomě či nevědomě vytvořil tlak na naši komunitu. Možná bych i řekl stimul. Myslím si, že ten tlak nám bude ku prospěchu, protože nás to donutí aktivně pracovat minimálně na uvádění jeho výroků na pravou míru a maximálně na vydatnější práci na tvorbě spravedlivější společnosti.

Mimochodem, na té stránce o pravidlech jsou jasně deklarované Cíle tohoto fóra. Ve zkratce je to o přitáhnutí aktivních a tvořivých lidí, kteří se chtějí vzdělávat v KSB(a hádám, že nejen) a přispívat svými nápady a prací ke vzniku spravedlivější společnosti v našem prostoru a jejich podpoře.

Osobně, mě to přimělo taky vyjít ze své ulity a teď píšu něco na způsob analytické poznámky o suverenitě, vycházejíc z vlákna, které jsem založil a v kterých lidé uvedli spousty dobrých myšlenek. Tedy toho půl roku, co tady aktivněji bublá spor ohledně Pjakina, beru to jako dobrou věc.

Závěrem bych jen chtěl říct, že celé vlákno mi připomíná identifikaci faktoru prostředí tlačící na psychiku. A to je přeci začátek Plné funkce řízení, no ne? Tak co to řízení převzít? My máme zodpovědnost vůči našim zemím, národům a naší komunitě, abychom tutéž chybu neopakovali.
 
Slíbená Analytická poznámka Analýza výroků Michaila V. Velička v rozhovoru pro slovenský YouTube kanál "Svet podľa nás" je v odkazu:
 
Nicméně i přesto je výsledek vlákna poměrně velmi dobrý, nedošlo k nějakým větším osobním útokům (to je tedy síla a ukazuje vysokou kvalitu tohoto fóra a vysokou morálku obsluhy /administrátorů/ ). No a začali se řešit i další témata, například značka VP SSSR a přirozená autorita koncepční moci.

Osobně bych téma přejmenoval na:
V.V.Pjakin versus M.V.Veličko
a odebral z ní část na samostatnou sekci:
Značka VP SSSR a přirozenost autority konceptuální moci (časem k té autoritě konceptuální moci u dodám nějaké jednoduché příklady, ještě přesně jsem se nerozhodl kam, aby to nezapadlo).
Ano, súhlasím s tebou i tým, čo nižšie píše Rony. Akurát mám osobnú skúsenosť že tlačiť na pílu príliš silne je skôr kontraproduktívne. Niekedy si veci vyžadujú odstup a nadhľad, ktorý pri príliš vášnivej diskusii (aj keď tu facky nelietajú, ale virtuálne pozorujem nezdravé emócie) jednoducho chýba. V živote sa mi veľakrát potvrdilo, že keď som ani po nadmieru usilovnej práci niečo nevedel vyriešiť, riešenie nastalo až po tom, čo som to nechal tak, poodstúpil som od toho a až vtedy prišiel nový nápad, nová myšlienka, čerstvý vietor a schopnosť dotiahnuť vec do konca. Teda Rony, ja nenavrhujem zapuzdriť túto tému a viac sa jej nevenovať a tváriť sa, že neexistuje. Navrhujem dať veciam čas, aby sa ukázalo to, čo je zatiaľ skryté.
 
Silně pochybuji, že by takový krok schválil Zaznobin, který byl od začátku proti autorským právům vůči značce VP SSSR a materiálům koncepce. Že by takový scénář nepředpovídal? Asi by nezakomponoval do úvodu publikovaných materiálů VP SSSR:
Mal by si si pozrieť to video s Jefimovom. Jefimov tam toto tvrdenie vyvracia. A treba odlišovať práva na obsah kníh (t.j. na texty KSB) od práva na značku VP ZSSR (čo je právo na účasť v tomto autorskom kolektíve). VP ZSSR si sami určovali koho do spolku príjmu a s kým sa budú baviť. Pjakin nebol súčasťou VP ZSSR. Pjakin sa ukradnutím značky de facto samozaradil do autorského kolektívu, do ktorého ho nikto nikdy nezačlenil (pôvodný VP ZSSR ho nikdy neprijali medzi seba). A tak prišla reakcia na túto krádež.
Konceptuálna moc je síce autokratická (t.j. robí si čo chce, pracuje na svojich záujmoch stoj čo stoj), ale to nerobí vždy dobrotu.
 
A v této situaci Veličko a spol vydají kritickou práci a přiloží polínko. To nevěděli, čemu tím poslouží? Nebo věděli? (Na to ať si každý odpoví sám.)
Skús sa spýtať pani Ireny. Bola tu situácia, keď vyjadrila kritiku na Fica uprostred rozbiehajúceho sa majdanu proti Ficovej vláde. Keď som urobil to, čo urobil Pjakin, že vytkol rozdúchavanie ohňa v nevhodnú dobu, tak Irena si stála za tým, že zdola treba vždy upozorňovať na chyby politikov.

V podstate tá výčitka pani Irene nebola v tom zmysle, že jedna hláška na tomto fore by mohla výrazne prispieť k majdanu, ale skôr v tom zmysle, že nie je dobré rozvíjať tento trend do budúcna, a tiež aby si českí bratia (ktorí nemajú prehľad o situácii na Slovensku) uvedomili, že situácia na Slovensku je kritická, a netreba prilievať olej do ohňa. Samotná kritická poznámka na tomto fóre nemá žiadny potenciál na majdan. Potenciál by to malo iba vtedy, keby sa to tu stalo trendom a zapojilo by sa do toho viacej ľudí, masa.

Podobne aj tá veličkova kritika Putina. Samo osebe to nemalo žiadny potenciál. Potenciál by to malo iba vtedy, ak by sa kritika Putina stala trendom. To sa predsa dalo riešiť úplne pokojne. Poukázaním na to, že na rozdiel od VP ZSSR, si myslí, že teraz netreba Putina kritizovať. A vysvetliť prečo. Pjakin napísal tiež správu. To bolo OK. Ale to, čo potom odkazoval skoro na každom konci svojho videa, to už v poriadku nebolo.
 
A treba odlišovať práva na obsah kníh (t.j. na texty KSB) od práva na značku VP ZSSR (čo je právo na účasť v tomto autorskom kolektíve). VP ZSSR si sami určovali koho do spolku príjmu a s kým sa budú baviť.
To tedy nedává smysl. Dát si značku VP SSSR je stejné jako by se někdo označil soukromou firmu nazval ji vláda ČR. Tak ať se jmenují jinak třeba tým Zanzobin,Veličko a spol. A pak se může říci, že úvodní základní materiály vypracoval pro VP SSSR tenhle tým a v pozdější době jiný tým. Čas pak ukáže kdo byl prediktor a kdo ne (šarlatán), predikce se potvrdí nebo nepotvrdí, to legitimuje subjekt co prediktora.

V.V.Pjakin neříká já jsem majitel VP SSSR (nikde jsem nezachytil), ale potřebuji pracovat a původní tým to nedělá, co mám tedy dělat, všude to hoří, potřebujeme zjišťovat a šířit informace na konceptuální úrovni, (přeneseně zvedám prapor, který mi zrovna leží u nohou a není tu nikdo jiný kdo by ho zvedl) - tak mluví Pjakin, nejsem majitel, ale plním si svoji povinnost, když to u ostatních nevidím.

VP SSSR co zkratka něco vyjadřující není značka týmu, to je označení (symbol) konceptuální funkce SSS (to je označení za koho tým kope, pro koho pracuje a v jaké oblasti pracuje). A je tam ochrana, kdo bude podvádět a funkci a její symboly imitovat nebo zneužívat setká se s následky. Z čehož se viník nevymluví na neznalost, protože je to vždy na začátku každého materiálu.
 
Naposledy upravené:
Souhlasím, ale kdo tomu zabránil v tom máme různé hodnocení.
Kdo šel tomu naproti, kdo o to usiloval ?

Nemá cenu, ale ten spor řešit, protože je ještě potřeba zohlednit já-centrismus (obou analytiků a pak se to přenáší na posluchače, kdy si hájí svoje oblíbence). Už na začátku při šíření koncepce se došlo k poznatku, že ten kdo se seznámí s koncepcí zpočátku samostatně nezávisle funguje dobře, ale jakmile mají subjekty spolupracovat dochází ke kolizím (on totiž každý mladý /byl jsem taky takový/ je celý říčný šířit "svatou pravdu" a navíc spolupracovat se naučíte pouze v malém kolektivu, kde je na všechno vidět a nikdo se neschová, pádlovat tam musí všichni - viz. Makarenko).

Znám z praxe dost příkladů, kdy dva dobří se kvůli hrdosti a pýše neshodnou (viz. ten příklad kdy zavřeli dva odborníky v sále, aby se dohodli a dřív je nepustili ven - to by mě zajímalo co by se stalo, kdyby zavřeli Velička a Pjakina ať vydají nějaké sjednocující vyhlášení k čemu došlo a kde byli chyby).

Ještě poznámka, ke krátkodobým a dlouhodobým procesům:
Rodíme se do neznáma a jako otroci (dítě znamená i otrok v některých jazycích). Postupně se stáváme samostatní, nejdříve se učíme samostatně řídit ty krátkodobější procesy (třeba se najíst) a postupně i ty dlouhodobější. Ovládnutím krátkodobějších procesů (např. vytvořením vhodných návyků a vhodného životního stylu) se pracně dostáváme k těm dlouhodobějším. GP funguje tak, že si v klidu řeší dlouhodobější procesy a o ty krátkodobé nutí ostatní se mu postarat. Je to spravedlivé ? Když ty dlouhodobé nejsou v náš prospěch (těch co jsou nuceni se starat o krátkodobé). Moc mi nevoní, když se někdo ohání jenom dlouhodobými procesy z pozice nadřazenosti a neváží si těch co se starají o krátkodobé, někdo se o ně starat musí (někdo musí krmit a vychovávat děti a zajistit jim bezpečný domov - bezdětní politici berou dávky rodičům a propagují různé druhy sexuálních nemocí - eufermicky řečeno pohlaví).
Dlhodobé a krátkodobé procesy nemôžeš stavať proti sebe. Vždy ich potrebuješ spojiť, ak chceš dosiahnuť nejaké ciele. Ale čo sa týka hierarchie, tak najprv treba poznať cieľ (stratégia) a až potom kráčať (taktika) k nemu.

Príklad: na loďke sú dvaja - veslár (VF procesy) a kormidelník (NF) procesy.
Len spolu dokážu dôjsť do cieľa.

Ak stratíš kormidelníka, ktorý pozná cieľ a smeruje loď k nemu. Tak veslovanie bude len chaotická činnosť pred svojou záhubou na mori.

Ak stratíš veslára, ktorý sa venuje tej stereotypnej práci - veslo pred a vzad. Kormidelník pozná cieľ, pozná polohu loďky, ale poháňa ju trochu len vietor (bez plachty) a ešte viac vodné prúdy. Takáto cesta k cieľu by mohla trvať nekonečne. Ale keďže potrava je na loďke obmedzená, tak tiež zrejme zahynie. Oboch môže zachrániť len zázrak - blízka pevnina alebo záchranná loď.

VF procesy sú dôležité, treba sa im venovať. Ale paralelne musí byť postarané aj o NF procesy (kormidlo) a nikdy nesmie byť pustené z ruky. Myslieť iba na VF procesy a NF podceňovať by bolo fatálnou chybou.
 
Naspäť
Top Bottom